OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#76 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

L u c i f e r wrote: 23/05/2020 06:50 "naprezanje, kretanje, opažanje, osjećanje, pamćenje, mišljenje i razumijevanje"

Pa ne znam bas

Ja sam upravo tako zestoko prdnuo, a nisam se uopste napregnuo, samo izletilo.
Tvoje ljudsko Jastvo i tvoje tijelo, niste jedno i isto. Tvoje tijelo je organizacija bezbroj živih i svjesnih subjekata, elementarnih čestica, aroma, ćelija i organa, od kojih svaki raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkiuh sposobn osti, A tvoje ljudsko Jastvo je ono eelktromagnetno polje koje obavija i prožima ljudski organizam, zvano "duša" ili "aura". Što znači da tvoje tielo može i samo, bez tvoje pomoći da se napregne, pokrene i prdne. A kad tvoje ljudsko Jastvo, tj. duša, predosjeti da tvoje tijelo hoće da prdne, možeš onda i ti da se napregneš i pokreneš i u tome mu pripomogneš da to više odjekne.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#77 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by L u c i f e r »

Ima smisla :thumbup:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#78 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by bunk »

A intuicija?
Jer ako si svjesno dan prije jeo grah onda si i prije nego si ga sazvakao znao sta sutra slijedi :mrgreen:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#79 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dope_Man »

Jesi li bio svjestan sebe prije nego si se rodio?
Zapravo, da li se mozes sjetiti sebe kao bebe?

Ne mozes, jer ono sto zovemo svijest je samo skupina dozivljaja koje pamtimo. Da nemamo kapacitet pamcenja kakav imamo, ne bi uopste bili sposobni razmisljati o sebi kako trenutno razimsljamo, jer bi se vodili osnovnim instiktima u datoj situaciji i nista vise. To je ona sitnica koja nas u evoluciji odvojila, zajedno sa govorom, da mozemo poceti graditi ono sto zovemo civilizacijom. Zato se ne mozes ni sjetiti sebe kao bebe (osim kroz laganje samog sebe) jer u to vrijeme mozak jos nije potpuno razvijen i ne moze pohranjivati sjecanja kao sto moze kasnije.

A o krajnostima svemira sam ti na pocetku rekao - nemas pojma o svemiru. Nemam ni ja, nemaju ni najveci umovi fizike i astronomije danas. Stvari se drasticno drugacije ponasaju na makro nivou (svemir), na ''nasem'' nivou, i na mikronivou kada udjemo u subatomsku fiziku. Potpuno razliciti zakoni materija vaze na tim nivoima, a ti mislis da si nesto shvatio.

Eto preslusaj, ako znas engleski, pa mozda nesto naucis. Naravno da ni ovdje nisu svi odgovori, ali se nesto nauciti moze.

I kao ateista nisam zdapi da se bojim smrti. Upravo suprotno. Kako sam rekao u prethodnom odgovoru strah od smrti vodi ljude da sebi izmisle bajke u kojima nema smrti, nema kraja. Bajke poput tvoje (da ovo sve nazovemo bajkom a ne necim mnogo blizim institucijama koje sluze za pomoc ljudima sa slicnim ''idejama''). A ja straha od smrti nemam. Docie ce, umrijecu, i svemu kraj. Slavim cinjenicu da dam ziv, zdrav i svjestan sebe da mogu raditi sta pozelim dok ovo tijelo koje je sve sto sam ja radi. Kad mozak stane, sva materija koja cini mene se raspada iz ovog oblika i ode u druge.

belfy
Posts: 7689
Joined: 06/08/2007 09:00

#80 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

bojim se da je Ljubo ovdje duboko neshvacen. covjek samo govori o odgovoru na pitanje svih pitanja. nista vise, niti manje. posto je taj odgovor vec definisan i znamo da je tacan odgovor 42, a Ljubo tvrdi da je to "JA + 7" onda dolazimo do jednostavnog rjesenja:
JA + 7 = 42 => JA = 35. ostaje samo da Ljubo pojasni da li je "J = 3", a "A = 5" ili je pitanju "J o A = 35" gdje je "o" neka medjuzavisna operacija izmedju J i A...

meni cudnije da drugi ovo nisu do sada primjetili...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#81 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dope_Man »

belfy wrote: 24/05/2020 15:53 bojim se da je Ljubo ovdje duboko neshvacen. covjek samo govori o odgovoru na pitanje svih pitanja. nista vise, niti manje. posto je taj odgovor vec definisan i znamo da je tacan odgovor 42, a Ljubo tvrdi da je to "JA + 7" onda dolazimo do jednostavnog rjesenja:
JA + 7 = 42 => JA = 35. ostaje samo da Ljubo pojasni da li je "J = 3", a "A = 5" ili je pitanju "J o A = 35" gdje je "o" neka medjuzavisna operacija izmedju J i A...

meni cudnije da drugi ovo nisu do sada primjetili...
Najbolje objasnjenje ikad :lol:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#82 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

bunk wrote: 24/05/2020 08:12 A intuicija?
Jer ako si svjesno dan prije jeo grah onda si i prije nego si ga sazvakao znao sta sutra slijedi
Sve fizičke i psihičke radnje su MOGUĆNOSTI, ako postoji subjekt koji raspolaže sa sedam sposobnosti pomoću kojih će da ih vrši. Intuicija, kao fizička i psihička radnja vančulnog, telepatskog slanja i primanja imformacija, takođe je MOGUĆNOST, a ne SPOSOBNOST.

