OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#101 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

cekaj malo, pa nisi valjda i ti svojih 7 izmislio? ja sam samo pitao kojih su to sedam... ne moram valjda i ja izmisliti sedam samo da bi diskutovali...
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#102 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 25/05/2020 21:40 cekaj malo, pa nisi valjda i ti svojih 7 izmislio? ja sam samo pitao kojih su to sedam... ne moram valjda i ja izmisliti sedam samo da bi diskutovali...
Nema problema. Evo ovdje sam sve to objasnio. Da nisam ništa izmislio, već otkrio.

https://www.youtube.com/watch?v=xVZ6nOjGJNc&t=171s
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#103 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Premise koje koristim kao neoborive činjenice i logika, tj. zaključci koje izvodim iz tih činjenica da bih objasnio postojanje materoje, života i Svemira, su NEOBORIVI. Ipak, veći b roj ljudi je koji to moje objašnjenje ne prihvataju, a neki me čak i napadaju. Naravno, bez argumenata, jer prije napadaju moju ličnost, tj. "ego", nego moj logički, tj. filozofski sistem. Postoji razlog, ZAŠTO. Pogledajte ovaj video na kojem čovjek veoma razložno odgovara upravo na ovo pitanje "ZAŠTO" ljudi, nove i bolje ideje od starih, teško prihvataju, a njihove donosioce ili pristalice novih ideja, kako je istorija pokazala, često grde, tjeraju na odricanje, pa i kažnjavaju ili ubijaju.

https://youtu.be/h9WWyDMNOX4
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#104 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Kako objasnjavate da FK Sarajevo nema svoj stadion a FK Zeljeznicar ima?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#105 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 26/05/2020 04:52 Kako objasnjavate da FK Sarajevo nema svoj stadion a FK Zeljeznicar ima?
Pa isto kao što se objašnjava zašto je moj djed imao khurac, a baba nije.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#106 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Pa moze i taj primjer...
Je li svijest "baba" nije pokrenula tu stvar? A zasto svijest "deda" jeste?

Mada mi je interesantniji prethodni primjer jer se radi o mnogo svijesti kontra mnogo svijesti i odnosi se na nesto cisto materijalno van tih svijesti, a sve te svijesti su emotivne oko toga.

Nije zazancija, samo sam nasao banalan primjer da objasnite kako se vasa neoboriva teorija primjenjuje u "realnom" svijetu. Hvala.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#107 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 26/05/2020 05:23 Pa moze i taj primjer...
Je li svijest "baba" nije pokrenula tu stvar? A zasto svijest "deda" jeste?
Sve je to zbog sekxa. Uvijek mora da postoji onaj ko hebe i onaj ko treba da bude heban . E sada, ko je od to dvoje "Željo", a ko "Sarajevo", to ne znam. To se uvijek rješava na licu mjesta, na terenu.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#108 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba »

Ali kako bas u 91 minuti iz ofsajda?
Koja svijest to uradi? Lopta, sudija, tim, igrac, kisa i klizava trava? Ili je sve to jedno?
I 20,000 svijesti pohrani isto u sjecanje kolektivne svijesti?
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#109 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by L u c i f e r »

A kako geyevi, hebu jedan drugog... :saveta:
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#110 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

breba wrote: 26/05/2020 05:57 Ali kako bas u 91 minuti iz ofsajda?
Koja svijest to uradi? Lopta, sudija, tim, igrac, kisa i klizava trava? Ili je sve to jedno?
I 20,000 svijesti pohrani isto u sjecanje kolektivne svijesti?
Kad je nešto nepravedno i po zlu, to su sve šejtanska posla.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#111 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

L u c i f e r wrote: 26/05/2020 07:31 A kako geyevi, hebu jedan drugog...
I to su šejtanska posla.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#112 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Veigar »

L u c i f e r wrote: 26/05/2020 07:31 A kako geyevi, hebu jedan drugog... :saveta:
To je neriješen rezultat.
:-D :izet: :-D :izet:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#113 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by i agree »

Ljubo2 wrote: 26/05/2020 05:09
breba wrote: 26/05/2020 04:52 Kako objasnjavate da FK Sarajevo nema svoj stadion a FK Zeljeznicar ima?
Pa isto kao što se objašnjava zašto je moj djed imao khurac, a baba nije.
:lol: :lol:
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#114 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

sve je to lijepo, ali nikako da objasni kojih su to 7....
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#115 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 26/05/2020 23:45 sve je to lijepo, ali nikako da objasni kojih su to 7....
U ovoj temi više puta sam objasnio kojih su to 7 sposobnosti, ali tebi mrsko da čitaš moje postove i želiš da tebi lično posebno objasnim. Dobro, objasniću ti, hajde, ne kukaj - ionako sam besposlen i ne znam šta bih sa sobom.

