Otoka Bosanska...

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

User avatar
mimiikimi
Posts: 257
Joined: 01/06/2009 21:35

#51 Re: Otoka Bosanska...

Post by mimiikimi »

zar je otoka grad????? :?
MIRIS DUNJA
Posts: 39
Joined: 21/04/2009 18:29
Location: krajina

#52 Re: Otoka Bosanska...

Post by MIRIS DUNJA »

Da jeste grad za razliku od tebe koji zivis na selu i ljubomoran si na sve one koji zive pored une...odjebi vise ne provociraj! :x
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#53 Re: Otoka Bosanska...

Post by Bumbar »

@Opomena...pustopoljina, zambaklija, d700, Miris dunja... Molim da nivo komuniciranja ostane na nivou.
User avatar
mimiikimi
Posts: 257
Joined: 01/06/2009 21:35

#54 Re: Otoka Bosanska...

Post by mimiikimi »

ocito neko ne podnosi istinu i niko ne provocira ti se sam nerviras 8)
MIRIS DUNJA
Posts: 39
Joined: 21/04/2009 18:29
Location: krajina

#55 Re: Otoka Bosanska...

Post by MIRIS DUNJA »

ruku na srce danas je svako moderator
foum je mjesto gdje se raspravlja napada ,osuduje .kritizira
u stvari u cemu je tvoj problem
kad je posjecenost ovog foruma tako mala i neznam sta radim ovde uopce...pozdrav :D
User avatar
d700
Posts: 1345
Joined: 01/08/2008 14:29

#56 Re: Otoka Bosanska...

Post by d700 »

Image
MIRIS DUNJA
Posts: 39
Joined: 21/04/2009 18:29
Location: krajina

#57 Re: Otoka Bosanska...

Post by MIRIS DUNJA »

vidi ljepote
zasto se nisam tu udala ...?
User avatar
d700
Posts: 1345
Joined: 01/08/2008 14:29

#58 Re: Otoka Bosanska...

Post by d700 »

Hahaha....ovo je dobro. Nisht bona, preseli s dragim... :lol:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#59 Re: Otoka Bosanska...

Post by PalaSa Marsa »

d700 wrote:Nije grad...mozda vise od Mahale al manje od Kasabe....ipak...zanimljiva. Pa Otocani....javi te se... :D

Image
Auh, koja ljepota! :thumbup: :)
User avatar
zelenoka
Posts: 8
Joined: 15/10/2009 07:59
Location: lijevo, pa desno

#60 Re: Otoka Bosanska...

Post by zelenoka »

Lijepa je Otoka, mali grad na prelijepoj rijeci Uni.

Bas sam ove godine razmisljala o predgradjima Voloder i Konjoder i dosla sam do vrlo smijesnih definicija, zasto se ta predgradja zovu tako. Daaaavno jednom je bio konj i vo, sa kojima je sve krenulo. :bih:
User avatar
d700
Posts: 1345
Joined: 01/08/2008 14:29

#61 Re: Otoka Bosanska...

Post by d700 »

Image
Una379
Posts: 84
Joined: 28/01/2010 10:50

#62 Re: Otoka Bosanska...

Post by Una379 »

ovo je u blizini kod Papre
Image

Image
User avatar
d700
Posts: 1345
Joined: 01/08/2008 14:29

#63 Re: Otoka Bosanska...

Post by d700 »

Una379 wrote:ovo je u blizini kod Papre
Image

Image
Mozda valja reci da je "Papro" vlasnik istoimenog "Restorana" na Uni u blizini kupalista "Mlincici". Isto tako valja napomenuti, da se kod Papre moze dobro popiti i dobro pojesti, ako "dobrim" smatrate trovanje zeludca i mogucnost da noc provedete u krupskoj bolnici pod infuzijom.

S toga: Bolje popiti, po mogucnost iz flasche... :)
Una379
Posts: 84
Joined: 28/01/2010 10:50

#64 Re: Otoka Bosanska...

Post by Una379 »

Nisam znala da ljudi imaju i takva iskustva kod Papre, ja sam jela par puta kod njega i zasad takvih posljedica nije bilo.
Inace za mene su Mlincici predivni za kupanje i voljela bih okaciti jos par slicica, samo nisma uspjela pronaci kako da iz PC-ja direktno ubacim slike ovde umesto da ih "vjesam" po netu pa odatle kopiram linkove.Ako mi neko more pomoc oko ovoga dobro bi mi to doslo.
User avatar
d700
Posts: 1345
Joined: 01/08/2008 14:29

#65 Re: Otoka Bosanska...

Post by d700 »

Una379 wrote:Nisam znala da ljudi imaju i takva iskustva kod Papre, ja sam jela par puta kod njega i zasad takvih posljedica nije bilo.
Inace za mene su Mlincici predivni za kupanje i voljela bih okaciti jos par slicica, samo nisma uspjela pronaci kako da iz PC-ja direktno ubacim slike ovde umesto da ih "vjesam" po netu pa odatle kopiram linkove.Ako mi neko more pomoc oko ovoga dobro bi mi to doslo.
Sasvim je dovoljno da vidis, pod kojim higijenskim uvijetima ti "restorani" po Uni rade. Imala si mozda srece, od familije i prijatelja znam, da nisam jedini slucaj, al -posto je Otoka mala i niko niskim nezeli da se zamjeri- svi kazu: Ma znamo mi kako je kod Papre, al shuti...

