OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
breba
Posts: 1705
Joined: 19/01/2005 04:37

#1226 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Selektivni komentar... U tvom odgovoru nestade razuman i pristojan komentar exNihilo..

Image

Ozbiljno pitam, Ljubo, šta ti želiš?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1227 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 17/11/2020 04:18Selektivni komentar... U tvom odgovoru nestade razuman i pristojan komentar exNihilo..
Svi moji komentari su razumni i pristojni, čak kad kao dokaz te razumnosti, radi što potpunije ubjedljivosti, moraju se koriste i termini, poput "nokšir" i "govno u nokširu", jer i to su pojave koje su nedjeljivi dio stvarnosti, koja ne može da se objasni sama po sebi, bez Zakona postojanja, tj. bez znanja i razumijevanja pojma JA+7. Bez čijeg naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, čak ni pojava govneta u nokširu nije moguća
breba wrote: 17/11/2020 04:18Ozbiljno pitam, Ljubo, šta ti želiš?
Samo to želim, da objasnim da opažanje, mjerenje i dokazivabje govneta u nokširu, NIJE OZBILJNA NAUKA, sve dok se ne objasni KAKO je ta pojava uopšte MOGUĆA, KO ili ŠTA je njen UZROK i na kraju, KAKO i ZAŠTO sam taj UZROK POSTOJI. To je upravo ono što svjetskoj nauci nedostaje, da bi je mogli smatrati "OZBILJNOM".
breba
Posts: 1705
Joined: 19/01/2005 04:37

#1229 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Ljubo2 wrote: 17/11/2020 04:51Samo to želim, da objasnim da opažanje, mjerenje i dokazivabje govneta u nokširu, NIJE OZBILJNA NAUKA, sve dok se ne objasni KAKO je ta pojava uopšte MOGUĆA, KO ili ŠTA je njen UZROK i na kraju, KAKO i ZAŠTO sam taj UZROK POSTOJI. To je upravo ono što svjetskoj nauci nedostaje, da bi je mogli smatrati "OZBILJNOM".
Znaci nisi otkrio sve, već bi želio da saznaš sve. I konačno da se složimo. Nisi jedini.
A ako si spreman za konverzaciju, a ne ponavljanje istog, ovo bi mogao biti jedan od boljih pod foruma, koji vodi nečemu višem.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1230 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 17/11/2020 05:07Znaci nisi otkrio sve, već bi želio da saznaš sve. Nisi jedini. I konačno da se složimo.
Iz čega si izveo takav zaključak? Nisam rekao da Zakon postojanja nije ozbiljna nauka, već sam samo, na primjeru empirijskog, tj. čulnog, naučnog opažanja i mjerenja nokšira i govneta u nokširu, htjeo da objasnim da svjetska nauka nije ozbiljna nauka. Zato, jer se samo čulnim opažanjem i mjenjem izvanjske strane stvarnosti, ne može saznati ni ŠTA je stvarnost, ni KAKO ona postoji, ni ZAŠTO. Samo je Zakon postojanja ozbiljna nauka jer po sistemu "uzrok-posljedica" povezuje unutrašnju, vančulno opažljivu stranu stvarnosti i spoljašnju, čulno opažljivu stranu stvarnosti i tako ih jednim potezom do kraja obje objašnjava, jednu uz pomoć druge.
User avatar
Dozer
Posts: 28369
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1231 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#1232 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by planamac »

