OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#126 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

jebo majku... ove budale treba evidentirati na popisu stanovnistva da znamo koliko ih tacno ima.
User avatar
Hugo Chavez
Posts: 156
Joined: 17/06/2009 09:38

#127 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Hugo Chavez »

Ljubo2 wrote: 28/05/2020 02:08
Eto, sve to, isključivo i samo, uz pomoć znanja i razumijevanja Zakona poostojanja, od strane svih ljudi svijeta, će moći da se postigne. Bez toga i dalje će svijet da bude politički, nacionalno, vjerski i klasno podijeljen. I dalje će da vladaju međupolitičke, međunacionalne, međuvjerske i međuklasne netolerancije, mržnje, ratovi, terorizmi, ubijanja ljudi, rušenja njihovih domova i ekonomija, protjerivanja, pohlepa, pljačke, siromaštvo i patnje svake vrste. Sve do Trećeg i posljednjeg svjetskog rata i samouništenja. Da bi tako svi skupa, "po zasluzi", preselili se iz zemaljskog pakla, kod Boga u Raj. Jer ovako neuki i glupi, nismo znali kako da na Zemlji napravimo Raj.

Najkraće rečeno: bez Znanja i razumijevanja Zakona postojanja - Pakao. Sa Znanjem i razumijevanjem Zakona postojanja - Raj. Sa Znanjem SVE, bez Znanja, NIŠTA. Ko ono bješe da je rekao: "Znanje je sila, Znanje je moć"? Ili, kako je to kineski filozof Lao Ce objasnio, rekavši: "Pazite na svoja Znanja, ona postaju vaše misli. Pazite na svoje misli, one postaju vaša djela. Pazite na svoja djela, ona postaju vaše navike. Pazite na svoje navike, one postaju vaša sudbina".
Bravo Ljubo
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#128 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

MaksprotivMarksa wrote: 28/05/2020 11:20 Vama gospodine Ljubo svaka cast, ja se sa vasom teorijom ne slazem jer ste zarobljeni u religioznim i new age terminima,
Moje objašnjenje postojanja materije, života i Svemira nema apsolutno nikakve veze ni sa new age, ni sa bilo kojom religijom. Pa ni sa naukom, osim u tome što se svi bavimo rješenjem tajne postojanja jednog i istog fenomena - postojanja materije, života i Svemira. A razlikujemo se u tome što religije, new age-ovci i naučnici ne znaju šta je ni materija, ni život, ni Svemir, ni Bog, već samo izmišljaju ona krajnja objašnjenja i rješenja. A ja sam pogodio metu tačno u centar, otkrivši da samo nematerijalna Svijest postoji, koja raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. I da je ona istovremeno i materija i život i Svemir i Bog. I do kraja sam obrazložio logiku po kojoj - uz pomoć tih svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti - Svijest postoji sama po sebi, kao svoj i uzrok i posljedica i sva čuda ovog svijeta čini. Dokazujući valjanost ove logike neoborivim, iskustveno i naučno provjerljivim činjenicama, što podrazumijeva da logika, pomoću koje objašnjavam postojanja materije, života i Svemira, nije izmišljena, već pomoću iskustva Svijesti i naučnih činjenica u vezi postojanja materije, života i Svemira, OTKRIVENA. Ti ćeš ovo da shvatiš, dok budeš malo studioznije obratio pažnju na sve ovo što pričam. Na dobrom si putu, jer iako si rekao da nisi prihvatio ovo moje objašnjenje, vidim da si se za njega zainteresovao i da ga nisi odbio.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#129 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 28/05/2020 19:48 mislim da je vecina skontala sta je tih sedam, pa mi samo nije jasno zasto on to ne smije jednostavno javno reci...
Smijem javno reći i to sam na razne načine već učinio. ali me svi ignorišu. Na primjer, 1988 g. sam izdao knjigu pod naslovom "Nagon samoodržanja i materije", u kojoj sam pokušao da objasnim da su Svijest i materija jedna i ista prirodna sila i pojava. !912, g. sam izdao drugu knjigu pod naslovom "Zakon postojanja", dvojezično, na našem jeziku i engleskom. I poslao sam je na13.000 mail adresa profesora svih fakulteta sa prostora bivše Jugoslavije, koje sam našao na sajtovima tih fakulteta. I vjerovali ili ne, od tih 13.000 profesora, niti i jedan jedini mi nije poslao nikakv odgovor. Mail adrese svih tih 13.000 profesora mi još stoje sačuvane u kompjuteru, za uspomenu. Osim toga, napravio sam i dva videa i postavio na Youtube. Prvi, u trajanju od 1 sat i 20 minuta, koji je bio veoma slabo posjeće, sam izbrisao i u januaru ove godine sam postavio kraći sažetiji, u trajanju od 27 minuta, ali poslije 5 mjeseci jedva 300 pregleda. Osim toga, već 20 godina učestvujem na srpskim, hrvatskim i evo sada i bosanskim forumima filozofije, jer ranije nisam znao za njih, i ne mogu se pohvaliti da je više od svega 5-6 forumaša do kraja razumjelo i prihvatilo ovaj moj filozofski sistem. Većina forumaša nisu prihvatili, neki su me ismijavali, a neki čak i prijetili. Na hrvatskom forumu "filozofije, "Monitor" su me prije 2-3 mjeseca čak i banovali, tj. zabranili mi pristup na taj forum za sva vremena. Razlog koji su naveli - "spam" - je krajnje besmislen. Po mom mišljenju, prije će da bude da je katolike uvrijedila moja formulacija "trojedinstva Svijesti i Svemira" - "jaje-pile-koka".

Inače, ja odavno već imam objašnjenje zašto je moj sistem slabo prihvaćen. Odnosno, zašto uopšte svijet nikada lako ne prihvata nova otkrića i naprednije ideje i zašto njihove autore često ignorišu, osuđuju, pa, ako se pozovemo na istgoriju, često i svirepo kažnjava. Ili zašto se oupšte vode svjetski vjerski ili ideološko-politički ratovi, koji su, u suštini, uvijek ratovi različitih ideja. Imajući na umu da svijetom nikada nisu vladali ljudi, već IDEJE.

Ovaj čovjek, Dejvid Ajk, na ovom videu (ima i prevod), veoma je dobro objasnio zašto je to tako. Vrijedno je pogledati radi razumijevanja razloga zašto Neznanje i Zlo još uvijek vladaju svijetom.

https://youtu.be/h9WWyDMNOX4

.
Last edited by Ljubo2 on 29/05/2020 03:33, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#130 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 28/05/2020 22:17 jebo majku... ove budale treba evidentirati na popisu stanovnistva da znamo koliko ih tacno ima.
NIje jasno kome ovdje pominješ "majku". Ne bi me iznenadilo ako je - meni. To je, inače, uobičajen način na koji vjernici brane svoja vjerovanja. Evo uputstva iz knjige Klimenta Aleksandriskog "Ekscerpta Theodoto" o tome kako hrišćani treba da brane svoju vjeru. Ovo sam preuzeo sa srpskog foruma filozofije, "Krstarica", iz teme "Kako su filozofiju zgazile hrišćanske laži i prevare"

https://forum.krstarica.com/threads/kak ... t-38448540

Citat:
"Ako vaš protivnik možda govori i istinu, morate da je porekne pobijajući je lažima i izmišljotinama... Takvim (ljudima) moramo se uvek suprostaviti. Čak i ako je izrazio nešto stvarno i istinito, onima koji vole istinu tu istinu moramo saprati našim lažima … Za sve istinske stvari istina nije istina ako je suprostavljena našem učenju, jer naš prioritet je ljudima nametnuti našu istinu kako bismo im tako nametnuli i našu veru …«

