Osnovne škole

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#26 Re: Osnovne škole

Post by Did »

DaffyDuck wrote:
Did wrote:U dijelu grada gdje živim dvije osnovne škole 300m jedna od druge - jedna veća, lafo opremljenija, ima i muzičku, veća dvorana, bolji nastavnici (zapravo nisu, nego je kriterij niži pa bolji prosjek ocjena!), više djece guzonja pohađa, dakle, neopravdano razvikanija. Druga manja i nije razvikana. Veća škola ima viška učenika i po 30 upisane djece u razredu, druga kuburi sa minimalnim brojem i formiranjem 2 odjeljenja, jer djeca koja koja teritorijalno pripadaju manjoj, pohađaju veću zbog gore navedenih razloga. Sve je do organizacije, štela i organizacije prevoza učenika. U KS nije Problem manjak djece, nego javašluk u ministarstvu obrazovanja!
grbavica?[/Quote
Jok, ali eto, znači da ima dosta takvih ili sličnih primjera u gradu, čim se prepoznaje.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#27 Re: Osnovne škole

Post by addem »

hizo ramidovic wrote:
ilkbahar wrote:
Jer ako roditelji ne budu u mogucnosti placati djeci pevoz do skole uz sve dodatne troskove skolovanja, djeca ce se prestati skolovati.
prijevoz djece do skole ne placaju roditelji. te troskove snosi nadlezno ministarstvo
Jeftinije je placati ministarsvu prevoz ucenika do skole neko placati 35 ljudi, struju, vodu, potrosni materijal i slicno. Sta ce ti 5 cistacica, nocni cuvar, direktor, zamjenik direktora, pedagog, sekretar i sl. Jedan ekonomista moze da opsluzuje 5 skola. Zasto postoji zamjenik direktora kakva je to funkcija. Samo uhljebljenje.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#28 Re: Osnovne škole

Post by hizo ramidovic »

addem wrote:
hizo ramidovic wrote: prijevoz djece do skole ne placaju roditelji. te troskove snosi nadlezno ministarstvo
Jeftinije je placati ministarsvu prevoz ucenika do skole neko placati 35 ljudi, struju, vodu, potrosni materijal i slicno. Sta ce ti 5 cistacica, nocni cuvar, direktor, zamjenik direktora, pedagog, sekretar i sl. Jedan ekonomista moze da opsluzuje 5 skola.
postoje pedagoski standardi i normativi u kojima su sve te stvari jasno i precizno definisane. po tvojoj logici, mogla bi i djeca sa ilidze ici u skole u opcini stari grad.
addem wrote: Zasto postoji zamjenik direktora kakva je to funkcija. Samo uhljebljenje.
ocito je da nisi dovoljno upucen u materiju o kojoj pricas.
ne postoji funkcija zamjenik direktora. postoji pomocnik direktora, i to ne u svim skolama nego samo u onima koje ispunjavaju uslove definisane zakonom i pedagoskim standardima. a sta je posao pomocnika, sam ces morati saznati...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#29 Re: Osnovne škole

Post by Haris.ba »

Sreća u nesreći je da je sistem osnovnog obrazovanja u segmentima vlasništva nad objektima, imenovanjem odgovornih u školama i finansiranja "odvojen" po nivoima općina i kanton. Pa je malo teže spovesti sve namjere.

Imate slučaj kada je u jednoj općini u kantonu nedavno pokušano "izmještanje" škole iz centra naselja. Ista obrazloženja: malo djece, neekonomično - bla bla. Ima istine u tome, ali glavni razlog je već nacrtani tržni centar koji je djelom planiran i na zemljištu gdje je škola.

Roditelji se pobunili, pa je trenutno to malo stopirano.

