OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#2051 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by GAU8 »

Dozer wrote: 30/06/2022 13:21 "Svijest" kao uzrok i posljedicu svega. Ali, kad se sve sagleda, to je samo drugo ime/naziv za religijskog boga.
Tamo je famozni bog kreirao/stvorio sve, a ovdje famozna Svijest. Na kraju se svede na isto. I "dokazi" su isti.
A i nije prvi ni jedini koji je rekao "mislim dakle postojim"

Nista novo, ni posebno originalno.

Isto jedan davno na temi nauka sto je tvrdio kako je osmislio perpetuum mobile
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#2052 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

GAU8 wrote: 28/06/2022 20:49 Sta "Zakon postojanja" nudi originalno?
Ja ne vidim nista sto vec brojni filozofi nisu raspravljali u proslosti.
Odlično pitanje si postavio. Kad budem sada na njega u potpunosti odgovorio, a to će da bude, kada napravim poređenje između Zakona postojanja i svega onoga što su o toj istoj temi do danas rekli naučnici svijeta, te filozofi, teolozi, prosvjetljeni mudraci i proroci i na kraju ideolozi i političari, imaćemo jasniju sliku, ne samo razlike između Zakona postojanja i svih drugih svjetskih sličnih učenja, već i razliku u vrijednosti i korisnosti za ljudski rod, između Zakona postojnja i svih drugih sličnih učenja.

1.Da krenemo od prirodnih nauka. Šta naučnici znaju o postojanju svijeta?

Prirodne nauke stoje na stanovištu da samo energija postoji i da je od energije napravljeno sve. Zatim da je energija nestvoriva i neuništiva i da stalno prelazi iz oblika u oblik. Ovom otkriću fizičara nedostaje odgovor na pitanje ŠTA je energija. Zakon postojanja je po ovom pitanju originalan po tome što on daje odgovor na ovo pitanje, koje glasi da je energija NAPTREGNUTA I POKRENUTA SVIJEST. Po tome je energija, Svijst, što ona nije samo fizička radnja i proces kretanja, već je ujedno i psihički proces opažanja, tog svog naprezanja i kretanja, te osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. U prirodnim naukama postoje dokazi da energija raspolaže i ovim psihičkim sposobnostima, koje su nužne da bi mogla da evoluira i od sebe same pravi visoko razvijene organizacije svog kretanja i rada, kao što je, na primjer, ljudski organizam. Dakle, energija je zato Svijest što je sposobna da vrši i psihičke procese, pomoću kojih dovodi sebe u stanje svjesnosti. Jer po definiciji Svijesti, upravo Svijest je ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svjesnosti.


2. Šta filozofi kažu u vezi postojanja svijeta?

Jedna grupa filozofa, čiji je glavni predstavnik Hegel, na primjer, je pokušavala da umovanjem, tj. logikom otkrije suštinu postojanja stvarnosti, nazivajući tu suštinu imenom "bitak". Oni nisu uspjeli da otkriju da je taj "bitak" zapravo, Svijest, tj. da je Svijest ta koja jedina postoji, tj. "bitiše" i da je od nje napravljeno apsolutno sve. Ovdje je Zakon originalan po tome što dokazuje i objašnjava da je suština svijeta, a time ujedno i "bitak, Svijest, kao što daje i dokaze i objašnjenja na pitanja kako Svijest postoji i zašto

Imamo još dvije grupe filozofa: materijaliste i idealiste.

Filozofija materijalizma stoji na stanovištu da ideje, a to znači Svijesti, ne može da bude bez materije i da materija, tek na visokom stupnju svog razvoja, kao što je, na primjer ljudski organizam sa svojim mozgom, počinje da stvara ideje, tj. Svijest. Pa su se onda psiholozi i neurohirurzi širom svijesta dali na istraživanje ljudskog mozga da otkriju i dokažu da mozak proizvodi psihičke procese, a time ujedno i Svijest. Ovdje je Zakon postojanja originalan po tome što daje i dokaze i logiku po kojoj ljudski organizam i mozak ne proizvode ni psihičke procese, ni Svijest, već obrnuto. Materijalizovana Svijest, tj. energija je ta koja od sebe same, uz pomoć svojih sedam naprijed pomenutih fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji proizvodi i ljudski organizam i njegov mozak, kao jedan savršen instrument, pomoću kojega živa i svjesna energija koja gradi ljudski oganizam i mozak, povečava svoja životna iskustva, tj. stvara različite ideje, tj. znanja i pomoću njih povećava svoju svjesnost.

