Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#51 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by triconja »

Bloo wrote:
male_okice wrote:

sve je to meni jasno...ali mi nismo london, nismo ni na nivou pojedinih africkih zemalja nego smo gori od njih...mozda malo bolje asfaltirani tako da je svako poredjenje suvisno. :)
Ljudi su stoka svuda, bez obzira na lokaciju. Samo udaranje po novcaniku... :-D
Ne znam, jedino mozda ako bismo stalno vrsili pritisak na komunalne institucije...nisam pametna.
Ne treba se samo na kaznama zaustavljati, treba napravit 20 maraka ekvivalent 5 sati dk rada, znaci nek idu brat smece nedje van pod budnim okom cuvara. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58698
Joined: 03/08/2010 19:04

#52 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by kakavdanakneiskustvu »

moonca wrote:Manje vise svi svi smo to negdje dozivjeli.
Mislim da sa tim osobama ipak treba pricati, pricati, ne biti grub dok na neki nacin i njima ne 'klikne' u mozgu da to nije ok.

Ima osoba da to jednostavno ne mogu da shvate,bez obzira na obrazovanost ili podnevlje odakle dolaze, da nije u redu to sto rade.


Imam poznanika, imucan, vrlo aktivan u krugu gdje zivi, kada ga vidim na ulici on je sagnut :lol: kupi papirice sa ceste. :-) :-D
šta imaš pričat sa budalama koje bacaju usrane djecije pelena sa balkona?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#53 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by moonca »

Ne rade te kazne u Bosni-- samo svi skupa reagovati. Svaki dan zvoniti na vrata i to kada spava, pa ga buditi ---------------------------ooe komsija evo ti kesa ispala ti jutros :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58698
Joined: 03/08/2010 19:04

#54 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by kakavdanakneiskustvu »

male_okice wrote:
dozadnjekapi wrote:ljudi tersovi sve im smeta ... sazidaj sebi kucu ogradi je i nemas briga .. ako mi je mrsko izaci do smeća, ostavicu ga pred vratima. neko ulazi blatnjavih cipela u haustor, neko pljune, neko šara lift, neko pljune na gelender, ja ostavljam smece ... svako ima svoj izbor .. moj izbor je sloboda.

ma daj ne seri. :-) haustor je zajednicki prostor nije smetljiste, i posto ga koriste svi u zgradi ne mozes se ponasati kako ti hoces.
sto ne ostavis sebi u svom hodniku ili kuhinji onda tu kesu sa smecem, ili u kupatilu kad to vec nije problem i kad si lijen da sidjes do kontejnera, ili sto ne pusti da mu pas sere u dnevnom boravku...cuj sad je neko ters ako insistira da postoji barem neka osnovna kultura ponasanja :-)
:thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#55 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by Bloo »

arzuhal wrote: Prepala si ga pa ispituje stvar, ispipava...Krene u granap po klipače pa ostavi dva-tri naramka smeća pred tuđim vratima, samo da pertle zaveže...
Ne znam stvarno što mi je harem ovako neozbiljan :oops:
Insert djeca buđenje upišan line.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#56 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by moonca »

kakavdanakneiskustvu wrote:
moonca wrote:Manje vise svi svi smo to negdje dozivjeli.
Mislim da sa tim osobama ipak treba pricati, pricati, ne biti grub dok na neki nacin i njima ne 'klikne' u mozgu da to nije ok.

Ima osoba da to jednostavno ne mogu da shvate,bez obzira na obrazovanost ili podnevlje odakle dolaze, da nije u redu to sto rade.


