Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post Reply
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#1001 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Patton44 »

joe_black wrote: 19/07/2021 14:38
Patton44 wrote: 19/07/2021 14:21 :izet:
Sto trazio to i dobio.
Brate ja samo ne kontam kako nema otvorena tema o pravopisu pa neka tamo pisaju po drugima koliko ih volja, a ovo koga briga i trko se uopste trudi oko pravopisa u ovim dangubarskim temama...Ovo ni administratori ne bi smjeli uopste tolerisati da neko nreko ga vrijegdja zbog pravopisa...
Forumski kolektori...j....ji ih.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#1002 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Project Ashe »

joe_black wrote: 19/07/2021 14:38
Patton44 wrote: 19/07/2021 14:21 :izet:
Sto trazio to i dobio.
Brate ja samo ne kontam kako nema otvorena tema o pravopisu pa neka tamo pisaju po drugima koliko ih volja, a ovo koga briga i trko se uopste trudi oko pravopisa u ovim dangubarskim temama...Ovo ni administratori ne bi smjeli uopste tolerisati da neko nreko ga vrijegdja zbog pravopisa...
ja zbog takvih onda kasten svaki post počinjem malim slovom ne gledam gdje treba zarez i tačka ne do bog uskličnik i tako? :D
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#1003 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by belfy »

joe_black wrote: 18/07/2021 10:54 Neam vecih supaka na forumu od onih koji zapinju za pravopis drugih forumasa, a stavljaju zarez iza veznika I.
ono kad se zalis na nesto sto i sam uradis u istoj recenici... odatle i moja zahebancija...
joe_black wrote: 19/07/2021 14:38 Brate ja samo ne kontam kako nema otvorena tema o pravopisu pa neka tamo pisaju po drugima koliko ih volja, a ovo koga briga i trko se uopste trudi oko pravopisa u ovim dangubarskim temama...Ovo ni administratori ne bi smjeli uopste tolerisati da neko nreko ga vrijegdja zbog pravopisa...
ono kad se na nesto zalis a maloprije si to sam uradio u postu prije... tuzno, ali i smijesno istovremeno.

joe_black wrote: 19/07/2021 13:56
belfy wrote: 18/07/2021 19:14 ma da samo vidis ove sto stavljaju veliko "i" na kraj recenice... :D
Pogotovo one debile sto pocinju recenicu malim slovom, a srali bi po forumu.
ne valja mijesati stil pisanja sa nepismenoscu. to ukazuje na druge nedostatke. isto kao sto vrijedjanje sugovornika, kao i nacin izrazavanja govori vise o onom koji to pise. i, da dodam za kraj, nedostatak smisla za humor nije pozitivna osobina.

:kakoste:
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#1004 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by putokaz1 »

Dokaz da su Hrvati ugroženi u BH je hapšenje Hrvata Osmana Direktora Ose :!:
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#1005 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by dulekrele »

Novi_Nick wrote: 14/07/2021 18:09
dulekrele wrote: 14/07/2021 17:23 Jebes osmicu. Samo debilska sda moze takve ljude postavljati na najodgovornije funkcije. Vidi Fadila i sve ce vam biti jasno. Medutim nikakvo cudo kad se zna koja porodica vedri i oblaci od '90 i jos uvijek nas zavija u crno.
Problem je umjesto osmice postaviti bosnjaka na tu poziciju jer ni snsd a ni hdz nece dici ruku u VM. A ako neka od ove dvije stranke zasjedne na celo ove sluzbe ne pise nam se dobro.
Samo neprijatelji Bosnjackog naroda Probosanaca i Drzave Bosne i Hercegovine mogu postavljati birokrate i politicare sa falsifikovanim diplomama, bez politickog i drugog iskustva, nesposobne, sklone korupciji, lose politicare, lose diplomate, itd bez obzira iz kojega naroda u Bosni i Hercegovini dolaze.
Bas tako. NA svakom od bitnih polozaja nalaze se podkapacitirani ljudi ili drugacije receno glupi, nesposobni, primitivni i lopovi.
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#1006 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by dulekrele »