Kliment Aleksandrijski (grč. Κλήμης ὁ Ἀλεξανδρεύς, lat. Clemens Alexandrinus, Titus Flavius Clemens) - prvi »doktor hrišćanstva« u svom remek delu ludosti - Excerpta ex Theodoto"
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#131 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 29/05/2020 03:25
Tempo wrote: 28/05/2020 22:17 jebo majku... ove budale treba evidentirati na popisu stanovnistva da znamo koliko ih tacno ima.
NIje jasno kome ovdje pominješ "majku". Ne bi me iznenadilo ako je - meni. To je, inače, uobičajen način na koji vjernici brane svoja vjerovanja. Evo uputstva iz knjige Klimenta Aleksandriskog "Ekscerpta Theodoto" o tome kako hrišćani treba da brane svoju vjeru. Ovo sam preuzeo sa srpskog foruma filozofije, "Krstarica", iz teme "Kako su filozofiju zgazile hrišćanske laži i prevare"

https://forum.krstarica.com/threads/kak ... t-38448540

Citat:
"Ako vaš protivnik možda govori i istinu, morate da je porekne pobijajući je lažima i izmišljotinama... Takvim (ljudima) moramo se uvek suprostaviti. Čak i ako je izrazio nešto stvarno i istinito, onima koji vole istinu tu istinu moramo saprati našim lažima … Za sve istinske stvari istina nije istina ako je suprostavljena našem učenju, jer naš prioritet je ljudima nametnuti našu istinu kako bismo im tako nametnuli i našu veru …«

Kliment Aleksandrijski (grč. Κλήμης ὁ Ἀλεξανδρεύς, lat. Clemens Alexandrinus, Titus Flavius Clemens) - prvi »doktor hrišćanstva« u svom remek delu ludosti - Excerpta ex Theodoto"

User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#132 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by apsidejzi »

OK. Kakve prakticne konsekvence ima ova spoznaja sada?
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#133 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

nema nikakvih, jer Ljubo ne smije javno jednostavno reci kojih je tih sedam...
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#134 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 29/05/2020 10:28
Evo zašto je na Zemlji pakao i ko (vjernici svih vrsta - neznalice) ga pravi. Ja ga krstim, a on prdi. Ja mu objašnjavam razliku između vjere (neznanja) i znanja, odnosno, između dobra i zla, između Raja i Pakla, a om mi kaže "IŠ" i psuje mi majku. Ovakvi su srušili Jugoslaviju, sve pobili, rastjerali, uništili i opljačkali. Zbog ovakvih sam ja iz savoje rodne grude morao da pobjegnem čak na drugu stranu svijeta. Aferim! Ne ponovilo se!
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#135 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

apsidejzi wrote: 29/05/2020 11:48 OK. Kakve prakticne konsekvence ima ova spoznaja sada?
Već sam jednom objasnio kakva je prakrična vrijednost ZNANJA. ZNANJE za svoju posljedicu uvijek ima DOBRO, a NEZNANJE, ZLO. Ovo nije uslovljeno ni organičeno vremenom na juče, danas ili sutra, već važi uvijek. Ljudi su i u kamenom dobu mogli da imaju televizor, da su imali ZNANJE kako da ga naprave. I u kamenom dobu su mogli da žive kao u Raju, da su znali da ga naprave. I još uvijek ne znaju. Glavna vrijednost ZNANJA Zakona postojanja je što ono u sebi sadrži i objašnjava najbolje, univerzalno i prirodno reješenje o tome kako se najlakše izbjegava ZLO,a ostvaruje DOBRO. To je uvijek i samo jedinstveni i pravedni društveni i ekonomski poredak, sa pravednom podjelom rada i rezultata rada, kao što je to, na primjer, ljudski organizam, kao visoko organizovana ekonomska zajednica i organizacija života i rada milijardi ćelija, napravljena po principu "svi za jednoga, jedan za sve". Sve ćelije rade u korist cijelog organizma, a svaka koristi rezultate rada cijelog organizma. Svaka je svoje Jastvo stavila u službu cijelog organizma, bori se za njegovo održanje i svaka cijeli organizam "voli kao samu sebe" i zove imenom "JA". Osim pravedne podjele rada tu nikakvih drugih podjela nema, kao na primjer, političkih, vjerskih, nacionalnih i klasnih. Nema ni novca. Tu svako radi koliko može, a uzima koliko mu treba. Nema nikakvog društveno neopravdanog, nekorisnog ili štetnog rada, poput pušaka, topova, tekova, bojnih otrova, brbenih brodova, aviona, atomskih bombi, namijenjenih za uništenje organizma, odnosno, samouništenje. U ljudskom organizmu, da bi se što bolje napredovalo i živjelo, ne važi, kao kod ljudi, princip podjele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva samoodržanja. U ljudskom organizmu važi Isusov princip: "Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe", tj. princip jedinstva svih, mira, reda, rada, uzajamnog pomaganja, saradnje i ljubavi svakoga sa svakim. Da je to najbolji princip samoodržanja, to čak znaju i pčele i mravi unutar svojih ekonomskih zajednica. Sve materijalne forme u Svemiru su po tom principu sagrađene - atomi, nebeska tijela, sistemi nebeskih tijela, i tijela svih ćelija, biljaka, životinja i ljudi. Cijeli Svemir taj princip zna i poštije, samo glupi ljudi nikako da se opamete. Onaj terorista tamo, stavi eksploziv oko sebe, uđe u masu ljudi, aktivira ga i ubije i sebe i masu ljudi, očekujući da je za to djelo zaslužio Raj i mjesto pored Boga, za Božiojom trpezom, oko koje gole žene igraju i pjevaju. Pa ima li to ikakve veze sa zdravom pameću? A začudo, ljudi ipak sebe smatraju pametnijim u prirodi, od svega drugog i misle da su samo oni živa i svjesma bića, a obična su svemirska govna. I onaj gore još ima obraza da se buni, psuje mi majku i kaže mi "IŠ"!. To je najbolji pokazatelj ko smo i šta smo uvijek do sada bili i kakvi smo i sada. I "kakve praktične konsekvence" bi spoznaja Zakona postojanja ili Zakona Dobra i Zla, mogla da ima SADA i OD SADA.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#136 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 29/05/2020 15:32 nema nikakvih, jer Ljubo ne smije javno jednostavno reci kojih je tih sedam...
Naravno, jer opasno je to izreći javno. Evo, tek sam se pojavio na ovom forumu i odmah su počeli da me "iškaju" i psuju mi majku. Zemlja je šejtanova planeta Zla i svako treba da bude ismijan, ispsovan i kažnjen ko o Dobru misli i govori. I sa ove planete Zla se nikako ne mogu spasiti oni koji ZNAJU, već samo oni koji VJERUJU.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#137 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by apsidejzi »

