"Oslobodjenje" Muje Selimovica

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#401 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by manki »

amrica wrote:da li se neko uspio logirati na novi web :? :-? :x
Danas pustaju u rad novi portal oslobodjenje.ba pa pretpostavljam da su zbog tog poteskoce..
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#402 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by amrica »

manki wrote:
amrica wrote:da li se neko uspio logirati na novi web :? :-? :x
Danas pustaju u rad novi portal oslobodjenje.ba pa pretpostavljam da su zbog tog poteskoce..

k'o fol su ga pustili :roll: :sad: a nista ne fercera, katastrofa od stranice.
a jos je sporooooooo
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#403 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by manki »

amrica wrote:k'o fol su ga pustili :roll: :sad: a nista ne fercera, katastrofa od stranice.
a jos je sporooooooo
Zar jesu?! Meni samo ovo stoji kad odem na njihov site:

Image
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#404 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by amrica »

ma to bilo jutros

ovo radi (al' u panjevima :sad: )

http://dev.oslobodjenje.ba/
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#405 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by manki »

amrica wrote:ma to bilo jutros

ovo radi (al' u panjevima :sad: )

http://dev.oslobodjenje.ba/
Svasta, nisam znao za to.. Bit ce bolje valjda kad se uhodaju. :)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#406 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

Fontovi novog site-a su 'boli glava', bukvalno.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#407 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by StupskaBitanga »

Vildana i kolumna odlični:)
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#408 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by heckler »

Smrad ovog izopacenog SDA biltena ne moze maskirati ni 100 novih redizajna. Da mi je ko rekao prije par godina da ce mi Oslobodjenje doci u istu kategoriju kao i Avaz mislio bih da je lud. Sad ne znam koji mi je mrzi.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#409 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by -LIBERO- »

heckler wrote:Smrad ovog izopacenog SDA biltena ne moze maskirati ni 100 novih redizajna. Da mi je ko rekao prije par godina da ce mi Oslobodjenje doci u istu kategoriju kao i Avaz mislio bih da je lud. Sad ne znam koji mi je mrzi.
Odkad' SDA.... :-) :shock:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#410 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by ultima_palabra »

-LIBERO- wrote:
heckler wrote:Smrad ovog izopacenog SDA biltena ne moze maskirati ni 100 novih redizajna. Da mi je ko rekao prije par godina da ce mi Oslobodjenje doci u istu kategoriju kao i Avaz mislio bih da je lud. Sad ne znam koji mi je mrzi.
Odkad' SDA.... :-) :shock:
Očigledno nisi čitao Oslobođenje zadnjih par mjeseci ;-)
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#411 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by -LIBERO- »

A upratio sam da su itekako ublazili ostricu prema SDA od kada se ova "platforma" formirala..ali da su samo naklonjeni SDA e to nisam upratio.

Ok,moguce da je do mene..svakako sam prestao citati i osvrtati se uopste na bilo koje dnevne novine
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#412 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

heckler wrote:Smrad ovog izopacenog SDA biltena ne moze maskirati ni 100 novih redizajna. Da mi je ko rekao prije par godina da ce mi Oslobodjenje doci u istu kategoriju kao i Avaz mislio bih da je lud. Sad ne znam koji mi je mrzi.
A nije ti bilo mrsko kad su bili Haretov bilten?
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#413 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by heckler »

VjecitiStudent wrote:
heckler wrote:Smrad ovog izopacenog SDA biltena ne moze maskirati ni 100 novih redizajna. Da mi je ko rekao prije par godina da ce mi Oslobodjenje doci u istu kategoriju kao i Avaz mislio bih da je lud. Sad ne znam koji mi je mrzi.
A nije ti bilo mrsko kad su bili Haretov bilten?
Moguce da je postojao period u kojem sam sam sebe zavaravao i odbijao mogucnost da su se do te mjere srozali. Zmirio sam im nekad na jedno oko, a nekad i na oba u nekoj nadi da je to sto citam samo privremena slabost i da ce iz srozalih novina krenuti u pravcu stare slave a ne u pravcu punog stranackog biltena. Iluzije su davno prosle. Ovo sad sto stampaju pocevsi od Hecimoviceve propagande pa onda svega drugog je dno dna sa kojeg nema povratka. Kamo srece da su kao Feral ugasili nakon propale Slovenacke privatizacije umjesto sto su se u ovo pretvorili.

