Osudimo dok nije prekasno!

Post Reply
emmiirr
Posts: 149
Joined: 27/02/2005 00:17

#1 Osudimo dok nije prekasno!

Post by emmiirr »

http://www.011385.com/text06/grgic_220706.htm



Armija RBIH nije zlocinacka, bosnaska politika se nije temeljila na genocidu i etnickom ciscenju, ali je cinjenica da su neki pojedinci okaljali obraz i cast nase pravedne borbe, s toga se ogradimo od tih zlocinaca i kriminalaca, a najbolje cemo se ograditi ukoliko se suocimo sa zlocinima koje su oni pocinili.Ne dozvolimo da nas izjednjacavaju sa agresorima, da nas optuzuju da smo znali ali smo cutali, suocimo se sa istinom, jer samo tako cemo, ako Bog da, istrajati i pobijediti!
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#2

Post by Shoba »

Katastrofa! Ovo nisu pocinili ljudi nego zvijeri. dabogda im se sjeme zatrlo.....

Za ovo ne treba ni suditi.... :x
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#3

Post by Eshek »

Shoba wrote:Katastrofa! Ovo nisu pocinili ljudi nego zvijeri. dabogda im se sjeme zatrlo.....

Za ovo ne treba ni suditi.... :x
Uzeo si mi riječi iz usta
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#4

Post by BISCANIN2 »

Nisam gledao link , ali predpostavljam u svakom slucaju zličin je zločin njega cine ne ljudi , spodobe u ljudskim oblicima , smrt je mala kazna , kolac bi bio puno odmjereniji .
JahijaJilic
Posts: 235
Joined: 27/05/2005 19:00

#5

Post by JahijaJilic »

Katastrofa! Ovo nisu pocinili ljudi nego zvijeri. dabogda im se sjeme zatrlo.....

Za ovo ne treba ni suditi....
Autor: Eshek Poslano: 06/08/2006 06:39
Shoba (citat):
Katastrofa! Ovo nisu pocinili ljudi nego zvijeri. dabogda im se sjeme zatrlo.....

Za ovo ne treba ni suditi....


Uzeo si mi riječi iz usta
Autor: BISCANIN2 Poslano: 06/08/2006 11:56
Nisam gledao link , ali predpostavljam u svakom slucaju zličin je zločin njega cine ne ljudi , spodobe u ljudskim oblicima , smrt je mala kazna , kolac bi bio puno odmjereniji .
Dvoje od tih rade danas ko SUDIJE a Borjana nece da ih previde ni na razgovor
dino_selma
Posts: 37
Joined: 24/07/2005 15:25

#6

Post by dino_selma »

Ove sto su ovo pocinili ne mogu nazvati muslimanima jer oni to nezasluzuju . Niti islam odobrava ovo niti kao covjek ne mogu preci preko ovoga . Ako je sve ovo istina nek se srame ovi sto su ovo uradili i osuditi ih . Video nisam gledo ali osvetiti se na civilima i zenama nije nase
User avatar
Guento
Posts: 305
Joined: 31/03/2004 20:32
Location: Sarajevo

#7

Post by Guento »

Nema opravdanja. Ratne zlocince pred sud. Oni su rak na zdravom tijelu BiH i oslobodilacke Armije R BiH.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#8

Post by Panasonic »

Bilo je nazalost uvijek u proslosti incidenata u kojoj su bile umijesane oslobodilacke vojske. Neki pripadnici Sovjeta su u Drugom svjetskom ratu ubijali neduzne njemacke civile,- Amerika, koja je takodjer u II sv. ratu bila protiv Nijemaca i fashizma je ubila na desetine hiljada neduznih civila u Japanu...


I neki pripadnici nase ARBiH su pobjesnili kada su im HVO ili JNA ubili clanove porodice ili prijatelje, pa se vremenom stvorila i averzija prema narodima koji su odobravali rad HVO-a i JNA-e (citaj: prema Hrvatima i Srbima) pa su im nazalost za oko zapeli i hrvatsko/srpski civili. Ubijanje civila je u svakom slucaju neopravdano, zbog toga mi je i zao svih civila bez obzira na naciju koji su bili protiv agresije i koji su se zalagali za mir. Ali, ako ti neko ubije dragu osobu, a ti vidis da se tvoj "komsija" tom ubistvu raduje, onda je sa psiholoske strane opravdano i normalno da ces pobjesniti na tog "komsiju".
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#9

Post by Panasonic »

Nazalost, ni na jednom hrvatsko/srpskom siteu dosad nisam pronasao neku slicnu temu ovoj, gdje bi bili osudjeni monstruozni zlocini nad stotinama hiljada neduznim bosnjackim civilima, pocinjeni od strane svjetski poznatih i optuzenih ratnih zlocinaca. Ali ne, to su njima "heroji", a Bosnjaci osudjuju incidente ARBiH u kojima su namjerno ili nenamjerno ubijeni civili.

