OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1826 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 07/06/2021 09:50Pa samo jedan koji je to prihvatio.
Bolje reći. samo jedan koji nije prihvatio, koji se zove - Tempo. Ti one mnogobrojne koji posjećuju ovu temu, a nikad se nisu javili, smatraš svojim pristalicma, odnosno istomišljenicima. Evo pogledaj ovaj moj video koji je prije nekoliko dana postavljen koliko ih je glasalo "ZA" i pročitaj dole komentare pohvale. Dakle, u cijeloj ovoj temi i na videu, ti si jedini koji se ne slažeš sa Bogom i njegovim Zakonima po kojima je stvarao ovaj svijet. Svi ostali mnogobrojni su za sada uzdržani. Ne izjašnjavaju se. To su oni koji se ne rukovode svojom pameću, već tuđom. Čekaju da vide šta će na kraju da bude, pa da se priklone većini. "Kud svi Turci tu i mali Mujo". Oni teško mogu da razluče istinu od laži i njima je lako manipulisati. Kako god, na kraju ISTINA uvijek pobjeđuje i ona je na mojoj strani, ma koliko u ovom trebutku bile brojne i moćne mnogobrojne laži koje su do sada vladale i još uvijek vladaju svijetom. Od kojih je jedna i Tempova, koju od Zakona postojanja Tempo ovdje, bez ikakvih argumenata, plaćući, derući se, pljujući i psujući želi da odbrani.

Last edited by Ljubo2 on 08/06/2021 03:40, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1827 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 07/06/2021 19:58sto meni ovako odgovaras ziv i zdrav bio? ja ti nisam do sada ni jedne ruzne napisao... ali, ajde, ako ne znas bolje i kulturnije to mogu razumijeti...
Izvini, belfy, pogrdna riječ "budaletina" koju sam upotrijebio, ne odnosi se diektno na tebe, već uopšteno na sve ljude svijeta, koji su do sada živjeli i još uvijek žive po đavolovom principu podjele konkurencije, mržnje i borbe, sve sa ciljem da pomoću te borbe ostvare za sebe duhovno i materijalno blagostanje i koji su umjesto duhovnog i materijalnog blagostanja doveli sebe do prosjačkog štapa i ivice samouništenja. Zar to nije budalasto, glupo i krajnje neinteligentno i nerazumno biti pripadnikom neke ideologije, vjere ili nacije i očekivati neku korist od toga, kad to ničemu ne služi, kad se to ne jede i kad se od toga ne živi, već hiljadama godina strada i umire. I kad od toga niko nikakve koristi nema do samo manipulatori svjetskih masa - ideološko-političke, vjerske, nacionalne i klasne vođe. Pohlepni pojedinci koji žele da vladaju svijetom i glume bogove na Zemlji. Koji svoje podanike smatraju topovskim mesom, ovcama i stokom, koja ne služe ničemu drugom, već da se striže, muze i kolje. Svaka čast Mojsiju, Isusu, Muhamedu, Budi i njihovim naukama, to je sve ispravno. Belaj i tragedija nastaje kad se neko sjeti da te njihove nauke iskoristi za prikupljanje pristalica, sebe proglasi njihovim vođom i na tome sagradi instituciju. U normalnim prilikama, jedino je razumno da sva ljudska pisana djela koja se odnose na pokušaj da se odgonetne istina o postojanju svijeta, u koja spadaju i djela svjetskih poznatih proroka, stoje u svjetskim bibliotekama i neka ih čita ko hoće i vjeruje u šta god hoće, to nije nikakvo zlo. Ali čim neko pokuša da neko od tih djela iskoristi da pomoću njih počne da prikuplja pristalice, sebe proglasi vođom i na tome sagradi instituciju, do belaja uvijek dođe. Ovo se ne može poreći, jer u ljudskoj istoriji je tako uvijek bilo. Krajnje vrijeme je da svijet iz toga izvuče pouku, da mu nikakv organizovane ni institucionalizovane ideologije, filozofije politike i religije ne trebaju, jer to ničemu ne služi, nema nikakvu vrijednost, jer se od toga ne živi, već samo strada, pati, gladuje i mre. I konačno da se shvati da jedina podjela i pripadnost koja je po prirodnom Zakonu postojanja poželjna i dozvoljena, jeste pravedna podjela rada i rezultata rada i ništa drugo. Po ovom prirodnom i univerzalnom zakonu i pravilu cijeli Svemir je sagrađen. Da bi ovo razumjeli, najbolji primjer na kojem ovaj Zakon najbolje može da se dokaže i razumije je ljudski organizam. Svi znamo šta se sa ljudskim organizmom desi kad neke ćelije , koje zovemo imenom "kancer" pokušaju da se odvoje od organizma i prestanu da žive po zakonima i pravilima po kojima je on sagrađen. Na kraju zbog toga organizam uvijek strada, a sa njim i ćelije kancera. Isto je i sa ljudskim društvom, svako organizovano i institucionalizovano dijeljenje ljudi na Zemlji, koje za svoju svrhu i cilj nema ravnopravnu podjelu rada i razultata rda, je KANCER, koji će na kraju Čovjećanstvo sigurno da odvede u propast.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1828 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 08/06/2021 02:37 Izvini, belfy, pogrdna riječ "budaletina" koju sam upotrijebio, ne odnosi se diektno na tebe, već uopšteno na sve ljude svijeta
dakle, belfy i svi ljudi na svijetu su budaletine. samo si ti pametan.
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#1829 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