Krenuću od tvrdnje fizičara i biologa da samo energija i informacija postoji. Energija se uvijek manifestuje kao fizička radnja i proces naprezanja i kretanja, a informacija kao psihička radnja i proces opažanja tog naprezanja i kretanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. Dakle, tih "7" o kojima govorim su fizičke i psihičke radnje: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, i od tih radnji je naprevljen cijeli Svemir. Koji nestaje kad te radnje prestanu.

Ovdje sada treba razumjeti da fizičari i biolozi griješe kad tvrde da energija i informacija POSTOJI, jer nije logično da fizičke i psihičke radnje mogu POSTOJATI. Ne mogu! Da te radnje uistinu POSTOJE, one se nikad ne bi mogle završiti i Svemir bi POSTOJAO vječno.

A šta je to, onda, što POSTOJI vječno?

Vječno može POSTOJATI samo VRŠILAC tih radnji. Dakle, može postojati samo KRETAČ koji se napreže i kreće. Koji istovremeno vrši i psihičke radnje opažanja tog svog naprezanja i kretanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja.

E sada, fizičari i biolozi imaju problem čak i da pretpostave da Vršilac tih radnji uopšte i postoji, a kamo li da ga otkriju i identifikuju, jer kad sve fizičke i psihičke radnje prestanu, od Svemira ne ostaje ništa što bi se moglo nazvati Vršiocem tih radnji. Ostaje samo svemirska crna jama, kvantni vakuum, prostor bez materije i materijalnih formi.

Međutim, to nikako ne znači da Vršilac svih fizičkih i psihičkih radnji NE POSTOJI. On postoji, itekako, samo nije opažljiv, mjerljiv, ni eksperimentom dokažljiv. Zato jer NIJE MATERIJALAN. Tek kad se napregne i pokene, poprima materijalna, fizička svojstva sile i mase i postaje opažljiv, mjerljiv i eksperimentom dokažljiv. A čim se zaustavi i umiri, on kao da nestane i kao da ga nema.

Sada se postavlja pitanje, a kako se može dokazati da taj nematerijalni Vršilac svih fizičkih i psihičkih radnji POSTOJI?

To čovjek može dokazati na vrlo jednostavan način, jer i ljudski organizam, isto kao i cijeli Svemir, je sačinjen od tih istih SEDAM fizičkih i psihičkih procesa i radnji, koje kad prestanu i ljudski organizam, isto kao i Svemir, se raspada i nestaje. Što podrazumijeva, ako taj Vršilac tih radnji u ljudskom organizmu uopšte postoji, čovjek bi to morao znati.

Naravno da svaki čovjek to zna. To je ono u čovjeku što zovemo imenom SVIJEST, koja sebe zove imenom "JA". To čovjekovo svjesno JA, je dakle, to koje je sposobno da vrši tih sedam fizičkih i psihičkih radnji i pomoću njih, od sebe samoga gradi i održava ljudski organizam. Koji umire i raspada se kad to čovjekovo svjesno JA prestane da se napreže, kreće, opaža, osjeća, pamti, misli i razumijeva. Sve ovo svaki čovjek u sebi samom može i da provjeri i razumije i da se uvjeri.

Kao što rekoh, dokazivanje POSTOJANJA tog čovjekovog JA je jednostavno. Ali nije emprijski, tj. čuno već vančulno. Čovjekovo JA dokazuje svje POSTOJANJE samome sebi u sebi. Kako? UZ pomoć fizičkih i psihičkih radnji koje vrši. Ovu metodu SAMODOKAZIVANJA otkrio je još prije 400 godina francuski filozof DESKARTES kada je rekao: "Mislim, dakle, POSTOJIM". Čovjekova Svijest, tj. čovjekovo JA, može dokazati svoje postojanje uz pomoć bilo koje od ovih sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji, zato jer čovjekovo JA, uz pomoć tih 7 vrsta svojih sposobnosti i radnji i postoji i sebe dovodi u stanje svjesnosti. Odnosno, uvijek je svjesno da je upravo ONO, to, koje je sposobno da te radnje vrši.

