OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1676 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Kako ti rekoh davno, na samom pocetku ove komunikacije - ti se nalazis u beskonacnoj petlji svoje teorije, tj. u Loop-u iz kojeg ne mozes da izadjes na "pozitivnu" stranu, naprosto jer ne mozes da dodjes do bilo kakvog empirijskog dokaza za svoje tvrdnje. Sve ovo sto trabunjas meni izgleda kao tocak koji se vrti u mjestu i ne moze da ode nigdje jer je zaglavljen izmedju ona 2 valjka koja ga pokrecu, ali takodjer i drze u mjestu.

Identicno svim mogucim religijama, koje se baziraju na vjerovanju da je ono sto pise u njihovim knjigama istina i tacno, tako se isto i ti postavljas prema ovoj svojoj teoriji koju nazivas "zakon". Kao sto znas, svaki zakon do kojeg je dosla bilo koja nauka, MORA se moci i dokazati, a zatim i potvrditi naucnim metodama.
U ovim tvojim "postavkama zakona" naprosto ne postoje nikakve naucne metode kojima bi se uopste moglo potvrditi bilo sta. Sve sto nabrajas je zapravo samo jedan skupo poznatih osobin svakog zivog bica. To sto si ti svemu tome sada dao nekakvo novo ime i poksuavas dati nekakvo novo znacenje koje je, kao, uzrok svega toga - besmisleno je sve dok to ne mognes dokazati. A, kako to nisi uspio tokom zadnjih 40 godina zivota, onda ti ostaje da se zapitas:
- Da li je uopste moguce tu bilo sta dokazati?
- Da li je ta ttvoja postavka uopste realna?

Onog momenta kad mognes na neki empirijski nacin dokazati ove svoje tvrdnje, tada ce te neko vjerovatno i malo ozbiljnije shvatiti. Ali... tesko ces ikada uspjeti nesto takvo jer, ocito, nisi bas u stanju izaci iz loopa koji si sam sebi stvorio u svojoj glavi.
Last edited by Dozer on 22/03/2021 12:04, edited 3 times in total.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1677 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 21/03/2021 23:40
Tempo wrote: 21/03/2021 23:37moj te mota oko plota
Moj te ganja oko panja!
strasno je da neko koje otkrio zakon postojanja, ko je reinkarnacija mao ce tunga, licni prijatelj svjetlosnih bica, uneverzalni poznavalac nauke, mesija i, mozemo slobodno reci, duh koji hoda, koristi ovakav rijecnik. sramota.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1678 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 22/03/2021 12:02strasno je da neko koje otkrio zakon postojanja, ko je reinkarnacija mao ce tunga, licni prijatelj svjetlosnih bica, uneverzalni poznavalac nauke, mesija i, mozemo slobodno reci, duh koji hoda, koristi ovakav rijecnik. sramota.
Sve je to tačno što si rekao za mene. Ali ja sam i još nešto što si zaboravio da pomeneš - ČOVJEK.

Jedan od proroka je za mene rekao i ovo: "U svojoj mladosti biće veliki grešnik, ali će kasnije promijeniti svoje putove i postati gotovo svetac".

Ja te svoje "putove" još uvijek nisam do kraja promijenio. Još uvijek nisam postao onaj kome "kad opliš jedan obraz, pruža i draugi". Zato pazi se! Nemoj se zajebavati sa mnom!
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1679 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 22/03/2021 13:19 Jedan od proroka
koji?
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1680 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Nenadjebivo.... lik je sebe nasao u rijecima navodnih proroka, a u koje ni sam ne vjeruje, pa samim tim ni u njihove rijeci ... :lol: :lol: :lol:

Loop of the loops :thumbup:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1681 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Dozer wrote: 22/03/2021 20:04 Nenadjebivo.... lik je sebe nasao u rijecima navodnih proroka, a u koje ni sam ne vjeruje, pa samim tim ni u njihove rijeci ... :lol: :lol: :lol:

Loop of the loops :thumbup:
gloop of the gloops
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1682 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 22/03/2021 11:57 Kako ti rekoh davno, na samom pocetku ove komunikacije - ti se nalazis u beskonacnoj petlji svoje teorije, tj. u Loop-u iz kojeg ne mozes da izadjes na "pozitivnu" stranu, naprosto jer ne mozes da dodjes do bilo kakvog empirijskog dokaza za svoje tvrdnje.
Svi stavovi Zakona postojanja imaju svoju i iskustvenu i naučnu i logičku podlogu. Ako želiš da tvrdiš suprotno, moraš biti konkretan. Moraš pojedinačno navesti svaki moj stav i svaki moj argument kojim ja taj stav dokazujem i oboriti svaki moj argument sa svojim argumentom. Bez toga, pričaš uprazno.
Dozer wrote: 22/03/2021 11:57 Sve ovo sto trabunjas meni izgleda kao tocak koji se vrti u mjestu i ne moze da ode nigdje jer je zaglavljen izmedju ona 2 valjka koja ga pokrecu, ali takodjer i drze u mjestu.
Dobro si rekao - tebi samo "izgleda" da "trabunjam". I meni isto tako "izgleda" da ti "trabunjaš", sve dok konkeretn ne navedeš neki moj stav i njegov argument i ne oboriš ga svojim argumentom. Tako je to i u svakodnevnom životu, a posebno u nauci i filozofiji.
Dozer wrote: 22/03/2021 11:57 Identicno svim mogucim religijama, koje se baziraju na vjerovanju da je ono sto pise u njihovim knjigama istina i tacno, tako se isto i ti postavljas prema ovoj svojoj teoriji koju nazivas "zakon".
To što ja tvrdim da je Zakon postojanja istinit, kao što i religije tvrde da su njihove vjere istinite, nije argument da je i Zakon postojanja religija. Zato što se svaki stav Zakona postojanja temelji na provjerljivom iskustvu i logici, dok ni kod jedne svjetske religije to nije slučaj.
Dozer wrote: 22/03/2021 11:57 Kao sto znas, svaki zakon do kojeg je dosla bilo koja nauka, MORA se moci i dokazati, a zatim i potvrditi naucnim metodama.
Osim što za svaki stav Zakona postojanja već postoje naučni dokazi, svaki stav još plus ima i svoje logičko objašnjenje, što se ni za jedan zakon koji je do danas nauka otkrila, ne može reći. Činjenica je da nauka do danas još uvijek nije uspjela da objasni apsolutno ništa, ni Materiju, ni Žuvot, ni Svijest, ni Svemir.
Dozer wrote: 22/03/2021 11:57 U ovim tvojim "postavkama zakona" naprosto ne postoje nikakve naucne metode kojima bi se uopste moglo potvrditi bilo sta.
Ne treba ni da postoje, zato jer u Zakonu postojanja ne postoji ništa što već naučnim metodama nije dokazano. Kao što je, na primjer, naučnim metodama dokazano da samo ENERGIJA I INFORMACIJA postoji. Na tom istom naučnom dokazu se temelji i Zakon postojanja, koji nije ništa drugo do samo LOGIKA kojom se do kraja OBJAŠNJAVA i Energija i Informacija, koju naučnici još uvijek nisu uspjeli da otkriju. U Zakonu postojanja je samo do kraja izvršena LOGIČKA ANALIZA Energije i Informacije, koja kratko i jasno glasi: "JA + 7" i to je sve. Tako da sada, osim naučnih dokaza da samo Energija i Informacija postoji, imamo i LOGIČKO OBJAŠNJENJE KAKO JE MOGUĆE da samo Energija i Informacija, tj. JA+7, POSTOJI.
Dozer wrote: 22/03/2021 11:57 Sve sto nabrajas je zapravo samo jedan skupo poznatih osobin svakog zivog bica. To sto si ti svemu tome sada dao nekakvo novo ime i poksuavas dati nekakvo novo znacenje koje je, kao, uzrok svega toga - besmisleno je sve dok to ne mognes dokazati.
Kao što rekoh, ja se ne bavim dokazivanjem ničega, već samo LOGIČKIM OBJAŠNJAVANJEM onoga što je naučno već DOKAZANO. Ko je tebi kriv što ti nisi filozof i što ti je LOGIKA - koja je osnovna filozofsk disciplina - slaba strana, pa nisi u stanju ništa da razumiješ, pa ti ne ostaje drugo već da "trabunjaš". Ovo "trabunjaš" je tvoj izraz.