kakvo izvlacenje... ja nisam podebljao to sto je govorio, nego ovaj dio:
belfy wrote: 07/06/2021 19:58
Ljubo2 wrote: 07/06/2021 03:50 Hebo vas vaš Satana! Zbog njega već hiljadama godina bljujete i pišate krv, a i dalje ga obožavate, ljubite u dupe i pušite mu onu stvar. Vi svi dobro znate ko je on, gdje je, odakle i sa kojih svjetskih UZVIŠENIH mjesta, odjeven u "jagnjeću kožu" šalje vam svoje slatkorječive, ali do bola zle namjere, upute i naredbe. Sa koronom i vakcinacijom, apokalipsa, Treći svjetski rat i uništenje Čovječanstva,je već POČELO.
sto meni ovako odgovaras ziv i zdrav bio? ja ti nisam do sada ni jedne ruzne napisao... ali, ajde, ako ne znas bolje i kulturnije to mogu razumijeti...
da ja obozavam Sotonu, ljubim mu dupe i pusim onu stvar... prevazilazi svaku granicu. da sam neki supak prijavljivao bih ovakve stvari, ali neka ostane zapisano kako Prosvijetljeni pise...
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1830 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 08/06/2021 16:59dakle, belfy i svi ljudi na svijetu su budaletine. samo si ti pametan.
Ne, nije ni belfi pametan. Svi ljudi na svijetu, pa i belfi, žive po principu podjele. konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim, jer su ubijeđeni da se tako najlakše ostvaruje duhovno i materijalno blagostanje. Zar to nije budalasto, jer tako mogu da se postignu samo ratovi, razaranja, siromaštvo, patnja i smrt? I ko je onda tu budaletina? Pa, cijeli svijet, jer cijeli svijet tako od vaajkada živi u nasilju, laži, pljački prevari itd i još uvijek su svi ubijeđeni da je tako najbolje.

Pa za koga bi onda mogli da kažemo da je pametan?

Samo za onoga ko tu veliku svjetsku glupost, laž i prevaru shvata i javno protiv nje diže svoj glas.

Da li je na ovom forumu i u ovoj temi neko protiv te svjetske gluposti podigao svoj glas? Nije. I befi se puno puta oglasio u ovoj temi. Da lije on? Nije.

Kada je demokratija uvedena u Jugoslaviju - a demokratija je, kao što znamo, princip podjele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim, svi Jugosloveni su je jedva dočekali i svi uglas povikali, "dajte nam oružje". Sve sa ciljem da se pobiju, sruše Jugoslaviju, da bi im tako bilo bolje. I kada su se konačno potukli, uzajamno se poubijali, uništili do kraja Jugoslovensku ekonomiju i osiromašili do daske, da li im je poslije bilo onako kako su očekivali da će da im bude -mnogo bolje? Jest, al u ku*cu! BUDALETINE!!!!!!!
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1831 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 08/06/2021 18:15da ja obozavam Sotonu, ljubim mu dupe i pusim onu stvar... prevazilazi svaku granicu. da sam neki supak prijavljivao bih ovakve stvari, ali neka ostane zapisano kako Prosvijetljeni pise...
Belfi, šta se buniš? Ne možeš tako, riječima, demantovati da nisi takav. Moraš to pokazati na djelu. Moraš dignuti svoj glas protiv svega tog zla, da te svi čuju. Isto kao što si nekada, kada je demokratija uvedena u Jugoslaviju, digao svoj glas i povikao, hajde da je srušimo, pa poslije kad si je srušio i vidio da si se zajebo, isto tako i sada digni svoj glas i poviči, hajde da je ponovo sastavimo, da nam bude dobro kao i prije. I pomogućnosti još i bolje. Ako se oslobodimo svih svojih bezvrijednih, bjelosvjetskih laži, prevara i gluposti, koje su uzrokovale da se pobijemo i da sve srušimo - političkih, nacionalnih, vjerskih i kasnih podjela i pripadnosti, koje ništa ne znače, koje nemaju nikakvu vrijednost i od kojih se ne živi, jer to ne može da se jede. Lako možeš javno da digneš svoj glas potiv tih vječitih izvora i uzroka svih svjetskih dosadašnjih zala. Samo sebe obilježiš BOŽIJIM simbolom jedinstva svijeta, mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti i to je dovoljno da više nikada i niko ne može za tebe da kaže da si budaletina.
Image
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1832 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

