Ovako se to radi!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#1 Ovako se to radi!

Post by stochar »

cim krenu price o kriminalu i mafiji u Sarajevu i BiH, odma' ulete 'porednicari' s onom poznatom: pa i u Zagrebiu ima ubistava, pa i tamo su prebili pedere, pa i tamo ima tuca... ali, tamo ipak ima kakav-takav sistem koji reaguje i zastiti svoje gradjane. pogledajte ovaj rez nakon jutrosnjeg ubistva:

Premijer Ivo Sanader smijenio je večeras dvoje ministara, ministra unutarnjih poslova Berislava Rončevića i ministricu pravosuđa Anu Lovrin, te ravnatelja policije Marijana Benka.

Odluku je objavio u 19.50 sati na izvanrednoj konferenciji za novinare u Banskim dvorima, 9 sati nakon što je ubijena Ivana Hodak.

Novi ministar policije bit će Tomislav Karamarko, dosadašnji šef SOA-e. Anu Lovrin zamijenit će Ivan Šimonović, profesor na Pravnom fakultetu, koji nije član niti jedne stranke. Novi ravnatelj policije bit će Vladimir Faber, bivši šef osječke policije koji je vodio istragu protiv Branimira Glavaša.

Na čelo obavještajne službe, umjesto Karamarka, dolazi dosadašnji pomoćnik Josip Buljević.

- Nećemo dopustiti da organizirani kriminal čini što hoće bez sankcija. Zato idemo u najodlučniju borbu protiv organiziranog kriminala - izjavio je premijer Ivo Sanader.


kod nas pucnjave u centru grada, ranjavanja slucajnih prolaznika, vazda se isti krimosi vrte po crnim hronika,a i mislim da se ni za 100 godina nece desiti da se ovako 'poskidaju glave' odgovornim ministrima i sefovima policije...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#2 Re: Ovako se to radi!

Post by amrica »

I ja bih voljela da je kod nas vlast toliko azurna, ali cinjenice su sljedece:
danas u ZG
-ubijena je kcerka( :( RIP) poznatog advokata, i uz to branitelja Zagorca
-ubijena je djevojka ( :( RIP) od 17 godina, ubio je ljubomorni momak, pa ubio sebe

Pitanje: da li bi Sanader reagirao da je ubijena samo druga zrtva? Ne bi, garant.

A da li bi nasa vlast reagirala da je ubijeno dijete nekog vaznog cimbenika, pandana avokatu Hodaku? Bi, garant.

Znaci, sve je to vezano za drustveni status i utjecaj, nazalost, imamo ljude i "ljude'
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#3 Re: Ovako se to radi!

Post by stochar »

amrica wrote:I ja bih voljela da je kod nas vlast toliko azurna, ali cinjenice su sljedece:
danas u ZG
-ubijena je kcerka( :( RIP) poznatog advokata, i uz to branitelja Zagorca
-ubijena je djevojka ( :( RIP) od 17 godina, ubio je ljubomorni momak, pa ubio sebe

Pitanje: da li bi Sanader reagirao da je ubijena samo druga zrtva? Ne bi, garant.

A da li bi nasa vlast reagirala da je ubijeno dijete nekog vaznog cimbenika, pandana avokatu Hodaku? Bi, garant.

Znaci, sve je to vezano za drustveni status i utjecaj, nazalost, imamo ljude i "ljude'
ubijen nam ministar policije Jozo Leutar cije ubistvo nikad nije razjasnjeno (ubijen 100 metara od skole u eksploziji automobila) i nakon toga niko nije smijenjen! sama cinjenica da policija i tuzilastvo nisu u stanju naci ubice ministra dovoljna je da pljuste otkazi. zamisli da su u hrvatskoj ubili ministra?

sumnjam da bi kod nas vlast ovako reagovala u bilo kojem slucaju... ubijen je i Harisov amidzic pa nisu tako reagovali (za ovu pricu je nebitno cime se on bavio). kod nas vlast uglavnom ne reaguje ako neko od 'zasticenih' nesto uradi, pa tako mislim da ne bi reagovala ni u slucaju da neko ubije nekoga ko je slicnog drustvenog statusa. a, i u Tuzli se danas desio slican sucaj da je ubijena djevojka, kod nas bombe rokale, auti letili u zrak, ranjavani slucajni prolaznici i pitanje je kad ce neko neduzan nastradat' , i niko se nije ni poces'o...
Last edited by stochar on 06/10/2008 23:13, edited 1 time in total.
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#4 Re: Ovako se to radi!

