OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#276 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Pirija »

da ti Ljubo nisi droge otkrio pod stare dane...
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#277 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

evo jedan za Ljubu o nastanku i prenosu Svijesti i znacenja iste:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#278 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 16/07/2020 19:55 evo jedan za Ljubu o nastanku i prenosu Svijesti i znacenja iste:
Ovde niko pojma nema o čemu ja pričam. Moja vantjelesna iskustva o kojima sam ovdje pisao i objašnjenje Zakona po kojem postoji Svijest kao jedinstvena prirodna sila i pojava, nikakve veze jedno s drugim nemaju. U Zakonu postojanja su dati argumentovani i logični odgovri na pitanja ŠTA je Svijest, KAKO ona postoji i ZAŠTO. A moja vantjelesna iskustva, isto kao i iskustva koja su demnostrirana na videu koji si dao, su samo neke od bezbroja načina na koje se Svijest u stvarnosti manifestuje. Koja se ni po čemu ne razlikuju od manifestacije Svijesti koja u obliku psa piša uz banderu. Jer po Zakonu postojanja ništa u stvarmosti ne može, ni postojati, niti se desiti a da se ne upotrijebe svih sedam mogućih fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanje, kretanje, opažanje, osjećanje, pamćenje, mišljenje i razumijevanje. Što podjednako važi i kad čovjek ima iskustvo izlaženja iz tijela, kao i kad pas digne nogu i piša uz banderu. Oba događaja, ma koliko da su različita, moguća su samo uz upotrebu svih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji Svijesti. Tih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti su UNIVERZALNI ZAKON. Uz pomoć njih je moguće SVE. Bez njih - NIŠTA. Tih sedam sposobnosti i radnji su moje otkriće pomoću kojega se objašnjava postojanje apsolutno svega - i materije života i Svemira - koje mi ne može osporiti niti i jedan svjetski "genijalac". A kamo li forumaši na ovom forumu.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#279 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

PLAMANAC!

Malo ću komentarisati mišljenja ovih svjetskih "velikana" na temu fenomena zvanog "Svijest", koje si naveo.
"Mislim da duh izrasta iz kompleksnih neuralnih organizacija koje baš dobro ne razumijemo." Stephen Jay Gould


Reći da "duh izrasta iz kompleksnih neuralnih organizacija koje ne razumije", isto je kao reći da je duh Božanskog porijekla, a da Boga ne razumije. Ili reći da je duh proizvod" moždanih ćelija, uz malo struje i hemije", kao što to gore, jedan od forumaša reče, iako pojma nema šta su, kako su i odakle su te moždane ćelije, struja i hemija.

"Svijest je, prema našem iskustvu, vezana za izvjesne događaje u organiziranoj živoj materiji, naime za izvjesne nervne funkcije." Erwin Schrödinger


Većina svjetskihistraživača fenomena "Svijest" zastupa stav da je Svijest posljedica ili proizvod visoke otganizacije materije, poput ljudskog organizma. Ovakvo mišljenje je, maltene, maloumno, ako se uzme u ubzir činjenica da bez SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji koje su osnovni faktori Svijesti, nikakve organizacije ne može da bude. Što znači da je istina o postojanju Svijesti upravo suprotna od onoga što istraživači Svijesti tvrde, a to je da Svijest proizvodi svaku moguću organizaciju, pa i visoku, a ne obrnuto.

"Nadam se da će u dvadeset i prvom vijeku posustati i posljednje utvrde vitalizma. To praktično znači da ćemo napokon shvatiti šta je i kako funkcionira svijest." Richard Dawkins


Nisam baš siguran, ali mislim da je neko od mojih poznanika i Dawkinsu poslao link mog videa sa rješenjem postojanja Svijesti i nisam kasnije nigdje naišao da je to igdje komentarisao.

"Ni jedna teorija uma do danas ne vrijedi mnogo" Francis Crick


To je ono što i ja tvrdim kad kažem da naučnici, kada je riječ o Svijesti, samo LAPRDAJU.

"Ni jedan izračunljivi model, tj. niti klasični fizikalni, niti informatički, niti neurologijski kakav trenutno postoji, ne može replicirati kreativnu, ili prije, intuitivnu snagu uma. Umu daje snagu neki suptilniji fenomen." Roger Penrose


"UM" je samo drugo ime za "Svijest". Um je sam po sebi "snaga" koju mu niko ne "daje", jer je UM vječito posjeduje. Njegova jedina snaga su njegovih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti, pomoću kojih i postoji i od sebe samoga sva čuda ovog svijeta čini.

"Ne mislim da ćemo dobiti zdravorazumski odgovor kad shvatimo mozak. Um je znatno složeniji sistem od zagonetke o nasljeđivanju genoma. Teorija uma će vjerovatno imati znatno ograničeniju objašnjavalačku moć. Proces na kojem se temelji svijest bi mogao biti toliko paradoksalan i teško shvatljiv, kao i kvantna mehanika." Francis Crick


Plamanac, baš je dobro što si priložio mišljenja ovih svjetskih "srtučnjaka" za pitanja u vezi problema postojanja Svijesti. Naravno, to si mogao učiniti samo zahvaljujući svojoj obrazovanosti, načitanosti i zdravom razumu, kojim ovi, koje si citirao, ne mogu baš da se pohvale, kao i neki od forumaša ovdje. Pa ni ovaj Francis Crisk koji je ubijeđen da je rješenje postojanja Svijesti "paradoksalno i teško shvatljivo koliko i kvantbna mehanika". A uopšte nije. Prosto je da prostije ne može da bude. Toliko je prosto da i djeca pretškolskog uzrasta mogu da ga shvate, ako im se lijepo objasni i na bezbrojnim i raznovrsnim primjerima praktično pokaže da je materija, zapravo, Svijest i da sve postoji i sve se dešava po Zakonu SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji Svijesti

"Nije nerazumno nadati se da kad objektivni korelativi svijesti budu objašnjeni, mi možemo negdje u tim objašnjenima primijetiti nešto, neki fizički sistem za obradu informacija, što odgovara našem iskustvenom znanju o svijesti samoj. Možda to neće biti objašnjenje svijesti, ali biti će nešto veoma blisko objašnjenju." Steven Weinberg


Da, ovaj je u pravu, jer sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji zaista jeste sistem. I to sistem vječitih, naizmjeničnih, kružnih uzročno posljedičnih veza, koji se najlakše provjerava, dokazuje i razumije na primjeru i sistemu "jaje-pile-koka". Gdje ničeg drugog nema do samo energija i informacija. Gdje se energija uvijek fizički manifestuje kao fizička radnja naprezanja i kretanja, a informacija, kao psihučka radnja opažanja tog naprezanja i kretanja, te osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. I gdje energija kao fizički proces i informacija kao psihički proces stoje u vječitoj kružnoj i naizmjeničnoj uzročno-posljedičnoj vezi i odnosu. Gje energije, u vidu naprezanja i kretanja, ne može da bude ako nije uzrokovana informacijom, tj psihičkim procesom opažanja osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja i obrnuto. Što za svoju posljedicu ima vječito pretakanje Svijesti kroz njena tri prirodna oblika i stanja, sve uz pomoć svojih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.