Imam poznanika, imucan, vrlo aktivan u krugu gdje zivi, kada ga vidim na ulici on je sagnut :lol: kupi papirice sa ceste. :-) :-D
šta imaš pričat sa budalama koje bacaju usrane djecije pelena sa balkona?
Pa, sta da radis, da ga tuces.Onda si ti u problemu.
Uzmes pelenu i na vrata-- i urucis, sto vise komsija zajedno to bolje.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#57 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by triconja »

arzuhal wrote:
Bloo wrote: Onda impliciraš da druge države i drugi narodi se rađaju sa kulturom življenja u svojim genima :D
Prepala si ga pa ispituje stvar, ispipava...Krene u granap po klipače pa ostavi dva-tri naramka smeća pred tuđim vratima, samo da pertle zaveže...
Ja nista ne impliciram, nego kazem da bi se tako nesta moglo veoma siroko koristiti i protiv nevinih ljudi, znaci dodje lola i ostavi ti smece ispred vrata i prijavi te, ti placaj kazne i tako to.

Ja ne ostavljam nista pred vrata, smece stoji u kuci dok neko ne izadje i tako to. Ima onijeh crnijeh kesa, turi se u kantu za smece i tu se tura smece. Kasnije samo priko ledja i u kantu (onu vanka) :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#58 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by moonca »

triconja wrote:
arzuhal wrote:
Bloo wrote: Onda impliciraš da druge države i drugi narodi se rađaju sa kulturom življenja u svojim genima :D
Prepala si ga pa ispituje stvar, ispipava...Krene u granap po klipače pa ostavi dva-tri naramka smeća pred tuđim vratima, samo da pertle zaveže...
Ja nista ne impliciram, nego kazem da bi se tako nesta moglo veoma siroko koristiti i protiv nevinih ljudi, znaci dodje lola i ostavi ti smece ispred vrata i prijavi te, ti placaj kazne i tako to.

Ja ne ostavljam nista pred vrata, smece stoji u kuci dok neko ne izadje i tako to. Ima onijeh crnijeh kesa, turi se u kantu za smece i tu se tura smece. Kasnije samo priko ledja i u kantu (onu vanka) :lol:
Pa, cekaj, ne mozes drzati ni u kuci-usmrdi se,ljeti pogotovo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#59 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by Bloo »

triconja wrote:
arzuhal wrote:
Bloo wrote: Onda impliciraš da druge države i drugi narodi se rađaju sa kulturom življenja u svojim genima :D
Prepala si ga pa ispituje stvar, ispipava...Krene u granap po klipače pa ostavi dva-tri naramka smeća pred tuđim vratima, samo da pertle zaveže...
Ja nista ne impliciram, nego kazem da bi se tako nesta moglo veoma siroko koristiti i protiv nevinih ljudi, znaci dodje lola i ostavi ti smece ispred vrata i prijavi te, ti placaj kazne i tako to.

Ja ne ostavljam nista pred vrata, smece stoji u kuci dok neko ne izadje i tako to. Ima onijeh crnijeh kesa, turi se u kantu za smece i tu se tura smece. Kasnije samo priko ledja i u kantu (onu vanka) :lol:
Ono što me nasmijalo u Britaniji je kada sam vidjela plakate nakih anarhista One nation under CCTV i kontam što drame ovoliko...
I onda nakon 20 dana skontam :) Kamere, kamere svuda....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#60 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by Bloo »

moonca wrote: Pa, cekaj, ne mozes drzati ni u kuci-usmrdi se,ljeti pogotovo.
U nekim gradovima se smeće odvozi 1 sedmično (npr. srijeda ili utorak). Do tada - velika kesa, presuješ svu ambalazu, trudis se sto manje organskog da ostavljas...ili neke stvari koje smrde tipa ostaci ribe fino zapakujes i nosaj do prvog većeg kontejnera :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#61 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by triconja »

moonca wrote:
triconja wrote: Ja nista ne impliciram, nego kazem da bi se tako nesta moglo veoma siroko koristiti i protiv nevinih ljudi, znaci dodje lola i ostavi ti smece ispred vrata i prijavi te, ti placaj kazne i tako to.