A filozofija idealizma stoji na stanovištu da prvo postoje ideje i da bez ideje ne može da bude materije. I ovaj filozofski pravac je manjkav jer ne daje odgovor na pitanje porijekla ideja. Zakon postojanja je i ovdje originalan po tome što daje i logiku i dokaze da bez materije ne može da bude ideje. Jer različitih ideja, u obliku životnog iskustva, tj. znanja, ne može da bude bez psihičkih radnji opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. A ovih psihičkih radnji, opet, ne bi moglo da bude kad nebi bilo materije, jer tada ne bi bilo ničega što bi moglo da se opaža, osjeća, pamti, misli i razumije.

Dakle, Zakon postojanja, u odnosu na filozofiju i materijalizma i idealizma je originalan po tome, što on objedinjuje obje ove filozofije, jer daje i dokaze i logiku da, niti ideje može da bude bez materije, niti materije bez ideje. Zakon postojanja rješava ovaj problem na taj način što ukazuje na ćinjenicu da su i ideja i materija samo fizičke i psihičke radnje, kojih ne bi moglo da bude bez Svijesti kao VRŠIOCA i fizičkih i psihičkih radnji. Koja pomoću tih radnj i postoji i dovodi sebe u stanje svjesnosti. To postiže na taj način što veječito, uvijek iznova, ciklično, uz pomoć sebe kao psihičkog procesa, tj. uz pomoć ideje o sebi kao materiji, uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces, tj. uzrokuje sebe kao energiju, tj. materiju. Da bi zatim, uz pomoć sebe kao fizičkog procesa, tj. kao materije, putem opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, uzrokovala ideju, tj. znanje o sebi kao materiji. Kao što, na primjer, uvijek iznova, koka kao fizički proces kretanja i rada energije, nastaje iz pomoć DNK informacije kao ideje, koja se nalazi u jajetu koke. Da bi zatim koka, kao fizički, materijalni proces kretanja i rada, uzrokovala jaje sa DNK informacijom, tj. idejom o sebi kao fizićkom materijalnom procesu.

3. Sada su na redu svjesteke religije:


Svjetske religije, sve odreda, objašnjavaju postojanje svijeta uz pomoć Boga, a Božije postojanje niti mogu da dokažu, niti objasne. Zakon postojanja je ovdje originalan po tome što i dokazuje i logički objašnjava da osim Svijesti i njenih sedam fizičkih i psihičkig sposobnosti i radnji, pomoću kojih ona i postoji i cijeli Svemir i život u njemu od sebe same gradi, nikakvog drugog Boga, svemogućeg i sveznajućeg tvorca Neba i Zemlje, nema.

Kada je riječ o hrišćanskoj i hinduističkoj religiji, interesantno je da obje ove religije uče da je Bog TROJEDAN. U hinduizmu to su tri Boga, Višnu, Brama i Šiva, koji su su, zapravo jedan Bog, jer Brama i Šiva proizilaze iz Boga Višnua, bez kojega ova dva druga Boga ne mogu da postoje. A u Hrišćanstvu, to su Otac, Sin i Sveti Duh, koji su takođe istovremeno samo jedan Bog. Zakon postojanja je i ovdje originalam po tome što daje i dokaze i logiku po kojoj Je Svijest TROJEDNA. Trojedna je po tome što se vječito, bez početka i kraja pretače kroz svoja TRI prirodna oblika i stanja; 1. stanje mirovanja i odmaranja; 2. naprezanja kretanja evoluiranja i umaranja; 3. i na kraju, stanje opuštanja, slabljenja, rušenja i na kraju ponovno vraćanje u stanje mirovanja i odmaranaj. Sve iz čega se Svemir sastoji i sve što se u njemu dešava, vječito se uvijek iznova se pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, kao i sam Svemir u cjelini. Najbolji primjer je "jaje-pile-koka".

4. Evo poređenje Zakona postojanja i sa onim teorijama kje su najbliže Zakonu postojanja, koje pretpostavljaju da u osnovi svega stoji Svijest.

