Osipanje Osmorke

User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#76 Re: Osipanje Osmorke

Post by pici »

sumirprimus wrote: 02/12/2022 12:16 Image
give that man a sandwich, trudi se sa temama :lol:

evo jedan sa sunkom :chmoljava:
treba tude ketring citav.
Image

Imagev for vendetta wallpaper 1920x1200
User avatar
JMGuti
Posts: 398
Joined: 26/04/2010 23:25

#77 Re: Osipanje Osmorke

Post by JMGuti »

Crithagra wrote: 01/12/2022 15:38 Njih uopšte ne zanima hoće li to biti HDZ ili Stranka malih ribara, važno je samo da se dokopaju "svoje" trećine i zaposjednu preduzeća, izvlače novce, prigrle moć, odnosno pozapošljavaju članove stranke.

HDZ je ozbiljan, kredibilan i odgovoran partner. Ako to nisi znao, zna ubleharka: :lol:
Da se razumijemo, čisto sumnjam da imalo drukčiji odnos prema državi ima SDA, ali me živo zanima odgovor na ovo pitanje - zašto je HDZ kredibilan a SDA nije. Još uvijek ga nisam dobio.
dječak sa šibicama wrote: 01/12/2022 15:41 A sto se tice vas SDA botova, jebiga pada vam stranka.
Hvala na odgovoru, eto prvi si što je nešto konkretno napisao. Samo nisam tražio nikakve insinuacije. Ja sam član Naše stranke pet godina i nemam nikakve empatije prema SDA. Ono što mene muči svakako je nedosljednost u izjavama članova Naše stranke, pa i SDP-a, koji godinama govore jedno a ove godine rade potpuno drugo. Pa čak su i Čavaru pustili na poziciju.
sajber87 wrote: 01/12/2022 15:47 I na ovim pokradenim izborima dvije trecine bosnjaka su pokazale da ne zele sda( istinski i vise) dok je obrnuta situacija kod hdz a. Uzrok toga kod hrvatske strane su dvije stvari ponovicu po ne znam koji put prvi je izborna kradja a drugi homogenizacija zbog komsica
Meni ta tvoja konstatacija nema apsolutno nikakvog smisla. Da se razumijemo, ne želim ni ja SDA, ali to je isto kao da kažeš da tri četvrtine ne žele SDP jer su glasali za druge opcije. Kad smo kod izborne krađe, evo primjera radi, odbore u Cazinu su činili mahom ljudi iz Narodnog evropskog saveza, i to ispred HDZ-a, SNSD-a, Hrvatske republikanske stranke itd. Dakle, nemojte da relativiziramo stvari s jedne strane.

Moj problem nije u tome što SDA nekome nije prihvatljiv. Moj problem je u tome što je HDZ nekome prihvatljiv, nakon svih saopšenja, izjava i sranja po Čoviću.

Apsolutno razumijem Konakovića, njegov cilj zasad i jeste jačanje NiP-a i slabljenje SDA jer tu mu je potencijalna baza, ne s lijeve strane. Mene više čude SDP a pogotovo Naša stranka.
sajber87
Posts: 4086
Joined: 25/07/2008 13:14

#78 Re: Osipanje Osmorke

Post by sajber87 »

JMGuti wrote: 02/12/2022 14:39
Crithagra wrote: 01/12/2022 15:38 Njih uopšte ne zanima hoće li to biti HDZ ili Stranka malih ribara, važno je samo da se dokopaju "svoje" trećine i zaposjednu preduzeća, izvlače novce, prigrle moć, odnosno pozapošljavaju članove stranke.

HDZ je ozbiljan, kredibilan i odgovoran partner. Ako to nisi znao, zna ubleharka: :lol:
Da se razumijemo, čisto sumnjam da imalo drukčiji odnos prema državi ima SDA, ali me živo zanima odgovor na ovo pitanje - zašto je HDZ kredibilan a SDA nije. Još uvijek ga nisam dobio.
dječak sa šibicama wrote: 01/12/2022 15:41 A sto se tice vas SDA botova, jebiga pada vam stranka.
Hvala na odgovoru, eto prvi si što je nešto konkretno napisao. Samo nisam tražio nikakve insinuacije. Ja sam član Naše stranke pet godina i nemam nikakve empatije prema SDA. Ono što mene muči svakako je nedosljednost u izjavama članova Naše stranke, pa i SDP-a, koji godinama govore jedno a ove godine rade potpuno drugo. Pa čak su i Čavaru pustili na poziciju.
sajber87 wrote: 01/12/2022 15:47 I na ovim pokradenim izborima dvije trecine bosnjaka su pokazale da ne zele sda( istinski i vise) dok je obrnuta situacija kod hdz a. Uzrok toga kod hrvatske strane su dvije stvari ponovicu po ne znam koji put prvi je izborna kradja a drugi homogenizacija zbog komsica
Meni ta tvoja konstatacija nema apsolutno nikakvog smisla. Da se razumijemo, ne želim ni ja SDA, ali to je isto kao da kažeš da tri četvrtine ne žele SDP jer su glasali za druge opcije. Kad smo kod izborne krađe, evo primjera radi, odbore u Cazinu su činili mahom ljudi iz Narodnog evropskog saveza, i to ispred HDZ-a, SNSD-a, Hrvatske republikanske stranke itd. Dakle, nemojte da relativiziramo stvari s jedne strane.

