Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Locked
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#2701 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by John Cleese »

Fudo387 wrote:
Ali Kemal wrote:Drugo hajd mi ti reci zašto je ubijen, nije bio u politici uopšte, kad si toliko pametan
Stambolić mysteriously disappeared on 25 August 2000, still during the rule of Slobodan Milošević. On 28 March 2003 the police revealed that he was murdered on Fruška Gora by eight Special Operations Unit officers. On 18 July 2005, these men and their co-conspirators were found guilty of the murder of Stambolić and were sentenced to between 15 and 40 years in prison. The court found that the order for Stambolić's murder came from Slobodan Milošević.[4]

Guzio mu zenu, garant su ga zbog toga smakeli.
Ako se dobro sjecam, to i nije neka misterija - da nije ubijen, Stambolic bi tada ucestvovao u izborima za predsjednika tzv. SRJ.
Smrad Milosevic se toga, naravno, plasio i to s jakim razlogom - uz gubitak polozaja bi izgubio i imunitet i zavrsio u Hagu, gdje mu je i bilo mjesto...
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2702 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by detroit-mercy »

Ali Kemal wrote:
Fudo387 wrote: a bitni su ti likovi koji su kao pokusali da mu se
uvuku u supak.
Zašto misliš da su mu se uvlačili u šupak?
detroit-mercy wrote:Kakve uopste veze imaju sada Dodik i Vucic sa temom ostanak u Krnjoj Jugoslaviji. Srbija je drzava za sebe, mi smo drzava za sebe. Srbija je natjerana da prizna BiH teritorijalni suverenitet u njenim AVNOJevskim granicama mi smo natjerani na ustroj BiH kakav je danas. Ne vidim kakve veze ima danas Vucic koji na koljenima moli da ga prime u EU sa ostankom u BiH u Krnjoj Jugi. Ne kontam te tvoje spinove. Naravno da ces suradjivati, pa ratovali su i Njemacka i Francuska pa suradjuju, kao i tolike druge zemelje.
Dobro haj Vučić nema veze, ali Dodik ima.
Dakle kako ti zamišljaš pregovore sa Srbima?
Dodik je omražen jednako kao i Milošević u to vrijeme, ako ne i više, da li sa njim treba ili ne treba pregovarati?
Da li misliš da je sve sada u redu i treba ovako nastaviti, sve dok tebe ne zaboli kara u Detroitu, do poslijednjeg čovjeka u BiH :oops:
Ili još bolje da li sa njima uopšte treba živjeti?
detroit-mercy wrote:To da si ostao u Krnjoj Jugi pravda bi bila zadovoljena, radnici bi bili samoupravljaci, ne bi bilo nacionalizma jer si sklopio pakt sa nacinalisistima, ne bi bilo pljacke dobara i tranzicije, o cemu ti to.
Sa nacionalistima se već bio sklopio pakt, valjda znaš da su nacionalne stranke vladale i još uvijek vladaju u BiH.
Ovaj boldani dio mi je posebno interesantan, kako ti zamisljas pregovore sa Srbima.
Milosevic naredi da se idu klati ustase po Vukovaru, Sibeniku, Dubrovniku, mi ko podlice na zadnje noge pa skaucemo od srece.
Poslije naredi da se ide mlatiti iredenta a mi ko mali pudlica opet na zadnje noge pa sakuci od srece sto nam je gazda povjerio zadatak.
Cisto sumnjam da bi se i preko Makedonije tek tako preslo, i tu bi se naslo sta za odcepiti :mrgreen:
Da ne nabrajam dalje, u principu ti pregovore sa Srbima zamisljas kao aminanje ucestovanja u zlocinima, i svemu onome za sto se vojno politicki vrh Srbije tereti :mrgreen: .
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#2703 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Ali Kemal »

detroit-mercy wrote:Da je Nijaz bio presjednik predsjednistva on bi BiH 92e poveo u nezavisnost, rasapad drzave se nije mogao izbjeci. Dodik i Milosevic u jednoj ravni :mrgreen:. Jedan koji iza sebe ima armadu i napaljene falange zeljne krvi i drugi kome je trenutno najveca briga kako da zastiti svoju tesko stecenu imovinu :mrgreen:. Nisi ni ti sav svoj. I ko prica o prekidu odnosa, prica je da li je trebalo potpisati pakt sa djavolom i ici na sve one koji su pokusali da izadju iz te drzave, ucestovati u progonima, ubistvima, pljacci i sl, svi ovi spinovi koje prosipas ovuda mi nisu jasni.
Odgovore traži u intervjuima sa Muhamedom Filipovićem. Pročitaj šta je tačno bilo predloženo itd. Ovako nema smisla raspravljati.

