Osniva se Sarajevska celija pokreta DOSTA!

_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Osniva se Sarajevska celija pokreta DOSTA!

Post by _BosanaC »

uvjek dobar gost wrote:Da obavijestim sve zainteresovane....

Neki sastanak aktivista je bio prisutan u nedelju... trajao je prilično i isto tako bio je prilično konstruktivan...

Pored nekih ideja koje će se definitivno sprovesti u djelo jedna stvar mislim da je od presudne važnosti !

Naime "sarajevska ćelija" pokretra Dosta će se definitivno formirati, za tim korakom postoji nasušna potreba, situacija je takva ... kakva je i zahtjeva konkretna djela i konkretan odgovor....

U ime toga pozivam sve koji pročitaju ovaj post da se zapitaju na koji način mogu i da li žele da doprinesu rješavanju ove krajnje grozne situacije u kojoj se svi skupa nalazimo....
Ja sam krenuo i pozivam Vas da krenete sa mnom ili sa nama... ne za nama ili za mnom... jer mi pozivamo pojedince i pojedinke da mućnu glavom i okrenu se oko sebe... i razmisle jeli zaslužuju bolje.... mi "dostaši" mislimo da zaslužujemo ... samo se za to moramo izboriti.....!!!!!


Vrijeme je da se krene !!!
Last edited by _BosanaC on 25/04/2007 13:38, edited 1 time in total.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#2

Post by uvjek dobar gost »

............ Samo konstruktivno, ako može naravno.... konkretno isto tako...

Bez začatavanja i kojekakvih nebuloza....
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3

Post by Maraschino »

Samo pazite da ne predjete blentitetsku crtu razdvajanja :? to bi bilo protiv ustavno i anti Dytonsko djelovanje :( a u FBiH krenite od jos ne formirane vlade. :oops:
mantic
Posts: 9
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo/SAD

#4

Post by mantic »

Ima jedna super knjiga koja bi vam pomogla sto se tice prakticnih savjeta kako voditi uspjesne kampanje. Zove se "Organizing, A Guide for Grass Roots Leaders."

Ako se formirate i ostanete aktivni do jula kad se vracam u SAD, saljem vam je gratis...

Sretno!
p.s. i nije da zagovaram anti-ustavnost, ali gazite te linije sto cesce i sto uspjesnije...
mescha
Posts: 60
Joined: 06/03/2007 11:30
Location: Sarajevo

#5

Post by mescha »

Da li bi pokret DOSTA trebao protestvovati za korist inicijative "Srebrenica van RS-a"?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#6

Post by _BosanaC »

mescha wrote:Da li bi pokret DOSTA trebao protestvovati za korist inicijative "Srebrenica van RS-a"?
Pokret DOSTA bi protestvovao i za inicijativu "Konjic van Federacije" isto kao i za "Srebrenica van RS-a" jer je pokret DOSTA protiv ovakvog drzavnog uredjenja i ovakvog sistema vlasti.

Medjutim, mislim da od protesta nema nekog hajra... Barem ne dok drugi cekaju da vide kako ce dosta protestvovati a sami sjede kuci.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#7

Post by uvjek dobar gost »

Ali isto tako da se Drvar ili Stolac isključe iz Fereracije BiH.... ima mali milion stvari radi kojeg bi pokret trebao protestvovati, a Vi..... šta Vi ćete raditi....hoće li to biti razlog za Vaše prisustvo na protestima....

Ili kad bi pokret organizovao radnu akciju u Srebrenici ko bi nam se pridružio u popravci kuća za povratnike, lokalne škole ili doniranju plastenika..... stvar je buđenja pojedinca..!!!!
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#8

Post by MRAVOJED »

bio neki dan dokumentarac na hrtu u sklopu reportera...o organizaciji revolucija u srbiji, ukrajini i još negdje nemogusesjetitigdje, a sve u svrhu skidanja vlasti sa iste :D uglavnom...pogledajte
mescha
Posts: 60
Joined: 06/03/2007 11:30
Location: Sarajevo

#9

Post by mescha »

uvjek dobar gost wrote:Ali isto tako da se Drvar ili Stolac isključe iz Fereracije BiH.... ima mali milion stvari radi kojeg bi pokret trebao protestvovati, a Vi..... šta Vi ćete raditi....hoće li to biti razlog za Vaše prisustvo na protestima....