To je, inače, mogućnost pomoću koje rade i naši informatički sistemi, radio, TV i mobilni telefoni. Ljudski mozgovi takođe raspolažu mogućnostima uzajamnog bežičnog slanja i primanja informacija na daljinu, ali ljudi još uvijek nisu ovladali tom vještinom. Sredstvo pomoću kojeg se informacije šalju su ljudske misli koje se na određenoj talasnoj dužini šire kroz prostor od pošiljaoca ka primaocu, koje će ovaj da uhvati, ako u tom trenutku uspije da podesi svoju auru na istu talasnu dužinu na kojoj je informacija poslata. Jer telepatsko primanje informacija se ne prima ni pomoću čula, ni mozga, već vančulno, preko aure, koja primljenu informaciiju prosljeđuje do mozga da je ovaj zapamti. Na isti način, na primjer i duhovna, beztjelesna bića mogu da komuniciraju sa ljudima, tako što im putem misli šalju određene informacije, a da ljudi toga nisu ni svjesni, jer gotovo nikakve razlike nema između misli koje ljudska aura uz pomoć mozga stvara i misli koje ona prima telepatski, za koje misli da su njene vlastite. Koje mogu da se odnose i na događaje za koje duhovna bića unaprijed znaju da će da se dese, pa mi onda ljude koji prime takve informacije zovemo prorcima ili vidovnjacima.

Ne izmišljam ja ništa kad ovo objašnjavam jer to znam iz ličnog iskustva. Ispričaću vam dva primjera kako je mene moj duhovni učitelj ("svjetlosno biće") poučio kako se informacije telepatski primaju i šalju.

Jedne noći, tako, probudim se i osjetim kako moje tijelo prožima lagana struja. To je uvijek bila posljedica dodira moga tijela od strane "svjetlosnog bića" i znak da tada mogu da "izađem iz tijela". I ja, tada ustanem, normalno kao što se i ustaje iz kreveta, ali bez tijela i prošetam se do terase. I tu mi iznenada padne na pamet da će se Slovenija i Hrvatska otcijepiti od Jugoslavije. U tom momentgu sam bio veoma siguran da će to da se desi, da sam se veoma iznenadio toj mojoj sigurnosti. I odmah se u mislima upitao, kako mogu da budem toliko siguran da će to da se desi, kad u to vrijeme se baš i nije moglo naslutiti da će to da se desi? I u isto vreijeme kad sam to pomislio, čujem glas iza mojih leđa, koji mi reče: "Pa ja ti to govorim". Iznenađen, okrenem se i vidim svjetlosnu pahuljastu loptu veličine čovejeka, unutar koje se nazirao ljudski lik, koja me je zaobišla i stala ispred mene. I ja joj odmah postavim pitanje: "Ko si ti" i dobijem jasan i glasan odgovor na našem jeziku: "Ja sam Bog".To je bio moj prvi direktni susret sa "svjetlosnim bićem", kada sam ujedno shvatio i to da riječ "Bog", kad se preve de na naš jezik, znači "nosilac znanja" ili "učitelj".

Taj događaj je, inače, bio lekcija za mene pomoću koje sam praktično shvatio šta je "telepatija", tj. kako se telepatski vrši prenošenje misli, kao i šta je "Intuicija", tj. saznavanje o nepoznatim događajima koji će tek da se dese. Za koje "svjetlosna bića" znaju da će da se dese, jer mogu da čitaju misli ljudi, duhovnih bića ili prirodnih sila koje kreiraju i uzrokuju događaje koji će tek da se dese.

Drugi primjer koji ću sada da ispričam je malo interesantniji. Ovoga puta nisam bio izvan tijela, već na izletu, u ribolovu, sa ženom i djecom. I kad smo se naveče autom vraćali kući, pored nas je autom prošao jedan dečko. Prije toga sam ga samo nekoliko puta vidio, ali nisam znao ko je on. U tom momentu mi je sinula miso u glavi da će se moja kćerka udati za njega. Bio sam Iznenađujuće siguran da će to zaista da se desi, tako da sam odmah pomislio da to mora da sam primio telepatsku poruku od mog "učitelja". Ali ćutao sam, nikome ništa nisam rekao i samo radoznalo čekao da vidim. kada i kako će to da se desi. Od tog trenutka su prolazili dani, mjeseci, čak i pune dvije godine i ništa se nije desilo. U međuvremenu sam dosta puta sreo tog dećka, i dalje kao nepoznatog stranca i dalje siguran da će moja kćerka da se uda za njega. A onda jednog dana, kada sam došao sa posla, supruga me obavijesti da se moja kčerka upoznala sa tim dečkom i da su izašli u šetnju. Da bi se nakon manje od mjesec dana potajno vjenčali, kobojagi da niko ne zna. I tek kad se to desilo, kažem ja mojoj supruzi; "Znaš li ti da sam ja još prije dvije godine saznao da će se naša kćerka udati za tog dečka?" Supruga me samo hladno pogledala i upitala: "Da li si to saznao onog dana prije dvije godine kad smo se vraćali sa izleta, kad je on prošao pored nas? I ja sam tada predosjtila da će on da nam bude zet, ali nisam htjela nikome da to kažem".

