Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
shheff
Posts: 687
Joined: 22/07/2013 14:11

#126 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by shheff »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
shheff wrote:kupljena garsonjera 31m2 47.000KM (izvorno stanje+zapustena) Otoka, neboder-Brcanska
+ porez 2350KM
+ renoviranje kompletno oko 6000KM
Možeš li opisati šta je sve urađeno za ovih 6000KM? Ja sam u fazi kupovine garsonjere od 33m2 i moram raditi sve od podova, struje, vode, plafona, zidova, banje (proširivanje kupatila, rušenje jednog malog zida) i grijanja. Kako god okrenem mene ne može doći ispod 8500-9000KM.
promjenjna ulazna vrata (oko 600KM), jedan prozor veci je u garsonjeri, msm 180x120 (tri krila oko 800KM), kupljena manja kuhnja na L (oko 120x120-serijski model oko 600KM), parket bio dobar samo brusen i lakiran, ljepljene plocice u hodniku (oko120x250) kupaona manja (oko 130x200) sva uradjena (jedan dio sam svoj majstor sta se moglo, ostalo pravi majstori), i dobro kvalitetno krecenje.
ostalo imao svoj kauc, el.sporet, frizider, manju ves masinu (40x60) i tv
shheff
Posts: 687
Joined: 22/07/2013 14:11

#127 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by shheff »

shheff wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
shheff wrote:kupljena garsonjera 31m2 47.000KM (izvorno stanje+zapustena) Otoka, neboder-Brcanska
+ porez 2350KM
+ renoviranje kompletno oko 6000KM
Možeš li opisati šta je sve urađeno za ovih 6000KM? Ja sam u fazi kupovine garsonjere od 33m2 i moram raditi sve od podova, struje, vode, plafona, zidova, banje (proširivanje kupatila, rušenje jednog malog zida) i grijanja. Kako god okrenem mene ne može doći ispod 8500-9000KM.
promjenjna ulazna vrata (oko 600KM), jedan prozor veci je u garsonjeri, msm 180x120 (tri krila oko 800KM), kupljena manja kuhnja na L (oko 120x120-serijski model oko 600KM), parket bio dobar samo brusen i lakiran, ljepljene plocice u hodniku (oko120x250) kupaona manja (oko 130x200) sva uradjena (jedan dio sam svoj majstor sta se moglo, ostalo pravi majstori), elektricar, postavljen drugi radijator (nije bas bilo ogromna potreba, ali kad je bal...iz vlastitih zaliha) i dobro kvalitetno krecenje.
ostalo imao svoj kauc, el.sporet, frizider, manju ves masinu (40x60) i tv
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#128 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by gidra »

shheff wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
shheff wrote:kupljena garsonjera 31m2 47.000KM (izvorno stanje+zapustena) Otoka, neboder-Brcanska
+ porez 2350KM
+ renoviranje kompletno oko 6000KM
Možeš li opisati šta je sve urađeno za ovih 6000KM? Ja sam u fazi kupovine garsonjere od 33m2 i moram raditi sve od podova, struje, vode, plafona, zidova, banje (proširivanje kupatila, rušenje jednog malog zida) i grijanja. Kako god okrenem mene ne može doći ispod 8500-9000KM.
promjenjna ulazna vrata (oko 600KM), jedan prozor veci je u garsonjeri, msm 180x120 (tri krila oko 800KM), kupljena manja kuhnja na L (oko 120x120-serijski model oko 600KM), parket bio dobar samo brusen i lakiran, ljepljene plocice u hodniku (oko120x250) kupaona manja (oko 130x200) sva uradjena (jedan dio sam svoj majstor sta se moglo, ostalo pravi majstori), i dobro kvalitetno krecenje.
ostalo imao svoj kauc, el.sporet, frizider, manju ves masinu (40x60) i tv
ja planirao za renoviranje 12k pa će me stan izaći 18k-19k (55 kvadrata + balkon), jednostavno nemoguće je znati tačnu računicu jer kad kreneš renoviranje vazda jedno drugo nešto povuče...Sve sam plaćao kešom pa sam imao i popusta.
Od dvosobnog sam napravio stan sa dnevnim boravkom i kuhinjom=25 kvadrata + 2 spavace sobe=10 kvadrata i 8 kvadrata, hodnik, banja i ostakljen balkon 5 kvadrata. Bilo je prezidjivanja pa ni sam ne znam koliko mi je to para odnijelo...
- vrata: blind, pravio, 900 KM, (puno bolja od uvoznih talijanskih/turskih/kisenkih gotovih).
- stolarija: PVC sa vanjskim roletnama. 3 otvora + balkonska vrata. 2500 KM (Aluplast 6 komora, tri dihtunga, troslojno staklo)
- balkon ostaklio kaljenim staklima, staklo u staklo fazon, 1300 KM. ALG mi radio.
- sobna stolarija, 5 otvora, bijela vrata sa oblim štokovima 1700 KM, Braća Metović, Blažuj.
- struju sam se preseravao, uradio nanovo 60 izlaza. Ali to su mi drugovi radili pa me nije puno izaslo.
- kablovsku dovukao do svake sobe
- zidove sve zgulio špartlom, na novo kompletan stan umrežio i prešao dvije ruke ljepilom. U dnevnom i kuhinji uradio Edel a spavće su glat zidovi.
- voda, bukvalno sve zamjenio, čak sam i rušio i došao do glavnih ventila pa i to zamjenio.
- grijanje, kompletno remontovao, gusane radijatore skidao i nosio da farbam pod kompresor, ugradio Hertz ventile sa termoglavom.
- Pločice kupio u Enmonu
- pod sam radio od panelnog parketa tzv. Tarketa.
- radio jedan zid od prirodnog kamena u dnevnoj sobi sa onim led zajebancijama. I taj me zid izašao oko milje.
- klupice na prozoru, vani bijeli aluminij, unutra bijeli mermer.
- banja, radio tzv tursko kupatilo sa staklenom stijenkom. Skupi elementi haos :-) , ma preskupi, radio kombinaciju Grohe + Geberit.