Pazi dobro, još jednom ću da ponovim. Zakon postojanja je već NAUČNO DOKAZAN, time što je NAUČNO DOKAZANO da samo Energia i Informacija postoji. Zakon postojanja ne obara taj naučni dokaz time što, nakon logičke analize Energije i Informacije, kaže da se Energija manifestuje kao fizička radnja NAPREZANJA I KRETANJA, a Informacija kao psihička radnja OPAŽANJA, OSJEĆANJA, PAMĆENJA, MIŠLJENJA I RAZUMIJEVANJA tog naprezanja i kretanja, već taj naučni dokaz o postojanju Energije i Informacije samo POTVRĐUJE i još bolje UTEMELJUJE. Tako što sada, pored naučnog dokaza da samo Energija i informacija postoji, imamo i LOGIČKO OBJAŠNJENJE da možemo i da RAZUMIJEMO i ZNAMO da samo Energija i Informacija postoji, a ne kao do sada, da samo VJERUJEMO da samo Energija i informacija postoji. Sa ovim lOGIČKIM OBJAŠNJENJEM, kojeg do danas nije imala, nauka je prestala da bude VJERA, a postala ISTINSKO ZNANJE, pred kojim će sva drugačija vjerovanja u vezi postojanja stvarnosti da padnu.
Dozer wrote: 22/03/2021 11:57 A, kako to nisi uspio tokom zadnjih 40 godina zivota, onda ti ostaje da se zapitas:
- Da li je uopste moguce tu bilo sta dokazati?
- Da li je ta tvoja postavka uopste realna?
Objasnio sam ti: svi potrebni i dokazi i objašnjenja su tu, na licu mjesta i oni su NEOBORIVI. Druga je stvar što ti dokazi i objašnjanja, kad se istresu pred stado ovaca, nemaju nikakvu vrijednost, kad ovce ne znaju ništa drugo do samo da bleje kad ogladne, a sa tim dokazima i objašnjennjima ne mogu da se zasite.
Dozer wrote: 22/03/2021 11:57 Onog momenta kad mognes na neki empirijski nacin dokazati ove svoje tvrdnje, tada ce te neko vjerovatno i malo ozbiljnije shvatiti.
Dozeru, ni jednom ljudskom, zrelom i SVJESNOM JASTVU na svijetu, ne trebaju nikakvi EMPIRIJSKI dokazi da ONO postoji i da raspolaže sa 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti. Svako ljudsko svjesno JASTVO na svijetu to zna i bez ikakvog EMPIRIJSKOD dokaza. A kao i po kojoj metodi se to otkriva i zna, to je još prije 400 godina objasnio francuski filozof Dekart, kada je rekao: "Mislim, dakle, postojim"

