otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#51 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Kemal Malovčić »

ALKOOOO-HOL!
6april
Posts: 105
Joined: 27/02/2011 13:32
Location: Sarajevo

#52 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by 6april »

rossoner wrote:Neki caffe gdje se nece nikako pustati folk, gdje ce ti svirati vikendom amaterski i poluprofesionalni izvođači i svirači zanimljivi raji, tipa acoustic night, Berin Buturović, Armin MUzaferija, Amel, Kice, naši mladi bendovi... da privučeš žene i muškarce ti treba nešto. Naravno uvijek na nekom platnu da se može otpratiti neka bitna utakmica uz neke prihvatljivije cijene pića. Vrlo važan faktor - LJETNA TERASA! Tome posveti pažnju. A najbitnije od svega da su ti konobari raja, kulturni, vole se zezati i prijatni uvijek. Da ti je piće uvijek dovoljno hladno, toplo, dobro... I naravno, kakav si ti k'o čovjek. Nadam se dobar i da znaš dosta raje. Sretno ti i lijep pozdrav!
Možda ideja za naziv "Evergreen" ako već ne postoji...
Sve OK, ali Berin, Armin, Kice i Amel.... hahah, pa covjek bi istu noc kad bi oni pjevali morao zatvoriti lokal :)
Prijedlog za gazdu: Sve zavisi od velicine prostora. Ne znam ali ja sam uvijek volio pub-ove. Preporucujem ti da pogledas onaj pub na malti ili celtic pub pa pogledaj kako su oni to tamo sredili i mislim da s pub-om neces pogrijesiti nikad. Ja cu ti svaki dan dolaziti na kafu samo ako ce wc biti cist i da uvijek ima dovoljno sapuna. :D :D :D

Sretno !!!
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#53 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by illuminated »

Mr. Brightside wrote:
rinna0304 wrote:Neki normalan kafic za parove ja koliko znam kod nas takvog nema il ja jos nisam pronasla ?
a kako zamišljaš tako nešto? :)
s krevetima :D
User avatar
Hopkins
Posts: 494
Joined: 10/01/2012 00:44

#54 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Hopkins »

Klasika kafe ... nek svira Betoven, Subert, List ... po zidovima okaci dupljaka pikasa, kokoske i ostalih slikara. Obavezno nek je po stolovima razbacano 10ak strucnih casopisa ... dres kod obavezan, bradica, cale i ti fazoni. Nema takav u gradu. Otvori ga ili u blizini filozofskog fakulteta, ili blizu jagomira.
User avatar
swarley_s
Posts: 495
Joined: 01/10/2012 14:24
Location: preko mornih, preko gorkih

#55 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by swarley_s »

Evo ozbiljan prijedlog:

Kakav god kafic napravis, nemoj one ofirne stolice stavljati unutra.
Malo ulozi, kupi kauce i/ili fotelje. Al ne bilo kakve. Nego one - kad sjednes u njih, da te obuzmu, da ti se vise ne izlazi. Znaci da covjek instant osjeti da je sjeo. Da se "oduzme" :D
Mislim, takvi se odmah prepoznaju. Ono - da se bas zavalis u njega k`o da propadnes.

Onaj trenutak kad sjedas na takav kauc/fotelju nakon duge setnje - neprocjenjivo!
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#56 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Zox »

Hopkins wrote:Klasika kafe ... nek svira Betoven, Subert, List ... po zidovima okaci dupljaka pikasa, kokoske i ostalih slikara. Obavezno nek je po stolovima razbacano 10ak strucnih casopisa ... dres kod obavezan, bradica, cale i ti fazoni. Nema takav u gradu. Otvori ga ili u blizini filozofskog fakulteta, ili blizu jagomira.
Legendo!
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#57 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by mO k3 »

TRŠ wrote:pusti to, tu ce se klosari okupljati, otvori neki gdje ce cure rado dolaziti jer gdje su cure, tu su i muski. I nemoj davati kockastim glavama da dolaze. I imaj zanimaciju na sanku, recimo zensku koja plese a zmija joj je na ramenima etc..
da da i to najbolje 24h dnevno :lol:

ali bez zeze , ako hoces da uspijes da ti kafic bude "IN" moras ga srediti , lijepu privlacnu lokaciju imati ,jos bolje ako imas terasu koju ces lijepo urediti i naravno za mene da imas prijatne i kulturne konobare/ice ne neke krkane ,samim tim si dobio puno ,
treba da razmisljas kakvu zelis raju ,koje "klijente" ...recimo nesto elitno :)
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#58 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by MMM1977 »

Nešto ovako?



