Amel Tuka, dijamant bh atletike

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
apsidejzi
Posts: 8403
Joined: 25/05/2013 23:49

#1176 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by apsidejzi »

luckylaka wrote:Jesmo gamad u p.m.(9-0 mjesto kosarkasa nam uspjeh a cetvrto Tuke neuspjeh)Ljudi se bore koliko mogu a koliko drzava izdvaja za njih dobro je da uopste postoje i da se negdje takmice.Od idola do kretena preko fudbalera,kosarkasa,Tuke,Dzumhura...ko je sledeci. :-)
Ma nismo ba gamad. To je par neosvarenih ljudi koji nisu nikada nista postigli u zivotu i koji nisu nikada smjeli izaci iz svoje zone komfora i probati uciniti nesto veliko. Svako vidi ovo iznad vode dok ovo ispod vode ne zele da vide. Oni misle da uspjeh dolazi tek tako. Amel je oduvijek bio i bice. Nece...Naporan rad, zalaganje, trud. Nekad covjek moze investirati vise vremena i energije a nekada manje. DOsta ovisi i od psihicke stabilnosti. Nekada se ne osjecas bas najbolje jedan period i tako... Amelu svaka cast. Zelim mu sto bolji uspjeh na OI a do tada mu zelim sto vise psihicke stabilnosti kako bi se mogao posvetiti boljem treningu jer ce konkurenti sigurno raditi na sebi u ovom periodu.

Image
User avatar
Altsa
Posts: 7403
Joined: 19/03/2004 18:31

#1177 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Altsa »

Samo Tuka zna sta je razlog ovog mora se reci loseg rezultata. Samo se medalje pikaju a sve ostalo je za zaborav. Da li je u pitanju trenutna forma koja se dize pred OI, to vadenje krvi ili pogresna taktika o tome mozemo samo da naprdujemo.
montypython2000
Posts: 169
Joined: 14/12/2012 09:55

#1178 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by montypython2000 »

Nije stvar u jednoj trci niti u jednoj pogrešnooj taktici. Stvar je u kontinuitetu rezultata. Njih jednostavno nema. Tukino najbolje vrijeme ove godine je 1:45:23 u Madridu što nije ni blizu njegovog personal best od 1:42:51 Gledam i tabelu najboljih rezultata ove godine na 800, od 20 rezultata na listi najbolji je 1:43:37 a zadnji dvadeseti je 1:44:51. Od tih 20 rezultata 19 je neevropskih a samo jedan ovaj zadnji je od Evropljanina. Pretpostavljam da će svi oni na Olimpijadu pa ipak i u Aprilu i maju trčali su ova vremena tako da ova priča sa tempiranjem forme ne štima. Forma se valjda i tempira trčanjem, treba trčati i dijamntnu ligu i sve gdje se može, nije Olimpijada početak i kraj svega. Ja ne znam gdje je Tuka trčao ove godine ali mislim da nije mnogo. Rado bih ga gledao kako trči, puno radije nego na dočecima, biranju najpopularnije ličnosti, izlivima narodnog oduševljenja, u intervjuima itd. Želim mu svu sreću ali treba jako sniziti očekivanja koja i on sam sebi nameće u izjavama a koje mu samo smetaju. Meni će biti odličan i ako uđe u zadnjih 8 na olimpijadi, ali kako rekoh to je samo jedan dan, rado bih ga gledao kako više trči (a manje priča) u toku godine, mitinge, dijamantsku ligu, itd.
User avatar
mousstapha
Posts: 4183
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1179 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by mousstapha »

Pa olimpijske igre i jesu najveći prestiž za većinu sportista, a pogotovo atletičara. Apsolutno ima smisla cijelu sezonu podrediti tome. Međutim, teško je ljudima ugoditi. Dok neki misle da previše trči i nepotrebno se troši, drugi misle da je to malo.