Uostalom, neko BLESAVO ljudsko jastvo (valjda, Aristotelovo) je uz pomoć svojih 7 i smislilo da je istinisto samo ono što empirijski može da se dokaže da postoji, a sva ostala BUDALASTA ljudsja Jastva su to prihvatila kao VJERU i sada se toga svi drže kao "pijani plota". Kažem BUDALASTA, zato što postojanje samog ljudskoj Jastva empirijski ne može da se dokaže. Na koji način sva ljudska BUDALASTA jastva priznau postojanje samo svojim fizičkim i psihičkim radnjama koje mogu empirijski da se dokažu, a svoje vlastito postojanje negiraju, zato jer ono ne može empirijski da se dokaže. A ti, BUDALASTI Dozeru, upravo insistiraš na empirijskom dokazivanju postojanja Svijesti, koja sebe zove imenom "JA", sa tvrdnjiom da Zakon postojanja nema vrijednost zato jer postojanje Svijesti ne može empiijski da se dokaže, jer smatraš da samo empirijski dokazi imaju vrijednost. A pri tome ti ni na pemet ne pada logičnost da empirijski dokazi ni kurcu ne bi vrijedili, kad iza njih ne bi stajala EMPIRIJSKI nedokažljiva Svijest. Reci sam, zar nije BUDALASTO kad jedna Svijest tvrdi da postoji samo ono što empirijski može da se dokaže da postoji i tako u startu negira da ona sama postoji, zato jer empiriski ne može da dokaže da ona sama postoji? Pa onda nek se neko usudi da kaže da empirijska nauka nje samo VJERA i to gora nego bilo koja druga. Imjući na umu da nam upravo ta eempirijska nauka svima radi o glavi, jer je do danas smislila mnogo više načina kako da se samouništime, neko kako da se održimo. Upravo zato jer svojom EMPIRIJSKOM metodom nije uspjela da objasni apsolutno ništa, ni Materiju, ni Život, ni Svijest, ni Svemir. Nije uspjela da objasni kako je moguće da to sve POSTOJI i kakav je CILJ I SMISAO sveukupnog postojanja. Zato sebi i daje za pravo da može da radi na uništenju života i svijeta, jer Svijest, kao osnovna vrijednost, SUŠTINA i temelj sveukupnog postojanja , se ionako emprijski ne može dokazati da postoji.
Dozer wrote: 22/03/2021 11:57 Ali... tesko ces ikada uspjeti nesto takvo jer, ocito, nisi bas u stanju izaci iz loopa koji si sam sebi stvorio u svojoj glavi.
A šta si ti do dana stvorio u svojoj glavi? Nisi ništa! Vjetar ti kroz nju duva.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1683 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Dozer wrote: 22/03/2021 20:04 Nenadjebivo.... lik je sebe nasao u rijecima navodnih proroka, a u koje ni sam ne vjeruje, pa samim tim ni u njihove rijeci ...
Ne moram da VJERUJEM, jer ZNAM IZ ISKUSTVA i KO planira ljudsku budućnost i na koji način je nepogrešivo realzuje i ko preko proroka često obavještava ljude o toj njihovoj neizbježnoj budućnosti.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1684 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 22/03/2021 23:09 Zakon postojanja je već NAUČNO DOKAZAN, time što je NAUČNO DOKAZANO da samo Energia i Informacija postoji
ko je to dokazao, gdje to pise?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1685 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 22/03/2021 23:17
Dozer wrote: 22/03/2021 20:04 Nenadjebivo.... lik je sebe nasao u rijecima navodnih proroka, a u koje ni sam ne vjeruje, pa samim tim ni u njihove rijeci ...
Ne moram da VJERUJEM, jer ZNAM IZ ISKUSTVA i KO planira ljudsku budućnost i na koji način je nepogrešivo realzuje i ko preko proroka često obavještava ljude o toj njihovoj neizbježnoj budućnosti.

koji prorok?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5608
Joined: 04/08/2020 19:22

#1686 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by -Chesterfield- »

Ljubo2 wrote: 22/03/2021 23:17
Dozer wrote: 22/03/2021 20:04 Nenadjebivo.... lik je sebe nasao u rijecima navodnih proroka, a u koje ni sam ne vjeruje, pa samim tim ni u njihove rijeci ...
Ne moram da VJERUJEM, jer ZNAM IZ ISKUSTVA i KO planira ljudsku budućnost i na koji način je nepogrešivo realzuje i ko preko proroka često obavještava ljude o toj njihovoj neizbježnoj budućnosti.
Ko je taj?
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1687 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo2 wrote: 22/03/2021 23:17
Dozer wrote: 22/03/2021 20:04 Nenadjebivo.... lik je sebe nasao u rijecima navodnih proroka, a u koje ni sam ne vjeruje, pa samim tim ni u njihove rijeci ...
Ne moram da VJERUJEM, jer ZNAM IZ ISKUSTVA i KO planira ljudsku budućnost i na koji način je nepogrešivo realzuje i ko preko proroka često obavještava ljude o toj njihovoj neizbježnoj budućnosti.
Ti kad ne kontas - onda bas ne kontas :lol: :lol: :lol:
Ljubo2 wrote: 22/03/2021 23:09 Zakon postojanja je već NAUČNO DOKAZAN, time što je NAUČNO DOKAZANO da samo Energia i Informacija postoji
Ono sto ti u ovome ne kontas, al' bas nikako, jeste cinjencia da ta informacija i energija u sinergiji daju - materiju :D
Naravno, za to stvaranje materije, pogotovo zive, potrebno je da se dese vrlo specificni uslovi u kojima ce te informacije uz pomoc energije postati ziva materija.