Najbliža od svih ovih teorija je tvrdnja indijskog fizičara i jogija, Maharišija, tvorca svjetskog pokreta za transcendentalnu meditaciju, koji se kroz maditaciju prosvijelio i došao do saznanja da u osnovi svijeta stoji Svijest. On tvrdi ovo isto što i u Zakonu postojanja stoji. On kaže:

"U osnovi svijeta stoji Veliko svjesno NIŠTA, koje je početak i uzrok svega.U njemu postoji sve, sve velike i male stvari, svi principi, svi odnosi, ali samo kao ideja, kao princip, kao latentna mogućnost. To je čista Svijest. I kada se i najmanja čestica te Svijesti izdvoji i stupi u aktivno stanje, pretvara se u konkretnu stvar, u materiju, u biće u Svemir".

Ova Maharišijeva teorija o Svijesti je ispravna, ali ona se, bez dokaza i logike koji je potvrđuju, ipak svodi samo na dogmu i vjeru.

I ovdje je Zakon postojanja originalan što daje i naučne dokaze iz oblasti prirodnih nauka i psihologije da to tako zaista i jeste, kao i logiku koja do kraja objašnjava, tj. daje odgovore na pitanja i ŠTA Svijest jeste i KAKO ona postoji i ZAŠTO.

Odgovore na ova tri osnovna egzistencijalna pitanje je bilo moguće i dati i dokazati tako što su u cijeli logički proces mišljenja i razumijevanja o problemu postojanja sveukupne stvarnosti,uvedeni novi faktori, koji do danas, ni u svjetskoj nauci, ni filozofiji, ni svjetskim religijama.nisu uzimani u obzir prilikom rješavanja tajne postojanja svijeta To su onih osnovnih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji Svijesti: naprezanje, kretanje, opažanje, osjećanje, pamćenje, mišljejnje i razumijevanje, od kojih se cijeli Svemir i život u njemu sastoje i bez kojih ničega ne bi moglo da bude, ni Svijesti, ni njene svjesnosti, ni materije, ni života, ni Svemira.

5. Na kraju evo poređenja i svjetskih ideologija i politika sa Zakonom postojanja.

Svjetske ideologije i politike polaze od činjenice da je cilj života duhovno i materijalno blagostanje, koje se najlakše postiže uz pomoć principa podjele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva. Ovaj princip podržava i opravdava i svjetska nauka i filozofija. Kao rezultat življenja Čovječanstva po ovom principu imamo političku, vjersku, nacionalnu i klasnu podjelu svijeta, zatim njihovu stalnu međusobnu netrpeljivost, netoleraciju, konkurenciju, mržnju, svjetske ratove, rušenje svjetskih ekonomija, masovna ubijanja ljudi i siromaštvo. Po ovom principu smo imali robovlasnički svjetski poredak, pa feudalni, te kapilalistički, fašistički i komunistički. Po ovom principu takođe i svjesteke religije žive i međusobno se odnose, s obzirom na činjenicu postojanja i međuvjerske netrpeljivosti, netolerancije, mržnje i vjerskih ratova.

Zakon postojanja je i u ovoj oblasti originalan sa svojim prirodnim sistemom vrijednosti po kojem je najbolji princip i rješenje samoodržanja čovječanstva, pomoću kojega se najlakše ostvaruje opšte duhovno i materijalno blagostanje, princip jedinstva svijeta, mira reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti, Ovaj princip iz temelja ruši princip polittičke, vjerske, nacionalne i klasne podjele svijeta, mržnje, borbe svakoga sa svakim i nepravde, pozivajući se na činjenicu da po tom principu nijje tekla evolucija materije, života i Svemira i da to nije princip harmonije i dobra, već princip haosa i zla. Kao dokaz tome može da posluži savršenja organizacija kretanja i rada unutar svih materijalnih formi od kojih se Svemir sastoji - unutar i atoma i nebeskih tijela i galaksija kao galaksija unutar Svemira. Kao i unutar tijela ćelija, biljaka, životinja i ljudi. Koje, ne samo da bi se raspale, kada bi unutar njih postojala politička, vjerskea, nacionalna i klasna podijeljenost, već ove materijalne forme ne bi mogle ni da nastanu. I unutar njih bi vladao vječiti haos i zlo, onako kao što u ljudskom društvi vječito vlada. Unutar ovih materijalnih formi nema ni traga od takvih vrsta podjela. I sem pravedne podjele rada i rezultata rada nikakvih drugih podijeljenosti nema. Što podrazumijeva da će Čovječanstvo na kraju da se samouništi, ako i dalje nastavi da živi po principu političkh, vjerskih, nacionalnih i klasnih podjela, konkurencija, mržnji i ratova. U tom pogledu su čak i društva pćela i mrava daleko naprednija od ljudskogd ruštva. Koja su inače i veoma mnogo starija od ljudskog društva.

