otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#76 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Alfa159 »

Not My Idea wrote:+ono sto skoro niko ne praktikuje- pocastit stalnu raju turom picha.

izlazim u jedan kafic nekih 5-6 godina i nas skoro uvijek za stolom bude 4-5 i napravimo uvijek dobar ceh.
znamo sve konobare i oni nas, i gazdu istu...al jok, to se nikad nije sjetilo poslat turu, na racun kuce.
znam da to ne mora radit, nit je nama stalo do tih par picha al to je jedan gest koji puno znaci.
Hahahaha pricas o Operi priznaj.
Ista situacija nas 8 dodje napravimo ceh 100-150Km nema ture od gazde da nebo gori.
I tako je bilo godinana, znaci sedmicno po tri-cetri puta zalamanja u Operi ali nema kafice od gazde, ali bili smo lojalni do ovoga zadnjeg kad je navukao populaciju :skoljka:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#77 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by VenomousV »

Alfa159 wrote:
Not My Idea wrote:+ono sto skoro niko ne praktikuje- pocastit stalnu raju turom picha.

izlazim u jedan kafic nekih 5-6 godina i nas skoro uvijek za stolom bude 4-5 i napravimo uvijek dobar ceh.
znamo sve konobare i oni nas, i gazdu istu...al jok, to se nikad nije sjetilo poslat turu, na racun kuce.
znam da to ne mora radit, nit je nama stalo do tih par picha al to je jedan gest koji puno znaci.
Hahahaha pricas o Operi priznaj.
Ista situacija nas 8 dodje napravimo ceh 100-150Km nema ture od gazde da nebo gori.
I tako je bilo godinana, znaci sedmicno po tri-cetri puta zalamanja u Operi ali nema kafice od gazde, ali bili smo lojalni do ovoga zadnjeg kad je navukao populaciju :skoljka:

NMI nije iz Sa :D
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#78 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Alfa159 »

VenomousV wrote:
Alfa159 wrote:
Not My Idea wrote:+ono sto skoro niko ne praktikuje- pocastit stalnu raju turom picha.

izlazim u jedan kafic nekih 5-6 godina i nas skoro uvijek za stolom bude 4-5 i napravimo uvijek dobar ceh.
znamo sve konobare i oni nas, i gazdu istu...al jok, to se nikad nije sjetilo poslat turu, na racun kuce.
znam da to ne mora radit, nit je nama stalo do tih par picha al to je jedan gest koji puno znaci.
Hahahaha pricas o Operi priznaj.
Ista situacija nas 8 dodje napravimo ceh 100-150Km nema ture od gazde da nebo gori.
I tako je bilo godinana, znaci sedmicno po tri-cetri puta zalamanja u Operi ali nema kafice od gazde, ali bili smo lojalni do ovoga zadnjeg kad je navukao populaciju :skoljka:

NMI nije iz Sa :D
Hahahaha, mozda jest:)
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#79 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by VenomousV »

Alfa159 wrote: Hahahaha, mozda jest:)

nek ti sama potvrdi :roll:


a kao doprinos temi: meni je na vrh glave pubova na koje ga dosta ljudi nagovara, u Sa postoje 3-4 koji imaju svoje musterije :roll:

treba otvoriti nesto drugacije :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#80 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Not My Idea »

Nisam iz Sarajeva i ne pricam o Operi. Mada nije ni bitno, 90% kaficha tj vlasnika kaficha je ovakvo.
Njima tih par tura ne znaci nista, nece ih ostetit a gostima znaci.
Al jok, idu onom- sto bi im slao turu kad ce i onako dolazit. Nazalost, to je tacno, ali da postoji kafic gdje se gazda sjeti ovog, uvijek bih prije tu narod isao.
bez_suplje
Posts: 106
Joined: 27/09/2012 14:51

#81 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by bez_suplje »

puni ste mi ideja:) kao i ja,,samo da vam malo razjasnim stvari naravno ne zelim da otvorim kafic gdje ce preovladavat kockaste glave toga imamo na pretek u gradu i narodna muzika je hit jedno vrijeme dok ne dodje par budala i sjebe posao protiv toga se ne moze. prvenstveno nisam mislio otvoriti pub jer je covjek onda rob noci svaku noc si do ranog jutra,ali s obzirom da mi dajete dosta takvih prijdloga uzimam u razmatranje,,volio bih da znam sta raji fali jer neko rece da su svi kafici slicni jaje jajetu ,naravno necu ja sad izmisljat toplu vodu ali nesto novo bi nam svima dobro doslo,i dalje sam tu sa vama citam pozorno svaki komentar a kako bude vrijeme odmicalo otkrivat cu vam neke lokacije gdje bi moglo to NASE mjesto biti, idemo dalje sa prjedlozima, a ovi klipovi su vrh :)
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#82 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Not My Idea »