Sve ovo sam ispričao, ne samo da objasnim šta je "telepatija" i "intuicija", već da objasnim i to da su i telepatija i intuicija samo n eke od bezbroj MOGUĆNOSTI, koje, kao i sve druge fizičke i psihičke radnje, mogu da se dese samo ako se raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti.

Inače, sa sigurnošću mogu da tvrdim da mi je i cjelokupno moje razumijevanje Zakona po kojem postoje materija, život i Svemir ("JA + 7"). takođe, prenešeno telepatski. Sa sigurnošću mogu da tvrdim da je i Tesla, znanje o svim svojim izumima primio od "Svjetlosnih bića", telepatski. Postoje zapisana Teslina svjedočenja o tome da postoje "svjetlosni izvori" koji rasplažu svim znanjima iz kojeh i ljudi mogu da crpu znanja.
belfy
Posts: 7689
Joined: 06/08/2007 09:00

#83 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

da, ali nam nisi rekao kojih 7...
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#84 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dope_Man wrote: 24/05/2020 09:24 Jesi li bio svjestan sebe prije nego si se rodio?
Zapravo, da li se mozes sjetiti sebe kao bebe?

Ne mozes, jer ono sto zovemo svijest je samo skupina dozivljaja koje pamtimo. Da nemamo kapacitet pamcenja kakav imamo, ne bi uopste bili sposobni razmisljati o sebi kako trenutno razimsljamo, jer bi se vodili osnovnim instiktima u datoj situaciji i nista vise. To je ona sitnica koja nas u evoluciji odvojila, zajedno sa govorom, da mozemo poceti graditi ono sto zovemo civilizacijom. Zato se ne mozes ni sjetiti sebe kao bebe (osim kroz laganje samog sebe) jer u to vrijeme mozak jos nije potpuno razvijen i ne moze pohranjivati sjecanja kao sto moze kasnije.
Mozak nije glavni misleći mehanizam u tijelu čovjeka, već naša aura, koja postoji u vidu elektromagnenog polja, pomoću kojeg rade naša čula, mozak i nervni sistem. Po istom principu kao i naš kompjuter koji se strujom napaja iz gradske mreže. A mozak služi samo za skladištenje zapamćenih informacija, isto kao i harddrajv unutar kompjutera. Što podrazumijeva da se naša aura, tj. naše ljudsko Jastvo, dok je prikopčano na naše tijelo, čula i mozak, ne može sjetiti ničega drugog osim onog što je nakon rođenja opaženo i uz pomoć tijela i čula i uskladišteno u mozak. I to od onog momenta kad naša aura, poslije ulaska u naše tijelo, nauči da koristi tijelo, čula i mozak. Neko to uspije da savlada prije, pa se sjeća i ranog djetinjstva, a neko kasnije. Ja, na primjer, sjećam se mnogih događaja od vremena kada sam imao godinuipo dana. Imao sam godinu i pola kada su me krstili i tog događaja se veoma dobro sjećam. Rođen sam 1940 godine i sjećam se svih ljudi i događa iz vremena Drugog svjetskog rata koje sam lično doživio, a Drugi svjetski rat je počeo kad sam imao godinu i po dana.

Čovjek može da se sjeti i svojih prošlih života i događaja od prije rođenja, ali mora da se iskopča iz tijela i mozga. Moja kćerka je doktor za kinesku medicinu. Ona se bavi i time da putam hipnoze dovodi ljude u stanje kada oni počinju da se sjećaju nekog od svojih ranijih života i o tome u hipnotisanom stanju govore, a moja kćerka to snimi i stavi na CD da i oni mogu da poslušaju šta su pričali tokom hinotičkog sna.
Dope_Man wrote: 24/05/2020 09:24A o krajnostima svemira sam ti na pocetku rekao - nemas pojma o svemiru. Nemam ni ja, nemaju ni najveci umovi fizike i astronomije danas.


I ja sam tebi rekao da o Svemiru ne moraš znati ništa, ako znaš sve o materijallu od kojeg je on sagrađen, jer uvijek i samo postoji taj materijal i prije i poslije Svemira. Svemir je samo organizacija kretanja i rada tog materijala, kao što je i ljudski organizam samo organizacija kretanja i rada tog materijala. I da bi znali sve o pravilima i zakonima po kojima postoji Svemir, dovoljno je da poznajemo sva pravila i zakone po kojima postoji ljudski organizam, jer to su pravila i zakoni po kojima sam taj materijal postoji od kojeg je sagrađen i Svemir i ljudski organizam. Hoću reći da nije moguće znati istinu o postojanju ni Svemira, ni čovjeka, ako ne znamo istinu o načinu na koji postoji sam materijal od kojeg su oni sagrađeni, koji sam, od sebe samoga, uz pomoć svojih sedam sposobnosti gradi i Svemir i čovjeka.
Dope_Man wrote: 24/05/2020 09:24Stvari se drasticno drugacije ponasaju na makro nivou (svemir), na ''nasem'' nivou, i na mikronivou kada udjemo u subatomsku fiziku. Potpuno razliciti zakoni materija vaze na tim nivoima, a ti mislis da si nesto shvatio.