I upravo u tome što Zakon postojanja sa svojim prirodnim i univerzalnim principom vrijednosti jedinstva svijeta, mira, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti, po kojem je cijeli Svemir sagrađen, ruši princip političke, vjerske, nacionalne i klasne podijeljenosti svijeta, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim, je i njegova najveća praktična upotrebna vrijednost. Jer pruža mogućnost Čovječanstvu da se po načinu razumijevanja Zakona postojanja i praktične upotrebe njegovog prirodnos sistema vrijednosti, spasi od samouništenja, pred kojim se upravo nalazi.
Image
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#2053 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by planamac »

Nierika wrote: 26/06/2022 00:36
Ljubo2 wrote: 23/06/2022 07:25 Knjiga "ZAKON POSTOJANJA! u PDF formatu. Besplatno za čitanje ili download.

Na razumljivom jeziku (većine) južnoslavenskih naroda:
Hvala ti za link, guglala sam u par navrata tvoje ime i knjige koje si pisao. :D
Sa Planamcom ću se dogovoriti oko bedža kad uhvatimo vremena (i ako se on slaže).
Naravno da se slažem, da ne kažem da "jedva čekam". :)

Usput, ponavljam, ko god je 'zainteresovan za bedž' i za razgovor o Zakonu postojanja, bujrum nek' se javi da se dogovorimo oko susreta i druženja.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#2054 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 30/06/2022 13:21"Svijest" kao uzrok i posljedicu svega. Ali, kad se sve sagleda, to je samo drugo ime/naziv za religijskog boga. Tamo je famozni bog kreirao/stvorio sve, a ovdje famozna Svijest. Na kraju se svede na isto. I "dokazi" su isti.
E, moj Dozeru, zar ti se negiranje vrijednosti Zakona postojanja na kaju svelo samo na tu jadnu pimjedbu da između religijskog Boga i Svijesti nema nikakve razlike?

Nego , baš bih volio da znam, Dozeru, ko si ti i šta si? Kakvo je tvoje obrazovanje, čime se baviš ili za koga radiš itd. Ne zbog toga što me to zaista zanima, baš me briga ko si i šta si, već zbog toga da mogu da razumijem koji je pravi motiv tvojih očajničkih, neargumentovanih i nelogičnih napada na Zakon postojanja, sa namjerom da ga po svaku cijenu omalovažiš, obezvrijediš i srušiš. Ne znam samo kako do sada, poslije toliko tvojih neuspjelih pokušaja nisi shvatio da to nije moguće? Nikada to neće poći za rukom ni mnogo jačim umovima nego što je tvoj. Prosto iz razloga što ne postoje ni argumenti, ni logika pomoću kojih bi Zakon postojanja mogao da se obori. Odnosno, iz razloga što apsolutno sve što u Svemiru postoji i što se dešava, može da posluži kao argument kojim se potvrđuje vrijednost i neoborivost Zakona postojanja. I hvala Bogu da je tako, jer što prije ljudi shvate i prihvate Zakon postojanja, prije će da se spase od samouništenja. U koje nezaustavljivo srljaju rukovođeni svojim doasadašnim pogrešnim naukama, filozofijama, religijama, ideologijama i politikama.
Last edited by Ljubo2 on 02/07/2022 03:02, edited 1 time in total.
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#2055 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by House »

ja prvi ne vjerujem u "teoriju velikog praska". nemoguće da je svemir nastao iz ničega
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2056 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Sanjarko »

