otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#326 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Kemal Malovčić »

Lakat Jebić wrote:
zlo87 wrote:
Kemal Malovčić wrote:hochel bit alkohola il će se cvrkat kafa?
Tebe samo alkohol zanima :D popij nekad nešto drugo. :mrgreen:
pivu npr :D
ne mogu :(((
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#327 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by pakica_ »

Lakat Jebić wrote:
akibhf wrote:moj prijedlog za tebe- na vratima ili negdje na prozorima nalijepi ovakvu naljepnicu,. sitnica, ali vrlo bitna
otakako su uveli ovaj wifi ne moze se covjek posteno posvadjat na kafu, vazda ima neki fact-checker za stolom :D
e j*bem ja onoga kome je ovo bitno.. surfaj kuci, fejzbuci kuci, daj kad sjednem na kafu da sjedim na kafi, da progovorim s ljudima, j*bo me fejzbuk.. gledam neki dan pijemo kafu nas sedmero i svi oni dr*aju po telefonima, provjeravaju notifikacije, a ja cekam da zavrse pa da ih pitam sta ima.. mogu se i ja nataknut na wi-fi, al' necu, izasla sam jer mi fali ljudske interakcije, a ne da ih gledam kako tandrcu po fejsu! ma mrš!!!
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#328 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by ♥ Julianna ♥ »

Lakat Jebić wrote:otakako su uveli ovaj wifi ne moze se covjek posteno posvadjat na kafu, vazda ima neki fact-checker za stolom :D
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#329 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by muhanata »

pakica_ wrote: e j*bem ja onoga kome je ovo bitno.. surfaj kuci,
Ima ljudi kojima internet služi za posao :-)

Jesi li ikada vidjela nekoga da sjedi sam u kafiću i radi nešto na računaru, a da to nije fejs?
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#330 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Edin H. »

muhanata wrote:
pakica_ wrote: e j*bem ja onoga kome je ovo bitno.. surfaj kuci,
Ima ljudi kojima internet služi za posao :-)

Jesi li ikada vidjela nekoga da sjedi sam u kafiću i radi nešto na računaru, a da to nije fejs?
Nikad :oops:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#331 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by pakica_ »

Edin H. wrote:
muhanata wrote:
pakica_ wrote: e j*bem ja onoga kome je ovo bitno.. surfaj kuci,
Ima ljudi kojima internet služi za posao :-)

Jesi li ikada vidjela nekoga da sjedi sam u kafiću i radi nešto na računaru, a da to nije fejs?
Nikad :oops:
:thumbup:
nisam :P
jesam u americi u starbaksu :lol: al' kod nas- jok :D i ako je vec nekome AMAN bitno to u tom i tom momentu odraditi za pos'o, sigurno nece tad sjedit na kafi, a ako nije toliko aman bitno, moze sacekat da ode kuci :D
SMRT WI-FIju PO KAFICIMA! :D
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#332 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Logovan »

pakica_ wrote: jesam u americi u starbaksu :lol: al' kod nas- jok :D i ako je vec nekome AMAN bitno to u tom i tom momentu odraditi za pos'o, sigurno nece tad sjedit na kafi, a ako nije toliko aman bitno, moze sacekat da ode kuci :D
SMRT WI-FIju PO KAFICIMA! :D
Nije mi jasno nikako kako nikad nisi vidjela da neko u našim kafićima koristi internet. :-) Ja ih viđam haman pa svaki dan. :D Raja voli da donese laptop u kafić i da surfa onako bezveze ili da nešto odradi za posao. Po meni je surfanje u kafićima postala svakodnevnica, kao što je i čitanje novina. :D
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#333 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by kojeime »

"SMRT WI-FIju PO KAFICIMA!"

I tako odes ti negdje na put, u inostranstvo, i sjednes u kafic da sa svojim tabletom ili netbookom ili laptopom ili smartphoneom odes na google maps da vidis gdje i kako se dolazi do mjesta u tom gradu u koje upravo ides, ili da odes na Skype ili facebook da se cujes sa rodbinom kuci kad tamo SMRT Wi-Fiju PO KAFICIMA...

