Otoka Bosanska...

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#26 Re: Otoka Bosanska...

Post by Bosanski_kralj »

Otoka je fakat lijepa, ali pustite vi njen izgled, hajmo reći kakvi ste vi Otočani... :D Ono što se prvo veže za vas je laž, hoćete slagati na tone... :D , u to sam se uvjerio nemalo puta
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#27 Re: Otoka Bosanska...

Post by pustopoljina »

kako ono ide:sačuvaj me bože otočke laži,krupske gladi,bužimskih strana i cazinskih budala :D
idem ja tamo sutra :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#28 Re: Otoka Bosanska...

Post by Bosanski_kralj »

pustopoljina wrote:kako ono ide:sačuvaj me bože otočke laži,krupske gladi,bužimskih strana i cazinskih budala :D
idem ja tamo sutra :D
Sve je tačno.. :D
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#29 Re: Otoka Bosanska...

Post by zambaklija »

zeleno volim te wrote:
d700 wrote:Nije grad...mozda vise od Mahale al manje od Kasabe....ipak...zanimljiva. Pa Otocani....javi te se... :D

Image

meščini mi se (krajški sleng)da su se ovdje posvađale 3 sokaka pa nastaše tri džamije ali ima još jedna na ulazu od Krupe a i ona na Orašju znači 5 u selu,kasabi odnekih ,brat bretu,5 hiljada duša :mrgreen: plaho mi se slažete,svaki džidža pravi džamiju,hajte malo fabrika,hebale vas hodže....... :mrgreen: :mrgreen: :bih: :run: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
User avatar
d700
Posts: 1345
Joined: 01/08/2008 14:29

#30 Re: Otoka Bosanska...

Post by d700 »

zambaklija wrote:
zeleno volim te wrote:
d700 wrote:Nije grad...mozda vise od Mahale al manje od Kasabe....ipak...zanimljiva. Pa Otocani....javi te se... :D

Image

meščini mi se (krajški sleng)da su se ovdje posvađale 3 sokaka pa nastaše tri džamije ali ima još jedna na ulazu od Krupe a i ona na Orašju znači 5 u selu,kasabi odnekih ,brat bretu,5 hiljada duša :mrgreen: plaho mi se slažete,svaki džidža pravi džamiju,hajte malo fabrika,hebale vas hodže....... :mrgreen: :mrgreen: :bih: :run: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
./krajski sleng start

Nelaprdaj....

Ovdje vidish kao prvo gradsku dzamiju u Otoci (lijevo, na onom poluotoku), koja je obnovljena poslje rata (Stara je srusena). Preko puta nje, rijeka Una se nalazi izmedju, vidish novu Besicku. Ta (na slici srednja) mijenja ovu skroz desnu (Stara Besicka), koja vishe nije u funkciji i koja je -kako sam vidish- malo izreshetana, jer su je Cetnici "milovali" granatama. Koju ti josh dzamiju vidis na "ulazu od krupe", neznam......osim one na ljusini prije Besicke nemash vishe ni jedne. A ako ti munare toliko smetaju, mozda zovnes one koji su 3 godine rushili i harali po otoci, pa da joj dohakaju....i da se srusi taj maltene posljednji simbol sistematskoh unistavanje te carsije.

Sushtinksi: Otoka danas nema vishe dzamija nego prija rata, kao shto sugerishesh iz neznam kojih razloga.

A sad ti sigurno netrebam reci ko tebe treba hebat....

:mrgreen: :mrgreen: :bih: :run: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

./krajski sleng stop
dinchymus
Posts: 20
Joined: 20/06/2009 01:27

#31 Re: Otoka Bosanska...

Post by dinchymus »

Ipak za tako malo mjesto s toliko stanovnika ovo je ipak previse dzamija bez ljutnje!!
User avatar
mimiikimi
Posts: 257
Joined: 01/06/2009 21:35

#32 Re: Otoka Bosanska...

Post by mimiikimi »

zambaklija krajiski ti je odlican :D
User avatar
d700
Posts: 1345
Joined: 01/08/2008 14:29

#33 Re: Otoka Bosanska...