Čovječanstvo je poput djeteta koje raste i zadivljeno otkriva da svijet ne čine samo njegov stančić i njegovo igralište, već da je zbilja ogroman i ispunjen hiljadama pojmova koje valja otkriti i ideja s kojima se treba upoznati, drugačijih od onih uz koje je raslo. Svemir je mnogostran i bezgraničan, i mi i dalje doznajemo njegove nove aspekte. Što o svijetu više doznajemo, to nas više zadivljuju njegovo šarenilo, ljepota i jednostavnost.
No kako sve više pojmova spoznajemo, tako raste i naša svjesnost da mnogo više toga i dalje ne znamo nego što smo već shvatili. Što su jači naši teleskopi, to više posmatramo čudesna nebeska prostranstva o kojima nismo ni slutili. Što više sagledavamo sićušne detalje materije, to više otkrivamo njenu dublju građu. Danas možemo da gledamo u prošlost gotovo do samog Velikog praska, divovske eksplozije iz koje su prije oko 14 milijardi godina potekle sve galaksije na nebu; no već počinjemo da naziremo da bi nešto moglo postojati i s one strane Velikog praska. Naučili smo da je prostor zakrivljen i već počinjemo da naslućujemo da je prožet kvantnim petljama koje vibriraju.

Naše ovladavanje osnovnom gramatikom svijeta i dalje napreduje. Ako bismo pokušali da saberemo sve što smo o svijetu fizike naučili tokom 20. vijeka, ukazalo bi nam se da se taj svijet temeljno razlikuje od onih predstava i materiji i energiji, o prostoru i vremenu, kojima su nas učili u školi. Pokazuje nam se osnovna struktura svijeta u kojoj ne postoji ni vrijeme ni prostor, a tu strukturu stvaraju vibracije kvantnih događaja. Kvantna polja formiraju prostor, vrijeme, materiju i svjetlost, razmjenjujući informacije među događajima. Stvarnost je tkanje ispredeno od zasebnih elementarnih jedinica; dinamika koja ih povezuje je probabilistička; svi su događaji, baš kao i prostor, vrijeme, materija i energija, rasuti u vidu oblaka vjerovatnoće.

Taj novi, čudesni svijet danas se lagano pomalja zahvaljujući proučavanju najvećeg nerazriješenog problema bazične fizike: kvantne gravitacije i čudesnom svijetu koji nam ona razotkriva.

U slavnom mitu o kome Platon pripovijeda u VII knjizi 'Republike', ljudi su okovani lancima u dnu mračne pećine i vide samo sjenke koje na zidu ocrtava vatra iza njihovih leđa. Oni misle da su te sjenke stvarnost. Onda se jedan od njih oslobodi, izađe napolje i otkrije Sunčevu svjetlost i nepregledni svijet. U početku ga svjetlost zasljepljuje i zbunjuje – oči mu nisu naviknute na nju. Najzad ipak progleda, pa se sav srećan vrati drugovima da im ispriča šta je u/vidio. Njima je teško da mu povjeruju, a kamoli da ga razumiju – što je jedino moguće ukoliko se 'usude' i oslobode, te potrude da sami izađu, otkriju i razumiju stvarnost onakvom kakva ona zaista jeste – samospoznajom!
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#1233 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 16/11/2020 23:34 Kvantni vakuum je PRVI koji POSTOJI.
zasto ova laz? jesi ovo sam smislio?
Ljubo2 wrote: 16/11/2020 23:34 Veliki indijski duhovnjak, Mahariši, koji je po profesijio bio fizičar, takođe je tvrdio da u osnovi svijest stoji "Veliko svjesno NIŠTA".
zasto citiras glupe ljude?
Ljubo2 wrote: 15/11/2020 00:38 Eto, tako smo na kraju došli do objašnjenja i razumijevanja Hegelove logike.
zasto koristis logiku glupih ljudi?
Ljubo2 wrote: 17/11/2020 00:22 A, vidiš, za mene su suludi svi drigi pokušaji da se stvarnost objasni - naučni, filozofski, vjerski i ideološko-politički. Suludi su upravo zbog toga jer su bili neuspješni i kao ideje su bili i ostali lažni...
zasto onda postavljas naucne, filozofske, vjerske i ideoloske? zato sto se ne slazes sa njima, jer su suludi, neuspjesni i lazni?
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#1234 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