"Svakako je nemoguće da teorijski fizičar, pa makar imao i neograničenu moć rasuđivanja, dedukuje iz zakona fizike da će jedna kompleksna struktura biti svjesna svoga postojanja." Brian Pippard
I ovaj je u pravu. Uz pomoć empirijskih metoda Svijest možemo opaziiti samo kao fizičku pojavu i proces, tj, kao energiju u vidu naprezanja i kretanja i na taj način saznati samo njenu spoljašnjost, tj. saznati ono što ona za posmatrača iz vana jeste. A nikako uz pomoć empirijskih metoda ne možemo istražiti šta ta energija, odnosno Svijest jeste sama za sebe, u sebi, kao "stvar po sebi", kao psihička, svjesna pojava i proces, sa značenjem same SUŠTINE energije, odnosno, Svijesti.
"Sve što znam o čovjeku i ljudima moglo bi se svesti na slijedeće, čovjek može promijeniti samo sam sebe i to malo i uz veliki napor. U tome mu treba pomoći. Mijenjanje svijeta u kojem ljudi žive traži silu, a sila donosi samo zlo." L. N. Tolstoj
Tolstoj se malo zeznuo. Ljudi već hiljadama godina pokušavaju silom da promijene svijet i ne polazi im od ruke. Zašto? Zato što ideje uvijek vladaju svijetom, a ne sila. Sila je samo sredstvo pomoću kojeg neka ideja vlada svijetom. Što podrazumijeva da istinsko mijenjenje svijeta od Goreg ka Boljem, može da se desi samo kad se pojavi ideja, Bolja od prethodne i Gore. Kao što sam već mnogo puta objasnio, do sada je uvijek vladala ideja ZLA, tj. ideja podjele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim u cilju samoodržanja, koju su do sada opravdavali svjetski naučnici, filozofi, ideolozi i političari, poput ovih koje si gore citirao. Ovu njihovu ideju ZLA moguće je pobijediti, a time ujedno i svijet promijeniti, samo idejom DOBRA, tj. idejom jedinstva svijeta, mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti. Tu MESIJANSKU ideju u sebi sadrži, objašnjava i opravdava ZAKON POSTOJANJA i bez znanja i razumijevanja ZAKONA POSTOJANJA promijeniti svijet od ZLA ka DOBRU, neće biti moguće.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#280 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by broj dva »

Vantjelesna iskustva ? Znam da sam tvrdoglav i uskouman ali jebi ga - odbijam prihvatiti ovakve price.
Makar bez LSD ili peyote.
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#281 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by planamac »

Hvala Vam Ljubo,

Citate neupitnih naučnih autoriteta (koji su vezani za njihovo poimanje fenomena svijesti) sam postavio s ciljem da pokušam ukazati onima koji bezrezervno vjeruju da je nauka dohakala tom problemu, tj. koji misle da je po tom pitanju sve jasno (a upravo je suprotno), odnosno, da ih pokušam motivisati u tome da sami porazmisle i odgovor potraže u Zakonu postojanja i Logici kojom ste ga objasnili, te da eventualno utičem da oni kojma 'nije jasno šta tu nije jasno' prestanu s pokušajima ismijavanja i omalovažavanjem i vrijeđanjem onih koji time 'zamaraju svoj mozak'.
S jednakim namjerama postavljam naredna dva citata i pasus iz knjige Homo Deus:

"Revoluciju stvaraju vizionari, ljudi koji jasno opažaju pukotine u starom poretku i imaju hrabrosti da prekinu sa tradicijama, ljudi koji se mnogo više brinu za razumijevanje, nego za znanje." - Leopold Infeld

"Sposobnost da percipiramo ili mislimo različito, važnija je od stečenog znanja." - David Bohm

„Želimo li reći istinu, moramo istaknuti da znanost raspolaže iznenađujuće skromnim znanjem o umu i svijesti. Aktualno pravovjerje tvrdi da svjesnost nastaje u mozgu elektrokemijskim reakcijama te da duševna iskustva ispunjavaju neku temeljnu funkciju obrade podataka. Ipak, nitko ni približno ne zna kako mnoštvo biokemijskih reakcija i električnih struja u mozgu stvara subjektivan doživljaj boli, ljutnje ili ljubavi. Možda ćemo za deset ili pedeset godina dobiti zadovoljavajuće objašnjenje, ali 2016. godine takvo objašnjenje još nemamo i bolje je da to otvoreno kažemo.“ - Yuval Noah Harari


Ljubo, ideju Zakona postojanja nisam samo ja prihvatio, shvatio i razumio, siguran sam da je nekoliko mojih prijatelja, ako ništa drugo, osjetilo i naslutilo (ako već ne i u punini razumjelo) veličinu, snagu, plemenitost i smisao Zakona postojanja i svega onoga što iz njega proizlazi.
Teško mi je prihvatiti da nekome smeta Ideja koju zastupate. Pa, zar neko ne želi da svijetom, kao zajednicom svih ljudi, vladaju jednakost, jedinstvo, mir, red, rad, uzajamno poštovanje, pomaganje i ljubav, da jedina podjela među ljudima bude samo pravedna podjela rada i sredstava za rad, a da sve druge podjele odbacimo. Zar onome ko sebe naziva i doživljava čovjekom nije jasno da trenutno vladajući princip održanja u kojem su dozvoljena sva sredstva, koji sobom nosi podjelu, mržnju, konkurenciju i borbu svih protiv svih, ne da nije rješenje za ostvarenje bilo kakvog dobra, već da je upravo suprotno, tj. da iz tog i takvog principa prostiču nezadovoljstvo, haos, patnja, strah za život i neizvjesna budućnost, agonija i svako zlo (ne samo) ljudskog roda!?

Pa, nije li već očigledno i „vrapcima na grani“ da je kod većine ljudi prisutan najgori oblik očaja koji može postojati u jednom društvu, a to je sumnja da je uzaludno pošteno živjeti (još malo pa će to i u osnovnoj školi početi učiti djecu), da je princip „pare ne smrde“ (tj. parama možeš sve) ukinuo sve druge principe i postao osnovni neprikosnoveni egzistencijalni vrijednosni princip!?!?

I, onda, kada „neko“ ponudi Ideju – koja u sebi ima i objašnjava univerzalni Prirodni sistem vrijednosti, čijim bi se shvatanjem i provođenjem u djelo mogao obezbijediti način da se izbjegne haos i zlo, a ostvari zadovoljstvo i dobro, uspostavljajući zajednicu u kojoj vladaju odnosi bazirani na jedinstvu, ljubavi i saradnji svih sa svima – tu i takvu Ideju, bez imalo kritičkog razmišljanja, istraživanja, preispitivanja (prije svega sopstvenih rupa u spoznajama o stvarnosti koja nas okružuje) najveći broj komenta(to)ra „popljuje“, a njegog autora, tj. Idejnog pre/nosioca, na osobnoj razini izvrijeđa!!!
Pa kakvi su to ljudi, i jesu li to uopšte "ljudi" – ljudskosti u takvim postupcima nema ni u tragovima?!


Naučnik pokušava da razumije porijeklo našeg sunčevog sustava, strukturu svemira i zakone koji upravljaju atomom. Otkrio je X zrake, radioaktivne supstance i izgradio je ciklotrone. On je predvidio postojanje elektromagnetnih i elektronskih talasa. Iz njegove misli je izrasla tehnika našeg stoljeća. Ali do danas nije počeo primjećivati da je zemlja po kojoj se kreće prekrivena znojem i krvlju i da u svijetu u kojem živi "sin čovječji nema gdje glavu spustiti". - Leopold Infeld


Dragi Bože, naša je Zemlja samo mala planeta u neizmjernome svemiru. Na nama je da ju učinimo planetom čiji stvorovi neće više biti mučeni ratovima, glađu i strahom, razdirani besmislenim diskriminacijama zbog rasa, boje kože ili ideologija. Daj nam hrabrost i vidovitost da već danas započnemo ovo djelo kako bi naša djeca i djeca naše djece mogla jednoga dana s ponosom nositi ljudsko ime. - Molitva Ujedinjenih naroda


P.S.
Tolstojevu misao sam shvatio kao poruku protiv pokušaja mijenjanja ljudi upotrebom sile, pa sam je zbog toga i postavio.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#282 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Challenger_ »

Ljubo2 wrote: 16/07/2020 03:34Već četrdeset godina, od trenutka otkrića Zakona postojanja, pokušavam da pronađem - i kod nas i u svijetu - nekog "pametnog", priznatog i poznatog naučnika ili filozofa koji se bavi problemom postojanja Svijesti, uključujući tu i naučne i filozofske institute i fakultete, pa i akademije i ne polazi mi od ruke.