Čovjekovo JA, kada se napregne i pokrene, manifestuje se kao elektromagnetno polje. Od takvih elektromagnetnih, živih i svjesnih polja, različitih veliččina, frekvencija i gustina, napravljen je cijeli Svemir. Čovjekovo svjesno elektromagnetno polje obuhvata i prožima cijeli ljudski organizam. To je ono što se zove imenom "aura" ili "duša" čovjeka. Ona informatički u sebi povezuje sve organe i ćelije tijela. Pomoću nje rade, čula, mozak i nervni sistem. Ona na taj način omogućuje da cijeli ljudski organizam, napravljen od milijardi ćelija, grupisanih u oko 42. dijelova, djelića i organa, postoji kao jedinstvena, živuća, svjesna cjelina i biće. Kad se ovo čovjekovo svjesno JA, tj. aura, odvoji od tijela, tijelo se raspada i umire, a to čovjekovo JA nastavlja i dalje da živi, bez tijela, gotovo isto kao i sa tijelom, takođe i dalje potpuno svjesno, uz pomoć tih svojih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.

Sve ovo ne važi samo za čovjeka, već i za svaku elementarnu česticu, atom, nebesko tijelo, galaksiju, za tijelo svake ćelije, biljke, životinje, kao i za Svemir kao cjelinu. Sve to ima svoje JA koje raspoalže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, pomoću kojih i postoji i sva čuda ovog svija čini. Tako da slobodno možemo da tvrdimo da POSTOJI samo Svijest, koja sebe zove imenom "JA" i njenij 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti. Skraćeno: "JA + 7". Zato to "JA + 7" i ima značenje ZAKONA SVEUKUPNOG POSTOJANJA. UZ pomoć tih "7", moguće je SVE. Bez njih POSTOJANJE Svijeta ne bi bilo moguće.

Sve je "prosto k'o pasulj", zar ne?

Na mom videu sve je to malo opširnije objašnjeno.

https://www.youtube.com/watch?v=xVZ6nOjGJNc&t=171s
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#116 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

stvarno mi nije mrsko. citam tvoje postove sa uzivanjem, ali zasto jednostavno ne kazes kojih su tih 7...
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#117 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by i agree »

belfy wrote: 27/05/2020 18:35 stvarno mi nije mrsko. citam tvoje postove sa uzivanjem, ali zasto jednostavno ne kazes kojih su tih 7...
Pa napiso ti je evo ovih 7
Ljubo2 wrote: 27/05/2020 02:42 Naravno da svaki čovjek to zna. To je ono u čovjeku što zovemo imenom SVIJEST, koja sebe zove imenom "JA". To čovjekovo svjesno JA, je dakle, to koje je sposobno da vrši tih sedam fizičkih i psihičkih radnji i pomoću njih, od sebe samoga gradi i održava ljudski organizam. Koji umire i raspada se kad to čovjekovo svjesno JA prestane da se napreže, kreće, opaža, osjeća, pamti, misli i razumijeva. Sve ovo svaki čovjek u sebi samom može i da provjeri i razumije i da se uvjeri.
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#118 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

ma to sam razumio, nego zasto jednostavno ne kaze kojih su to 7...
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#119 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by i agree »

Pa mora malo zakomplikovat da bi lakse shvatio :lol:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#120 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Diwan »

Ljubo2 wrote: 27/05/2020 02:42
belfy wrote: 26/05/2020 23:45 sve je to lijepo, ali nikako da objasni kojih su to 7....
U ovoj temi više puta sam objasnio kojih su to 7 sposobnosti, ali tebi mrsko da čitaš moje postove i želiš da tebi lično posebno objasnim. Dobro, objasniću ti, hajde, ne kukaj - ionako sam besposlen i ne znam šta bih sa sobom.

Krenuću od tvrdnje fizičara i biologa da samo energija i informacija postoji. Energija se uvijek manifestuje kao fizička radnja i proces naprezanja i kretanja, a informacija kao psihička radnja i proces opažanja tog naprezanja i kretanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. Dakle, tih "7" o kojima govorim su fizičke i psihičke radnje: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, i od tih radnji je naprevljen cijeli Svemir. Koji nestaje kad te radnje prestanu.