planamac wrote: 17/11/2020 14:10 No kako sve više pojmova spoznajemo, tako raste i naša svjesnost da mnogo više toga i dalje ne znamo nego što smo već shvatili. Što su jači naši teleskopi, to više posmatramo čudesna nebeska prostranstva o kojima nismo ni slutili. Što više sagledavamo sićušne detalje materije, to više otkrivamo njenu dublju građu. Danas možemo da gledamo u prošlost gotovo do samog Velikog praska, divovske eksplozije iz koje su prije oko 14 milijardi godina potekle sve galaksije na nebu; no već počinjemo da naziremo da bi nešto moglo postojati i s one strane Velikog praska. Naučili smo da je prostor zakrivljen i već počinjemo da naslućujemo da je prožet kvantnim petljama koje vibriraju.
sta ti znaci ovo boldovano?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1235 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 17/11/2020 19:03zasto ova laz? jesi ovo sam smislio?
Ne možeš znati da je moja Istina, laž, ako ne znaš šta je Istina. Zato nemaš pravo reči da je moja Istina laž, a da ne kažeš šta je tvoja Istina. Jer tako meni uskraćuješ priliku da ja mojom Istinom dokažem da je tvoja istina, Laž.
belfy wrote: 17/11/2020 19:03zasto citiras glupe ljude?
Ne možeš reći da je neko glup, bez priloženog argumenta da si ti pametan. Jer tako drugima uskraćuješ priliku da ti svojim argumentima dokažu da nisi.
belfy wrote: 17/11/2020 19:03zasto koristis logiku glupih ljudi?
Zato što ne cijenim da li je logično da 2+2=4 po onome ko je to rekao, već po tome da li je logično da je 2+2=4.
belfy wrote: 17/11/2020 19:03zasto onda postavljas naucne, filozofske, vjerske i ideoloske? zato sto se ne slazes sa njima, jer su suludi, neuspjesni i lazni?
Zato što nije filozofski, kao što DRUGI u ovoj temi rade, da tvrdim da nešto NIJE, ako argumentovano i logički ne dokažem i ne objasnim kako JESTE.
Last edited by Ljubo2 on 18/11/2020 01:23, edited 1 time in total.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1236 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

planamac wrote: 17/11/2020 14:10Njima je teško da mu povjeruju, a kamoli da ga razumiju – što je jedino moguće ukoliko se 'usude' i oslobode, te potrude da sami izađu, otkriju i razumiju stvarnost onakvom kakva ona zaista jeste – samospoznajom!
Da, cjelokupnu stvarnost smo vidjeli, opipali omirisali, premjerili i spoznali IZ VANA i još uvijek gotvo ništa o njoj ne znamo. Tako da nam sada ne ostaje drugo, već da pokušamo da je pogledamo, opipamo, omirišemo, premjerimo i spoznamo IZNUTRA. Možda tako otkrijemo da se logika i rješenje tajne po kojoj stvarnost postoji ipak nalazi UNUTRA.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1237 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 17/11/2020 19:17sta ti znaci ovo boldovano? "već počinjemo da naziremo da bi nešto moglo postojati i s one strane Velikog praska".
Znači da počinjemo da naziremo da s one strane Velikog praska stoji Veliko JA+7.
User avatar
Dozer
Posts: 28369
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1238 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Znaci da ima i malo Ja+7...?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1239 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 17/11/2020 23:25Znaci da ima i malo Ja+7...?
Ne znači da ima samo MALO JA+7, već znači da i danas ničeg drugog, osim JA+7, NEMA. Ono što postoji kao PRVO, na POČETKU ("ALFA"), to postoji uvijek i na KRAJU, kao POSLJEDNJE ("OMEGA").
breba
Posts: 1705
Joined: 19/01/2005 04:37

#1240 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Vidi sad odjednom ima početka i kraja.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#1241 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Horcrux »

@Ljubo2 Nadam se da ce biti neki blog post kako si istrolao ove likove. :lol:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1242 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 18/11/2020 01:39Vidi sad odjednom ima početka i kraja.
Svaka radnja, fizička ili psihička, ima svoj i početak i kraj. Svaka počinje iz mirovanja, diže se do maksimuma, zatim slabi, pada i završava u mirovanju. To je princip "disanja" ili princip "jaje-pile-koka" ili "kvantni vakuum- sintropija-entropija". To je nužnost pretakanja Svijesti kroz njena tri priodna oblika i stanja prilikom vječitog samoodržavanja. Ova nužnost proizilazi iz vječitog naizmjeničnog umaranja Svijesti prilikom naprezanja i kretanja i opuštanja radi odmaranja.