Ono sto se radi na Uni je sramota. "Restoran do restorana" na Adama, rushenje slapova da bi ljudi placali onaj mini-trajekt. Bez ikakve optimalne eko-integracije, ljudi gledaju svoj profit, bacajuci kese, smece i govna u unu. Kazu neki dan bile poplave....i neka su: Priroda uzvraca udarac...

Slike ovdje nemozes direktno postaviti na Forumu, samo kao link na napr. imageshack.is i onda postiras link ovdje.
Una379
Posts: 84
Joined: 28/01/2010 10:50

#66 Re: Otoka Bosanska...

Post by Una379 »

Verovatno si u pravu da sam imala srece, no sledeci put obraticu vise paznje.
e smijala sam se onom mini trajektu kada sam to prvi put vidjela, al za sad funkcionise. Kolko se ono naplacuje 2 marke ako se ne varam.
Sto se tice oko smeca i ostalog e to me stvarno ljuti, Una je predivna i zasluzuje i te kako bolji tretman.
Priroda uvjek uzvraca udarac, samo sto ljudi su cesto nesvjesni toga. I uvjek na svoju stetu.
Hvala na info oko direktnog postavljanja, morat cu seo nda pomuciti malo sa linkovima.
Una379
Posts: 84
Joined: 28/01/2010 10:50

#67 Re: Otoka Bosanska...

Post by Una379 »

Evo da sad probam da postavim slicice
i posto smo pricali o Papri evo jos malo o tom mjestu
Image

Image
Una379
Posts: 84
Joined: 28/01/2010 10:50

#68 Re: Otoka Bosanska...

Post by Una379 »

Nadam se da nece smetati ako ubacim jos slicica o Otoki
ovo je slikano 2008godine
dzamija
Image
zeljezni most
Image

i ovo je slikano kad sam isla vozom od Krupe prema Otoci
Image
Una379
Posts: 84
Joined: 28/01/2010 10:50

#69 Re: Otoka Bosanska...

Post by Una379 »

i jos ova tura slicica
jedanstari mlin
Image

ovo je nasuprot Papre
Image

i posto smo pomenuli naseg cuvenog trajekta/prevoza, eto i njega na slikama

Image

Image
Carmina
Posts: 2
Joined: 15/05/2010 08:53

#70 Re: Otoka Bosanska...

Post by Carmina »

Kako volim Otoku :) Svoje djetinstvo pamtim po divnim danima u Otoci, po učenju plivanja na Uni, po svojim školskim danima i drugovima, po ljepoti te male čaršije i mnogim drugim stvarima. Nažalost pamtim Otoku i u ratu. Znam da smo onaj dan kad je srušen most i mi djeca plakali. Sjećam se svoje ratne škole sa 9 učenika i učiteljice Nerke, sjećam se "štrumfova" koji sam nam bili "kao" zaštita, sjećam se i dana kad su otišli a mi opet ostali. Moj otac je dao život za Otoku, sjećam se da je meni i mami govorio kako je naša dužnost da čuvamo kuću komšije Mome koji je otišao prije početka rata. Sjećam se boli i razočarenja u njegovim očima kad je vidio da njegova voljena Otoka gori. Sjećam se i svog druga Adnana, njegove dječije veselosti koju je odnijela četnička granata. Mnogo toga ima, mnoštvo sjećanja, lijepih, ružnih, tužnih. Jedno je sigurno, Otoka ima dušu. Iako više ne živim tamo, svaki put kad navratim tamo i kad vidim našu malu čaršiju i našu Unu, osjetim mir u duši. Vjerujem da bi mnogi rekli "čaršija k´o čaršija", ali za rođene Otočane to je više od čaršije. Otoku ću uvijek doživljavati kao svoju i nadam se da ću jednog dana svojoj djeci moći pokazati sve te ljepote i pričati im o hrabrosti Otočana :)
User avatar
asbosanac76
Posts: 75
Joined: 31/01/2012 09:10
Location: evropa

#71 Re: Otoka Bosanska...

Post by asbosanac76 »

pozdrav od otocanina.nekako mi je drago sto je otoka moj rodni grad.otoka je moj rodni grad za otoku cijela bosna zna ,zlatan ljijan procvao u srcu ga nosio za slobodu zivot bih dao :bih: :bih: :bih:
nick nije bitan
Posts: 12
Joined: 13/10/2014 12:47
Location: Yugoslavija

#72 Re: Otoka Bosanska...

Post by nick nije bitan »

Tu 6km nizvodno od otoke, pa do Novog, čini mi se znam svaki brzak i sedru napamet. Za mene nema ljepseg kraja. Sad živim na obali druge rijeke, ali je Una zaista- jedina.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#73 Re: Otoka Bosanska...

Post by Rottweiler »

Za Otoku me vezu samo lijepa sjecanja. Tu sam prije rata provodio svako ljeto kod dida i nene :thumbup:
Naucio plivati na Uni
Ma manje a ljepse kasabe u BiH sigurno nema
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#74 Re: Otoka Bosanska...

Post by blecak »

Image
Image
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70823
Joined: 03/10/2011 20:11

#75 Re: Otoka Bosanska...

Post by Chloe »

Image


Gradska džamija u Bosanskoj Otoci, jedina džamija u Europi koja se nalazi na riječnoj adi.
Post Reply