Osniva se Sarajevska celija pokreta DOSTA!

tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#51

Post by tataratira »

Dosta više i njih!
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#52

Post by klif »

Svemirski_Jebach wrote:

1. Cilj je unaprijediti zivot gradjana

2. kako to postici? Natjerati politicare da odgovornije rade svoj posao...

3. kako to postici da se politicari natjeraju da budu odgovorniji? Izbori ih ne mogu natjerati... Jedini nacin je po meni skupiti kriticnu masu ljudi - minimalno sto hiljada koji ce protestvovati...

4. kako pomaci narod? najteze pitanje. Ne znam.

eto, toliko od mene...pa polako.
Dobra analiza, Svemirski, dobra...
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#53

Post by rashomon »

Hoće li se ove ćelija baviti terorizmom, ako hoće odmah se prijavljujem...

Vrijeme je da se ubija...
jezičar
Posts: 65
Joined: 27/03/2007 09:07

#54

Post by jezičar »

rashomon wrote:Hoće li se ove ćelija baviti terorizmom, ako hoće odmah se prijavljujem...

Vrijeme je da se ubija...
Pa trebalo bi nekog od guzonja i ubit. Objesiti na Marijin Dvoru...
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#55 we

Post by Fiore »

Ma nista od vas koji se usmeno zalazete.. sto ne dodjete u subotu u 12h? Jel to mrsko matere ti., ma ja lakse je trpit ov stanje nego doci pa da se vidi sta se radi i sta ce se raditi..

OH LOZO ZAJEBO TE KONJAK! 8-)
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#56

Post by tataratira »

šta trpite?
mal' vam džeparac?

probali ste do sada nekoliko puta i jedav da vas ima da zaigrate na male...a zaigrate. valjda od muke i stanja u zemlji

neozbiljni ste, zato i nema nikoga
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#57

Post by uvjek dobar gost »

.... nije mi jasno.... u stvari i jeste.... ali se možda pravim mutav !
Od samog početka "dostaši" pozivaju sve zainteresovane da se priključe jer nit je ovo privatna nečija stvar.. niti smo mi najpametniji.... ali jednostavno imamo svi skupa preveliki problem... , a mi se kao Dosta možda jesmo malo prevarili u procijeni situacije....

No sve to skupa nije razlog da stanemo i prestanemo sa borbom.... iz tih i iz mnogih drugih razloga sve one koji jesu za neke promijene... molim da nam se pridruže... il da pokušaju nešto sami.. il u saradnji sa komšijama svojim ,poznanicima, rodbinom ili kim već...
To govorim, odnosno tipkam a na pameti ima sve one koji su danas dok je ovo sunce na nebu... gladni, obespravljeni, žedni i na bilo koje druge načine obespravljeni..., a takvih je armija čitava... samo razjedinjena po svim osnovama....

Fakat manje priče , a više rada... jer svaki je pojedinac tvrđava..... koja se osvojiti treba...
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#58

Post by senada »

klif wrote:
Svemirski_Jebach wrote:

1. Cilj je unaprijediti zivot gradjana

2. kako to postici? Natjerati politicare da odgovornije rade svoj posao...

3. kako to postici da se politicari natjeraju da budu odgovorniji? Izbori ih ne mogu natjerati... Jedini nacin je po meni skupiti kriticnu masu ljudi - minimalno sto hiljada koji ce protestvovati...

4. kako pomaci narod? najteze pitanje. Ne znam.

eto, toliko od mene...pa polako.
Dobra analiza, Svemirski, dobra...
Ako je ikako moguce natjerati "politicare" da KONACNO vise NIKADA NISTA ne urade!!

Jedino korisno sto bi MORALI uraditi jesu ostavke!
FX900
Posts: 197
Joined: 08/03/2007 15:02

#59

Post by FX900 »

uvjek dobar gost wrote:.... nije mi jasno.... u stvari i jeste.... ali se možda pravim mutav !
Od samog početka "dostaši" pozivaju sve zainteresovane da se priključe jer nit je ovo privatna nečija stvar.. niti smo mi najpametniji.... ali jednostavno imamo svi skupa preveliki problem... , a mi se kao Dosta možda jesmo malo prevarili u procijeni situacije....