Tokom vršenja fizičkih i psihičkih radnji Svijest stiče ZNANJE o sistemima svog naprezanja, kretanja i rada i pomoću tog ZNANJA održava svoju svjesnot i tako biva to što jeste - Svijest. Kada se tokom mirovanja odmori, ona po načinju promišljanja tog ZNANJA, kao psihička pojava i proces, uvijek iznova uzrokuje svoje fizičke sisteme kretanja i rada i tako uzrokuje sebe kao fizičku, materijalnu pojavu i proces. Uz istovremeno obnavljanje Znanja o svojim fizičkim radnjama i procesima prilikom njihovog opažanja, osjećanja, razumijevanja i pamćenja u vrijeme kad ih vrši. Na koji način uz pomoć svojih fizičkih radnji i procesa uzrokuje sebe kao psihičku pojavu i proces. To je razlog zašto Svijest ne bi mogla da postoji kad ne bi mogla da bude materijalna i zašto materija ne bi mogla da postoji kad ne bi bila svjesna. Ovo vječito naizmjenično i kružno pretalanje Svijesti kroz njena tri prirodna oblika i stanja ("disanje") je način na koji Svijest vječito postoji sama po sebi, tako što vječito i naizmjenično igra ulogu i sebe kao svog uzroka i sebe kao svoje posljedice. Sve uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja i to je ono što ima značenje Zakona vječitog POSTOJANJA.

I eto, to je svo otkriće logike i tajne postojanja materije, života i Univerzuma, izrečeno samo sa desetak rečenica, obima, ne više od jedne A4 stranice. Pomoću kojih je izrečena potpunija ISTINA o postojanju stvarnosti, nego što je izrečena u svim dosadašnjim svjetskim naučnim, filozofskim, vjerskim i ideološko-političkim djelima zajedno.

Ovo je ujedno i rezime svih pedesetak stranica napisanih na ovom forumu na temu "Otkriće tajne postojanja materije, života i Univerzuma". Iako sam na svih pedesetak stranica uvijek iznova ponavljao jedno i isto. Sve iz razloga ne bi li Zakon postojanja razumjeli oni koji prilikom mog prvog ponavljanja nisu uspjeli da ga razumiju. Ili iz razloga da ga nauče na pamet kao vjeru, bez razumijevanja, oni koji nisu sposobnii da razumiju. Sve to iz razloga kako bi se uz pomoć Zakonu postojanja i njegovog sistema vrijednosti, na planeti ostvarilo jedinstvo svih ljudi svijeta, mir, ljubav, materijalno blagostanje, pravednost, harmonija i dobro. I kako bi se pomoću Zakona postojanja oborili svi dosdašnji sistemi vrijednosti, proizašli iz dosadašnjih neuspjelih naučnih, filozofskih, religijskih i ideološko-političkih pokušaja da se riješi pitanje tajne i smisla postojanja materije, života i Univerzuma. Koji su za svoju posljedicu imali svjetske političke, vjerske, nacionalne i klasne podjele, konkurencije, mržnje, ratove, ljudska stradanja, patnje, nepravde, siromaštvo, haos i zlo,

Image
User avatar
Dozer
Posts: 28369
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1243 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 17/11/2020 23:36
Dozer wrote: 17/11/2020 23:25Znaci da ima i malo Ja+7...?
Ne znači da ima samo MALO JA+7, već znači da i danas ničeg drugog, osim JA+7, NEMA. Ono što postoji kao PRVO, na POČETKU ("ALFA"), to postoji uvijek i na KRAJU, kao POSLJEDNJE ("OMEGA").
Nego, deder ti meni pojasni jednu stvar...
Kazes da postoji samo kvantni vakuum, i to svjesni (naravno, ovo je nonsense). Pri tome uredno pljujes kompletnu danasnju nauku, sve grane, i tvrdis da su svi naucnici glupaci i da danasnja nauka u stvari ni ne postoji.
Kao sto znamo, nisi ti taj koji je uopste izmislio pojam "kvantni vakuum", a jos manje ga definisao, a ni sve ostalo sto pises, bilo koji pojam/termin.