House wrote: 02/07/2022 03:00 ja prvi ne vjerujem u "teoriju velikog praska". nemoguće da je svemir nastao iz ničega
imam rad na tu temu u nekoj svesci davno pisan, kaze prije ovog svemira, bio drugi svemir, pa se sabio/sazeo, pa eksplodirao u ovaj, big crunch, big bang teorija, moja stara oko 14 godina, drugi rad govori o crnim rupama i sto sta ostalom i da su one odgovorne za sto sta u svemiru od pojava

ali mi kazu, da je sto sta, sve moje ideje itd, budalastine samo, od @sumirprimus i @sizifinho iako ovaj zadnji zna sta je termoeluzivan avion, a o tome na netu nema nista, on mi je i rekao da se taj avion tako zove
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#2057 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by House »

Sanjarko wrote: 02/07/2022 06:24
House wrote: 02/07/2022 03:00 ja prvi ne vjerujem u "teoriju velikog praska". nemoguće da je svemir nastao iz ničega
imam rad na tu temu u nekoj svesci davno pisan, kaze prije ovog svemira, bio drugi svemir, pa se sabio/sazeo, pa eksplodirao u ovaj, big crunch, big bang teorija, moja stara oko 14 godina, drugi rad govori o crnim rupama i sto sta ostalom i da su one odgovorne za sto sta u svemiru od pojava

ali mi kazu, da je sto sta, sve moje ideje itd, budalastine samo, od @sumirprimus i @sizifinho iako ovaj zadnji zna sta je termoeluzivan avion, a o tome na netu nema nista, on mi je i rekao da se taj avion tako zove
da... kažu da postoji još jedan svemir u kojem vrijeme ide unazad
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2058 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Sanjarko »

House wrote: 02/07/2022 20:40
Sanjarko wrote: 02/07/2022 06:24

imam rad na tu temu u nekoj svesci davno pisan, kaze prije ovog svemira, bio drugi svemir, pa se sabio/sazeo, pa eksplodirao u ovaj, big crunch, big bang teorija, moja stara oko 14 godina, drugi rad govori o crnim rupama i sto sta ostalom i da su one odgovorne za sto sta u svemiru od pojava

ali mi kazu, da je sto sta, sve moje ideje itd, budalastine samo, od @sumirprimus i @sizifinho iako ovaj zadnji zna sta je termoeluzivan avion, a o tome na netu nema nista, on mi je i rekao da se taj avion tako zove
da... kažu da postoji još jedan svemir u kojem vrijeme ide unazad
domen teorije samo, sve i to i moje, samo za crne rupe nisam siguran jer se zna danas da su odgovorne za neke pojave, da imam kameru kako treba pa da uslikam rad, star je pravo, pisao o ovome s 22/23 godine, a sad mi je 37-ma
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2059 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 02/07/2022 02:59
Dozer wrote: 30/06/2022 13:21"Svijest" kao uzrok i posljedicu svega. Ali, kad se sve sagleda, to je samo drugo ime/naziv za religijskog boga. Tamo je famozni bog kreirao/stvorio sve, a ovdje famozna Svijest. Na kraju se svede na isto. I "dokazi" su isti.
E, moj Dozeru, zar ti se negiranje vrijednosti Zakona postojanja na kaju svelo samo na tu jadnu pimjedbu da između religijskog Boga i Svijesti nema nikakve razlike?

Nego , baš bih volio da znam, Dozeru, ko si ti i šta si? Kakvo je tvoje obrazovanje, čime se baviš ili za koga radiš itd. Ne zbog toga što me to zaista zanima, baš me briga ko si i šta si, već zbog toga da mogu da razumijem koji je pravi motiv tvojih očajničkih, neargumentovanih i nelogičnih napada na Zakon postojanja, sa namjerom da ga po svaku cijenu omalovažiš, obezvrijediš i srušiš. Ne znam samo kako do sada, poslije toliko tvojih neuspjelih pokušaja nisi shvatio da to nije moguće? Nikada to neće poći za rukom ni mnogo jačim umovima nego što je tvoj. Prosto iz razloga što ne postoje ni argumenti, ni logika pomoću kojih bi Zakon postojanja mogao da se obori. Odnosno, iz razloga što apsolutno sve što u Svemiru postoji i što se dešava, može da posluži kao argument kojim se potvrđuje vrijednost i neoborivost Zakona postojanja. I hvala Bogu da je tako, jer što prije ljudi shvate i prihvate Zakon postojanja, prije će da se spase od samouništenja. U koje nezaustavljivo srljaju rukovođeni svojim doasadašnim pogrešnim naukama, filozofijama, religijama, ideologijama i politikama.
Evo i odgovora, ali sumnjam da ce ti dati bilo kakve odgovore na tvoja pitanja, jer nista od toga nema nikakve veze s ovim.
Imam VSS, i gomilu raznih certifikata ekonomije, menadzmenta i IT-a.
Radim u dobrotvornoj organizaciji.
Niko me ne placa da bih "obarao" tvoj zakon.