Ali, mislim da tebi treba bar jos 80 godina da shvatis ovaj, u sustini, vrlo jednostavan princip. Proces je vec nesto komplikovaniji :D
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1688 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Dozer wrote: 23/03/2021 12:34 jeste cinjencia da ta informacija i energija u sinergiji daju - materiju
materija moze preci u energiju, i energija u materiju. nema tu nikakvih informacija i sinergija.
jebem vas ja, jel iko ovdje iso u osnovnu skolu?
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1689 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

-Chesterfield- wrote: 23/03/2021 12:15
Ljubo2 wrote: 22/03/2021 23:17 Ne moram da VJERUJEM, jer ZNAM IZ ISKUSTVA i KO planira ljudsku budućnost i na koji način je nepogrešivo realzuje i ko preko proroka često obavještava ljude o toj njihovoj neizbježnoj budućnosti.
Ko je taj?
To su "SVJETLOSNA BIĆA". Ona su "geni" razvija bića zvanog "Čovječanstvo". Isto kao što DNK u jajetu koke nosi u sebi gene o razvoju bića zvanog "koka". Kao što geni u jajetu koke znaju sve unaprijed o razvoju pileta i koke, tako i "Svjetlosna bića" znaju sve unaprijed o razvoju Čovječanstva. Sve naredbe u vezi razvoja čovječanstva dolaze telepatski u vidu misli u svijest ljudi i oni ne mogu izbjeći da te naredbe ne izvrše, zato jer ne znaju da te naredbe izvršavaju po tuđim mislima i volji. Sve što radi ljude, misle da to rade po svojim vlastitim mislima i vlastitoj volji i odlukama. Na isti način "svjetlosna bića" crtaju i one krugove na žitnim poljima. Telepatski šalju misli klasju žita kako da se povija i klasje žita se samo povija. Na višem stupnju razvoja Svijest putem misli može da oblikuje sve.
Last edited by Ljubo2 on 23/03/2021 19:18, edited 3 times in total.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1690 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 23/03/2021 19:10 Sve naredbe u vezi razvoja čovječanstva dolaze telepatski u svijest ljudi i oni ne mogu izbjeći da te naredbe ne izvrše, zato jer ne znaju da te naredbe izvršavaju po tuđoj volji. Sve što rade ljudi misle da to rade po svojim vlastitim mislima i vlastitoj volji i odlukama.

znaci, kad te ja zajebajem, u stvari te zajebaju svjetlosna bica.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5608
Joined: 04/08/2020 19:22

#1691 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by -Chesterfield- »

Ljubo2 wrote: 23/03/2021 19:10
-Chesterfield- wrote: 23/03/2021 12:15
Ljubo2 wrote: 22/03/2021 23:17 Ne moram da VJERUJEM, jer ZNAM IZ ISKUSTVA i KO planira ljudsku budućnost i na koji način je nepogrešivo realzuje i ko preko proroka često obavještava ljude o toj njihovoj neizbježnoj budućnosti.
Ko je taj?
To su "SVJETLOSNA BIĆA". Ona su "geni" razvija bića zvanog "Čovječanstvo". Isto kao što DNK u jajetu koke nosi u sebi gene o razvoju bića zvanog "koka". Kao što geni u jajetu koke znaju sve unaprijed o razvoju pileta i koke, tako i "Svjetlosna bića" znaju sve unaprijed o razvoju Čovječanstva. Sve naredbe u vezi razvoja čovječanstva dolaze telepatski u vidu misli u svijest ljudi i oni ne mogu izbjeći da te naredbe ne izvrše, zato jer ne znaju da te naredbe izvršavaju po tuđim mislima i volji. Sve što radi ljude, misle da to rade po svojim vlastitim mislima i vlastitoj volji i odlukama. Na isti način "svjetlosna bića" crtaju i one krugove na žitnim poljima. Telepatski šalju misli klasju žita kako da se povija i klasje žita se samo povija. Na višem stupnju razvoja svijest putem misli može da oblikuje sve.
Ti misliš da su ista svjetlosna bića dolazila Mojsiju, Isusu, Muhamedu i tebi?
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#1692 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by belfy »