Jeste li kontaktirali profesora Velju Abramovića, Beograd?
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#283 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 17/07/2020 02:22
belfy wrote: 16/07/2020 19:55 evo jedan za Ljubu o nastanku i prenosu Svijesti i znacenja iste:
Ovde niko pojma nema o čemu ja pričam. Moja vantjelesna iskustva o kojima sam ovdje pisao i objašnjenje Zakona po kojem postoji Svijest kao jedinstvena prirodna sila i pojava, nikakve veze jedno s drugim nemaju. U Zakonu postojanja su dati argumentovani i logični odgovri na pitanja ŠTA je Svijest, KAKO ona postoji i ZAŠTO. A moja vantjelesna iskustva, isto kao i iskustva koja su demnostrirana na videu koji si dao, su samo neke od bezbroja načina na koje se Svijest u stvarnosti manifestuje. Koja se ni po čemu ne razlikuju od manifestacije Svijesti koja u obliku psa piša uz banderu. Jer po Zakonu postojanja ništa u stvarmosti ne može, ni postojati, niti se desiti a da se ne upotrijebe svih sedam mogućih fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanje, kretanje, opažanje, osjećanje, pamćenje, mišljenje i razumijevanje. Što podjednako važi i kad čovjek ima iskustvo izlaženja iz tijela, kao i kad pas digne nogu i piša uz banderu. Oba događaja, ma koliko da su različita, moguća su samo uz upotrebu svih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji Svijesti. Tih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti su UNIVERZALNI ZAKON. Uz pomoć njih je moguće SVE. Bez njih - NIŠTA. Tih sedam sposobnosti i radnji su moje otkriće pomoću kojega se objašnjava postojanje apsolutno svega - i materije života i Svemira - koje mi ne može osporiti niti i jedan svjetski "genijalac". A kamo li forumaši na ovom forumu.
znaci nisi ni pogledao video. ljudi upravo govore isto kao i ti, samo sto su se osvrnuli i na jedan detalj koji je tebi promakeo...
apel
Posts: 6
Joined: 23/01/2010 04:21

#284 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by apel »

Ljubo, prvo ću malo da te pohvalim, jer zaslužuješ. Dok većina ljudi tvoje dobi zatvaraju prozore i vrata svojih života, svodeći ih manje više na brige oko prostate, pritiska, šećera, penzija i straha od smrti, ti ko Indiana Jones, naumio da otključaš i posljednju bravu i otkriješ i obznaniš svijetu najskrivenije tajne postojanja. Kudos.
A sada, da te malo naružim. Već sam naslov teme odaje aroganciju, jer sugerira da postoji nešto što samo ti znaš, nešto što ni jedno ljudsko biće osim tebe nikada nije skontalo. Kako sam kažeš, nećeš da tračiš svoje vrijeme na čitanje kojekakvih knjiga, jer ti znaš da one ne sadrže odgovore, jer ih samo ti imaš. Arogantnost je uvijek proporcionalna ignorantnosti, samo pogledaj Trampa. Što neko zaista više vidi, ne “zna“, nego vidi, nužno postaje sve ponizniji. Svi veliki duhovni učitelji čovječanstva su odbijali da govore o prirodi krajnje Stvarnosti, ne samo zato što konfuzni ljudski um nije u stanju da je pojmi, nego zato što nije moguće opisati neopisivo, dotaknuti nedodirljivo, definisati ono što je izvan svih pojmova i definicija, niti ograničiti neograničeno. To je kao da pokušavaš zagrabiti vodu cjediljkom. Ne ide, da ga jebeš. A ti upravo tvrdiš da ti je to pošlo za rukom. Kažeš da si otkrio da samo Svijest postoji i da je ona sama sebi i uzrok i posljedica. Usput, negdje u četvrtom vijeku je u Indiji utemeljena Budistička filozofska škola Yogachara, (Samo-Um ili Samo-Svijest), prva koja je transcedentirala dualizam između posmatrača i onoga što je posmatrano. Prihvati ću dakle Samo-Svijest kao polaznu tačku za analizu tvojih tvrdnji. Ako je Svijest ili Bog, jer ti dozvoljavaš da je to Ono što ljudi podrazumijevaju kad misle na Boga, sve što postoji, onda je To sve što Jeste, sve što je ikada Bilo i sve što će ikada Biti, zar ne? Sve svega je onda po definiciji Kompletno, Savršeno, Neograničeno, Sveprisutno, Sveznajuće, Svemoćno, itd itd. Kako je onda moguće da se Bog-Svijest umori, da iscrpi Svoju energiju? Ako je to slučaj, kako ti tvrdiš, onda Bog nije i ne može biti Svemoćan, Savršen, Neograničen itd., jer raspolaže sa ograničenom količinom energije. I gdje se izgubi ta energija, gdje ode, ako nema gdje otići? Ti kažeš da Svijest MORA da se materializuje, da bi sebi potvrdila svoje postojanje. Ako je to slučaj, onda Svijest ili Bog ne postoje sami po sebi, apsolutno, nego samo u kontekstu vlastite refleksije. Apsolut ili Božansko Biće, kako ja volim da To zovem, ne dokazuje Sebi Svoje Božanstvo kroz ili uz pomoć vanjskih utisaka, nego kroz Unutrašnje iskustvo. Kada se Božanstvo u Sebi ukazuje Božanstvu kao Božanstvo, vanjska observacija nije potrebna. Ako bi vanjska observacija bila potrebna, onda Unutrašnje iskustvo ne bi bilo moguće. Elem nejse, kada se Bog-Svijest umori i potroši od stvaranja i komira se, kako ti to zamišljaš, gdje se ušteka da napuni baterije? Gdje Sve što Jeste može naći to što mu “treba”, ako je Ono sve što postoji, što je postojalo i što će ikada postojati? I na kraju kažeš, kada se Bog probudi, kad dođe Sebi u neka doba, onako nadrkan, eksplodira od muke i započinje novi ciklus stvaranja, jer ga na to nagoni nekakvo zlo u njemu kao primarna sila i instinkt samoodržanja. Zar je to stvarno tvoja najviša misao i ideja o Onome čega si i sam dio i bez čega ne bi bio niti možeš postojati? Zar smo ti i ja i svako drugi i sve drugo u ovoj beskrajnoj, Božanstveno lijepoj i savršenoj kreaciji rezultat zla i sebičnosti, kako trabunja tvoj drug Fihte? Stvarno?
Ljubo, tvoj problem je što si ti, kao i ogromna većina čovječanstva, izgubljen u vlastitom umu, a da toga nisi ni svjestan. Tvoj se svijet sastoji od raznoraznih utisaka, doživljaja, iskustava, sjećanja, podataka, svega onoga što si ikada pročitao, naučio, saznao, što su ti drugi rekli, što si čuo, vidio, probao. Tvoj um nema drugog izbora osim da neprekidno procesira te informacije, da ih istražuje, premotava, konceptualizira, da ih imenuje, klasificira, prosuđuje, donosi zaključke, slaže u fajlove i foldere, da neprekidno bdije nad svojom kolekcijom tričarija. Kao da živiš u Lego svijetu, sve što vidiš i što te okružuje su samo Lego kockice. I tako ti sjediš u tom svom svijetu i konstruišeš nekakvu građevinu od Lego kockica. Što bi rekli u Azerbejdžanu, kada Ego slaže Lego. To što si sastavio ti se čini toliko savršenim, da ti nikako ne ide u glavu kako niko ne može da vidi ono što je tebi tako jasno. Nadam se da ti je supruga još živa, i ako jeste, vjerujem da te ni ona ne uzima ozbiljno. Prepričat ću ti jednu basnu, nadam sa da ti pomogne da bolje razumiješ o čemu ti pričam.
Bila tako jedna žaba koja se rodila i svoj cijeli život provela u jednom te istom bunaru. Njen bunar je bio jedini svijet koji je ona poznavala, mada je imala neku ideju o svijetu izvan bunara, jer kad bi podigla svoj pogled, mogla je primjetiti smjene dana i noći, ponekad oblake na nebu, kišu, munje. Umirala je od znatiželje da sazna sve o tom svijetu, stalno razmišljala i špekulisala o tome kakav je to svijet. Dogodi se tako jednom da je vani puhao orkanski vjetar, pokupio jednu žabu iz neke bare i bacio je kod ove druge u bunar. I naravno, čim su se upoznale, pođe domaćica da se raspituje o svijetu izvan bunara. Te kako ovo, te kako ono i dođu do vode. Kaže njoj ova novopridošla žaba da vani ima jako puno vode, pa počela nabrajati, lokve, bare, močvare, rijeke, i tako redom sve do jedne, kako reče, ogromne bare koja se zove okean. Dobro kad ti kažeš, kaže ova druga, a je li ti taj okean veći od mog bunara? Kako nije veći bona, ne vidiš mu kraja koliki je, odgovori joj gošća. Pa koliko je okean veći od mog bunara, pet puta, sto puta, hiljadu puta?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#285 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