Po jednom i istom prirodnom zakonu - zakonu sedam SPOSOBNOSTI - je sve napravljeno. A beskrajne različitosti između svega što je napravljeno su samo beskrajno različite MOGUĆNOSTI korištenja tih sedam sposobnosti. Beskrajno su različite zakonitosti po kojima jedan čovjek igra fudbal, drugi slika slike, treći svira violinu, četvrsi operiše bolesne ljude, peti obrađuje zemlju, šesti prdi, sedmi hebe itd, a ipk svi oni isto rade prilikom izvršavanja svojih različitih radnih zadataka: naprežu se i kreću se, opažaju, osjećaju, pamte, misle i razumiju ta svoja kretanja i radnje. Dakle, različita su samo ZNANJA, tj. INFORMACIJE o vstama i načinima njihovog naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. Uostalom, upravo su fizičari ti koji tvrde da samo energija i informacija postoji, nebitno da li je riječ o Svemiru, čovjeku ili subatomskim česticama.
Dope_Man wrote: 24/05/2020 09:24Eto preslusaj, ako znas engleski, pa mozda nesto naucis. Naravno da ni ovdje nisu svi odgovori, ali se nesto nauciti moze.
Nema potrebe da slušam i učim od onih koji znaju manje od mene. Koji nisu objasnili ništa, a ja sam objasnio SVE. Koji pokušavaju da objasne oblike od kojih se Svemir sastoji, a ne znaju da objasne materijal i sposobnosti materijala pomoću kojih taj materijal sam od sebe gradi sve moguće materialne oblike. Koji pokušavaju da objasne stvarnost sa značenjem POSLJEDUCE, a ne znaju da objasne UZROK. Svi će oni na kraju morati od mene da uče sve to što misle da znaju, a ne ja od njih. Možeš uvu moju izjavu da shvatiš kako hoćeš i mene okarakterišeš kako hoćeš, ali to ne može uticati na to da stvarnost ne bude bude takva kako je ja objašnjavam, a bude kako je objašnjavaju bajni naučnici, filozofi i teolozi, koji još uvijek pojma nemaju šta je, ni materija, ni život, ni Svijest, ni Svemir, ni Bog.
Dope_Man wrote: 24/05/2020 09:24I kao ateista nisam zdapi da se bojim smrti. Upravo suprotno.


Ti ne znaš da li se život poslije smrti tijela nastavlja, već samo vjeruješ, kao što ni oni koji tvrde da se život nastavlja poslije smtri, to ne znaju, već samo vjeruju. A ipak pokušavaš da se predstaviš kao znalac koji to zna. A kad bih te upitao šta su materija, život i Svemir, kako oni postoje i zašto, ne bi znao da nam objasniš, već bi nam o tome pričao bajke koje si pročitao u naučnoj i filozofskoj literaturi. Kao što i vjernici pričaju bajke o tome koje su pročitali u vjerskoj literaturi.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#85 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by i agree »

Mozak hdd srce napojna,sta god da rikne ugasi se racunar-covjek,ima smisla.Nego ljubo ko vise sarađuje sa vanzemaljcima,Kina,Rusija ili USA?Sta mislis jesu li oni kreatori zivota na ovoj nasoj planeti?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#86 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 24/05/2020 15:53 bojim se da je Ljubo ovdje duboko neshvacen. covjek samo govori o odgovoru na pitanje svih pitanja. nista vise, niti manje. posto je taj odgovor vec definisan i znamo da je tacan odgovor 42, a Ljubo tvrdi da je to "JA + 7" onda dolazimo do jednostavnog rjesenja:
JA + 7 = 42 => JA = 35. ostaje samo da Ljubo pojasni da li je "J = 3", a "A = 5" ili je pitanju "J o A = 35" gdje je "o" neka medjuzavisna operacija izmedju J i A...

meni cudnije da drugi ovo nisu do sada primjetili...
"JA + 7" nema nikakve veze ni sa brojevima ni matematikom. "JA" to je Svijest koja jedino postoji, koja sebe zove imenom "JA". A 7 (sedam) je broj sposobnosti kojima Svijest raspolaže, pomoću kojih ona postoji sama po sebi, kao svoj i uzrok i posljedica, tako što se vječito pretače kroz svoja tri prirodna oblia i stanja. Od kojih je jedno mirovanje i odmaranja, koje fizičari označavaju imeniom "kvantni vakuum"; drugo stanje je stanje naprezanja, kretanja i razvoja Svemira, u fizici poznato pod imenom "sintropija"; i treće stanje je stanje opuštanja, slabljenja i na kraju raspadanja i umiranja Svemira, u fizici poznato pod imenom "entropija". A 7 (sedam) sposobnosti pomoću kojih Svijest sve to postiže su; naprezanje, kretanje, opažanje, osjećanje, pamćenje, mišljenje i razumijevanje.

Sve sam ovo objasnio u uvodnom postu. Opširnije o tome koga zanima, na mom videu:

https://www.youtube.com/watch?v=xVZ6nOjGJNc&t=171s
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#87 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

i agree wrote: 25/05/2020 00:30 Mozak hdd srce napojna,sta god da rikne ugasi se racunar-covjek,ima smisla.Nego ljubo ko vise sarađuje sa vanzemaljcima,Kina,Rusija ili USA?Sta mislis jesu li oni kreatori zivota na ovoj nasoj planeti?
Ne znam ko više sarađuje sa vanzemaljcima.