Post by d700 »

dinchymus wrote:Ipak za tako malo mjesto s toliko stanovnika ovo je ipak previse dzamija bez ljutnje!!
Ipak nemash pojma o cemu pishes, neznash okolnostii i dolazish tako do pogreshnih zakljucaka. Mnogo je to problematicnije od broja dzamija u otoci...

Bez ljutnje...
dinchymus
Posts: 20
Joined: 20/06/2009 01:27

#34 Re: Otoka Bosanska...

Post by dinchymus »

d700 wrote:
dinchymus wrote:Ipak za tako malo mjesto s toliko stanovnika ovo je ipak previse dzamija bez ljutnje!!
Ipak nemash pojma o cemu pishes, neznash okolnostii i dolazish tako do pogreshnih zakljucaka. Mnogo je to problematicnije od broja dzamija u otoci...

Bez ljutnje...
Mozda ne znam okolnosti ali prolazio sam par puta kroz otoku i prvo sto ti zapne za oko su dzamije..Zar je potrebno dvije dzamije na razmaku od 50 metara samo ih una dijeli?!
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#35 Re: Otoka Bosanska...

Post by Bosanski_kralj »

dinchymus wrote:
d700 wrote:
dinchymus wrote:Ipak za tako malo mjesto s toliko stanovnika ovo je ipak previse dzamija bez ljutnje!!
Ipak nemash pojma o cemu pishes, neznash okolnostii i dolazish tako do pogreshnih zakljucaka. Mnogo je to problematicnije od broja dzamija u otoci...

Bez ljutnje...
Mozda ne znam okolnosti ali prolazio sam par puta kroz otoku i prvo sto ti zapne za oko su dzamije..Zar je potrebno dvije dzamije na razmaku od 50 metara samo ih una dijeli?!
Očigledno da je potrebno dok imaju dvije... :roll:
User avatar
d700
Posts: 1345
Joined: 01/08/2008 14:29

#36 Re: Otoka Bosanska...

Post by d700 »

dinchymus wrote:Mozda ne znam okolnosti
Vidim... Neko zna okolnosti i s time automatski i zna o cemu prica, drugi neznaju pa udaraju shuplju....
dinchymus wrote:ali prolazio sam par puta kroz otoku i prvo sto ti zapne za oko su dzamije..
Uh...jesi li se prepao ? Valjda su te dzamije zapinjali i onima za oko shto su Otoku gadjali, da bi kasnije izgledala gora od Vukovara. Obrati se njima, imate ocigledno slicne tegobe....
dinchymus wrote:Zar je potrebno dvije dzamije na razmaku od 50 metara samo ih una dijeli?!
To si trebao pitati one koji su to davno pravili, od prilike ima tome vishe od 100 godina. Ove sad su obnove...znash...bilo je tu izmedju par ratova.

Mozda je nekada most bio problem u Otoci (Daleko), mozda je teze bilo preci Unu dok nije bilo mosta zbog nabujale vode. Postoje toliko objasnjenja koji se prije bilo kakvog umjetnog eshaufiranja oko broja dzamija mogu uzeti u obzir. Da su sad napravili reko bi covjek....ok. Al vashe ponashanje je od prilike isto kao od onih sto u Sarajevu vide Teheran....a postavljaju ista pitanja: Shta ce pored stotinu malih tako dvije velike u razmaku od 100m (Careva, Begova) jedna pored druge ? Jel to sada treba rushiti...uraditi ono shto gamad s brda nije uspjela (Osim gradske) 3 1/2 godine ?
dinchymus wrote:Očigledno da je potrebno dok imaju dvije... :roll:
Kad vidim koliko -i pored jednostavnih objasnjenja- ove munare nekome zapadnu za oko i stvaraju ocigledno mentalne tegobe....., onda mi je ih josh draze gledati...
:D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#37 Re: Otoka Bosanska...

Post by Bosanski_kralj »

Nadam se izgradnji još pokoje džamije, kad vidim kako pojedincima smetaju iste
dinchymus
Posts: 20
Joined: 20/06/2009 01:27

#38 Re: Otoka Bosanska...