apel wrote: 17/07/2020 17:26A sada, da te malo naružim. Već sam naslov teme odaje aroganciju, jer sugerira da postoji nešto što samo ti znaš
Nije to arogancija, već činjenica. Prvi sam analizirao Svijest i utvrdio da osim Svijesti i njenih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji ničeg drugog nema. I da su tih sedam sposobnosti i radnji ZAKON SVEUKUPNOPG POSTOJANJA. Tokom proteklih 40 godina od dana otkrića Zakona postojanja, mnogi su kritikovali mene lično ili omalovažavali, ali apsolutno niko nije čak ni pokušao da pronađe neki argument pomoću kojega bi mogao da obori Zakon postojanja, a kamo li da ga je oborio i na taj način dokazao moj egoizam ili aroganciju.
Kako sam kažeš, nećeš da tračiš svoje vrijeme na čitanje kojekakvih knjiga, jer ti znaš da one ne sadrže odgovore, jer ih samo ti imaš.
Zašto da čitam ono što me ne interesuje, kad znam ono što me interesuje.
Arogantnost je uvijek proporcionalna ignorantnosti, samo pogledaj Trampa. Što neko zaista više vidi, ne “zna“, nego vidi, nužno postaje sve ponizniji.
Ne razumijem. Da li bi sada trebalo da se ponizim pred svijetom zato jer sam otkrio Zakon sveukupnog postojanja? Ne znam kako bi trebalo to da učinim? Da se poklonim i izvinem svjetskim naučnim nepotvrđenim teorijama, nikakvim filozofijama i religijama koje ne objašnjavaju ništa i svjetskim ideologijama i politikama koje vode svijet u propast. Da im se izvinem zato jer ih Zakon postojanja sve oderda obara? Bože sačuvaj!
Svi veliki duhovni učitelji čovječanstva su odbijali da govore o prirodi krajnje Stvarnosti, ne samo zato što konfuzni ljudski um nije u stanju da je pojmi, nego zato što nije moguće opisati neopisivo, dotaknuti nedodirljivo, definisati ono što je izvan svih pojmova i definicija, niti ograničiti neograničeno.


"Veliki" duhovni učitelji nisu odbijali da govore o prirodi Stvarnosti zato što je ona neopisiva i nedodirljiva, već zato što nisu ZNALI prirodu Stvarnosti. Nisu znali da se Stvarnost ne sastoji ni od čega drugog do od SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji i Svijesti kao njihovog Vršioca i da u tome nema ničega ni "neopisivog", ni "nedodirljivog".
Ako je Svijest ili Bog, jer ti dozvoljavaš da je to Ono što ljudi podrazumijevaju kad misle na Boga, sve što postoji, onda je To sve što Jeste, sve što je ikada Bilo i sve što će ikada Biti, zar ne? Sve svega je onda po definiciji Kompletno, Savršeno, Neograničeno, Sveprisutno, Sveznajuće, Svemoćno, itd itd. Kako je onda moguće da se Bog-Svijest umori, da iscrpi Svoju energiju? Ako je to slučaj, kako ti tvrdiš, onda Bog nije i ne može biti Svemoćan, Savršen, Neograničen itd., jer raspolaže sa ograničenom količinom energije. I gdje se izgubi ta energija, gdje ode, ako nema gdje otići?


Jedno je tvoje vjerovanje o tome šta pojam "savršenstvo" podrazumijeva, a sasvim drugo je LOGIKA jedine mogućnosti po kojoj postoji NEŠTO, a ne NIŠTA. Po kojoj NEŠTO može da postoji jedino ako je sposobno da postoji samo po sebi, kao svoj RAZLOG + UZROK + SVRHA = POSLJEDICA. A to je samo ako je živo i svjesno, odnosno, samo ako raspolaže sa SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. I kad se desi da tako NEŠTO zaista i postojio, onda je to ujedno i SAVRŠENSTVO, jer je sposobno da postoji samo po sebi, a ne po nekakvom izvanjskom još "savršenijem" nedodirljivom, neopisivom i neobjašnjivom Bogu. Ovo podrazumijeva da je potrebno da mijenjaš svoje dosadašnje razumijevanje pojma "savršenstvo", a time ujedno i poimanje pojma "Bog". Uz dodatno objašnjenje da Bog = Svijest, nije energija koja se troši i obnavlja, već živa i svjesna sila koja se kretanjem i radom UMARA, pa uvijek iznova mora da se zaustavlja i ODMARA. Što znači, da bi razumjeli Srvarnost, moramo je vidjeti i razumjeti onakvom kakva ona jeste, a ne izmišljati bajke o njoj i vjerovati u te bajke.
Ti kažeš da Svijest MORA da se materializuje, da bi sebi potvrdila svoje postojanje. Ako je to slučaj, onda Svijest ili Bog ne postoje sami po sebi, apsolutno, nego samo u kontekstu vlastite refleksije. Apsolut ili Božansko Biće, kako ja volim da To zovem, ne dokazuje Sebi Svoje Božanstvo kroz ili uz pomoć vanjskih utisaka, nego kroz Unutrašnje iskustvo. Kada se Božanstvo u Sebi ukazuje Božanstvu kao Božanstvo, vanjska observacija nije potrebna. Ako bi vanjska observacija bila potrebna, onda Unutrašnje iskustvo ne bi bilo moguće.
Nikakvog "unutrašnjeg iskustva" ne može da bude bez "izvanjskog iskustva", koje, tek kad uđe "unutra", postaje "unutrašnje". Sasvim druga je stvar što je tvoje i vanjsko i unutrašnje iskustvo malo i što postoje i više od tebe svjesne sile i pojave sa bogatijim i vanjskim i unutrašnjim iskustvom. Pa ti, kad meditiraš i "prosvijestliš se", tj. kad uspiješ da izjednačiš vibraciju svog svjesnog polja sa vibracijom tog višeg svjesnog polja, pa se zadiviš kad zaviriš u njegovu svjesnst, a zatim pomisliš da si vidio, osjetio i doživio samog "Boga". Pa onda počneš da izmišljaš bajke o Bogu, jer i dalje ne znaš Zakon po kojem u Stvarnosti sve postoji - i ono što je Najmanje i ono što je Najviše - i da je i ono Najmanje ISTO kao i ono Najviše. I da je između onog Najvišeg i Najmanjeg razlika samo u tome što ono Najviše više ZNA od onog Najmanjeg. I da će, jednog dana i ono Najmanje da se po Znanju IZJEDNAČI sa Najvišim. Materijalno postojanje tome i služi, da se pomoću njega stiče Znanje - uz pomoć sedam sposobnosti, naravno - jer bez Znanja nema postojanja. Imaš primjer "jaje-koka", pa uči na njemu. Na jajetu kao Najmanjem koje u seb i sadrži svo znanje o koki kao Najvišem i na koki kao Najvišem, koja svo svoje znanje kao Najvišem, ostavlja u jajetu kao onom Najmanjem.
Zar smo ti i ja i svako drugi i sve drugo u ovoj beskrajnoj, Božanstveno lijepoj i savršenoj kreaciji rezultat zla i sebičnosti, kako trabunja tvoj drug Fihte? Stvarno?
Jeste i mi i sve drugo, rezultat smo ZLA. Ne postoji nikakva druga samopokretačka snaga koja postojanje čini vječitim do ZLO, koje se uvijek pojavi kad je postpojanje ugrožene ili mu je umanjen smisao. Kako bi drugačije Svijest-Bog bio sam svojim uizrokom kad u samome sebi ne bi imao TJERAČA koji ga primorava da vječito izbjegava Zlo, a ostvaruje Dobro i tako POSTOJI. Da se u nama ne pojavi osjećanje nezadovoljstva i zla kad smo ugroženi, svejedno bi nam bilo da li nas ima ili nema. To je logika i to je Stvarnost, a ne naša proizvoljna izmišljanja, filozofiranja, fantaziranja i vjerovanja. Istina je ono što može da se spozna, objasni i razumije, a ne ono što se izmisli i vjeruje.

Uostalom, Zlo nije nužno, jer može i da se izbjegne. Onaj ko raspolaže ZNANJEM, tj. najboljim prirodnmim reješenjem o tome kako se najlakše opstaje i doživljava samo Dobro, a izbjegava svako Zlo, taj ne mora da živi u Zlu. To najbolje prirodno rješenje je nedjeljivi dio Zakona postojanja i glasi: jedinstvo svega i svačega sa svim i svačim, mir, red, uzajamno pomaganje, ljubav i pravednost. Ko je ljudima na Zemlji kriv što to rješenje ignorišu, rugaju mu se, na razne načine negiraju i praktično ne primjenjuju, iako ga znaju?
Ljubo, tvoj problem je što si ti, kao i ogromna većina čovječanstva, izgubljen u vlastitom umu, a da toga nisi ni svjestan.