Iz svega ovoga slijedi cinjenica da smo mi civilizovani ljudi, a oni poludjele zivotinje.
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#10

Post by Anka »

panasonicAli, ako ti neko ubije dragu osobu, a ti vidis da se tvoj "komsija" tom ubistvu raduje, onda je sa psiholoske strane opravdano i normalno da ces pobjesniti na tog "komsiju".
...
Nazalost, ni na jednom hrvatsko/srpskom siteu dosad nisam pronasao neku slicnu temu ovoj, gdje bi bili osudjeni monstruozni zlocini nad stotinama hiljada neduznim bosnjackim civilima, pocinjeni od strane svjetski poznatih i optuzenih ratnih zlocinaca. Ali ne, to su njima "heroji", a Bosnjaci osudjuju incidente ARBiH u kojima su namjerno ili nenamjerno ubijeni civili.
Iz svega ovoga slijedi cinjenica da smo mi civilizovani ljudi, a oni poludjele zivotinje.

Nisi video na internetu,na hrvatskom i srpskom sajtu, ali si zato VIDEO da su se ti ljudi radovili ubistvima ?!
Kako te nije sramota da to kažeš? Imaš li ti mrvicu obraza?
Zna se da u Hrvatskoj postoje masovne grobnice gde su bačeni Srbi ali Hrvati neće da ih otkopaju jer će se onda videtio istina o njihovoj "oslobodilačkoj" akciji Oluja.
Juče je bilo na Tv-u ,slučaj sela Varivode. Hrvati su rekli da su tamo ubijeni preostali četnici koji se nisu povukli tokom Oluje,to je bila vest na HRT-u. A juče su pušteni snimci UN-a, kosa da ti se digne na glavi, sve sami babe i dede od 70 i 80 godina! Opasni četnici !
Muka mi je više od ove nepravde, ispade da nijedan jedini Srbin nije ubijen,. a čak i onda se usuđujete da to opravdate, kako te nije sramota ,pa jesi li ti čovek ?!
Ti znaš da su se ti ljudi radovali ubijanju!
I ne lupaj da se ovde takve stvari ne prikazuju, mi smo danima, nedeljama,mesecima gledali snimke škorpiona, svaka dženaza je prikazana, majke Srebrenice, sve smo videli...a kod vas je bogami zabranjeno da se sprovede istraga o ubijanju Srba u Sarajevu.
leonard
Posts: 117
Joined: 14/05/2006 01:20

#11

Post by leonard »

Anka wrote:panasonicAli, ako ti neko ubije dragu osobu, a ti vidis da se tvoj "komsija" tom ubistvu raduje, onda je sa psiholoske strane opravdano i normalno da ces pobjesniti na tog "komsiju".
...
Nazalost, ni na jednom hrvatsko/srpskom siteu dosad nisam pronasao neku slicnu temu ovoj, gdje bi bili osudjeni monstruozni zlocini nad stotinama hiljada neduznim bosnjackim civilima, pocinjeni od strane svjetski poznatih i optuzenih ratnih zlocinaca. Ali ne, to su njima "heroji", a Bosnjaci osudjuju incidente ARBiH u kojima su namjerno ili nenamjerno ubijeni civili.
Iz svega ovoga slijedi cinjenica da smo mi civilizovani ljudi, a oni poludjele zivotinje.

Nisi video na internetu,na hrvatskom i srpskom sajtu, ali si zato VIDEO da su se ti ljudi radovili ubistvima ?!
Kako te nije sramota da to kažeš? Imaš li ti mrvicu obraza?
Zna se da u Hrvatskoj postoje masovne grobnice gde su bačeni Srbi ali Hrvati neće da ih otkopaju jer će se onda videtio istina o njihovoj "oslobodilačkoj" akciji Oluja.
Juče je bilo na Tv-u ,slučaj sela Varivode. Hrvati su rekli da su tamo ubijeni preostali četnici koji se nisu povukli tokom Oluje,to je bila vest na HRT-u. A juče su pušteni snimci UN-a, kosa da ti se digne na glavi, sve sami babe i dede od 70 i 80 godina! Opasni četnici !
Muka mi je više od ove nepravde, ispade da nijedan jedini Srbin nije ubijen,. a čak i onda se usuđujete da to opravdate, kako te nije sramota ,pa jesi li ti čovek ?!
Ti znaš da su se ti ljudi radovali ubijanju!
I ne lupaj da se ovde takve stvari ne prikazuju, mi smo danima, nedeljama,mesecima gledali snimke škorpiona, svaka dženaza je prikazana, majke Srebrenice, sve smo videli...a kod vas je bogami zabranjeno da se sprovede istraga o ubijanju Srba u Sarajevu.

Sramotno je da ti se usudjujes napisati iti jednu rijec ovdje! Zasto?! Pa to je svima jasno!

Ubistvo iti jednog ljudskog bica je tragedija!
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#12

Post by Anka »

leonard wrote:
Anka wrote:panasonicAli, ako ti neko ubije dragu osobu, a ti vidis da se tvoj "komsija" tom ubistvu raduje, onda je sa psiholoske strane opravdano i normalno da ces pobjesniti na tog "komsiju".
...
Nazalost, ni na jednom hrvatsko/srpskom siteu dosad nisam pronasao neku slicnu temu ovoj, gdje bi bili osudjeni monstruozni zlocini nad stotinama hiljada neduznim bosnjackim civilima, pocinjeni od strane svjetski poznatih i optuzenih ratnih zlocinaca. Ali ne, to su njima "heroji", a Bosnjaci osudjuju incidente ARBiH u kojima su namjerno ili nenamjerno ubijeni civili.
Iz svega ovoga slijedi cinjenica da smo mi civilizovani ljudi, a oni poludjele zivotinje.

