Ostat će istine dvije ?!

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#26 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by forel »

dragan.s wrote:
forel wrote:Problem sa istinom u BiH je sto se svi plase prave istine.Da bi se kompletna istina o sukobima u BiH saznala, trebalo bi zavuci se u arhive CIA-e, MI6,DGSE, obavjestajne strukture Ruske Federacije itd....
To niko i ne očekuje. Tek se otkrivaju tajni dokumenti o II svjetskom ratu (pa i oni ne svi), a o Vijetnamskom još manje. O ratovima u Iraku i Avganistanu sigurno ni za naših života. Takvi dokumeti i ne govore puno o samom ratu koliko o pozadini rata.
Ali to nije spriječilo dobre novinare i ekipe da naprave odlične dokumentarce o svim tim ratovima, sa učesnicima na svim stranama kako su doživjeli rat, o glavnim operacijama i igrama političara, sve iz javnih izvora i svjedočenja učesnika. I sa dokumentima koji postoje se može napraviti dobra dokumentarna serija, ali kao što sam već prije napisao niko za to nema interesa jer je to ipak komercijalna stvar. Ova naš rat je koliko god ga mi smatrali najvećim, za svijet samo neki lokalni sukob bez većeg značaja i nikome sa komercijalne strane nije interesantno da pravi nešto ozbiljno. BBC-jev "Smrt Jugoslavije" je najviše što smo mogli dobiti, a i on je napravljen neposredno nakon rata dok je još bilo nekog interesa za nas.
Nekakav udruženi projekt HRT-a, RTS-a i BHT-a na tom planu je teško očekivati.

Nama je bio uzasan, ali zato velikim silama uopce nije bio prioritet.Sjecam se skoro sam gledao neki dokumentarac o padu Aparthejda u Juznoj Africi gdje neka mirnotvorka koja je bila u Bosni za vrijeme rata kaze citiram : Svi smo bili u Bosni za vrijeme pada aparthejda, i rado bismo bili u Juznoj Africi''.Njih je nas sukob zanimao kao lanjski snijeg.Rat na balkanu je bio potreban da se zapadne sile prikazu kao dobrotvori i spasioci, ali poslije genocida i toliko krvi sumnjam da je iko mogao da se proglasi za spasioca.O istini ce se moci govoriti za 50 -100 g kada svi narodi sa Balkana sazriju kao drustvo, do tada svatko ce pisati svoju historiju kako bi gradio politicke poene.
User avatar
EldarZizy
Posts: 48
Joined: 12/08/2013 21:30

#27 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by EldarZizy »

Slažem se sa forumašom @dragan.s da nije potrebno zaviriti u arhive tajnih službi da bi se bi se dobila realna slika o ratu u BiH, pa i cijeloj Jugoslaviji. Treba prikazati ono što svi znamo, objediniti podatke kojima raspolažu svi učesnici rata i stvoriti realnu sliku, koja se temelji na istinitim brojkama i pričama ljudi koji su proživjeli sve to.

Također mislim da nema ništa od zajedničkog projekta nacionalnih televizija na stvaranju zajedničkog realnog dokumentarca. Nalažost i dalje će se pljuvati drugi i drugačiji, a ako nekad nekog bude zanimalo šta je to bilo 90tih na Balkanu moće pogledati za nekih 100tinjak godina, možda. Sve dok je ovog mentaliteta i ovih umova koji ne razmišljaju svojom glavom, neće biti dobro ni meni, ni vama, niti bilo kome. A o nekom dokumentarcu, a o istinitoj lekciji u knjigama za školu na 3 jezika da i ne pričamo. Svako vuče na "svoju" stranu.
RATM56
Posts: 577
Joined: 05/06/2013 18:35

#28 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by RATM56 »

Problem je dnevna politika koja ljudima određuje pogled i na prošlost. Jedinke u borbi za golu egzistenciju imaju stav da od suočavanja sa prošlošću na kratke staze nema nikakve koristi, čak štaviše. To se najbolje dokazuje na presudama Haškog tribunala. Hrvati koji bi u normalnim okolnostima osudili i HB šestorku, i zločine u Oluji, primorani su da navijaju za ''svoje'' pred Hagom jer se plaše posledica koje bi imao UZP po imidž Hrvatske, i po njihov džep. Kod Srba isto to, mnogi koji su se veselili Mladićevom hapšenju sad se boje presude jer im je ona omča oko vrata.