Post by dinchymus »

d700 wrote:
dinchymus wrote:Mozda ne znam okolnosti
Vidim... Neko zna okolnosti i s time automatski i zna o cemu prica, drugi neznaju pa udaraju shuplju....
dinchymus wrote:ali prolazio sam par puta kroz otoku i prvo sto ti zapne za oko su dzamije..
Uh...jesi li se prepao ? Valjda su te dzamije zapinjali i onima za oko shto su Otoku gadjali, da bi kasnije izgledala gora od Vukovara. Obrati se njima, imate ocigledno slicne tegobe....
dinchymus wrote:Zar je potrebno dvije dzamije na razmaku od 50 metara samo ih una dijeli?!
To si trebao pitati one koji su to davno pravili, od prilike ima tome vishe od 100 godina. Ove sad su obnove...znash...bilo je tu izmedju par ratova.

Mozda je nekada most bio problem u Otoci (Daleko), mozda je teze bilo preci Unu dok nije bilo mosta zbog nabujale vode. Postoje toliko objasnjenja koji se prije bilo kakvog umjetnog eshaufiranja oko broja dzamija mogu uzeti u obzir. Da su sad napravili reko bi covjek....ok. Al vashe ponashanje je od prilike isto kao od onih sto u Sarajevu vide Teheran....a postavljaju ista pitanja: Shta ce pored stotinu malih tako dvije velike u razmaku od 100m (Careva, Begova) jedna pored druge ? Jel to sada treba rushiti...uraditi ono shto gamad s brda nije uspjela (Osim gradske) 3 1/2 godine ?
dinchymus wrote:Očigledno da je potrebno dok imaju dvije... :roll:
Kad vidim koliko -i pored jednostavnih objasnjenja- ove munare nekome zapadnu za oko i stvaraju ocigledno mentalne tegobe....., onda mi je ih josh draze gledati...
:D
Kao prvo nemoj ti pricati neke suplje price ne smetaju mi dzamije zbog toga sto ih ne volim vidjeti nego zato sto tolike pare daju za njih a nijednu firmu da otvore da omladina radi..jel bilo potrebno obnavljati dzamije jer sad imate most pa pusti tu pricu sta je bilo prije 100 godina nabujala voda itd...Cesto svratim u Bos.Krupu koja je bila porusena poslije rata vise od otoke i tamo koliko sam primjetio omladini smeta sto dzamije grade a nigdje posla samo po kafama moraju ici!! I kako automatski odmah mozes pomisliti da ako nekome smetaju dzamije da nije musliman da je srbin koji je uzivao gledajuci dok su ih cetnici gadjali,glupo ti razmisljanje skroz!!I vjeruj mi da znam okolnosti bolje od tebe ali eto zanimalo me da vidim kako ces ti to objasniti!!I samo mi nesto odgovori jesu li te dzamije pune svaki dan pa malo jedna(osim za bajram)?
Last edited by dinchymus on 30/06/2009 19:24, edited 3 times in total.
dinchymus
Posts: 20
Joined: 20/06/2009 01:27

#39 Re: Otoka Bosanska...

Post by dinchymus »

Bosanski_kralj wrote:Nadam se izgradnji još pokoje džamije, kad vidim kako pojedincima smetaju iste
A ti se i dalje nadaj da izgrade jos koju dzamiju a bez posla budi!!
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#40 Re: Otoka Bosanska...

Post by Bosanski_kralj »

dinchymus wrote:
Bosanski_kralj wrote:Nadam se izgradnji još pokoje džamije, kad vidim kako pojedincima smetaju iste
A ti se i dalje nadaj da izgrade jos koju dzamiju a bez posla budi!!
Što se ti osjećaš prozvanim da repliciraš na moj post. Vidiš da se obraćam onima kojima smetaju džamije. :oops:
Džamije ne pravi država i ne prave se od novca poreskih obveznika, već donacijama. Kako bi to izgledalo da građani sami sebi prave firme, ko bi vlasnik te firme, kako zaposliti ljude u nju???
User avatar
d700
Posts: 1345
Joined: 01/08/2008 14:29

#41 Re: Otoka Bosanska...