No sve to skupa nije razlog da stanemo i prestanemo sa borbom.... iz tih i iz mnogih drugih razloga sve one koji jesu za neke promijene... molim da nam se pridruže... il da pokušaju nešto sami.. il u saradnji sa komšijama svojim ,poznanicima, rodbinom ili kim već...
To govorim, odnosno tipkam a na pameti ima sve one koji su danas dok je ovo sunce na nebu... gladni, obespravljeni, žedni i na bilo koje druge načine obespravljeni..., a takvih je armija čitava... samo razjedinjena po svim osnovama....

Fakat manje priče , a više rada... jer svaki je pojedinac tvrđava..... koja se osvojiti treba...
Slažem se sa tobom. Zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača... Evo hoće i ovdje da nas razjedine i ubacuju trojance. Ne damo sa mi... :D
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#60

Post by vet »

Problem je u tome što se ne možemo stalno isto ponašati a očekivati različite rezultate, pogotovo neko poboljšanje situacije u kojoj se nalazimo.

Onda, naravno, postavlja se pitanje: “Pa dobro, ŠTA uraditi, da bi se situacija popravila?!”

Većina ljudi ima neki odgovor i na ovo pitanje, međutim, tu se većinom radi o bavljenju simptomima a ne uzrokom bolesti. Koliko znamo, jedna bolest često ima više simptoma koji su prilično različiti. Tako je pristup moderne medicine zasnovan na kontroli tih simptoma a ne liječenju uzroka bolesti. Takvim pristupom, problem se ne otklanja, nego se od njega pravi profit prodavanjem sredstava za kontrolu ili ublažavanje tih simptoma, pacijent je zadovoljan što su mu tegobe olakšane a doktori i farmakomafija su zadovoljni profitom kojeg na taj način ostvaruju. Dakle, ide se na održavanje “statusa quo”, jer je to ono što manipulatorima najviše odgovara. Što je najgore, većina od tih “lijekova” ima i tzv. “sporedne efekte” od kojih se svaki slobodno može smatrati posebnom bolešću. Međutim, mi to uzimamo kao sasvim racionalno, jer za bolje ne znamo. To naravno ne znači da bolje ne postoji.

Naravno, da bi se to stanje održavalo bitno je sakriti prave uzroke bolesti, kao i stvarna sredstva i metode uz pomoć kojih se bolest može izliječiti. Tako recimo, ako uzmemo za primjer jednog čovjeka koji pati od neuroze, ukoliko se on obrati doktoru ovaj će mu najvjerovatnije prepisati neke sedative ili antidepresive, kako bi se ublažili simptomi tog psihičkog poremećaja. Međutim, u psihologiji je poznata činjenica da ljudi koji su na neki način duže vremena izloženi uticaju nekog psihopate, odnosno, psihopatološkog ‘materijala’ kojeg ovaj širi oko sebe, obavezno počinju da pate od neuroze. Dakle, jedini način terapije je prekinuti vezu sa tom osobom a onda uspostaviti tzv. reintegraciju ličnosti (ili ‘dekontaminaciju’).

Drugi problem je taj što ljudi ne poznaju ni suštinu psihopatije, jer su istinske informacije u vezi tog psihičkog poremećaja nekim “slučajem” takođe nedostupne, pa misle da se tu radi o nekim serijskim ubicama koje se mahom nalaze u zatvorima ili ludnicama. Međutim, istina je obratna, oni u većini slučajeva ne dolaze u sukob sa zakonom, čak bi se moglo reći da ih mnogi od njih i pišu. (Kad se ukuca u Google riječ: ‘psihopatija’, može se dobiti dosta istinskih podataka o ovom poremećaju)

Treći problem je taj što nakon određenog vremena izlaganja psihopatološkom materijalu, pod njegovim uticajem dolazi do postepene promjene svijesti normalnog čovjeka, pa tako i njegove percepcije, što neki psiholozi nazivaju “transpersonalizacijom” (ili “psihopatizacijom”.) Dakle, kao da se radi o nekoj vrsti zaraze!?