Ljubo2 wrote: 22/03/2021 23:09 Činjenica je da nauka do danas još uvijek nije uspjela da objasni apsolutno ništa, ni Materiju, ni Žuvot, ni Svijest, ni Svemir.
i onda isti Ljubo2:
Ljubo2 wrote: 22/03/2021 23:09 Kao što je, na primjer, naučnim metodama dokazano da samo ENERGIJA I INFORMACIJA postoji.
i onda isti Ljubo2:
Ljubo2 wrote: 22/03/2021 23:09 Kao što rekoh, ja se ne bavim dokazivanjem ničega, već samo LOGIČKIM OBJAŠNJAVANJEM onoga što je naučno već DOKAZANO.
drug Ljubo, da bi nesto bilo dokazano, isto mora biti i objasnjeno. ja ne znam sta po tebi znaci da je neko dokazao nesto, a nije objasnio... mozda samo nisi razumio objasnjenje, jer je moguce da je i do tebe, jel tako? ne moze se nesto dokazati bez objasnjenja istog. evo, recimo ti si dobar primjer. ti bi da dokazes taj svoj "Zakon", ali ga ne uspijevas objasniti. na stranu sto svoje neuspjehe pripisujes drugoj strani kao Kalimero i njih optuzujes da ne razumiju...
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1693 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

Tempo wrote: 23/03/2021 19:12znaci, kad te ja zajebajem, u stvari te zajebaju svjetlosna bica.
Ne "svjetlosna", nego "tamna".

Zaboravio sam da pomenem da postoje dvije vrste kreatora, odnosno, učitelja Čovječanstva. Jedni su "svjetlosna", a drugi "tamna" bića. Svjetlosna bića poučavaju ljude o DOBRU, a tamna, o ZLU. Imajući na umu da se sva učenja i znanja odnose ili na Dobro ili na Zlo, pošto ničeg drugog i nema što bi u ljudskom ili bilo čijem drugom životu moglo da se nauči osim Dobro i Zlo. I imajući na umu da Svijest postoji u obliku nAGONA SAMOODRŽANJA kao vječite težnje od Zla ka Dobru. Gdje samoodržati se u životu, uvijek ima značenje Dobra, a propasti i nestati, značenje Zla.

Pa se tako dešava da "svjetlosna" bića uvijek telepatski sugerišu ljudima da čine Dobro. I ako se desi da se ljudi tome opiru, tada se pojave "tamna" bića da takvoga navrate na Zlo. Učinak na kraju uvijek bude isti, jer i uz pomoć činjenja Zla se takođe uči o Dobru. Upravo onako kako naš narod veli: "Ako ne znaš kako valja, ti radi kako ne valja, pa ćeš znati kako valja".

Iz svega naprijed rečenog možemo zaključiti da, kad Tempo, Dozer ili neko drugi, pokušava da mene "zajebava", da to oni ne rade po svojoj volji, već po volji "tamnih" bića.

To tako i mora i treba, jer kao što rekoh, bilo da neko radi Dobro ili Zlo, on uvijek na kraju nauči šta je Dobro.