Dakle, sve je to utakmica koja još uvek traje i to je najveći problem. U takvoj atmosferi u kojoj nema podvlačenja crte kao što ga je bilo 1945. za Nemačku, sreće nema.



Inače moguće je snimiti objektivne filmove u regionalnim koprodukcijama, već dokazano mada ne u produkciji nacionalnih TV kuća.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#29 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by Nekako s proljeća »

Katarza je bolan proces, ali i neminovan.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#30 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by exliberal-ex »

Neko spomenu seriju o WWII i WWI...tak kad se sad gleda sa ove distance neke stvari budu jasnije ali i pored svih arhiva toliko je mracnih stvari koje i dan danas ostaju skrivene. Tako i o prosom ratu...za srbe ce biti jedna verzija, hrvati imaju svoju i naravno bosnjaci se drze svoje...
Gdje je istina...neznam ali znam da je zadnji rat iako sa nas perspektive krvav mala maca za ratove sto se sad vode ( koliko je u Sirij poginulo za godinu, vise nego kod nas za 4...) da nespominjem Irak, Libiju
Kod nas nije bio rat nego sverceraj
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#31 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by Ludzak »

Hrvati stvaraju neku svoju istinu o ratu, Srbi isto tako, kao i mi Bosnjaci. Vecina Srba nece priznati da su pocinili genocid, cak sta vise optuzit ce nas za genocid da smo ih mi potjerali.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#32 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by theTruePath »

:)
User avatar
EldarZizy
Posts: 48
Joined: 12/08/2013 21:30

#33 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by EldarZizy »

exliberal-ex wrote:Kod nas nije bio rat nego sverceraj
Da ti je neko poginuo ne bi ovako govorio. Meni lično nije niko pogunuo iz bliže familije, ali je moj otac 4 godine bio u ratu i snosi zato zdrastvene posljedice.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#34 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by exliberal-ex »

EldarZizy wrote:
exliberal-ex wrote:Kod nas nije bio rat nego sverceraj
Da ti je neko poginuo ne bi ovako govorio. Meni lično nije niko pogunuo iz bliže familije, ali je moj otac 4 godine bio u ratu i snosi zato zdrastvene posljedice.
Nastradala dvojca...jednog nismo nikad ni nasli...zato procitaj cijeli post nemoj izvlacit iz kontesta
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#35 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by travnik »

Kod nas tri, iako bi istina trebala biti jedna. Što je problem? U tome što svi zločine nad "svojima" ističu, uveličavaju, podvlače, naglašavaju i sl., a zločine koju ti "naši" počinili nad "drugima" minimiziraju, opravdavaju, marginaliziraju, negiraju i sl. Dakle, nedostatak relanosti. Kad se pojavi kod jednih, po automatizmu je kod drugih, a potom i kod trećih.
User avatar
EldarZizy
Posts: 48
Joined: 12/08/2013 21:30

#36 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by EldarZizy »

travnik wrote:Kod nas tri, iako bi istina trebala biti jedna. Što je problem? U tome što svi zločine nad "svojima" ističu, uveličavaju, podvlače, naglašavaju i sl., a zločine koju ti "naši" počinili nad "drugima" minimiziraju, opravdavaju, marginaliziraju, negiraju i sl. Dakle, nedostatak relanosti. Kad se pojavi kod jednih, po automatizmu je kod drugih, a potom i kod trećih.
Tačno tako prijatelju. Sve si objasnio ! :thumbup:
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#37 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by Woody »