ako bih ja odlucio da istetoviram taj znak na glavic, da li bi mi se to odrazilo na potenciju?
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#1833 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 09/06/2021 02:01
belfy wrote: 08/06/2021 18:15da ja obozavam Sotonu, ljubim mu dupe i pusim onu stvar... prevazilazi svaku granicu. da sam neki supak prijavljivao bih ovakve stvari, ali neka ostane zapisano kako Prosvijetljeni pise...
Belfi, šta se buniš? Ne možeš tako, riječima, demantovati da nisi takav. Moraš to pokazati na djelu. Moraš dignuti svoj glas protiv svega tog zla, da te svi čuju. Isto kao što si nekada, kada je demokratija uvedena u Jugoslaviju, digao svoj glas i povikao, hajde da je srušimo, pa poslije kad si je srušio i vidio da si se zajebo, isto tako i sada digni svoj glas i poviči, hajde da je ponovo sastavimo, da nam bude dobro kao i prije. I pomogućnosti još i bolje. Ako se oslobodimo svih svojih bezvrijednih, bjelosvjetskih laži, prevara i gluposti, koje su uzrokovale da se pobijemo i da sve srušimo - političkih, nacionalnih, vjerskih i kasnih podjela i pripadnosti, koje ništa ne znače, koje nemaju nikakvu vrijednost i od kojih se ne živi, jer to ne može da se jede. Lako možeš javno da digneš svoj glas potiv tih vječitih izvora i uzroka svih svjetskih dosadašnjih zala. Samo sebe obilježiš BOŽIJIM simbolom jedinstva svijeta, mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti i to je dovoljno da više nikada i niko ne može za tebe da kaže da si budaletina.
Image
cek malo... kazes mi kako ja ljubim dupe sotoni i, bezbeli mu pusim hurac, pa bi onda da ti se pridruzim? znaci izvrijedjas, pa bi da ti se pridruzim, valjda da mozemo zajedno vredjati druge?

sada mene optuzujes da sam srusio i Jugoslaviju... :lol: znaci, nakon vrijedjanja onda jos i lazes, pa bi da ti se pridruzim...