Uglavnom, puno je nezaposlenih. Treba te nezaposlene zaposliti, barem i time što će morati voditi djecu iz škole kući i obratno. I kad mogu djeca po selima pješačit kilometrima, mogu i po gradu. Ako ništa, zdravije je.
Verolino
Posts: 205
Joined: 12/02/2013 20:13

#30 Re: Osnovne škole

Post by Verolino »

hizo ramidovic wrote:
Verolino wrote: Mislim da se iza brda valja uzimanje školskih objekata koji se mogu pretvoriti u privatne škole, fakultete, zgrade i privatne prćije, jer takav scenarij gledamo zadnjeh 25 godina.
Mi kao raoditelji, kao građani ne smijemo ovo dozvoliti.
objekti ako se izuzmu potpuno je logicno da se izdaju privatnicima i da postanu profitabilni. treba pustiti snalazljive ljude da zaradjuju.
i cisto sumnjam da vi kao roditelji ili kao gradjani mozete ovdje nesto uciniti. to je haman pa gotova stvar
Zato i jesmo u dubiozu kada kažeš ili kažemo da da mi kao građani i kao roditelji ne možemo ništa učiniti jer je sve već gotovo.
Nije gotovo i neće biti gotovo

Kurvanjski čekaju da se završi školska godina da naprave što su namjerili. Međutim, kako sam već ranije navela postoje mehanizmi pravni, krivična odgovornost radi presude Ustavnog suda, stavljanje parafraziram "veta" na bilo koju odluku kantonalnog ministarstva iz već navedenih razloga.

A snalažljivi, ako su snalažljivi ljudi nek prave sebi a ne Titovo da krčme, pa još škole!
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#31 Re: Osnovne škole

Post by hizo ramidovic »

Verolino wrote:
Kurvanjski čekaju da se završi školska godina da naprave što su namjerili. Međutim, kako sam već ranije navela postoje mehanizmi pravni, krivična odgovornost radi presude Ustavnog suda, stavljanje parafraziram "veta" na bilo koju odluku kantonalnog ministarstva iz već navedenih razloga.

A snalažljivi, ako su snalažljivi ljudi nek prave sebi a ne Titovo da krčme, pa još škole!
ni je to titino vego one vlasti koja vlada
projekat zaposljavanja 100 000 ljudi mora odneklen pocet pretvaranjem ti skola u trzne centre prodavnice luksuzne robe prestavnistva razni firmi itd more se zaposlit sigurno 70-80 ljudi zato i nema potrebe da se gradzani bune i protestuju jerse ovo i radi u njihovom interesu
Verolino
Posts: 205
Joined: 12/02/2013 20:13

#32 Re: Osnovne škole

Post by Verolino »

hizo ramidovic wrote:
Verolino wrote:
Kurvanjski čekaju da se završi školska godina da naprave što su namjerili. Međutim, kako sam već ranije navela postoje mehanizmi pravni, krivična odgovornost radi presude Ustavnog suda, stavljanje parafraziram "veta" na bilo koju odluku kantonalnog ministarstva iz već navedenih razloga.

A snalažljivi, ako su snalažljivi ljudi nek prave sebi a ne Titovo da krčme, pa još škole!
ni je to titino vego one vlasti koja vlada
projekat zaposljavanja 100 000 ljudi mora odneklen pocet pretvaranjem ti skola u trzne centre prodavnice luksuzne robe prestavnistva razni firmi itd more se zaposlit sigurno 70-80 ljudi zato i nema potrebe da se gradzani bune i protestuju jerse ovo i radi u njihovom interesu


Nasmija me slatko! U našem interesu.... blago nama sa ovakvom vlašću i grDŽanima!

Za vrijeme Tita, da to je za Titove vlasti napravljeno radi dobrobiti cijele zajednice, a ne pojedinaca!
Tada se odvajalo od plata da bi se napravili društveno korisni objekti!
Danas uzimaju ispod nokata za par familija i dobrobiti njihovih guzica!
100 000 radnih mjesta će početi praviti tako što će bez posla ostati cca 200 ljudi?!
Jesi li svjestan da će roditelji morati voditi djecu u škole koje su mnogo dalje, i vodaće ih od škole do kuće i obratno radi ove vlasti što nam je ovakvu sigurnost stvorila do 1 srednje?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#33 Re: Osnovne škole

Post by DaffyDuck »

Haris.ba wrote:Sreća u nesreći je da je sistem osnovnog obrazovanja u segmentima vlasništva nad objektima, imenovanjem odgovornih u školama i finansiranja "odvojen" po nivoima općina i kanton. Pa je malo teže spovesti sve namjere.

