Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post Reply
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#1701 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by PM72 »

Kad si dobrovoljac sa nepunih 20 godina,imaš dobru raju,srce,pušku...a manjak pameti...ne razmišljaš je li neki teren "tenkoprohodan" nego ideš da "braniš Bosnu"...pa dobiješ na lutriji život jer je svaki drugi ,tvojih godina,već poginuo...jer kad sve sabereš i oduzmeš,podvučeš crtu...i skontaš kakva si budala bio a imao sreće pa preživio...i otvoriš novine i u njima ,svaki drugi dan,neko poznato lice tvojih godina što je umrlo od infarkta,raka,stresa,nevolje,samoubistva...ne preostaje ti ništa drugo nego da priznaš da će samo rijetku dočekati unučad i starost...što reče Sidran "ovako rat ubija one koji misle da su preživjeli"...
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#1702 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by nepoznati988 »

i sada pamtim kako su odzvanjale granate sa otesa. to je sipalo ko kiša.
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1703 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

@pm72 jesi bio na stupu2 nesto kasnije u decembru kada je murija napala na kasindolsku?
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#1704 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by PM72 »

Tromblon wrote:@pm72 jesi bio na stupu2 nesto kasnije u decembru kada je murija napala na kasindolsku?
Kao prvo,vrlo je ružno napisati kako je "murija napala" jer taj izraz murija je prikladan za neka bezbrižna vremena kad je "Bog po zemlji hodao" i bilo nekog reda zahvaljujući toj istoj muriji...a "murija" je dala najveći doprinos odbrani grada na početku rata i tad je niko nije zvao murija nego dragi policajci,Lasta,Vikićevci...

Otes je pao 04.12.1992 i koliko se sjećam nakon toga u decembru nije bilo nikakvih napada na Kasindolsku,bio sam u Pijačnoj i kod TAT-a nakon pada Otesa a nismo nikog napadali nego vidali rane kako fizičke tako i one u glavama preživjelih...
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1705 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

PM72 wrote:
Tromblon wrote:@pm72 jesi bio na stupu2 nesto kasnije u decembru kada je murija napala na kasindolsku?
Kao prvo,vrlo je ružno napisati kako je "murija napala" jer taj izraz murija je prikladan za neka bezbrižna vremena kad je "Bog po zemlji hodao" i bilo nekog reda zahvaljujući toj istoj muriji...a "murija" je dala najveći doprinos odbrani grada na početku rata i tad je niko nije zvao murija nego dragi policajci,Lasta,Vikićevci...

Otes je pao 04.12.1992 i koliko se sjećam nakon toga u decembru nije bilo nikakvih napada na Kasindolsku,bio sam u Pijačnoj i kod TAT-a nakon pada Otesa a nismo nikog napadali nego vidali rane kako fizičke tako i one u glavama preživjelih...
Jbg izvini ali dio te murije sam bio i ja tad. Jebote pa na sve zivo se brecas.

Ok ako nisi bio. Bio je pokusaj napada negdje sredinom decembra od Casnih sestara preko dobrinje. Uglavnom rezervni sastav MURIJE pojacan jednim vodom Vikicevih.

Akcija u sklopu odvlacenja paznje od glavnog pravca operacije koverat.

Uglavnom napad se zavrsio neuspjesno sa 3,4 ranjena. Srecom da nije bilo poginulih. Poslije kad sam presao u 102. i upoznao se sa terenom vidio da za takav napad nije bilo sanse.
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#1706 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Spartan17 »

PM72 wrote:Kad si dobrovoljac sa nepunih 20 godina,imaš dobru raju,srce,pušku...a manjak pameti...ne razmišljaš je li neki teren "tenkoprohodan" nego ideš da "braniš Bosnu"...pa dobiješ na lutriji život jer je svaki drugi ,tvojih godina,već poginuo...jer kad sve sabereš i oduzmeš,podvučeš crtu...i skontaš kakva si budala bio a imao sreće pa preživio...i otvoriš novine i u njima ,svaki drugi dan,neko poznato lice tvojih godina što je umrlo od infarkta,raka,stresa,nevolje,samoubistva...ne preostaje ti ništa drugo nego da priznaš da će samo rijetku dočekati unučad i starost...što reče Sidran "ovako rat ubija one koji misle da su preživjeli"...
Svaka Vama čast na svemu. Samo da znate da postoje i oni koji su malo ili nimalo zapamtili rat, a itekako cijene Vašu borbu, bez obzira na sve. Ja kao dijete ratnog vojnog invalida, sa ocem često pričam o tome, spomenem Vas ponekad, prepričam mu neku Vašu anegdotu, i on se pronalazi u svemu tome, kroz iste belaje je prošao (Gradačac, Brčko, Vareš, Olovo, Doboj Istok).Bez obzira na šta je ovo danas ispalo od države, ja odavde ne idem ni po koju cijenu, iz poštovanja prema suborcima mog oca. Vama hvala na slobodi, Vaše generacije su iznijele najveći teret, dali ste mladost, da bi neke druge generacije imale "normalnu" mladost :bih: :thumbup:
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#1707 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by PM72 »