travnik wrote:Kod nas tri, iako bi istina trebala biti jedna. Što je problem? U tome što svi zločine nad "svojima" ističu, uveličavaju, podvlače, naglašavaju i sl., a zločine koju ti "naši" počinili nad "drugima" minimiziraju, opravdavaju, marginaliziraju, negiraju i sl. Dakle, nedostatak relanosti. Kad se pojavi kod jednih, po automatizmu je kod drugih, a potom i kod trećih.
Eh, još samo da se pojavi. Dosada još nije čak ni za stvari od naseljavanja Slovena pa naovamo. Nije to džaba da mi nemamo svoje riječi za izraze REALNOST i TOLERANCIJA... a onda ćemo naći i tu naftu oko Tuzle :lol:
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#38 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by Capsicum »

Nekako s proljeća wrote:Katarza je bolan proces, ali i neminovan.
Jeste proces, ali kod nas ocigledno nije neminovan. Bog sami zna koliko je na ovim prostorima genocida pocinjeno, a slabo da se iko pokajao ili makar priznao da su isti pocinjeni. Neki su cijeli svoj nacionalni ponos i mitologiju zasnovali na slavljenju najvecih krvnika sa ovih prostora. Katarza mozda moze proci kod nekih civilizovanih naroda kao sto su Nijemci, kod balkanaca - jock.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#39 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by zambaklija »

čuj 3 istine?ja znam samo jednu i to je jedina,21.aprila, 1992 datum kada je moj grad bez najave napadnut,topovima,tenkovima itd..od strane kninskog korpusa,taj dan je pučanstvo krenulo u zbjeg a čuda velikog u noći se svi pravoslavni isparili eto to je jedina istina,nisu postojale nikakve "alijine"vojne formacije tada jednostavno Grad je napadnut i zaposjednut....većina se uspjela izvući ko nije taj je odveden ili ubijen jer nije bio srbin,kakva još istina ima?nikakva :shock:
RATM56
Posts: 577
Joined: 05/06/2013 18:35

#40 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by RATM56 »

Capsicum wrote:
Nekako s proljeća wrote:Katarza je bolan proces, ali i neminovan.
Jeste proces, ali kod nas ocigledno nije neminovan. Bog sami zna koliko je na ovim prostorima genocida pocinjeno, a slabo da se iko pokajao ili makar priznao da su isti pocinjeni. Neki su cijeli svoj nacionalni ponos i mitologiju zasnovali na slavljenju najvecih krvnika sa ovih prostora. Katarza mozda moze proci kod nekih civilizovanih naroda kao sto su Nijemci, kod balkanaca - jock.

Ako su Nemci toliko civilizovaniji kako im se onda desio nacizam? :)

Prava katarza je retka pojava osim ako nije toliko podsticana spolja, kao kod Nemaca. Nemci su okupirani, u Nemačku su uložena znatna sredstva i Nemačka je bila važna za zapad tokom čitavog Hladnog rata. Balkanci nisu interesantni, ostavljeni su sami sebi.

Japanci, neverovatna civilizacija, nisu se suočili sa zločinima koje su počinili širom Azije.

Tako da verujte da je svaki pojedinac svestan zločina i spreman da iste nedvosmisleno osudi (bez ijednog ''ali'') prava premija, dar sa neba a ne nešto očekivano
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#41 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by exliberal-ex »

RATM56 wrote:
Capsicum wrote:
Nekako s proljeća wrote:Katarza je bolan proces, ali i neminovan.
Jeste proces, ali kod nas ocigledno nije neminovan. Bog sami zna koliko je na ovim prostorima genocida pocinjeno, a slabo da se iko pokajao ili makar priznao da su isti pocinjeni. Neki su cijeli svoj nacionalni ponos i mitologiju zasnovali na slavljenju najvecih krvnika sa ovih prostora. Katarza mozda moze proci kod nekih civilizovanih naroda kao sto su Nijemci, kod balkanaca - jock.