dajte mi prjedloge
hvala svima na priedlozima
dajete dosta takvih prijdloga
idemo dalje sa prjedlozima
word: PRIJEDLOG.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#83 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Averus »

moze prijedlog? :roll:
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#84 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by crnoplavo »

bez_suplje wrote:puni ste mi ideja:))
kad se male glave sloze...
bez_suplje wrote:i dalje sam tu sa vama
i mi smo sa tobom
bez_suplje wrote:idemo dalje sa prjedlozima
ja odoh na dzumu, dosta od mene

P.S.

nakon sto osmislimo koncept kafica, ako ti bude trebalo financijskih sredstava da to sve skupa pokrenes, otvori temu, napisi broj racuna pa da skupimo, sta kosta da kosta
:thumbup:
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#85 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by cat lover »

kafa, kolači, štucovanje brada, ništa alkohol... :thumbup:
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#86 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by illuminated »

dobar koktel bar sa mnostvom koktela. stojim na raspolaganju sto se tice sastavljanja koktel karte....

@bez_suplje imas pp
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#87 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by muhanata »

m@m@ wrote:
TRŠ wrote:pusti to, tu ce se klosari okupljati, otvori neki gdje ce cure rado dolaziti jer gdje su cure, tu su i muski. I nemoj davati kockastim glavama da dolaze. I imaj zanimaciju na sanku, recimo zensku koja plese a zmija joj je na ramenima etc..
ili muski strip ili lapo-lapo ako vec kazes da dolaze zene, sta ce nm trebe sa zmijom oko ramena :run:
I agree! Ona na šank, mi preko vrata! :lol:
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#88 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by duboka_misao »

da ponovim odgovor sa druge teme

kafic sa sisatim utegnutim konobaricama aka Hooters
Berber
Posts: 78
Joined: 18/09/2010 01:58

#89 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Berber »

Sta god da otvoris neka bude kvalitetno i posteno.Trudi se da imas:
dobar espreso aparat i dobru kafu
postene konobare
cist wc
tople sendvice
frisak sok od cijedjenih narandzi...

Potrudi se da napravis kafic u kojem raja nece ''visiti'' nego ce vise navracati poslovan svijet.

Sigurno ces uspjeti jer evo slusas sta raja hoce
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#90 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Cholina_Lokica »

duboka_misao wrote:da ponovim odgovor sa druge teme

kafic sa sisatim utegnutim konobaricama aka Hooters
Al' da ih moRemo fatat za sise :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#91 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by febo_acm »

Samo napucaj cijene kao u Vatri i proći ćeš dobro. Odmah će svi misliti da je eksluziva :D Neće biti klošara, narkomana itd...
User avatar
Dark Emperor
Posts: 33
Joined: 14/06/2010 15:15

#92 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Dark Emperor »

I mene ova ideja za kafic interesuje vec par godina.
Sta mislite je li 50-70t KM dovoljno za kafic.
Da je neka normala, nista fency tipa zlatne soljice(fildzani), trbusni plesaci itd.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#93 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Zox »

Not My Idea wrote:+ono sto skoro niko ne praktikuje- pocastit stalnu raju turom picha.

izlazim u jedan kafic nekih 5-6 godina i nas skoro uvijek za stolom bude 4-5 i napravimo uvijek dobar ceh.
znamo sve konobare i oni nas, i gazdu istu...al jok, to se nikad nije sjetilo poslat turu, na racun kuce.
znam da to ne mora radit, nit je nama stalo do tih par picha al to je jedan gest koji puno znaci.
U pubu gdje ja visim, kad je gazda tu, i tura pica je tu. Inace, posjecen i poznat kafic.
Last edited by Zox on 12/10/2012 13:19, edited 1 time in total.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#94 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by shin »

Da me interesuju tematski kafići, otišao bih u luna park. Dobru kafanu čine dvije stvari:

- dobra kafa (ispod dvije marke)
- vazda slobodno mjesto


Sve ostalo je mazanje očiju.
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#95 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by casanova123 »

i odmah kupi mitraljez... trebat ce ti da se izboris od kamatara :D
draguljče
Posts: 5
Joined: 02/05/2012 13:45