ako je i od tebe Ljubo - previse je. mislim, mogu i ja tebi reci da se napusis kurca Nailu i najedes se njegovih govana i da nije ok sto si pedofil i varalica, ali ja se nikada ne bih spustio na takav nivo... neka te tamo dole gdje misle da uvrede, lazi i klevete dovode do nekog rezultata...
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1834 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 09/06/2021 17:11ako bih ja odlucio da istetoviram taj znak na glavic, da li bi mi se to odrazilo na potenciju?
Tebe je nemoguće prevaspitati. Bio si i ostao **********! Ali budi siguran da će doći dan da ćeš taj znak istetovirati na sred čela i ponositi se njime. U protivnom, ostaćeć truleći na đubrištu istorije - ti i sva tvoja ubjeđenja. Uostalom, ti to već i shvataš i to i jeste razlog što si toliko bijesan i ogorčen. Da nisi osjetio da ti Zakon postojanja pretvara u pepeo sve tvoje ideje, tj, tvoje laži i prevare, koje kriješ ovde kao zmija noge (izbjegavaš da se pomoću njih suprostaviš Zakonu postojanja) ne bi ni bio toliko ogorčen i bijesan i ne bi se ovde svaki dan ni javljao.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1835 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 09/06/2021 18:44cek malo... kazes mi kako ja ljubim dupe sotoni i, bezbeli mu pusim hurac, pa bi onda da ti se pridruzim? znaci izvrijedjas, pa bi da ti se pridruzim, valjda da mozemo zajedno vredjati druge?
Ama, ja ni od koga ne tražim da mi se pridruži. Ja ne sakupljam nikakve pristalice. Ja samo apelujem na ljude da se vrate sami sebi, da konačno postanu ono što oni po svom prirodnom određenju već jesu - SAMO LJUDI. I na taj način se sami od sebe spase, od svojih glupih i lažnih vjerovanja, ubjeđenja i pripadnosti, koje su do sada bile uzrokom svih svjetskih zala. Kad bi ja tražio ljude koji će da mi se pridruže i tako sakupljao nekakve svoje pristalice i osnivao neku svoju novu političku stranku ili novu vjeru, ja bih tada bio ono isto zlo protiv kojega, u ime Zakona postojanja i njegovog principa jedinstva, mira, ljubavi i pravednosti, dižem svoj glas. Jer po Zakonu postojanja, zbog opšteg zadovoljstva i dobra, dozvoljeno je okupljati se i organizovati samo sa razlogom pravedne podjele rada i raezultata rada, jer to je jedini mogući način da se ostvari duhovno i materijalno blagostanje, tj. zadovojstvo i dobro, osim čega nikakvih dugih ciljeva u Svemiru nema. U prirodi imaš koliko hoćeš primjera koji to dokazuju. Sve materijalne forme od kojih je cijeli Svemir napravljen su samo organizacije pravedne podjele rada i rezultata rada i ništa drugo. Po tom pitanju su čak i drštva malih mrava i pčela deleko ispred glupog ljudskog društva. U njihovim društvima nikakvih katolika, pravoslavaca, muslimana, ili Srba Hrvata, Engleza, Kineza ili demokrata, komunista, fašista itd. NEMA. Samo pravedna podjela rada i rezultata rada i NIŠTA DRUGO.
belfy wrote: 09/06/2021 18:44sada mene optuzujes da sam srusio i Jugoslaviju... znaci, nakon vrijedjanja onda jos i lazes, pa bi da ti se pridruzim...
Možda ti i nisi srušio Jugoslaviju. To se desilo prije gotovo trideset godina. Možda se ti tada još nisi bio ni rodio, Ali od tada do danas se na prostorima bivše Jugoslavije ništa nije promijenilo. Ljudi su po svojim zlim i rušilačkim, ideloško-političkim, nacionalističkim i vjersko-fanatičnim idejama ostali isti, spremni da nakon oderđenog broja godina opet, u ime svojih ideologija, politika, vjera i nacija naprave novo zlo. Upravo na taj način se sva zla u svijetu periodično ponavljaju tokom cijele istorije, dok uzroci svih tih zala ostaju uvijek isti. Što važi i za tebe, jer si i ti odrastao i vaspitao se u tom okruženju. To i dokazuješ svojim brojnim postovima. Ni u jednom svom dosadašnjem postu nisi priznao valjanost, istinitost, vrijednost i neoborivost Zakon postojanja i njegovog principa jedinstva svijeta, mira, ljubavi i pravednosti, već u svakom svom postu tražiš dlaku u jajetu da sve to osporiš.
belfy wrote: 09/06/2021 18:44ako je i od tebe Ljubo - previse je. mislim, mogu i ja tebi reci da se napusis kurca Nailu i najedes se njegovih govana i da nije ok sto si pedofil i varalica, ali ja se nikada ne bih spustio na takav nivo... neka te tamo dole gdje misle da uvrede, lazi i klevete dovode do nekog rezultata...
Sve ti to meni možeš reći i evo upravosi sve si to i rekao. Ipak razlika između tebe i mene, kada ja nekoga grdim i kada ti grdiš, postoji. U tome je što ja baratam Zakonom postojanja i njegovim principom harmonije i dobra, sa značenjem Konačne Istine, kojoj niko, pa ni ti, ni pero ne može odbiti. Istine koja mi dozvoljava i opravdava da dignem svoj glas protiv svih svjetskih laži i prevara. Suprotno tome, ti sa svojim vjerovanjima po kojima živiš, ma kakva da su, ne možeš naći opravdanje da ti meni neku pogrdnu riječ uputiš.

Imaš primjer Tempa. Stalno se javlja i laje, a argumenata pomoću kojih bi mogao to svoje lajanje da opravda, nigdje.
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#1836 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

znaci princip harmonije i dobra je da smijes ljudima koje ni najmanje ne poznajes reci da puse hurac, da jedu govna, vredjati ih, klevetati ih i lagati... fin neki princip. isto tako interesantno promisljanje o tome sta su harmonija i dobro. misim da ce ti se sada broj pristalica eksponencijalno povecati...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1837 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 10/06/2021 02:04
Tempo wrote: 09/06/2021 17:11ako bih ja odlucio da istetoviram taj znak na glavic, da li bi mi se to odrazilo na potenciju?
Tebe je nemoguće prevaspitati. Bio si i ostao **********! Ali budi siguran da će doći dan da ćeš taj znak istetovirati na sred čela i ponositi se njime. U protivnom, ostaćeć truleći na đubrištu istorije - ti i sva tvoja ubjeđenja. Uostalom, ti to već i shvataš i to i jeste razlog što si toliko bijesan i ogorčen. Da nisi osjetio da ti Zakon postojanja pretvara u pepeo sve tvoje ideje, tj, tvoje laži i prevare, koje kriješ ovde kao zmija noge (izbjegavaš da se pomoću njih suprostaviš Zakonu postojanja) ne bi ni bio toliko ogorčen i bijesan i ne bi se ovde svaki dan ni javljao.