Što se mene tiče, meni ova dva "negativca" - Tempo i Dozer ne smetaju. Ćak i u "astralu", prilikom mojih izlazaka iz tijela sam lako izlazio sa njima na kraj, čak i sa onim glavnim "negativcem" Sotonom, a da ne bih sa ovom dvojicom. Koje ja, zapravo i ne shvatam kao nekakve ozbiljne protivnike Zakona postojanja koji mi ovdje smetaju, već samo svojim primjerdbama, POMAŽU da od sebe dam MAKSIMUM prilikom objašnjavanja i onih najmisterioznijih, najtananijih i najtajnovitijih dijelova Zakona postojanja. Više mi oni pomažu, nego onih 100-200 drugih koji svakoga dana posjete ovu temu, a ne javljau se, već sve posmatraju šuteći i čekajući da vide kakav će onaj krajnji ishod da bude. Da bi se onda prikolonili onome ko POBIJEDI, nebitno da li to bio Bog ili Đavo, odnosno, Dobro ili Zlo. Da nije tako, ljudima ne bi bilo lako manipulisati, kao što jeste. Uvijek idu za tuđom pameću, a ne svojom. I to će tako da bude sve dok do kraja, do najsitnijih detalja ne budu razumjeli Zakon postojanja i pomoću njega i sami ne postanu bogovi, da bi tek tada počeli da čine samo Dobro. I kad se to desi, više niko neće moći ni na kakvo Zlo da ih nagovori. Onda će svi, znajući najbolja rješenja opstanka koja su Zakon samoodžanja, a ne samouništenja, da idu za svoom pameću, a ne tođom. Kad se to desi više nikakve VOĐE im neće trebati da ih kroz život kao slijepce vode. Trebaće im samo dobri organizatori rada i pravedne raspodjele rezultata rada od kojih se živi u zdravlju, dobru i veselju i ništa drugo. Kao što je to slučaj sa mravima u mravljim zajednicama, pčelama u pčelinjim zajednicama, ćelijama i organima u tijelima biljaka, životinja i ljudi itd.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1694 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Ljubo2 wrote: 23/03/2021 20:25 Iz svega naprijed rečenog možemo zaključiti da, kad Tempo, Dozer ili neko drugi, pokušava da mene "zajebava", da to oni ne rade po svojoj volji, već po volji "tamnih" bića.
dobro, onda se nemoj na mene istresati nego na njih
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1695 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Tempo wrote: 23/03/2021 17:02
Dozer wrote: 23/03/2021 12:34 jeste cinjencia da ta informacija i energija u sinergiji daju - materiju
materija moze preci u energiju, i energija u materiju. nema tu nikakvih informacija i sinergija.
jebem vas ja, jel iko ovdje iso u osnovnu skolu?
Grijesis. Informacija je u svemu. DNK je informacija. Hemijski sastav bilo cega je informacija. Cak je i energija informacija, ali ona je zasluzna za sva desavanja s drugim informacijama, tj. elementima koji kreiraju neku materiju.

Evo korona, npr. Virus, koji ima svoje materijalne informacije, ali neka energija u odredjenim uslovima je potrebna da bi se on sirio, a zatim i multiplicirao.
Kao sto znamo, virus nema svijest, a ni famoznih 7 fizickih i psihickih "faktora", niti se moze sam kretati, razmisljati, biti svjestan, ali ipak postoji i bez toga.

Nemoj da te buni ovo "informacija", jer to je nesto novijeg datuma u ovom kontekstu, i zapravo se tu radi o skupu razlicitih podataka koji cine tu informaciju. Naravno, informacija je promjenjiva kategorija i zavisi od milion razlicitih varijabli koje preko razlicitih podataka mogu uticati na promjenu neke ukupne informacije.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#1696 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nadzornik »

Ljubo2 wrote: 23/03/2021 20:25 Ne "svjetlosna", nego "tamna".

Tvoja je psiha tako misticnog karaktera da je apstraktno govoriti o morfologiji njene dijalaktike... :?
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#1697 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Nadzornik »

Ljubo2 wrote: 23/03/2021 20:25 Iz svega naprijed rečenog možemo zaključiti da, kad Tempo, Dozer ili neko drugi, pokušava da mene "zajebava", da to oni ne rade po svojoj volji, već po volji "tamnih" bića.
Ko nikad nije bio u zabludi,taj ne zna sta je prosvjetljenje,je li tako a ti si ga navodno dozivio...???

Sto upornije vjerujes u sto vise pogresnih stvari utoliko ces vise i cesce bivati "prosvijetljen" kad realni svijet dodje da naplati od tebe godine ignorisanja.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1698 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo »

Dozer wrote: 23/03/2021 20:46
Tempo wrote: 23/03/2021 17:02
Dozer wrote: 23/03/2021 12:34 jeste cinjencia da ta informacija i energija u sinergiji daju - materiju
materija moze preci u energiju, i energija u materiju. nema tu nikakvih informacija i sinergija.
jebem vas ja, jel iko ovdje iso u osnovnu skolu?
Grijesis. Informacija je u svemu. DNK je informacija. Hemijski sastav bilo cega je informacija. Cak je i energija informacija, ali ona je zasluzna za sva desavanja s drugim informacijama, tj. elementima koji kreiraju neku materiju.