Neces vjerovati, ali ima ljudi koji nemaju facebook a otvore laptop u kaficu i nesto urade osim facebooka...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#334 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by JThomas »

ja svaki dan viđam kako ljudi zajedno sjede na kafi, šute, i tipkaju svako na svom mobitelu ili čemu već. šta tipkaju ne znam, nije ni bitno, al' tako bi i sami mogli sjediti i tipkati...
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#335 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by pakica_ »

kojeime wrote:"SMRT WI-FIju PO KAFICIMA!"

I tako odes ti negdje na put, u inostranstvo, i sjednes u kafic da sa svojim tabletom ili netbookom ili laptopom ili smartphoneom odes na google maps da vidis gdje i kako se dolazi do mjesta u tom gradu u koje upravo ides, ili da odes na Skype ili facebook da se cujes sa rodbinom kuci kad tamo SMRT Wi-Fiju PO KAFICIMA...

Neces vjerovati, ali ima ljudi koji nemaju facebook a otvore laptop u kaficu i nesto urade osim facebooka...
Boze, kako li su ljudi putovali prije interneta/wifija.. kako li sam se ja snasla kad sam jasala po njujorku bez smartfona, mapa (papirna, sjecas se toga, printane ulice na komadu papira/kartona :P ) u rukama i lupaj narod po ramenu, ekskjuz mi, ja bih ovdje, kako doci tu i tu i sl.. postujem sve ljude koji obavljaju neki posao koji je u tom momentu bas hića, ali primjer koji si naveo/la je nidje veze.. mozda ima internet u hostelu/hotelu gdje si, pa udri :P
i polomila bih sve telefone narodu koji izadje iz kuce da progovori koju, kad ono prc, svii jasu po wifiju..
sad ispade da sam rekla da treba ukinut internet :P prva ja ne bih mogla bez, ali brate dragi, ako dodjem na kafu, onda cu da pijem kafu i da laprdam sa onima sa kojima sam tu.. no, to sam samo ja..
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#336 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by pakica_ »

JThomas wrote:ja svaki dan viđam kako ljudi zajedno sjede na kafi, šute, i tipkaju svako na svom mobitelu ili čemu već. šta tipkaju ne znam, nije ni bitno, al' tako bi i sami mogli sjediti i tipkati...
o tome ti pricam.. kuci, pa tipkaj! ha ja!
al' u*rasmo co'eku temu :D
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#337 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Lakat Jebić »

pakica_ wrote:
JThomas wrote:ja svaki dan viđam kako ljudi zajedno sjede na kafi, šute, i tipkaju svako na svom mobitelu ili čemu već. šta tipkaju ne znam, nije ni bitno, al' tako bi i sami mogli sjediti i tipkati...
o tome ti pricam.. kuci, pa tipkaj! ha ja!
al' u*rasmo co'eku temu :D
aj ti otvori temu smrt wifiju... il bar smart telefonima :D
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#338 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by sarayewo »

Ja imam osjecaj da bi kod nas pravo upalilo nesto na fazon Starbucksa, odnosno kako neko pomenu Central Perk-a iz Prijatelja.

Znaci klasicni coffee shop, gdje ces imati razne kafe, latte, moche, frape-e i te zezancije + neke sendvice, bagels, muffins itd.

Mislim da je onaj Spazzio u Radicevoj najblizi tom fazonu i vazda je pun, mada nije skroz u toj mjeri.

Unutra kako neko rece internet, mozda par onih desktopa za gratis koristenje ko nije donio racunar, besplatan wifi, neka lagana muzika, udoban namjestaj - fotelje, kauci, tu i tamo pokoja stolica.

Jebiga, Starbucks u Evropi npr. naplacuje oko 5 eura za tall Mochu, koja ti je dva shota espressa, malo cokoladnog sirupa unutra, mlijeko i slag - sve skupa ni 1 KM materijala... Pa nabavis one sirupe, pa pravis recimo mochu sa mentom koja ima isti ukus ko one After Eight's cokoladice...
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#339 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by kojeime »

"Boze, kako li su ljudi putovali prije interneta/wifija.."