Nisi video na internetu,na hrvatskom i srpskom sajtu, ali si zato VIDEO da su se ti ljudi radovili ubistvima ?!
Kako te nije sramota da to kažeš? Imaš li ti mrvicu obraza?
Zna se da u Hrvatskoj postoje masovne grobnice gde su bačeni Srbi ali Hrvati neće da ih otkopaju jer će se onda videtio istina o njihovoj "oslobodilačkoj" akciji Oluja.
Juče je bilo na Tv-u ,slučaj sela Varivode. Hrvati su rekli da su tamo ubijeni preostali četnici koji se nisu povukli tokom Oluje,to je bila vest na HRT-u. A juče su pušteni snimci UN-a, kosa da ti se digne na glavi, sve sami babe i dede od 70 i 80 godina! Opasni četnici !
Muka mi je više od ove nepravde, ispade da nijedan jedini Srbin nije ubijen,. a čak i onda se usuđujete da to opravdate, kako te nije sramota ,pa jesi li ti čovek ?!
Ti znaš da su se ti ljudi radovali ubijanju!
I ne lupaj da se ovde takve stvari ne prikazuju, mi smo danima, nedeljama,mesecima gledali snimke škorpiona, svaka dženaza je prikazana, majke Srebrenice, sve smo videli...a kod vas je bogami zabranjeno da se sprovede istraga o ubijanju Srba u Sarajevu.

Sramotno je da ti se usudjujes napisati iti jednu rijec ovdje! Zasto?! Pa to je svima jasno!

Ubistvo iti jednog ljudskog bica je tragedija!
A zašto ne smem da pišem na ovom forumu?
Zašto? Zato što sam Srpkinja?
Kako se ti usuđuješ to da mi kažeš?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#13

Post by danas »

vidi anke strucnjaka za masovne grobnice, za cetnike od 80 godina, a posebice za istragu ubistava srba u sarajevu... :oops: :oops: :oops:
ali joj i dalje promice srz i sustina ove teme...
elem, neki drugi put... 8-)
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#14

Post by Panasonic »

Anka wrote:panasonicAli, ako ti neko ubije dragu osobu, a ti vidis da se tvoj "komsija" tom ubistvu raduje, onda je sa psiholoske strane opravdano i normalno da ces pobjesniti na tog "komsiju".
...
Nazalost, ni na jednom hrvatsko/srpskom siteu dosad nisam pronasao neku slicnu temu ovoj, gdje bi bili osudjeni monstruozni zlocini nad stotinama hiljada neduznim bosnjackim civilima, pocinjeni od strane svjetski poznatih i optuzenih ratnih zlocinaca. Ali ne, to su njima "heroji", a Bosnjaci osudjuju incidente ARBiH u kojima su namjerno ili nenamjerno ubijeni civili.
Iz svega ovoga slijedi cinjenica da smo mi civilizovani ljudi, a oni poludjele zivotinje.

Nisi video na internetu,na hrvatskom i srpskom sajtu, ali si zato VIDEO da su se ti ljudi radovili ubistvima ?!
Kako te nije sramota da to kažeš? Imaš li ti mrvicu obraza?
Zna se da u Hrvatskoj postoje masovne grobnice gde su bačeni Srbi ali Hrvati neće da ih otkopaju jer će se onda videtio istina o njihovoj "oslobodilačkoj" akciji Oluja.
Juče je bilo na Tv-u ,slučaj sela Varivode. Hrvati su rekli da su tamo ubijeni preostali četnici koji se nisu povukli tokom Oluje,to je bila vest na HRT-u. A juče su pušteni snimci UN-a, kosa da ti se digne na glavi, sve sami babe i dede od 70 i 80 godina! Opasni četnici !
Muka mi je više od ove nepravde, ispade da nijedan jedini Srbin nije ubijen,. a čak i onda se usuđujete da to opravdate, kako te nije sramota ,pa jesi li ti čovek ?!
Ti znaš da su se ti ljudi radovali ubijanju!
I ne lupaj da se ovde takve stvari ne prikazuju, mi smo danima, nedeljama,mesecima gledali snimke škorpiona, svaka dženaza je prikazana, majke Srebrenice, sve smo videli...a kod vas je bogami zabranjeno da se sprovede istraga o ubijanju Srba u Sarajevu.
Vidi Anko, da ti pojasnim. Meni ne treba video da saznam ko je koga ubijao i ko se smijao, jer sam uzivo sve prezivio. I ne kazem da nijedan Srbin nije ubijen, ali vecina onih koji su ubijeni su bili srpski vojnici, i vecina srpskih civila koji su ubijeni su ubijeni zbog toga sto su se prikljucili JNA, jer su odobravali fashizam i Milosevicev plan. Prema tome ubijeni su cetnici-zar da zalimo za cetnicima-fashistima? Cinjenica je da je bilo vrlo malo Srba koji su se protivili agresiji i genocidu, njima svaka cast.
Zao mi je svih neduzno ubijenih civila, bez obzira na naciju.