#96 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by draguljče »

Ma neki gdje se može i prileć:)
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#97 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by photo »

u budimpesti sam bio u jednom kaficu, zove se MODELS. sank je dovoljno sirok da moze manekenka da seta. na jednom dijelu zida ima isto tako sirok prolaz. ima na dva mjesta dva mosta koji se mogu otvoriti kako se sa sanka napravi staza do tog dijela zida i ide opet nazad na drugu stranu sanka. ta staza zavrsava u prostoriji iza sanka gdje se modeli presvlace i slicno. ostatak kafica je uredjen u stilu FTV kafica (otidji na Fashion TV naveces oko 23 pa vidi kako su uredjeni kafici), ima gomilu raznog pica i po definiciji je rezervisan za ljude dubljeg dzepa. organizuju se modne revije 1 sedmicno ili svake dvije hefte ali najmanje dva tjedna mjesecno. imaju stolice i stolovi ali su uglavnom separei u kozi i slicno.

investicija jeste malo veca ali ovako nema u sarajevu. samo, pitanje koliko bi se to finansijski isplatilo.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#98 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Logovan »

- Obavezno moraš imati Wi Fi. :D
- Konobari se moraju znati ponašati jer ako imaš dobro osoblje, odmah ti je i veća zarada, više će ljudi dolaziti. Znači ne smiju tersati, slagati neke face.
- Konobari moraju znati kad neko naruči kafu, podrazumijeva se da mu donese i ČAŠU HLADNE VODE. Ovo se isto odnosi i na druge slične stvari, npr. kad je +40 i neko naruči koka-kolu, mora donijeti i malo leda, recimo dvije-tri kocke.
- Jedna od najvažnijih stvari je WC. Ne smije smrditi, ne smije biti prljav, mora uvijek imati toaletnog papira, itd, itd.
mint
Posts: 31
Joined: 02/08/2012 12:48

#99 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by mint »

Neko je vec rekao kafic kao u seriji prijatelji ... predobra ideja po mom misljenju (vjerovatno sam manjina, ali mislim da bi to moglo upaliti)

Svi kafici tipa da svira ova ili ona muzika, da djevojke plesu na sanku, da je kafic sportski ... mislim da bi brzo isfurali, jer vec je bilo milion takvih pokusaja, pa ljudi na kraju opet zatvore, a nisu uspjeli izvuci ni ono ulozeno.

Sa kaficem kao u preijateljima gdje ces moci privuci odredjeni broj ljudi koji ce ti stalno doaziti navece na pice znajuci da se nece dugo zadrzati, nego vidjeti se s prijateljima, popiti pice, vikendom dolaziti na jutarnju kafu, procitati u miru novine, da nema balavaca, nego samo ozbiljna raja ... ubacis nesto tipa kroasana, krofni ... mislim da bi to moglo upaliti.

Tako bi ti dolazio jedan dio ljudi, ali bi bili redovni, a ne likovi koji bi izasli par puta i rekli isfuralo je i to mjesto ...
User avatar
swarley_s
Posts: 495
Joined: 01/10/2012 14:24
Location: preko mornih, preko gorkih

#100 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by swarley_s »

mint wrote:Neko je vec rekao kafic kao u seriji prijatelji ... predobra ideja po mom misljenju (vjerovatno sam manjina, ali mislim da bi to moglo upaliti)

Svi kafici tipa da svira ova ili ona muzika, da djevojke plesu na sanku, da je kafic sportski ... mislim da bi brzo isfurali, jer vec je bilo milion takvih pokusaja, pa ljudi na kraju opet zatvore, a nisu uspjeli izvuci ni ono ulozeno.

Sa kaficem kao u preijateljima gdje ces moci privuci odredjeni broj ljudi koji ce ti stalno doaziti navece na pice znajuci da se nece dugo zadrzati, nego vidjeti se s prijateljima, popiti pice, vikendom dolaziti na jutarnju kafu, procitati u miru novine, da nema balavaca, nego samo ozbiljna raja ... ubacis nesto tipa kroasana, krofni ... mislim da bi to moglo upaliti.

Tako bi ti dolazio jedan dio ljudi, ali bi bili redovni, a ne likovi koji bi izasli par puta i rekli isfuralo je i to mjesto ...
ne moRe.
i to iz jednog jednostavnog razloga:

svi bi se gurali da sjedu na onaj kauc.
niko ne bi na ona "sporedna" mjesta sjedao

svi bi htjeli da budu "prijatelji" :D
Post Reply