Nego umjesto gomile fraza, ne odgovori na konkretna pitanja, da li treba živjeti sa Srbima i kako i sa kim pregovarati.

Nije ti jasno da si se ti dokopao Amerike i Detroita, a stotinu tisuća ljudi pod zemlju, dok je jedan uski krug profitirao, obogatio se i stvorio polu-feudalnu zemlju.
Nije ti jasno da ljudi koji su se dočepali vlasti nisu bili dorasli tom trenutku, što i nije problem, nego što nisu rekli, mi ne znamo kako i šta dalje, bez onog rata neće biti, a u isto vrijeme u tajnosti razvijati vojno krilo svoje partije. :-)

Nije ti jasno ako se to ne prizna da će da se ponovi slično, raja će se povesti u još jedan besmisleni rat, koji će na kraju završiti sa pregovorima, a prošle pregovore je vodio taj isti Milošević, stavio potpis, pored Alije koji nije htio da tako nešto slično uradi samo nekoliko godina ranije.
Zašto je tada potpisao sporazum sa djavolom, zašto nije rekao ja odstupam sa mjesta predsjednika, koje je svakako uzurpirao, pa neka neko drugi potpiše sporazum sa djavolom.
detroit-mercy wrote: Ovaj boldani dio mi je posebno interesantan, kako ti zamisljas pregovore sa Srbima.
Milosevic naredi da se idu klati ustase po Vukovaru, Sibeniku, Dubrovniku, mi ko podlice na zadnje noge pa skaucemo od srece.
Poslije naredi da se ide mlatiti iredenta a mi ko mali pudlica opet na zadnje noge pa sakuci od srece sto nam je gazda povjerio zadatak.
Cisto sumnjam da bi se i preko Makedonije tek tako preslo, i tu bi se naslo sta za odcepiti :mrgreen:
Da ne nabrajam dalje, u principu ti pregovore sa Srbima zamisljas kao aminanje ucestovanja u zlocinima, i svemu onome za sto se vojno politicki vrh Srbije tereti :mrgreen: .
Nidje veze, po sporazumu Alija je trebao da bude prvi predsjednik te federacija, BiH bi bila zasebna vojna oblast sa komadantom generalom Muslimanom.
Ovde se priča o sporazumu, konkretnom, a ne o priči raje ispred haustora :oops:
Dalje tebe boli racku što je sada 49% BiH RS direktno rezultat sporazuma sa Miloševićem :oops:
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2704 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by detroit-mercy »

Ali Kemal wrote:
detroit-mercy wrote:Da je Nijaz bio presjednik predsjednistva on bi BiH 92e poveo u nezavisnost, rasapad drzave se nije mogao izbjeci. Dodik i Milosevic u jednoj ravni :mrgreen:. Jedan koji iza sebe ima armadu i napaljene falange zeljne krvi i drugi kome je trenutno najveca briga kako da zastiti svoju tesko stecenu imovinu :mrgreen:. Nisi ni ti sav svoj. I ko prica o prekidu odnosa, prica je da li je trebalo potpisati pakt sa djavolom i ici na sve one koji su pokusali da izadju iz te drzave, ucestovati u progonima, ubistvima, pljacci i sl, svi ovi spinovi koje prosipas ovuda mi nisu jasni.
Odgovore traži u intervjuima sa Muhamedom Filipovićem. Pročitaj šta je tačno bilo predloženo itd. Ovako nema smisla raspravljati.

Nego umjesto gomile fraza, ne odgovori na konkretna pitanja, da li treba živjeti sa Srbima i kako i sa kim pregovarati.