Post by d700 »

dinchymus wrote:Kao prvo nemoj ti pricati neke suplje price ne smetaju mi dzamije zbog toga sto ih ne volim vidjeti nego zato sto tolike pare daju za njih a nijednu firmu da otvore da omladina radi..
Ovo je najobicnija polemika koja samo potvrdjuje ono shto sam napisao o ljudima koji imaju pojma kada pricaju i onima koji naglabaju shuplju...U ostalom, kako se gradi dzamija objasnjava ti na vrlo jednostavan nacin "Bosanski Kralj". Na tebi je, da te jednostavne cinjenice procitas, preradis...i skontash....
dinchymus wrote:jel bilo potrebno obnavljati dzamije jer sad imate most pa pusti tu pricu sta je bilo prije 100 godina nabujala voda itd...
Dakle po toj logici, nije se trebala obnoviti dzamija aku su je cetnici srusili....aferim.
dinchymus wrote:Cesto svratim u Bos.Krupu koja je bila porusena poslije rata vise od otoke
Nemash ti pojma. Kako je mogla vishe biti porushena kada su Srbi skoro do kraja rata zivjeli u njoj ? Ako vec pucash shuplju, onda nemoj lagat. Otoka je na desnoj strani de fakto porushena skroz, jer su srbi odlucili da je razvale i da nezive u njoj.
dinchymus wrote:i tamo koliko sam primjetio omladini smeta sto dzamije grade a nigdje posla samo po kafama moraju ici!! I
Jao koja sudbina. Nemam posla i moram u kafanu ici. Bez obzira na to, znam ja da postoji frustriranost al da se iko buni o Dzamijama to nisam cuo. Za razliku od tebe: Iz otoke sam, cesto sam dole i u bliskom kontaktu. Mogu samo reci da lazes.
dinchymus wrote:kako automatski odmah mozes pomisliti da ako nekome smetaju dzamije da nije musliman da je srbin koji je uzivao gledajuci dok su ih cetnici gadjali,glupo ti razmisljanje skroz!!I
Gdje sam napisao da si Srbin? Nego tebi izgleda smetaju dzamije kao Srbinu, pa sam ti preporucio da se s njima spandjash...
dinchymus wrote:vjeruj mi da znam okolnosti bolje od tebe ali eto zanimalo me da vidim kako ces ti to objasniti!!I
Ej super...20.7 cu biti u Otoci. Hajmo se naci u Motelu, ti ja i josh par Otocana pa ponovi svoje nebuloze. Evo ja cu sve slikati i staviti na Youtube, da vidimo doklen ces stici......mislim u "argumentaciji".... :D
dinchymus wrote:samo mi nesto odgovori jesu li te dzamije pune svaki dan pa malo jedna(osim za bajram)?
Prazne su sve....3 dzamije koje su tu manje vishe oko 100 godina su prazne kao i prije proslog rata. I shta sad ? Treba i rushiti shto su prazne ili da se ti zahvalish cetnicima i "kolu srpski sestara" shto su rusili visak ?

Eto....imash sansu da to sve lijepo objasnish meni i drugim otocanima.....pa Bujrum.
Bosanski_kralj wrote: Što se ti osjećaš prozvanim da repliciraš na moj post. Vidiš da se obraćam onima kojima smetaju džamije. :oops:
Džamije ne pravi država i ne prave se od novca poreskih obveznika, već donacijama. Kako bi to izgledalo da građani sami sebi prave firme, ko bi vlasnik te firme, kako zaposliti ljude u nju???
Lijepo si objasnio, samo on josh da shvati.

Da dodam: Otoka danas nema vishe dzamija nego prije onog rata. Niko od pravih otocana neosporava postojanje ove tri dzamije, shto nam ovaj (Neznam ni kako da ga nazovem) zeli sugerisati. Da su pored ove tri izgradjene josh tri...pa hajd....al kad ovako neko naleti pa mlati praznu........

...josh mi je draze shto ga muce i one tri... :lol:
dinchymus
Posts: 20
Joined: 20/06/2009 01:27

#42 Re: Otoka Bosanska...