Ako su Nemci toliko civilizovaniji kako im se onda desio nacizam? :)

Prava katarza je retka pojava osim ako nije toliko podsticana spolja, kao kod Nemaca. Nemci su okupirani, u Nemačku su uložena znatna sredstva i Nemačka je bila važna za zapad tokom čitavog Hladnog rata. Balkanci nisu interesantni, ostavljeni su sami sebi.

Japanci, neverovatna civilizacija, nisu se suočili sa zločinima koje su počinili širom Azije.

Tako da verujte da je svaki pojedinac svestan zločina i spreman da iste nedvosmisleno osudi (bez ijednog ''ali'') prava premija, dar sa neba a ne nešto očekivano
Tacno tako...dao si dobar primjer za Japan..ni dan danas nisu prihvatili krivicu za pokolju u Nanjong ili kako se vec pise...a i ta prica o n jemackoj mi malo pocinje ici na zivce...ispadose njemci zlato...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#42 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Činjenica je da je bivša JNA stala na stranu Srba u Sloveniji, Hrvatskoj i BiH. Rat u Sloveniji je uvod u ratove u Hrvatskoj i BiH a kriv je tadašnji vrh Srbije i JNA. Ogroman dio naoružanja bivše JNA je dat u ruke lokalnih Srba i SDS formacija, o tome ima i svjedočenje generala Kukanjca dok je ovaj bio živ. Hrvati i Bošnjaci nisu išli u Srbiju da brane svoje sunarodnjake već obratno, Srbi su odlazili preko Drine da se obračunaju sa dahijama i ustašama. Dakle to su neke nepobitne činjenice, tri verzije nekih događaja su nebitne sa stajališta činjenica. Recimo Markale, danas je mračni jubilej tog događaja i Srbi tvrde da su to Muslimani uradili sami sebi kao što su tvrdili cijeli rat da oni ne drže Sarajevo zatvorenim već da to rade pomahnitale i nadrogirane Zelene beretke i Alija. Sarajevo je grad na koji je dnevno padalo 600-800 granata (prema izvještajima UN-a), dakle po meni je bitnije pitanje ko je ispaljivao onih 599 granta (nekad mnogo mnogo više) svaki dan na Sarajevo tokom cijele opsade? Markale u tom kontekstu su nebitne.
Tragos
Posts: 114
Joined: 22/08/2013 12:25

#43 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by Tragos »

Šta se tiče istine u hrvatskoj, ja znam neke sigurne stvari.

- Srbi ne priznaju referendum o ocjepljenju (koji je iznosio preko 90%)
- Srbi ne priznaju granice samostalne Republike Hrvatske već uzimaju oružje u ruke (pod direktivom iz Beograda)
- Srbi rade svoju državu u državi i postavljaju balvane uz blagoslov i naouružavanje JNA
- Srbi se junače dok imaju JNA izad sebe i oružja
- Hrvati su goloruki
- Hrvati nabave oružje
- Oluja i ostale akcije
- Srbi mole pomoć iz Beograda, a Slobo kaže u stilu "što ste se bunili pička vam materina"
- Odu srbi u pičku materinu.

Napomena:
Srbi koji se nisu bunili, a nekih je bilo i u Hr vojsci su dan danas živi. To su ljudi kojima je Hr domovina. Svjesni su da je to hrvatsko tlo. (nešto kao izjava Nikole Tesle: "Dičim se hrvatskom domovinom i srpskim podrijetlom!") Plaćaju porez kao i svi ostali građani RH i žive kao i svi ostali u RH. Neka mi niko ne pizidi tipa "A di su srbi u RH'". Pa po vlade su srbi! I neka su! Samo neka vole i čuvaju Hrvatsku! Oni, koji su bilo kako pomagali okupatorima tuđe domovine, i sami okupatori, su išli u pičku materinu. I neka su. 4 godine su nam jebavali mater. Granatirali nas. Oluja ( a pravo ime joj je "oslobađanje valastite države" je trajala 3 jebena dana!