"Biti izgubljen u vlastitom umu", znači izmišljati stvari i vjerovati bez ikakvog dokaza i objašnjenja i znanja o spoljašnjem. Kod mene je obrnuto. Ja sam pažnju svog uma okrenuo iz sebe ka spoljašnjem i ne činim ništa drugo već samo opisujem stvarnost kakva jeste i objašnjavam logiku po kojoj Stvarnost jedino takva može da bude kakva jeste. Uostalom, zašto svi oni koji se sa mnom ne slažu, uvijek zamjeraju nešto meni kao Ljubi, a ne mom otkriću. Koje se svodi samo na to da osim Svijesti i njenih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji ničeg drugog nema. Onaj ko uspije to da obori i toga se riješi, ujedno se riješio i Ljube. Od trenutka tog mog otkrića do danas se takav nije rodio, a siguran sam da neće ni ubuduće.
Tvoj se svijet sastoji od raznoraznih utisaka, doživljaja, iskustava, sjećanja, podataka, svega onoga što si ikada pročitao, naučio, saznao, što su ti drugi rekli, što si čuo, vidio, probao. Tvoj um nema drugog izbora osim da neprekidno procesira te informacije, da ih istražuje, premotava, konceptualizira, da ih imenuje, klasificira, prosuđuje, donosi zaključke, slaže u fajlove i foldere, da neprekidno bdije nad svojom kolekcijom tričarija. Kao da živiš u Lego svijetu, sve što vidiš i što te okružuje su samo Lego kockice. I tako ti sjediš u tom svom svijetu i konstruišeš nekakvu građevinu od Lego kockica. Što bi rekli u Azerbejdžanu, kada Ego slaže Lego. To što si sastavio ti se čini toliko savršenim, da ti nikako ne ide u glavu kako niko ne može da vidi ono što je tebi tako jasno. Nadam se da ti je supruga još živa, i ako jeste, vjerujem da te ni ona ne uzima ozbiljno.


Sve ovo što si sada rekao i pripisao mojoj ličnosti, odnosi se na sve ljude svijeta, tj. na sve one koji ne znaju ISTINU o postojanju materije, života i Svemira, pa i na tebe samog, a ne i na mene. Moja ISTINA o postojanju Stvarnosti je kratka i jasna i glasi da osim Svijesti i njenih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji ničeg drugog nema. I u mom umu ničeg drugog nema. Kao što ni u mom cjelokupnom dosadašnjem životu ničeg drugog nije bilo, niti će da bude, do samo naprezanje, kretanje, opažanje, osjećanje, pamćenje, mišljenje i razumijevanje. Ma šta radio da bi se održao u životu, sve moje radnje, ma koliko bile različite, ni jednu ne mogu da učinim, a da ne upotrijebim svih SEDFAM mojih fizičkih i psihičkih sposobnosti. Ako je kod tebe i kod drugih ljudi ili bilo gdje u Stvarnosti drugačije, ti reci, pa da o tome divanimo. Sve druge priče, ako želiš da oboriš Zakon postojanja, su bezvezne.

Prepričat ću ti jednu basnu.

........Dobro kad ti kažeš, kaže ova žaba, a je li ti taj okean veći od mog bunara? Kako nije veći bona, ne vidiš mu kraja koliki je, odgovori joj gošća. Pa koliko je okean veći od mog bunara, pet puta, sto puta, hiljadu puta?
Tvoja zabluda i velike većine drugih ljudi je u tome što mislite je potrebno opaziti, opipati, izmjeriti i spoznati cijeli Svemir da bi se saznala Istina o njegovom postojanju. Nije tako. Dovoljno je vidjeti, opipati izmjeriti i spoznati samo jednu česticu u Svemiru da bi se o Svemiru sve znalo, jer sve čestice od kojih je sagrađen Svemir, su iste. Isto tako, da bi žaba u bunaru, znala istina o vodi u cijelom okeanu, dovoljno je da zna ustinu o samo jednoj kapi vode u svom bunaru, jer sve kapi vode i u jednom bunaru i u okeanu, SU ISTE. Svaka kap vode i u bunaru i u okeanu, da bi je bilo, mora da postoji sama po sebi, kao svoj i uzrok i posljedica, sve uz pom oć svojih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.

Kapiraš?
Last edited by Ljubo2 on 18/07/2020 08:20, edited 3 times in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#286 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Challenger_ wrote: 17/07/2020 16:31 Jeste li kontaktirali profesora Velju Abramovića, Beograd?
Mema koga nisam. Moguće je da sam i njega. Da mi je bilo šta odgovorio, znao bih. Lako mi je znati da mi nije odgovorio kad znam da mi nikaka niko nije ništa odgovrio.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#287 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 17/07/2020 16:41znaci nisi ni pogledao video. ljudi upravo govore isto kao i ti, samo sto su se osvrnuli i na jedan detalj koji je tebi promakeo...
Citirao si moj dugački post da bi ga komentarisao samo sa ovom jednom kratkom i nedorečenom rečenicom. Jenostavnije je bilo da si samo naveo to što misliš da sam propustio gledajući video, pa bih ti ja na to i odgovorio. Ovako si i dalje ostao bez odgovora.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#288 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

planamac wrote: 17/07/2020 15:07 Hvala Vam Ljubo,
Molim, nema na čemu. Niti ti meni treba da zahvaljuješ što mislim isto kao i ti, niti ja tebi treba da zahvaljujem što misliš isto kao i ja. To je ujedno i razlog da ne persiramo jedan drugom. Jer istomišljenici su uvijek JEDNO. Pojedinac ne može samome sebi persirati. Kao na primjer što je ljudski organizam, pojedinac, iako je sastavljen od milijardi ćelija kao pojedinaca-istomišljenika. Pozdrav!
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#289 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

ima li ta vrhovna svijest svoj dualitet? ili bar svoju suprotnost, nesvijest?
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#290 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 18/07/2020 06:06
belfy wrote: 17/07/2020 16:41znaci nisi ni pogledao video. ljudi upravo govore isto kao i ti, samo sto su se osvrnuli i na jedan detalj koji je tebi promakeo...
Citirao si moj dugački post da bi ga komentarisao samo sa ovom jednom kratkom i nedorečenom rečenicom. Jenostavnije je bilo da si samo naveo to što misliš da sam propustio gledajući video, pa bih ti ja na to i odgovorio. Ovako si i dalje ostao bez odgovora.
da bih to rekao morao bih dobiti potvrdu da si isti pogledao. ali, kad vec pitas reci cu ti. mislim da si propustio kako djeluje pretvaranje Svijesti.

usput budi receno, ja nisam ni trazio ikakav odgovor od tebe u svom postu, tako da ne mogu ni ostati bez istog.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#291 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 18/07/2020 14:22 ima li ta vrhovna svijest svoj dualitet? ili bar svoju suprotnost, nesvijest?
Svijest ima svoju suprotnost. Svijest je NEŠTO, a njena suprotnost je NIŠTA.

Takođe suprtnost Svijesti je i NESVJESNOST, jer Svijest podrazumijeva SVJESNOST.

Kad se radi o postojanju Svijesti, suprotnost je nužna, radi prepoznavanja da nešto JESTE, u odnosu na ono što NIJE. Kao na primjer kad kažemo: Svijest je POSTOJANJE, nasuprot kojeg stoji NEPOSTOJANJE.

Ali ove gore navedene tri suprotnosti su vještačke. Zato što Svijest može da bude i NIŠTA i NEŠTO; i SVJESNOST I NESVJESNOST; i POSTOJANJE i NEPOSTOJANJE. Kad miruje i spava, tj. kad ne koristi svojih sedam sposobnosti, Svijest je i NIŠTA i NEPOSTOJANJE i NESVJESNOST. A kad se probudi, pokrene, tj. kad počne da koristi svojih sedam sposobnosti i počne da se manifestuje kao fizički i psihički proces, ona tada postaje i NEŠTO i POSTOJANJE i SVJESNOST.

Takođe, kada miruje, ona je još i TAMA, a kad se pokrene, ona postaje SVJETLOST.