Ja kada sam kupovao stan tražio sam novogradnju, međutim, pošto sam se svega nagledao od kojekavih Tibri itd, odlučio sam uzeti stan u što lošijem stanju(jer se to odražava i na cijenu po kvadratu) i odraditi ga po svom ćejfu.
Pretresao sam bukvalno cijeli stan i miran sam narednih bar 30 godina. A zgrada je mlada, pravljena pred rat.
Za kvalitetno renoviranje ili totalnu adaptaciju je potrebno puno vremena i još više živaca i strpljena(problemi sa majstorima, problemi sa komšijama).
Nisam pobornik da se za kompletno renoviranje uzme firma koja će to smlatiti za mjesec. Više sam za opciju traženja majstora za razne vrste radova.
Koliko mi je na kraju stan živaca odnio (ali hajd makar je k'o sa reklame sada :-D ) ne bih ga prodao za milion :D
Jah, da ne zaboravim, koje god radove da krenete raditi plaćate majstorima u dvije ture. Gruba i fina. Majstori su baš skupa stavka.
shheff
Posts: 687
Joined: 22/07/2013 14:11

#129 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by shheff »

Cestitke, napisi koja je lokacija i ostvarena kupovna cijena.
a sto se tice renoviranja s obzirom da se radi o skoro duploj kvadraturi u odnosu na moju mikrovalnu, i da si bio picajzla do u detalj to je to :D ugl. cestitke napravio si sebi ugodjaj za 10
zilla_
Posts: 1058
Joined: 20/08/2008 23:18

#131 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by zilla_ »

Ja kupih na Dobrinji 3 stan od 52 kvadrata za 65.000 KM (1250 kvadrat).
I + u ovu kvadraturu nije uračunat balkon od nekih 5 kvadrata.
Stan je u onim zgradama od žute cigle i ima otvoren pogled na veliki Konzum.
Jeste da je stan u izvornom stanju i da će trebati renoviranje ali mislim da sam dobio jako dobru cijenu :mrgreen:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#132 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

zilla_ wrote:Ja kupih na Dobrinji 3 stan od 52 kvadrata za 65.000 KM (1250 kvadrat).
I + u ovu kvadraturu nije uračunat balkon od nekih 5 kvadrata.
Stan je u onim zgradama od žute cigle i ima otvoren pogled na veliki Konzum.
Jeste da je stan u izvornom stanju i da će trebati renoviranje ali mislim da sam dobio jako dobru cijenu :mrgreen:
Ako ti odgovara Dobrinja to je dobra cijena. Ja sam kod Penny marketa u Velešićima kupio 33m2, prvi sprat, za 42.000KM, izvorno stanje i treba sve renovirati od podova, instalacije, proširiti kupatilo, instalacije, uvesti etažno grijanje, unutrašnja i vanjska stolarija. Jbg računam 9000KM a sigurno će na kraju biti i preko toga.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#133 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by agent_zero »

zilla_ wrote:Ja kupih na Dobrinji 3 stan od 52 kvadrata za 65.000 KM (1250 kvadrat).
I + u ovu kvadraturu nije uračunat balkon od nekih 5 kvadrata.
Stan je u onim zgradama od žute cigle i ima otvoren pogled na veliki Konzum.
Jeste da je stan u izvornom stanju i da će trebati renoviranje ali mislim da sam dobio jako dobru cijenu :mrgreen:
Lijepa cijena.