Usput receno, da bi se nesto nazivalo naucnim "zakonom", to mora biti empirijski dokazano i potvrdjeno. Samim tim, u ovom slucaju se nema sta obarati.

I zasto se zahvaljujes bogu...? Ako je Svijest SVE, otkud ti onda bog...?
Valjda ti treba sa kazes - hvala Svijesti :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#2060 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dope_Man »

House wrote: 02/07/2022 03:00 ja prvi ne vjerujem u "teoriju velikog praska". nemoguće da je svemir nastao iz ničega
Procitaj opet malo tu teoriju, jer ocito je nisi shvatio. Ne tvrdi da je nastao iz nicega, vec da je sva materija od koje je sastavljen bila zgusnuta u relativno mali prostor i onda se desila eksplozija iz koje se siri. I ljudi imaji razne dokaze da to potkrijepe.

Teorija Velikog oraska samo objasnjava taj dio, ne ulazi u to otkud ta materija tu, niti sta je bilo prije. Tu prestaje znanje, i opet dolaze bogovi za one koji ocajno zele odgovor, ili jednostavno "jebiga, ne znam" za intelektualno iskrene.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#2061 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 03/07/2022 18:27Evo i odgovora, ali sumnjam da ce
Imam VSS, i gomilu raznih certifikata ekonomije, menadzmenta i IT-a.
Radim u dobrotvornoj organizaciji.
Pohvalno!
Niko me ne placa da bih "obarao" tvoj zakon.
Znači, sam od sebe si takav kakav si.
Usput receno, da bi se nesto nazivalo naucnim "zakonom", to mora biti empirijski dokazano i
Ne mora svaka istuna da bude empirijski dokazana. Da li si nekada čuo za Istine koje se podrazumijevaju same po sebi, tzv. "aksiome", koji se ne moraju dokazivati. Jednu od takvih istina si izrekao upravo kada si rekao da sve mora da bude empirijski dokazano.

Naime, ništa ne može da bude empirijski dokazano, ako nema Subjekta koji nešto empiriski dokazuje i njegovih sedam sposobnosti pomoću kojih se bilo šta dokazuje.. A upravo postojanje samog tog subjekta i njegovoh sedam sposobnosti nikada ne može i neće moći da bude empirijski dokazano. Niti je njegovo dokazivanje potrebno, jer njegovo postojanje je ISTINA koja se podrazumijeva sama po sebi. Istina o tom Subjektu i njegovih sedam sposobnosti je veća Istina od bilo koje tzv. empirijske istine. I Zakon postojanja u cjelini je ISTINA O POSTOJANJU SUBJEKTA. Dakle, Zakon postojanja je ISTINA KOJA SE PODRAZUMIJEVA SAMA PO SEBI - AKSIOM. Dakle, Istina o tom Subjektu i njegovih sedam sposobbnosti je veća istina od svih drugih istina, čak ako se uopšte i ne dokazuje.

Kod tebe, izgleda, jedini problem što nisi u stanju da razumiješ Zakon postojanja, jeste taj, što si iz knjiga naučio na pemet, bez i malo razumijevanja, da "SVAKA ISTINA MORA DA BUDE EMPIRIJSKI DOKAZANA".