Ali i kad hoće da pređe iz stanja NIŠTA u stanje NEŠTO, odnosno iz stanja NEPOSTOJANJA u stanje POSTOJANJA, tj. iz stanja NESVJESNOSTI u stanje SVJESNOSTI, da bi to bilo moguće, i tu joj je potrebna suprotnost. To su njene fizičke i psihičke sposobnosti. Pomoću svojih psihičkih sposobnosti mišljenja i razumijevanja ona sebe uzrokuje kao fizičku, materijalnu pojavu i proces, da bi, zatim, kao fizička pojava i proces postala predmetom svog opažanja, osjećanja i pamćenja i tako uzrokovala sebe kao psihičku pojavu i proces. Na taj način ona uzrokuje ZNANJE o sebi, a pomoću ZNANJA, svoju SVJESNOST.

Ovo Znanje o sebi kao fizičkoj pojavi i procesu će joj trebati i kasnije, kada se umori i umiri i tako pređe iz stanja FIZIČKOG POSTOJANJA u stanje FIZIČKOG NEPOSROJANJA, NIŠTAV ILA i NESVJESNOSTI, da bi, kada se naspava i probudi, pomoću promišljanja tog Znanja o sebi kao fizičkoj pojavi i procesu, mogla da pređe u stanje ŽELJE, tj. VOLJU da se ponovo napregne i pokrene i ponovo postane fizička pojava i proces. Sve se ovo može provjeiti na primjeru "jaje-koka" jer po istom principi i istoj mogućnosti sve u Svemiru se vječito ponavlja, što važi i za Svemir kao cjelinu.

Naravno, da bi se Svijest napregnula i pokrenula i tako omogućila sebi da može sticati Znanje o sebi i tu joj je potrebna suprotnost. Potreban joj je OBJEKT opažanja, osjećanja i pamćenja, jer Svijest u svojstvu SUBJEKTA ne može samu sebe, ni opaziti, ni osjetiti, ni zapamtiti, čak ni onda kad se napregne, pokrene i materijalizuje. Isto kao što oko ne može samo sebe opaziti. Zato Svijest i mora da se raspadne, BIG-BANG, i tako podijeli sebe na mnoštvo dijelova i djelića, od kojih će svaki sam za sebe da bude SUBJEKT, a svi drugi dijelovi i djelići će za njega da budu OBJEKTI koje će on da dodiruje, opaža, osjeća i pamti. I sa njima zajedno, po principu Dobra i Zla, da usklađuje svoja kretanja i radnje. Što je uslov da počne evolucija Svijesti u vidu stvaranja organizovanih i harmoničnih oblika kretanja i rada čestica i dijelova Svijesti, sa značenjem Zadovoljstva i dobra, poput atoma, nebeskih tijela, sistema nebeskih tijela, galaksija, ćelija, tijela biljaka, životinja, ljudi itd. Sve po principu jedinstva, mira reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti. A izbjegavanja neorganizovanih i haotičnih oblika kretanja i rada koji se odvijaju po principu podjele, konkurencije, nepravde, mržnje i borbe svakoga sa svakim, sa značenjem Nezadovoljstva i Zla.

Da bi život bio što zanimljiviji i bolji, postoji još jedna vrsta suprotnosti. To su polovi: muško-žensko. Kada je riječ o organskoj prirodi, to znamo i to ne treba da se objašnjava. Ali i u neorganskoj prirodi, čini se, takođe postoje polovi, u vidu privlaćenja ili odbijanja.

Sve kad se uzme u obzir, taj Bog, tj. Svijest, je Čudo nad Čudima. Vječna je, sveznajuća je i svemoćna je.
Last edited by Ljubo2 on 19/07/2020 03:55, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#292 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 19/07/2020 02:07da bih to rekao morao bih dobiti potvrdu da si isti pogledao. ali, kad vec pitas reci cu ti. mislim da si propustio kako djeluje pretvaranje Svijesti.
Pogledao sam, ali opet ne znam na šta misliš kad govoriš o "pretvaranju Svijesti"? Da li na mogućnost kad se "JA" i "TI" sjedinjuju, pa postaju jedno "JA". Pa onda to "JA" bude istovremeno na dva različita mjesta?

To se postiže kad se dva Subjekta odvoje od tijela i vibraciju svojih svjesnih elektromagnetnih polja (vibraciju svojih aura) podese na istu takasnu dužinu. Tada se dešava da ono što misli jedan Subjekt, istovremeno to isto misli i drugi i da tom prilikom ta dva subjekta teško mogu znati ko je od njih dvojice mislilac koji šalje misao, a ko primalac misli.

Imao sam to iskustvo prilikom jednog od mojih "izlazaka iz tijela", kada sam hvatao misli mog duhovnog učitelja, "svjetlosnog bića", misleći pri tome da su to moje vlastite misli. Sve dok se nisam začudio tim svojim mislima jer njihova sdržina se odnosila na nešto što ja nisam znao, s obzirom da nije moguće misliti ono što se ne zna. I dok mi moj "duhovni učitelj", koji je bio na mojoj talasnoj dužini i uhvatio tu misao mog čuđenja, nije stao ispred mene i objasnio da ta misao nije bila moja, već njegova. To je, zapravo, bila lekcija pomoću koje mi je moj "duhovni učitelj" objasnio kako se telepatski misli prenose na daljinu sa jednog subjekta na drugi.

Po tom istom principu rade i svi naši informatički sistemi, radio, televizija i telefoni. Po tom principu su napravljene i sve materijalne forme, kao na primjer, ljudski organizam, u kojem su i organi i ćelije informatički, uz pomoć čovjekove aure, koja obuhvata cijeli organizam, telepatski povezani u jedinstvenu cjelinu, koja sebe osjeća kao da je samo jedan subjekt i jedno JA. Pa se tako dešava da ono što čovjekova aura misli i zna, istovremeno misli i zna cijeli organizam. Ili, kao što ono što u određenom trenutku vidi, misli ili zna određena TV stanica, to isto vidi, misli i zna svaki televizor koji je podešem na talasnu dužinu te TV stanice, pa na taj način TV stanica i televizor postaju jedno JA iako se su međusobno odvojeni i nalaze se na dva različita mjesta.

Uz napomenu da sam imao i to iskustvo kada sam se "istovremeno" nalazio na dva različita mjesta. Mogao sam istovreno da vidim i ono što sam mogao da vidim na mjestu na kojem sam se JA nalazio i ono što je mogao da vidi i moj "duhovni učitelj" na mjestu na kojem se ON nalazio. Odnosno, na mjestu na kojem se moje tijelo nalazilo, jer tijelo ne može ostati živo kad se aura od njega odvoji, ako istovremeno u tijelo ne uđe neka druga aura i zamijeni funkciju moje aure koja je izašla iz tijela, dok se moja aura ne vrati u tijelo. Što znači da je moj duhovni učitelj ("svjetlosno biće") uvijek zamjenjivao mene u tijelu kad god sam ja "izlazio iz tijela" i iz tijela je telepatski upravljao sa mojom aurom koja je bila izvan tijela. Uz napomenu da sam ja uvijek, prije svakog mog "izlaska iz tijela", osjećao lagani strujni udar. Tom prilikom sam uvijek bio svjesan da u moje tijelo ulazi neka druga duša, tj. aura i da ja tada mogu da izađem iz tijela. U početku sam osjećao paničan strah. Jednom sam čak bio pomislio i da sam umro, kada sam bio naglo izbačen iz tijela i kada sam sa visine od stotinak metara pogledao dole i vidio moju kuću iz ptičije perspektive. A kasnije sam saznao o čemu se radi i sve je bilo OK, jer tih mojih izlazaka iz tijela je bilo mnogo. Koji su trajali od 1980 godine, kada sam shvatio logiku Zakona postojanja, pa sve do 25 maja 1995 godine kada m i se moj duhovni učitelja posljednji put javio rekavši da izlazaka iz tijela više neće da bude jer je moje "školovanje" završeno.

I mnogi drugi ljudi imaju slična iskustva, ali sa drugom svrhom. Svrha mojih vantjelesnih iskustava je bila, razumijevanje Zakona postojanja. Ko je čitao djela Karlosa Kastanede znaće o čemu govorim. Na druge ljude "svjetlosna bića" na taj način prenose neka druga znanja. Kao na prim jer na Teslu, znanja iz elektroteknike. Tu su, naravno i mnogi drugi prosvjetljenici, poput Mojsija, Bude, Isusa, Muhameda itd. Tu je i Steven Greer koji sa svojim pokretom meditanata, koji zajedno meditiraju i putem meditacije uspostavljaju kontakt sa "svjetlosnim bićima," pa im se ona na nebu pojave da mogu da ih vide.