Sretno :wink:
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#134 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by Qler »

Ja kupih 62 kvadrata za 95k KM... plus nije uracunato balkoni su zatvoreni pa je od jednog napravljena manja radna soba a drugim prosirena soba i napravljena malo veca... Dobrinja isto
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#135 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by alphonse kauders »

zilla_ wrote:Ja kupih na Dobrinji 3 stan od 52 kvadrata za 65.000 KM (1250 kvadrat).
I + u ovu kvadraturu nije uračunat balkon od nekih 5 kvadrata.
Stan je u onim zgradama od žute cigle i ima otvoren pogled na veliki Konzum.
Jeste da je stan u izvornom stanju i da će trebati renoviranje ali mislim da sam dobio jako dobru cijenu :mrgreen:
Vrlo pametan potez, Dobrinja je planski napravljeno naselje koje može gotovo samostalno funkcionisati i nikad mi neće biti jasno da neko izabere novogradnju u Tibri i Miljacki naspram stana na Dobrinji. :thumbup:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#136 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by agent_zero »

Qler wrote:Ja kupih 62 kvadrata za 95k KM... plus nije uracunato balkoni su zatvoreni pa je od jednog napravljena manja radna soba a drugim prosirena soba i napravljena malo veca... Dobrinja isto
Nek je sretno i tebi, samo ja lično ne volim kad se sobe prošire na balkone, meni balkon strašno treba, naravno zatvoren, ali da ima funkciju balkona. :)
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#137 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by Qler »

ma prvi sprat... ne bi ga ni koristio.. a inace i ja volim balknoe... s tim da ovaj veci sto je prevoren u radnu sobu je prakticno zatvoreni balkon...
Rizvan
Posts: 1271
Joined: 27/11/2013 09:25

#138 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by Rizvan »

Malo sam preletio zagrebačko tržište nekretnina na njuškalo.hr, nevjerovatno je koliko su cijene haman izjednačene :-)

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan- ... s-19560570

Jarun je zagrebački pandan Grbavici, poželjna destinacija, ovakav stan na Grbavici bi se prodao najmanje za 130 000, znači svega nekih 20-tak posto manje nego u Zagrebu

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/centa ... s-21727004

Centar Zagreba oko 3000 po kvadratnom metru, ovoliko bi otprilike koštao i u užem centru Sarajeva

I ima toga još....
[url]http://www.njuskalo.hr/prodaja-stanova/zagreb[url]
A prosječna plata u Zagrebu oko 1600KM, prosječna plata u Sarajevu oko 1000KM :-)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#139 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by agent_zero »

Qler wrote:ma prvi sprat... ne bi ga ni koristio.. a inace i ja volim balknoe... s tim da ovaj veci sto je prevoren u radnu sobu je prakticno zatvoreni balkon...
A što odustade od malte, hrasnog, socijalnog?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#140 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by agent_zero »

Rizvan wrote:Malo sam preletio zagrebačko tržište nekretnina na njuškalo.hr, nevjerovatno je koliko su cijene haman izjednačene :-)

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan- ... s-19560570

Jarun je zagrebački pandan Grbavici, poželjna destinacija, ovakav stan na Grbavici bi se prodao najmanje za 130 000, znači svega nekih 20-tak posto manje nego u Zagrebu

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/centa ... s-21727004

Centar Zagreba oko 3000 po kvadratnom metru, ovoliko bi otprilike koštao i u užem centru Sarajeva

I ima toga još....
[url]http://www.njuskalo.hr/prodaja-stanova/zagreb[url]
A prosječna plata u Zagrebu oko 1600KM, prosječna plata u Sarajevu oko 1000KM :-)
Naravno da je preskupo u sarajevu.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#141 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by Qler »

agent_zero wrote:
Qler wrote:ma prvi sprat... ne bi ga ni koristio.. a inace i ja volim balknoe... s tim da ovaj veci sto je prevoren u radnu sobu je prakticno zatvoreni balkon...
A što odustade od malte, hrasnog, socijalnog?
Nemam para... za iste pare sam imao stan na malti od 56 kvadrata... u losijem stanju... znaci za stan iste kvadrature u koji ima jos minimum 30k uloziti lik trazi 120k... jebi ga... nemam toliko a i da imam, ne bi dao za takav stan, radije bi kupio novi negdje jer ispade ista cijena kvadrata novog i rusevnog.