Nije li onda malo licemjerno svoju teoriju/zakon bazirati i "dokazivati" stvarima za koje tvrdis da su glupost? A glupost su samim tim jer ih je izmislila i definisala nepostojeca i glupa nauka i naucnici. :D

@Horcrux Jedini koga on trola je on sam. :D
Mi ostali se, ocito, samo dobro zabavljamo :D
Last edited by Dozer on 18/11/2020 22:11, edited 1 time in total.
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#1244 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 17/11/2020 23:02
belfy wrote: 17/11/2020 19:17sta ti znaci ovo boldovano? "već počinjemo da naziremo da bi nešto moglo postojati i s one strane Velikog praska".
Znači da počinjemo da naziremo da s one strane Velikog praska stoji Veliko JA+7.
na stranu sto si na moja pitanja nesto pisao bez da si dao odgovor, ali ovdje si se zaboravio prelogovati. ovo pitanje je bilo upuceno planamcu...
:kakoste:
User avatar
Nowicki
Posts: 267
Joined: 07/05/2020 15:20

#1245 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nowicki »

Pročitao sam uvodni post i ako sam shvatio dobro tvrdi se da je sve jedna vječna svijest. Ovih sedam procesa nisam baš skužio skroz, ne da mi se baš čitati 50 strana. Postavio bi pokretaču teme odakle je dobio uticaj za svoje stavove. Iz indijske filozofije, evropske, ezoterije ili nešto drugo? Vidim da se spominje Dekart.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1246 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 18/11/2020 10:47Nego, deder ti meni pojasni jednu stvar...Kazes da postoji samo kvantni vakuum, i to svjesni (naravno, ovo je nonsense). Pri tome uredno pljujes kompletnu danasnju nauku, sve grane, i tvrdis da su to svi naucnici glupaci i da danasnja nauka u stvari ni ne postoji.
Ponavljam, nauka koja priznaje da je istinito samo ono što je opažljivo, mjerljivo i eksperimentom dokažljivo, je GLUPA nauka, koja nikad neće uspjeti da otkrije ISTINU o postojanju stvarnosti. Zato što stvarnost ima dvije strane, opažljivu SPOLJAŠNJU i neopažljivu UNUTRAŠNJU. I zato što spoljašnja OPAŽLJIVA strana stvarnosti koju nauka istražuje i priznaje, istinski ne postoji, već unutrašnja NEOPAŽLJIVA, koju nauka svojom čulnom metodom ne može ni da dotakne. A posebno je glupa što je za opstanak ljudskog društva više štetna, nego korisna, jer, koliko god je smislila sredstava koja su korisna za čovjekovo održanje, još više je smislila i proizvela sredstava za čovjekovo samouništenje. Samo ko je glup ovo ne može da razumije, čak ako mu se i više puta ponovi.
Dozer wrote: 18/11/2020 10:47Kao sto znamo, nisi ti taj koji je uopste izmislio pojam "kvantni vakuum", a jos manje ga definisao, a ni sve ostalo sto pises, bilo koji pojam/termin.
Naprotiv, nauka nema nikakvu definiciju Kvantnog vakuuma, s obzirom da je nematerijalan i da naučne, čulne metode na njega nisu primjenljive. Jedino što nauka zna o Kvantnom vakuumu jeste da je nepresušni izvor energije od koje nastaje Univerzum i život u njemu, a šta je energija, naučnici pojma nemaju.