Tromblon wrote:
PM72 wrote:
Tromblon wrote:@pm72 jesi bio na stupu2 nesto kasnije u decembru kada je murija napala na kasindolsku?
Kao prvo,vrlo je ružno napisati kako je "murija napala" jer taj izraz murija je prikladan za neka bezbrižna vremena kad je "Bog po zemlji hodao" i bilo nekog reda zahvaljujući toj istoj muriji...a "murija" je dala najveći doprinos odbrani grada na početku rata i tad je niko nije zvao murija nego dragi policajci,Lasta,Vikićevci...

Otes je pao 04.12.1992 i koliko se sjećam nakon toga u decembru nije bilo nikakvih napada na Kasindolsku,bio sam u Pijačnoj i kod TAT-a nakon pada Otesa a nismo nikog napadali nego vidali rane kako fizičke tako i one u glavama preživjelih...
Jbg izvini ali dio te murije sam bio i ja tad. Jebote pa na sve zivo se brecas.

Ok ako nisi bio. Bio je pokusaj napada negdje sredinom decembra od Casnih sestara preko dobrinje. Uglavnom rezervni sastav MURIJE pojacan jednim vodom Vikicevih.

Akcija u sklopu odvlacenja paznje od glavnog pravca operacije koverat.

Uglavnom napad se zavrsio neuspjesno sa 3,4 ranjena. Srecom da nije bilo poginulih. Poslije kad sam presao u 102. i upoznao se sa terenom vidio da za takav napad nije bilo sanse.
Ne brecam se nego me pogađa ta priča.Recimo,policija spasila Trg Pere Kosorića (kasnije Trg Heroja) 21.04.1992 da bi se sad pričale priče o nekakvom qrčevom TO-u koji nije ni učestvovao u tome (sem par pojedinaca) da bi došlo do toga da podrumaši i kokošari sa Trga heroja ispisuju stranice istorije ,na koje se ja,blago rečeno-pomokrim jer smo preuzeli srpsku demagogiju u mitomaniji pa sa par tekstova u novinama i internetu pravimo heroje i mitove koje veze s mozgom i istinom nemaju.

Ja sam,u vrijeme o kojem pričaš,bio nepunih 500 metara od "Časnih sestara" i znam da niko nije izvodio nikakvog napada jer bi bio uključen u to.Pucanja i tromblona jeste bilo a da je neko prešao preko vode - nema govora!

Ako si bio u policiji znao bi koja je "rezervna murija" pokušala napad jer je dole bila samo policija iz Novog Grada i nešto Ilidže...
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1708 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

Al, čuj ako sam bio :lol:. Datuma se ne sjećam ali otprilike iza desetog sigurno. Bili mi iz Centra pa K. Brdo, M. Dvor i vod Vikićevih. Ako sam nekog zaboravio nije namjerno.

Što kažeš da nema govora se desilo. Ja lično nisam prešao Dobrinju ali neki jesu. Na primjer moj saborac iz jedinice je ranjen u nogu od bombe na drugoj strani. On se nalazi na jednoj od najpoznatijih fotografija sa koncerta Brusa Dikinsona.

Akcija je bila traljava. Mi dovedeni zbrda zdola. Ponavljam dobro je ispalo pa niko nije život izgubio.
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#1709 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by nemoj to »

PM72 wrote:Na današnji dan,03.12.1992 izginula je grupa Jukinih BORACA i to namjerno pišem velikim slovom.Stradali su na potezu od spomenika do mjesta gdje se uliva Željeznica u Bosnu,na mjestu zvanom Sastavci.Prije toga su se pošteno krpili sa četnicima,uništili su jedan tenk i zapalili pragu.Pala je granata u tranšeju a nakon tog su pogođeni iz ose preko rijeke.Nekolicina ih se izvukla i to iskasapljeni.Da su imali još sanduk municije i bar dvije zolje - garantujem životom da četnici tu ne bi prošli.
A rijetko bi đe četnici prošli da ste imali isto artiljerije.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#1710 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by PM72 »

Tromblon wrote:Al, čuj ako sam bio :lol:. Datuma se ne sjećam ali otprilike iza desetog sigurno. Bili mi iz Centra pa K. Brdo, M. Dvor i vod Vikićevih. Ako sam nekog zaboravio nije namjerno.