Ja garantiram, svim svojim, da u mom gradu, u kojem je bio nemal (doduše, ne ni tako velik) broj srpskih policajaca, inspektora, poduzetnika sa velikim firmama, da nikome nije falila dlaka sa glave! Nikome! Ja znam! Sa sigurnošću, jer se radi o malom gradu!

U svakom ratu ima zvijeri, sa bilo koje strane. Hrvati su na pojedinim mjestima radili sranja. Ja se nadam da svi oni koji nisu završili u zatvoru, daće radi svojih zločina na kraju završit u zatvoru.

Eto, to je istina koju ja znam. Bolju neznam.
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#44 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by Zokipfc »

Sigurno da je i toga mnogo bilo, ali pitaj "gospodina" mercepa ili """gospodina""" glavasa sta su oni i njihovi ljudi radili sa civilima koji su bili Srbi...

Jasno je bilo da se u HR stvarala atmosfera za rat. Oni koji su se protivili tome, sa jedne ili druge strane, su bili sklonjeni. Najbolje primjer je Josip Reihl-Kir...
Tragos
Posts: 114
Joined: 22/08/2013 12:25

#45 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by Tragos »

Zokipfc wrote:Sigurno da je i toga mnogo bilo, ali pitaj "gospodina" mercepa ili """gospodina""" glavasa sta su oni i njihovi ljudi radili sa civilima koji su bili Srbi...

Jasno je bilo da se u HR stvarala atmosfera za rat. Oni koji su se protivili tome, sa jedne ili druge strane, su bili sklonjeni. Najbolje primjer je Josip Reihl-Kir...
Pa kažem, zvjerima je mjesto u zatvoru. Tamo se nalaze oba idiota. Rat je nekome prilika da sse iživljava na drugima. To su zvijeri.

... ni približno nije Hrvatska Tomislav Merčep. Tomislav Merčep se više može nazvati izrodom. 94,17% hrvata je glasalo za samostalnu Hrvatsku. Niti 1% ljudi nije, na sreću, u takvom filmu bilo u Hrvatskoj. Hrvati su bili nenaoružani i molili su Boga da sve prođe "lišo".Kontali smo da će zapad odmah skočit u obranu i te filmove..., a zapravo kurac... Zapad je samo zauzeo dobro sjedalo u kinu i gledao horor zvan "Balkanski masakr svim i svačim".
RATM56
Posts: 577
Joined: 05/06/2013 18:35

#46 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by RATM56 »

Tragos-ova istina da je pisana u ime Bošnjaka, bila bi zaista istina. A ovako, pošto se odnosi na Hrvate i Hrvatsku, ipak je to tek još jedna ''istina''.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#47 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by rajv0sa »

Istina o Bosni,kroz kanjone teče,i mnoge njene tajne,kriju stoljeća.......................


:D
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#48 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by Woody »

Hmmm, @Tragos, ali znam i ja jednu istinu o Hrvatima iz BiH. Čitaj sad ovo:

- Hrvati ne priznaju referendum o samostalnosti BiH (koji su i sami izglasali)
- Hrvati ne priznaju granice samostalne Republike Bosne i Hercegovine već uzimaju oružje u ruke (pod direktivom iz Zagreba)
- Hrvati rade svoju državu u državi i postavljaju balvane uz blagoslov i naouružavanje HV-e.
- Hrvati se junače dok imaju HV iznad sebe i oružja
- Hrvati otvore konc-logore za Bošnjake i Srbe i gumicom izbrišu nehrvatsko stanovništvo iz pola Mostara, čitave Čapljine, Stoca, Livna, Duvna, Kiseljaka... ulazeći u mrtvu utrku sa kolegama Srbima im
- Bošnjaci su goloruki (hajd' sad, ovo i nije blio baš tako - isto kao i za Hrvate '91-e :wink: )
- Bošnjaci nabave oružje
- Vareš, Bugojno, Kakanj, Zenica, Travnik i ostale akcije
- Hrvati mole pomoć iz Zagreba, a Franjo kaže u stilu "što ste se bunili pička vam materina, imam ja sad važnijeg posla"
- Odu Hrvati u pičku materinu, ali opet ne toliku "pičku materinu" koliko Srbi iz CRO.