Ili kad bi pokret organizovao radnu akciju u Srebrenici ko bi nam se pridružio u popravci kuća za povratnike, lokalne škole ili doniranju plastenika..... stvar je buđenja pojedinca..!!!!
Izvinućeš, ali sa Srebrenicom se ne može ništa porediti!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#10

Post by _BosanaC »

mescha wrote:
uvjek dobar gost wrote:Ali isto tako da se Drvar ili Stolac isključe iz Fereracije BiH.... ima mali milion stvari radi kojeg bi pokret trebao protestvovati, a Vi..... šta Vi ćete raditi....hoće li to biti razlog za Vaše prisustvo na protestima....

Ili kad bi pokret organizovao radnu akciju u Srebrenici ko bi nam se pridružio u popravci kuća za povratnike, lokalne škole ili doniranju plastenika..... stvar je buđenja pojedinca..!!!!
Izvinućeš, ali sa Srebrenicom se ne može ništa porediti!
Izvinućeš i ti ali tema nije Srebrenica, nego konkretan rad organizacije koja radi na tome da napokon postane konkretna i koja trazi konkretne pojedince i aktiviste. Jesi li taj?
mescha
Posts: 60
Joined: 06/03/2007 11:30
Location: Sarajevo

#11

Post by mescha »

_BosanaC wrote:
mescha wrote:
uvjek dobar gost wrote:Ali isto tako da se Drvar ili Stolac isključe iz Fereracije BiH.... ima mali milion stvari radi kojeg bi pokret trebao protestvovati, a Vi..... šta Vi ćete raditi....hoće li to biti razlog za Vaše prisustvo na protestima....

Ili kad bi pokret organizovao radnu akciju u Srebrenici ko bi nam se pridružio u popravci kuća za povratnike, lokalne škole ili doniranju plastenika..... stvar je buđenja pojedinca..!!!!
Izvinućeš, ali sa Srebrenicom se ne može ništa porediti!
Izvinućeš i ti ali tema nije Srebrenica, nego konkretan rad organizacije koja radi na tome da napokon postane konkretna i koja trazi konkretne pojedince i aktiviste. Jesi li taj?
Nisam, ja sam u sistemu.
mescha
Posts: 60
Joined: 06/03/2007 11:30
Location: Sarajevo

#12

Post by mescha »

U redu je pokret, samo se bojim da ne bude šuplja priča kao recimo onaj Jan Zlatan Kulenović.

Nebitne teme, nebitne priče..

Ali iskreno se nadam da će biti od njih (DOSTA) neke koristi.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#13

Post by uvjek dobar gost »

Pokret čine ljudi.......
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#14

Post by umorni »

Od ideje i spremnosti..
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#15 2123

Post by umorni »

Kontaktirajte nas.. ili dodjite subotom na poznato mjesto..
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#16

Post by forUMASH »

Osniva se Sarajevska celija pokreta DOSTA!
.....a kakva je celija bila do sada..... :?
.....i vi poceste pravit administrativni aparat..... :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#17

Post by _BosanaC »

forUMASH wrote:
Osniva se Sarajevska celija pokreta DOSTA!
.....a kakva je celija bila do sada..... :?
.....i vi poceste pravit administrativni aparat..... :D
Narodu nikad ugoditi :-)

Prvo su bili protiv pokreta DOSTA! jer nije bio organizovan, sada kada se odlucio organizovati ne valja, ode u administraciju :roll:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18330
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#18

Post by GandalfSivi »

Ne kontam sada kakve celije? Zar pokret DOSTA i do sada nije uglavnom bio baziran u Sarajevu?
Anyway, kad vec organizujete "sarajevsku celiju", budite malo originalni pa ukljucite i clanove iz anamo onoga Sarajeva, pokazite da vam entitetske granice nisu problem, te onda protestujte sa obje strane linije. Ako nista drugo, to bi bilo pravo osvjezenje...
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#19

Post by Ivy »

Celija ima tako odvratnu konotaciju, kao da je teroristicka organizacija...haj bar da je ogranak ili nesto, ali celija :?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#20

Post by _BosanaC »

GandalfSivi wrote:Ne kontam sada kakve celije? Zar pokret DOSTA i do sada nije uglavnom bio baziran u Sarajevu?
Anyway, kad vec organizujete "sarajevsku celiju", budite malo originalni pa ukljucite i clanove iz anamo onoga Sarajeva, pokazite da vam entitetske granice nisu problem, te onda protestujte sa obje strane linije. Ako nista drugo, to bi bilo pravo osvjezenje...
Svi su pozvani... DOSTA! nije ekskluzivno rezervisana za bilo koga...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#21

Post by _BosanaC »

Ivy wrote:Celija ima tako odvratnu konotaciju, kao da je teroristicka organizacija...haj bar da je ogranak ili nesto, ali celija :?
Celija mozda i zapne nekome za usi... Sta reci? NGO? NVO? Kojih ima par hiljada a ne rade ama bas nista?