Post by Compact »

Ne treba bezzzze napuhivati situaciju. Ima li šta bijelo, pa makar i sivo. Stalno nešto crno!
Ne tako davno, upravo na ovom portalu je bio članak o smanjenju krivičnih djela na Sarajevskom kantonu. Stalno nekoga hapse! Gašija i ostalu bandu strpaše iz rešetaka, Keljmendi se ne čuje i ne vidi, Bomba je u zatvoru, Naser pade na lihvarenju, a zašto??? Zato što je Fačo dobio imunitet pa pjeva k'o slavuj, a za uzvrat je pucao po gradu k'o Vajat Erp! Više nema pucanja, što znači da Fačo nema više koga ni uvaliti. Naravno ne zaboravimo da su u mafijaškim obarčunima u zadnjih godinu dana neki od tzv. Sarajevskog podzemlja stradali. Stvari idu na bolje. Kada kod nas bude (a neće akoBog da) ozbiljnih ubistava, vjerovatno će biti i ozbiljnih reakcija naših vlasti. Željko Mijatović i Himzo Selimović odlično rade svoj posao. Možda nekima smetaju Tajo i Semiha, ali aBd uskoro će i oni otići.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#5 Re: Ovako se to radi!

Post by stochar »

Compact wrote:Ne treba bezzzze napuhivati situaciju. Ima li šta bijelo, pa makar i sivo. Stalno nešto crno!
Ne tako davno, upravo na ovom portalu je bio članak o smanjenju krivičnih djela na Sarajevskom kantonu. Stalno nekoga hapse! Gašija i ostalu bandu strpaše iz rešetaka, Keljmendi se ne čuje i ne vidi, Bomba je u zatvoru, Naser pade na lihvarenju, a zašto??? Zato što je Fačo dobio imunitet pa pjeva k'o slavuj, a za uzvrat je pucao po gradu k'o Vajat Erp! Više nema pucanja, što znači da Fačo nema više koga ni uvaliti. Naravno ne zaboravimo da su u mafijaškim obarčunima u zadnjih godinu dana neki od tzv. Sarajevskog podzemlja stradali. Stvari idu na bolje. Kada kod nas bude (a neće akoBog da) ozbiljnih ubistava, vjerovatno će biti i ozbiljnih reakcija naših vlasti. Željko Mijatović i Himzo Selimović odlično rade svoj posao. Možda nekima smetaju Tajo i Semiha, ali aBd uskoro će i oni otići.
ubistvo ministra policije Leutara je tebi neozbiljno? (ja is'o u Drugu gimnaziju kad se desilo, nimalo mi nije zvucalo neozbiljno jer je prava sreca da niko od nas nije ranije kren'o u skolu to jutro). ubistvo neduznog djecaka u tramvaju ti je neozbiljno? pitaj majku denisa mrnjavca je li njoj bezzzze! ubistvo sefa tajne policije Nedzada Ugljena koje je takodjer nerasvjetljeno ti neozbiljno? premlacivanje novinara neku vecer ti je neozbiljno? sto s' ti neki sega covjek! sta je tebi ozbiljno?
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#6 Re: Ovako se to radi!

Post by Compact »

stochar wrote:
Compact wrote:Ne treba bezzzze napuhivati situaciju. Ima li šta bijelo, pa makar i sivo. Stalno nešto crno!
Ne tako davno, upravo na ovom portalu je bio članak o smanjenju krivičnih djela na Sarajevskom kantonu. Stalno nekoga hapse! Gašija i ostalu bandu strpaše iz rešetaka, Keljmendi se ne čuje i ne vidi, Bomba je u zatvoru, Naser pade na lihvarenju, a zašto??? Zato što je Fačo dobio imunitet pa pjeva k'o slavuj, a za uzvrat je pucao po gradu k'o Vajat Erp! Više nema pucanja, što znači da Fačo nema više koga ni uvaliti. Naravno ne zaboravimo da su u mafijaškim obarčunima u zadnjih godinu dana neki od tzv. Sarajevskog podzemlja stradali. Stvari idu na bolje. Kada kod nas bude (a neće akoBog da) ozbiljnih ubistava, vjerovatno će biti i ozbiljnih reakcija naših vlasti. Željko Mijatović i Himzo Selimović odlično rade svoj posao. Možda nekima smetaju Tajo i Semiha, ali aBd uskoro će i oni otići.
ubistvo ministra policije je tebi neozbiljno? ubistvo sefa ubistvo neduznog djecaka u tramvaju ti je neozbiljno? ubistvo sefa tajne policije Nedzada Ugljena koje je takodjer nerasvjetljeno ti neozbiljno? premlacivanje novinara neku vecer ti je neozbiljno? daaaaaaaaaaaaaaaaaj... sta je tebi ozbiljno?
Koliko se sjećam, sve mrtvo i živo se diglo da rasvijetli te slučajeve!!! Jednostavno nisu uspjeli naći ubice (mali banditi koji su ubili Denisa su uhvaćeni). U svijetu je veliki broj takvih slučajeva (Kenedi, itd), pa ne očekujem od naših da budu mađioničari.
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#7 Re: Ovako se to radi!

