Ostecena registracijska tablica

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#51 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by DEMONIKA »

Moenx wrote: 18/07/2020 00:39 Da li se moze voziti auto bez tablica i saobracajne koje su na cekanju.
Imam dobijeni policu osiguranja na svoje ime
Kako postupiti
ne
osim ako imaš neki papir da ti je dozvoljeno voziti bez tablica i saobraćajne

zašto su na čekanju?
registracija traje 2 dana
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#52 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Norm »

Zeleni12 wrote: 01/12/2019 17:47 Meni su 2009.god. maznuli karambolku i tablicu s njom, 105 KM me kostale nove tablice, dokumenti, "pola" tehnickog i mjesec cekanja.
Ja sad svoje tablice ne drzim u okviru za tablice, nego pricvrscene vijcima, tako ih je, slucajno ili namjerno, teze skinuti sa auta.
...a ako ti opet maznu karambolku? :D
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#53 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Moenx »

DEMONIKA wrote: 18/07/2020 04:33
Moenx wrote: 18/07/2020 00:39 Da li se moze voziti auto bez tablica i saobracajne koje su na cekanju.
Imam dobijeni policu osiguranja na svoje ime
Kako postupiti
ne
osim ako imaš neki papir da ti je dozvoljeno voziti bez tablica i saobraćajne

zašto su na čekanju?
registracija traje 2 dana
Mozda registracija traje 2 dana ali u pitanju je i promjena vlasnistva vozila (vozilo sam nasljedio) te moram sada uzeti i novu saobrac kao i vlasnicki list plus reg tablice.
Jos jedno pitanje : sa tako nerjesenim papirima i uz stanje epidemije kada je reg produzena za tri mjeseca tj mogucnoat ponovne registracije ja sam vozio vozilo -dakle u tom periodu kada se vozilo moze registrovati a nije jos odjavljeno u mup-u.
Pitanje je koja je mogucnost da mi je taj prekrsaj registriran i uocen neki sistem video nadzora i slicno koji bi zabiljezio tablice .
Koristio sam vozilo na dionici lokalnog prigradskog puta prolazeci kroz bitnu i frekventnu raskrdsnicu na kojoj nema znako video nadzora i ispred koje je stanica za tehnicki pregled da i to napomenem. Da li postoji mogucnost da mi je zabiljezen taj prekrsaj i u kojem periodu bih dobio na adresu obavijest o kazni.
Nadam se da sam pojasnio situaciju.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#54 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by 530i »

Naravno da je zabilježen prekršaj.
Prijateljski savjet, auto parkiraj dok ne dobiješ tablice i saobraćajnu.
Nema tu čekanja bez obzira na razlog promjene tablica, tj. vlasništva. Ako je pravni dio završen, onda ide normalna procedura, kao i za svakoga. Sad, negdje to traje i do 10 dana, što zbog organizacije u mupovima, što zbog uhljupa iz agencija koje vrše registraciju.
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#55 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Moenx »

530i wrote: 18/07/2020 12:11 Naravno da je zabilježen prekršaj.
Prijateljski savjet, auto parkiraj dok ne dobiješ tablice i saobraćajnu.
Nema tu čekanja bez obzira na razlog promjene tablica, tj. vlasništva. Ako je pravni dio završen, onda ide normalna procedura, kao i za svakoga. Sad, negdje to traje i do 10 dana, što zbog organizacije u mupovima, što zbog uhljupa iz agencija koje vrše registraciju.
Zasto naravno kako takva sigurnost
I koji je epilog da li bih mogao proci bez problema sa registracijom
To jest da mi ne ubiljeze kazne ili poene
I sta se podrazumijeva pod pravni dio
User avatar
vjeshalica
Posts: 17247
Joined: 31/03/2019 14:56

#56 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by vjeshalica »

Ako ti ima u tom mkestu gdje si prolazio kamera,a istekla ti je registracija ti je onda 100 maraka i msm 1 bod do mkesec dana, a ako ke preko mkesec to ke 400 maraka i msm 2 boda, i to mnozis koliko.puta prodjes ispod kamere pa makar i 20x dnevno


Ako nema kamere nikom nista mada ti je konfuzno pitanje sto minenjas tablice kad one ostaju, i ne mozes ih mjenjat ako prve ne vratis dakle morao si se totalno bez tabli vozati
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#57 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by 530i »

Moenx wrote: 18/07/2020 12:22
Zasto naravno kako takva sigurnost
I koji je epilog da li bih mogao proci bez problema sa registracijom
To jest da mi ne ubiljeze kazne ili poene
I sta se podrazumijeva pod pravni dio
Pravni dio je ostavinska rasprava, nakon koje dobiješ rješenje o nasljeđivanju i s tim ideš u mup da auto registruješ na svoje ime. Epilog je da postoji mogućnost kazne ovako ako vješalica piše. Od sad se raspitaj i upoznaj sa zakonom da bi izbjegao probleme.
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#58 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Zeleni12 »

Norm wrote: 18/07/2020 09:33
Zeleni12 wrote: 01/12/2019 17:47 Meni su 2009.god. maznuli karambolku i tablicu s njom, 105 KM me kostale nove tablice, dokumenti, "pola" tehnickog i mjesec cekanja.
Ja sad svoje tablice ne drzim u okviru za tablice, nego pricvrscene vijcima, tako ih je, slucajno ili namjerno, teze skinuti sa auta.
...a ako ti opet maznu karambolku? :D
To je bila ona duboka karambolka na golfu 2, pa ju je neko maznuo, vjerovatno po narudzbi, i to samo onaj plasticni dio, jer tad je karambolka kostala 140 KM na otpadu.
A na ovom autu karambolka ne odudara od karambolki na ostalim autima istog modela, tako da su manje sanse da mi je opet maznu...
A i da maznu, opet sve ispocetka, odjava u "Sluzbenom listu", trosenje vremena i zivaca...
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#59 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by adodbr »

...
Last edited by adodbr on 09/01/2021 22:04, edited 1 time in total.
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#60 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by adodbr »

Nazalost moram da osvjezim izgubljena tablica da li se javljam u Svrakino ili moze i ova stanica na Dobrinji ? zna li neko koliko ce me zadovoljstvo doci
Post Reply