Tuzno i odvratno.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#414 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by amrica »

heckler wrote:
VjecitiStudent wrote:
heckler wrote:Smrad ovog izopacenog SDA biltena ne moze maskirati ni 100 novih redizajna. Da mi je ko rekao prije par godina da ce mi Oslobodjenje doci u istu kategoriju kao i Avaz mislio bih da je lud. Sad ne znam koji mi je mrzi.
A nije ti bilo mrsko kad su bili Haretov bilten?
Moguce da je postojao period u kojem sam sam sebe zavaravao i odbijao mogucnost da su se do te mjere srozali. Zmirio sam im nekad na jedno oko, a nekad i na oba u nekoj nadi da je to sto citam samo privremena slabost i da ce iz srozalih novina krenuti u pravcu stare slave a ne u pravcu punog stranackog biltena. Iluzije su davno prosle. Ovo sad sto stampaju pocevsi od Hecimoviceve propagande pa onda svega drugog je dno dna sa kojeg nema povratka. Kamo srece da su kao Feral ugasili nakon propale Slovenacke privatizacije umjesto sto su se u ovo pretvorili.

Tuzno i odvratno.
:thumbup:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#415 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by amrica »

stari web :D
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#416 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by heckler »

seka wrote:
heckler wrote:Smrad ovog izopacenog SDA biltena ne moze maskirati ni 100 novih redizajna. Da mi je ko rekao prije par godina da ce mi Oslobodjenje doci u istu kategoriju kao i Avaz mislio bih da je lud. Sad ne znam koji mi je mrzi.
Tirazh HAvaza josh nisu postgli, ako nastave ..... mERE bit' da bIDNE :roll:

Pitam se, shto chitati sa (iz) BiH -a , od dnevnih?
Nista. Listaj agencijske vijesti i citaj izmedju redova. Druge opcije nema.
User avatar
takač
Posts: 54
Joined: 30/08/2011 22:03

#417 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by takač »

heckler wrote:
seka wrote:
heckler wrote:Smrad ovog izopacenog SDA biltena ne moze maskirati ni 100 novih redizajna. Da mi je ko rekao prije par godina da ce mi Oslobodjenje doci u istu kategoriju kao i Avaz mislio bih da je lud. Sad ne znam koji mi je mrzi.
Tirazh HAvaza josh nisu postgli, ako nastave ..... mERE bit' da bIDNE :roll:

Pitam se, shto chitati sa (iz) BiH -a , od dnevnih?
Nista. Listaj agencijske vijesti i citaj izmedju redova. Druge opcije nema.



Jedina istina je u oslobođenju kao i u avazu Smrtovnice i sjećanja.


Sve ostalo kao što reče "čitaj između redova". Samo se pripucavaju.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#418 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

Vildana o Bosnalijeku 2002.
Zlatna kruna na kraju grada

Prvog decembra, u londonskom hotelu Twistle Tower će direktoru Bosnalijeka biti uručena Zlatna kruna kvaliteta, nagrada koju dodjeljuje Business Initiative Directions, organizacija utemeljena 1964. i decenijama priznata zbog svog angažmana na unapređenju kvaliteta. Edin Arslanagić (57), diplomirani hemičar, i na domaćem je terenu primao nagrade: 2000. proglašen je menadžerom decenije u BiH, 1998. menadžerom godine. I ovo priznanje ne smatra samo Bosnalijekovim niti svojim, već naprosto spoznajom svjetske javnosti da ova zemlja može sve kad hoće, da ima ljude koji umiju u proizvodnju ugraditi svjetske standarde kvalitete, da se, uostalom, Bosnalijek opredijelio za ispravan koncept i strategiju koja donosi rezultat. A to je ono što Bosni treba.
...
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=25008

Vildana o Bosnalijeku 2012.
Arslanagićalijek
...
Farmaceutska kompanija kojom Edin Arslanagić upravlja kao da je Arslanagićalijek omogućila je ocu i sinovima da zadovolje svoje neskrivene apetite spram nekretnina, luksuznih automobila i još luksuznijih provoda (sin Vedad se na Facebooku voli pohvaliti egzotičnim putovanjima i još egzotičnijim doživljajima). A tačan odgovor kako i na koji sve način, posao je koji na svoja pleća mora preuzeti Vlada FBiH, ako ni zbog čega drugog, ono zbog dionica kojima u ime građana FBiH ona upravlja u Bosnalijeku i stranih investitora koje Arslanagići tjeraju zarad Louisa Vuittona, porschea i sličnih karakteristika modernih muškaraca stasalih na leđima poreskih obveznika FBiH
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=25008
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#419 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by -LIBERO- »

Ma dobro je ovo, bilo je sluajeva , kod nekih drugih, da prvo prozivaju zbog kriminala pa onda odjednom,kao, hvale zbog poslovnosti :D

Ovo je jos dobro. ;-) , mada svi shvatamo "u kojem grmu lezi zec"
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#420

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 03/06/2023 20:16, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#421 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by PipiDugaDevetka »

PREDSJEDNIK UDRUŽENJA TURISTIČKIH VODIČA KS ZIJAD JUSUFOVIĆ
U Sarajevu ima oko 100 nelegalnih turističkih vodiča

Prema Zakonu o turističkoj djelatnosti, registrovani turistički vodiči u Kantonu Sarajevo su: Jadranka Šuster, Adnan Vlajčić, Dino Lemeš, Zijad Jusufović, Edis Fočo i Haris Pamuk

Image


U Sarajevu ima 50 do 100 nelegalnih turističkih vodiča, a po Zakonu samo registrovani vodiči imaju pravo raditi ovaj posao, izjavio je danas na konferenciji o turizmu predsjednik Udruženja turističkih vodiča Kantona Sarajevo Zijad Jusufović.