Tu su naravno i Sotonini anđeli koji na Zemlji traže negativce, da na njih prenesu znanja Zla, kao na primjer na Hitlera kako da pokrene Drugi svjetski rat itd.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#293 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Malo ste zakomplikovali Ljubo.
Nema potrebe za sedam psihičkih i fizičkih sposobnosti.
Postoje samo Volja, Imaginacija, Vrijeme i Snaga.
Sve sto vi radite i pricate, i sve sto postoji se moze objasniti sa kombinacijom ove cetri Sile.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#294 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 19/07/2020 05:12 Malo ste zakomplikovali Ljubo.
Nema potrebe za sedam psihičkih i fizičkih sposobnosti.
Postoje samo Volja, Imaginacija, Vrijeme i Snaga.
Sve sto vi radite i pricate, i sve sto postoji se moze objasniti sa kombinacijom ove cetri Sile.
Da bi pomoću te "četiri sile" mogao sve da objasniš, prvo treba da objasniš svaku tu "silu" pojedinačno, a ti ne znaš objasniti niti i jednu.

Inače, kad ljudi ne znaju nešto da objasne, oni tome nepoznatom samo daju ime, pa onda, time što su tome dali ima, smatraju da su ga i objasnili. Pa poslije kad to ime pomenu svi se prave kao da im je sve jasno. Kao, na primjer, kad se vjernici prave da im je sve jasno kad pomenu riječ "Bog", a ne znaju šta je Bog. Ili kad biolozi žele sve da objasne sa rječju "instinkt", a pojma nemaju šta je instinkt. Ili kad filozofi žele sve da objasne uz pomoć Bitka, a ne znaju šta je Bitak. Ili kad duhovnu stvarnost žele da objasne sa rječju "transcendentno", a pojma nemaju šta je "transcendentno". Ili kad materijalisti žele sve da objasne pomoću materije, a ne znaju da objasne materiju. Ili kad u svim jezicima svijeta postoji riječ "svijest", a niko još uvijek ne zna šta je svijest.

Hoću reći to, da nije moguće uz pomoć nepoznatih riječi i pojmova objašnjavati druge nepoznete riječi i pojmove.

Isto tako, te četiri sile koje si pomenuo - volja, imaginacija, vrijeme i snaga - su samo imena iza kojih stoje do sada neobjašnjeni fenomeni, i zato pomoću njih nije moguće objasniti apsolutno ništa.

A kad su u pitanju SEDAM sposobnosti, i mala djeca mogu da znaju o čemu je riječ, jer i mala dajca imaju iskustvo tih Sedam sposobnosti. Pomoću kojih je moguće objasniti apsolutno SVE, zato što osim tih sedam sposobnosti i Svijesti kao njihovog nosioca, ničeg drugog i nema što bi moglo ili trebalo da se objasni, pa da svima sve bude jasno.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#295 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by allem_77 »

Ljubo2 wrote: 19/07/2020 03:53

Uz napomenu da sam imao i to iskustvo kada sam se "istovremeno" nalazio na dva različita mjesta. Mogao sam istovreno da vidim i ono što sam mogao da vidim na mjestu na kojem sam se JA nalazio i ono što je mogao da vidi i moj "duhovni učitelj" na mjestu na kojem se ON nalazio. Odnosno, na mjestu na kojem se moje tijelo nalazilo, jer tijelo ne može ostati živo kad se aura od njega odvoji, ako istovremeno u tijelo ne uđe neka druga aura i zamijeni funkciju moje aure koja je izašla iz tijela, dok se moja aura ne vrati u tijelo. Što znači da je moj duhovni učitelj ("svjetlosno biće") uvijek zamjenjivao mene u tijelu kad god sam ja "izlazio iz tijela" i iz tijela je telepatski upravljao sa mojom aurom koja je bila izvan tijela. Uz napomenu da sam ja uvijek, prije svakog mog "izlaska iz tijela", osjećao lagani strujni udar. Tom prilikom sam uvijek bio svjesan da u moje tijelo ulazi neka druga duša, tj. aura i da ja tada mogu da izađem iz tijela. U početku sam osjećao paničan strah. Jednom sam čak bio pomislio i da sam umro, kada sam bio naglo izbačen iz tijela i kada sam sa visine od stotinak metara pogledao dole i vidio moju kuću iz ptičije perspektive. A kasnije sam saznao o čemu se radi i sve je bilo OK, jer tih mojih izlazaka iz tijela je bilo mnogo. Koji su trajali od 1980 godine, kada sam shvatio logiku Zakona postojanja, pa sve do 25 maja 1995 godine kada m i se moj duhovni učitelja posljednji put javio rekavši da izlazaka iz tijela više neće da bude jer je moje "školovanje" završeno.
Znači čuo si glasove? Možeš li malo o tome? Da li i sada čuješ te glasove?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#296 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

i jesu li glasovi muski ili zenski. ako su muski, je li tenor bariton il bas?
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#297 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Ljubo2 wrote: 19/07/2020 06:19
breba wrote: 19/07/2020 05:12 Malo ste zakomplikovali Ljubo.
Nema potrebe za sedam psihičkih i fizičkih sposobnosti.
Postoje samo Volja, Imaginacija, Vrijeme i Snaga.
Sve sto vi radite i pricate, i sve sto postoji se moze objasniti sa kombinacijom ove cetri Sile.
Da bi pomoću te "četiri sile" mogao sve da objasniš, prvo treba da objasniš svaku tu "silu" pojedinačno
Volja, Imaginacija, Vrijeme, Snaga su jednostavni koncepti koje svako razumije. Nemam ja vremena objasnjavati vama to, a vjerujem da ih is sami razumijete.

Inače, kad ljudi ne znaju nešto da objasne, oni tome nepoznatom samo daju ime, pa onda, time što su tome dali ima, smatraju da su ga i objasnili. Pa poslije kad to ime pomenu svi se prave kao da im je sve jasno.
...
Hoću reći to, da nije moguće uz pomoć nepoznatih riječi i pojmova objašnjavati druge nepoznete riječi i pojmove.
Logicno, Kandurpurt je nepoznata rijec i ne znaci nista i ne moze nista objasniti. Ali, Volja, Imaginacija, Vrijeme i Snaga su poznate i mogu SVE objasniti.
Isto tako, te četiri sile koje si pomenuo - volja, imaginacija, vrijeme i snaga - su samo imena iza kojih stoje do sada neobjašnjeni fenomeni, i zato pomoću njih nije moguće objasniti apsolutno ništa.
To su bazicni fenomeni koji objasnjavaju i grade sve ostale, pa i vasih sedam sposobnosti koje su nista drugo nego biprodukt kombinacije jednog ili vise ovih. Naprezanje, recimo nije nista drugo nego produkt Volje i Snage. Razmisljanje, osjecanje, pamcenje su nista drugo do produkt Volje i Imaginacije i Vremena.
Ali i kad (svijest) hoće da pređe iz stanja NIŠTA u stanje NEŠTO, odnosno iz stanja NEPOSTOJANJA u stanje POSTOJANJA, tj. iz stanja NESVJESNOSTI u stanje SVJESNOSTI, da bi to bilo moguće...
Upravo, potreban je fenomen Volje.

Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#298 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

allem_77 wrote: 19/07/2020 10:09Znači čuo si glasove? Možeš li malo o tome? Da li i sada čuješ te glasove?
Moja komunikacija sa "svjetlosnim bićem" se uvijek odvijla telepatski. Uz napomenu da me je "svjetlosno biće" još u početku praktično poučilo kako se komunicira telepatski. Tu se glasovi ne čuju, ali se ipak savršeno razumije koje poruke sagovornici jedan drugom upućuju.

Samo jednom sam "čuo" glas. Naime, pošto sam do moje četrdesete godine bio ateista i nisam vjerovao ni u šta što ne može da postane predmetom mog iskustva, pogotovo ne u mogućnost postojanja nekakve "duše" koja se može odvojiti od tijela i u njen život poslije smti tijela, ja sam zbog toga i kasnije u to sumnjao. Čak i kad sam se praktično, poslije više "izlazaka iz tijela", uvjerio da je to moguće. Pa sam onda jednog dana kada sam uveče legao da spavam, razmišljajući i čudeći se tome, uvijek iznova postavljao sebi pitanje da li se "duša" zaista može odvojiti od tijella ili su ta moja iskustva ipak samo neka prevara koja se odvija u mom mozgu? A onda, kad me je tokom tog razmišljanja već počeo da hvata san, u moje uvo je dreknuo jedan veoma prodoran i ljutig glas, toliko jako da sam poskočio u krevetu iz ležećeg položaja u sjedeći, rekavši: "Duša se može odvojiti od tijela".