Da mi je zao, jeste, da ne volim Dobrinju, ne volim, ne volim ni prvi sprat, to jos manje... ali zbog djece, to mi dodje optimalno, jer ove tibre i miljacke i slicno nisu opcija... Gledao sam da je starije naselje jer ima neku infrastrukturu, nesto za normalan zivot. A ne 100000 stanova i tri kontejnera, skole ni na mapi, ali ima bingo....
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#142 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by mali_milojica »

@Qler
Nek je sa srecom :thumbup:
User avatar
320 d
Posts: 53
Joined: 10/07/2015 11:35

#143 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by 320 d »

Kakva su sobna vrata, moze li slika neka, jel to 1700 sa ugradnjom ili bez
I koju si hidroizolaciju koristio za tursko kupatilo
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#144 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by agent_zero »

Qler wrote:
agent_zero wrote:
Qler wrote:ma prvi sprat... ne bi ga ni koristio.. a inace i ja volim balknoe... s tim da ovaj veci sto je prevoren u radnu sobu je prakticno zatvoreni balkon...
A što odustade od malte, hrasnog, socijalnog?
Nemam para... za iste pare sam imao stan na malti od 56 kvadrata... u losijem stanju... znaci za stan iste kvadrature u koji ima jos minimum 30k uloziti lik trazi 120k... jebi ga... nemam toliko a i da imam, ne bi dao za takav stan, radije bi kupio novi negdje jer ispade ista cijena kvadrata novog i rusevnog.

Da mi je zao, jeste, da ne volim Dobrinju, ne volim, ne volim ni prvi sprat, to jos manje... ali zbog djece, to mi dodje optimalno, jer ove tibre i miljacke i slicno nisu opcija... Gledao sam da je starije naselje jer ima neku infrastrukturu, nesto za normalan zivot. A ne 100000 stanova i tri kontejnera, skole ni na mapi, ali ima bingo....
Da, dobrinja ima sve što je čovjeku, odnosno porodici potrebno za život (škole, obdanište, tržne centre). A valjda i tramvaj nekad prođe dole :)
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#145 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by saga »

Prodano:
Dobrinja 3, prvi sprat (balkon se itekako koristio, ne znam sto neko gore rece da ga ne bi koristio jer je prvi sprat), 66kv + balkon, renovirano sve osim stolarije, prodan za 105k

Kupljeno:
Hrasno, 36kv + balkon, 63k. Izvorno stanje u renoviranje od do komplet svega ulozeno cca 30k (od stolarije, struje, svega unutra, ukljucujuci kuhinju, namjestaj, sve)
Pofalici, 34kv - no balkon, 60k. Izvorno stanje, za renoviranje dato oko 6.5k. (struja nanovo, voda cijevi, plocice, wc komplet, obnavljanje starog parketa) Par hiljada ladno ustedjeno na 'sam svoj majstor'. Plaho se izmajstorisah, ali sve je i dalje na mjestu :mrgreen: (stolarija nije mjenjana, vanjska bi skoro trebala, unutrasnja moze ladno jos 40 godina)
zilla_
Posts: 1058
Joined: 20/08/2008 23:18

#146 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by zilla_ »