Cijeli Svemir se kreira po unaprijed postojećoj i poznatoj informaciji, koju iza sebe ostavlja, u vidu "sjemenke", ista Svijest koja je gradila Svemir koji se raspao, da bi ta ista Svijest mogla, po tom znanju putem samoorganizovanja, uz pomoć svojih sedam sposobnosti, da sagtradi isti takav Svemir. Princip po kojem se Svemir i sve u Svemiru uvijek na isti način ponavlja, je princip "jaje-pile-koka". Jaje sa DNK informacijom o koki, uzrokuje koku, da bi koka kasnije, uzrokovala jaje sa DNK informacijom o koki, po kojem će kasnije da se razvije ista takva koka. Sjemenke, u svojstvu čuvara informacija, su kreatori ili pak bogovi. Koji su takođe napravljeni od Svijesti. Znbanje o nekom materijalnom obliku se sa njih postepeno prenosi na Svijest putem kopiranja, koja po tom znanjju sma kreira određeni oblik kao organizaciju svog ketanja i rada. Svi materijalni oblici u Svemiru, kao i sam svemir, su harmonični, sa značenjem Dobra, oblici organizovanog kretanja i rada. Svako može učenjem i kopiranjem znanja, na kraju da postane Sjemenjka, Gen, Kreator, tj. Bog. "Svjetlosna bića" koja kreiraju čovječanstvo, koja se mogu vidjeti na internetu su Bogovi, o čijem postojanju govore proroci, osnivači svjetskih religija.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#88 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by i agree »

Hvala a de mi reci jos ovo taj izlazak iz tijela jel bolan bio?
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#89 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by allem_77 »

Ljubo2 wrote: 24/05/2020 22:22

Ne izmišljam ja ništa kad ovo objašnjavam jer to znam iz ličnog iskustva. Ispričaću vam dva primjera kako je mene moj duhovni učitelj ("svjetlosno biće") poučio kako se informacije telepatski primaju i šalju Iznenađen, okrenem se i vidim svjetlosnu pahuljastu loptu

To je bio moj prvi direktni susret sa "svjetlosnim bićem",

Za koje "svjetlosna bića" znaju da će da se dese, jer mogu da čitaju misli ljudi, duhovnih bića ili prirodnih sila koje kreiraju i uzrokuju događaje koji će tek da se dese.
Jesu li ta svjetlosna bića sačinjena od infracrvene ili ultraljubičaste svjetlosti?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#90 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

i agree wrote: 25/05/2020 01:02 Hvala a de mi reci jos ovo taj izlazak iz tijela jel bolan bio?
Nije bio bolan, ali su prpreme bile zastrašujuće.

Pripreme su se sastojale u mijenjanju vibracije moje aure radi njenog prilagođavanja vibraciji Kolektivne svijesti čovječanstva. To je vibracija i "svjelosnih bića" koja žive unutar Kolektivne svijesti čovječanstva i iz nje se pojavljuju na Zemlji. To je bilo potrebno radi telepatskog prenošenja znanja na mene, koje je moguće kad se vibracija moje aure izjednači sa vibracijom "Svjetlosnih bića". Isto kao što je potrebno klikom na kanal određeng TV stanice izjenačiti vibraciju (frekvenciju) našeg televizora sa vibracijom određenoe TV stanice čiji program želimo da gledamo.

Kolektivna Svijest je jedno posebno elektromagnetno, živo i svjesno polje iz kojeg na Zemlju dolaze i ljudske duše i na Zemlji se inkarniraju i materijalizuju i u nju se nakon smrti tijela vraćaju. Uloga te naše Kolektivne Svijesti jeste da se inkarnira u sve ljude čovječanstva kad se ono razvije do potrebnog nivoa i tako ih sve iformatički, tj. telepatski poveže u jedinstvenu živuću cjelinu i biće. Na isti način kao što ljudska duša, aura, telepatski i informatički povezuje sve ćelije i organe u jedinstvenu živuću cjelinu i biće. Kad se to desi naši sadašnji informatički sistemi i tehnologije nam vuiše neće trebati, jer ćemo tada moći međusobno telepatski da se sporazumijevamo. Moći ćemo, čak i sa životinjama da se sporazumijevamo. Pa i sa našim umrlim rođacima koje ćemo moći da vidimo i sa njima razgovaramo.

A priprema za sjedinjenje čovječanstva sa tom našom Kolektivnom Svijesću se svodi samo na to da se se čovječanstvo ujedini, da se izbrišu sve političke, vjerske, nacionalne i klasne podjele i pripadnosti, zatim, da se uspostavi trajni mir i jedinstveni svjetski duštveni i ekonomski poredak sa pravednom podjelonm rada i rezultata rada. Ta naša Kolektivna Sviest ima i svoje ime. U Jovanovom Otkrivenju, u Bibliji, Sv. Jovan je zove imenom "Jagnje", a njeno sjedinjenje sa čovječanstvom "Jagnjetova ženidba", a čovječanstvo "Jagnjetova nevjesta". Inače njeno ime je "Hrist". Ovo nikakve veze nema sa Isusom Hristom. Vjerovatno je to isusov nadimak koji su mu ljudi dali jer je propovijedao o toj našoj Kolektivnoj Svijesti, tj. o Hristu. U staroegipatskoj religiji ime te naše Kolektivne Svijesti je "Horus", a u hinduizmu, "Hrišna" ili "Krišna".