Johnny_x wrote: 14/07/2021 20:13
dulekrele wrote: 14/07/2021 17:23 Jebes osmicu. Samo debilska sda moze takve ljude postavljati na najodgovornije funkcije. Vidi Fadila i sve ce vam biti jasno. Medutim nikakvo cudo kad se zna koja porodica vedri i oblaci od '90 i jos uvijek nas zavija u crno.
Problem je umjesto osmice postaviti bosnjaka na tu poziciju jer ni snsd a ni hdz nece dici ruku u VM. A ako neka od ove dvije stranke zasjedne na celo ove sluzbe ne pise nam se dobro.
A koja je razlika izmedju Osmice i nekog HDZ ili SNSD kandidata?
Da li Osmica radi u korist drzave ili u korist stranke, da li Osmica ispunjava uslove da bi uopste bio na celu institucije, da li je SDA sve ovo mogla izbjeci da je postavila na poziciju strucnu i osobu koja ispunjava sve uslove za tu poziciju, a ne da je postvila poslusnika partije?
Koliko je ISIL-ovaca preslo preko Bosne u migrantskoj krizi i koliko ih je OSA otkrila? To je realni i najveci problem ove drzave i njenih gradjana a pogotovo Bosnjaka i taj problem je iskljucivo nadleznost i problem OSE. KOliko je Osmica radio u korist Bosnjaka BIhaca i Velike Kladuse?
A sto ti meni postavljas ta pitanja? Odgovor si sam dao u ovom boldiranom.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1007 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by jefff »

Goovno mustuluka
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1008 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by pici »

njegov najveci domet je sto guzi pljevajku...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#1009 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by jefff »

kada dobijete povjerenje naroda onda vi imenujte direktora
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#1010 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Johnny_x »

dulekrele wrote: 19/07/2021 21:26
Johnny_x wrote: 14/07/2021 20:13

A koja je razlika izmedju Osmice i nekog HDZ ili SNSD kandidata?
Da li Osmica radi u korist drzave ili u korist stranke, da li Osmica ispunjava uslove da bi uopste bio na celu institucije, da li je SDA sve ovo mogla izbjeci da je postavila na poziciju strucnu i osobu koja ispunjava sve uslove za tu poziciju, a ne da je postvila poslusnika partije?
Koliko je ISIL-ovaca preslo preko Bosne u migrantskoj krizi i koliko ih je OSA otkrila? To je realni i najveci problem ove drzave i njenih gradjana a pogotovo Bosnjaka i taj problem je iskljucivo nadleznost i problem OSE. KOliko je Osmica radio u korist Bosnjaka BIhaca i Velike Kladuse?
A sto ti meni postavljas ta pitanja? Odgovor si sam dao u ovom boldiranom.
Procitaj prvo pitanje, koja je razlika izmedju SDA, HDZ, SNSD kadra na nekoj poziciji, da li uopste postoji razlika? Koja je razlika izmedju Bisere Turkovic, Stase Kosarca ili Ankice Gudeljevic? Ovo troje su ministri u vijecu ministara BiH.
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#1011 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by dulekrele »

Johnny_x wrote: 21/07/2021 15:11
dulekrele wrote: 19/07/2021 21:26
A sto ti meni postavljas ta pitanja? Odgovor si sam dao u ovom boldiranom.
Procitaj prvo pitanje, koja je razlika izmedju SDA, HDZ, SNSD kadra na nekoj poziciji, da li uopste postoji razlika? Koja je razlika izmedju Bisere Turkovic, Stase Kosarca ili Ankice Gudeljevic? Ovo troje su ministri u vijecu ministara BiH.
Pa postoji mala razlika. Neki vole ovu zemlju a neki bi da je razjebu. Nerad, nesposobnost i lopovluk im je zajednicka stvar.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1012 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by foxlife »