Što kažeš da nema govora se desilo. Ja lično nisam prešao Dobrinju ali neki jesu. Na primjer moj saborac iz jedinice je ranjen u nogu od bombe na drugoj strani. On se nalazi na jednoj od najpoznatijih fotografija sa koncerta Brusa Dikinsona.

Akcija je bila traljava. Mi dovedeni zbrda zdola. Ponavljam dobro je ispalo pa niko nije život izgubio.
:thumbup:
Znači,ako si prešao vodu - izvršio si napad? I ja sam je prelazio,nekad 1995,kad smo tragali za jednim što je zdušio na onu stranu.Dakle,izvršio sam napad u trajanju 10-tak minuta...
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1711 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

PM72 wrote:
Tromblon wrote:Al, čuj ako sam bio :lol:. Datuma se ne sjećam ali otprilike iza desetog sigurno. Bili mi iz Centra pa K. Brdo, M. Dvor i vod Vikićevih. Ako sam nekog zaboravio nije namjerno.

Što kažeš da nema govora se desilo. Ja lično nisam prešao Dobrinju ali neki jesu. Na primjer moj saborac iz jedinice je ranjen u nogu od bombe na drugoj strani. On se nalazi na jednoj od najpoznatijih fotografija sa koncerta Brusa Dikinsona.

Akcija je bila traljava. Mi dovedeni zbrda zdola. Ponavljam dobro je ispalo pa niko nije život izgubio.
:thumbup:
Znači,ako si prešao vodu - izvršio si napad? I ja sam je prelazio,nekad 1995,kad smo tragali za jednim što je zdušio na onu stranu.Dakle,izvršio sam napad u trajanju 10-tak minuta...
Ubio me grom ako si ti normalan. Što si bolan tako tvrdoglav? Jebote ti napisa kao da sam ja sam sebi itdao naređenje i sam trčao na bunker i nazvao to napadom.

Hajde kad si tako pametan reci mi šta je slijedeće: dođe na liniju stotinjak ljudi iz grada, naoružani, opremljeni, isplanira se, formiraju se dvije udarne grupe, dođe se do neprijateljskog položaja na koji se otvori vatra, dođe do bliske borbe?

Ispada čim ti nisi čuo niti bio tu nije se ni desilo. Da nisi Hercegovac pa si tako tvrdoglav?
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#1712 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by PM72 »

Ko god je preživio rat - nije normalan...

Pošto sam bio na tom terenu i vrlo dobro znam te položaje (od Energoinvesta,igrališta,zgrade časnih sestara,Zizine kuće pa do Intereksa) ,sam ulazak u rijeku i prelazak ne znači ništa.Izviđali smo taj teren i zato znam o čemu pričam.Ti pokušavaš da me ubjediš da su te dvije grupe od stotinjak ljudi "forsirale" Dobrinju i došle pred četničke bunkere u prvim kućama? Pa jebem ga,bio sam 500 metara nizvodno,u hangarima Hidrogradnje uz samu Dobrinju.Valjda bi znali za akciju,sjetio bi se pucnjave i belaja...neko bi nam rekao za napad,valjda bi uzeli učešće ili dali podršku...ja se toga ne sjećam.Neću reći da lažeš jer si moj kolega i drug ali mi taj dio filma fali.Ili sam izlapio što je i moguće a sam si primjetio da nisam normalan. :thumbup:
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1713 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

Tako je bilo jbg. Još su nas sutra veče htjeli opet gurati ali srećom se našao neko razuman i obustavio sve. Ja mjesec poslije iz murije u diverzante prvo 1. pa kasnije 102. MTB.

Off topic: Kad je palo Zlatište prvu noć smo gore izašli rezervni drotovi iz centra i sa koševskog. Proveli kišnu noć u šumi ispod zlatišta. Čete nam kotrljale bombe. Sjekli šumu pamom sa transportera. Nek se zna čisto onako.

Usput poslije 92 i 93 ne volim decembar nikako. Sjećanja naviru utjehe nema. Jbg...
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#1714 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by hatemondays »

PM72 wrote:Ko god je preživio rat - nije normalan...