Nije ti jasno da si se ti dokopao Amerike i Detroita, a stotinu tisuća ljudi pod zemlju, dok je jedan uski krug profitirao, obogatio se i stvorio polu-feudalnu zemlju.
Nije ti jasno da ljudi koji su se dočepali vlasti nisu bili dorasli tom trenutku, što i nije problem, nego što nisu rekli, mi ne znamo kako i šta dalje, bez onog rata neće biti, a u isto vrijeme razvijati vojno krilo svoje partije.

Nije ti jasno ako se to ne prizna da će da se ponovi slično, raja će se povesti u još jedan besmisleni rat, koji će na kraju završiti sa pregovorima, a prošle pregovore je vodio taj isti Milošević, stavio potpis, pored Alije koji nije htio da tako nešto slično uradi samo nekoliko godina ranije.
Zašto je tada potpisao sporazum sa djavolom, zašto nije rekao ja odstupam sa mjesta predsjednika, koje je svakako uzurpirao, pa neka neko drugi potpiše sporazum sa djavolom.
detroit-mercy wrote: Ovaj boldani dio mi je posebno interesantan, kako ti zamisljas pregovore sa Srbima.
Milosevic naredi da se idu klati ustase po Vukovaru, Sibeniku, Dubrovniku, mi ko podlice na zadnje noge pa skaucemo od srece.
Poslije naredi da se ide mlatiti iredenta a mi ko mali pudlica opet na zadnje noge pa sakuci od srece sto nam je gazda povjerio zadatak.
Cisto sumnjam da bi se i preko Makedonije tek tako preslo, i tu bi se naslo sta za odcepiti :mrgreen:
Da ne nabrajam dalje, u principu ti pregovore sa Srbima zamisljas kao aminanje ucestovanja u zlocinima, i svemu onome za sto se vojno politicki vrh Srbije tereti :mrgreen: .
Nidje veze, po sporazumu Alija je trebao da bude prvi predsjednik te federacija, BiH bi bila zasebna vojna oblast sa komadantom generalom Muslimanom.
Ovde se priča o sporazumu, konkretnom, a ne o priči raje ispred haustora :oops:
Koji konkrenti sporazum, alibi za napad na Hrvatsku i teritorijalne expansije. Milosevic bi se drzao sporazuma. Covjek koji je prvi pogazio ustav SFRJ, covjek koji je kasnije gazio sve ustave i sporazume ili ih tumacio na svoj nacin. Alija predsjednik federacije :mrgreen:, pitao bi se kao B. Jovic ili D. Cosic kada su bili predsjednici Jugoslavije a Milosevic predsjednik Srbije. Po pravilu je predsjednik Jugslavije bio iznad presjednika Srbije, al u kurcu. E jesi naso kome ces vjerovati da ce ispostovati sporazume. Ne mogu da vjerjuje sta citam.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2705 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Fudo387 »

Ali Kemal wrote:Nidje veze, po sporazumu Alija je trebao da bude prvi predsjednik te federacija, BiH bi bila zasebna vojna oblast sa komadantom generalom Muslimanom.Ovde se priča o sporazumu, konkretnom, a ne o priči raje ispred haustora
Ima li negdje kopija tog sporazuma?
S kim su to Muhamed i Adil dogovorili, gdje, kada?
Ko je u ime krnjave ucestvovao u pravljenju tog sporazuma?
Ko je u ime krnjave stavio potpis na taj sporazum?
Koje drzavno tijelo Bosne i Hercegovine je ovlastilo tu dvojicu da uopste pregovaraju?

De...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2706 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Danguba »

Kako vas Kemo lEpi na floskule, to je cudo. :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2707 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Fudo387 »

Danguba wrote:Kako vas Kemo lEpi na floskule, to je cudo. :D
'mal ne rekoh sta radi... :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2708 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote:Što se eto ne odvoji Vojvodina? Mislim kad je to bezbolno mogla Crna Gora...
Sto se ne odvoje Uppsala ili mozda Gavleborg?
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#2709 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Ali Kemal »