Pripreme za moje "izlaske iz tijela", koje su imele za cilj izjednačavanje frekvencije moje aure sa Hristovom frekvencijom, bile su zastrašujuće zato jer sam to doživljavao kao iznenadni jak strujni udar, kojom prilikom sam doživljavao smrtni strah, jer nisam znao šta mi se dešava. Tom prilikom sam pokušavao da se spasim bježanjem i vriskom, jer to mi se nekoliko puta desilo još dok sam bio djećak od 5-6 godina. Gledajući seriju o Nikoli Tesli, vidio sam da je i on nešto slično u mladosti doživljavao. Poslije nekoliko takvih strujnih tretmana moje tijelo se pomalo priviklo ma to i ti udari su postali slabiji i nisu me više plašili. Još u djetinjstvu su prestali i pojavili se ponovo kada sam napunio četrdeset godina, kad sam ustanovio da u momentu kad osjetim da me trese ta lagana sruja, da tada mogu svojevoljno, potpuno budan i svjestan, namjreno, bez ikakvih problema da izađem iz tijela i isto tako se svjesno, budan u njega vratim, tj. legnem. Jednom prilikom sam tako, izašavši iz tijela, otišao do kuhinje u koj je moja supruga nešto kuvala, dodirnuo je i osjetio isto tako lagano trešenje struje. Kad sam se vratio u tijelo i otišao u kuhinju i pitao je, ona je rekla da nije ništa osjetila. Inače, o tom sjedinjenje čovjekanstva sa tom našom Kolektivnom Sviješču govori i Isus Hrist u Bibliji, u evanđelju po Mateju (24:15-do 29), gdje kaže da će to za ljude da bude "nevolja kakve nije bilo od postanka svijeta" i da će tada svi pokušati bježanjem da se spašavaju. I da će ta n aša Kolektivna Svijest da se pojavi "kao munja koja sijeva od Istoka i ide do Zapada". Jednom prilikom sam čak vidjeo i Isusa Hrista. Prvo sam na prostoru starog igrališta u mom rodnom mjestu Olovu, vidio mnoštvo ljudi kako sjedi na zemlji, Kad sam se približio da vidim o čemu se radi, ispred njih je sletio leteći tanjir i kad su se vrata otvorila, na njima se pojavio Isus Hrst. Došao je da održi nekakvo predavanje. Naravno, to se nije desilo u ovoj našoj dimenziji i našoj frekvenciji, već u toj drugoj, u kojoj sam se i ja nalazuo kad izađem iz tijela, nevidljivoj iz zemaljske perspektive. Sve je to za mene bila stvarnost, ali ne naša zemaljska stvarnost, već "DRUGA STVAENOST", kako tu stvarnost naziva Don Huan u djelima Karlosa Kastanede, u kojima je Kastaneda opisao kako ga je indijanski vrač Don Huan podućavao kako da ovlada tom "Drugom stvarnošću". Sto znači da su i moji izlasci iz tijela bili nešto slično onome kako je to doživio i opisao Kastaneda po Don Huanovim instrukcijama. Pa će oni koji su čitali djela Karlosa Kastanede imati jasniju predstavu o čemu pričam.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#91 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

allem_77 wrote: 25/05/2020 02:36 Jesu li ta svjetlosna bića sačinjena od infracrvene ili ultraljubičaste svjetlosti?
Evo ti likovi pa sam pogledaj.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 9pyNALKGL0
https://www.youtube.com/watch?v=D4vV3KxQ16c
https://www.youtube.com/watch?v=gRP2ShwJgdc
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#92 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dope_Man »

Ljubo2 wrote: 25/05/2020 00:10
Dope_Man wrote: 24/05/2020 09:24 Jesi li bio svjestan sebe prije nego si se rodio?
Zapravo, da li se mozes sjetiti sebe kao bebe?

Ne mozes, jer ono sto zovemo svijest je samo skupina dozivljaja koje pamtimo. Da nemamo kapacitet pamcenja kakav imamo, ne bi uopste bili sposobni razmisljati o sebi kako trenutno razimsljamo, jer bi se vodili osnovnim instiktima u datoj situaciji i nista vise. To je ona sitnica koja nas u evoluciji odvojila, zajedno sa govorom, da mozemo poceti graditi ono sto zovemo civilizacijom. Zato se ne mozes ni sjetiti sebe kao bebe (osim kroz laganje samog sebe) jer u to vrijeme mozak jos nije potpuno razvijen i ne moze pohranjivati sjecanja kao sto moze kasnije.
Mozak nije glavni misleći mehanizam u tijelu čovjeka, već naša aura, koja postoji u vidu elektromagnenog polja, pomoću kojeg rade naša čula, mozak i nervni sistem. Po istom principu kao i naš kompjuter koji se strujom napaja iz gradske mreže. A mozak služi samo za skladištenje zapamćenih informacija, isto kao i harddrajv unutar kompjutera.
Dokazi samo ovu jednu jedinu tvrdnju i dobit ces sve moguce naucne nagrade koje postoje na ovom svijetu. Eto.