Ja ne ostavljam nista pred vrata, smece stoji u kuci dok neko ne izadje i tako to. Ima onijeh crnijeh kesa, turi se u kantu za smece i tu se tura smece. Kasnije samo priko ledja i u kantu (onu vanka) :lol:
Pa, cekaj, ne mozes drzati ni u kuci-usmrdi se,ljeti pogotovo.
E moja ti, smece se sortira. Ono sto se uscavi tura se u one granapske kese i izbacuje se svaki dan/dva a ono sto se ne uscuje ono se tura u crnu kesu koja se baca kad se napuni. Nismo ti mi ovdje toliko zaostali moja ti :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#62 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by triconja »

Bloo wrote:
triconja wrote: Ja nista ne impliciram, nego kazem da bi se tako nesta moglo veoma siroko koristiti i protiv nevinih ljudi, znaci dodje lola i ostavi ti smece ispred vrata i prijavi te, ti placaj kazne i tako to.

Ja ne ostavljam nista pred vrata, smece stoji u kuci dok neko ne izadje i tako to. Ima onijeh crnijeh kesa, turi se u kantu za smece i tu se tura smece. Kasnije samo priko ledja i u kantu (onu vanka) :lol:
Ono što me nasmijalo u Britaniji je kada sam vidjela plakate nakih anarhista One nation under CCTV i kontam što drame ovoliko...
I onda nakon 20 dana skontam :) Kamere, kamere svuda....
Naravno, kamere su bog-otac. Svi smo mi govna a oni koji su malko veca govna oni se najvise bune protiv tijeh kamera jer nece vise moc silu prosipat tek tako (tj. da prodju nekaznjeno).

Totalitarna drzava (u moderno doba policijska drzava) je spas za sve nas :lol: :thumbup:
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#63 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by Tuzla111 »

A sta je sa ovim sto redovno prosipaju vodu kroz prozor? Mislim ne kontam sto im je tesko to prosudit u wc solju ili gdje vec?
To smece, pa sad ako ga neko i ostavlja ono sat-dva dok se spremi da izadje vani pa usput ponese po meni je nekako OK, pogotovo ako je haustor siri i nikoga ne ometa ta kesa smeca, iako ja svoju ostavim unutra pored vrata. Al znam neke gradjane koji sve kritikuju kako su oni najbolji, sve znaju a rade to isto sa kesama, u haustorima gdje se covjek ne moze mimoici.

Mislim da se taj tvoj problem sa pasovima u podrumu mora rijesiti na neki drugi nacin, ja ne vidim sto bi ljudi dozvolili da pacovi hodaju i po podrumima, valjda se te prostorije mogu koristiti u druge svrhe.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58698
Joined: 03/08/2010 19:04

#64 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by kakavdanakneiskustvu »

moonca wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
moonca wrote:Manje vise svi svi smo to negdje dozivjeli.
Mislim da sa tim osobama ipak treba pricati, pricati, ne biti grub dok na neki nacin i njima ne 'klikne' u mozgu da to nije ok.

Ima osoba da to jednostavno ne mogu da shvate,bez obzira na obrazovanost ili podnevlje odakle dolaze, da nije u redu to sto rade.


Imam poznanika, imucan, vrlo aktivan u krugu gdje zivi, kada ga vidim na ulici on je sagnut :lol: kupi papirice sa ceste. :-) :-D
šta imaš pričat sa budalama koje bacaju usrane djecije pelena sa balkona?
Pa, sta da radis, da ga tuces.Onda si ti u problemu.
Uzmes pelenu i na vrata-- i urucis, sto vise komsija zajedno to bolje.

ma ne pada mi na pamet sa takvim ikakvog kontakta imati
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#65 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by moonca »

triconja wrote:
moonca wrote:
triconja wrote: Ja nista ne impliciram, nego kazem da bi se tako nesta moglo veoma siroko koristiti i protiv nevinih ljudi, znaci dodje lola i ostavi ti smece ispred vrata i prijavi te, ti placaj kazne i tako to.