Nisam rekao da se na vasoj televiziji nisu prikazivali zlocini, logicno je da ce se na drzavnoj televiziji prikazivati snimci cetnickih zlocina, jer su se srpska vlada i Tadic toboze odrekli cetnistva pa hoce da cijeli svijet vidi da oni pustaju te snimke. Ali to je samo politika. Ako se srpska javnost takodjer odrekla fashizma, zasto onda nema tema slicne ovoj na srpskim siteovima? Zasto Srbi bacaju kamenje na one zene u Beogradu koji su obiljezavali godisnjicu genocida u Srebrenici?

Da ti pojasnim i istragu o stradanju Srba u Sarajevu. Naime, Cavic je trazio da se formira nekakva komisija o "stradanju Srba u Sarajevu". Medjutim to je samo politicka igra, jer se sa svih strana prica o masovnim grobnicama Bosnjaka, a nigdje se ne spominju masovne grobnice Srba. Zasto? Jer ih nema. Sjecam se da je u novinama "Glas" (usput, koji se danas zove "srpski" Glas) bio jedan tekst gdje su neki srpski politicari kofol pronasli srpsku masovnu grobnicu, pa se digla buka kako su Srbi zapravo "najvece zrtve agresije". Uz tekst je stajala i slika na kojoj je prikazan neki mali bager kako kopa nesto po livadi, svi ga ozbiljno posmatraju, Dodik je isto bio tu na toj livadi, nesto gleda. I poslije toga? Nista, Srbi se usutili, grobnice nigdje. Da se vratimo na istragu o ubijenim Srbima u Sarajevu. Cavic je trazio da se kao vodja istrage postavi neki haski optuzenik, koji je osudjen bio jer je ucestvovao u Srebrenici i koji je javno negirao dogadjaje u Srebrenici. Naravno to nije proslo, a kada je pocela istraga o ubistvima u Sarajevu, istina je ponovo ugledala svjetlost dana. Dokazano je ono sto svi znamo, a Cavic, koji je toliko bio za tu istragu, je odjednom postao njen najveci protivnik, jer se rezultati istrage nisu poklapala za Cavicevim ocekivanjima (zeljama).
Zbog ovakvih stvari Srbe u BiH vise niko ne uzima za ozbiljno, cak ni Medjunarodna zajednica.

Da ponovim, zao mi je svih ubijenih neduznih civila, ali su Milosevic i Karadzic svojom politikom ubili sve ubijene Srbe. Dakle Srbi su zrtve sebe samih, o to ce vam se na kraju odbiti od glavu.

Vrlo je malo onih srpskih intelektualaca na pravoj, na strani racionalnog koji poput Mirjane Miocinovic iz Beograda kaze:”Mi, Srbi imamo kolektivnu odgovornost jer smo Slobodanu Milosevicu dali svoju saglasnost...”
Dr. Nada Popovic kaze:"Ne mozemo mi, Srbi, ni sa kim u svome neposrednom okruzenju, svi su nam krivi samo mi krocimo 'pravo po bespucu', samo smo mi 'nebeski narod' i nece proci mnogo vremena, ako se pameti ne dozovemo, pa cemo se svi tragicno reducirani, naci pod jednom sljivom, na malom ostrvu, usred uzburkane kosmicke kataklizme, kako to zloumno, maloumno, predvide voajer, srpski slikar Milic od Macve, koji pocetkom decembra 1994. godine u “Javnosti” klice: “Ako se Amerika bude svrstala uz Tursku, i Americi odmah treba obajviti rat, a Turskoj u prvi sat napada...”, pa dodaje zapjenusano:”Ja vec vidim sokole Ratka Mladica pod zidinama Carigrada... Stekli su se uslovi za osnivanje Nove Vizantije – pravoslavne. Cekaju nas potlaceni Bitljani, Licani, Lidjani, Lazi, Olivi, Nestorijanci, Jermeni i Asirci, cekaju nas kao ozeblo sunce da ih mi Srbi vratimo u zivot i oslobodimo Turkmensko more... Konstantinov grad (Istanbul) i Sveta (Aja) Sofija moraju biti stozer pravoslavlja...
Hajde muskinje, uspravite glave! Drina je dusnik za dva plucna krila, a ne za jedno.”
Ludi Milic od Macve tako je pjenio krajem 1994. godine, da bi nakon cetiri godine, 1998. godine, u beogradskom “Vremenu” procijedio:”Politika je kurva... Ali posto sam ja angazovani i nacionalni umjetnik, onda to komplikuje stvari, kao da politika lupka na kapidzik – kuc, kuc... I osluskuje ona... Hoce da te namami sebi, politika, kurva, drolja nad droljama...”, pa nastavlja: ”Pomislih 1988. – evo mog vladarakoji ce realizovati moj projekt o “Srpskoj Vedanti”... On, Slobodan, pravi nacionalisticki vodja, digao narod na noge, kad ono nista ne osvoji, nista se ne sagradi, ni jedna se zgrada ne podize... Naprotiv, narod srpski postrada tako zestoko i pogubi svoje etnicke teritorije...”

...i na kraju ce ostati samo jos Shumadija u sastavu Srbije.