Moj problem nije u tome što SDA nekome nije prihvatljiv. Moj problem je u tome što je HDZ nekome prihvatljiv, nakon svih saopšenja, izjava i sranja po Čoviću.

Apsolutno razumijem Konakovića, njegov cilj zasad i jeste jačanje NiP-a i slabljenje SDA jer tu mu je potencijalna baza, ne s lijeve strane. Mene više čude SDP a pogotovo Naša stranka.
Hdz tj hns je dobio 70% + hrvatskog birackog tijela razloge sam rekao i zato su neizostavni iz vlasti u ovom izbornom ciklusu, sa sda ne zele dvije trecine bosnjaka sa sdp om zele. Izobre su u sigurno 90% pokrali snsd hdz i sda. Izborni zakon se mora mjenjati to je pod moranje i najvaznija stvar uvodjenje skenera video nadzora itd kao papagaj ponavljam.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11148
Joined: 27/04/2021 22:52

#79 Re: Osipanje Osmorke

Post by tramvajtrojka »

JMGuti wrote: 02/12/2022 14:39
Crithagra wrote: 01/12/2022 15:38 Njih uopšte ne zanima hoće li to biti HDZ ili Stranka malih ribara, važno je samo da se dokopaju "svoje" trećine i zaposjednu preduzeća, izvlače novce, prigrle moć, odnosno pozapošljavaju članove stranke.

HDZ je ozbiljan, kredibilan i odgovoran partner. Ako to nisi znao, zna ubleharka: :lol:
Da se razumijemo, čisto sumnjam da imalo drukčiji odnos prema državi ima SDA, ali me živo zanima odgovor na ovo pitanje - zašto je HDZ kredibilan a SDA nije. Još uvijek ga nisam dobio.
dječak sa šibicama wrote: 01/12/2022 15:41 A sto se tice vas SDA botova, jebiga pada vam stranka.
Hvala na odgovoru, eto prvi si što je nešto konkretno napisao. Samo nisam tražio nikakve insinuacije. Ja sam član Naše stranke pet godina i nemam nikakve empatije prema SDA. Ono što mene muči svakako je nedosljednost u izjavama članova Naše stranke, pa i SDP-a, koji godinama govore jedno a ove godine rade potpuno drugo. Pa čak su i Čavaru pustili na poziciju.
sajber87 wrote: 01/12/2022 15:47 I na ovim pokradenim izborima dvije trecine bosnjaka su pokazale da ne zele sda( istinski i vise) dok je obrnuta situacija kod hdz a. Uzrok toga kod hrvatske strane su dvije stvari ponovicu po ne znam koji put prvi je izborna kradja a drugi homogenizacija zbog komsica
Meni ta tvoja konstatacija nema apsolutno nikakvog smisla. Da se razumijemo, ne želim ni ja SDA, ali to je isto kao da kažeš da tri četvrtine ne žele SDP jer su glasali za druge opcije. Kad smo kod izborne krađe, evo primjera radi, odbore u Cazinu su činili mahom ljudi iz Narodnog evropskog saveza, i to ispred HDZ-a, SNSD-a, Hrvatske republikanske stranke itd. Dakle, nemojte da relativiziramo stvari s jedne strane.

Moj problem nije u tome što SDA nekome nije prihvatljiv. Moj problem je u tome što je HDZ nekome prihvatljiv, nakon svih saopšenja, izjava i sranja po Čoviću.

Apsolutno razumijem Konakovića, njegov cilj zasad i jeste jačanje NiP-a i slabljenje SDA jer tu mu je potencijalna baza, ne s lijeve strane. Mene više čude SDP a pogotovo Naša stranka.
veoma jednostavno HDZ je prihvatljiv SDA nije jer mrzimo SDA tako da sva ostala naglabanja su suvisna

jednostavno shvatite nece niko da se bakce u kolo sa vama veoma jednostavno za skontati imati svoj privjesak df i uzivajte u opozicionim klupicama :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
JMGuti
Posts: 398
Joined: 26/04/2010 23:25

#80 Re: Osipanje Osmorke

Post by JMGuti »

tramvajtrojka wrote: 02/12/2022 14:48 veoma jednostavno HDZ je prihvatljiv SDA nije jer mrzimo SDA tako da sva ostala naglabanja su suvisna

jednostavno shvatite nece niko da se bakce u kolo sa vama veoma jednostavno za skontati imati svoj privjesak df i uzivajte u opozicionim klupicama :mrgreen: :mrgreen:
Ma nemam ja stvarno nikakav problem s tim što je SDA u opoziciji. Kriminalna organizacija kao i HDZ. Ponavljam deseti put, ja sam član Naše stranke 5 godina i zaista nemam empatiju prema toj smećadiji.