Ja ne ostavljam nista pred vrata, smece stoji u kuci dok neko ne izadje i tako to. Ima onijeh crnijeh kesa, turi se u kantu za smece i tu se tura smece. Kasnije samo priko ledja i u kantu (onu vanka) :lol:
Pa, cekaj, ne mozes drzati ni u kuci-usmrdi se,ljeti pogotovo.
E moja ti, smece se sortira. Ono sto se uscavi tura se u one granapske kese i izbacuje se svaki dan/dva a ono sto se ne uscuje ono se tura u crnu kesu koja se baca kad se napuni. Nismo ti mi ovdje toliko zaostali moja ti :D
Nisam na to mislila--gdje izbacis kesu svaki dan,gdje je ostavis??
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#66 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by beni-bu-man »

moonca wrote: Nisam na to mislila--gdje izbacis kesu svaki dan,gdje je ostavis??
Na otvoreni balkon gdje mi je kanta za smece
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#67 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by moonca »

Bloo wrote:
moonca wrote: Pa, cekaj, ne mozes drzati ni u kuci-usmrdi se,ljeti pogotovo.
U nekim gradovima se smeće odvozi 1 sedmično (npr. srijeda ili utorak). Do tada - velika kesa, presuješ svu ambalazu, trudis se sto manje organskog da ostavljas...ili neke stvari koje smrde tipa ostaci ribe fino zapakujes i nosaj do prvog većeg kontejnera :D
Da jednom sedmicno je vecinom, i to je problem.


Nije bas dozvoljeno bacati u tudje kontejnere, jer je i to kaznjivo u vecini Svijeta. :-)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#68 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by triconja »

moonca wrote:
triconja wrote: E moja ti, smece se sortira. Ono sto se uscavi tura se u one granapske kese i izbacuje se svaki dan/dva a ono sto se ne uscuje ono se tura u crnu kesu koja se baca kad se napuni. Nismo ti mi ovdje toliko zaostali moja ti :D
Nisam na to mislila--gdje izbacis kesu svaki dan,gdje je ostavis??
Kesa za smece stoji u kuhinji i tu se bacaju papiri i ambalaze, nekad i oguljine i slicne stvari (kad je pri vrhu), ako nije onda se kabasto mece u novu kesu (granapsku), ako je busna onda se udvostruci i nosi se ili isti dan ili za dan. Ostavi se u kontejner koji je 10 metara od ulaza u zgradu :lol: :lol: :lol:

E a sad za bonus poene, sve sto ostane od mesa nosi se macki (na selu) i to je to :lol: :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#69 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by moonca »

beni-bu-man wrote:
moonca wrote: Nisam na to mislila--gdje izbacis kesu svaki dan,gdje je ostavis??
Na otvoreni balkon gdje mi je kanta za smece
Da, ali ljeti je to pakao, mogu misliti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#70 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by moonca »

triconja wrote:
moonca wrote:
triconja wrote: E moja ti, smece se sortira. Ono sto se uscavi tura se u one granapske kese i izbacuje se svaki dan/dva a ono sto se ne uscuje ono se tura u crnu kesu koja se baca kad se napuni. Nismo ti mi ovdje toliko zaostali moja ti :D
Nisam na to mislila--gdje izbacis kesu svaki dan,gdje je ostavis??
Kesa za smece stoji u kuhinji i tu se bacaju papiri i ambalaze, nekad i oguljine i slicne stvari (kad je pri vrhu), ako nije onda se kabasto mece u novu kesu (granapsku), ako je busna onda se udvostruci i nosi se ili isti dan ili za dan. Ostavi se u kontejner koji je 10 metara od ulaza u zgradu :lol: :lol: :lol:

E a sad za bonus poene, sve sto ostane od mesa nosi se macki (na selu) i to je to :lol: :lol: :lol:
Macama meso koje se cuva nekoliko dana. :shock: Pa i cica -mica voli svjezu hranu. :-)

Ipak, nosis u kontejner. :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#71 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by beni-bu-man »

moonca wrote:
beni-bu-man wrote:
moonca wrote: Nisam na to mislila--gdje izbacis kesu svaki dan,gdje je ostavis??
Na otvoreni balkon gdje mi je kanta za smece
Da, ali ljeti je to pakao, mogu misliti.
ja svako jutro iznesem kad krenem na posao bila kesa puna ili polu prazna, vikendom i u toku dana kad sam kuci
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50411
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#72 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by Bloo »

moonca wrote:
Bloo wrote:
moonca wrote: Pa, cekaj, ne mozes drzati ni u kuci-usmrdi se,ljeti pogotovo.
U nekim gradovima se smeće odvozi 1 sedmično (npr. srijeda ili utorak). Do tada - velika kesa, presuješ svu ambalazu, trudis se sto manje organskog da ostavljas...ili neke stvari koje smrde tipa ostaci ribe fino zapakujes i nosaj do prvog većeg kontejnera :D
Da jednom sedmicno je vecinom, i to je problem.