detroit-mercy wrote:Koji konkrenti sporazum, alibi za napad na Hrvatsku i teritorijalne expansije. Milosevic bi se drzao sporazuma. Covjek koji je prvi pogazio ustav SFRJ, covjek koji je kasnije gazio sve ustave i sporazume ili ih tumacio na svoj nacin. Alija predsjednik federacije :mrgreen:, pitao bi se kao B. Jovic ili D. Cosic kada su bili predsjednici Jugoslavije a Milosevic predsjednik Srbije. Po pravilu je predsjednik Jugslavije bio iznad presjednika Srbije, al u kurcu. E jesi naso kome ces vjerovati da ce ispostovati sporazume. Ne mogu da vjerjuje sta citam.
Ne insistiram ja ni na krnjoj, nego generalno na odsustvu želje za dugoročnim rješenjem, za razmišljanjem koje traje malo duže od onog do podne i poslije podne.
E tu su Filipović i Zulfikarpašić razumjeli mnogo bolje, nego većinska masa, koja je već bila čvrsto u kandžama medija i vladajuće bagre.

A na kraju je potpisan Dejtonski sporazum sa sve Slobom kao jednim od glavnih igrača, poslije 3 godine i 100.000 mrtvih.
Ako ne vjeruješ meni , evo slike, Čak se i smješe :-)
Image
Fudo387 wrote:
Ali Kemal wrote:Nidje veze, po sporazumu Alija je trebao da bude prvi predsjednik te federacija, BiH bi bila zasebna vojna oblast sa komadantom generalom Muslimanom.Ovde se priča o sporazumu, konkretnom, a ne o priči raje ispred haustora
Ima li negdje kopija tog sporazuma?
S kim su to Muhamed i Adil dogovorili, gdje, kada?
Ko je u ime krnjave ucestvovao u pravljenju tog sporazuma?
Ko je u ime krnjave stavio potpis na taj sporazum?
Koje drzavno tijelo Bosne i Hercegovine je ovlastilo tu dvojicu da uopste pregovaraju?

De...
Hajde ti Fudo fino na ćevape tu u St. Luis, ne petljaj se u nešto o čemu nemaš blage veze
:oops:
Image
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2710 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Fudo387 »

Ja odoh na cevape, doduse ne tu gdje ti predlazes...a ti haj u... :D
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#2711 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Paul F. »

Ali Kemal wrote: I na kraju generalno, treba li živjeti zajedno sa Srbima ili ne treba, treba li sa njima praviti sporazume o zajedničkoj državi ili ne treba?
To je pitanje svih pitanja :oops:
Nije. Pitanje svih pitanja je da li pod prijetnjom sile treba odustati od političke borbe. Da li pod prijetnjom sile treba odustati od međunarodnog priznanja kao vida zaštite od te iste sile ? Da li se od nasilnika štititi ili mu niz dlaku ići ?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2712 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:
Ommadawn wrote:Što se eto ne odvoji Vojvodina? Mislim kad je to bezbolno mogla Crna Gora...
Sto se ne odvoje Uppsala ili mozda Gavleborg?
Ni Uppsala ni Gävleborg nikada nisu ni pomislili o nekakvom otcjepljenju. Vojvodina jeste. Čak i u devedesetim.
Doduše, imaju neki fanatici koji bi južnu oblast Skåne da otcijepe ali njihovo djelovanje služi samo za ismijavanje medijima. Takvih budala svugdje ima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2713 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote:
Ni Uppsala ni Gävleborg nikada nisu ni pomislili o nekakvom otcjepljenju. Vojvodina jeste. Čak i u devedesetim.
Doduše, imaju neki fanatici koji bi južnu oblast Skåne da otcijepe ali njihovo djelovanje služi samo za ismijavanje medijima. Takvih budala svugdje ima.
Problem i jeste u tome sto se to ne moze tako raditi, niti se moze porediti istupanje drzave iz savezne federalne republike sa secesijom jedne pokrajine. Osim ako nisi Kosovo :D

Vojvodina ima dosta siroku autonomiju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2714 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by _BataZiv_0809 »

detroit-mercy wrote: Ovaj boldani dio mi je posebno interesantan, kako ti zamisljas pregovore sa Srbima.
Milosevic naredi da se idu klati ustase po Vukovaru, Sibeniku, Dubrovniku, mi ko podlice na zadnje noge pa skaucemo od srece.
Poslije naredi da se ide mlatiti iredenta a mi ko mali pudlica opet na zadnje noge pa sakuci od srece sto nam je gazda povjerio zadatak.
Cisto sumnjam da bi se i preko Makedonije tek tako preslo, i tu bi se naslo sta za odcepiti :mrgreen:
Da ne nabrajam dalje, u principu ti pregovore sa Srbima zamisljas kao aminanje ucestovanja u zlocinima, i svemu onome za sto se vojno politicki vrh Srbije tereti :mrgreen: .
Jesu li Bosnjaci iz Sandzaka masovno mobilizirani da kolju po Vukovaru, Dubrovniku ili Sibeniku?
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#2715 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by prog321 »