Evo korona, npr. Virus, koji ima svoje materijalne informacije, ali neka energija u odredjenim uslovima je potrebna da bi se on sirio, a zatim i multiplicirao.
Kao sto znamo, virus nema svijest, a ni famoznih 7 fizickih i psihickih "faktora", niti se moze sam kretati, razmisljati, biti svjestan, ali ipak postoji i bez toga.

Nemoj da te buni ovo "informacija", jer to je nesto novijeg datuma u ovom kontekstu, i zapravo se tu radi o skupu razlicitih podataka koji cine tu informaciju. Naravno, informacija je promjenjiva kategorija i zavisi od milion razlicitih varijabli koje preko razlicitih podataka mogu uticati na promjenu neke ukupne informacije.
vidi ti to s ljubom. mojne mene peglat.
Ljubo2
Posts: 874
Joined: 18/05/2020 05:34

#1699 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 »

belfy wrote: 23/03/2021 19:23drug Ljubo, da bi nesto bilo dokazano, isto mora biti i objasnjeno. ja ne znam sta po tebi znaci da je neko dokazao nesto, a nije objasnio... mozda samo nisi razumio objasnjenje, jer je moguce da je i do tebe, jel tako?
Drug Belfy, nje tako. Naučnici su empirijski sve u Svemiru premjerili i dokazali, ali objasnili nsu apsolutno ništa. Ustvari, nema u Svemiru mnogo toga da se opazi i dokaže da postoji. To su samo energija, informacija i život, odnosno Svijest - Skraćeno, "JA+7" - i to je već naučno dokazano. Ali NIJE I OBJAŠNJENO. Naučnici nemaju odgovor na tri osnovna egzistencijalna pitanja: ŠTA su energija, informacija, život i Svijest, KAKO oni postoje i sa kakvim ciljem i smislom, tj. ZAŠTO? Tek sa Zakonom postojanja smo dobili odgovore na ova TRI pitanja
belfy wrote: 23/03/2021 19:23ne moze se nesto dokazati bez objasnjenja istog. evo, recimo ti si dobar primjer. ti bi da dokazes taj svoj "Zakon", ali ga ne uspijevas objasniti. na stranu sto svoje neuspjehe pripisujes drugoj strani kao Kalimero i njih optuzujes da ne razumiju...
Mogu optužiti druge da ne razumiju, iako su odgovori na osnovna TRI egzistencijalna pitanja u Zakonu postojanja krajnje precizno dati. Hajde, ako tvrdiš da su to ljudi razumjeli, potvrdi to i dokaži svojim razumijevanjem tih odgovora, pa nam sada ti ovdje ukratko odgovori na ta tri pitanja da nas uvjeriš da si razumio.

ILi, ako tvrdiš da je nauka sve što je dokazala, ujedno sve i objasnila, uvjeri nas u to i daj nam ta naučna objašnjenja u vidu odgovora na pitanja ŠTA su energija, informacija, život i Svijet, KAKO postoje i ZAŠTO? Kladim se da to nećeš moći, zato što takvih odgovora i objašnjenja u vezi postojanja energije, informacije, života i Svijesti u nauci - NEMA. Da ima, svjetske religije više ne bi mogle postojati i prodavati nam "rog za svijeću". I naučnici ne bi i dalje morali da idu u crkve da mole popove da im oni to sve objasne uz pomoć Boga, a i dalje ne znajući ni da li Bog uopšte i postoji, a kamo li da znaju da ga objasne,
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1700 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer »

Ljubo, prekuc'o si :thumbup:

Sad odjednom imamo i tamna bica :lol:
Znaci, svjetlosna su doba, a tamna su zla... :lol:
:facepalm:

Eh...
Ma ne mogu od :pisnuo: :pisnuo:
Post Reply