A nauka vrlo dobro zna da mozak nije samo HDD, mozak je i CPU, ili ti ga procesor, koji sve informacije obradjuje. Nauka vrlo dobro zna da bez fizicki zdravog mozga nema ni psihicki zdravog covjeka.

Ali sta zna nauka, sta znaju sve te budale. Ti imas svoje ideje, pa eto - dokazi. Uradi eksperimente koji potvrdjuju hipotezu, napisi i objavi istrazivacki rad i prosvijetli ovaj glupavi naucni svijet koji nije makao s mjesta u zadnjih par stotina godina kako se nauka fura da je nesto. Jer ipak ti znas bolje od svih, svi su oni za tebe mala maca. To sto su oni zivot protracili na ucenje i naucni rad, a ti na sta god jesi, pa si dosegao na sveti nivo izosenja misljenja po forumu i youtube je jedan od dokaza tvog uspjeha.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#93 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by i agree »

Dope_Man wrote: 25/05/2020 08:48
Ljubo2 wrote: 25/05/2020 00:10
Dope_Man wrote: 24/05/2020 09:24 Jesi li bio svjestan sebe prije nego si se rodio?
Zapravo, da li se mozes sjetiti sebe kao bebe?

Ne mozes, jer ono sto zovemo svijest je samo skupina dozivljaja koje pamtimo. Da nemamo kapacitet pamcenja kakav imamo, ne bi uopste bili sposobni razmisljati o sebi kako trenutno razimsljamo, jer bi se vodili osnovnim instiktima u datoj situaciji i nista vise. To je ona sitnica koja nas u evoluciji odvojila, zajedno sa govorom, da mozemo poceti graditi ono sto zovemo civilizacijom. Zato se ne mozes ni sjetiti sebe kao bebe (osim kroz laganje samog sebe) jer u to vrijeme mozak jos nije potpuno razvijen i ne moze pohranjivati sjecanja kao sto moze kasnije.
Mozak nije glavni misleći mehanizam u tijelu čovjeka, već naša aura, koja postoji u vidu elektromagnenog polja, pomoću kojeg rade naša čula, mozak i nervni sistem. Po istom principu kao i naš kompjuter koji se strujom napaja iz gradske mreže. A mozak služi samo za skladištenje zapamćenih informacija, isto kao i harddrajv unutar kompjutera.
Dokazi samo ovu jednu jedinu tvrdnju i dobit ces sve moguce naucne nagrade koje postoje na ovom svijetu. Eto.

A nauka vrlo dobro zna da mozak nije samo HDD, mozak je i CPU, ili ti ga procesor, koji sve informacije obradjuje. Nauka vrlo dobro zna da bez fizicki zdravog mozga nema ni psihicki zdravog covjeka.

Ali sta zna nauka, sta znaju sve te budale. Ti imas svoje ideje, pa eto - dokazi. Uradi eksperimente koji potvrdjuju hipotezu, napisi i objavi istrazivacki rad i prosvijetli ovaj glupavi naucni svijet koji nije makao s mjesta u zadnjih par stotina godina kako se nauka fura da je nesto. Jer ipak ti znas bolje od svih, svi su oni za tebe mala maca. To sto su oni zivot protracili na ucenje i naucni rad, a ti na sta god jesi, pa si dosegao na sveti nivo izosenja misljenja po forumu i youtube je jedan od dokaza tvog uspjeha.
On ima iskustvo koje naucnici nemaju,oni uce dok je kod njega bila praksa u pitanju. :D
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#94 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by allem_77 »

Ljubo2 wrote: 25/05/2020 04:09
allem_77 wrote: 25/05/2020 02:36 Jesu li ta svjetlosna bića sačinjena od infracrvene ili ultraljubičaste svjetlosti?
Evo ti likovi pa sam pogledaj.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 9pyNALKGL0
https://www.youtube.com/watch?v=D4vV3KxQ16c
https://www.youtube.com/watch?v=gRP2ShwJgdc
Zar je teško reći koja je svjetlost u pitanju?
Četvrti su koji otkriju i objasne SVE. Takvih je do sada samo JEDAN: To sam JA.
belfy
Posts: 7689
Joined: 06/08/2007 09:00