Tesko tebi shvatiti da bi Sandzak drugacije prosao da su Bosnjaci spustili glave? :-)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2716 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:
detroit-mercy wrote: Ovaj boldani dio mi je posebno interesantan, kako ti zamisljas pregovore sa Srbima.
Milosevic naredi da se idu klati ustase po Vukovaru, Sibeniku, Dubrovniku, mi ko podlice na zadnje noge pa skaucemo od srece.
Poslije naredi da se ide mlatiti iredenta a mi ko mali pudlica opet na zadnje noge pa sakuci od srece sto nam je gazda povjerio zadatak.
Cisto sumnjam da bi se i preko Makedonije tek tako preslo, i tu bi se naslo sta za odcepiti :mrgreen:
Da ne nabrajam dalje, u principu ti pregovore sa Srbima zamisljas kao aminanje ucestovanja u zlocinima, i svemu onome za sto se vojno politicki vrh Srbije tereti :mrgreen: .
Jesu li Bosnjaci iz Sandzaka masovno mobilizirani da kolju po Vukovaru, Dubrovniku ili Sibeniku?
Imaš li ti dokaze da nisu?
Ja ih znam trojicu što su bili na Dubrovniku - dvojica iz Pljevalja, jedan iz Rožaja. Sva trojica dezertirala i zatražila azil u Švedskoj.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2717 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote:
Imaš li ti dokaze da nisu?
Ja ih znam trojicu što su bili na Dubrovniku - dvojica iz Pljevalja, jedan iz Rožaja. Sva trojica dezertirala i zatražila azil u Švedskoj.
Imas li ti dokaze da jesu?

Bila je i cifra na temi, postavio je Walter.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#2718 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by prog321 »

Na pocetku su svi isli jer je jos uvijek bila JNA. I Dudakovic je okretao topove prema Vinkovcu, pa sta ?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2719 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by _BataZiv_0809 »

A gdje li je bio Rasim Delic :D

Elem, upravu si, ovdje ne pricamo o JNA, nego o Vojsci Jugoslavije, kao oruzanoj sili SRJ (proglasena krajem aprila 1992).
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2720 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:
Ommadawn wrote:
Imaš li ti dokaze da nisu?
Ja ih znam trojicu što su bili na Dubrovniku - dvojica iz Pljevalja, jedan iz Rožaja. Sva trojica dezertirala i zatražila azil u Švedskoj.
Imas li ti dokaze da jesu?

Bila je i cifra na temi, postavio je Walter.
Ja ti govorim za trojicu koje poznajem lično. Rožajac tvrdi da ni sam ne zna kako bi pobjegao da mu Pljevljaci nisu pomogli.

Banjalučke muslimane i Hrvate su mobilisali u redove VRS i to nekima prijetili da će im silovati ženu/kćerku/sestru/mater ako ne pristanu a da po Srbiji nisu mobilisali sve redom...
Daj ba ne budi naivan...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2721 Re: Ostanak BiH u "krnjoj" Jugoslaviji

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote:
Ja ti govorim za trojicu koje poznajem lično. Rožajac tvrdi da ni sam ne zna kako bi pobjegao da mu Pljevljaci nisu pomogli.

Banjalučke muslimane i Hrvate su mobilisali u redove VRS i to nekima prijetili da će im silovati ženu/kćerku/sestru/mater ako ne pristanu a da po Srbiji nisu mobilisali sve redom...
Daj ba ne budi naivan...
Okej poznajes trojicu licno, koji su bili u JNA kao vojni obveznici i to je uzorak za sta?

Ponavljam pitanje, jer siris pricu: koliko je Bosnjaka iz Sandzaka bilo mobilisano u Vojsku Jugoslavije (dakle SRJ, tj. krnje Jugoslavije o kojoj ovdje pricamo), pa da vidimo koliko argument stoji.
Locked