Imate slučaj kada je u jednoj općini u kantonu nedavno pokušano "izmještanje" škole iz centra naselja. Ista obrazloženja: malo djece, neekonomično - bla bla. Ima istine u tome, ali glavni razlog je već nacrtani tržni centar koji je djelom planiran i na zemljištu gdje je škola.

Roditelji se pobunili, pa je trenutno to malo stopirano.

Uglavnom, puno je nezaposlenih. Treba te nezaposlene zaposliti, barem i time što će morati voditi djecu iz škole kući i obratno. I kad mogu djeca po selima pješačit kilometrima, mogu i po gradu. Ako ništa, zdravije je.
Tebi isto pjesacit po gradu i po selu? i ne mislim na cist vazduh.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#34 Re: Osnovne škole

Post by hizo ramidovic »

Verolino wrote:
Nasmija me slatko! U našem interesu.... blago nama sa ovakvom vlašću i grDŽanima!

Za vrijeme Tita, da to je za Titove vlasti napravljeno radi dobrobiti cijele zajednice, a ne pojedinaca!
Tada se odvajalo od plata da bi se napravili društveno korisni objekti!
Danas uzimaju ispod nokata za par familija i dobrobiti njihovih guzica!
100 000 radnih mjesta će početi praviti tako što će bez posla ostati cca 200 ljudi?!
Jesi li svjestan da će roditelji morati voditi djecu u škole koje su mnogo dalje, i vodaće ih od škole do kuće i obratno radi ove vlasti što nam je ovakvu sigurnost stvorila do 1 srednje?
sveje ovo zbog radi interesa gradzana odnosno za dobro bit cjele zajednice kosto se radilo u titino vrjeme samoje sad malo drukcije al isto je ministar je porucijo jasno da niko ne ce ostat brez posla a kace skolske zgrade prodaju il izdaju bitice novi radni mijesta a to sto roditelji moraju djecu vodit malo dulje nevidim ucemu je problem samo malo vise prosetat a kace zna daje to u interesu gradzana odma je lakse
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#35 Re: Osnovne škole

Post by duh_sa_sjekirom »

DaffyDuck wrote: Tebi isto pjesacit po gradu i po selu? i ne mislim na cist vazduh.
Ako misliš na opasnost, nije na selu puno bezbjednije nego u gradu. Postoje mjesta gdje djeca pješače po nekoliko kilometara do škole, pa ti sad zamisli kako im je zimi, hladnoća, snijeg, divlje životinje, bande itd.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#36 Re: Osnovne škole

Post by ilkbahar »

DaffyDuck wrote:
ilkbahar wrote:
hizo ramidovic wrote:[


Konkretno na Vratniku se imaju u planu zatvoriti tri skole, tako da ce djeca sa Vratnika i Faletica morati ici u Lugavinu u skolu. Kombi kao jedino prevozni sredstvo do tih padinskih dijelova nedo bog nikome! Prvo sto ga cekas jedno dva sata, drugo i kad ga docekas pitanje je da li mozes u njega stati. Raja uglavnom placaju taksi. Tako da imo kartu il nemo, prevoz osiguran nemas.
Drugo hajd majke ti pusti ti dijete od pet i pol godina da se vozi javnim gradskim prevozom do skole!
ziva bila, ne znam odakle si, al na vratniku ima jedna jedina osnovna skola. Nego zele takodje zatvoriti skole iz okolnih naselja- Kovači- Saburina i iznad gore gdje ima skola, predpostavljam Faletici... to znaci da- koliko ja znam da na toj strani grada od osnonih skola ostaje samo MMB sa podrucnom skolom Sedrenik od 1-4 razreda. Znaci nigdje veze. A prije 40ak godina na tom podrucju je bila potreba za jos jednom osnovnom skolom u zgradi gdje je sad smjestena Srenja Tekstilna.
Ziv bio sa vratnika sam, i mislila sam na ove tri skole koje si nabrojao saburinu, vratnik, faletici, znaci tri skole.na tom podrucju, ostaje najbliza.u lugavinoj.ili sedrenik, ma uzas zivi.
Verolino
Posts: 205
Joined: 12/02/2013 20:13