Ovdje sada treba razumjeti da fizičari i biolozi griješe kad tvrde da energija i informacija POSTOJI, jer nije logično da fizičke i psihičke radnje mogu POSTOJATI. Ne mogu! Da te radnje uistinu POSTOJE, one se nikad ne bi mogle završiti i Svemir bi POSTOJAO vječno.

A šta je to, onda, što POSTOJI vječno?

Vječno može POSTOJATI samo VRŠILAC tih radnji. Dakle, može postojati samo KRETAČ koji se napreže i kreće. Koji istovremeno vrši i psihičke radnje opažanja tog svog naprezanja i kretanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja.

E sada, fizičari i biolozi imaju problem čak i da pretpostave da Vršilac tih radnji uopšte i postoji, a kamo li da ga otkriju i identifikuju, jer kad sve fizičke i psihičke radnje prestanu, od Svemira ne ostaje ništa što bi se moglo nazvati Vršiocem tih radnji. Ostaje samo svemirska crna jama, kvantni vakuum, prostor bez materije i materijalnih formi.

Međutim, to nikako ne znači da Vršilac svih fizičkih i psihičkih radnji NE POSTOJI. On postoji, itekako, samo nije opažljiv, mjerljiv, ni eksperimentom dokažljiv. Zato jer NIJE MATERIJALAN. Tek kad se napregne i pokene, poprima materijalna, fizička svojstva sile i mase i postaje opažljiv, mjerljiv i eksperimentom dokažljiv. A čim se zaustavi i umiri, on kao da nestane i kao da ga nema.

Sada se postavlja pitanje, a kako se može dokazati da taj nematerijalni Vršilac svih fizičkih i psihičkih radnji POSTOJI?

To čovjek može dokazati na vrlo jednostavan način, jer i ljudski organizam, isto kao i cijeli Svemir, je sačinjen od tih istih SEDAM fizičkih i psihičkih procesa i radnji, koje kad prestanu i ljudski organizam, isto kao i Svemir, se raspada i nestaje. Što podrazumijeva, ako taj Vršilac tih radnji u ljudskom organizmu uopšte postoji, čovjek bi to morao znati.

Naravno da svaki čovjek to zna. To je ono u čovjeku što zovemo imenom SVIJEST, koja sebe zove imenom "JA". To čovjekovo svjesno JA, je dakle, to koje je sposobno da vrši tih sedam fizičkih i psihičkih radnji i pomoću njih, od sebe samoga gradi i održava ljudski organizam. Koji umire i raspada se kad to čovjekovo svjesno JA prestane da se napreže, kreće, opaža, osjeća, pamti, misli i razumijeva. Sve ovo svaki čovjek u sebi samom može i da provjeri i razumije i da se uvjeri.

Kao što rekoh, dokazivanje POSTOJANJA tog čovjekovog JA je jednostavno. Ali nije emprijski, tj. čuno već vančulno. Čovjekovo JA dokazuje svje POSTOJANJE samome sebi u sebi. Kako? UZ pomoć fizičkih i psihičkih radnji koje vrši. Ovu metodu SAMODOKAZIVANJA otkrio je još prije 400 godina francuski filozof DESKARTES kada je rekao: "Mislim, dakle, POSTOJIM". Čovjekova Svijest, tj. čovjekovo JA, može dokazati svoje postojanje uz pomoć bilo koje od ovih sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji, zato jer čovjekovo JA, uz pomoć tih 7 vrsta svojih sposobnosti i radnji i postoji i sebe dovodi u stanje svjesnosti. Odnosno, uvijek je svjesno da je upravo ONO, to, koje je sposobno da te radnje vrši.