Na kraju, kod ovakvog slučaja, tj. uticaja neke individue s “greškom u mentalnom softveru”, na jednog normalnog čovjeka, stvar se i nekako može riješiti, međutim, problem nastaje kad se ljudska populacija nađe pod uticajem patokratije, odnosno, grupe takvih individua koja se nalazi npr. - na čelu jedne države. Tada se psiho-patološki materijal “strogo dozirano” počinje da distribuira i preko medija, te široke narodne mase nakon određenog vremena postanu ‘transpersonalizirane’.

Tada se tu i tamo stvaraju i određene grupe ljudi koji bi da nešto poduzmu protiv određenih SIMPTOMA koji su karakteristični za jednu takvu situaciju, međutim, djelomično takođe ‘transpersonalizirani’, oni će se ponašati mahom ko muve bez glave i udarati tamo gdje to neće imati nikakvog većeg efekta. Dakle, baviće se samo simptomima.

Stoga je bitno znati s čim se ima posla i raspolagati istinskim informacijama koje su na žalost slabo dostupne, jer je životna sredina kontrolisana a u kontrolisanoj životnoj sredini ljudi misle da su njihovi stavovi i predubjeđenja njihovi, dok su oni u stvari ‘instalirani’ u njih od strane onih koji ih manipulišu. Tako se tu onda stvara onaj “začarani krug” iz kojeg je teško izaći.

U knjizi koju sam pomenuo u prethodnoj poruci, ta problematika je prilično dobro predstavljena. Oni koji je pročitaju, brzo će uvidjeti i šta je moguće da se uradi ukoliko stvarno želimo da popravimo realnost u kojoj živimo!

Na kraju, mislim da će ljudski razum ipak prevladati.


Pozdrav
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#61

Post by senada »

vet wrote:Problem je u tome što se ne možemo stalno isto ponašati a očekivati različite rezultate, pogotovo neko poboljšanje situacije u kojoj se nalazimo.

Onda, naravno, postavlja se pitanje: “Pa dobro, ŠTA uraditi, da bi se situacija popravila?!”

Većina ljudi ima neki odgovor i na ovo pitanje, međutim, tu se većinom radi o bavljenju simptomima a ne uzrokom bolesti. Koliko znamo, jedna bolest često ima više simptoma koji su prilično različiti. Tako je pristup moderne medicine zasnovan na kontroli tih simptoma a ne liječenju uzroka bolesti. Takvim pristupom, problem se ne otklanja, nego se od njega pravi profit prodavanjem sredstava za kontrolu ili ublažavanje tih simptoma, pacijent je zadovoljan što su mu tegobe olakšane a doktori i farmakomafija su zadovoljni profitom kojeg na taj način ostvaruju. Dakle, ide se na održavanje “statusa quo”, jer je to ono što manipulatorima najviše odgovara. Što je najgore, većina od tih “lijekova” ima i tzv. “sporedne efekte” od kojih se svaki slobodno može smatrati posebnom bolešću. Međutim, mi to uzimamo kao sasvim racionalno, jer za bolje ne znamo. To naravno ne znači da bolje ne postoji.

Naravno, da bi se to stanje održavalo bitno je sakriti prave uzroke bolesti, kao i stvarna sredstva i metode uz pomoć kojih se bolest može izliječiti. Tako recimo, ako uzmemo za primjer jednog čovjeka koji pati od neuroze, ukoliko se on obrati doktoru ovaj će mu najvjerovatnije prepisati neke sedative ili antidepresive, kako bi se ublažili simptomi tog psihičkog poremećaja. Međutim, u psihologiji je poznata činjenica da ljudi koji su na neki način duže vremena izloženi uticaju nekog psihopate, odnosno, psihopatološkog ‘materijala’ kojeg ovaj širi oko sebe, obavezno počinju da pate od neuroze. Dakle, jedini način terapije je prekinuti vezu sa tom osobom a onda uspostaviti tzv. reintegraciju ličnosti (ili ‘dekontaminaciju’).