Ovo je individualni sport. Čovjek ima i trenera i agenta koji se brinu o njegovoj karijeri. Na nama je da ga podržimo i budemo malo strpljiviji. Nije Tuka Safet Sušić pa da tražimo ostavku zbog loših rezultata. Prošle godine je često govorio podržite me i kad rezultati budu lošiji. Izgleda da još nismo svjesni da je 1:42:51 vanserijski rezultat i možda neponovljiv.
User avatar
Mustang1
Posts: 28781
Joined: 29/12/2010 17:31

#1180 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Mustang1 »

Glupo je govoriti o losoj formi ili bilo cemu dok se ne vidi rezultat u Riu. Prvenstvo Europe ce moci uzeti i kasnije. Za OI mu je ovo jedinstvena sansa.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#1181 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 28/01/2021 11:27, edited 1 time in total.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#1182 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by SSemir »

montypython2000 wrote:Nije stvar u jednoj trci niti u jednoj pogrešnooj taktici. Stvar je u kontinuitetu rezultata. Njih jednostavno nema. Tukino najbolje vrijeme ove godine je 1:45:23 u Madridu što nije ni blizu njegovog personal best od 1:42:51 Gledam i tabelu najboljih rezultata ove godine na 800, od 20 rezultata na listi najbolji je 1:43:37 a zadnji dvadeseti je 1:44:51. Od tih 20 rezultata 19 je neevropskih a samo jedan ovaj zadnji je od Evropljanina. Pretpostavljam da će svi oni na Olimpijadu pa ipak i u Aprilu i maju trčali su ova vremena tako da ova priča sa tempiranjem forme ne štima. Forma se valjda i tempira trčanjem, treba trčati i dijamntnu ligu i sve gdje se može, nije Olimpijada početak i kraj svega. Ja ne znam gdje je Tuka trčao ove godine ali mislim da nije mnogo. Rado bih ga gledao kako trči, puno radije nego na dočecima, biranju najpopularnije ličnosti, izlivima narodnog oduševljenja, u intervjuima itd. Želim mu svu sreću ali treba jako sniziti očekivanja koja i on sam sebi nameće u izjavama a koje mu samo smetaju. Meni će biti odličan i ako uđe u zadnjih 8 na olimpijadi, ali kako rekoh to je samo jedan dan, rado bih ga gledao kako više trči (a manje priča) u toku godine, mitinge, dijamantsku ligu, itd.
tukina taktika je da drugi diktiraju tempo utrke, a da on trci onoliko koliko mu je dovoljno da bude prvi, nekad profula nekad ne.. hocu reci, da nikad neces vidjeti tuku da istrci a da daleko iza sebe ostavi konkurenciju, tj on nikad nece diktirati tempo. i zato je jako tesko govoriti o tom nekom tukinom kontinuitetu vremena. mozda da je u madridu bilo potrebno da istrci, 1:43 za pobjedu, da bi to on mozda i uspio istrcati.

sacekajmo olimpijske igre pa da vidimo koliko ce i sta ce moci. :thumbup:
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#1183 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by luckylaka »

Mustang1 wrote:Glupo je govoriti o losoj formi ili bilo cemu dok se ne vidi rezultat u Riu. Prvenstvo Europe ce moci uzeti i kasnije. Za OI mu je ovo jedinstvena sansa.
Ma da i u Riu ne uzme nista Amelu treba skinuti kapu a ne jedva docekati da ga se krirtizira.Momak je sam sve postigao i sad neki zagondjija iz neke vukojebine koji nije ni cuo da postpoji atletika (ne TI)govori kako su Amelovo rezultatati katastrofa.Amele ,,uzdaj se u se i svoje kljuse "od hasuma neces imati puno koristi.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1184 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by It_is_a_Leclerc »

luckylaka wrote:
Mustang1 wrote:Glupo je govoriti o losoj formi ili bilo cemu dok se ne vidi rezultat u Riu. Prvenstvo Europe ce moci uzeti i kasnije. Za OI mu je ovo jedinstvena sansa.
Ma da i u Riu ne uzme nista Amelu treba skinuti kapu a ne jedva docekati da ga se krirtizira.Momak je sam sve postigao i sad neki zagondjija iz neke vukojebine koji nije ni cuo da postpoji atletika (ne TI)govori kako su Amelovo rezultatati katastrofa.Amele ,,uzdaj se u se i svoje kljuse "od hasuma neces imati puno koristi.
Vrlo hinjski i kukavički, bez quotanja, ali - nije da od takvih eksperata nismo navikli ;)

Elem... Amel Tuka je sportista, vrhunski, koji je na evropskom takmičenju podbacio. Što prije počnemo težiti, tražiti i željeti više ciljeve, medalje i pobjede; i što se prije okanimo glorifikacije poraza, "moralnih pobjeda", "mi smo mala zemlja" izgovora, to ćemo prije i izgraditi mentalitet pobjednika.