Nije bas dozvoljeno bacati u tudje kontejnere, jer je i to kaznjivo u vecini Svijeta. :-)
U Bosni nema mojih i tvojih kontejnera niti onih zelenih ispred kuća :D
Ili imaš zajedničke velike one metalne kao što znaš skoncentrisane u jednom dijelu mahale ili nemaš uopše u krugu od 50 metara, već fino kesu u ruke i šetaj do prvog.
Izbacivanje kesasmeća vani je dozvoljeno svaki dan u periodu od 22 do 6 ujutru u centru grada (bila obavijest na svakoj zgradi u centru) i onda pokupi smetljarski kamion :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#73 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by triconja »

moonca wrote:
triconja wrote: Kesa za smece stoji u kuhinji i tu se bacaju papiri i ambalaze, nekad i oguljine i slicne stvari (kad je pri vrhu), ako nije onda se kabasto mece u novu kesu (granapsku), ako je busna onda se udvostruci i nosi se ili isti dan ili za dan. Ostavi se u kontejner koji je 10 metara od ulaza u zgradu :lol: :lol: :lol:

E a sad za bonus poene, sve sto ostane od mesa nosi se macki (na selu) i to je to :lol: :lol: :lol:
Macama meso koje se cuva nekoliko dana. :shock: Pa i cica -mica voli svjezu hranu. :-)

Ipak, nosis u kontejner. :thumbup:
Zar i ovo moram objasnjavat, znaci ako se nece ic na selo dugo vremena sve se baca, ako se odredi neki dan onda se sve sto macka jede stavlja u frizider i tu se cuva i nosi macki (skoro frisko) :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#74 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by beni-bu-man »

Bloo wrote: U Bosni nema mojih i tvojih kontejnera niti onih zelenih ispred kuća :D
Ili imaš zajedničke velike one metalne kao što znaš skoncentrisane u jednom dijelu mahale ili nemaš uopše u krugu od 50 metara, već fino kesu u ruke i šetaj do prvog.
Izbacivanje kesasmeća vani je dozvoljeno svaki dan u periodu od 22 do 6 ujutru u centru grada (bila obavijest na svakoj zgradi u centru) i onda pokupi smetljarski kamion :D

To mi je veoma poznato u ulici hamdije kresevljakovica
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#75 Re: Ostavljanje smeća ispred ulaznih vrata stana

Post by moonca »

triconja wrote:
moonca wrote:
triconja wrote: Kesa za smece stoji u kuhinji i tu se bacaju papiri i ambalaze, nekad i oguljine i slicne stvari (kad je pri vrhu), ako nije onda se kabasto mece u novu kesu (granapsku), ako je busna onda se udvostruci i nosi se ili isti dan ili za dan. Ostavi se u kontejner koji je 10 metara od ulaza u zgradu :lol: :lol: :lol:

E a sad za bonus poene, sve sto ostane od mesa nosi se macki (na selu) i to je to :lol: :lol: :lol:
Macama meso koje se cuva nekoliko dana. :shock: Pa i cica -mica voli svjezu hranu. :-)

Ipak, nosis u kontejner. :thumbup:
Zar i ovo moram objasnjavat, znaci ako se nece ic na selo dugo vremena sve se baca, ako se odredi neki dan onda se sve sto macka jede stavlja u frizider i tu se cuva i nosi macki (skoro frisko) :D
Moras, nista ne znaci dok ne objasnis. :-D
Post Reply