Kao sto su zivjeli i bez struje i bez tekuce vode i bez automobila, aviona, znaci zivjelo se i putovalo i bez tih igracaka, ali teze. Tako da ti poredjenje nije bas.

Uostalom, koliko Emailova si poslala ove godine, a koliko pisama si napisala. To ce ti sve reci.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#340 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by pakica_ »

kojeime wrote:"Boze, kako li su ljudi putovali prije interneta/wifija.."

Kao sto su zivjeli i bez struje i bez tekuce vode i bez automobila, aviona, znaci zivjelo se i putovalo i bez tih igracaka, ali teze. Tako da ti poredjenje nije bas.

Uostalom, koliko Emailova si poslala ove godine, a koliko pisama si napisala. To ce ti sve reci.
iz kafica nijedan, to je sigurno :D kazem ti OPET (osim ako trebadne crtati, u tome nisam vicna), internet je raja, wifi je ubistvo drustvenog zivota (po MOM misljenju!)
bez_suplje
Posts: 106
Joined: 27/09/2012 14:51

#341 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by bez_suplje »

sarayewo wrote:Ja imam osjecaj da bi kod nas pravo upalilo nesto na fazon Starbucksa, odnosno kako neko pomenu Central Perk-a iz Prijatelja.

Znaci klasicni coffee shop, gdje ces imati razne kafe, latte, moche, frape-e i te zezancije + neke sendvice, bagels, muffins itd.

Mislim da je onaj Spazzio u Radicevoj najblizi tom fazonu i vazda je pun, mada nije skroz u toj mjeri.

Unutra kako neko rece internet, mozda par onih desktopa za gratis koristenje ko nije donio racunar, besplatan wifi, neka lagana muzika, udoban namjestaj - fotelje, kauci, tu i tamo pokoja stolica.

Jebiga, Starbucks u Evropi npr. naplacuje oko 5 eura za tall Mochu, koja ti je dva shota espressa, malo cokoladnog sirupa unutra, mlijeko i slag - sve skupa ni 1 KM materijala... Pa nabavis one sirupe, pa pravis recimo mochu sa mentom koja ima isti ukus ko one After Eight's cokoladice...
dobar prijedlog ima li neko da postavi klip ovog kafica iz prijatelja ili eventualno sliku
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#342 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by BadBoy »

pakica_ wrote:
kojeime wrote:"SMRT WI-FIju PO KAFICIMA!"

I tako odes ti negdje na put, u inostranstvo, i sjednes u kafic da sa svojim tabletom ili netbookom ili laptopom ili smartphoneom odes na google maps da vidis gdje i kako se dolazi do mjesta u tom gradu u koje upravo ides, ili da odes na Skype ili facebook da se cujes sa rodbinom kuci kad tamo SMRT Wi-Fiju PO KAFICIMA...

Neces vjerovati, ali ima ljudi koji nemaju facebook a otvore laptop u kaficu i nesto urade osim facebooka...
Boze, kako li su ljudi putovali prije interneta/wifija.. kako li sam se ja snasla kad sam jasala po njujorku bez smartfona, mapa (papirna, sjecas se toga, printane ulice na komadu papira/kartona :P ) u rukama i lupaj narod po ramenu, ekskjuz mi, ja bih ovdje, kako doci tu i tu i sl.. postujem sve ljude koji obavljaju neki posao koji je u tom momentu bas hića, ali primjer koji si naveo/la je nidje veze.. mozda ima internet u hostelu/hotelu gdje si, pa udri :P
i polomila bih sve telefone narodu koji izadje iz kuce da progovori koju, kad ono prc, svii jasu po wifiju..
sad ispade da sam rekla da treba ukinut internet :P prva ja ne bih mogla bez, ali brate dragi, ako dodjem na kafu, onda cu da pijem kafu i da laprdam sa onima sa kojima sam tu.. no, to sam samo ja..
Zato je sada u Americi/Evropi zavladalo nešto što se zove "phone game". Kad god se skupi veća grupa ljudi, sve telefone stave na gomilu na sredinu stola. Prvi koji posegne za svojim elektronskim ljubimcem plaća cijeli račun :D Nije loš fazon. A kod nas MORA biti Wi-Fi kako će se tagovat s kim pije kafu :D
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#343 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by kojeime »

"iz kafica nijedan, to je sigurno :D kazem ti OPET (osim ako trebadne crtati, u tome nisam vicna), internet je raja, wifi je ubistvo drustvenog zivota (po MOM misljenju!)"