dulekrele wrote: 21/07/2021 15:16
Johnny_x wrote: 21/07/2021 15:11

Procitaj prvo pitanje, koja je razlika izmedju SDA, HDZ, SNSD kadra na nekoj poziciji, da li uopste postoji razlika? Koja je razlika izmedju Bisere Turkovic, Stase Kosarca ili Ankice Gudeljevic? Ovo troje su ministri u vijecu ministara BiH.
Pa postoji mala razlika. Neki vole ovu zemlju a neki bi da je razjebu. Nerad, nesposobnost i lopovluk im je zajednicka stvar.
Vole je toliko da je razjebaju na svakom koraku
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#1013 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by ultima_palabra »

dulekrele wrote: 21/07/2021 15:16
Johnny_x wrote: 21/07/2021 15:11

Procitaj prvo pitanje, koja je razlika izmedju SDA, HDZ, SNSD kadra na nekoj poziciji, da li uopste postoji razlika? Koja je razlika izmedju Bisere Turkovic, Stase Kosarca ili Ankice Gudeljevic? Ovo troje su ministri u vijecu ministara BiH.
Pa postoji mala razlika. Neki vole ovu zemlju a neki bi da je razjebu. Nerad, nesposobnost i lopovluk im je zajednicka stvar.
A jel mozda moguce da su im ove zajednicke stvari u prvom planu, a da im je ljubav/razjebavanje samo dimna zavjesa za to. Pa kad malo zapne onda jedni intenzivno vole a drugi intenzivno razjebaju, a iza paravana zajednicki rade sve.

Pa jbt onaj Kosarac se svakodnevno druzio, jeo i pio sa sarajevskom “elitom”, a u medijima najveci cetnik bio.
il dottore
Posts: 1442
Joined: 12/04/2014 20:35

#1014 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by il dottore »

Patton44 wrote: 19/07/2021 14:45
joe_black wrote: 19/07/2021 14:38

Brate ja samo ne kontam kako nema otvorena tema o pravopisu pa neka tamo pisaju po drugima koliko ih volja, a ovo koga briga i trko se uopste trudi oko pravopisa u ovim dangubarskim temama...Ovo ni administratori ne bi smjeli uopste tolerisati da neko nreko ga vrijegdja zbog pravopisa...
Forumski kolektori...j....ji ih.
Moze li pomoc, koje je znacenje ove rijeci?
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#1015 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by suspect_zero »

Mislio je na lektore, valjda :mrgreen:
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#1016 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by hatemondays »

pici wrote: 21/07/2021 12:16 njegov najveci domet je sto guzi pljevajku...
Moj Pici njegov najvece domet je sto zna sve a a cim znas sve imas dobre karte u rukama. Zamisli tipa koji je sa Alijom od pocetka, znas da opasno prljavog vesha ima i da ovaj covjek sigurno zna masu tih detalja. Dakle imas dvije opcije ili da nestane kao sto se desilo sa drugima ( a zato treba imati damu) ili mu dati poziciju ( jebo skolu , ovdje je pitanje sta znas a sto ne bi trebao znati). I nemoj da se lazemo imamo i Lukaca na drugoj strani isti par opanaka frajer zna sve, znas sta je Dodik za njega- picijev dim. Kad odu glave otici ce i ovi trezori ili ti USB-ovi nase istorije u zadnjih 30 godina.
Sanader je zaglavio sto se zamjerio upravo takvim igracima. Ovdje se prica o diplomama,s mjesna prica najveci zalog u zivotu ti je ono sto znas i sto si vidio a ne sto si naucio na katedri.Nazlost tako je kako je...
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1017 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Novak20 »

Zar je bitno tko je snimao razgovor u kojem direktor OSA priznaje da prisluškuje sve redom, a na upit o njegovoj diplomi odgovara da je to zastarjelo i skreće temu. Interesantno kako je malo komentara na ovu temu. Valjda je raju straA i od komentara na Klixu. Sve ovo netko uredno evidentira.