Ljubo2 wrote: 29/05/2020 23:35
apsidejzi wrote: 29/05/2020 11:48 OK. Kakve prakticne konsekvence ima ova spoznaja sada?
Već sam jednom objasnio kakva je prakrična vrijednost ZNANJA. ZNANJE za svoju posljedicu uvijek ima DOBRO, a NEZNANJE, ZLO. Ovo nije uslovljeno ni organičeno vremenom na juče, danas ili sutra, već važi uvijek. Ljudi su i u kamenom dobu mogli da imaju televizor, da su imali ZNANJE kako da ga naprave. I u kamenom dobu su mogli da žive kao u Raju, da su znali da ga naprave. I još uvijek ne znaju. Glavna vrijednost ZNANJA Zakona postojanja je što ono u sebi sadrži i objašnjava najbolje, univerzalno i prirodno reješenje o tome kako se najlakše izbjegava ZLO,a ostvaruje DOBRO. To je uvijek i samo jedinstveni i pravedni društveni i ekonomski poredak, sa pravednom podjelom rada i rezultata rada, kao što je to, na primjer, ljudski organizam, kao visoko organizovana ekonomska zajednica i organizacija života i rada milijardi ćelija, napravljena po principu "svi za jednoga, jedan za sve". Sve ćelije rade u korist cijelog organizma, a svaka koristi rezultate rada cijelog organizma. Svaka je svoje Jastvo stavila u službu cijelog organizma, bori se za njegovo održanje i svaka cijeli organizam "voli kao samu sebe" i zove imenom "JA". Osim pravedne podjele rada tu nikakvih drugih podjela nema, kao na primjer, političkih, vjerskih, nacionalnih i klasnih. Nema ni novca. Tu svako radi koliko može, a uzima koliko mu treba. Nema nikakvog društveno neopravdanog, nekorisnog ili štetnog rada, poput pušaka, topova, tekova, bojnih otrova, brbenih brodova, aviona, atomskih bombi, namijenjenih za uništenje organizma, odnosno, samouništenje. U ljudskom organizmu, da bi se što bolje napredovalo i živjelo, ne važi, kao kod ljudi, princip podjele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva samoodržanja. U ljudskom organizmu važi Isusov princip: "Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe", tj. princip jedinstva svih, mira, reda, rada, uzajamnog pomaganja, saradnje i ljubavi svakoga sa svakim. Da je to najbolji princip samoodržanja, to čak znaju i pčele i mravi unutar svojih ekonomskih zajednica. Sve materijalne forme u Svemiru su po tom principu sagrađene - atomi, nebeska tijela, sistemi nebeskih tijela, i tijela svih ćelija, biljaka, životinja i ljudi. Cijeli Svemir taj princip zna i poštije, samo glupi ljudi nikako da se opamete. Onaj terorista tamo, stavi eksploziv oko sebe, uđe u masu ljudi, aktivira ga i ubije i sebe i masu ljudi, očekujući da je za to djelo zaslužio Raj i mjesto pored Boga, za Božiojom trpezom, oko koje gole žene igraju i pjevaju. Pa ima li to ikakve veze sa zdravom pameću? A začudo, ljudi ipak sebe smatraju pametnijim u prirodi, od svega drugog i misle da su samo oni živa i svjesma bića, a obična su svemirska govna. I onaj gore još ima obraza da se buni, psuje mi majku i kaže mi "IŠ"!. To je najbolji pokazatelj ko smo i šta smo uvijek do sada bili i kakvi smo i sada. I "kakve praktične konsekvence" bi spoznaja Zakona postojanja ili Zakona Dobra i Zla, mogla da ima SADA i OD SADA.
Ovo mi zvuci kao komunizam koji u teoriji lijepo zvuci a u praksi je neizvodiv iz jednog prostog razloga: ograniceni resursi. Samozrtvovanje za koristi komune tj zajednice je po definiciji komunizam. To su Marks i Engels objasnili sa mnogo duzim tekstovima od ovih koje mi na forumu pisemo. Nema tebe kao individue, nego postoji organizam a individue su zamjenjive. Medjutim, upravo ovi ograniceni resursi su motor evolucije. I ja bih volio da svako moze raditi koliko hoce a da uzima koliko mora no to tako ne funkcionise. Vrlo brzo ces doci u poziciju da niko nece da radi nista.

Cim imas ogranicene resurse pocinje borba za iste i ta borba donosi selekciju. Selekcija pravi hijerarhiju. Ko je na visem nivou hijerarhije kontrolise vise resursa, i samim tim nudi "sigurnost" osobama suprotnog spola a ta sigurnost je kljuc reprodukcije. Ovo je evolucije u svojoj sustini. Taj gen po defaultu postaje superiorniji i vise se siri u genetskom bazenu. Kada se okolnosti promjene promijeni se hijererhija i novi geni pocnu dominirati u genetskom bazenu.

Prema tome, tvoja teorija lijepo zvuci, bas kao i komunizam ali u praksi nije provodiva. Ja kazem nazalost jer sam i sam idealista ali prirodu boli briga za moje misljenje. Ona je nemilosrdna. Okolnosti se mijenjaju. Ko se moze prilagoditi obogacuje genetski bazen, ko ne moze cisti ga.

Evo da ti pokazem jedan pravo brutalan video koji ne sadrzava ljude nego zivotinje. Pogledaj dobro trenutak na 3:16 i probaj sebi (a ako hoces i meni) objasniti sta se zapravo desava upravo tada. Ja sam ocekivao da ce mu bufalo iza pomoci :) Ovo je priroda i evolucija u svojoj srzi. Odvratna, surova ali realna. Upravo zbog ovoga komunizam ni slicne teorije u praksi nemaju sanse. U teoriji lijepo zvuci, u praksi tesko izvodivo

User avatar
Hame_
Posts: 5538
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#138 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Hame_ »

Tempo wrote: 28/05/2020 22:17 jebo majku... ove budale treba evidentirati na popisu stanovnistva da znamo koliko ih tacno ima.
Većina smo.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#139 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Hame_ wrote: 30/05/2020 20:30
Tempo wrote: 28/05/2020 22:17 jebo majku... ove budale treba evidentirati na popisu stanovnistva da znamo koliko ih tacno ima.
Većina smo.
tako izgleda na prvu, ali to nije tacno. budale su manjina.
User avatar
Hame_
Posts: 5538
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#140 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Hame_ »

Onda su bogata manjina.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#141 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Hame_ wrote: 30/05/2020 20:50 Onda su bogata manjina.
bogati?
User avatar
Hame_
Posts: 5538
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#142 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Hame_ »

E sad sam već drugo poluvrijeme.

Hvala ti na dijalogu :thumbup:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#143 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

apsidejzi wrote: 30/05/2020 09:51 Ovo mi zvuci kao komunizam koji u teoriji lijepo zvuci a u praksi je neizvodiv iz jednog prostog razloga: ograniceni resursi.
Kako izgleda pravedan društveni i ekonomski poredak treba posmatrati na primjeru ljudskog organizma, a ne na primjeru propalopg, Marksovog komunizma. Koji je bio samo još jedna varijanta klasnog društva, podijeljenog na vladajuću i privilegovanu, državno upravljačku lopovsku, komunističku klasu sa jedne strane i državno ekonomsku, radničku, proizvođačku, eksploatisanu klasu, sa druge strane. To ni blizu nije slično ljudskom organizmu kao prirodno nastalom i do karaja savršenom pravednom društvenom i ekonomskom poretku o kojem ja govorim. Koji je pravedan, bez obzira na "resurse" kojima čojek raspolaže, tj. bez obzira da li je čovjek bogat i sit ili siromašan i gladan.
apsidejzi wrote: 30/05/2020 09:51 Samozrtvovanje za koristi komune tj zajednice je po definiciji komunizam. To su Marks i Engels objasnili sa mnogo duzim tekstovima od ovih koje mi na forumu pisemo. Nema tebe kao individue, nego postoji organizam a individue su zamjenjive.
Istina, tj. logika, u vezi postojanja materije, života i Svemira, je veoma prosta i može sa vrlo malo teksta da se objasni. Dugački tekstovi, poput filozofskih, vjerskih i ideološko politički, su potrebni kad filozofi, teolozi, ideolozi i političari žele da laž podmetnu neukim masama umjesto Istine.