Drugi problem je taj što ljudi ne poznaju ni suštinu psihopatije, jer su istinske informacije u vezi tog psihičkog poremećaja nekim “slučajem” takođe nedostupne, pa misle da se tu radi o nekim serijskim ubicama koje se mahom nalaze u zatvorima ili ludnicama. Međutim, istina je obratna, oni u većini slučajeva ne dolaze u sukob sa zakonom, čak bi se moglo reći da ih mnogi od njih i pišu. (Kad se ukuca u Google riječ: ‘psihopatija’, može se dobiti dosta istinskih podataka o ovom poremećaju)

Treći problem je taj što nakon određenog vremena izlaganja psihopatološkom materijalu, pod njegovim uticajem dolazi do postepene promjene svijesti normalnog čovjeka, pa tako i njegove percepcije, što neki psiholozi nazivaju “transpersonalizacijom” (ili “psihopatizacijom”.) Dakle, kao da se radi o nekoj vrsti zaraze!?

Na kraju, kod ovakvog slučaja, tj. uticaja neke individue s “greškom u mentalnom softveru”, na jednog normalnog čovjeka, stvar se i nekako može riješiti, međutim, problem nastaje kad se ljudska populacija nađe pod uticajem patokratije, odnosno, grupe takvih individua koja se nalazi npr. - na čelu jedne države. Tada se psiho-patološki materijal “strogo dozirano” počinje da distribuira i preko medija, te široke narodne mase nakon određenog vremena postanu ‘transpersonalizirane’.

Tada se tu i tamo stvaraju i određene grupe ljudi koji bi da nešto poduzmu protiv određenih SIMPTOMA koji su karakteristični za jednu takvu situaciju, međutim, djelomično takođe ‘transpersonalizirani’, oni će se ponašati mahom ko muve bez glave i udarati tamo gdje to neće imati nikakvog većeg efekta. Dakle, baviće se samo simptomima.

Stoga je bitno znati s čim se ima posla i raspolagati istinskim informacijama koje su na žalost slabo dostupne, jer je životna sredina kontrolisana a u kontrolisanoj životnoj sredini ljudi misle da su njihovi stavovi i predubjeđenja njihovi, dok su oni u stvari ‘instalirani’ u njih od strane onih koji ih manipulišu. Tako se tu onda stvara onaj “začarani krug” iz kojeg je teško izaći.

U knjizi koju sam pomenuo u prethodnoj poruci, ta problematika je prilično dobro predstavljena. Oni koji je pročitaju, brzo će uvidjeti i šta je moguće da se uradi ukoliko stvarno želimo da popravimo realnost u kojoj živimo!

Na kraju, mislim da će ljudski razum ipak prevladati.


Pozdrav
Na boldirani dio podsjetila sam odredjene (ne)vladine vrlo utjecajne ljude koji se ne zele baviti problematikom uzroka, naprotiv, oni (polu)svjesno profitiraju u "lijecenju" kolektivno/masovno oboljelog bh. drustva, ciji problemi su u tijesnoj uzrocno-posljedicnoj vezi, na relaciji - mentalno poremeceni "politicki i drzavni duznosnici i funkcioneri" i "njihovi narodi" - koji se kao takvi "normalno" bave jedni drugima.

Stoga sam uvijek i jedino za pronalazenje modusa potpune blokade svakog utjecaja na drzavu vodecih mentalno poremecenih - "relevantnih politickih i drzavnih faktora" - na svim nivoima vlasti, za pocetak barem u "vecem" bh. entitetu.

Sigurna sam da bi mediji mogli odraditi ogroman dio posla u korist normalizacije funkcionisanja svih drzavnih organa i org. sistema, ali i oni su jedna od najbitnijih karika u lancu sistemski instaliranog ludila.

Na zalost, u ovome nasem (ne)vremenu i prostoru visok nivo IQ i pamet je skoro pa Ustavom zabranjena javna "antipatriotski" destruktivna manifestacija - sa "tendencijom ataka na Ustavni poredak drzave".
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#62

Post by senada »

vet wrote:

(...)