Razmislite o ovome, osudite cetnicke zlocine i odreknite se fashizma, jedino tako mozete prosperirati moralno i ekonomski, inace ce vas vasa razmisljanja skupo kostati. Ovo je prijateljski savjet.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#15

Post by Jara »

Granate i snajperi ne prepoznaju naciju ni religiju...to se vidi iz imena stradalih građana na mjestima gdje su se dogodili masakri. Nije tacno da se o stradanjima Srba ne govori i da nikom nije bilo sudjeno i da se ne sudi zbog toga.
Istina da još uvijek određeni mediji kao i vjerske i nacionalne vođe spominju samo zločine nad "svojima", a zločine "svojih" nad "drugima" uglavnom onda kad im novinari "iskamče" komentar, a i tada zamumuljeno, zakukuljeno, u smislu "naše budale, njihovi teroristi"...
I onda nije čudo da još mnogi ne znaju i ne žele da znaju sta se događalo.
A zločincima, ko god da su, nema opravdanja i treba da im se sudi i da se kazne.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#16

Post by Eshek »

Anka wrote:...a kod vas je bogami zabranjeno da se sprovede istraga o ubijanju Srba u Sarajevu.
Nije tačno, provjeri malo bolje
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#17

Post by Nosferatu »

Zna se da u Hrvatskoj postoje masovne grobnice gde su bačeni Srbi ali Hrvati neće da ih otkopaju jer će se onda videtio istina o njihovoj "oslobodilačkoj" akciji Oluja.
Pa gdje ces bolan ti iz Beograda nama pricati o Oluji? Pogledaj sta ste vi Srbi radili 1991 i 1992. Tad si ti - glumila gospodju u Beogradu i iskreno - bolila te je neka stvar - sto tamo ginu ustase i Balije. Sad si dosla 'Srpsku pravicu' utjerivati. Idi bre u troskoku...normalno da se radujem da je onaj koji je digao se na mene - dobio po nekoj stvari. I radovacu se dok sam ziv. To mi ti neces oduzeti - svojim primjerima Srpskih baba - koje su naletile na nekog ustasu. Srbi su - sistematski ubijali, sistematski silovali, sistematski likvidirali, od Vukovara na ovamo - ratnu vjestinu, medijsku propagandu i brainwashiranje usavrsili do te mjere - da ti i dan danas - ne mozes uopste da shvatis razliku izmedju uzroka i posljedica. Posljedica ubijanja nevinog Srpstva je uzrokovana s tim sto je Srpska soldateska gdje je god mogla ubijala nevine civile prva. Na mene ste pucali tri i pol godine - svaki dan. I na sve i jednog drugog covjeka koji nije bio - za cetnicku stvar. Ukljucujuci 30.000 Sarajevskih Srba koji su ostali i o ubistvu desetina koji bi ti da se vodi istraga - ako ce se voditi - prvo da se vodi istraga o tome koliko je pravoslavnih krstova na Lavu od strane cetnickih granata zavrsilo, koliko je Srba ubijeno u ABiH dok su branili grad Sarajevo od tvojih Srbijanaca sto su dosli podrzati domace balvan - revolucinare koji ispalise 2 miliona granata koje su se stropstalo na grad Sarajevo. 2 miliona granata! Na jedan koncentracioni logor - baceno - kakvim je Sarajevo i bilo. Bez vode, struje, plina, hrane, grijanja, iceg.

Cinjenica je da zaboli Srpsku vojsku neka stvar za Srpskim narodom. Jer - da su iole razmisljali o vama - ne bi druge klali po Vukovaru, Bijeljini, Zvorniku. Foci, Prijedoru, Brckom i svugdje drugdje. Tj. razmisljali su samo o sebi - zato su i klali. Jer - su znali da ce negdje neko - osvetiti se na najslabijim - i na taj nacin - vas - koji niste ruke uprljali natjerati da predjete na istu stranu i vjecno se vezete uz one koji su prva i najveca klanja na Balkanu izveli, koje do danasnjeg dana stitite i branite - dovoljno je reci da drzava u kojoj ti zivis je do 2000-te placala od poreza - zlocinca poput Mladica i drzala ih u tajnim bunkerima izgradjenim za vrijeme Tita a ne bi me zacudilo da ga i dan danas sponzoriraju na drzavnom nivou. Pa odakle tebi - onda kredibilitet moralni da dodjes i nesto zahtjevas i uslovljavas? Sta si ti uradila da se dovede Mladic i Karadiz u Hag? Ne pricala, uradila? Nisi nista. Jel tako?

Evo malo znanja da te prosjvetli, ne o Skorpionima i ne o Srebrenicu nego - malo o Hrvatskim Srbima da ih vidis u njihovoj puno slavi i sjaju. Sjedi pa prouci. Dva filma po sat i pol. Pa onda jos par - video clipova, za dezert. 90% materijala snimljeno Srpskom kamerom - i samo - obradjeno da se vidi - sta se je radilo i kako se razmisljalo. Ovo sve dolazi za desnicarkse ustaske bleiburske stranice - ja to priznajem ali je snimljeno Srpskim kamerama - i snimali su ovo Srbi - snimali su sami sebe u svojim pohodima, u svojim kafanama, na ulicama, na mitinzima - stoga - evo ti pa pogledaj i prisjeti se malo "kako je poceo rat na mom otoku".