A dabogda svi Amelu željeli onoliko "zla" koliko mu ja "želim", odnosno koliko ti, konkretno, misliš da mu želim.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59100
Joined: 03/08/2010 19:04

#1185 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by kakavdanakneiskustvu »

luckylaka wrote:
Mustang1 wrote:Glupo je govoriti o losoj formi ili bilo cemu dok se ne vidi rezultat u Riu. Prvenstvo Europe ce moci uzeti i kasnije. Za OI mu je ovo jedinstvena sansa.
Ma da i u Riu ne uzme nista Amelu treba skinuti kapu a ne jedva docekati da ga se krirtizira.Momak je sam sve postigao i sad neki zagondjija iz neke vukojebine koji nije ni cuo da postpoji atletika (ne TI)govori kako su Amelovo rezultatati katastrofa.Amele ,,uzdaj se u se i svoje kljuse "od hasuma neces imati puno koristi.
:thumbup:
4. u evropi,u cemu smo to jos 4. u evropi?
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#1186 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by forest gump »

Već sam ranije spominjao na ovoj temi kako mislim da je Amel ove godine imao previše nekih "bezze" utrka. Primjetio sam umor na njemu još u ramazanu. Atletika je surov sport, ne prašta nikakve improvizacije i odstupanja od idealnog planiranja.

Nadam se da će ugrabiti second wind na olimpijadi.
Rob_Atl
Posts: 5359
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#1187 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Rob_Atl »

pa cekaj Amelovo najbolje vrijeme je 1 42:51 a sad je trcao preko 1:45 mislim vidi se da nesto taktizira ili cuva formu za Riu, da je sekundu brzi bio od ovog zavrsio bi prvi sigurno.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#1188 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by strong69 »

It_is_a_Leclerc wrote:
Vrlo hinjski i kukavički, bez quotanja, ali - nije da od takvih eksperata nismo navikli ;)

Elem... Amel Tuka je sportista, vrhunski, koji je na evropskom takmičenju podbacio. Što prije počnemo težiti, tražiti i željeti više ciljeve, medalje i pobjede; i što se prije okanimo glorifikacije poraza, "moralnih pobjeda", "mi smo mala zemlja" izgovora, to ćemo prije i izgraditi mentalitet pobjednika.

A dabogda svi Amelu željeli onoliko "zla" koliko mu ja "želim", odnosno koliko ti, konkretno, misliš da mu želim.
Koja "moralna pobjeda"? Kakva glorifikacija poraza? Da li mi pricamo o istom Amelu Tuku, momku koji je trenirao i radio bez sponzora i bez podrske drzave? Momku koji je sam postigao rezultat. Ovo je jedinstven primjer individualnog rada i uspjeha i cetvrto mjesto na EP je REALNO fenomenalan rezultat.

Ja ne znam sta vi, selektori, ocekujete? Koliko vas ima mi bi trebali imati po jednog svjetskog prvaka u svakoj atletskoj disciplini. Momak postize ono sto moze, tezi ka najboljem a koliko ce uspjeti vidjecemo. Ja sam prezadovoljan time da imamo atleticara medju 4 najbolja u Evropi. Time se slabo koja zemlja iz bivse Jugoslavije moze pohvaliti. Naravno da bih volio da osvaja medalje ali i ovo je iznad svih ocekivanja i nijednog momenta se poraz ne glorifikuje zato te molim da takve ocjene ne dajes.

Uostalom, ako ste citali i gledali, momak formu tempira za OI i nije previse ocekivao od EP.
User avatar
luckylaka
Posts: 22646
Joined: 15/01/2010 06:28

#1189 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by luckylaka »

It_is_a_Leclerc wrote:
luckylaka wrote:
Mustang1 wrote:Glupo je govoriti o losoj formi ili bilo cemu dok se ne vidi rezultat u Riu. Prvenstvo Europe ce moci uzeti i kasnije. Za OI mu je ovo jedinstvena sansa.
Ma da i u Riu ne uzme nista Amelu treba skinuti kapu a ne jedva docekati da ga se krirtizira.Momak je sam sve postigao i sad neki zagondjija iz neke vukojebine koji nije ni cuo da postpoji atletika (ne TI)govori kako su Amelovo rezultatati katastrofa.Amele ,,uzdaj se u se i svoje kljuse "od hasuma neces imati puno koristi.
Vrlo hinjski i kukavički, bez quotanja, ali - nije da od takvih eksperata nismo navikli ;)

Elem... Amel Tuka je sportista, vrhunski, koji je na evropskom takmičenju podbacio. Što prije počnemo težiti, tražiti i željeti više ciljeve, medalje i pobjede; i što se prije okanimo glorifikacije poraza, "moralnih pobjeda", "mi smo mala zemlja" izgovora, to ćemo prije i izgraditi mentalitet pobjednika.