Na kraju, mislim da će ljudski razum ipak prevladati.


Pozdrav

PS.Razum je koncentrisan u Dostasima.
FX900
Posts: 197
Joined: 08/03/2007 15:02

#63

Post by FX900 »

senada wrote:
vet wrote:

(...)

Na kraju, mislim da će ljudski razum ipak prevladati.


Pozdrav

PS.Razum je koncentrisan u Dostasima.
To je ipak razumniji dio Bosanaca. Samo nešto ih malo ima. Zato nam je i teško ovdje. Hoćemo li ih "skidat' "sa vlasti? Ja bih za motike odmah... Hajdemo se malo bolje organizovati. Kad krenemo na đubrad, lopovsku, fašističku ja ću biti među prvima. Ma biću k'o Alija Sirotanović. 8)
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#64

Post by senada »

FX900 wrote:
senada wrote:
vet wrote:

(...)

Na kraju, mislim da će ljudski razum ipak prevladati.


Pozdrav

PS.Razum je koncentrisan u Dostasima.
To je ipak razumniji dio Bosanaca. Samo nešto ih malo ima. Zato nam je i teško ovdje. Hoćemo li ih "skidat' "sa vlasti? Ja bih za motike odmah... Hajdemo se malo bolje organizovati. Kad krenemo na đubrad, lopovsku, fašističku ja ću biti među prvima. Ma biću k'o Alija Sirotanović. 8)
Najnoviji BiH magazin "Start" -
03.04.2007.
Parafraziram jer nemam mogucnosti za copi/paste a redovno kupujem/citam Start.
U posljednjem broju pored ostalih zanimljivih vijesti, kontekstu tvoga komentara kompatibilan je tekst > Samira Sestana -
Kviz pitanje za milion glasova:" Jesu li nasi politicari idioti"?
angel26
Posts: 170
Joined: 28/12/2005 17:56

#65

Post by angel26 »

uvjek dobar gost wrote:............ Samo konstruktivno, ako može naravno.... konkretno isto tako...

Bez začatavanja i kojekakvih nebuloza....
Potpisujem!!!!
angel26
Posts: 170
Joined: 28/12/2005 17:56

#66 Re: hi

Post by angel26 »

Fiore wrote:Ja sam se vec prikljucio..super raja :-D Ako imas vremena naleti sutra u 12h plato Marin Dvor.
super raja il' mozda ideje, stavovi... :roll: Mah....
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#67

Post by vet »

Evo i jedan “multidimenzionalan” pogled na ovu problematiku, kao i neka moguća rješenja:


http://www.galaksija.com/djeca_matriksa_12.htm


He, he, mada je situacija ozbiljna, malo šale nije na odmet!



Pozdrav
FX900
Posts: 197
Joined: 08/03/2007 15:02

#68

Post by FX900 »

senada wrote:
FX900 wrote:
senada wrote:
PS.Razum je koncentrisan u Dostasima.
To je ipak razumniji dio Bosanaca. Samo nešto ih malo ima. Zato nam je i teško ovdje. Hoćemo li ih "skidat' "sa vlasti? Ja bih za motike odmah... Hajdemo se malo bolje organizovati. Kad krenemo na đubrad, lopovsku, fašističku ja ću biti među prvima. Ma biću k'o Alija Sirotanović. 8)
Najnoviji BiH magazin "Start" -
03.04.2007.
Parafraziram jer nemam mogucnosti za copi/paste a redovno kupujem/citam Start.
U posljednjem broju pored ostalih zanimljivih vijesti, kontekstu tvoga komentara kompatibilan je tekst > Samira Sestana -
Kviz pitanje za milion glasova:" Jesu li nasi politicari idioti"?
Ma nisam kupio Dane ima skoro 3 godine. Previše su ZaBiH-ovski. Haretova raja, a ja ih mrzim iz dna duše. Pa DOSTA se i bori protiv takvih. 8)
jezičar
Posts: 65
Joined: 27/03/2007 09:07