A kada je riječ o "samožrtvovanju" za zajednicu, u slučaju ljudskog organizma, niti i jedna ćelija ili organ se ne "samožrtvuje" zbog organizma, već zbog sebe. Jer ako zbog vlastitog nerada neke ćelije ili organa strada cijeli organizam, sa organizmom će da strada i svaka ćelija ili organ zbog čijeg nerada je stradao organizam. Dakle, tu se ne radi ni o kakvom "samožrtvovanju", već samo o tome da svaka ćelija i svaki organ u organizmu treba besprijekorno da izvršava onaj dio rada koji mu je pripao prema podjeli rada. Pošto, ako i samo jedan organ ne izvršava svoju funkciju kako treba, to će lančano, negativno, u vidu bolesti, patnje, zla ili smrti, da se odrazi na cijeli organizm.
apsidejzi wrote: 30/05/2020 09:51 Medjutim, upravo ovi ograniceni resursi su motor evolucije. I ja bih volio da svako moze raditi koliko hoce a da uzima koliko mora no to tako ne funkcionise. Vrlo brzo ces doci u poziciju da niko nece da radi nista.
Na Zemlji, kod ljudi, problem zvani "ograničeni resursi", postoji, samo zbog toga što niko ne voli da radi, a svi hoće bogato, na račun tuđeg društveno korisnog i opravdanog rada, da žive. Pa ovi siromašni koji poizvode nisu u stanju da proizvedu onoliko "rsursa" koliko bogatašima treba.
apsidejzi wrote: 30/05/2020 09:51 Cim imas ogranicene resurse pocinje borba za iste i ta borba donosi selekciju. Selekcija pravi hijerarhiju. Ko je na visem nivou hijerarhije kontrolise vise resursa, i samim tim nudi "sigurnost" osobama suprotnog spola a ta sigurnost je kljuc reprodukcije. Ovo je evolucije u svojoj sustini. Taj gen po defaultu postaje superiorniji i vise se siri u genetskom bazenu. Kada se okolnosti promjene promijeni se hijererhija i novi geni pocnu dominirati u genetskom bazenu.
Komplikuješ stvari. Nema to nikakve veze ni sa "resursima", ni "genima", već samo sa nepoznavanjem najboljeg prirodnog i univerzalnog rješenja o tome kako se najlakše opstaje, tj. izbjegava Zlo, a ostvaruje Dobro. Koje se uvijek svodi na uspostavljanje jedinstvenog, pravednog društvenog i ekonomskog poretka, tj. poretka iz kojeg je eliminisan sav društveno neopravdan i nekoristan rad, tj. rad od kojeg se ne živi. U ljudskom društvu takvog, nekorisnog ili štetnog rada je više od 50%. To je onaj rad koji se razvio sa težnjom da se lagodno živi, a da se po svaku cijenu izbjegne društveno oparavdan i koristan rad. Kao na primjer, država kao politička tvorevina i sva njena administracija. Zatim novac i robnonovčani i poreski sistem. Pa vojne formacije, ratne tehnologije, ratovi, terorizmi i razna svetke mafijaške organizacije. Proizvodnja hilada i miliona raznih ubojith razornih oružja, od kojih jedan tenk, borbeni avion, ratni brod ili jedna atomska košta više nego jedna fabrika u kojoj bi moglo da se zaposli stotine ljudi koji bi proizvodili ono što za održanje, umjesto uništenje, ljudskih života zaista treba. Tu je i proizvodnja i distribucija raznih narkotika, alkohola i duhana. Ima još toga što nije u službi samoodržanja ljudskog društva, već samouništenja. Svega toga u pravednom svjetskom društvenom i ekonomskom poretku ne smije i ne može da bude. U kojem bi se svi ljudi, kao ćelije i organi u ludskom organizmu, bavili samo društveno opravdanim i korisnim radom, tj. radom od kojeg se živi, a ne pati i umire. Kad bi se svi ljudi na svijetu bavili samo društveno opravdanim i korisnim radom, dok udariš dlanom o dlan, zavladalo bi duhovno i materijalno blagostanje, a radno vrijem bi moglo da bude smanjeno na polovinu. Jer za život čovjeka ne treba mnogo: samo krov nad glavom, hrana, odjeća, sitne kućne potrebe, zdravstvena zaštita, komunalna djelatnost, dobra sobraćajna i informatička povezanost i još kojekakve sitnice.
apsidejzi wrote: 30/05/2020 09:51 Prema tome, tvoja teorija lijepo zvuci, bas kao i komunizam ali u praksi nije provodiva. Ja kazem nazalost jer sam i sam idealista ali prirodu boli briga za moje misljenje. Ona je nemilosrdna. Okolnosti se mijenjaju. Ko se moze prilagoditi obogacuje genetski bazen, ko ne moze cisti ga.
Suština genetike je uvijek informacija, tj. znanje o tome kakva treba da bude organizacija života i rada da bi se izbjeglo Zlo, a ostvarilo Dobro. I sa kakvim znanjem o životu i njegovim zakonima neko raspolaže, tako će i da živi, i to znanje prenosi sa generacije na generaciju. Pa tako imamo situaciju da će iz sjemenke pasulja uvijek da se razvije biljka pasulja, iz sjemenke pšenice, biljka pšenice, iz sjemenke psa, pas, iz sjemenke čovjeka čovjek, a iz sjemenke, tj. informacije o nepravednom društvenom i ekonomskom poretku, koji bazira na principu, tj znanju podjele, pohlepe, nerada, konkurencije i borbe svakoga sa svakim, će uvijek da se razvije isti takav, nepravedan društveni i ekonomski poredak, jer će to isto lažno znanje, koje će svi da smatraju i uvažavaju kao neprikosnovenu Istinu, stara generacija, putem vaspitanja da prenese sa mlađu generaciju. I to će tako da ide sve dok neko ne otkrije ISTINU o ZAKONU po kojem postoji materija, život i Svemir i njome ne obori sve svjetske ljudske filozofije, religije, ideologije i politike i po toj Novoj i prirodnoj genetici ne postavi čovečanstvo, koje još uvije dubi na glavi, na noge.
apsidejzi wrote: 30/05/2020 09:51 Evo da ti pokazem jedan pravo brutalan video koji ne sadrzava ljude nego zivotinje. Pogledaj dobro trenutak na 3:16 i probaj sebi (a ako hoces i meni) objasniti sta se zapravo desava upravo tada. Ja sam ocekivao da ce mu bufalo iza pomoci :) Ovo je priroda i evolucija u svojoj srzi. Odvratna, surova ali realna. Upravo zbog ovoga komunizam ni slicne teorije u praksi nemaju sanse. U teoriji lijepo zvuci, u praksi tesko izvodivo
Ti ovdje smatraš ljudsku svirepost prirodnom, upoređujući je sa životinskom. Zar ti ne pada na pemt da bi ljudi trebalo da su evoluirali dalje od životinja i konačno postali ljujdi, a ne još uvijek zvijeri najgore vrste? Uostalom, vuci i bufala su dvije različite vrste životinja, gdje vuci, kao mesožderi, nikada ne ubijaju i ne jedu pripadnike svoje vrste, već životinje drugih vrsta. Dok ljudi ubijaju i "žderu" pripadnike svoje vlastite vrste, što je mbogo gore i svirepije od onoga što životinje rade. Prouči malo istoruju hiljada velikih i malih svjetskih ratova, terorizama, ubijanja, genocida, rušenja, paljenja, pljačkanja itd. Zar je to tebi prirodno? Zar "ljudi", koji su još uvijek takvi, zaslužuju da sebe zovu imenom "LJUDI"?.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#144 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by apsidejzi »