https://avaz.ba/vijesti/bih/682769/ko-j ... ga-i-tadic
VEĆ SE DAO NA POSAO

Ko je Osmicin stručnjak iz EU koji će utvrditi ko je snimao sastanak njega i Tadić?
Dosadašnje partnerstvo te već povučeni prvi potezi otkrivaju ko bi mogao biti partner i famozni vještak iz EU koji će obaviti vještačenje

Snimak koji je objavio "Dnevni avaz", a na kojem čujemo čelnika OSA-e Osmana Mehmedagića Osmicu kako od glavne državne tužiteljice traži da interveniše protiv državnog tužioca koji istražuje njegovu diplomu, usput se hvaleći kako novinare "nabija nogom", prisluškuje građane te da nije uopće bitno da li je falsifikovao diplomu (onu prvu) jer je "djelo zastarjelo", očito je snažno uzbudilo prvog obavještajca u BiH.

No, umjesto podnošenja ostavke i polaganja računa za brojne šokantne navode koji se čuju na snimku, OSA u saopštenjima grmi kako će da nađu krivca za sačinjavanje snimka.

U posljednjoj reakciji iz OSA-e su obavijestili kako će vještačenjem utvrditi ko je načinio snimak, te da će tražiti angažovanje ovlaštenih vještaka sa teritorije Evropske unije.
https://www.dnevnik.ba/vijesti/campara- ... je-2617026
O snimljenom razgovoru između generalnog direktora OSA BiH Osmana Mehmedagića i glavne tužiteljice Tužiteljstva BiH Gordane Tadić, rekao je da je to zastrašujuće.

“To je jedan vid potpunog beščašća. Gdje su se našli ljudi, kakve su poruke odaslane, na koji način komuniciraju, kakav je vokabular… imate situaciju kako šef Obavještajne službe govori kako je tukao Avdu Avdića, nabijao ga nogom, pa ga ganjao po ulici, pa mu se ovaj kasnije ulizivao. Tisuču je tu drugih stvari, od spominjanja da je plaćano s nekakvim crnim parama, do nacionalnosti, on sebe naziva šar planincem, a one mu odgovaraju da je pit pull”, rekao je.

Istaknuo je i da nije bitno tko je koga ovdje snimao, neka se sprovede istraga.

“Milan Tegeltija je dao ostavku nakon snimka. Ne znam da se OSA tada oglašavala da treba vršiti vještačenje, a sad kad je zaigrala mečka ispred njihovih vrata, onda je problem”, kazao je.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1018 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by General War »

Bolan bolan, ko vodi ovu drzavu..tacno ona: Moze seljak moze u Grad ali nikad grad u seljaka...kao da slusam sanera sto uvaljuje "ciglu" i seljanku na stocnoj pijaci...tito dragi..."obavjesatajac pod istragom prica sa tuziocem neprovjerene operativne informacije koje nemaju veze sa prednmetom :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1019 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by BHCluster »

Ono kad se tokmaci navuku na portalske price pa zauzimaju stranu samo da bi rekli KMEEEEEEEEEE.

Image

Pametnom dosta.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1020 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Novak20 »

General War wrote: 20/09/2021 23:59 Bolan bolan, ko vodi ovu drzavu..tacno ona: Moze seljak moze u Grad ali nikad grad u seljaka...kao da slusam sanera sto uvaljuje "ciglu" i seljanku na stocnoj pijaci...tito dragi..."obavjesatajac pod istragom prica sa tuziocem neprovjerene operativne informacije koje nemaju veze sa prednmetom :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Misliš li da je Osman trebao podnijeti ostavku nakon ovih skandala ?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1021 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by General War »