Sto znaci da ovo sto cu napisati ne bih trebao pisati vec te pozvati da odemo u kafanu i uz kafu ili neko drugo pice nastavimo diskusiju. Medjutim, cini mi se da ces ti ipak radije odabrati da nastavimo pricati na forumu.

Ja te ne pitah odakle si slala Emailove, vec koliko si poslala Emailova, a koliko pisama. Ne treba crtati, vec da objasnim. Ako si poslala vise Emailova nego pisama, to znaci da si umjesto stare tehnologije komunikacije prihvatila novu. Sto nije problem. Ali pokazuje trend, smjer u kojem se nasi zivoti krecu i kako reagujemo na promjene. Ni ti ni ja nismo jedinica mjere koja ce drugima odredjivati kada je vrijeme da se od novih tehnologija odmori. Pa ako neko zeli da u kafani gleda u monitor, neka gleda. Jer, draga moja, sta god ti ili ja mislili, stvari se mijenjaju. Kao sto su nasi roditelji mislili da neka novotarija koju njihova djeca (mi) koriste nista ne valja, da se u njihovo vrijeme ljepse druzilo i da su ljudi bili blizi jedni drugim. Nemam facebook racun, ali razumijem da ga ljudi koriste za stvari za koje sam ja koristio telefon ili pismo. Dakle, postoji subkultura kojoj kafana ne sluzi da ispija kafe ili pica i da cavrlja uz kafu, vec za to da uz kafu gleda u ekran. TI nisi dio te subkulture, ali zasto ih osudjujes. Mozda neko treci misli da to sta ti radis u kafani nije za kafanu i da bi takve kao ti trebalo iz kafane istjerati :)
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#344 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Kemal Malovčić »

ovaj vifi je bog, ja evo recimo sad malo tipkam odavde, sad malo odande, mogo bih otić u vece da odatle šta otipkam, srčem kafu čaj sve što treba, zaključo sam ga niko mu ništa ne može, a i da može, ne može on probit zidove, debeli zidovi, znači vifi haos
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#345 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by kojeime »

Uostalom, sta god mi mislili kafana koja nema WiFi ce kako vrijeme prolazi biti sve manje posjecena. WiFi u kafani je postao kao i WC ili bolje muzika, ako je nemas, ne mozes se nadati svijetloj buducnosti. To ne mora biti dobro, ali je tako.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#346 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by -LIBERO- »

pakica_ wrote: nisam :P
jesam u americi u starbaksu :lol: al' kod nas- jok :D i ako je vec nekome AMAN bitno to u tom i tom momentu odraditi za pos'o, sigurno nece tad sjedit na kafi, a ako nije toliko aman bitno, moze sacekat da ode kuci :D
SMRT WI-FIju PO KAFICIMA! :D
Onda se ne krecemo po istim mjestima. Ja licno dosta posla odradim u hodu, cesto preko internet konekcija po kaficima. Znam dosta ljudi kojima isto tako posao dozvoljava da na taj nacin zavrsavaju svoje obaveze. ;-)

Wi-Fi obavezno, ali mislim da to vise nije ni upitno da se to podrazumjeva u svakom kaficu koji je iole dobar.