Ljubo2 wrote: 31/05/2020 02:15 Ti ovdje smatraš ljudsku svirepost prirodnom, upoređujući je sa životinskom. Zar ti ne pada na pemt da bi ljudi trebalo da su evoluirali dalje od životinja i konačno postali ljujdi, a ne još uvijek zvijeri najgore vrste? Uostalom, vuci i bufala su dvije različite vrste životinja, gdje vuci, kao mesožderi, nikada ne ubijaju i ne jedu pripadnike svoje vrste, već životinje drugih vrsta. Dok ljudi ubijaju i "žderu" pripadnike svoje vlastite vrste, što je mbogo gore i svirepije od onoga što životinje rade. Prouči malo istoruju hiljada velikih i malih svjetskih ratova, terorizama, ubijanja, genocida, rušenja, paljenja, pljačkanja itd. Zar je to tebi prirodno? Zar "ljudi", koji su još uvijek takvi, zaslužuju da sebe zovu imenom "LJUDI"?.
Ja smatram da ljudi nisu nista posebno. Jos jedna u nizu zivih vrsta koja je samo jos jedan u nizu plodova evolucije. Ne znam da li ti je poznat eksperiment sa cimpanzama, koji su nama najblizi evolutivni rodjaci, gdje su ih istraizvaci ucili kako da koriste novac. Razmjena za hranu. Veoma brzo se pokazalo da se cimpanze ponasaju isto kao i mi ljudi. Neki su stedili, neki su krali od drugih, neki su skontali da mogu kupiti oruzje i ubiti drugog majmuna da uzmu njegove resurse. Neki su se udruzili u grupe i onda ratovali protiv drugih samo zato da uzmu njihove novcice. Cak sta vise, napravili su balon na svojoj "berzi" tako sto su napuhali cijene nekih roba. Oni koji su bankrotirali otisli su u tesku depresiju...

Mi smo samo jedna u nizu primata, homo sapiensa. Imamo samosvjest zato sto imamo veci broj sinapsi u mozgu i vjerovatno je to osobina "samosvjesti" kada imas uvezan sistem. Ona je posljedica uvezanosti. Ako uspijemo napraviti kompjuter sa toliko veza izmedju integralnih kola, vjerovatno ce i taj kompjuter postati samosvjestan i moci ce razumjeti svijet oko sebe.

U principu, ni samosvjest nije nesto posebno. Jedino sto covjek ima a da ostale zivotinje nemaju je mogucnost planiranja. Imamo dugorocnu memoriju koja fali u njihovom mozgu. Mozemo se konstantno vracati na tu memoriju i porediti trenutna desavanja sa onim sto smo zapamtili i onda mozemo planirati potencijalni rezultat trenutnih desavanja.

Usput receno, zao mi je sto nisi pregledao video jer da jesi vidio bi da ono nije prica o vucima i bufalima, nego bufalima izmedju sebe. ;)
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#145 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

apsidejzi wrote: 31/05/2020 11:41 Ja smatram da ljudi nisu nista posebno. Jos jedna u nizu zivih vrsta koja je samo jos jedan u nizu plodova evolucije.
Slažem se. Nebitno da li je riječ o čovjeku, životinji, biljci ili kamenu - sve je to isto, jer sve je napravljeno od istog mateijala - od života, tj od Svijesti - i sve može da pređe iz jednog u drugo. Kamen tokom evolucije - a i za kraće vrijeme, preko biljke i životinje - može da postane dio tijela čovjeka i ponaša se i živi kao čovjek, isto kao što i čovjek, kad umre može da postane kamen.

Ali ja nisam govorio o evoluciji materije, tj. Svijesti Svemira, u smislu mogućnosti nastajanja različitih materijanih formi putem samopreobražavanja Svijesti u oblike atoma, kamenja, nebeskih tijela, galaksija, ćelija, biljaka, životinja, ljudi itd, već o evoluciji u smislu pelaska Svijesti/Materije iz stanja haosa sa značenjem Zla, u stanje harmonije sa značenjem Dobra. Konkretno, iz stanja neorganizovanog kretanja u organizovano, imajući na umu da su sve materijane forme od kojih je Svemir sagrađen, koje sam sada nabrojao, sve odreda samo sistemi, tj. organizacije kretanja i rada čestica i dijelova Svijesti i ništa drugo. Koje su sve napravljene samo iz jednog razloga, da se pređe iz stanja neorganizovanog i haotičnog kretanja sa značenjem Zla, u organizovano i harmonično sa značenjem Dobra.

Pa sam se onda upitao, kakva organizacija kretanja i rada treba da bude da bi bila savršena, pomoću koje se najlakše može izbjeći haos i Zlo, a ostvariti Dobro? Odnosno, upitao sam se da li postoji neko univerzalno, prirodno rješenje pomoću kojeg se to najlakše postiže?

I naravno, lako sam ga otkrio, po načinu analize, usporedbe i utvrđivanja razlike između haotičnih oblika kretanja i rada i harmoničnih. Kao što su, na primjer, razlike između svih harmoničnih oblika kretanja i rada od kojih je Svemir građen, od kojih je ljudski organizam jedan od najsavršenijih, sa jedn strane i svjetskog ljudskog društva u kojem su ljudi od početka njegove evolucije stalno u stanju sukoba, haosa i Zla, sa druge strane, kao glavnog razloga zbog čega se ljudske zajednice uvijek iznova grade i raspadaju. Dok u svim drugim materijalnim formama u Svemiru, kao ni u ljudskom organizmu, nikakvih suprotnosti, ni sukoba, nema. A poželjno je da ni u svjetskom ljudskom društvu nema, jer to je jedini način da se izbjegne Zlo.

Pa sam se onda upitao, koji je razlog što unutar svih materijalnih formi u Svemiru, vlada red, harmonija i Dobro, a unutar ljudskog društva stalni sukobi, haos i Zlo?

I lako sam otkrio da je glavni razlog tome ljudsko NEZNANJE najboljeg prironog rješenja o tome kako se najlakže izbjegava haos i Zlo, a ostvaruje harmonija i Dobro. I da je suština tog NEZNANJA lažno i pogrešno ubjeđenje, koje podržavaju i svjetska nauka i filozofija i svjetske ideologije i politike, da je najbolji prirodni princip održanja, pdjela, konkurencija, mrženja i borba svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojij su dozvoljena sva sredsta. I da su na ovom principu počivali svi dosadašnji svjetski ljudski društveni i ekonomski poreci - robovlasništvo, feudalizam, fašizam i komunizam, kao i današnji kapitalizam. Koji će na kraju i sam da se sruši, kao i svi prethodni poreci, jer princip na kojem i današnji kapitalistički svjetski društveni i ekonomski poredak počiva je takođe princip haosa i Zla, tj, princip podjele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim. Od kojih su politička, vjerska, nacionalna i klasna podijeljenost svijeta četiri glavna UZROKA od kojih su potekla sva dosadašnja mogauća najgora svjetska Zla.

Da bi na kraju, glavni zaključak koji može da se izvede iz ove logičke analize evolucije Svemira i ljudskog društva, bio taj, da svjetsko ljudsko društvo neće moći preći iz stanja haosa i Zla u stanje Harmonije i Dobra, dok se god ne ujedini i ne napravi jedinstveni svjetski društveni i ekonomski poredak, sa pravednom podjelom rada i rezultata rada. Odnosno, dok god se ne ukinu svjetske političke, nacionalne, vjerske i klasne podjele i sav društveno neopravdan i nekoristan rad. U šta spadaju i sve ratne tehnologije. Kao i novac koji služi kao osnovno sredstvo da se zadovolji ljudska pohlepa, pljačka svjetskog društva i da se izbjegne društveno opravdan i koristan rad, a na lak način dođe do novca i pomoću njega obezbijedi udoban i raskošan život na teret tuđeg rada.