Čovjekovo JA, kada se napregne i pokrene, manifestuje se kao elektromagnetno polje. Od takvih elektromagnetnih, živih i svjesnih polja, različitih veliččina, frekvencija i gustina, napravljen je cijeli Svemir. Čovjekovo svjesno elektromagnetno polje obuhvata i prožima cijeli ljudski organizam. To je ono što se zove imenom "aura" ili "duša" čovjeka. Ona informatički u sebi povezuje sve organe i ćelije tijela. Pomoću nje rade, čula, mozak i nervni sistem. Ona na taj način omogućuje da cijeli ljudski organizam, napravljen od milijardi ćelija, grupisanih u oko 42. dijelova, djelića i organa, postoji kao jedinstvena, živuća, svjesna cjelina i biće. Kad se ovo čovjekovo svjesno JA, tj. aura, odvoji od tijela, tijelo se raspada i umire, a to čovjekovo JA nastavlja i dalje da živi, bez tijela, gotovo isto kao i sa tijelom, takođe i dalje potpuno svjesno, uz pomoć tih svojih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.

Sve ovo ne važi samo za čovjeka, već i za svaku elementarnu česticu, atom, nebesko tijelo, galaksiju, za tijelo svake ćelije, biljke, životinje, kao i za Svemir kao cjelinu. Sve to ima svoje JA koje raspoalže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, pomoću kojih i postoji i sva čuda ovog svija čini. Tako da slobodno možemo da tvrdimo da POSTOJI samo Svijest, koja sebe zove imenom "JA" i njenij 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti. Skraćeno: "JA + 7". Zato to "JA + 7" i ima značenje ZAKONA SVEUKUPNOG POSTOJANJA. UZ pomoć tih "7", moguće je SVE. Bez njih POSTOJANJE Svijeta ne bi bilo moguće.

Sve je "prosto k'o pasulj", zar ne?

Na mom videu sve je to malo opširnije objašnjeno.

https://www.youtube.com/watch?v=xVZ6nOjGJNc&t=171s
Šta ćeš s tajnom postojanja...
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#121 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by allem_77 »

i agree wrote: 27/05/2020 23:46 Pa mora malo zakomplikovat da bi lakse shvatio :lol:
Ma ovo mu je bio uvod. Na kraju će reći da je u stanju da liječi ljude na daljinu. :D
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#122 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Diwan wrote: 27/05/2020 23:50 Šta ćeš s tajnom postojanja...
Da nisi možda htjeo da pitaš: Šta ću sa RJEŠENJEM tajne POSTOJANJA, odnosno, sa otkrićem ZAKONA POSTOJANJA? Ili, kakva je praktična vrijednost otkrića ZAKONA POSTOJANJA? Ako to pitaš, odgovor je da se sa otkrićem Zakona postojanja može učiniti slijedeće:

1. Može se učiniti kraj onom dijelu nauke koja za tim rješenjem, odnosno, Zakonom, već odavno traga.

2. Može se učiniti kraj bezvrijedne svjetske filozofije, koja se takođe tim pitanjem bavi, a još uvijek nije riješila ništa.

3. Mogu se oboriti sva svjetska religijska učenja i religije i tako onemogućiti sve svjetske religijske podjele, pripadnosti i međuvjerske mžnje i ratovi.

4. Mogu se obezvrijediti sve izmišljene, neprirodne i bezvrijedne svjetske nacionalne podjele i pripadnosti, s obzirom da su svi ljudi na svijetu isti, po tome što se svi i rađaju i žive i umiru samo kao ljudi. Jer u stvarnosti, ne postoje ni Srbi, ni Hrvati, ni Engleszi, ni Kinezi itd, već samo ljudi, koji su tokom odrastanja, vaspitanja, manipuliranja i DRESIRANJA NAUČILI DA MISLE da su Srbi, Hrvati, Englezi, Kinezi itd.

5. Može se oboriti lažni i princip podjele, konkuirencije, mržnje i borbe savakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva održanja, po kojem čovječanstvo još uvijek živi, koji odobrava i svjetska nauka (darvinizam) i filozofija i sve svjetske ideologije i politike, tvrdeći da je to prirodan i najbolji princip održanja. Pa kad se taj princip obori, tada će biti moguće ukinuti političku (kao i nacionalnu i vjersku) podjelu svijeta, ujediniti svijet i uspostviti trajni svjetski mir i red.