moze li konkretan odgovor na konkretno pitanje?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1838 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 10/06/2021 18:00znaci princip harmonije i dobra je da smijes ljudima koje ni najmanje ne poznajes reci da puse hurac, da jedu govna, vredjati ih, klevetati ih i lagati... fin neki princip. isto tako interesantno promisljanje o tome sta su harmonija i dobro. misim da ce ti se sada broj pristalica eksponencijalno povecati...
Ako svi ljudi svijeta već hiljadama godina jedna i ista zla stalno ponavljaju, sa namjerom da na taj način za sebe ostvare dobro, smijem im reći da puše "onu stvar", čak i ako ih ne poznajem, a da zbog toga za mene niko ne može da kaže da sam zao. Takođe im smijem to reći i kad im argumentovano objašnjavam šta treba da rade da bi izbjegli zlo, a ostvarili dobro, a oni me ne podrže u tome, već me iz posta u post pljuju i na sve moguće načine pokušavaju da obore univerzalni princip dobra, a odbrane univerzalni princip zla. Pa ti sada vidi u koju kategoriju ljudi ti spadaš i da li bi i ti trebalo da ga popušiš? Dakle, sam o tome odluči i nemoj da kriviš mene, jer ja sam ponudio da puše onu stvar samo oni ljudi koji stalno o zlu misle i rade zlo, a ne onim dobrim koji samo o dobru misle i rade dobro. Ako takvih ima? Odnosno, ako ima takvih koji ne pripadaju ni jednoj ideološko-političkoj, nacionalnoj, verskoj grupaciji ili bogataškoj, tzv "elitnoj" klasi. Jer oni koji se uvijek za nešto opredjeljuju i negdje prioadaju, se nikada ne deklarišu kao LJUDI, već misle da su nešto više i bolje ljudi i upravo i isključivo od njih sva svjetska zla već hiljadama godina dolaze - od demokrata, komunista, fašista, kapitalista, zatim od Srba, Hrvata, Bošnjaka, Engleza, Kineza, pa od katolika, muslimana, pravoslavaca, hindusa itd.

Da je Diogenes još živ, još uvijek bi tražio ČOVJEKA sa svijećom i ne bi ga mogao naći.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7192
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#1839 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Rockefeller »

:brusli:
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#1840 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 11/06/2021 02:13
belfy wrote: 10/06/2021 18:00znaci princip harmonije i dobra je da smijes ljudima koje ni najmanje ne poznajes reci da puse hurac, da jedu govna, vredjati ih, klevetati ih i lagati... fin neki princip. isto tako interesantno promisljanje o tome sta su harmonija i dobro. misim da ce ti se sada broj pristalica eksponencijalno povecati...
Ako svi ljudi svijeta već hiljadama godina jedna i ista zla stalno ponavljaju, sa namjerom da na taj način za sebe ostvare dobro, smijem im reći da puše "onu stvar", čak i ako ih ne poznajem, a da zbog toga za mene niko ne može da kaže da sam zao. Takođe im smijem to reći i kad im argumentovano objašnjavam šta treba da rade da bi izbjegli zlo, a ostvarili dobro, a oni me ne podrže u tome, već me iz posta u post pljuju i na sve moguće načine pokušavaju da obore univerzalni princip dobra, a odbrane univerzalni princip zla. Pa ti sada vidi u koju kategoriju ljudi ti spadaš i da li bi i ti trebalo da ga popušiš? Dakle, sam o tome odluči i nemoj da kriviš mene, jer ja sam ponudio da puše onu stvar samo oni ljudi koji stalno o zlu misle i rade zlo, a ne onim dobrim koji samo o dobru misle i rade dobro. Ako takvih ima? Odnosno, ako ima takvih koji ne pripadaju ni jednoj ideološko-političkoj, nacionalnoj, verskoj grupaciji ili bogataškoj, tzv "elitnoj" klasi. Jer oni koji se uvijek za nešto opredjeljuju i negdje prioadaju, se nikada ne deklarišu kao LJUDI, već misle da su nešto više i bolje ljudi i upravo i isključivo od njih sva svjetska zla već hiljadama godina dolaze - od demokrata, komunista, fašista, kapitalista, zatim od Srba, Hrvata, Bošnjaka, Engleza, Kineza, pa od katolika, muslimana, pravoslavaca, hindusa itd.