#69

Post by jezičar »

"Dani" i Haris Silajđić, pod čijim su oni patronatom ( isto kao i ASA AUTO, Imamović i ostali) su najveći neprijatelji BiH. Pogledajte samo lizoguzačke intervjue u "Danima" pa će vam sve biti jasno. Moramo se boriti kroz DOSTA, protiv njih i takvih kao što su oni. Sjetite se predizborne kampanje protiv Lagumdžije u Danima i sve će vam biti jasno. To su potkupljeni lopovi...
Last edited by jezičar on 13/04/2007 13:57, edited 1 time in total.
hemac
Posts: 243
Joined: 28/02/2007 00:44
Location: Sarajevo

#70

Post by hemac »

Dado dijasporitus wrote:Sve je super ali samo da nemaju podnaziv "celija" koji obicno se koristi za opisivanje organizacione strukture teroristickih organizacija (terrorist cell). Mada predpostavljam da su namjere najbolje i puna podrska.
LOKALNI KOMITET je prikladnije :lol:
hemac
Posts: 243
Joined: 28/02/2007 00:44
Location: Sarajevo

#71

Post by hemac »

jezičar wrote:"Dani" i Haris Silajđić, pod čijim su oni patronatom ( isto kao i ASA AUTO, Imamović i ostali) su najveći neprijatelji BiH. Pogledajte samo lizoguzačke intervjue u "Danima" pa će vam sve biti jasno. Moramo se boriti kroz DOSTA, protiv njih i takvih kao što su oni. Sjetite se predizborne kampanje protiv Lagumdžije u Danima i sve će vam biti jasno. Lopovi su to potkupljeni...
jesi ti za pokret DOSTA ili SDP, ili je to mozda isto :?
jezičar
Posts: 65
Joined: 27/03/2007 09:07

#72

Post by jezičar »

hemac wrote:
jezičar wrote:"Dani" i Haris Silajđić, pod čijim su oni patronatom ( isto kao i ASA AUTO, Imamović i ostali) su najveći neprijatelji BiH. Pogledajte samo lizoguzačke intervjue u "Danima" pa će vam sve biti jasno. Moramo se boriti kroz DOSTA, protiv njih i takvih kao što su oni. Sjetite se predizborne kampanje protiv Lagumdžije u Danima i sve će vam biti jasno. Lopovi su to potkupljeni...
jesi ti za pokret DOSTA ili SDP, ili je to mozda isto :?
Ja sam i za SDP i za DOSTA. Socijalna pravda, stručnost, rad, red i mir.
bos
Posts: 538
Joined: 14/08/2006 00:51
Location: Sarajevo

#73

Post by bos »

I onda cete se opet ibretit sto vas nema vise od onih "poljoprivrednika" ispred parlamenta :P
hemac
Posts: 243
Joined: 28/02/2007 00:44
Location: Sarajevo

#74

Post by hemac »

jezičar wrote:
hemac wrote:
jezičar wrote:"Dani" i Haris Silajđić, pod čijim su oni patronatom ( isto kao i ASA AUTO, Imamović i ostali) su najveći neprijatelji BiH. Pogledajte samo lizoguzačke intervjue u "Danima" pa će vam sve biti jasno. Moramo se boriti kroz DOSTA, protiv njih i takvih kao što su oni. Sjetite se predizborne kampanje protiv Lagumdžije u Danima i sve će vam biti jasno. Lopovi su to potkupljeni...
jesi ti za pokret DOSTA ili SDP, ili je to mozda isto :?
Ja sam i za SDP i za DOSTA. Socijalna pravda, st0ručnost, rad, red i mir.
I ja sam za one koji ce osigurati socijalnu pravdu, stručnost, rad, red i mir
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#75

Post by _BosanaC »

bos wrote:I onda cete se opet ibretit sto vas nema vise od onih "poljoprivrednika" ispred parlamenta :P
A tebi srce ko tepsija :D

Da Bog da ti ovi nikad s ledja ne sjahali :D
Post Reply