#95 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

mene samo interesuje kojih je to 7 onda...
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#96 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dope_Man wrote: 25/05/2020 08:48 Dokazi samo ovu jednu jedinu tvrdnju i dobit ces sve moguce naucne nagrade koje postoje na ovom svijetu. Eto.
Naučno se ne može dokazati ništa. Zato naučnici još uvijek i ne znaju ništa. Ali bi mogli razumjeti sve, kad bi imali čime. Kao, na primjer, kad bi mogli razumjeti da ni materija, ni materijalni Svemir, a time ujedno ni čovjek i ljudski mozak, NE POSTOJE. I kad bi mogli razumjeti da POSTOJI samo ONO koje hoće nešto da razumije i dokazuje, a da Njega niko ne može dokazati, do Ono samo sebe, jer nije opažljivo, mjerljivo i eksperimentom dokažljivo. I da samim tim naučne metode gledanja, mjerenja i eksperimentisanja koje mi ti preporučuješ da pomoću njih dokažem da mozak ne "proizvodi" Svijest, nemaju nikakvu vrijednost. I da, prema tome, moj cilj nije da ništa "naučno" dokazujem, već da naučne dokaze uz pomoć razumijevanja oborim. Kao na primjer, stav naučnika da mozak "proizvodi" Svijest. Otkuda im to da "mozak proizvodi Svijest" , s obzirom da se ne može dokazati ni da materija postoji, a kamo li materijalni mozak. I da se jedino postojanje Svijesti može dokazati, i to jedino uz pomoć metode SAMODOKAZIVANJA, a nikako pomoću gledanja, mjerenja i eksperimentisanja. I kako onda mozak koji NE POSTOJI, može "proizvesti" Svijest koja POSTOJI? Umjesto da uz pomoć metode razumijevanja stvarnosti, kojom naučnici slabo barataju, izvedu obrnut zaključak, da Svijest koja mora da postoji prije mozga, proizvodi mozak. Od sebe same, naravno, jer ona je jedina koja POSTOJI.

Kao što vidiš, Istina o postojanju stvarnosti nije u gledanju, brojanju, eksperimentisanju i DOKAZIVANJU, već RAZUMIJEVANJU i ja sam to već učinio. Obrazložio sam do kraja logiku po kojoj mozak niti postoji,niti "proizvodi" Svijest, već Svijest, mozak. Koji je samo fizička i psihička radnja Svijesti, tj. radnja naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja i ništa drugo. Uostalom kao što je to i čovjek, Svemir i sve ostalo od čega se Svemir sastoji. Koji nestaju kao da ih nikad nije ni bilo, čim Svijest prestane da koristi te svoje fizičke i psihičke radnje.
Dope_Man wrote: 25/05/2020 08:48A nauka vrlo dobro zna da mozak nije samo HDD, mozak je i CPU, ili ti ga procesor, koji sve informacije obradjuje. Nauka vrlo dobro zna da bez fizicki zdravog mozga nema ni psihicki zdravog covjeka.
Upravo sam ti objasnio. Nauka ne zna ništa, već isto kao i religija, samo vjeruje da zna.
Dope_Man wrote: 25/05/2020 08:48 Ali sta zna nauka, sta znaju sve te budale. Ti imas svoje ideje, pa eto - dokazi. Uradi eksperimente koji potvrdjuju hipotezu, napisi i objavi istrazivacki rad i prosvijetli ovaj glupavi naucni svijet koji nije makao s mjesta u zadnjih par stotina godina kako se nauka fura da je nesto. Jer ipak ti znas bolje od svih, svi su oni za tebe mala maca. To sto su oni zivot protracili na ucenje i naucni rad, a ti na sta god jesi, pa si dosegao na sveti nivo izosenja misljenja po forumu i youtube je jedan od dokaza tvog uspjeha.
Pa, nemoj ti mene pozivati na uspjeh, ja sam već uspio. Pozovi naučnike, filozofe, teologe, ideologe, političare i samoga sebe, jer vi još uvijek niste. Još uvijek ne znate šta je, ni materija, ni život, ni Svijest, ni Svemir, ni Bog. Niti još uvijek znate šta je i kako bi trebalo da izgleda savršen ljudski društveni i ekonomski poredak i šta treba da učinite da ga napravite. Jedino to ste do danas "dokazali", da ništa ne znate i ništa drugo.
Last edited by Ljubo2 on 26/05/2020 23:42, edited 3 times in total.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#97 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dope_Man »

Kako rekoh ranije, hebeno je kad ego udari i covjek pomisli da je nesto sto nije.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#98 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

allem_77 wrote: 25/05/2020 11:11 Zar je teško reći koja je svjetlost u pitanju?
Ne znam, niti me zanima, jer i da znam, ne znam od kakve koisti bi mi bilo da to znam? A ti, ako misliš da je to važno znati, dao sam ti linkove "svjetlosnih bića", pa im boju odredi sam. Ja sam ih vidio da su žute boje. A mogu i da potamne kad promene vibraciju i nestanu iz vidokruga.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#99 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dope_Man wrote: 25/05/2020 21:01 Kako rekoh ranije, hebeno je kad ego udari i covjek pomisli da je nesto sto nije.
Nije tako, već je hebeno kad čovjek nešto vidi, izbroji, izmjeri i eksperimentom "dokaže" da "postoji" i to ubjeđenje iskoristi da od njega napravi temelje svog ega. A onda napravi atomsku bombu i njome uništi sve to u šta se kleo da postoji. Pa onda sjedne i plače kad shvati da je na taj način uništio i temelje svog ega. Eto, takvi su naši naučnici, njihova nauka i njihov ego. Misle da jeste ono što nije.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#100 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 25/05/2020 18:39 mene samo interesuje kojih je to 7 onda...
Ti bi sada htjeo da, maksuz, tebi, to sada objasnim. Imajući u vidu da sam u ovoj temi gotovu u svakom postu to objasnio. I ako ti se tih mojih "7" ne dopadaju, ti smisli svojih "7", pa da o njima posebno diskutujemo.
Post Reply