Ali, ne sikiraj se, to što si takav, što sve učiš na pamet bez razumijevanja, imaš za utjhu to što može da se kaže i tvrdi da je isti slučaj i sa najmanje 99% ljudi na svijetu. Svi su izmanipulisani raznim vjerovanjima, manjkavim naučnim teorijama i filozofijama, nekakvim religijama i pogubnim svjetskim ideologijama i politikama. Niko živ na svijestu ništa zasigurno ne razumije i ne zna. Sve sami vjernici, čime god da se bave. Svi vjeruju pogrešno i svi, na svoju štetu, žive pogrešno. Zato što ne znaju ono najglavnije, bez čega u svijetu ne može da bude harmonije i dobra, več samo haosa i zla, a to je, ISTINU O SAMIMA SEBI. Ne znaju i ne razumiju Istinu o Svijesti i njenih sedam sposobnosti i radnji. Zato što hoće sve da vide, čuju, okuse, omirišu i opipaju, a ne znaju da ono najglavnije, a to su oni sami, ne može ni da se vidi, ni čuje, ni okusi, ni omiriše, ni opipa, več samo RAZUMIJE.

ZAKON POSTOJANJA ne može da se vidi ni čulima, ni eksperimentalno pomoću instrumenata. ZAKON POSTOJANJA može samo da se RAZUMIJE. ZAKON POSTOJANJA je u cijelosti stina koja se RAZUMIJE sama po sebi - AKSIOM. To je Itina svakog čovjeka o NJEMU SAMOM kao Subjektu koji je uz pomoć svojih sedam sposobnosti sposoban i da postoji sam po sebi i da tu istinu o samome sebi i spoznaje, u samomee sebi.
I zasto se zahvaljujes bogu...? Ako je Svijest SVE, otkud ti onda bog...?
Valjda ti treba da kazes - hvala Svijesti :
Nije važno! Svijest i Bog, to je jedno i isto. Kad god, bilo koji čovek na svijetu nešto kaže, oglasi se ili nešto uradi - i ne samo ćovjek, već bilo ko ili bilo šta u Svemiru, pa makar to bio i samo jedan atom, nebesko tijelo, neka biljčica, mali insekt, životinja ili bilo šta drugo - to se iz njih samih uvijek oglasi, kaže ili uradi sam BOG. Bog, to je ono u svemu koje iz nutrine svega djeluje, koje iz nutrine sve pokreće i progovara, koje sebe zove imenom "JA".

A znaš li zašto ljudi danas to "JA" zovu imenom"Bog", a pojma nemaju ko ili šta je Bog"?

Zato što su ljudi nekada, jako davno, znali istinu o svome "JA", ali to svoje "JA" nisu zvali imenom "JA", već imenom "Bog". A onda se desila neka velika kataklizma u kojoj su gotovo svi ljudi stradali, a preživjeli samo rijetki pojedinci. Od kojih se razvila ova naša sadašnja civilizacija. Koji su pokušali da zapišu to staro znanje o Bogu, da se ne zaboravi, ali to nisu uradili dovoljno stručno, pa njihovi potomci nisu mogli to staro i nevješto zapisano znanje do kraja da razumiju. Pa ga čak i dan-danas naučavaju kao vjeru i pojma nemaju, kada govore o Bogu, da govore, zapravo, o sebi samima.

Osnovna i najglavnija sličnost između svjestskih religija i Zakona postojanja, u kojem se govori o vječitom pretakanju Svijesti kroz njena TRI prirodna oblika i stanja, su dvije velike svjetske religije, hrišćanstvo i hinduizam, koje uče da je Bog TROJEDAN. To vjersko naučavanje o Božijoj Trojednosti je ujedno i glavni dokaz da su ljudi u dalekoj prošlosti znali i razumjeli Zakon postojanja, tj, istinu o Trojednosti Svijesti, osim koje ničeg drugog u beskrajnom nebeskom prostoru NEMA.

Zakon postojanja je sada ponovno otkrivanje tog istog, starod, davno zaboravljenog znanja i to je razlog što vjerska učenja o Bogu, liče na ono što se u Zakonu postojanja podrazumijeva pod riječju i pojmom "Svijest".
Image
Last edited by Ljubo2 on 04/07/2022 02:50, edited 4 times in total.
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#2062 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by House »

Dope_Man wrote: 03/07/2022 18:35
House wrote: 02/07/2022 03:00 ja prvi ne vjerujem u "teoriju velikog praska". nemoguće da je svemir nastao iz ničega
Procitaj opet malo tu teoriju, jer ocito je nisi shvatio. Ne tvrdi da je nastao iz nicega, vec da je sva materija od koje je sastavljen bila zgusnuta u relativno mali prostor i onda se desila eksplozija iz koje se siri. I ljudi imaji razne dokaze da to potkrijepe.