Sve ovo se ne može postići bez ZNANJA jedinstvenog prirodnog ZAKONA po kojem POSTOJE materija, život i Svemir, koji u sebi sadrži i ovo najbolje prirodno rješenje koje sam sada objasnio, pomoću kojega se najlakše izbjegava Zlo, a ostvaruje Dobro. Kako bi se pomoću tog ZNANJA prvo oborila sva dosadašnja pogrešna naučna, filozofska, vjerska i ideološko-politička rješenja koja su ljudi smatrali istinitim, živjeli po njima, sukobljavali se i stvarali haos i Zlo. A zatim da se mirnim putem reformiše cijelo ljudsko društvo u skladu sa tim najboljim prirodnim rješenjem, koge cijela priroda poznaje i primjenjuje, čak i pčele i mravi, osim ljudsko društvo.
apsidejzi wrote: 31/05/2020 11:41Usput receno, zao mi je sto nisi pregledao video jer da jesi vidio bi da ono nije prica o vucima i bufalima, nego bufalima izmedju sebe.
Pogledao sam. I dalje smatram da je smiješno opravdavati sva moguća zla koja su ljudi tokom istorije učinili jedni drugima, pozivajući se na životinje da i one tako rade. Što nije tačno, jer to se kod životinja iste vrste rijetko dešava. Naravno, zanimljiv je slučaj sa ta dva bufala na videu. To je ekstremno rijedak slučaj koji se ne može smatrati pravilom. U kojem se postupak bufala koji je grunuo u svog brata ispred sebe i oborio ga, da bi tako samoga sebe spasio, može smatrati čak i veoma inteligentnim. Ali ne i svirepim, jer je bufalo koji je izostao iza krda, kojeg su napali vuici, po svemu sudeći bio veoma star, pa nije mogao da trči i nije mu bilo spasa. Pa ga je njegov brat grunuo odpozati i oborio ga da ga vuci što prije ubiju i tako mu muke skrati. Pa je taj udarac odpozadi bio neka vrsta milosrđa za starog bufala. A i spas za ovoga koji ga je otpozadi grunuo, jer su se svi vuci sada zabavili sa oborenim bufalom, ostavljajući slobodam prolaz i spas ovom drugom.

A najvjerovatnije od svega je da bufalo nije ni hjeo da grune u bufala ispred sebe, već u čopor vukova koji se načičkao na bufala ispred njega.

https://www.youtube.com/watch?v=xVZ6nOjGJNc&t=171s

.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#146 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by apsidejzi »

Ljubo2 wrote: 01/06/2020 01:02 Naravno, zanimljiv je slučaj sa ta dva bufala na videu. To je ekstremno rijedak slučaj koji se ne može smatrati pravilom.
Naravno :) Al ga je bas ono hinjski zrtvovao. Mogao je komotno pregaziti dva tri vuka i pomoci jaranu al onda bi mozda on nastradao. Ja mislim da su ove scene veoma prisutne kod ljudi. Ranije sam bio naivan i vjerovao da ljudi nisu takvi. Razocarao sam se. Sad polazim od pretpostavke da jesu pa mi bude drago kad me neko iznenadi :)
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#147 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

apsidejzi wrote: 01/06/2020 09:18 Naravno. Al ga je bas ono hinjski zrtvovao. Mogao je komotno pregaziti dva tri vuka i pomoci jaranu al onda bi mozda on nastradao.
Nije on bio toliko inteligentan da u strahu od vukova, na brzinu skonta da će se spasiti ako obori svog jarana i pomogne vucima da ga savladaju i njime se pozabave, da bi on imao priliku da pobjegne. On je vidio samo čopor vukova na gomili, a svog jarana ispod njih u strahu nije ni vidio i zaletio se u njih da ih raznese i sebi napravi slobodan prolaz da može da popbjegne.
apsidejzi wrote: 01/06/2020 09:18Ja mislim da su ove scene veoma prisutne kod ljudi. Ranije sam bio naivan i vjerovao da ljudi nisu takvi. Razocarao sam se. Sad polazim od pretpostavke da jesu pa mi bude drago kad me neko iznenadi
Ljudi su mnogo gori i od najgorih zvijeri u životinjskom svijetu. Životinje iste vrste se uzajamno ne ubijaju, već samo pripadnike drugih vrsta, u omjeru potrebe preživljavanja. A ljudi se uzajamno tamane, ne da bi preživjli, već iz zadovoljstva, is sporta. Ratovi, masakri i genocidi im dođu nešto kao unosna privredna djelatnost u kojima se najuspješniji u ubijanju proglašavaju herojima i kite se medaljama. Istorija je puna nevjerovatnih ljudskih zločina. Na primjer, inkvizicija i lomače širom Evorope tokom srednjeg vijeka kada je spaljeno više miliona žena i ljudi. Pa Hitler i holokaust sa oko 4,5 miliona ubijenih jevreja. Pa najmanje 15 miliona žrtava staljinističkog režima. Zatim 11 miliona mačetama iskasapljenih ili benzinom zapaljenih 1947 godine prilikom razdvajanja hindusa i muslimana u dvije države - Indiju i Pakistan. Tu su i Hirošima i Nagasaki. I bezbroj drugih manjih genocida i pokolja. A danas već svjetski moćnici zagovaraju smanjenje ljudske populacije sa 8 milijardi na dvije. Kako, na koji način? Svakako ne tako što će 2 milijarde svjetskih elitnih, "zaslužnih" građana, bogataša, tj. lopova i mafijaša, da nagovore šest milijardi "prekobrojnih" ljudi da se sami dobrovoljno poubijaju. I ako se nešto pod hitno ne preduzme, stvarno smo ga nahebali. Jer "smak sijeta" - "sudnji dan" - "apokalipsa" se već nazire. "Igrice", poput "korona", da se pronađe najefikasniji način kako da se samouništimo, su već počele.
Last edited by Ljubo2 on 05/06/2020 01:28, edited 3 times in total.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#148 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by i agree »

Daj nam ljubo kakvu ekskluzivu novu da nas ostavis bez texta malo,mora da si stosta toga dozivio i znas
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#149 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

i agree wrote: 02/06/2020 23:41 Daj nam ljubo kakvu ekskluzivu novu da nas ostavis bez texta malo,mora da si stosta toga dozivio i znas
Pa ne znam šta bi to još moglo da vas zanima, osim to o čemi sam već pisao - a to je logika po kojoj postoje materija, život i svemir, po kojoj smrti nema, već samo život, koji vječito prelazi iz jednog oblika i stanja u drugi. Koji se vječito ponavlja, pretačući sekroz svoja tri prirodna oblika i stanja (po principu "jaje-pile-koka"), sve uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. To je ono u šta više ne mora da se vjeruje, već može i da se provjeri i objasni i razumije.

Ne znam, možda bi nekoga mogla malo više zanimati moja vantjelesna iskustva. Mada ja o tome nerado pričam. Ljudi me odmah pitaju "koje droge koristim".

Ali nema veze, mogu, recimo, da vam ispričam moja iskustva susreta sa đavolima. Imao sam četiri takva susreta. U svim svjetskim religijma postoji vjerovanje i u postojanje đavola. To vjerovannje potiče od onih ljudi koji su takođe imali iskustva slična mojim.