Drustvo nikada nije imalo vise nevladinih organizacija i nikad bilo u vecem qrcu nego danas :? :roll: I neka ima odvratnu konotaciju... Neka ljude barem natjera na razmisljanje zasto je to tako :roll:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18330
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22

Post by GandalfSivi »

_BosanaC wrote:
GandalfSivi wrote:Ne kontam sada kakve celije? Zar pokret DOSTA i do sada nije uglavnom bio baziran u Sarajevu?
Anyway, kad vec organizujete "sarajevsku celiju", budite malo originalni pa ukljucite i clanove iz anamo onoga Sarajeva, pokazite da vam entitetske granice nisu problem, te onda protestujte sa obje strane linije. Ako nista drugo, to bi bilo pravo osvjezenje...
Svi su pozvani... DOSTA! nije ekskluzivno rezervisana za bilo koga...
Nije pitanje da li su svi pozvani. Pitanje je koliko je DOSTA aktivan (kao kontra od pasivan), na ujedinjenju svih mladih u Sarajevskoj regiji (mislim da svi mladi imaju slicne probleme). I druga pitanje je koliko je pokret DOSTA spreman ici protestovati sa druge strane entitetske linije (ako nista drugo, mislim da bi im taj potez doprinjeno na popularnosti, sto vodi omasovljavanju pokreta)...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by _BosanaC »

GandalfSivi wrote:
_BosanaC wrote:
GandalfSivi wrote:Ne kontam sada kakve celije? Zar pokret DOSTA i do sada nije uglavnom bio baziran u Sarajevu?
Anyway, kad vec organizujete "sarajevsku celiju", budite malo originalni pa ukljucite i clanove iz anamo onoga Sarajeva, pokazite da vam entitetske granice nisu problem, te onda protestujte sa obje strane linije. Ako nista drugo, to bi bilo pravo osvjezenje...
Svi su pozvani... DOSTA! nije ekskluzivno rezervisana za bilo koga...
Nije pitanje da li su svi pozvani. Pitanje je koliko je DOSTA aktivan (kao kontra od pasivan), na ujedinjenju svih mladih u Sarajevskoj regiji (mislim da svi mladi imaju slicne probleme). I druga pitanje je koliko je pokret DOSTA spreman ici protestovati sa druge strane entitetske linije (ako nista drugo, mislim da bi im taj potez doprinjeno na popularnosti, sto vodi omasovljavanju pokreta)...
Ovo se i radi iz tog razloga...

Medjutim, sta znaci aktivnost DOSTA? Jedno je lobiranje, a drugo je koliko su mladu uopste spremni ostaviti kafu pa potrositi sat dnevno sedmicno na podrsku pokretu i akcijama pokreta.

I btw. vec postoje mladi iz 'onog' dijela Sarajeva koji posjecuju proteste i koji su ukljuceni.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18330
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#24

Post by GandalfSivi »

A to je vec drugi problem. Opste poznata cinjenica je da nasoj omladini ne pada na pamet da se pomaknu i da pokusaju nesta promijeniti. Za to postoji vise razloga. Prvi je taj sto nam je politicka kultura takva da svi ocekuju da drugi urade posao za njih (vidjeti pod OHR). Druga stvar je sto vecina omladine se i ne sjeca nicega boljeg nego sto je sad, pa nemaju jasan osjecaj za sta se treba boriti. Treca i najbitnija stvar je razjedinjenost nevladinog sektora i omladinskih pokreta. Kad ti je najeksponovanija osoba svih tih organizacija lik kao gore spomenuti Jan Zlatan Kulenovic, s kojim je teze pricati nego i sa jednim politicarem, ili kad imas milion malih pokreta koji vuku na svoju stranu, onda ne znas koga i zasto bi podrzao. Sam pokret DOSTA je napravio ogromnu pogresku kad je odbio blizu saradnju sa GROZD-om.

Da se razumijemo, ja podrzavam pokret DOSTA i njihov trud da se nesta uradi, ali moram reci da sam apsolutno nezadovoljan rezultatima istog (mada, na kraju, ja nebih smjeo osudjivati nikoga, s obzirom da sam zadnjih 8 mjeseci daleko od svega toga, ali ako nista drugo pokusavao sam se boriti, nekada davno)...
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#25

Post by Dado dijasporitus »

Sve je super ali samo da nemaju podnaziv "celija" koji obicno se koristi za opisivanje organizacione strukture teroristickih organizacija (terrorist cell). Mada predpostavljam da su namjere najbolje i puna podrska.
Post Reply