Teorija Velikog oraska samo objasnjava taj dio, ne ulazi u to otkud ta materija tu, niti sta je bilo prije. Tu prestaje znanje, i opet dolaze bogovi za one koji ocajno zele odgovor, ili jednostavno "jebiga, ne znam" za intelektualno iskrene.
ček... a materija je nastala iz čega? tu se lomimo. nemoguće da je ovo jedan svemir. nešto je nastalo iz ničega... kontaš?

nema logike. ništa ne nastaje iz ničega, bar u ovom univerzumu kojeg poznajemo.
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#2063 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by House »

naučnici to nikad neće dokazati i tačka.

svemir je preogroman za naš primitivni mozak.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#2065 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dope_Man »

House wrote: 04/07/2022 02:43
Dope_Man wrote: 03/07/2022 18:35

Procitaj opet malo tu teoriju, jer ocito je nisi shvatio. Ne tvrdi da je nastao iz nicega, vec da je sva materija od koje je sastavljen bila zgusnuta u relativno mali prostor i onda se desila eksplozija iz koje se siri. I ljudi imaji razne dokaze da to potkrijepe.

Teorija Velikog oraska samo objasnjava taj dio, ne ulazi u to otkud ta materija tu, niti sta je bilo prije. Tu prestaje znanje, i opet dolaze bogovi za one koji ocajno zele odgovor, ili jednostavno "jebiga, ne znam" za intelektualno iskrene.
ček... a materija je nastala iz čega? tu se lomimo. nemoguće da je ovo jedan svemir. nešto je nastalo iz ničega... kontaš?

nema logike. ništa ne nastaje iz ničega, bar u ovom univerzumu kojeg poznajemo.
Odgovor ti vec pise u prethodnom postu.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#2066 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nocty »

da bi postojalo nistavilo mora kontra nistavilu postojati "postojanje"
postoje mnogi univerzumi
ovaj nas je dospio u neku igrom slucaja i "vremena" sferu takozvanog "zivota" (kao sto ga covjek poznaje )
i ako se ne prestanu zajebavat sto kaze baka onda ce umjesto covjeka mantisi da ovladaju s njihovim overlordovima :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2067 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Steta..... :sad:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2068 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by SmokingMan »

Šta???????
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#2069 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 24/07/2022 09:22 Slozices se da postoje lazne mesije i druge budale sa mesijanskim kompleksom, a postoje i ljudi koji ih opravdano zajebavaju.
Slažem se da postoje i pravi naučnici i prave mesije, pa ih budaletine koje ne znaju dalje od nosa, ne samo da zajebavaju, već ih čak spale na lomači ili razapnu na krst.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#2070 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ti nisi ni naucnik ni mesija.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#2071 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 24/07/2022 14:41 Ti nisi ni naucnik ni mesija.
JESAM!
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#2072 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Voistinu jesi. Forumski mesija.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#2073 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 25/07/2022 08:13 Voistinu jesi. Forumski mesija.
Ako nisam. pitanje je, zašto do danas ni jedan jdini agument koji sam dao da jesam, čak nisi ni pokušao da oboriš?
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#2074 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nierika »

Samo da javim da sam dobila od @planamaca par bedževa o kojima se pričalo na ovoj temi. :) Hvala!
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2075 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 25/07/2022 01:34
Tempo wrote: 24/07/2022 14:41 Ti nisi ni naucnik ni mesija.
JESAM!
DOKAŽI! :lol:

Ti si kontradiktoran sam sebi. Kazes da je svako od nas bog, jel tako? Jeste.
Kazes da je bog pogresno i nestrucno objasnjeno nase postojanje i JA, nekada davno, jel tako? Jeste.

Dakle, religijski bog ne postoji, jel tako? Jeste.
Samim tim ne postoje niti su ikad postojali proroci, poslanici i mesije, jer sve je to religijska mantra, jel tako? Jeste.

Zakljucak - ni ti nisi nikakav mesija jer to zapravo nikad nije ni postojalo. Ljudska izmisljotina i/ili pogresno tumacenje nekih davnih desavanja.
Post Reply