Jedina valjana definicija Kvantnog vakuuma je ova koju sam ja dao uz pomoć analize energije, po kojoj energija nije nešto što može samo da se napreže i kreće, već i opaža svoje naprezanje i kretanje, osjeća, pamti, misli i razumije. Iz čega slijedi zaključak da je energija napregnuta i pokrenuta SVIJEST, jer fizičke i psihičke radnje naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja su osnovni faktori SVIJESTI. Iz čega slijedi zaključak da je Kvantni vakuum polje nepokrenute, nematerijalne SVIJESTI.

I to je prava definicija Kvantnog vakuuma koju naučnici uz pomoć svojih epirijskih metoda nikada neće otkriti. Jednostavno jer su loši logičari, tj. filozoifi, jer ne mogu da se sjete da suština stvarnosti nije njena fizička SPOLJAŠNJOST, već psihička i svjesna UNUTRAŠNJOST, koju naučnici svojim metodama ne mogu ni da dotaknu. To su nepobitne činjenice i o Kvantnom vakuumu i o nauci. Sve sam ja ovo u više navrata objasnio, ali nemam kome.
Dozer wrote: 18/11/2020 10:47Nije li onda malo licemjerno svoju teoriju/zakon bazirati i "dokazivati" stvarima za koje tvrdis da su glupost?
Tačno je da u nauci postoje dokazi da energija raspolaže sa svih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i tačno je da ja te naučne dokaze koristim da izvedem zaključak da je Kvantni vakuum polje nepokrenute, nematerijalne Svijesti.

Ali tačno je i to da se pojam "PAMET" ne svodi samo na metodu "OPAŽANJA", koju naučnici jedino priznaju, jer i svaka ovca može da OPAŽA. Pojam "PAMET" podrazumijeva "SPOSOBNOST RAZUMIJEVANJA" svega onoga što može da se OPAZI, kojom ovce NE RAPOLAŽU, a ljudi bi TREBALO da RASPOLAŽU i po toj sposobnosti RAZUMIJEVANJA svega onoga što su opazili, budu PAMETNIJI od ovaca. Nažalost, ni oni, isto kao i ovce, ne raspolažu u potpunosti sposobnošću RAZUMIJEVANJA onoga što opaze, zbog čega još uvijek glupe naučne, filozofske, religijske i ideološko-političke definicije o stvarnosti još uvijek vladaju svijetom, na veliku štetu svijeta.

Dakle, Dozeru, uzalud se pozivaš na nauku i daješ joj toliki značaj, sa namjerom da obezvrijediš Zakon postgojanja. Zakon postojanja je nešto VIŠE od nauke, a to je RAZUMIJEVANJE opažene stvarnosti.

Ali teško ja to tebi mogu objasniti jer ti ne znaš šta pojam "RAZUMIJEVANJE" podrazumijeva, jer tom sposobnosšću NE RASPOLAŽEŠ. To iz posta u post dokazuješ.
Dozer wrote: 18/11/2020 10:47 @Horcrux Jedini koga on trola je on sam. :D Mi ostali se, ocito, samo dobro zabavljamo :D
"Blago onima sa siromašnim duhom, jer njihovo je kraljevstvo nebesko" (Biblija). Jer su NERAZUMNI (čitaj: glupi), jer bi samo da se ZABAVLJAJU. Pa su im i svjetski ratovi, ljudska stradanja, patnja i siromaštvo, haos i zlo svake vrste, ZABAVA. Koji se bez razumijevanja i znanja Zakona postojanja ne mogu prevladati. A, nažalost, eto, i Zakon postojanja im je samo "ZABAVA".
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1247 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 18/11/2020 18:40na stranu sto si na moja pitanja nesto pisao bez da si dao odgovor, ali ovdje si se zaboravio prelogovati. ovo pitanje je bilo upuceno planamcu...
Svako ima pravo da komentariše svačiji post. Moj odgovor na tvoje pitanje koje si uputio Planamcu, ne sprečava Planamca da i on dadne svoj odgovor. Koji, siguran sam, neće da bude drugačiji od moga.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1248 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Nowicki wrote: 18/11/2020 22:15Pročitao sam uvodni post i ako sam shvatio dobro tvrdi se da je sve jedna vječna svijest. Ovih sedam procesa nisam baš skužio skroz, ne da mi se baš čitati 50 strana. Postavio bi pokretaču teme odakle je dobio uticaj za svoje stavove. Iz indijske filozofije, evropske, ezoterije ili nešto drugo? Vidim da se spominje Dekart.
Odgovori na pitanje koje si postavio su u više navrata i na razne načine već dati u ovoj temi i ne da mi se da se više, po ko zna koji put, ponavljam. Ali ako želiš sažetiji i kraći odgovor, možeš da pogledaš ovaj moj 27 minutni viideo:

User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#1249 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by planamac »

Ovaj post, kao i sve ostale koje sam napisao i postavio treba posmatrati kao cjelinu, koja kao takva – cjelovita, čini određenu poruku, a istovremeno pravi i predstavlja kontekst za onaj (bitniji) dio napisanog, kojeg boldiranjem ističem, sve u želji i nadi da će pomoći čitaocu u shvatanju „šta je pisac hotio rijeti“.

U svim mojim postovima u ovoj temi namjera mi je bila da, kao neko kome je Zakon postojanja upotpunio sliku svijeta, na način da je otkrio „nedostajuću kariku“ u mom poimanju stvarnosti, koju bih najjednostavnije opisao sa „ko je taj, šta je taj i kakav je taj 'Bog', da prosti/te“ :) (ili kako to još preciznije Ljubo, tj. Zakon postojanja, definiše i objašnjava, tj. daje odgovor na pitanjašta, kako i zašto 'zaista' Postoji – sve/to što postoji), pokušam (svojim iskustvom i spoznajama s kojima raspolažem) pomoći još nekom mogućem tragaocu za Istinom u njegovom istraživanju.

Najkonkretnije, posljednji post koji sam postavio (koji je citat iz knjige „Stvarnost nije kao što izgleda“) meni nedvosmisleno potvrđuje Zakon postojanja, a dobronamjernom, obrazovanom i razumnom čitaocu - kao i onom koji eventualno nije upoznat sa „kvantnim poljem i njegovim petljama“, tj. činjenicom da 'stvarnost nije kao što izgleda', te da kvantni vakuum (može se čitati i Svijest ili Bog, tj. kako kome već volja) u vidu polja svojim vibracijama generiše sve što postoji - bi mogao biti poticaj da (ponovo) iščita sve ono što je ovdje Ljubo na/pisao, da (još malo) porazmisli o svemu tome što eventualno pročita i da (konačno) razumije Zakon postojanja.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1250 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Ovaj Planamčev post, gore, je dokaz i nada da ipak nije sve izgubljeno. To je dokaz da ipak postoje i pojedinci, nažalost, rijetki, koji rasplažu i onom ljudskom sposobnošću, jedinom po kojoj se čovjek razlikuje od ostalih živih bića, tj. sposobnošću RAZUMIJEVANJA stvarnosti. Nije potrebno da takvih ljudi na svijetu bude mnogo, da pomognu i drugima da Razumiju sve ono što im do danas negativne satanističke horde nisu dozvoljavale da RAZUMIJU, da bi, kad budu uspjeli da razumiju, mogli da pomognu da se svijet, koji još uvijek dubi na glavi, postavi na noge. Ja sam siguran da među brojnim posjetiocima ove teme ima još takvih, ali pod pritiskom "negativaca" koji pokušavaju da ovladaju ovom temom, još nisu sigurni da su RAZUMJELI to što su RAZUMJELI, pa se zato još ne usuđuju da se izjasne da su RAZUMJELI, plašeći se da ne pogriješe. A i kako se ne bi plašili, kod tolikog pritiska negativnih utcaja svjetske nauke, filozofije, svjetskih religija, ideologija i politika, koji preko sistema obrazovanja i svjetskih mas medija pokušavaju na sve moguće načine da unište LJUDSKI RAZUM i od čovjeka naprave bijednog crva kojeg će sa lakoćom moći u svako doba da zgaze.
Post Reply