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 15:01, edited 1 time in total.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#8 Re: Ovako se to radi!

Post by amrica »

Nerijesno ubistvo Joze Leutara spada u politicke sfere, imam neko misljenje o tome, ali ...ne bih javno.

Harisov amidzic se bavio onim cim se bavio, citava carsija zna, ne mozes to zanemariti.

I jedno je kad su "zasticeni" izvrsioci kaznenih djela, a drugo kad su zrtve, pogotvo mlada zena, bez repova iz proslosti.


Uostalom, jos cemo vidjeti sta ce biti. Mozda se ispostavi da je ubijena iz privatnih razloga, koji nemaju veze sa ocem...
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#9 Re: Ovako se to radi!

Post by grunt »

Nebi se u Hrvatskoj desavale nikakve spektakularne stvari da oni nisu na putu prema EU,ipak oni moraju da se dokazu borbom protiv kriminala,korupcije itd.Mi smo svakako zakucani za dno dna,nema ni naznaka da cemo krenuti naprijed tako da nam smjene ili bilo sta drugo svakako i ne treba!
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#10 Re: Ovako se to radi!

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 14:41, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#11 Re: Ovako se to radi!

Post by Maraschino »

stochar wrote:cim krenu price o kriminalu i mafiji u Sarajevu i BiH, odma' ulete 'porednicari' s onom poznatom: pa i u Zagrebiu ima ubistava, pa i tamo su prebili pedere, pa i tamo ima tuca... ali, tamo ipak ima kakav-takav sistem koji reaguje i zastiti svoje gradjane. pogledajte ovaj rez nakon jutrosnjeg ubistva:

Premijer Ivo Sanader smijenio je večeras dvoje ministara, ministra unutarnjih poslova Berislava Rončevića i ministricu pravosuđa Anu Lovrin, te ravnatelja policije Marijana Benka.

Odluku je objavio u 19.50 sati na izvanrednoj konferenciji za novinare u Banskim dvorima, 9 sati nakon što je ubijena Ivana Hodak.

Novi ministar policije bit će Tomislav Karamarko, dosadašnji šef SOA-e. Anu Lovrin zamijenit će Ivan Šimonović, profesor na Pravnom fakultetu, koji nije član niti jedne stranke. Novi ravnatelj policije bit će Vladimir Faber, bivši šef osječke policije koji je vodio istragu protiv Branimira Glavaša.

Na čelo obavještajne službe, umjesto Karamarka, dolazi dosadašnji pomoćnik Josip Buljević.

- Nećemo dopustiti da organizirani kriminal čini što hoće bez sankcija. Zato idemo u najodlučniju borbu protiv organiziranog kriminala - izjavio je premijer Ivo Sanader.


kod nas pucnjave u centru grada, ranjavanja slucajnih prolaznika, vazda se isti krimosi vrte po crnim hronika,a i mislim da se ni za 100 godina nece desiti da se ovako 'poskidaju glave' odgovornim ministrima i sefovima policije...
tako to i treba da bude

mi jos malo, necemo imati s'kime da se poredimo jer smo izvan svake kategorije :(
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#12 Re: Ovako se to radi!

