otvoreno pitanje kantonalnom mup-u

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#1 otvoreno pitanje kantonalnom mup-u

Post by photo »

do kada cete tolerisati voznju autom po ferhadiji, parkiranje i voznju oko katedrale, ulazak autima na bascarsiju i parkiranje u uskim uliciama, parkiranje kod centrala *(pa bus ne moze da prodje), parkiranja u stosmajerovoj? zasto ne postavite policajca koji ce imati hrabrosti zaustaviti i napisati kaznu takvom prekrsiocu?

za ostale, sta mislit, hoce li se to iakda desiti? da mup pocen raditi svoj posao kako treba?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#2

Post by uvjek dobar gost »

Ovom dodajem pitanje ... sve isto samo je lokalitet Vrelo Bosne.... to je ispod svakog nivoa kulture..... neki mi ne daju da se poredim sa Mariborom il čim već.. ali zamislite da neki grad recimo u Austriji ima ... nešto poput "vrelaka"..... ,a mi smo od tog prirodnog blaga napravili ..... šta smo napravili...... ,a valjda je to dokaz naše kulture il čega već .. nikako podnevlja il klime već baš kulture i mentaliteta većine.........
parafin
Posts: 187
Joined: 19/05/2006 20:43

#3 Re: otvoreno pitanje kantonalnom mup-u

Post by parafin »

photo wrote: za ostale, sta mislite, hoce li se to ikada desiti? da mup pocne raditi svoj posao kako treba?
nece a evo i zasto. u mom kvartu (na ciglanama) ima jedan fin kafic, u koji policajci sa kojekakvim cinovima, dolaze da piju kafu. 20m od kafica se nalazi onaj veliki parking. gospoda redovno dodju autima policije ravno do ulaza u kafic (gdje je naravno pjesaka zona) a parking im 10 metara odatle. neki dan parking prazan, oni se standardno nacalili u pjesackoj.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#4

Post by urbanagerila »

Mozemo se mi pitati koliko god hocemo .....policija nema muda, kulture, motiva, nadleznosti da mijenja sistem koji je uspostavljen .... :D
bila u halila
Posts: 75
Joined: 27/12/2006 18:22

#5

Post by bila u halila »

Ni jedan policajac neće da se izlaže riziku za crkavicu koju dobija kao plaću.
Ko bi se za 400 KM mjesečno suprotstavljao krkanima. :x
schnjufko
Posts: 252
Joined: 26/01/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#6

Post by schnjufko »

Ma evo par primjera
Kad voze glavnom dzadom nedaju zmigavce kad se prestrojavaju.
Kad se treba smotat u cuveno ljevo redovno stanu ispred kolone (neki dan sam se zamalo zakuco u jednog takvog majmuna koj me je pretekao i onda mi presekao traku da bi se uvalio ispred. Sreca imam ociju ko pauk pa sve gledam.
Parkiraju se svuda al vajda to tako treba
nepale svjetla po danu
Nevezu pojaseve.
Ha ha oce mi neko dat uniformu na par dana da ispishem jedno 50 000 maraka mandatnih? ha ha ha ha
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#7

Post by BHG »

do kad ce se divljat po gradu autima...do kad ce se obijat auta...stanovi...do kad ce klosari da hodaju naoruzani ulicama...treba li jos ili je ovo dosta za sad.....
User avatar
tetakk
Posts: 746
Joined: 28/07/2006 16:42
Location: duboka suma zaborava

#8

Post by tetakk »

Bio je policajac na tom dijelu koji je radio svoj posao.Zamjerio se svakom nasilniku i kriminalcu.Cak je Delalic podnio prijavu protiv njega.Sve u svemu dok je on bio tu, nije bilo ni parkiranja, jer nije postojao nacin da ga kupe ili prestrase.
Na kraju je premjesten u drugi dio grada.
schnjufko
Posts: 252
Joined: 26/01/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#9

Post by schnjufko »

ha ha jel znas u koj dio grada je preselio da i ja krenem za njim tamo ce biti mir i red.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#10

Post by urbanagerila »

bila u halila wrote:Ni jedan policajac neće da se izlaže riziku za crkavicu koju dobija kao plaću.
Ko bi se za 400 KM mjesečno suprotstavljao krkanima. :x
Ja vjerujem da ima ko hoce .... :D Nije bas 4 glave malo se karikira mislim da imaju 7-800. Na kraju krajeva to im je posao koji su sami birali pa sta bi bilo kad bi svi nezadovoljni svojom platom bojkotovali rad??? .... :D Nije to nikakvo opravdanje ... :D
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#11

Post by cico x »

a mene seljak zaustavi 20m od kuce i naplati kaznu sto sam zaboravio svjetla upaliti,jos iuzvjestaj napise,30 minuta me pegla,ja mu kazem nikad ti ovo necu platiti,bezveze pises,kad pocnete fatati kriminalce,i paukom podizati silne aute iz strose,onda vam placam,on me gleda ko kreten i samo suti!!
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#12

Post by Qler »

u subotu ja ganjam da se parkiram i prolazim pored centrala kad hadzo sa X5 BMW-om IT tablice prica na mob i penje se u strosu :D on mangup taman se fino popeo kad kolega :D pendrekom na pendzer ;) dvojca njih stajali tamo cijelu noc i samo pisali :D e sad, jos samo da li su uzeli "mandatnu" ili su napisali prijavu to ne znam..
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#13

Post by DrugaGimnazija »

Kad je Alijansa pocela udarati po kriminalcima, SDA-ovska mafija ih je napala da uvode pendrek-drzavu.
Onda su se ovi vratili na vlast i od tada se kriminalci ne moraju bojati da ce ih ko poprijeko pogledati, a obicni narod se ponovo mora plasiti izaci u grad.
Dok se vlast ne promijeni, nece se promijeniti odnos MUP-a prema kriminalu.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#14 Re: otvoreno pitanje kantonalnom mup-u

Post by travar »

photo wrote:do kada cete tolerisati voznju autom po ferhadiji, parkiranje i voznju oko katedrale, ulazak autima na bascarsiju i parkiranje u uskim uliciama, parkiranje kod centrala *(pa bus ne moze da prodje), parkiranja u stosmajerovoj? zasto ne postavite policajca koji ce imati hrabrosti zaustaviti i napisati kaznu takvom prekrsiocu?

za ostale, sta mislit, hoce li se to iakda desiti? da mup pocen raditi svoj posao kako treba?
Isto takvo stanje je i ispred samog MUP-a pa onda ako nemogu(čitaj neće) da pospreme g**** ispred svoje "avlije" onda je teško očekivat' da to rade ispred tudje :D
Post Reply