Film - Komsije 1 - snici nevidjene bestijalnosti i okrutnost Srba iz RH snimljeni njihovim kamerama.

"Oj, ustase, neka, neka. Siroka vas jama ceka. Duboka je 1 metar, a siroka kilometar."

"Krajisnici gdje cete na klanje? Na Hrvate il' na musliman."

"Bit ce klanja, bit ce klanja, bit ce silovanja..."

http://www.lijepanasadomovinahrvatska.c ... JE%201.htm

Film - Komsije 2 - snimci Srpskih kamera sakupljeni na jednom mjestu. Plus i dodatak o El-Mujahid jedinci. *Ako nista drugo ne pogledas pogledaj zadnjih 15 minuta ovog filma - da vidis - "dernek" Srba u Hrvatsoj narucito obrati paznju na zene - koje svako malo iz pusaka - rokaju u vazduh.
http://www.lijepanasadomovinahrvatska.c ... JE%202.htm

Milan Martic - Od "fice" do Haga - ispovjed dvojice Srba koji su se vratili u RH o tome - koje njihov rodjak Milan Martic - koji je prije politicke funkcije predsjednika jedne "drzave" vozao zutog ficu.
http://www.011385.com/text06/novatv_100406.htm

Napad Marticevaca na "koridor u BiH". Na snimku se Srbi raduju sto gori - sve sto mogu zapaliti, cekaju civile da preko mosta predju u Modrici da ih ubijaju, zene ih ljube pri tome sto su zapalili Inu rafineriju - i raduju se smrti svoji dojucerasnjih komsija iz Modrice i Odzaka ("jer su to sami trazili"),

"Nisam ja Englez da ginem ko dzentlemen" - Srpski vojnik na komandu da se moraju - svi osisati i obrijati. Komandu su naravno - odbili. To - sto dzentlmen nema veze sa higijenom, brinjem i sisanjem - samo dovoljno govori o tome koja je to pamet - ljude isla ubijati, silovati, klati, istjerivati i pljackati. I u ime cijih fotelja i velikih drzava?
http://www.011385.com/text06/klek_140606.htm

Mislim da u ovom clipu ima i isjecak o hrabroj Srpskoj tenkovskoj jedinicii kod Bosanskog Broda koja je krenula u napad pa dobila po nekoj stvari - od sake naoruzanih branitelja koji su zarobili 4 tenka samo u toj akciji - u Aprilu 1992 . Pri tome obrati paznju na 20 lesina koje leze u dekama zamotanih - civila koji su pali Srbima u sake. Muskarci su svi svezani lisicama i zaklani. Pogledaj i snimak dzamije u Odzaku s koje se vije Srpska trobojnica, i dzamije u Bosanskom Brodu - koja je demolirana u roku od par sati koliko su cetnici prodrli - da bi njihov napad bio vracen.

Momcilo - Dzamije Lete - videospot za download.

Jao jadna Bosno suverena.
Zbog Alija posta razorena
Sto proglasi Bosnu suvjerenu
Ne imao glavuna ramenu

Doslo vrijeme da se Srbi svete
Sve dzamije u oblake lete
Nema Ante, Azema i Tite
Da te opet od Srbina stite.

Dzaba Bosni ramazanskog posta
Ne spasi te ni Allah ni gospa
Jer Srbina nema nigdje ravna
Srbin nece nicijeg jarma.

Doslo vrijeme da se Srbi svete
Dzamije sve u zrak ima da lete
Nema vise Ante, Azema i Tite.
Da te opet od Srbina stite.

Neces Aljo proci kao prije
Ti na stapu nosices dimije
Tvoja propast vec je na vidiku
Kad ti kcerka uci politiku.

http://www.domovinskirat.com/component/ ... 0/lang,en/
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#18

Post by Jastreb35 »

Zna li se ko je ubio ove civile i gdje je sada ?

http://jastreb.blogger.ba/
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#19

Post by seljak_cojek »

Ovo nedjelo je za svaku osudu, ma ko da ga je počinio. :(

Mada sumnjam u tačnost podatka da su to počinili pripadnici ABiH, uzimajući u obzir izvor podataka http://www.lijepanasadomovinahrvatska.com. Nekako mi, isuviše, miriše na U...... (Gotovina & Co.)
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#20

Post by rajvosa^ »