Ovaj prijedlog oko kafica k'o iz "Prijatelja" to je sasvim ok prica. Uz jos malo dodatog imiga i nekih sitnica koji su adekvatni za Sarajevo..to je dobar prijedlog :thumbup:

Mislim da bi trebao traziti nesto blize centru. Ne znam kakvih prostora ima u strogom centru, ali tamo sta god da otvoris radit ce. Kirija jeste veca, ali je i promet 3 puta veci..i onda je do tebe ;-)
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#347 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by black »

JThomas wrote:ja svaki dan viđam kako ljudi zajedno sjede na kafi, šute, i tipkaju svako na svom mobitelu ili čemu već. šta tipkaju ne znam, nije ni bitno, al' tako bi i sami mogli sjediti i tipkati...
i meni je to bezze, ali jos mi je bezveznije kad vidim parove oboje sute i cackaju po mobitelima, neko vece vidim par pred njima laptop i igraju pokera na fb :mrgreen:
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#348 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Kemal Malovčić »

bockaju se
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#349 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by pakica_ »

kojeime wrote:"iz kafica nijedan, to je sigurno :D kazem ti OPET (osim ako trebadne crtati, u tome nisam vicna), internet je raja, wifi je ubistvo drustvenog zivota (po MOM misljenju!)"

Sto znaci da ovo sto cu napisati ne bih trebao pisati vec te pozvati da odemo u kafanu i uz kafu ili neko drugo pice nastavimo diskusiju. Medjutim, cini mi se da ces ti ipak radije odabrati da nastavimo pricati na forumu.

Ja te ne pitah odakle si slala Emailove, vec koliko si poslala Emailova, a koliko pisama. Ne treba crtati, vec da objasnim. Ako si poslala vise Emailova nego pisama, to znaci da si umjesto stare tehnologije komunikacije prihvatila novu. Sto nije problem. Ali pokazuje trend, smjer u kojem se nasi zivoti krecu i kako reagujemo na promjene. Ni ti ni ja nismo jedinica mjere koja ce drugima odredjivati kada je vrijeme da se od novih tehnologija odmori. Pa ako neko zeli da u kafani gleda u monitor, neka gleda. Jer, draga moja, sta god ti ili ja mislili, stvari se mijenjaju. Kao sto su nasi roditelji mislili da neka novotarija koju njihova djeca (mi) koriste nista ne valja, da se u njihovo vrijeme ljepse druzilo i da su ljudi bili blizi jedni drugim. Nemam facebook racun, ali razumijem da ga ljudi koriste za stvari za koje sam ja koristio telefon ili pismo. Dakle, postoji subkultura kojoj kafana ne sluzi da ispija kafe ili pica i da cavrlja uz kafu, vec za to da uz kafu gleda u ekran. TI nisi dio te subkulture, ali zasto ih osudjujes. Mozda neko treci misli da to sta ti radis u kafani nije za kafanu i da bi takve kao ti trebalo iz kafane istjerati :)
ja jedno, ti drugo :D ne moras me pozivati nigdje jer te ne znam, samim tim ne narusavam odnose izmedju nas kao prijatelja, tako sto cu buljiti u svoj super fensi telefon/tablet/laptop dok sjedimo u kaficu :D i ne pricam s tobom preko vajrlesa iz kafane, nego od kuce :P imam ja kuci vajrles, ne'am ja nista protiv vajrlesa, super je, mogu tamo, mogu 'vamo, i zlo mi je kad mi jaranica dodje na kafu i tandara po telefonu, ali, opet kazem, to sam samo ja i ja ga ne volim u kaficu.. to je sva poenta :D u biti, eto, neka wifija, al' nek raja igra phone game, ne bi li ko sta progovorio :D
nego, usrasmo i sefa i stanicu s ovim naduravanjem :D ko hoce nek ceprka po mobitelu, ko nece ne mora i eto, kHaj pHice, nadam se :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#350 Re: otvaram kafic ,,,,dajte mi prjedloge

Post by Not My Idea »

Vezano za wifi

To je nesto poput parole- Sex sells.
Ako je to neki plus koji ce privuci ljudi, naravno da ces ga imat u svom kaficu.

Licno nisam pobornih interneta tokom kafe, mogu se strpit taj sat-dva.
Tokom nocnih izlazaka mi ni ne pada na pamet.

Ali, ima ljudi kojima je bitan, bilo da se radi o poslu i zabavi, i zasto da ne. Ko voli neka izvoli.
Post Reply