Novak20 wrote: 21/09/2021 00:05
General War wrote: 20/09/2021 23:59 Bolan bolan, ko vodi ovu drzavu..tacno ona: Moze seljak moze u Grad ali nikad grad u seljaka...kao da slusam sanera sto uvaljuje "ciglu" i seljanku na stocnoj pijaci...tito dragi..."obavjesatajac pod istragom prica sa tuziocem neprovjerene operativne informacije koje nemaju veze sa prednmetom :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Misliš li da je Osman trebao podnijeti ostavku nakon ovih skandala ?
Mislim da NIKAD nije trebao ni biti na ovom mjestu..kako je uopste zavrsio u OSAi je cudno...ustvari i nije...sva trulez ide od Alijinog kadrovanja...kao i Gordana kako zavrsi na ovoj poziciji..znaci namjerio se selajk na seljaka...i onda ono slusamo...
Last edited by General War on 21/09/2021 00:09, edited 1 time in total.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#1022 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by -Chesterfield- »

Novak20 wrote: 21/09/2021 00:05
General War wrote: 20/09/2021 23:59 Bolan bolan, ko vodi ovu drzavu..tacno ona: Moze seljak moze u Grad ali nikad grad u seljaka...kao da slusam sanera sto uvaljuje "ciglu" i seljanku na stocnoj pijaci...tito dragi..."obavjesatajac pod istragom prica sa tuziocem neprovjerene operativne informacije koje nemaju veze sa prednmetom :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Misliš li da je Osman trebao podnijeti ostavku nakon ovih skandala ?
Osman ili Nezir?
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1023 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Novak20 »

Je li se ovim povodom oglasila udruga novinara BiH ? Je li neko veleposlanstvo ili NVO uložilo protest zbog šutanja novinara u zicugu ?

Nije.

A zašto nije ? Je li ih straA ?

https://avaz.ba/vijesti/kolumne/682631/pravda-za-avdu
„Ja, kada sam imenovan za direktora, on me sreo na cesti i rekao: ’Šta je, vi, paraobavještajci?’ Ja sam ga nabio nogom i ganjao ga dolje. On je onda išao u Ambasadu SAD, FUP, SIPA-u, podnio krivičnu prijavu protiv mene, pa se onda počeo „lizati“ sa mnom.“

Ovako se jalijaškim rječnikom, u teško razumljivim rečenicama, Osman Mehmedagić Osmica, direktor OSA-e, pred glavnom državnom tužiteljicom Gordanom Tadić hvalio krivičnim djelom udaranje i maltretiranje novinara. Osmica, pritom, nije krio gađenje prema svom potčinjenom Avdi, koji se u međuvremenu počeo „lizati“ s njim.

Zastrašujuće je to da u jednoj državi šef obavještajne službe na ulici udara novinare, time se javno hvali i prođe bez apsolutno ikakvih sankcija. I to ne samo da prođe bez ikakvih sankcija nego udruženja novinara, borci za ljudska prava i ostali mediji kao zaliveni šute na ovo šokantno i uznemirujuće nasilje prvog obavještajca BiH. Uredu, razumijemo da Avdo nije omiljen u ostatku struke. Stalna promjena političkih nalogodavaca i samoubilačko služenje njihovim interesima, laganje, saradnja s obavještajnim službama, manipuliranje činjenicama, prisluškivanje ljudi, guranje mikrofona u nos, lažne vijesti... zasigurno nisu nešto što većina kolega odobrava, vjerovatno se i stide u njegovo ime.

No, lično mišljenje o Avdi nije razlog da se ne brani princip da je nedopustivo da obavještajci po ulici maltretiraju i tuku novinare.

Uostalom, čini se da je Avdo, u međuvremenu, uspio razviti i štokholmski sindrom pa je od Osmicine žrtve postao njegova medijska kamikaza, uvijek spremna za šefa i njegove šefove iz porodične oligarhije glavom ići tamo gdje oni sami ne bi ni kopačkom.

A izgleda da mu se od udarca ni zadnjica još nije oporavila pa tako iz nje u medijski prostor istresa razne gadosti, od besramnog vrijeđanja Muriza Memića, koji traži istinu o ubistvu svog sina, preko izmišljenih terorističkih planova do još izmišljenijih njemačko-ruskih zavjera protiv BiH i ostalih bedastoća.