Nosferatu wrote:
Zna se da u Hrvatskoj postoje masovne grobnice gde su bačeni Srbi ali Hrvati neće da ih otkopaju jer će se onda videtio istina o njihovoj "oslobodilačkoj" akciji Oluja.
Pa gdje ces bolan ti iz Beograda nama pricati o Oluji? Pogledaj sta ste vi Srbi radili 1991 i 1992. Tad si ti - glumila gospodju u Beogradu i iskreno - bolila te je neka stvar - sto tamo ginu ustase i Balije. Sad si dosla 'Srpsku pravicu' utjerivati. Idi bre u troskoku...normalno da se radujem da je onaj koji je digao se na mene - dobio po nekoj stvari. I radovacu se dok sam ziv. To mi ti neces oduzeti - svojim primjerima Srpskih baba - koje su naletile na nekog ustasu. Srbi su - sistematski ubijali, sistematski silovali, sistematski likvidirali, od Vukovara na ovamo - ratnu vjestinu, medijsku propagandu i brainwashiranje usavrsili do te mjere - da ti i dan danas - ne mozes uopste da shvatis razliku izmedju uzroka i posljedica. Posljedica ubijanja nevinog Srpstva je uzrokovana s tim sto je Srpska soldateska gdje je god mogla ubijala nevine civile prva. Na mene ste pucali tri i pol godine - svaki dan. I na sve i jednog drugog covjeka koji nije bio - za cetnicku stvar. Ukljucujuci 30.000 Sarajevskih Srba koji su ostali i o ubistvu desetina koji bi ti da se vodi istraga - ako ce se voditi - prvo da se vodi istraga o tome koliko je pravoslavnih krstova na Lavu od strane cetnickih granata zavrsilo, koliko je Srba ubijeno u ABiH dok su branili grad Sarajevo od tvojih Srbijanaca sto su dosli podrzati domace balvan - revolucinare koji ispalise 2 miliona granata koje su se stropstalo na grad Sarajevo. 2 miliona granata! Na jedan koncentracioni logor - baceno - kakvim je Sarajevo i bilo. Bez vode, struje, plina, hrane, grijanja, iceg.

Cinjenica je da zaboli Srpsku vojsku neka stvar za Srpskim narodom. Jer - da su iole razmisljali o vama - ne bi druge klali po Vukovaru, Bijeljini, Zvorniku. Foci, Prijedoru, Brckom i svugdje drugdje. Tj. razmisljali su samo o sebi - zato su i klali. Jer - su znali da ce negdje neko - osvetiti se na najslabijim - i na taj nacin - vas - koji niste ruke uprljali natjerati da predjete na istu stranu i vjecno se vezete uz one koji su prva i najveca klanja na Balkanu izveli, koje do danasnjeg dana stitite i branite - dovoljno je reci da drzava u kojoj ti zivis je do 2000-te placala od poreza - zlocinca poput Mladica i drzala ih u tajnim bunkerima izgradjenim za vrijeme Tita a ne bi me zacudilo da ga i dan danas sponzoriraju na drzavnom nivou. Pa odakle tebi - onda kredibilitet moralni da dodjes i nesto zahtjevas i uslovljavas? Sta si ti uradila da se dovede Mladic i Karadiz u Hag? Ne pricala, uradila? Nisi nista. Jel tako?

Evo malo znanja da te prosjvetli, ne o Skorpionima i ne o Srebrenicu nego - malo o Hrvatskim Srbima da ih vidis u njihovoj puno slavi i sjaju. Sjedi pa prouci. Dva filma po sat i pol. Pa onda jos par - video clipova, za dezert. 90% materijala snimljeno Srpskom kamerom - i samo - obradjeno da se vidi - sta se je radilo i kako se razmisljalo. Ovo sve dolazi za desnicarkse ustaske bleiburske stranice - ja to priznajem ali je snimljeno Srpskim kamerama - i snimali su ovo Srbi - snimali su sami sebe u svojim pohodima, u svojim kafanama, na ulicama, na mitinzima - stoga - evo ti pa pogledaj i prisjeti se malo "kako je poceo rat na mom otoku".

Film - Komsije 1 - snici nevidjene bestijalnosti i okrutnost Srba iz RH snimljeni njihovim kamerama.

"Oj, ustase, neka, neka. Siroka vas jama ceka. Duboka je 1 metar, a siroka kilometar."

"Krajisnici gdje cete na klanje? Na Hrvate il' na musliman."

"Bit ce klanja, bit ce klanja, bit ce silovanja..."

http://www.lijepanasadomovinahrvatska.c ... JE%201.htm

Film - Komsije 2 - snimci Srpskih kamera sakupljeni na jednom mjestu. Plus i dodatak o El-Mujahid jedinci. *Ako nista drugo ne pogledas pogledaj zadnjih 15 minuta ovog filma - da vidis - "dernek" Srba u Hrvatsoj narucito obrati paznju na zene - koje svako malo iz pusaka - rokaju u vazduh.
http://www.lijepanasadomovinahrvatska.c ... JE%202.htm

Milan Martic - Od "fice" do Haga - ispovjed dvojice Srba koji su se vratili u RH o tome - koje njihov rodjak Milan Martic - koji je prije politicke funkcije predsjednika jedne "drzave" vozao zutog ficu.
http://www.011385.com/text06/novatv_100406.htm

Napad Marticevaca na "koridor u BiH". Na snimku se Srbi raduju sto gori - sve sto mogu zapaliti, cekaju civile da preko mosta predju u Modrici da ih ubijaju, zene ih ljube pri tome sto su zapalili Inu rafineriju - i raduju se smrti svoji dojucerasnjih komsija iz Modrice i Odzaka ("jer su to sami trazili"),

"Nisam ja Englez da ginem ko dzentlemen" - Srpski vojnik na komandu da se moraju - svi osisati i obrijati. Komandu su naravno - odbili. To - sto dzentlmen nema veze sa higijenom, brinjem i sisanjem - samo dovoljno govori o tome koja je to pamet - ljude isla ubijati, silovati, klati, istjerivati i pljackati. I u ime cijih fotelja i velikih drzava?
http://www.011385.com/text06/klek_140606.htm