6. Može se dokazati da da je princip jedinstva, mira, reda, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravedne podjele rada i rezultata rada, prirodan i najbolji princip samoodržanja, po kojem teče evolucija žive i svjesne materije, tj. gradnja svih materijalnih formi u Svemiru u vidu harmoničnih sistema kretanja i rada, poput atoma, nebeskih tijela, sistema nebeskih tijela, te tijela ćelija, biljaka, životinnja i ljudi, pomoću kojih se najlakše samoodržava, tj. izbjegava svako Zlo, a ostvaruje Dobro. Od kojih je ljudski organizam jedan od najsavršenijih. Unutar kojeg nikave druge podijeljenosti (nacionalne, vjerske, političke i klasne) nema, osim pravedne podjele rada i rezultata rada. Od osam milijardi ljudi na svijestui, niti i jedan, ni po čemu nije, ni više ni manje vrijedan od drugog. Kad taj prirodni princip harmonije i Dobra svi ljudi shvate i po njemu se ujedine i samoorganizuju, tada će i cijelo čovječanstvo da postane jedinstveno živo i svjesno biće i organizam, poput ljudskog organizma,jer to je uslov da se u čovječanstvo inkarnira Kolektivna svijest Čovječanstva, u vidu jednog golemog i posebnog, elektomagnetnog, živog i svjesnog polja, koje će informatički, telepatski da poveže sve ljude svijeta u jedinstvenu živuću cjelinu, organizam i biće. Na isti način kao što i ljudska aura ili duša, povezuje sve ćelije i organe ljudskog organizma u jedinstvenu, kompaktnu živuću i svjesnu cjelinu i biće.

Eto, sve to, isključivo i samo, uz pomoć znanja i razumijevanja Zakona poostojanja, od strane svih ljudi svijeta, će moći da se postigne. Bez toga i dalje će svijet da bude politički, nacionalno, vjerski i klasno podijeljen. I dalje će da vladaju međupolitičke, međunacionalne, međuvjerske i međuklasne netolerancije, mržnje, ratovi, terorizmi, ubijanja ljudi, rušenja njihovih domova i ekonomija, protjerivanja, pohlepa, pljačke, siromaštvo i patnje svake vrste. Sve do Trećeg i posljednjeg svjetskog rata i samouništenja. Da bi tako svi skupa, "po zasluzi", preselili se iz zemaljskog pakla, kod Boga u Raj. Jer ovako neuki i glupi, nismo znali kako da na Zemlji napravimo Raj.

Najkraće rečeno: bez Znanja i razumijevanja Zakona postojanja - Pakao. Sa Znanjem i razumijevanjem Zakona postojanja - Raj. Sa Znanjem SVE, bez Znanja, NIŠTA. Ko ono bješe da je rekao: "Znanje je sila, Znanje je moć"? Ili, kako je to kineski filozof Lao Ce objasnio, rekavši: "Pazite na svoja Znanja, ona postaju vaše misli. Pazite na svoje misli, one postaju vaša djela. Pazite na svoja djela, ona postaju vaše navike. Pazite na svoje navike, one postaju vaša sudbina".

https://www.youtube.com/watch?v=xVZ6nOjGJNc&t=171s

.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#123 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

allem_77 wrote: 27/05/2020 23:55 Ma ovo mu je bio uvod. Na kraju će reći da je u stanju da liječi ljude na daljinu.
Ne, nisam u stanju da činim čuda.

Jednom prilikom, kada sam "izašao iz tijela", "sbjelosno biće" me je upitalo, da li želim da činim čuda? Odgovori sam, NE, čuda zaglupljuju ljude. Ja želim da objasnim čuda. I što sam tražio to sam i dobio - Zakon popstojanja. Postojanje materije, života i Svemira je najveće moguće čudo.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#124 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by MaksprotivMarksa »

Covjek uopste nije napisao stvari bez smisla, zanimpjibo logicira, ne znam cemu potreba da ismijavate covjeka samo zato sto je iznio svoja uvjerenja koja je pokusao i da obrazlozi.

Vama gospodine Ljubo svaka cast, ja se sa vasom teorijom ne slazem jer ste zarobljeni u religioznim i new age terminima, ali cinjenica da neko promislja o ovakbim stvarima me raduje, to je nesto sto inzinkerski ograniceni mozgovi ne mogu da dokuce, zato vas i pitaju za prakticnu primjenu, zapratiti cu vas na drustvenim mrezama da pratim vas i razvoj vase ideje.
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#125 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

mislim da je vecina skontala sta je tih sedam, pa mi samo nije jasno zasto on to ne smije jednostavno javno reci...
Post Reply