Prema Zakonu o turističkoj djelatnosti, registrovani turistički vodiči u Kantonu Sarajevo su: Jadranka Šuster, Adnan Vlajčić, Dino Lemeš, Zijad Jusufović, Edis Fočo i Haris Pamuk.

"Ovaj spisak je ovjerilo nadležno Ministarstvo privrede KS-a, a po Statutu udruženja dodajemo još dva imena: Milenko Dotlić, počasni turistički vodič i Samira Muminović, članica Upravnog odbora", kaže Jusufović.
Na konferenciji, ističe, pokušat će se dešifrovati svi problemi u turizmu kako bi ovu, ali i svaku narednu sezonu dočekali što bolje i organizovanije.

"Želimo turistima od dolaska do odlaska s aerodroma učiniti što ljepšim boravak u glavnom gradu BiH. Poduzet ćemo neke mjere, među kojima je veća saradnja policije s turističkim vodičima u provođenju Zakona. Gras ima zadatak pri kontroli i edukaciji revizora, a Turistička zajednica trebala bi formirati bolji i veći informativni centar od postojećeg", rekao je Jusufović.
Smatra da bi kantonalna inspekcija trebala povećati broj zaposlenika, jer dobiva izvještaje inspekcije jednom ili dva puta sedmično.

"U ovoj sezoni inspekcijski izvještaji trebat će se dostavljati svaki dan, jer Sarajevom šeta 50 do 100 stranaca i isto toliko domaćih nelegalnih turističkih vodiča. Rezultat toga je da se naši ljudi koji imaju certifikate ne odlučuju da registruju tu djelatnost, odnosno da zvanično rade posao turističkog vodiča i da plaćaju osnovne dažbine državi", zaključio je Jusufović.
_____________________________________________
ImageImage
Oslobođenje 16. mart 2012.


Počasnog turističkog vodiča proglašava ministar, a udruženje može proglasiti svog počasnog člana udruženja koga hoće i on kao počasni član Udruženja može imati bilo koje počasti koju mu Udruženje dodijeli, ali ne i počasnog turističkog vodiča.
Zakon o turističkoj djelatnosti FBiH http://www.fmoit.gov.ba/ba/page/23/zakonski-okvir wrote:Član 32.

Istaknutim naučnicima i stručnjacima može se priznati svojstvo počasnog turističkog vodiča iz područja uže specijalnosti.
Počasni turistički vodič može obavljati poslove vodiča samo povremeno.

Svojstvo počasnog turističkog vodiča utvrđuje Ministar
.
Nema 8 licenciranih vodiča, nego 6. U podnaslovu se govori o ''divljim turističkim vodičima'', a novinaru daje informacije divlji turistički vodič (bez navodnika).

Ako novinar nije uočio vidljivo istaknutu iskaznicu i ako nije konstatovao da je Adnan Zuka nema, mogao je njegovo ime potražiti među 6 navedenih licenciranih vodiča koji žive od te djelatnosti u članku od prethodnog dana.

Prvi članak od 15. marta 2012. ilustrovan slikom licenciranog vodiča/vodičke, ali iz Dubrovnika što govori da fotoreporteri na ulicama Sarajeva ne sreću licencirane vodiče, ali to je do inspekcije.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#422 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by amrica »

nisam vjerovala da cu ovo ikada napisati... :-)

ali u havazu normalan izvjestaj Dzuvinog obracanja, u hoslobodjenju politicki pamfletic, gdje se nasao neki novinarcic da optuzuje za neke nidjeveze "propuste"...

koji su to talovi? ciji je dzuvo?

o'sla ftv, slijedi je oslobodjenje, havaz je na dnu oduvijek, ... od novinarstva, osim zutog i politickog, ostala su samo tzv. novinarska udruzenja, koja se uglavnom bave nekim marginalnim problemima.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#423 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

:shock:
Danasnje Mujino Oslobodjenje dijeli samo ime sa nekadasnjom izvanrednom i casnom novinom.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#424 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:
:shock:
Danasnje Mujino Oslobodjenje dijeli samo ime sa nekadasnjom izvanrednom i casnom novinom.
Tačno. Ali kad su ga kupovali, pored imena, kupili su i tradiciju i dostignuća i zasluge.

Gdje ono bi Selimović tokom rata, u Češkoj?
User avatar
milaa
Posts: 131
Joined: 01/04/2009 22:56
Location: Sarajevo

#425 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by milaa »

.
Last edited by milaa on 15/07/2012 11:27, edited 1 time in total.
Post Reply