:D
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#59 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by bpsang »

Hopkins wrote:Klasika kafe ... nek svira Betoven, Subert, List ... po zidovima okaci dupljaka pikasa, kokoske i ostalih slikara. Obavezno nek je po stolovima razbacano 10ak strucnih casopisa ... dres kod obavezan, bradica, cale i ti fazoni. Nema takav u gradu. Otvori ga ili u blizini filozofskog fakulteta, ili blizu jagomira.
uze mi riječ iz usta
Naravno klassic kafe Usamljenih duša, sa neizbjeznim klasik muzikom laganica a raspolozenje, piče ko sta voli,ali nista pretjerano, prigusena svjetlost ,romantika i tako ...dva tri stalna koji če nadgledati kockase i ufurane glave i to je to ...
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#60 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Partizzanka »

a neki kafic za mame i bebe
opremis tako da sve bude u tom nekom fazonu opustene atmosfere
fina muzika, udobni kauci, moderno posudje,
kolaci vocni i sl da mame imaju dojam da mrsaju dok sjede i piju kafu
pusenje naravno zabranjeno
a zidove opremi tako da djeca mogu i po njima da crtaju, i neka bude puno igracaka i onih stolica za djecu i sl

vazda ce ti biti puno
sad su mame opsjednute kafenisanjem a nemaju bas izbora osim djecu voditi u kafice gdje se vecinom pusi
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#61 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Partizzanka »

i uvedi obavezno nesto ala rucak lagani u vidu salata
za to ti ne treba bas kuhinja mozes imati jedan frizider sa svim potrepstinama
a mame se i na to loze :)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#62 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by madner »

Nema kafica gdje je zabranjeno pusenje da radi kako treba.

Najbitniji faktor za uspjesan kafic je kvalitete i cijena piva.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#63 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Gray »

LoveHurts wrote:
illuminated wrote:
LoveHurts wrote:Dobar pub, gdje ce svirati domaci i strani rok...I po mogucnosti kakva svirka petkom ili subotom...90% pubova u gradu pusta fiftije i rihane sto je po meni nigdje veze..I uz pivu obavezan gratis kikiriki u ljusci...
super ideja...
koliko je ovo skupo sto se tice enterijera?
Ma moglo bi se za jeftine pare uraditi...Recimo okreciti u neku smedju boju sa nekim crnim detaljima, da izgleda ko prljavo, napraviti burad stolove i neke fine stolice (obavezno da svi stolovi i stolice budu iste, bar je meni bezveze kad u kaficu vidim 8 razlicitih stolica i stolova), par fenjera ubaciti zbog osvjetljenja, par nekih detalja od drveta na zidovima, šank niposto da izgleda siromasno, sto vise flasa od alkohola okaciti da vise, tocionik za pivu, fin frizider za sokove..

Nikakve plazme, televizore unutra..po mogucnosti WiFi, I WC da bude NOV! :D

EDIT: Kafa da bude 1KM, isto tako iza 20h nema kafe i caja.Ulaz zabranjen balavurdiji, tj mladjim od 18 pa makar hoce i cedevitu da popije.

Mislim da si upravo 95% opisao korner kod fisa, od kikirikija, do fenjera dio buradi... barem je tako prije bilo i jedno vrijeme prije par godina je to bilo hit mjesto, ne znam kako je sada.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#64 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Not My Idea »

Hopkins wrote:Klasika kafe ... nek svira Betoven, Subert, List ... po zidovima okaci dupljaka pikasa, kokoske i ostalih slikara. Obavezno nek je po stolovima razbacano 10ak strucnih casopisa ... dres kod obavezan, bradica, cale i ti fazoni. Nema takav u gradu. Otvori ga ili u blizini filozofskog fakulteta, ili blizu jagomira.
:lol:

Nego,
stvarno bi trebao stavit cijenu kafe jedno 4-5 maraka. To koliko smo mi proklet narod, to nema nigdje. Ode se u Vatru na kafu, i onda ostatak dana gleda gdje se vedri, al hej-bio je u Vatri.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#65 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Not My Idea »

+ono sto skoro niko ne praktikuje- pocastit stalnu raju turom picha.

izlazim u jedan kafic nekih 5-6 godina i nas skoro uvijek za stolom bude 4-5 i napravimo uvijek dobar ceh.
znamo sve konobare i oni nas, i gazdu istu...al jok, to se nikad nije sjetilo poslat turu, na racun kuce.
znam da to ne mora radit, nit je nama stalo do tih par picha al to je jedan gest koji puno znaci.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#66 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by VenomousV »