U svakom slučaju, Avdi treba naša podrška. Štokholmski sindrom ili posljedice od udarca nisu razlog da ga tretiramo kao manje vrijedno novinarsko biće
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1024 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by Novak20 »

General War wrote: 21/09/2021 00:08
Novak20 wrote: 21/09/2021 00:05

Misliš li da je Osman trebao podnijeti ostavku nakon ovih skandala ?
Mislim da NIKAD nije trebao ni biti na ovom mjestu..kako je uopste zavrsio u OSAi je cudno...ustvari i nije...sva trulez ide od Alijinog kadrovanja...kao i Gordana kako zavrsi na ovoj poziciji..znaci namjerio se selajk na seljaka...i onda ono slusamo...
Pusti sada Gordanu.

Misliš li da je Osman trebao podnijeti ostavku nakon ovih skandala ?
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1025 Re: Osman Mehmedagic Osmica novi direktor OSE!!!

Post by BHCluster »

Novak20 wrote: 21/09/2021 00:10 Je li se ovim povodom oglasila udruga novinara BiH ? Je li neko veleposlanstvo ili NVO uložilo protest zbog šutanja novinara u zicugu ?

Nije.

A zašto nije ? Je li ih straA ?

https://avaz.ba/vijesti/kolumne/682631/pravda-za-avdu
„Ja, kada sam imenovan za direktora, on me sreo na cesti i rekao: ’Šta je, vi, paraobavještajci?’ Ja sam ga nabio nogom i ganjao ga dolje. On je onda išao u Ambasadu SAD, FUP, SIPA-u, podnio krivičnu prijavu protiv mene, pa se onda počeo „lizati“ sa mnom.“

Ovako se jalijaškim rječnikom, u teško razumljivim rečenicama, Osman Mehmedagić Osmica, direktor OSA-e, pred glavnom državnom tužiteljicom Gordanom Tadić hvalio krivičnim djelom udaranje i maltretiranje novinara. Osmica, pritom, nije krio gađenje prema svom potčinjenom Avdi, koji se u međuvremenu počeo „lizati“ s njim.

Zastrašujuće je to da u jednoj državi šef obavještajne službe na ulici udara novinare, time se javno hvali i prođe bez apsolutno ikakvih sankcija. I to ne samo da prođe bez ikakvih sankcija nego udruženja novinara, borci za ljudska prava i ostali mediji kao zaliveni šute na ovo šokantno i uznemirujuće nasilje prvog obavještajca BiH. Uredu, razumijemo da Avdo nije omiljen u ostatku struke. Stalna promjena političkih nalogodavaca i samoubilačko služenje njihovim interesima, laganje, saradnja s obavještajnim službama, manipuliranje činjenicama, prisluškivanje ljudi, guranje mikrofona u nos, lažne vijesti... zasigurno nisu nešto što većina kolega odobrava, vjerovatno se i stide u njegovo ime.

No, lično mišljenje o Avdi nije razlog da se ne brani princip da je nedopustivo da obavještajci po ulici maltretiraju i tuku novinare.

Uostalom, čini se da je Avdo, u međuvremenu, uspio razviti i štokholmski sindrom pa je od Osmicine žrtve postao njegova medijska kamikaza, uvijek spremna za šefa i njegove šefove iz porodične oligarhije glavom ići tamo gdje oni sami ne bi ni kopačkom.

A izgleda da mu se od udarca ni zadnjica još nije oporavila pa tako iz nje u medijski prostor istresa razne gadosti, od besramnog vrijeđanja Muriza Memića, koji traži istinu o ubistvu svog sina, preko izmišljenih terorističkih planova do još izmišljenijih njemačko-ruskih zavjera protiv BiH i ostalih bedastoća.

U svakom slučaju, Avdi treba naša podrška. Štokholmski sindrom ili posljedice od udarca nisu razlog da ga tretiramo kao manje vrijedno novinarsko biće
Jel ovo onaj isti "Av-Av" sto ga pljujes na drugim temama? :oops:
Post Reply