Da je Diogenes još živ, još uvijek bi tražio ČOVJEKA sa svijećom i ne bi ga mogao naći.
napokon nesto i tacno da napises. jer ni tebe ne bi detektovao, posto se ni ti nisi predstavio kao covjek (a jos manje pokazao da si COVJEK), nego Mesijom (neshvacenim)...
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1841 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 11/06/2021 15:21napokon nesto i tacno da napises. jer ni tebe ne bi detektovao, posto se ni ti nisi predstavio kao covjek (a jos manje pokazao da si COVJEK), nego Mesijom (neshvacenim)...
Tačno je da sam i ja do svje 40-te živio po đavolovom principu, tj. po neznanju i da ni ja nisam bio ČOVJEK, već PUŠAČ, kao i svi drugi. Ali, kada sam u 40-oj otkrio Zakon postojanja, pa prestao da PUŠIM, tj prestao da budem neznalica, činim zlo i napokon postanem ČOVJEK, to nikako ne znači da sam ja sada, kada sam shvatio Zakon postojanja, postao MESIJA. Ja i dalje, po Zakonu postojanja, mogu da spasim samo SEBE i nikoga drugog. Drugi mogu da se spase na isti naćin kao i ja: da shvate Zakon postojanja i da i oni od tog trenutka počnu da žive po njemu, pa tako i oni postanu LJUDI i tako se i oni spase.

Ovo znači da ljudi ne mogu biti spasioci, tj.Mesije, već samo IDEJE. Ja sam dosta puta u ovoj temi naglasio da svijetom nikada ne vladaju ljudi, već IDEJE. Do danas su vladale lažne ideje, tj. ideje po kojima se nikada nije moglo ostvariti nikavo DOBRO, već uvijek samo ZLO. Kao na primjer, ideja robovlasništva, feudalizma, kapitalizma, komunizma, fašizma, demokratije ili hinduizma, budizma, islama hrišćanstva, kao i razne nacionalizmi, rasizmi itd. Sve to po đavolovoj ideji i principu da je podjela svijeta, konkurencija, mržnja i borba svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva, prirodan i najbolji način samoodržanja.

Niti i jedna od ovih ideja koje su do danas vladale svijetom i koje još uvijek vladaju i vode ga u propast, nema značenje ISTINE. Sve su to samo razne bjelosvjetske laži i prevare. Zato što se ni po jednoj od ovih ideja ne može ostvariti nikakvo DOBRO, koje je svrha i cilj života, već uvijek stradanje, patnja, siromaštvo i zlo. Ovo važi i za sve vjerske ideje, jer ni one nisu imale značenje Nauke i Istine, već samo raznih VJEROVANJA, koja se zbog toga nikada nisu ni mogla praktično koristilo kao način života, već uvijek kao neka vrsta običaja i folklora. Značenje Nauke i Istine uvijek do sada je imala đavolova ideja podjele, konkurencije, mržnje, borbe, haosa i zla, po kojoj je do danas živio cijeli svijet, podrazumijevajući i sve vjernike svijeta, iako su sva vjerska učenja bila suprotna tome.

I sada tu je ZAKON POSTOJANJA, kao KONAČNA ISTINA i ZNANJER, po kojem cijeli Svemir postoji, i po kojem se JEDINO može ostvariti cilj i svrha života: MATERIJALNO I DUHOVNO BLAGOSTANJE, ZADOVOLJSTVO I DOBRO.

Ovo znači da se svi ljudi svijeta mogu spasiti JEDINO uz pomoć ZAKONA POSTOJANJA kao NAUKE i IDEJE O PRINCIPIMA DOBRA I ZLA i da osim ideje i znanja ZAKONA POSTOANJA nikakvog drugog MESIJU ne treba čekati da nas spasi.

Ja jesam otkrovitelj ZAKONA POSTOJANJA i ja mogu da ga ponudim ljudima da se po njemu spase i tu se moja uloga završava. Ja po Zakonu postojanja ne mogu spasiti nikoga. Sve je sada do inteligencije i volje ljudi kao pojedinaca da li će uspjeti da razumiju Zakon postojanja i odlučiti da se sami po njemu spase. Ne čekajući spas od svojih političkih i vjerskih vođa koji su ih do sada, obećavajući im spasenje, vodili kao slijepce iz provalije u provaliju. Ne čekajući čak ni pomoć od Boga. Jer ako ljudi neće i ne žele da se spase, već i dalje žele da po svojoj slobodnoj voliji žive po đavolovom principu i tako srljaju u propast, niko ih spasiti ne može, pa ni sam Bog. Ne završi u Svemiru sve iz prvog pokušaja sa harmonijom i dobrom. Mnogo toga propadne i nestane u haosu i zlu, da bi iz tog haosa i zla moralo sve da krene ispočetka, dok se na kraju i ne uspije. Svi znamo da se iz svakog jajeta ne izleže pile. Neko može da bude i mućak. Kako sada stvari u Čovječanstvu stoje sve su prilike da će na kraju i ono da završi kao mućak. Kao što su, po svemu sudeći i neke civilizacije koje su živjele na Zemlji prije ove naše, završile kao mućak. Osim dosadašnjih velikih svjetskih ratova, koje smo sami pokretali i vodili, pa nismo uspjeli da se samouništimo, evo sada i pokušaja da u tome sa korona virusom, koji smo sami namjerno proizveli i posijali, uspijemo.