#37 Re: Osnovne škole

Post by Verolino »

hizo ramidovic wrote: sveje ovo zbog radi interesa gradzana odnosno za dobro bit cjele zajednice kosto se radilo u titino vrjeme samoje sad malo drukcije al isto je ministar je porucijo jasno da niko ne ce ostat brez posla a kace skolske zgrade prodaju il izdaju bitice novi radni mijesta a to sto roditelji moraju djecu vodit malo dulje nevidim ucemu je problem samo malo vise prosetat a kace zna daje to u interesu gradzana odma je lakse
Obzirom da ti za razliku od mene vjerujes ministru, dolazim do zakljucka da si ili dio vlasti i tala, da nemas djecu ili ako imas istu skolujes privatno, a jedino sto sa sigurnoscu vidim jeste da si propustio dobar broj casova maternjeg jezika, tako da me ne cudi da nemas nista protiv zatvaranja skola.

Elem molim sve roditelje koji su pogodjeni ovom odlukom da imaju na umu da predocenjem presude donesene od strane ustavnog suda kantonalno ministarstvo ne smije nista uraditi, tako da vas molim da istu predocite nacelniku i vijecnicima u starom gradu, a mi smo za centar vec poduzeli neke mjere.
Svako dobro
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#38 Re: Osnovne škole

Post by hizo ramidovic »

Verolino wrote:
Obzirom da ti za razliku od mene vjerujes ministru, dolazim do zakljucka da si ili dio vlasti i tala, da nemas djecu ili ako imas istu skolujes privatno, a jedino sto sa sigurnoscu vidim jeste da si propustio dobar broj casova maternjeg jezika, tako da me ne cudi da nemas nista protiv zatvaranja skola.

Elem molim sve roditelje koji su pogodjeni ovom odlukom da imaju na umu da predocenjem presude donesene od strane ustavnog suda kantonalno ministarstvo ne smije nista uraditi, tako da vas molim da istu predocite nacelniku i vijecnicima u starom gradu, a mi smo za centar vec poduzeli neke mjere.
Svako dobro
ne bitnoje dali ja vijerujem ministru il dali sam dijo vlasti vego je bitno staje dobro za gradzane ovo grada neznam kaku presudu spominjes i kake ona veze ima saovim jerbo bitice onako kako rekne ministar jerje on vlast u ks a on ce sigurno reknut dase te skole zatvore zbog racio nalizacije
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#39 Re: Osnovne škole

Post by dezurni_ucenik »

Redovna rubrika dana : Hizo salje forumase po cevape. :lol:
Rizvan
Posts: 1278
Joined: 27/11/2013 09:25

#40 Re: Osnovne škole

Post by Rizvan »

ilkbahar wrote: Zasto zele zatvoriti veliki broj osnovnih skola na podrucju kantona sarajevo? Da li je zaista zavladala bijela kuga ili neko zeli da u potpunosti obespismeni ovaj narod?
Bijela kuga je itekako zavladala u BiH, iako, Sarajevo je manje pogođeno, čak šta više broj učenika u osnovnim školama je danas veći nego prije 5-6 godina kada su školu pohađale ratne generacije. Problem u Sarajevu je neravnomjerna rasprostranjenost tog povečanja. S jedne strane osnovne škole u Novom Gradu i na Ilidži muku muče sa nedostatkom prostora i prebukiranošću, dok škole u starom dijelu grada jedva da upisuju i po jedno odjeljenje.
E sad zašto je to tako, glavni razlog je pad nataliteta i migracijska kretanja. Danas se rijetko ko doseljava u Stari Grad ili Centar, i ako dođu do je drugačija vrsta imigranata, mladi bračni parovi sa djecom uglavnom kupuju stanove u Novom Gradu i na Ilidži, uključujući i one iz Centra i Starog Grada. Osim toga i privatne škole odvuku jedan broj učenika, a i katolički školski centar u Centru dosta šteti lokalnim školama, jer neki ljudi na prmjer sa Skenderije, umjesto da upišu svoje dijete u pripadajuću školu Vladislav Skarić, oni iz ko zna kojih razloga radije vozikaju svoje dijete u osnovnu školu katoličkog centra, iako su obje škole na budžetu.
Sve je to doprinijelo da neke škole muku muče sa nedostatkom učenika, mada postoji i druga strana, otvorene su nove škole u Rajlovcu i Osijeku, proširuje se škola u Dobroševićima, gradi nova na Aneksu itd. Jednostavno Sarajevo se nalazi u fazi populacijske tranzicije. U jednom dijelu grad broj stanovnika pada, dok u drugom raste.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#41 Re: Osnovne škole