U vezi đavola, kao i uvezi svega drugog iz čega se Svemir sastoji, mogu samo da kažem, da i đavoli postoje i da ni oni nisu u Svemiru nastali greškom, već nužnom namjerom, jer sve iz čega se Svemir sastoji, isto kao i u ljudskom organizmu, ima svoju tačno određenu praktičnu funkciju i svrhu, pa i đavoli. Ali samo u početku razvoja dok ne obave funkciju učitelja Zla. Kao, na primjer u čovječanstvu u kojem ljudi još uvijek nisu naučili sve o zlu jer još uvijek žive po đavolovom principu podjele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim u kojoj samo jači preživljava. Kad čovječanstvo savlada školu Zla i počne da živi po principu jedinstva, mira harmonije, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravednosti i tako postane savršeno organizovana zajednica poput ljudskog organizma, tada će i u čovječanstvi đavo i svakojake vrste zla prestati da vladaju. I tada će da budu stvoreni uslovi da u čovječanstvo može da se inkarnira Kolektivna svijest čovjećanstva, koja će informatički, tj. telepatski da poveže sve ljude svijeta u jedinstveno, živuće svjesno biće, poput ljudskog organizma u kojem se sve ćelije i organi osjećaju kao jedinstveno živo i svjesno biće.

Pa se sada postavlja pitanje, kakva je u tome uloga đavola i kako oni u tome mogu pomoći?

Da bi ovo razumjeli, prvo treba da razumijemo da Svijest Svemira postoji u vidu NAGONA SAMOODRŽANJA, kao vjećite težnje od haosa sa značenjem Nezadovoljastva i ZLA, ka harnoniji sa značenjem Zadovoljstva i Dobra. Šta su haos, nezadovoljstvo i Zlo, znamo iz iskustva i znamo šta je uzrok tome. U čovjećanstvu, to su političke, vjerske, nacionalne i klasne podjele, koje su tokom istorije čovječanstva uzrokovale sve moguće svjetske ratove i sva moguća najgora ljudska stradanja i zla. Sve po ĐAVOLOVOM PRINCIPU koji u čovječanstvu još uvijek vlada, principu podjele, konkurencije, mržnje i borbe. I upravo to i jeste đavolova uloga, da dijeli ljude, da telepatski djeluje na njih i podučava ih, tj. nagovara ih da čine svakojaka zla. Hitler, na primjer, bio je jedan od "najboljih" đavolovih učenika i sljedbenika.

A sada se vi pitate, kako uopšte sva ta najgora svjetska zla, koje đavo na Zemlji kreira i pravi pakao, mogu da imaju bilo kakvo pozitivno značenje za razvoj čovječanstva?

Mogu, ali da prvo objasnim kakva je uloga anđela, tj. "svjetlosnih bića"?

Uloga "svjetlosnih bića" je da poučavaju ljude šta treba da rade i kako jedni prema drugima da se odnose da bi živjeli u harmoniji i Dobru. Svi svjetski prororoci kao osnivači svjetskih religija, od Mojsija, Bude, Isusa, Muhameda i drugih, su u svojim učenjima, na razne načine, propovijedali taj "Božiji", princip harmonije i Dobra, tj. princip jedinstva, mira reda, uzajamne saradnje, pomaganja, pravednosti i ljubavi svega i svačega sa svim i svačim, koji je i danas sadržan u svim svjetskim religijama. Ali sve je to njihovo učenje do dana današnjeg bilo uzaludno i u praksi neostvareno, jer đavo sa svojim principom podjele, konkurecije, mržnje i borbe svakoga sa svakim je bio jači od tih "božijih" proroka i učitelja i on je i do dana današnjeg ostao da vlada svijetom. Zašto?

Zato jer ljudi još uvijek nemaju iskustvo Dobra i Zla, koje je glavno Znanje Svemira i koje je iznad svih drugih Znanja kojim ljudi na Zemlji treba da ovladaju, da bi na kraju konačno mogli da prevladaju svako Zlo, a ostvare svako Dobro. S obzirom, da sve ono što ugrožava postojanje života uvijek ima značenje Zla, a sve što postojanje omogućuje, ima značenje Dobra. Što podrazumjeva, da bi životu svejedno bilo da li postoji ili ne postoji, kad se ugroženost života ne bi doživljavala kao Zlo. što i jeste đavolova funkcija kao učitelja Zla - da pokaže šta je Zlo, da bi nas tako i on, kao i "dobri anđeli", sačuvao od vječite smtri i nepostojanja. Tako, na primjer, kad biće ne bi osjećalo glad ili žeđ u vidu Zla zbog nedostatka hrane i vode u organizmu, biće bi umrlo, a ne bi ni znalo zašto, jer ne bi bilo ničega u organizmu bića da ga natjera i pokrene da se najede, napije i preživi. Što znači da su đavo i Zlo glavna pkretačka snaga i energija Svemira, koja brine o postojanju svega u Svemiru, jer sve tjeraju iz pravca nepostojanja i Zla u pravcu postojanja i Dobra.

Dakle, uloga anđela i đavola nije ni u čemu drugom, već da ljude praktično, putem iskustva, sugerirajući im da čine Dobro i Zlo, pouče o Dobru i Zlu, kako bi oni na kraju, po načinu razumijevanja Dobra i Zla, prestali jedni drugima da čine Zlo. Imajući na umu da najveći čovjekov neprijatelj na Zemlji je drugi čovjek. Da bi na kraju svi počeli jedni drugima da čine samo Dobro. Onako kako je to sugerirao ljudima Mojsije sa "10 Božijih zapovjedi; Isus sa zapovijedi: "Ljubi bližnjega kao samoga sebe"; Muhamed koji je rekao: "Onaj ko ubije samo jednog čovjeka, isto je kao da je poubijao cijeli svijet". Ili kako je to đavo rekao Adamu i Evi prilikom njihovog izgona iz Raja: "da jedu sa drveta spoznanja Dobra i Zla, kako bi na kraju i sami postali Bogovi".

Naravno, ovo još uvijek ne objašnjava, zašto je đavolova uloga takva da nagovara ljude na Zlo?

Zato što se ne može znati šta je Dobro, ako se ne zna šta je Zlo. A to je samo putem iskustva Dobra i Zla. Uzmimo za primje malo dijete koje je tek prohodalo i u sobi vidjelo peć i vatru kako u peći svjetluca, pa radoznalo trči prema peći, želeći po svaku cijeni da je dodirne da putem dodira sazna šta je to što u peći svjetluca. Ne vrijedi tu upozorenje majke koja u svojstvu anđela kaže: "ne diraj to, opeći ćeš se, to je vatra", ako mu đavo sa lijevog ramena ne šapne, dodirni slobodno, jer nikad nećeš saznati šta je vatra i šta je zlo, dok god je ne dodirneš. Upravo onako kao naš narod veli: "ako ne znaš kako valja, ti radi kako ne valja, pa ćeš znati kako valja". I to i đavo ljudima stalno govori i navraća ih na svako Zlo. I kad đavo na kraju sve ljude, uz pomoć Zla, pouči o Dobru, đavlova funkcija nagovarača i "kušača" Zla je završena.

Dakle, tako đavo iskušava sve ljude na svijetu i niti i jedan čovjek ne može da uđe u Raj, dok ne prođe kroz Pakao. Nisam čitao Bibliju, ali sam čuo da u njoj negdje piše da je i Isus Hrist bio "kušan" od strane đavola. Konkretno, to znači da ni čovječanstvo ne može postati jedinstveno i napraviti "rajski" savršeni, jedinstveni pravedni društveni i ekonomski poredak, sa pravednom podjelom rada i rezultata rada, sa značenjem harmonije i Dobra, sve dok kroz iskustvo ne oproba sve moguće vrste đavoljih, zlih, nepravednih, eksploatatorskih i haotičnih društvenih i ekonomskih poredaka, poput ribovlasništa, feudalizma, kapitalizma, fašizma, komunizma itd, sa značenjem haosa i Zla.

Pa sam tako i ja imao četiri susreta sa đavolom i bio "kušan" tokom mojih vantjelesnih iskustava, koji su povremeno, uz pomoć mog nebeskog učitelja, "svjetlosnog bića", ponavljali se tokom 15 godina (od 1980 do 25 maja 1995 govine), kada me je "svjetlosno biće obavijestilo da je to moj posljednji izlazak iz tijela, jer je moje "nebesko školovanje" i edukovanje završeno.