Mislim da u ovom clipu ima i isjecak o hrabroj Srpskoj tenkovskoj jedinicii kod Bosanskog Broda koja je krenula u napad pa dobila po nekoj stvari - od sake naoruzanih branitelja koji su zarobili 4 tenka samo u toj akciji - u Aprilu 1992 . Pri tome obrati paznju na 20 lesina koje leze u dekama zamotanih - civila koji su pali Srbima u sake. Muskarci su svi svezani lisicama i zaklani. Pogledaj i snimak dzamije u Odzaku s koje se vije Srpska trobojnica, i dzamije u Bosanskom Brodu - koja je demolirana u roku od par sati koliko su cetnici prodrli - da bi njihov napad bio vracen.

Momcilo - Dzamije Lete - videospot za download.

Jao jadna Bosno suverena.
Zbog Alija posta razorena
Sto proglasi Bosnu suvjerenu
Ne imao glavuna ramenu

Doslo vrijeme da se Srbi svete
Sve dzamije u oblake lete
Nema Ante, Azema i Tite
Da te opet od Srbina stite.

Dzaba Bosni ramazanskog posta
Ne spasi te ni Allah ni gospa
Jer Srbina nema nigdje ravna
Srbin nece nicijeg jarma.

Doslo vrijeme da se Srbi svete
Dzamije sve u zrak ima da lete
Nema vise Ante, Azema i Tite.
Da te opet od Srbina stite.

Neces Aljo proci kao prije
Ti na stapu nosices dimije
Tvoja propast vec je na vidiku
Kad ti kcerka uci politiku.

http://www.domovinskirat.com/component/ ... 0/lang,en/
Dobri su ti ovi linkovi. Nekim stvarima da se covjek smije koje gluposti "srpski dobrovoljci" izjavljuju. Izgleda da im je bila deracina kod Bosanskog Broda.
User avatar
Guento
Posts: 305
Joined: 31/03/2004 20:32
Location: Sarajevo

#21

Post by Guento »

Panasonic wrote:Nazalost, ni na jednom hrvatsko/srpskom siteu dosad nisam pronasao neku slicnu temu ovoj, gdje bi bili osudjeni monstruozni zlocini nad stotinama hiljada neduznim bosnjackim civilima, pocinjeni od strane svjetski poznatih i optuzenih ratnih zlocinaca. Ali ne, to su njima "heroji", a Bosnjaci osudjuju incidente ARBiH u kojima su namjerno ili nenamjerno ubijeni civili.
Surfaj malo vise, jer ima stranica B92 na kojoj mozes procitati pametnih misljenja i izjava Srbijanaca koji se ogradjuju od fasisticke politike svoje vlade i nedjela bosanskih Srba-izdajnika BiH. Ti ljudi na B92 osudjuju ratne zlocine, al' koliko ja znam B92 je jedan od rijetkih izuzetaka, nazalost.
Anka wrote:Ti znaš da su se ti ljudi radovali ubijanju!
Anka, ocigledno nisi dozivjela ni minutu rata (?). Mislim da je prava riječ "naslađivali se".
Anka wrote:a kod vas je bogami zabranjeno da se sprovede istraga o ubijanju Srba u Sarajevu.
Sudske istrage o ubijanju Srba u Sarajevu su vršene i U RATU, a vrse se i danas. Komandanti jedinica koji su to radili nisu ohrabrivani da ubijaju i maltretiraju Srbe u Sarajevu, nego su sudski procesuirani, iako sigurno ne tako efikasno kako su to bh. patrioti zeljeli. Iako bi sad nekako prirodno bilo (znas ono vasi-nasi), degutantno mi je uopste povlačiti paralele izmedu Sarajeva i tadašnje situacije u Prijedoru, Srebrenici, Trebinju, Banja Luci, Doboju, Brčkom, Bijeljini, itd itd i načinom na koji su srpske vlasti sprječavale (jest aha) one koji su SISTEMATSKI i PLANSKI mucili i MASOVNO likvidirali Bosnjake (tj. nesrbe). Što se tiče masovnih grobnica u Hrvatskoj, ovo nije pravi forum za to.

Ne sikiraj se zbog poneke provokacije i uzivaj na sa-x ba ;-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#22

Post by jeza u ledja »

Muka mi je od ljudi koji na ovakvim temama kontriraju zlocinima suprotne strane. Ubijati neduzne ljude nema opravdanja, pa ne znam sta da si u ratu dozivio. Sram vas bilo!

Zivotinje u Hag, pa nek tamo sa sebi slicnima prepricavaju svoje 'dogovstine'.

PS: Iskompleksirana Anka, smaras kao i inace.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#23

Post by jeza u ledja »

Panasonic wrote:Nazalost, ni na jednom hrvatsko/srpskom siteu dosad nisam pronasao neku slicnu temu ovoj, gdje bi bili osudjeni monstruozni zlocini nad stotinama hiljada neduznim bosnjackim civilima, pocinjeni od strane svjetski poznatih i optuzenih ratnih zlocinaca.
Forum B92, procitaj naslove, sta stoji zakaceno na vrhu indexa?
Post Reply