Post by calculator »

ilkbahar wrote:LJudi dragi sta se ovo desava ? Zasto zele zatvoriti veliki broj osnovnih skola na podrucju kantona sarajevo? .
Ko želi zatvoriti osnovne škole? Imaš li neki relevntan link na tu informaciju?
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#42 Re: Osnovne škole

Post by Ambrozija »

Nece se skole zatvarati, samo ce odredjen broj istih postati podrucne skole
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#43 Re: Osnovne škole

Post by calculator »

Ambrozija wrote:Nece se skole zatvarati, samo ce odredjen broj istih postati podrucne skole

Kako dolazite do ovakvih informacija, od koga, sa kojih adresa? :?
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#44 Re: Osnovne škole

Post by ilkbahar »

calculator wrote:
ilkbahar wrote:LJudi dragi sta se ovo desava ? Zasto zele zatvoriti veliki broj osnovnih skola na podrucju kantona sarajevo? .
Ko želi zatvoriti osnovne škole? Imaš li neki relevntan link na tu informaciju?
Pa mozda da.pratis malo.medije bio bi upuceniji. Usotalom ko ima dijete da.ide u jednu od ovih skola.ima.i ovu informaciju.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#45 Re: Osnovne škole

Post by calculator »

ilkbahar wrote:
calculator wrote:
ilkbahar wrote:LJudi dragi sta se ovo desava ? Zasto zele zatvoriti veliki broj osnovnih skola na podrucju kantona sarajevo? .
Ko želi zatvoriti osnovne škole? Imaš li neki relevntan link na tu informaciju?
Pa mozda da.pratis malo.medije bio bi upuceniji. Usotalom ko ima dijete da.ide u jednu od ovih skola.ima.i ovu informaciju.

:-) :(
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#46 Re: Osnovne škole

Post by calculator »

ilkbahar wrote:
calculator wrote:
ilkbahar wrote:LJudi dragi sta se ovo desava ? Zasto zele zatvoriti veliki broj osnovnih skola na podrucju kantona sarajevo? .
Ko želi zatvoriti osnovne škole? Imaš li neki relevntan link na tu informaciju?
Pa mozda da.pratis malo.medije bio bi upuceniji...
Upućena, pročitaj tekst:
Vlada KS: Neće biti zatvaranja škola
Vlada Kantona Sarajevo danas je saopćila da mjere racionalizacije u osnovnim i srednjim školama u tom kantonu ne podrazumijevaju zatvaranje školskih objekata kako se u javnosti želi prikazati, već sveobuhvatnu analizu stanja u oblasti obrazovanja radi unapređenja kvaliteta u odgojno-obrazovnom procesu u KS-u.

Navode da u Kantonu Sarajevo postoji nekoliko škola koje ne ispunjavaju Zakonom i Pedagoškim standardima i normativima utvrđene uvjete u pogledu broja učenika u odjeljenjima i u pogledu ukupnog broja odjeljenja koje jedna škola po zakonu mora imati.

Tvrde da su spekulacije o namjeri Vlade da će postojeće školske objekte iskoristiti u druge svrhe ili prodavati potpuno netačne i tendenciozne, te da ih plasiraju oni koji ne poznaju važeće propise koji definišu poseban status odgojno-obrazovnih ustanova (Zakon o koncesijama, Zakon o javno-privatnom partnerstvu....) i da samim tim ne postoji mogućnost da odgojno-obrazovne ustanove budu predmet prodaje, koncesije ili promjene namjene.

Po pokazateljima kojima raspolaže Ministarstvo obrazovanja, nauke i mladih u Kantonu Sarajevo konstantno opada broj upisanih učenika u osnovnim i srednjim školama.