Post by dinchymus »

Kao prvo ti ili rat nisi proveo u bosni ili si bio previse mlad ili skroz gluposti pricas kakve veze ima to sto su srbi do kraja rata u krupi bili evo ti link pa pogledaj krupu kakva je 95' izgledala odmah poslije rata tako da ti pojma nemas o cemu pricas nemoj gluposti lupetati http://opcinabosanskakrupa.com/ratne/1995-2005-prva.htm
Normalno da se buni sjedio sam jednom prilikom s prijateljima iz krupe i rekli su kako su otocani svi zaposleni u Krupa Kabinama mislim da se tako zove firma zbog nekog direktora valjda kako samo sebi dzamije gradite a poslove njihove uzimate u njihovom gradu pa da budes u krupi kako kazes i popricas s nekim isto bih ti to rekli..
A srbima dzamije smetaju bez ikakvog razloga zato sto ih jednostavno ne vole gledati a meni smetaju zbog toga sto gledam koliko se novca u dzamije ulaze a ljudi i dalje bez posla tu ti je velika razlika!!
A moze to za otoku taman krecem 20.jula iz bihaca regata pa sam dole negdje oko 22.jula mislim pa se mozemo naci a ti obavezno poslije toga svrati u Bos.Krupu pa cemo isto ponoviti ti svoje argumentaciju daj..a ako hoces da ne cekamo toliko za 3 dana dolazim u krupu pa ako hoces da se nadjemo javi mi!!Obavzno dovedi sve one svoje Otochane sto su u onim KrupaKabinama zaposleni!!!Pa eto bujrum i tebi pa eto i ti imas sansu da ti to nama odmah sve fino objasnis!!
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#43 Re: Otoka Bosanska...

Post by Bosanski_kralj »

dinchymus wrote:Kao prvo ti ili rat nisi proveo u bosni ili si bio previse mlad ili skroz gluposti pricas kakve veze ima to sto su srbi do kraja rata u krupi bili evo ti link pa pogledaj krupu kakva je 95' izgledala odmah poslije rata tako da ti pojma nemas o cemu pricas nemoj gluposti lupetati http://opcinabosanskakrupa.com/ratne/1995-2005-prva.htm
Normalno da se buni sjedio sam jednom prilikom s prijateljima iz krupe i rekli su kako su otocani svi zaposleni u Krupa Kabinama mislim da se tako zove firma zbog nekog direktora valjda kako samo sebi dzamije gradite a poslove njihove uzimate u njihovom gradu pa da budes u krupi kako kazes i popricas s nekim isto bih ti to rekli..
A srbima dzamije smetaju bez ikakvog razloga zato sto ih jednostavno ne vole gledati a meni smetaju zbog toga sto gledam koliko se novca u dzamije ulaze a ljudi i dalje bez posla tu ti je velika razlika!!
A moze to za otoku taman krecem 20.jula iz bihaca regata pa sam dole negdje oko 22.jula mislim pa se mozemo naci a ti obavezno poslije toga svrati u Bos.Krupu pa cemo isto ponoviti ti svoje argumentaciju daj..a ako hoces da ne cekamo toliko za 3 dana dolazim u krupu pa ako hoces da se nadjemo javi mi!!Obavzno dovedi sve one svoje Otochane sto su u onim KrupaKabinama zaposleni!!!Pa eto bujrum i tebi pa eto i ti imas sansu da ti to nama odmah sve fino objasnis!!
Za džamije griješiš. One koje su srušene moraju se napraviti, bez obzira da li će u njoj biti vjernika ili ne. Isti je primjer i porušenih kuća koje su obnovljene, a više niko ne živi u njima.
Istina je da je Krupa, poslije Mostara najporušeniji grad u BiH bio poslije ovog rata, ali Otoka je u sastavu Općine Bos. Krupa pa se i ona uzimala u obzir pri sagledavanju posljedica rata.
Krupljanima ne smeta to što im cijeli grad (dakle Šumariju, pošto samo ona radi.. :D ) drži jedna do dvije "velikaške" porodice. Krupa Kabine su, koliko ja znam, nisu državna firma. Samim tim njen vlasnik ima pravo zaposliti koga hoće i kako hoće
dinchymus
Posts: 20
Joined: 20/06/2009 01:27

#44 Re: Otoka Bosanska...