Gray wrote:
Mislim da si upravo 95% opisao korner kod fisa, od kikirikija, do fenjera dio buradi... barem je tako prije bilo i jedno vrijeme prije par godina je to bilo hit mjesto, ne znam kako je sada.

nije ni korner sto je nekad bio, ambijent je isti, uvijek ima ljudi ali eto...
djeca i dalje izlaze tu :roll:
imaju "novu" konobaricu koja je katastrofa i kad joj nesto narucis a nema toga ne da ti ni 15 sekundi da skontas sta ces drugo nego kaze da nema vremena za to (htjedoh joj reci da sam u korner izlazila kad je ona bila zigot al' eto haj :roll: )
kikiriki ne dobijes uvijek, i ako pitas za isti nekad ti donesu a nekad (ta ista konobarica) napadnu

al' im je visnjevaca uvijek dobra :D
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#67 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Gray »

VenomousV wrote:
Gray wrote:
Mislim da si upravo 95% opisao korner kod fisa, od kikirikija, do fenjera dio buradi... barem je tako prije bilo i jedno vrijeme prije par godina je to bilo hit mjesto, ne znam kako je sada.

nije ni korner sto je nekad bio, ambijent je isti, uvijek ima ljudi ali eto...
djeca i dalje izlaze tu :roll:
imaju "novu" konobaricu koja je katastrofa i kad joj nesto narucis a nema toga ne da ti ni 15 sekundi da skontas sta ces drugo nego kaze da nema vremena za to (htjedoh joj reci da sam u korner izlazila kad je ona bila zigot al' eto haj :roll: )
kikiriki ne dobijes uvijek, i ako pitas za isti nekad ti donesu a nekad (ta ista konobarica) napadnu

al' im je visnjevaca uvijek dobra :D

Nisam bio u korneru godinama, sčesto smo izlazili tamo negdje 2005-2006. Nije mi vala nikada bilo nešto posebno mjesto, ali hajd, džabe kiririki :D


Doduše bilo je lijepo izaći tamo preko dana sa djevojkom, nigdje nikoga po danu :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#68 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by shin »

Još niko nije potrefio smisao kafane.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#69 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Averus »

zasto se jos niko nije sjetio napraviti tzv. tematski kafić?

ja sam tu ideju imao prije par godina, da napravim kafić koji će svake sedmice imati neku drugu temu.
ali da se ne radi o hafifnim stvarima, nego, recimo jedne sedmice je tema "harry potter" i sve je uradjeno u tom stilu, pa slijedece sedmice "rock muzika", treće sedmice "automobili" itd.

Nije skupo za uraditi, a privuklo bi mnoštvo raznolikih posjetioca koji bi na taj način stekli naviku dolaženja u kafić.




Ako ovo iko realizira tražim makar jednu hiljadarku za ideju :roll:
User avatar
swarley_s
Posts: 495
Joined: 01/10/2012 14:24
Location: preko mornih, preko gorkih

#70 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by swarley_s »

znam ja dobar naziv za taj tvoj kafic:

"PRJEDLOG"

valjal, ha? :D :-D
bez_suplje
Posts: 106
Joined: 27/09/2012 14:51

#71 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by bez_suplje »

zlo87 wrote:
kokuz_sa wrote: sto bi ja da se to sve u sarajevu pozatvara..
prije si mogao otici do Bascarsije da sjednes u bosansku kaHvanu..dobijes malu dzezvicu kafe..fildzan i rahat lokum..sad kud god okrenes nargila i nargila i turska muzika :x
hem je puno dima i treba gas maska da prodises unutra hem klosara koji se prave fini..jer lafo izlaze u kafice u kojim nema alkohola..a ono raja od zla oca od gore matere
i uvijek puno nekih turcina, arapa, saladina, sulejmana velicanstvenih

ako ces vec otvarat kakav kafic..
pa otvori sta da s emogu pratit unutra turske serije..uvijek ces imat zena za stalne musterije..
pa ces znat..u 8h igra ta i ta serija..nju prati mirsada i njene mahaluse..u 8 i 45 pocinje druga serija..tad dolazi sefika i njene zmije..
na drugoj plazmu u 8 i 30 pocinje neka treca serija..pa je tu sevala i njene pajdasice koje su zatekle i sefiku i mirsadu pa ce ostat malo duze poslije njihove serije da kvalitetno ih istracaju..
E drug svaka čast za komentar. :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

Moj ti je prijedlog da kafić bude što više originalan. Pokušaj da ne kopiraš nikoga. Znači da ne bude kao svaki što se otvori, nego nek ti malo mašta proradi oko izgleda kafića, atmosfere i svega ostalog.