alphonse kauders wrote:
zilla_ wrote:Ja kupih na Dobrinji 3 stan od 52 kvadrata za 65.000 KM (1250 kvadrat).
I + u ovu kvadraturu nije uračunat balkon od nekih 5 kvadrata.
Stan je u onim zgradama od žute cigle i ima otvoren pogled na veliki Konzum.
Jeste da je stan u izvornom stanju i da će trebati renoviranje ali mislim da sam dobio jako dobru cijenu :mrgreen:
Vrlo pametan potez, Dobrinja je planski napravljeno naselje koje može gotovo samostalno funkcionisati i nikad mi neće biti jasno da neko izabere novogradnju u Tibri i Miljacki naspram stana na Dobrinji. :thumbup:
Meni je jedna od opcija bila Miljacka ali kada sam vidio kakav stan dobijem na Dobrinji po cijeni tog u Miljackoj dileme uopće nije bilo. Isti dan platio kaparu i kroz par dana završio kupovinu. Hvala bogu pa sam imao priliku vidjeti useljene stan u Miljackoj, taj od 42 kvadrata koji sam mogao sa sniženjem uzeti za 65.000 KM i koji mi je bio jedna od opcija. Jedina prednost Miljacke u odsnosu na Dobrinju je blizina grada i ništa više.
Plus ova kvadratura u novoj gradnji meni nikako nije jasna. Recimo ovaj stan u Miljackoj ima 42 kvadrata i u odnosu na stan od 36 kvadrata, u kojemu sam živio na trgu heroja, neuporedivo je manji. Imam osjećaj da ovi u novoj gradnji i zidove računaju u kvadraturu :run:

Uglavnom moja logika je bila, kad se već zavljajujem u kredit, da je bolje odmah uzet konkretan stan i postepeno ga sređivat a ne živjet u tom malom stanu ko miš i čekad 10 godina da otplatim kredit pa da bi mogao uzeti ponovo konkretan stan.

A u gradu konkretnog stana nema ispod 80.000 KM + kad se na sve to doda renoviranje ode to u nebesa.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#147 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Dobro si ti to uzeo na Dobrinji :thumbup:
Ma to je glupa prica, to blizina grada.
To je za one sto bi iz haustora na posao i u trgovinu i sve to da dokumentuju na drustvenim mrezama sa nekim jebitacnim statusom tipa ''ima se moze se''.
Rizvan
Posts: 1271
Joined: 27/11/2013 09:25

#148 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by Rizvan »

Tomahawk11 wrote:Dobro si ti to uzeo na Dobrinji :thumbup:
Ma to je glupa prica, to blizina grada.
To je za one sto bi iz haustora na posao i u trgovinu i sve to da dokumentuju na drustvenim mrezama sa nekim jebitacnim statusom tipa ''ima se moze se''.
Pa nije baš tako. Ljudi se nastanju većinom tamo gdje su blizu posla ili familije. U Sarajevu imaš 100 000 zaposlenih, od tih 40 000 je zaposleno na teritoriji opštine Centar. Haman svaki drugi stanovnik radi na području Centra, još kad dodamo raznolikost sadržaja, nije ni čudo da ljudi žele biti što bliže centru, to je potreba, a ne neko preseravanje, jer jedno je dok vozariš sa Dobrinje, Ilidže dok se školuješ, a sasvim drugo je trpanje i drndanje po tramvajima i trolejbusima, ili mic po mic u špici na semaforima sljedećih 30 plus godina radnog vijeka.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#149 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Rizvan wrote:
Tomahawk11 wrote:Dobro si ti to uzeo na Dobrinji :thumbup:
Ma to je glupa prica, to blizina grada.
To je za one sto bi iz haustora na posao i u trgovinu i sve to da dokumentuju na drustvenim mrezama sa nekim jebitacnim statusom tipa ''ima se moze se''.
Pa nije baš tako. Ljudi se nastanju većinom tamo gdje su blizu posla ili familije. U Sarajevu imaš 100 000 zaposlenih, od tih 40 000 je zaposleno na teritoriji opštine Centar. Haman svaki drugi stanovnik radi na području Centra, još kad dodamo raznolikost sadržaja, nije ni čudo da ljudi žele biti što bliže centru, to je potreba, a ne neko preseravanje, jer jedno je dok vozariš sa Dobrinje, Ilidže dok se školuješ, a sasvim drugo je trpanje i drndanje po tramvajima i trolejbusima, ili mic po mic u špici na semaforima sljedećih 30 plus godina radnog vijeka.
Pa ne drndaju se svi tramvajima i trolejbusima.
Ima ljudi koji imaju auta.
Najbolje da svi zive u Starom Gradu ili Centru :roll:
Nisi u pravu, ali nikako. Od tih 40 000, garantujem ti da je 30 000 van Sarajeva ili iz prigradskih opstina.
Isto tako, dosta onih koji zive u Centru rade negdje gdje vozare ili se voze svojim autom.
Proslo je vrijeme radnje na carsiji...
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#150 Re: Ostvarena kupoprodajna neto cijena stana u Sarajevu

Post by Truba »

kupuju se stanovi
samo vas promatram :skoljka:
Post Reply