Tokom jednog od mojih prvih "izlazaka iz tijela" čim sam se odvojih od tijea i stao na noge, ugledao sam u uglu plafona moje sobe "krokodila". Odmah sam shvatio (telepatski, naravno, jer kad se izađe iz tijela svačije misli se telepatski primaju i tu se sve zna i nikakve tajne ne mogu da se sakriiju) da je to đavo i to glavom i bradom onaj najglavniji, Sotona. Koji se samopreobrazio u oblik krokodila. I odmah čim sam ga ugledao, svom svojom silinom se bacio sa plafona na mene. Počelo je hrvanje i premetanje po sobi. Jedina misao koja mi je tada pala na pamet bila je da ga nekako uhvatim za rep, stanem mu na glavu i uvrnem ga, ne bih li mu nekako slomio kičmu. Nakon kratkog vremena to mi je i pošlo od ruke i misleći da sam sam ga pobijedio, bacim ga malo podalje od sebe. Za čudo, on je skočio ponovo kao da mu ništa nije bilo, ali ovoga puta duplo veći nego prvi put i ponovo me napao. Na isti način sam ga i drugi put pobijedio i odbacio od sebe. A on je tada ponovo skočio na mene, ali ovoga puta je bio toliko golem da nije bilo nikakve šanse da ga pobijedim. Ovoga puta sam se spasio tako što sam iz te "nebeske" dimenzije i vibracije, zaskočio se u svoje tijelo u krevetu, probudo se sa tiojelom i tako prešao u ovu našu zemaljski dimenziju i vibraciju, u kojoj đavola više nije bilo.

Jednom drugom prilikom kada saam izašao iz tijela, sreo sam nekog čovjeka i počeo razgovor sa njim. Odmah zatim čujem iza mojih leđe neko polušava da me zafrkava, tako što naglas ponavlja sve moje riječi koje ja izgovaram. Kad sam se orenuo da vidim ko me to zeza, vidjeo dam nekog drugog čovjeka i odmah sam ga upitao: "Ko si ti"? Odgovorio mi je: "Ja sam đavo". Onda sam ga ja upitao: "Dobro, đavole, reci mi zašto si ti protiv Boga", mada prije početka mojih "izlazaka iz tijela" nisam vjerovao ni u đavola, ni Boga? Misleći na "svjetlosno biće", jer ono mi se ranije predstavilo kao "Bog". Đavo mi je na to moje pitanje odgovorio: "Zato jer sam đavo". Onda sam mu ja predložio, rekavši: "Hajde đavole da se ti i ja udružimo, pa da ubuduće radimo za Boga". Odgovorio mi je: "Ne mogu", A ja sam ga upitao: "Zašto"? Opet mi je kratko odgovorio: "Zato jer sam đavo". Onda sam ja reka: "Dobro, ako ćeš ti tako, onda ću ja ovako". I tada sam ga zgrabio za noge i omahnuo oko sebe i bacio na neko obližnje trnovito granje. A on se još u zraku raspao na nekakve crne krpe koje su se razlijepile na površini tog granja.

Ovaj moj susret sa đavolom je za mene bila lekcija koju mi je "svjetlosno biće" priredilo da mi objasni ko su đavoli i kakva je njihova uloga, tj da je njihova uloga da kreiraju zla i pomognu ljudima da uče o zlu i da đavoli ne mogu da budu drugačiji nego što jesu, jer su tako programirani. Zato mi je uvijek na sva moja pitanja i prijedloge i odgovarao da "ne može, zato jer je đavo". Što je isto kao na primjer kad bih reko ribi, hajde ribo, poleti, nemoj više da plivaš, a ona mi odgovrila, ne mogu, zato jer sam riba, a ne ptica. Što znači da je u Svemiru sve programirano i da sve ima svoju funkciju, pa i đavoli. A do nas je i do našeg znanja Dobra i Zla, da li će moći da na nas utiču, prevare i nagovore na Zlo?

Treći put kad sam se sreo sa đavolom nudio mi je nekakve kljućeve od neke banke da uzmem novaca koliko god hoću, ali da pređem na njegovu stranu i radim za njega. Znači, nagovarao me je da postanem "satanisa". Naravno, odbio sam ga.

I četvrti i posljednji put sam ga susreo, već pred kraj, kada su moji izlasci iz tijela već trebali da prestanu. Stajao je 7-8 metara ispred mene, okrenut leđima prema meni. Bio je to jedan zgodan i lijepo dotjeran gospodin, u srednjevjekovnom odijelu, sa pelerinom ma leđima i cilindrom na glavi. Odmah sam, opet telepatski, naravno, primio poruku i saznao da je to glavom i bradom lično Sotona. Gledao me je sa strane, glavom okrenutom prema meni, jer je bio leđima okrent prema meni, kada sam, opet telepatski, primo od njega poruku na znanje, da me je iskušao do karaja, da je završio sa mnom i da nadalje mogu, što se njega tiče, slobodno da se bavim poslom kojim sam inače želio da se uzgred bavim - pored mog redovnog posla u preduzeću - da popkušam ljudima da objasnim Osnovni Prirodni Zakon po kojem postoje materija, život i Svemir, odnosno Zakon Dobra i Zla po kojem teče evolucioja materije, života i Svemira.

Uz napomenu da sve ovo što sam o đavolima i anđelima ispričao, ispričao vam je čovjek koji do svoje 40-te nije ni u šta vjerovao - ni u Boga, ni đavole i anđele, ni u život poslije smrti - koji nikada do tada, pa ni do danas, niti i jednu vjersku knjigu nije pročitao, niti u crkvu išao i Bogu se molio. Sve što o vjerama i vjerskim učenjima znam, to sam saznao iz priča tokom razgovora sa vjenicima, pa i sa rođenom majkom koja je bila vjernik i uvijek me grdila zašto niušta ne vjerujem. Jer uvijek sam želio sve da provjerim i uvjerim se, da objasnim, do kraja razumijem i ZNAM, a ne slijepo da VJERUJEM onima koji takođe ništa ne znaju, već samo VJERUJU. Da bi jednoga dana, eto, jedno "svjetlosno biće", tj, "anđeo", ispunilo mi tu želju i sve mi pokazalo i objesnolo do kraja. Kao rzultat toga je znanje i razumijevanje ZAKONA po kojem postoje materija, život i Svemir. Evo link ZAKONA POSTOJANJA, pa ko želi, nek izvoli. Ovo je Konačna, iskustveno i naučno provjeljiva i logički objašnjiva i razumljiva ISTINA o POSTOJANJU sveukupne stvarnosti. Nema tog genija na Zemlji koji bi to na bilo koji način argumentovano mogao da obori. Sve što danas nauka zna o postojanju stvarnosti, može da se upotrijebi kao argument i DOKAZ da je ZAKON POPSTOJANJA koji nudim, istinit, a ništa od svega toga, da se taj Zakon, obori.

https://www.youtube.com/watch?v=xVZ6nOjGJNc&t=171s

Ovo su linkovi da vidite kao "Svjetlosna bića" ("anđeli") izgledaju, da neko ne pomisli da sam ih izmislio.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 9pyNALKGL0
https://www.youtube.com/watch?v=D4vV3KxQ16c
https://www.youtube.com/watch?v=gRP2ShwJgdc
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#150 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by dr.gog »

Izvini na indiskreciji, ali bih volio znati tvoje primarno zanimanje, ili čak "struku". Ako želiš, možeš na pp.
Hvala.

@dr.gog
Post Reply