Otvaranje doo za online trgovinu.

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
awaww
Posts: 7
Joined: 28/08/2013 17:33

#1 Otvaranje doo za online trgovinu.

Post by awaww »

Pozdrav, da li bi neko ko se upustio u slično, iznio neka iskustva vezana za otvaranje doo koje bi se bavilo isključivo online prodajom proizvoda.
Konkretno me zanima vezano za poslovni prostor, da li je potrebno imati kancelariju/skladište ili se moze registrovati na stan?
Te vezano za fiskalizaciju, da li je potrebno imati fiskalnu kasu?
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#2 Re: Otvaranje doo za online trgovinu.

Post by emmir1 »

Moraš imati fiskalanu kasu.

Moraš imati ugovor o prostoru, kasnije možda može da se uradi promjena adrese.
Matris
Posts: 336
Joined: 05/08/2018 11:27

#3 Re: Otvaranje doo za online trgovinu.

Post by Matris »

awaww wrote:Pozdrav, da li bi neko ko se upustio u slično, iznio neka iskustva vezana za otvaranje doo koje bi se bavilo isključivo online prodajom proizvoda.
Konkretno me zanima vezano za poslovni prostor, da li je potrebno imati kancelariju/skladište ili se moze registrovati na stan?
Te vezano za fiskalizaciju, da li je potrebno imati fiskalnu kasu?
Da li prodajes u BiH?
awaww
Posts: 7
Joined: 28/08/2013 17:33

#4 Re: Otvaranje doo za online trgovinu.

Post by awaww »

Da, prodaja je samo za područje BiH.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#5 Re: Otvaranje doo za online trgovinu.

Post by almir90 »

Odakle planiraš robu nabaljvati, uvoz ili lokalno? Ako je uvoz robe u pitanju onda D.O.O. jer nemaš druge opcije, a ako ćeš se snadbijevati lokalno onda ti je najbolje obrt registrovati jer su manji troškovi.
awaww
Posts: 7
Joined: 28/08/2013 17:33

#6 Re: Otvaranje doo za online trgovinu.

Post by awaww »

almir90 wrote:Odakle planiraš robu nabaljvati, uvoz ili lokalno? Ako je uvoz robe u pitanju onda D.O.O. jer nemaš druge opcije, a ako ćeš se snadbijevati lokalno onda ti je najbolje obrt registrovati jer su manji troškovi.
Roba je iz naše zemlje. To sam shvatio i ja s tim da bih posao radio sa partnerom iz inostranstva, dakle zajedno bi osnovali firmu. I sa obrtom pretpostavljam da je ista situacija vezano za prostor i fiskalizaciju?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#7 Re: Otvaranje doo za online trgovinu.

Post by almir90 »

awaww wrote:
almir90 wrote:Odakle planiraš robu nabaljvati, uvoz ili lokalno? Ako je uvoz robe u pitanju onda D.O.O. jer nemaš druge opcije, a ako ćeš se snadbijevati lokalno onda ti je najbolje obrt registrovati jer su manji troškovi.
Roba je iz naše zemlje. To sam shvatio i ja s tim da bih posao radio sa partnerom iz inostranstva, dakle zajedno bi osnovali firmu. I sa obrtom pretpostavljam da je ista situacija vezano za prostor i fiskalizaciju?
Zavisi koja je uloga tog partnera, ako ti je dobavljač robe u BiH nema potrebe da se opteretiš sa D.O.O. jer su veći troškovi. Malo si informacija dao. Pokušaj da obiđeš knjigovođe u svome gradu i oni će ti dati najbolje informacije šta treba da uradiš, možeš i u opštinu otići također. Ovako je sve samo puko nagađanje, jer nije isto za svaki tip posla.
Post Reply