Naravno, moj "duhovni učitelj" je bio ljut što sam i poslije ubjedljive obuke i dokazivanja da se duša može odvojiti od tijela i dalje sumnjao u to, pa se zato proderao na mene.

Inače, poznat mi je fenomen da neki ljudi ponekad čuju nekakve glasove. O tome mogu samo da kažem da te glasove ne proizvodi mozak i da osoba koja ih čuje nije mentalno obolila. Ti glasovi ne dolaze iz nutrine tijela i mozga, već iz vana, iz druge dimenzije, iz duhovnog svijeta, tj iz drugog vibracionog polja, koje Don Huan u djelima Karlosa Kastanede zove imenom "odvojena stvarnost". Radi se samo o tome da kod nekih ljudi njihova diša, tj. aura, ponekad, iznenada promijeni svoju talasnu dužinu i tako se za trenutak odvoji od tijela i čula - kao u slučaju kad ljudi meditiraju ili kad ih uveče počne da hvata san - pa tako omoguće sebi da iz ove naše, materijalne stvarnosti, zavire malo i u tu "odvojenu", tj. duhovnu stvarnost, u kojoj se odvija gotovo isti život kao i u ovoj našoj, materijalnoj stvarnosti. Taj fenomen je, inače, poznat pod imenom "budni snovi". To je kad čovjek spava i sanja i svjestan je da to što sanja nije ova naša stvarnost, već san. A nije san, već je to ta "druga stvarnost". Ona ista u koju može da se ode kad čovjek umre, pa mu duša izađe iz tijela. Mnogi ljudi koji imaju to iskustvo, već znaju kako izgleda smrt, ali ne znaju da je to, TO. I ja ponekad imam takve snove i najviše uživam u tome što tada znam da mogu da "letim". Jednom prilikom sam tako "letio" i vidim dva čovjeka dole ispod mene kao stoje i razgovaraju. Dok jedan od njih ne podiže glavu gore prema meni i doviknu mi: "Hej, ne radi ti lijevi žmigavac". A jednom drugom prilikom sam tako, radostan i ushićen što mogu da letim, doviknuo jednoj grupi ljudi dole ispod mene: "Hej, ljudi, ja letim". Dok jedna stara baba između njih podiže glvu i doviknu mi: "Šta je, šta se dereš, šta ako letiš".

Sve u svemu, duhovni svijet u koji idemo poslije smrti nije daleko od nas. I on je tu, na istom mjestu na kojem smo i mi, samo druga dimenzija, tj. drugo talasno područje. Ta dva svijeta se uzajamno ne ometaju, iako su na istom mjestu. Isto kao što se ni televiziski programi koje emituju različite TV stanice uzajamno ne dodiruju i ne ometaju, iako njihovi programi ispunjavaju isti prostor, zato jer rade na različitim talasnim dužinama. Tako je i sa našim materijalnim svijetom, koji izgleda tako čvrst, neprobojan i materijalan, a zapravo i on je samo jedna obična paučina. Sve što postoje je KRETANJE, i čim KRETAČ prestane da se kreće, sve nestaje. Ostaje samo svemirska crna jama. A mi se toliko trudimo da se obogatimo i zbog bogatstva oči jedni drugima vadimo.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#299 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 19/07/2020 18:25Upravo, potreban je fenomen Volje.
Rekao sam ti da osim Svijesti i njenih Sedam sposobnosti ničeg drugog nema i da bez Svijesti i njenih Sedam sposobnosti ničega ne može da bude, pa ni VOLJE. Niti se išta može objasniti bez Svijesti i njenih sedam sposobnosti, pa ni VOLJA. Jer kad do kraja analiziramo fenomen i pojam Volja, dolazimo do zaključka i saznanja da su sastvani dijelovi i faktori Volje, oni isti koji čine sastavne dijelove Svijesti, što podrazumijeva da riječi i pojmovi "Volja" i "Svijest" znače isto.

Evo pogledaj, idemo redom:

Kako se Volja u čoveku manifestuje?

Svi iz iskustva znamo da se Volja u nama uvijek manifestuje kao OSJEĆANJE potrebe da se pokrenemo i nešto učinimo. Dakle, sama priroda volje je OSJEĆANJE, koje je jedno od Sedam sposobnosti Svijesti da sve štio opažamo, istovremeno i OSJEĆAMO i svrstavamo u dvije kategorije Dobro ili Zlo. Volja ili Želja i potreba da se pokrenemo i nešto uradimo, ne spada u kategoriju Dobro, već ZLO. Jer kad bi se Volja (Želja) u nama manifestovala kao osjećanje Dobra, ona nas nikad ne bi mogla pokrenuti da učinimo bilo šta, jer kad nam je sve potaman, to znači da je naše postojanje kao cilj realizirano, pa nije potrebno da više bilo šta činimo, već da mirujemo i uživamo.

Ali Volja ipak nije samo OSJEĆANJE potrebe da se nešto čini. Da bi se ona u nama pojavila, potrebno je da kao OSJEĆASNJE bude uzrokovana i sa ostalih šest sposobnosti i radnji Svijesti, koje su uvijek sastavni dijelovi Volje i bez kojih Volje ne može da bude. Kao što je, na primjer sposobnost i radnja MIŠLJENJA da je nešto potrebno da se čini, koje postepeno prelazi u OSJEĆANJE potrebe da se učini to što se MISLI, odnosno u OSJEĆANJE Nezadovoljstva i Zla, ako se oklijeva da se učini to što MISLIMO da treba da se čini.

Ali, ni MISAO da treba nešto da se čini, ne može u nama da se pojavi sama od sebe bez uzroka, a to je uvijek ZNANJE (informacija) šta treba da se čini da bi postojali, jer Znanje se u nama uvijek manifestuje kao MISAO. Drugim riječima, ne može se misliti ono što se ne zna.

Ali ni Znanje ne ulazi u nas tek tako, samo od sebe. I ono je uzrokovano psihičkim sposobnostioma OPAŽANJA, OSJEĆANJA I PAMĆENJA svijeta objekata okolo nas sa kojima smo u kontaktu, koje koristimo i uz pomoć kojih postojimo. Koje osjećamo i pamtimo kao Dobro, ako nam omogućuju da postpojimo ili kao zlo, ako nas ugrožavaju. I upravo to Znanje u nama o Dobru ili Zlu, koje se u nama budi kao MISAO o Dobru ili Zlu, ima značenje Volje i potrebe da činimo samo ono što za naše postojanje ima značenje Dobra, a izbjegavamo ono što ima značenje Zla.

Naravno i objekti koje opažamo, osjećamo i pamtimo kao dobro ili zlo, u vidu fizičkih radnji NAPREZANJA i KRETANJA, moraju da postoje prije svakog Znanja o njima, tj. prije svakog njihovog OPAŽANJA, OSJEĆANJA i PAMĆENJA. Kao i MIŠLJENJA i RAZUMIJEVANJA, da li oni za nas imaju značenje Dobra ili Zla, da bi tako pomoću MIŠLJENJA i RAZUMIJEVANJA mogli da u sebi stvorimo OSJEĆANJE potrebe, tj. Volje da se tim objektima približimo i koristimo ih, ako imaju značenje Dobra ili od njih bježimo, ako imaju značenje Zla.

Kao što vidiš, riječ i pojam VOLJA je složen pojam, koji možemo do kraja objasniti i razumjeti samo ako znamo i razumijemo sve sastavne dijelove tog pojma, koji će uvijek da budu tih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti, osim kojin ničeg drugog nema, ma o čemu da je riječ, pa i o pojmu VOLJA. Što znači da je riječ i pojam VOLJA samo još jedno ime za ono što se podrazumijeva pod riječima i pojmomovima "Svijest", "Bog", "Bitak", "Nagon", "Instinkt", "Apsolut", "Život", "Postojanje" itd.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#300 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Svi iz iskustva znamo da se Volja u nama uvijek manifestuje kao OSJEĆANJE potrebe da se pokrenemo i nešto učinimo.
Pa upravo ste sami potvrdili ono sto sam vam ja rekao, da je Volja osnova, i da su psihicke sposobnosti Osjecanje i Naprezanje nista drugo do manifestacija Volje.

Mi (svi i sve) se pokrecemo samo ako imamo Volje, Snage, Imaginacije i Vremena.
Post Reply