Pošto sam bio na tom terenu i vrlo dobro znam te položaje (od Energoinvesta,igrališta,zgrade časnih sestara,Zizine kuće pa do Intereksa) ,sam ulazak u rijeku i prelazak ne znači ništa.Izviđali smo taj teren i zato znam o čemu pričam.Ti pokušavaš da me ubjediš da su te dvije grupe od stotinjak ljudi "forsirale" Dobrinju i došle pred četničke bunkere u prvim kućama? Pa jebem ga,bio sam 500 metara nizvodno,u hangarima Hidrogradnje uz samu Dobrinju.Valjda bi znali za akciju,sjetio bi se pucnjave i belaja...neko bi nam rekao za napad,valjda bi uzeli učešće ili dali podršku...ja se toga ne sjećam.Neću reći da lažeš jer si moj kolega i drug ali mi taj dio filma fali.Ili sam izlapio što je i moguće a sam si primjetio da nisam normalan. :thumbup:
E moj PM izlapilo se izgleda, ko ce se sjecati svega... :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1715 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Chmoljo »

puk'o ko Tromblon :D :oops: :D
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1716 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

Chmoljo wrote:puk'o ko Tromblon :D :oops: :D
Haman :mrgreen: i
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1717 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

17.12.1993. - 17.12.2018.

Emir Bešlija
Hamdija Avdibašić
Muadem Ruda
Muzafer Hadžović

Neka im je vječni rahmet.

Sjećanje uvijek ostaje. Prevareni. Izdani. Ostavljeni. Nikad zaboravljeni.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1718 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Dozer »

Tromblon wrote:@pm72 jesi bio na stupu2 nesto kasnije u decembru kada je murija napala na kasindolsku?
Ja sam bio tada ovdje, ali nije se radilo o napadu, nego samo o distrakciji. Poenta je bila, bar koliko se ja sjecam, da se malo razvuce cetnicka vatra, iako mi nije bilo najjasnije zbog cega tacno jer se ne sjecam da se negdje odvijao neki drugi napad...
Ja fakat ne znam sve te lokalne kote (casne sestre, Zizina kuca, itd.) jer sam tu dosao samo tada i bio taj dan, pa ne mogu reci ni gdje sam tacno bio na toj liniji.
Ali nije tacno da nije bilo poginulih kod nas. Znam za jednog, iako nemam pojma iz koje je jedinice bio, jer smo se zadesili u istoj sobi neke kuce, on na jednom kraju, ja na drugom kraju iste sobe, svaki na svom prozoru. Tenk je bio na nekih 100-injak metara ispred, iza neke kuce, i samo je izlijetao 3-4m iza te kuce, toliko da opali prema nasoj liniji i odmah je bjezao nazad.
U jednom tom izlasku je fiknuo pancirnu granatu prema nasoj kuci, direktno u cosak sobe u kojem je bio ovaj nesuprot meni (sreca po mene pa je bila pancirna). Granata ja oplela kroz zid i pravo njega u pluca. Da vam sad ne opisujem detaljno na sta je to licilo... Elem, nakon par sekundi, kad sam se dozvao od detonacije i poceo "cuti" pistanje u usima (a s detoacijom me oplelo i dosta cigle i zakucalo u zid), poceo sam ga dozivati (u sobi se nije vidjelo nista od prasine), a nakon sto se nije odazivao prepuzao sam tih 7-8m sobe i dosao do njegovih nogu/cizama, negdje na kraju sobe, po dijagonali od mene. To je bilo i sve sto je ostalo od njega...samo noge.

Elem, tu se nesto puckaralo par sati, i onda prestalo. Rezultat "akcije" - meni nepoznat, kao i razlog.
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1719 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

Nisam znao da je neko poginuo tada. Jbg. Uglavnom je taj napad, distrakcija kurac palac bio sranje.
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1720 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

Sarajmen wrote:Malo je nedostajalo da im se pridružiš. Živi i svjedoči, jer mrtva usta ne govore.
Pozdrav domovini!
Druže proživio sam svakakvih sranja tokom rata. Sigurno najteža i najgora noć u mom životu 16/17. 12. 1993.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1721 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Dozer »