Dakle, jedina pomoć od Boga koja je ljudima do sada dolazila preko proroka, poput Mojsija, Bude, Isusa Muhameda itd. bila su samo uptstva šta ljudi teba da rade i kako treba da žive da bi se spasili. I ljudima niko nije kriv što po tim Božijim uptama nikad nisu ni pokušali da žive. I sada je Zakon postojanja tu, takođe od Boga, u vidu konačne ISTINE sa značenjem NAUKE O DOBRU I ZLU, pa ko voli nek izvoli. Ko voli da i dalje nastavi da živi po Sataninom principu ZLA, tj principu konkurencije, mržnje ,borbe, haosa i zla i P U Š I, taj nek i dalje nastavi da P U ŠI. Ko ne voli, neka sebe obilježi Božijim simbolm ZAKONA DOBRA i po njemu odbaci sve druge ideje, osim ideje jedinstva, mira, reda,pravednosti, harmonije i dobra. Neki na ovom forumu se i dalje na razne načine izjašnjavaju protiv Zakona postojanja, tj. da su protiv toga da počnu da žive po Zakonu postojanja i tako su odlučili da ne žele da se spase, već radije da Božiji simbol istetoviraju na "glavić", da bi im tako bilo slađe kad P U Š E. Ne treba im zamjeriti. Svako ima pravo da PUŠI, tj da živi po svojoj slobodnoj volji. Takav je Zakon života. "Kako siješ, tako žanješ." Ili kako je tzv. "sveti" Pavle, progonitelj onih prvih, PRAVIH HRIŠĆANA, rekao: "Sve nam je dozvoljeno, ali nam nije sve od koristi".
Image
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1842 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 11/06/2021 02:13 Da je Diogenes još živ
ko je taj diogenes?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1843 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

U ovoj temi sam često naglašavao, posebno u diskusiji sa Dozerom, da je tvrdnja neurologa, istraživača svijesti, da mozak proizvodi svijest, totalno pogrešna. Tvrdio sam da je čovjekova svijest jedno posebno elektromagnetno polje zvano AURA, koje obavija i prožima ljudski organizam, pomoću koje rade čovjekova čula, mozak, nervni sistem i cijeli čovjekov organizam. Pomoću čovjekove aure naš mozak radi isto kao i harddrajv našeg kompjutera pomoću struje i da čovekov mozak, kao i cijeli čovjekov organizam, čim se od njega odvoji čovjekova aura, istog momenta postaje mrtav i neupotrebljiv, kao i naš kompjuter bez strje.

Na ovom videu dole, poslušajte ispovjest američkog neurohirurga, istraživača mozga, koji je. dok nije sedam dana pao u komu, za koje vrijeme je njegov mozak ostao totalno mrtav i neupotrebljiv, vjerovao da mozak proizvodi svijest. I u stanju kome posjetio "rajske vrtove" i uvjerio se da je teorija o mozgu koji proizvodi svijest totalno pogrešna.

Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1844 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 15/06/2021 01:41 istraživača mozga