Post by dinchymus »

Nisam nikad ni rekao da otoka nije bila porusena znam da je i ona bila poslije rata slicna krupi..A za krupa kabine koliko znam firma nije drzavna nego je u privatnom vlasnistvu nekog talijana ali taj direktor sto zaposljava te sve otocane je samo direktor firme ne i vlasnik tako da on nema pravo zaposljavati koga on hoce..Za sumariju pojma nemam ni ko drzi nit ista al raspitacu se sljedeci put kad dodjem sad me bas zanima..Ja ne negiram tvoje pravo da mislis da je uredu to sto se dzamije obnavljaju svako ima pravo na svoje misljenje moje je suprotno mozda grijesim al zar se na onako prelijepoj adi(ako je ono ada ukoliko me pamcenje dobro sluzi) ako vec firma ne moze otvoriti nije moglo sagraditi nesto za omladinu ili nesto slicno!!
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#45 Re: Otoka Bosanska...

Post by Bosanski_kralj »

dinchymus wrote:Nisam nikad ni rekao da otoka nije bila porusena znam da je i ona bila poslije rata slicna krupi..A za krupa kabine koliko znam firma nije drzavna nego je u privatnom vlasnistvu nekog talijana ali taj direktor sto zaposljava te sve otocane je samo direktor firme ne i vlasnik tako da on nema pravo zaposljavati koga on hoce..Za sumariju pojma nemam ni ko drzi nit ista al raspitacu se sljedeci put kad dodjem sad me bas zanima..Ja ne negiram tvoje pravo da mislis da je uredu to sto se dzamije obnavljaju svako ima pravo na svoje misljenje moje je suprotno mozda grijesim al zar se na onako prelijepoj adi(ako je ono ada ukoliko me pamcenje dobro sluzi) ako vec firma ne moze otvoriti nije moglo sagraditi nesto za omladinu ili nesto slicno!!
Istina je i to da Krupljani (većina) neće da radi u Krupa Kabinama i da su tu uglavnom zaposleni ovi iz okolnih mjesta: Jezerskog, B.Otoke, Badića...
Za firme si u pravu, treba ih otvarati, a ne samo benzinske i markete. Prostor definitivno nije problem, između B.Krupe i B.Otoke bi se moglo napraviti X džamija, a da ima mjesta i za firme i za ostalo
dinchymus
Posts: 20
Joined: 20/06/2009 01:27

#46 Re: Otoka Bosanska...

Post by dinchymus »

Hajde bar smo se slozili da ovoj drzavi firme trebaju sem benzinskih i marketa..ne znam za krupljane necu da govorim u njihovo ime tako da ne zelim dalje da ulazimo u raspravu..budi pozdravljen!!
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#47 Re: Otoka Bosanska...

Post by VjecitiStudent »

d700 wrote: Image

Ovdje vidish kao prvo gradsku dzamiju u Otoci (lijevo, na onom poluotoku), koja je obnovljena poslje rata (Stara je srusena).
Pa sta vam bi da napravite ovu rugobu na mjestu stare dzamije?
Ova je jedan od sampiona ruznoce kad je dzamijska poslijeratna arhitektura u BiH u pitanju. Izgleda kao planinski vatrogasni dom.
Stara dzamija na adi je vjerovatno bila jedna od najljepsih malih dzamija u BiH, sa zelenkastom fasadom, drvecem i Unom, skladno utopljena u svoju okolinu.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#48 Re: Otoka Bosanska...

Post by pustopoljina »

meni je nova na adi jako lijepa,i vise lici na nase stare dzamije-nego vecina poslijeratnih. ne svidja mi se ova druga na slici-od besica prema krupi...ima prozore kao neka banka.
MIRIS DUNJA
Posts: 39
Joined: 21/04/2009 18:29
Location: krajina

#49 Re: Otoka Bosanska...

Post by MIRIS DUNJA »

Neznam zasto ste se zakacilio za te dzamie Tema nije bila Otocke dzamije.Svagdje po BOSNI je ti dzamija i neka pa sta .Kad smo toliko pametni hajmo graditi fabrike ...kao da je to lako,,,nece niko da ulaze u zemlju u kojoj je jednako tesko biti siromasan kao i bogat... :bih:
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#50 Re: Otoka Bosanska...

Post by Mannequin »

po meni, jedan jako lijep i miran gradic.! =)
jako cesto prolazim kroz Otoku i oni su mi specificni po tome sto imaju one kafice duz glavne na pocetku grada.. 8-)
Post Reply