Tromblon wrote:Nisam znao da je neko poginuo tada. Jbg. Uglavnom je taj napad, distrakcija kurac palac bio sranje.
Nije to ni bio napad... Da jeste, bio bi valjda i neki cilj...Ono - osvojiti to i to. Nama, koliko se sjecam, niko nije naredio da osvojimo bilo sta. Samo nam je receno da smo tu kao podrska. Kome, cemu, za sta - nemam pojma. Uveli nas u kuce (nemoj me pitati gdje i koje jer ni to nemam pojma, posto mi je ta linija bila totalno nepoznata), mi se rasporedili u par kuca (nije nas bilo vod, nego 10-ak), i iz tih kuca pokrivali ono sto smo mogli vidjeti, a to bas i nije bilo puno... Poneko rafalanje iz poneke kuce, to se pokrije, i to je bilo to... I tenk koji sam vec spomenuo, ali koji nismo mogli spicit jer nismo imali ugla.
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1722 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

Nama pokazali na karti neke kuce preko dobrinje. Tu se trebali kao uvaliti pa rasiriti na obje strane. Kurko nadasve.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#1723 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by PM72 »

Dozer wrote:
Tromblon wrote:Nisam znao da je neko poginuo tada. Jbg. Uglavnom je taj napad, distrakcija kurac palac bio sranje.
Nije to ni bio napad... Da jeste, bio bi valjda i neki cilj...Ono - osvojiti to i to. Nama, koliko se sjecam, niko nije naredio da osvojimo bilo sta. Samo nam je receno da smo tu kao podrska. Kome, cemu, za sta - nemam pojma. Uveli nas u kuce (nemoj me pitati gdje i koje jer ni to nemam pojma, posto mi je ta linija bila totalno nepoznata), mi se rasporedili u par kuca (nije nas bilo vod, nego 10-ak), i iz tih kuca pokrivali ono sto smo mogli vidjeti, a to bas i nije bilo puno... Poneko rafalanje iz poneke kuce, to se pokrije, i to je bilo to... I tenk koji sam vec spomenuo, ali koji nismo mogli spicit jer nismo imali ugla.
:thumbup:
Znači,kad čačkaš mečku gdje ne treba to se zove "distrakcija"?
Više puta mi se desilo da dođemo na neku liniju-mladi,glupi i nadobudni- i da nam smeta letargija domaćih linijaša.Ono-samo nek ne puca.Onda se napravimo pametni i hrabri pa dobijemo po guzici,uz podsmjeh i podjebavanje od strane "domaćih" koji su nam govorili da ne tražimo guzici čepa...tako sam jedne prilike,ljeta gospodnjeg 1995,vidio kako četnici serbez idu oko kuća i po putu na Poljinama.Domaći nam govorili da ih ne diramo a mi uzeli garonju,redenik od 200 metaka,PASP i udri po četaljima.Sumnjam da smo ikog potrefili ali su se razbježali.Nama drago...onda je kod Šućura kuća izašao T55 pa ispalio na nas borbeni komplet granata,što pancirnih što običnih... skočio sam sa drugog sprata betonskog zdanja na Betaniji,nikad se nisam više prepao niti bolje razbio...
Jel mu to dođe "distrakcija"?
Tromblon
Posts: 2108
Joined: 18/01/2015 19:37

#1724 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Tromblon »

Vala mensčini tako nekako :skoljka:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1725 Re: Otes 04.12.1992 - 04.12.2012

Post by Dozer »

PM72 wrote: :thumbup:
Znači,kad čačkaš mečku gdje ne treba to se zove "distrakcija"?
Više puta mi se desilo da dođemo na neku liniju-mladi,glupi i nadobudni- i da nam smeta letargija domaćih linijaša.Ono-samo nek ne puca.Onda se napravimo pametni i hrabri pa dobijemo po guzici,uz podsmjeh i podjebavanje od strane "domaćih" koji su nam govorili da ne tražimo guzici čepa...tako sam jedne prilike,ljeta gospodnjeg 1995,vidio kako četnici serbez idu oko kuća i po putu na Poljinama.Domaći nam govorili da ih ne diramo a mi uzeli garonju,redenik od 200 metaka,PASP i udri po četaljima.Sumnjam da smo ikog potrefili ali su se razbježali.Nama drago...onda je kod Šućura kuća izašao T55 pa ispalio na nas borbeni komplet granata,što pancirnih što običnih... skočio sam sa drugog sprata betonskog zdanja na Betaniji,nikad se nisam više prepao niti bolje razbio...
Jel mu to dođe "distrakcija"?
:lol: :lol: :lol:
Distrakcija je moj termin. Nisam bas siguran da su '92 nasi komandanti tako to nazivali i gledali na to :lol: :lol: :lol:
Al' da te ceto distraktov'o - jes' :lol:
Zamalo pa i ekstraktov'o iz vlastite koze :D
Post Reply