:D :D :D :D


koji si ti buzdovan.
ali sestoperac.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1845 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 15/06/2021 18:43
Ljubo2 wrote: 15/06/2021 01:41 istraživača mozga
koji si ti buzdovan.
ali sestoperac.
Jadan ti i tvoj trojedni, srpsko-bosansko-hrvatski "troperni" jezik. Čak ni na tom tvom i takvok jeziku, osim trojedne svijesti i njenih 7, nikakvog drugog trojednog boga nema. Znam da bi me ti zbog te VELIKE ISTINE rado stavio na katoličku lomaću, ali ne bi ništa postigao, jer bi i mojim spaljivanjem tu VELIKU ISTINU dokazao. Pošto ne bi mogao da me spališ, a da ne upotrijebiš svoje svjesno TROJEDNO JA i svih njegovih 7 i tako dokažeš da si ti sam "buzdovan trojedno šestoperni".
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1846 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 16/06/2021 23:22
Tempo wrote: 15/06/2021 18:43
Ljubo2 wrote: 15/06/2021 01:41 istraživača mozga
koji si ti buzdovan.
ali sestoperac.
Jadan ti i tvoj trojedni, srpsko-bosansko-hrvatski "troperni" jezik. Čak ni na tom tvom i takvok jeziku, osim trojedne svijesti i njenih 7, nikakvog drugog trojednog boga nema. Znam da bi me ti zbog te VELIKE ISTINE rado stavio na katoličku lomaću, ali ne bi ništa postigao, jer bi i mojim spaljivanjem tu VELIKU ISTINU dokazao. Pošto ne bi mogao da me spališ, a da ne upotrijebiš svoje svjesno TROJEDNO JA i svih njegovih 7 i tako dokažeš da si ti sam "buzdovan trojedno šestoperni".
na stranu to sto si polupismeni idiot i buzdovan sestoperac, ti si prije svega tesko bolestan covjek. ja ti sedmi put govorim, potrazi psihijatrijsku pomoc.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1847 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 17/06/2021 00:30na stranu to sto si polupismeni idiot i buzdovan sestoperac, ti si prije svega tesko bolestan covjek. ja ti sedmi put govorim, potrazi psihijatrijsku pomoc.
Ti stvarno pobjesniš, a vjerovatno ti i pjena udari na usta, čim ti pomenem da osim trojedne svijesti nikakvog drugog trojednog boga nema. Ti mora da si katolički sveštenik. Pa, jadniče, ne možeš na taj način - napadajući mene - od nauke i istine odbraniti vjeru. Prošlo je vrijeme inkvizicije i lomača, kad su istinoljupci morali da strepe i da se kriju od katoličkih fundamentalista i fanatika, koji su tokom srednjeg vijeka žarili i palili Evropom. Sada toga, na tvoju veliku žalost, više nema i ako želiš da svoje vjerovanje odbraniš od NAUKE i NEPOBITNE ISTINE, jedino možeš da pobjegneš i da se sakriješ na forumu "Religija". Veliko je pitanje šta ti još uvijek uopšte radiš na forumu filozofija, kad ni u jednom tvom postu u ovoj temi ni "F" od filozofije nema? Pa, nije filozofija reći nekome da je "buzdovan", da je "nepismen", "bolestan", da mu treba psihijatar itd. i to ponovljati iz posta u post, bez ikakvih argimenata i logike. Trgni se malo, tresni glavom o zid i shvati da vrijeme raznih oblika manipuliranja i nasilja nad ljudima pomoću neznanja, laži i raznih vjerovanja, PROLAZI, a vrijeme, istinske Nauke, Znanja i Istine, DOLAZI.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1848 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

:pisnuo:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1849 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 17/06/2021 08:05
Tempo wrote: 17/06/2021 00:30na stranu to sto si polupismeni idiot i buzdovan sestoperac, ti si prije svega tesko bolestan covjek. ja ti sedmi put govorim, potrazi psihijatrijsku pomoc.
Ti stvarno pobjesniš, a vjerovatno ti i pjena udari na usta, čim ti pomenem da osim trojedne svijesti nikakvog drugog trojednog boga nema. Ti mora da si katolički sveštenik. Pa, jadniče, ne možeš na taj način - napadajući mene - od nauke i istine odbraniti vjeru. Prošlo je vrijeme inkvizicije i lomača, kad su istinoljupci morali da strepe i da se kriju od katoličkih fundamentalista i fanatika, koji su tokom srednjeg vijeka žarili i palili Evropom. Sada toga, na tvoju veliku žalost, više nema i ako želiš da svoje vjerovanje odbraniš od NAUKE i NEPOBITNE ISTINE, jedino možeš da pobjegneš i da se sakriješ na forumu "Religija". Veliko je pitanje šta ti još uvijek uopšte radiš na forumu filozofija, kad ni u jednom tvom postu u ovoj temi ni "F" od filozofije nema? Pa, nije filozofija reći nekome da je "buzdovan", da je "nepismen", "bolestan", da mu treba psihijatar itd. i to ponovljati iz posta u post, bez ikakvih argimenata i logike. Trgni se malo, tresni glavom o zid i shvati da vrijeme raznih oblika manipuliranja i nasilja nad ljudima pomoću neznanja, laži i raznih vjerovanja, PROLAZI, a vrijeme, istinske Nauke, Znanja i Istine, DOLAZI.

ja + 7. put ti govorim, potrazi psihijatrijsku pomoc.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1850 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 17/06/2021 15:56ja + 7. put ti govorim, potrazi psihijatrijsku pomoc.
Hoću, čim ti ili bilo ko drugi, dokažeš da osim trojedne svijesti postoji bilo kakav trojedni bog. Ili kad Dozer ili bilo ko drugi, dokaže da mozk proizvodi svijest. U protivnom obojica potražite psihijatrijsku pomoć. Jel' pošteno?
Post Reply