Post by grunt »

Judge_Dread wrote:
grunt wrote:Nebi se u Hrvatskoj desavale nikakve spektakularne stvari da oni nisu na putu prema EU,ipak oni moraju da se dokazu borbom protiv kriminala,korupcije itd.Mi smo svakako zakucani za dno dna,nema ni naznaka da cemo krenuti naprijed tako da nam smjene ili bilo sta drugo svakako i ne treba!
Mozda al zar nije zalosno ako je tako jer i mi smo na istom putu. Valjda bi ovo trebali raditi zbog sebe samih al mi to ne radimo ni zbog nas ni zbog EU.
Nismo na putu,ovoj vlasti nije u cilju da BiH udje u EU,jer ovakve nacionalisticke stranke i ovakvi politicari tamo nebi mogli opstati!
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#13 Re: Ovako se to radi!

Post by amrica »

Judge_Dread wrote:
grunt wrote:Nebi se u Hrvatskoj desavale nikakve spektakularne stvari da oni nisu na putu prema EU,ipak oni moraju da se dokazu borbom protiv kriminala,korupcije itd.Mi smo svakako zakucani za dno dna,nema ni naznaka da cemo krenuti naprijed tako da nam smjene ili bilo sta drugo svakako i ne treba!
Mozda al zar nije zalosno ako je tako jer i mi smo na istom putu. Valjda bi ovo trebali raditi zbog sebe samih al mi to ne radimo ni zbog nas ni zbog EU.

Ovdje treba rasclaniti zamjenicu "MI", postojimo "mi" koji zelimo u EU, i postoje oni drugi "mi" koji su vlast i koji bi nas trebali voditi ka tom cilju, samo to njima nije u interesu, ovako dok smo banana drzava, oni vladaju kako hoce....ako udjemo u EU, nista od bogacenja preko ledja naroda, kriminala, korupcije, nepotizma, ...
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#14 Re: Ovako se to radi!

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 14:40, edited 1 time in total.
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#15 Re: Ovako se to radi!

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 14:40, edited 1 time in total.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#16 Re: Ovako se to radi!

Post by amrica »

Pa to je poenta svega sto pisem ovdje, zalosno, stvarno mi je zao te djevojke, obje djevojke, ali da nije ubijena kcerka vaznog cimbenika, bliskog politicarima, ne bi se digao Sanader da smejenjuje ljude.

Sta da je ubijeno dijete nekog bh politicara, u svojoj zgradi, u haustoru... u podne...?


Grozno, napisala bih jos svasta, ali iz postovanja prema nevinim zrtvama, necu.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#17 Re: Ovako se to radi!

Post by Zox »

Compact wrote:Ne treba bezzzze napuhivati situaciju. Ima li šta bijelo, pa makar i sivo. Stalno nešto crno!
Ne tako davno, upravo na ovom portalu je bio članak o smanjenju krivičnih djela na Sarajevskom kantonu. Stalno nekoga hapse! Gašija i ostalu bandu strpaše iz rešetaka, Keljmendi se ne čuje i ne vidi, Bomba je u zatvoru, Naser pade na lihvarenju, a zašto??? Zato što je Fačo dobio imunitet pa pjeva k'o slavuj, a za uzvrat je pucao po gradu k'o Vajat Erp! Više nema pucanja, što znači da Fačo nema više koga ni uvaliti. Naravno ne zaboravimo da su u mafijaškim obarčunima u zadnjih godinu dana neki od tzv. Sarajevskog podzemlja stradali. Stvari idu na bolje. Kada kod nas bude (a neće akoBog da) ozbiljnih ubistava, vjerovatno će biti i ozbiljnih reakcija naših vlasti. Željko Mijatović i Himzo Selimović odlično rade svoj posao. Možda nekima smetaju Tajo i Semiha, ali aBd uskoro će i oni otići.
A dok god su ubistva "neozbiljna", neozbiljne su i reakcije vlasti?
Zar moze ubistvo biti ozbiljno ili neozbiljno?
User avatar
1304
Posts: 3
Joined: 25/09/2008 15:56

#18 Re: Ovako se to radi!

Post by 1304 »

Mislim da se ovdje ne radi o pukoj odmazdi prema kriminalcima i mafiji zbog ubistva,tako da je kacenje za bas taj dio bezze.Ovo ima i te kako dublju pozadinu.i vjerujem da ce masa toga tek da ispliva,kad se pohapsi ko se treba pohapsiti,i kad podju da pjevaju...Usput,poredjenje BiH i Hrvatske je nazalost smijesno,vec neko vrijeme,otisli su oni......
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#19 Re: Ovako se to radi!