I, šta ćemo sad?
Tragos
Posts: 114
Joined: 22/08/2013 12:25

#49 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by Tragos »

Woody wrote:Hmmm, @Tragos, ali znam i ja jednu istinu o Hrvatima iz BiH. Čitaj sad ovo:

- Hrvati ne priznaju referendum o samostalnosti BiH (koji su i sami izglasali)
- Hrvati ne priznaju granice samostalne Republike Bosne i Hercegovine već uzimaju oružje u ruke (pod direktivom iz Zagreba)
- Hrvati rade svoju državu u državi i postavljaju balvane uz blagoslov i naouružavanje HV-e.
- Hrvati se junače dok imaju HV iznad sebe i oružja
- Hrvati otvore konc-logore za Bošnjake i Srbe i gumicom izbrišu nehrvatsko stanovništvo iz pola Mostara, čitave Čapljine, Stoca, Livna, Duvna, Kiseljaka... ulazeći u mrtvu utrku sa kolegama Srbima im
- Bošnjaci su goloruki (hajd' sad, ovo i nije blio baš tako - isto kao i za Hrvate '91-e :wink: )
- Bošnjaci nabave oružje
- Vareš, Bugojno, Kakanj, Zenica, Travnik i ostale akcije
- Hrvati mole pomoć iz Zagreba, a Franjo kaže u stilu "što ste se bunili pička vam materina, imam ja sad važnijeg posla"
- Odu Hrvati u pičku materinu, ali opet ne toliku "pičku materinu" koliko Srbi iz CRO.

I, šta ćemo sad?
Hmmm... preslik. Može jedno pitanje? Da li bi Bošnjaci imali većinu na referendumu, da nije bilo hrvata?

Da li je ovo točno? Da li su ovo 1. sukobi?

Preuzimanje vojarne "Kaonik" kod Busovače bilo je povodom prvih incidenata između Hrvata i Bošnjaka, u kojima je poginuo jedan pripadnik HVO-a. Bošnjaci nisu sudjelovali u preuzimanju vojarne, ali su tražili oružje.
Kada su postrojbe HVO-a i HOS-a Vitez u svibnju 1992. godine zauzele skladište u Slimenima, s njima nisu sudjelovale postrojbe Armije BiH. Unatoč tome, Armija Bosne i Hercegovine traži podjelu zaplijenjenog oružja JNA i to prema svojim uvjetima. Kada je hrvatska strana to odbila, Armija BiH svoje zahtjeve nastojala je ostvariti silom.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#50 Re: Ostat će istine dvije ?!

Post by _mufljuz_ »

vidim chetaljofilska propaganda ne miruje :mrgreen:

evo jedna neosporna ratna istina - sluzbene televizije Srbije iz rata - i kako covjek da ne poVEruje provajderima istine....
sve je tu dokazi slike audio video ha ja :mrgreen:



ovo je antologijska - khm istina :mrgreen:

jebo majku poslije stotina i stotina otkrivenih masovnih grobnica bosnjaka muslimana, vikend klanja 8000 bosnjaka, dokazanih snimljenih vise koncentracionih logora u kojima su bili strpani bosnjaci muslimani - dodje neki prosvijetljeni "bosnjak" da prica o 3 istine u ratu u BIH..... jebo mater tacno su u opasnosti buduci narastaji - jer pojma nece imat za 20-30 godina sta je bilo 92-95.... jebi ga htjeli bosnjaci muslimaniju hteli srbi veliku srbiju i tu se oni zbreknu.....svi su isti zlocinci samo eto sto su bosnjaci pobili malo manje a srbi i hrvati malo vise.... i tu se prica prekida :run:
Post Reply