Kada se otvori javi nam da znamo da si to ti :D prvi dan će ti odmah pola ovih forumaša sa sa-x "sletiti" u kafić. :mrgreen: Dva-tri puta godišnje obavezno organiziraj druženje forumaša, tj. party samo za forumaše. :mrgreen: 8-) Sretno i sve najbolje ti želim.
hvala svima na priedlozima i dalje razmisljam i jos sam vise ne odlucan kad ste mi dali mnog prijedloga :) i dalje mi podrzite ovu temu hvala vam jos jednom a forumasi ce svakako svi imati pozivnicu za otvorenje i to prvi kakav god da kafic bude,,,dajmo dalje prijedloge dok ne iskristalisemo naj ideju,,
User avatar
moskri_loco_pajdoman
Posts: 186
Joined: 09/07/2012 11:45

#72 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by moskri_loco_pajdoman »

Napravi neki kafić gdje će se puštati domaći rep...
bez_suplje
Posts: 106
Joined: 27/09/2012 14:51

#73 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by bez_suplje »

[quote="Hopkins"]Klasika kafe ... nek svira Betoven, Subert, List ... po zidovima okaci dupljaka pikasa, kokoske i ostalih slikara. Obavezno nek je po stolovima razbacano 10ak strucnih casopisa ... dres kod obavezan, bradica, cale i ti fazoni. Nema takav u gradu. Otvori ga ili u blizini filozofskog fakulteta, ili blizu jagomira.[/quotsto

sto blizu jagomira i filozofskog:)
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#74 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Alfa159 »

kokuz_sa wrote:
korisnik.1 wrote:kafic u orijentalnom stilu, bez alkohola, bez klasicnih stolova i stolica nego sjedenja na spuzvama na podu, prirodni sokovi, nargila, kafa onako u dzezvi sa rahatlokumom, razni cajevi, orijentalna muzika ..
ako imas vise novca, otvaranje ovakve vrste objekta unosi dosta novca, provjereno.
sto bi ja da se to sve u sarajevu pozatvara..
prije si mogao otici do Bascarsije da sjednes u bosansku kaHvanu..dobijes malu dzezvicu kafe..fildzan i rahat lokum..sad kud god okrenes nargila i nargila i turska muzika :x
hem je puno dima i treba gas maska da prodises unutra hem klosara koji se prave fini..jer lafo izlaze u kafice u kojim nema alkohola..a ono raja od zla oca od gore matere
i uvijek puno nekih turcina, arapa, saladina, sulejmana velicanstvenih

ako ces vec otvarat kakav kafic..
pa otvori sta da s emogu pratit unutra turske serije..uvijek ces imat zena za stalne musterije..
pa ces znat..u 8h igra ta i ta serija..nju prati mirsada i njene mahaluse..u 8 i 45 pocinje druga serija..tad dolazi sefika i njene zmije..
na drugoj plazmu u 8 i 30 pocinje neka treca serija..pa je tu sevala i njene pajdasice koje su zatekle i sefiku i mirsadu pa ce ostat malo duze poslije njihove serije da kvalitetno ih istracaju..
Fakat onaj odron od carsije sa onim nargilama i ona papanijada koja kao sishe nargilu a(pa sishi rodjace kvalitetno:) u pozadini neka trecerazredna turska muzika, ono je kratkog daha i nema ondje lojalne klijentele, tako da ti je moj prijedlog to ne raditi.
A sto se tice ko ti dolazi sve se to muzikom regulise.
Najbolji primjer je Opera, extra mjesto isao godinam, udjem neku noc za nepovjeriovati, to lafo manekenke, kockaste glave, koznjaci sto nikad za 10 god nije uslo u Operu sad je tu, ali zato vise nema raje koja je godinam dolazila i to tako hoda jedno vrijeme i otvori se novi malo napucaniji kafic i sve manekenke, kozne jaknice razgule dalje.
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#75 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by crnoplavo »

kafic gdje ce se moci uti domaci, ne-afirmirani pjevaci narodne muzike,
u koji god kafic da udem, pa u 90% (mozda i vise) mumlaju nesto na stranom, sebe ne postujemo tude hocemo...
afirmiramo njihove pjevace i pjevaljke, hajd razumijem da ima nesto malo ljudi koji znaju engleski pa i njemacki, al kad mi puste onu Zazu, pa jebemu ih lingvicidne, u cjelom kaficu neces nac dvi osobe da znaju sta mumla doticna persona...
Dakle, domaca NARODNA muzika, ako ljudi razumiju sta se pjeva, jos ako ih pjesma "pogodi" ima da poso ide samo tako...
Post Reply