Post by alica.k »

amrica wrote: -ubijena je djevojka ( :( RIP) od 17 godina, ubio je ljubomorni momak, pa ubio sebe
moram te ispraviti, maloprije na vijestima kazu da se to desilo u tz a ne u zg...

http://www.sarajevo-x.com/clanak/081006111
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#20 Re: Ovako se to radi!

Post by burek_in_space »

alica.k wrote:
amrica wrote: -ubijena je djevojka ( :( RIP) od 17 godina, ubio je ljubomorni momak, pa ubio sebe
moram te ispraviti, maloprije na vijestima kazu da se to desilo u tz a ne u zg...

http://www.sarajevo-x.com/clanak/081006111
I u Zagrebu se desila ista stvar jutros.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#21 Re: Ovako se to radi!

Post by alica.k »

burek_in_space wrote:
alica.k wrote:
amrica wrote: -ubijena je djevojka ( :( RIP) od 17 godina, ubio je ljubomorni momak, pa ubio sebe
moram te ispraviti, maloprije na vijestima kazu da se to desilo u tz a ne u zg...

http://www.sarajevo-x.com/clanak/081006111
I u Zagrebu se desila ista stvar jutros.
to ej pravo sablasno onda :S
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#22 Re: Ovako se to radi!

Post by Zox »

1304 wrote:Mislim da se ovdje ne radi o pukoj odmazdi prema kriminalcima i mafiji zbog ubistva,tako da je kacenje za bas taj dio bezze.Ovo ima i te kako dublju pozadinu.i vjerujem da ce masa toga tek da ispliva,kad se pohapsi ko se treba pohapsiti,i kad podju da pjevaju...Usput,poredjenje BiH i Hrvatske je nazalost smijesno,vec neko vrijeme,otisli su oni......
Nebitno koliko su odmakli, dok god im ISTA ne bude valjalo, nama je srce na mjestu zbog naseg rasula :)
User avatar
TiDamJa
Posts: 161
Joined: 31/10/2007 12:07
Location: Sarajevo

#23 Re: Ovako se to radi!

Post by TiDamJa »

Zox wrote:
1304 wrote:Mislim da se ovdje ne radi o pukoj odmazdi prema kriminalcima i mafiji zbog ubistva,tako da je kacenje za bas taj dio bezze.Ovo ima i te kako dublju pozadinu.i vjerujem da ce masa toga tek da ispliva,kad se pohapsi ko se treba pohapsiti,i kad podju da pjevaju...Usput,poredjenje BiH i Hrvatske je nazalost smijesno,vec neko vrijeme,otisli su oni......
Nebitno koliko su odmakli, dok god im ISTA ne bude valjalo, nama je srce na mjestu zbog naseg rasula :)
zivot vise ne vrijedi PET para. to je FAKT. ubijajmo se, dok god ne bude ikoga ko postuje niti se bude sjecao onoga sto je trebalo biti DESET ZAPOVIJEDI, bio vjernik ili ne. pokoljimo se! stoka smo, kad JEZIK dushe ne znamo koristiti, a jezike govorimo...mukas mi je od ovog shita od price suplje, licemjerne.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#24 Re: Ovako se to radi!

Post by jefferson »

Rasclamba MI nepotrebna jer se podrazumjeva. Gradjani su ti koji vrsite da nece da ginu po ulicama posto se to politicaru ni teoretski ne moze desiti :D
Koji gradjani? Pa gradjani izabrase na vlast stranke koje su bile na vlasti kada je ubijen Ugljen, Jozo, a i Denis Mrnjavac.
Koji MI? Izaslo malo vise od 40% stanovnista da glasa, znaci ljudima dobro!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#25 Re: Ovako se to radi!

Post by Alfons Kauders »

jefferson wrote:
Rasclamba MI nepotrebna jer se podrazumjeva. Gradjani su ti koji vrsite da nece da ginu po ulicama posto se to politicaru ni teoretski ne moze desiti :D
Koji gradjani? Pa gradjani izabrase na vlast stranke koje su bile na vlasti kada je ubijen Ugljen, Jozo, a i Denis Mrnjavac.
Koji MI? Izaslo malo vise od 40% stanovnista da glasa, znaci ljudima dobro!
dobro im je nego sta... rastjerali pedere...
Post Reply