Tako je u školskoj 2014/2015. u prvi razred srednjih škola upisano 4.784 učenika, dok se u školskoj 2015/2016. u prvi razred upisuje 4.167 učenika. Istovremeno, srednju školu ove godine završilo je 5.053 učenika.

Prema tim podacima oko 900 učenika će u ovoj školskoj godini biti manje u sistemu srednjeg obrazovanja, što po vežećim standardima znači 36 odjeljenja manje a značilo bi smanjenu potrebu za oko 60 nastavnika.

Iz Vlade KS ističu da je trend pada upisa učenika u osnovne škole i dalje prisutan tako da su u školskoj 2015/2016. upisana 3.963 učenika, što znači da će u sistemu osnovnog obrazovanja biti oko 200 učenika manje.

Također, navode da je, zbog nesavjesnog odnosa određenog broja direktora u školama i pogrešnih reformskih procesa, u posljednjih nekoliko godina došlo je do nekontrolisanog zapošljavanja koje se odvijalo bez saglasnosti Vlade, te da, nažalost, ne postoje pokazatelji o poboljšanju kvaliteta u odgojno-obrazovnom procesu.

Iz Vlade Kantona Sarajevo naglašavaju da će, po usvojenim politikama, raditi na planskoj politici zapošljavanja u obrazovanju, što nikako ne podrazumijeva otpuštanje uposlenika, dok će istovremeno, uz dosljedno provođenje zakona, vršiti blagovremeno penzionisanje uposlenika koji su ispunili uvjete (pokazatelji govore da godišnje uslove za penziju ispuni od 120 do 150 uposlenika).

U Ministarstvu za obrazovanje, nauku i mlade ističu da je formirana Komisija za zbrinjavanje tehnološkog viška, koja ima zadatak da na osnovu Pravilnika o zbrinjavanju zaposlenika koji su djelimično ili potpuno ostali bez radnih zadataka u osnovnim i srednjim školama, kao javnim ustanovama na području Kantona Sarajevo, zbrine te zaposlenike raspoređivanjem u druge škole u kojima je iskazana potreba.

Vlada Kantona Sarajevo potcrtala je da sve reformske procese očekivano prate i burne reakcije javnosti, ali žele naglasiti da do danas nisu donijeli niti jedan pisani akt vezan za zatvaranje škola ili ukidanje radnih mjesta.

Vlada će istrajati na svojim politikama koje se odnose na zabranu novih zapošljavanja, a sve radi usmjeravanja ušteđenih sredstava na poboljšanje uvjeta i kvaliteta obrazovanja.

Sve aktivnosti Vlade vezane za racionalizaciju u osnovnom i srednjem obrazovanju će biti urađene nakon izrade sveobuhvatne analize, a mjere će biti poduzimane u saradnji sa svim relevantnim akterima javnog i civilnog društva i socijalnim partnerima, saopćeno je iz Pres-službe KS-a.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-ks ... /150619130
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#47 Re: Osnovne škole

Post by ilkbahar »

dupli
Last edited by ilkbahar on 20/06/2015 08:54, edited 1 time in total.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#48 Re: Osnovne škole

Post by ilkbahar »

calculator wrote: Upućena, pročitaj tekst:

I ti im fakat vjerujes?? Sad kad se digla tolika frka oko tih skola, shvatili su da u skole ne smiju dirati, pa se vade!
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#49 Re: Osnovne škole

Post by calculator »

ilkbahar wrote:
calculator wrote: Upućena, pročitaj tekst:

I ti im fakat vjerujes?? Sad kad se digla tolika frka oko tih skola, shvatili su da u skole ne smiju dirati, pa se vade!

Dosadno u mahali, pa treba kreirati nove priče i dizati tenzije :-)
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#50 Re: Osnovne škole

Post by ilkbahar »

calculator wrote:
ilkbahar wrote:
calculator wrote: Upućena, pročitaj tekst:

I ti im fakat vjerujes?? Sad kad se digla tolika frka oko tih skola, shvatili su da u skole ne smiju dirati, pa se vade!

Dosadno u mahali, pa treba kreirati nove priče i dizati tenzije :-)
Garant, ljudi nemaju drugih problema!
Post Reply