A dabogda svi Amelu željeli onoliko "zla" koliko mu ja "želim", odnosno koliko ti, konkretno, misliš da mu želim.
Koji pacenik.(ustvari nisi ni pacenik nego obicni idiot,kretenu,kretenski,)Da ti napisem sve lazi koje si postao ovdje propao bi u zemlju,ali eto imas moderatora iza sebe koji te pazi ko coravog preko semafora)Deveto mjesto reprezentacije mu svjetski uspjeh a cetvrto mjesto Amela Tuke ponizenje.Mrshhh.P.S. Na sto spanem da me tipicna seljacina isprovocira.
User avatar
konektovan
Posts: 41293
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1192 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by konektovan »

Razocarenje, al' idemo dalje. Možda su ga ta silna doping testiranja malo poremetila, al' nadati se nekom boljem rezultatu na OI, a meni ce ulazak u finale biti dosta. :thumbup:
User avatar
mousstapha
Posts: 4183
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1193 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by mousstapha »

"Imali smo dosta pehova jer u atletici kao i drugim sportovima treba dosta sreće, ali plasman kuglaša i Amela Tuke su odlični rezultati. Znamo šta javnost očekuje, ali bilo je objektivnih poteškoća. Amel je trku istrčao fantastično, iako je na dan finala probuđen dva sata ranije od planiranog. Doping kontrola to jutro pokucala je samo na vrata Amela Tuke i Atletski savez BiH će uložiti protestnu notu jer se kontrolisao samo jedan finalista", kazao je Kaknjo.

"Jedno vrijeme trener nije ni spominjao Evropsko prvenstvo jer nismo ni planirali ići. Sve vrijeme smo trenirali i brusili formu za OI, a dva mjeseca prije EP smo odlučili da učestvujem i da bi to bio dobar trening. Nastupao sam sa jednom rezervom, jer ako se ne spremate za nešto psihički ostajete rezervisani. Cilj mi je bio što bolji plasman", izjavio je Tuka te dodao:

"Da bi napravili dobar rezultat potrebno je da vam se sve kockice poslože, ali od samog jutra ja nisam mogao više da spavam. Trener je na zagrijavanju primijetio da nemam tu svježinu, imao sam veliku glavobolju i jednostavno nisam bio onaj Amel koji sam inače".

Dešavanja u Amsterdamu psihički su utjecala na Tuku, ali veoma brzo se vratio u formu i spreman je za dalje treninge za Olimpijske igre.

"Nadam se da ću izbrusiti svoju formu i osjećati se bolje i lakše za Olimpijske igre gdje ću pokazati da nisam slučajno osvojio bronzo u Pekingu. Biće teško proći kvalifikacije, ali znam da sam na dobrom putu", zaključio je Tuka.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1194 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by -LIBERO- »

Banned user for reason “Psovke, uvrede...optuzbe na racun administracije. Smiri se.” -mjesec dana-
» luckylaka
User avatar
Laertes
Posts: 4291
Joined: 08/01/2015 18:25

#1195 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Laertes »

Pade Lucky na atletici. Đe ide ovaj svijet....
User avatar
jethro
Posts: 1709
Joined: 31/10/2003 00:00

#1196 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by jethro »

Zvanično: Amel Tuka nosi zastavu BiH na otvaranju Olimpijade u Riju

Izvršni komitet Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine je na današnjoj sjednici donio odluku da će zastavu naše zemlje na otvaranju Olimpijskih igrara u Riju nositi Amel Tuka.
User avatar
polfudbal
Posts: 400
Joined: 16/03/2010 22:24

#1197 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by polfudbal »

Sinoc Dijamantska u Monaku

Kipketer 1:44:47
Kszczot 1:44:49
Lewandowski 1:44:59
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59100
Joined: 03/08/2010 19:04

#1198 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by kakavdanakneiskustvu »

trci li bozrakovski više ili se oprostio?
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#1199 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by cassius »

Amel Tukaaaa :D
User avatar
Truba
Posts: 82663
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1200 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Truba »

sad sam gledao neku trku gdje je tuka prvi :mrgreen:
dobar je bas je bio daleko iza ali ih sve ostavi
:sax: :bih:

dobar je a komentatzori an eurosportu su glavni :thumbup:
Post Reply