Otrovni roditelji.

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#101 Re: Otrovni roditelji.

Post by moonca »

Amanda12 wrote: 17/05/2021 00:40
moonca wrote: 17/05/2021 00:36
Amanda12 wrote: 17/05/2021 00:27 I hranu koju pravimo, kupujem od svog novca.
Kad pises 'svog' -sta znaci to ?
Novac koji sam ja svojim radom stekla. Kao sto i oni imaju svoj novac koji su svojim radom stekli.
Super. Onda se mozes i osamostaliti, po zavrsetku srenje. :thumbup: i zaboravi ih.
Amanda12
Posts: 5
Joined: 16/05/2021 20:21

#102 Re: Otrovni roditelji.

Post by Amanda12 »

moonca wrote: 17/05/2021 00:42
Amanda12 wrote: 17/05/2021 00:40
moonca wrote: 17/05/2021 00:36

Kad pises 'svog' -sta znaci to ?
Novac koji sam ja svojim radom stekla. Kao sto i oni imaju svoj novac koji su svojim radom stekli.
Super. Onda se mozes i osamostaliti, po zavrsetku srenje. :thumbup: i zaboravi ih.
Hvala Mooca.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#103 Re: Otrovni roditelji.

Post by archi_a »

Oprosti, kada sam pisao post, apsolutno nisam pročitao zadnju stranicu. I ovo se ne odnosi na tvoje pisanje. Ako je tako, to su posebne stvari i zlostavljanje za koje ja nemam komentar, u svakom slučaju bi trebala pomoć službi nadležnih za to.
Moj post se odnosi na "bubice" i tumačenja tinejdžera, mladih osoba koji "ne razumiju život i sve su im lađe potonule i željeli bi da pobjegnu od svega, mrze roditelje", zato što ne mogu ostajati vani do kada žele, ići sa momkom na more a imaju cijelih 18, ne mogu se zapiti u 3 ujutro sa drugarima, ne mogu dobiti novi ajfon, a svi ga imaju, imati vlastitu nargilu, probati sa drugom njegov motor na autoputu, sa 16 sa rajom ostati na jezeru koliko žele ili otići u stan kod osoba koje roditelji ne poznaju a i oni su ih tek upoznali, obući farmerice poderane na stražnjici zato što je in, izaći u 23 obučeni kao jelena karleuša. Objaviti svaki detalj privatnog života na društvenim mrežama, jer "ako nije objavljeno nije se ni desilo." Valjda ćete shvatiti nekada zašto vam se savjetuje ili brani da trpite uvrede "slatkih dječaka" samo zato što imaju dobar auto i plaćaju vam piće i kažu vam izvini, neće više nikad jer vas vole ili hodati sa djevojčicom koja vam je simpa i koja pije 10 tekila za redom i ostaje na nogama, pleše na stolu u 4 ujutro, voli brzu vožnju i kršenje pravila. Zašto se ne možete družiti sa drugom ili drugaricom koji vidno nemaju osnovnu kulturu, poštovanje ili ulaze iz problema u problem.
Da li smo "staromodni", recite da jesmo, ali jednog dana ćete shvatiti, nadam se ne prekasno i sa posljedicama. Ima razlog zašto vam je na neke stvari rečeno: NE, a shvatit ćete kad odrastete.
Post Reply