Ali najbolje da zanemarite moje pitanje, jer je zaista teško ovdje diskutovati.
sajber87
Posts: 4086
Joined: 25/07/2008 13:14

#81 Re: Osipanje Osmorke

Post by sajber87 »

JMGuti wrote: 02/12/2022 14:51
tramvajtrojka wrote: 02/12/2022 14:48 veoma jednostavno HDZ je prihvatljiv SDA nije jer mrzimo SDA tako da sva ostala naglabanja su suvisna

jednostavno shvatite nece niko da se bakce u kolo sa vama veoma jednostavno za skontati imati svoj privjesak df i uzivajte u opozicionim klupicama :mrgreen: :mrgreen:
Ma nemam ja stvarno nikakav problem s tim što je SDA u opoziciji. Kriminalna organizacija kao i HDZ. Ponavljam deseti put, ja sam član Naše stranke 5 godina i zaista nemam empatiju prema toj smećadiji.

Ali najbolje da zanemarite moje pitanje, jer je zaista teško ovdje diskutovati.
Evo prijateljski kako bi ti formirao federalnu i drzavnu vlast trenutno. Konkretno pitanje ako moze konkretan odgovor
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#82 Re: Osipanje Osmorke

Post by agent_zero »

Naivno je ekipa mislila da će sa Dodikom nešto moći dogovoriti.

Pogotovo je greška što prije svega sa HDZ-om nisu dogovorili prave djelovanja ako Dodik krene sa sranjima.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31598
Joined: 16/04/2011 18:46

#83 Re: Osipanje Osmorke

Post by skafiskafsnjak »

agent_zero wrote: 04/01/2023 10:25 Naivno je ekipa mislila da će sa Dodikom nešto moći dogovoriti.

Pogotovo je greška što prije svega sa HDZ-om nisu dogovorili prave djelovanja ako Dodik krene sa sranjima.
Mah .... kome vec odavno nije jasno da je HdZ sa Dodikom , a ne protiv njega ... taj je glup
Novak20
Posts: 14026
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#84 Re: Osipanje Osmorke

Post by Novak20 »

Osula se osmorka ! :D

https://faktor.ba/vijest/osmorka-na-pau ... eri/185963


Do pola četiri radi pauze za ručak.
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#85 Re: Osipanje Osmorke

Post by pici »

osipanje po guzovima od sdO analnih ćepića.
Seyfo
Posts: 4374
Joined: 23/08/2011 14:12

#86 Re: Osipanje Osmorke

Post by Seyfo »

I na ovoj temi da naglasim, na proljeće gledamo ko je u SDA zbog interesa, a ko srcem, dušom, ideologijom i vjerom, a ne samo partijskom knjižicom !
Jer, štakori prvi bježe s broda koji tone.
Kad krene propadati slobodnim padom, botovi sve manje ispirisani, sendviči sve bajatiji, Zaha sve mršaviji, Sebija nervoznija, Bakir više izgubljen...
Ostaju samo najvjerniji, onima kojima u krvi teku krvna zrnca zelene boje zvana SDA, koji će rado živjeti samo od pokradenih miliona a ne i od funkcija.
Jer laHko je biti Bošnjak po mjeri SDA u svili i kadifi,dok se brčkaš u medu i mlijeku, haj ti majčin sine se pokaži kad stranka padne q za uši.
:run:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3635
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#87 Re: Osipanje Osmorke

Post by RtrnOfSalisbury »

Novak20 wrote: 04/01/2023 14:57 Osula se osmorka ! :D

https://faktor.ba/vijest/osmorka-na-pau ... eri/185963


Do pola četiri radi pauze za ručak.
kae pauza za rucak :P ne kae nis ko, da prostis, placa rucak :?:
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#88 Re: Osipanje Osmorke

Post by pici »

A volio bi da se hoce osut, bas bih volio vidjet sukim bi sdO vlast pravila.Sa medama i mulama.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3635
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#89 Re: Osipanje Osmorke

Post by RtrnOfSalisbury »

prema neprovjeritim podacima sa terena, osmorka aktivno radi na sustavljanju odlazaka mladije. broj karti i autobusa je u padu ako se uporedi sa proslom godinom, ako ne lazu. navodno, salju aktiviste da dezuraju na bus stanicama i odvracaju mlade od odlaska. nude nadu u bolje sutra i prikosutra :bih:
Seyfo
Posts: 4374
Joined: 23/08/2011 14:12

#90 Re: Osipanje Osmorke

Post by Seyfo »

Naravno,takvim odvracanjem se najviše pomaže državi. Takodje,nedavno se pojavio tekst koji je prošao kroz sve portale: "Država koja puca po šavovima" . Naravno,radi se o Njemačkoj,tekst je glup ko noć a služi gore navedenom cilju.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20176
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#91 Re: Osipanje Osmorke

Post by teskeredzic_22 »

Truba wrote: 30/11/2022 10:22 može se dogoditi osipanje SDA
jer štakori prvi napuštaju brod koji tone

dakle ovo je proces koji može biti dvostran

takoztvana dvocevka
Još da dobijemo termin Kongresa ?
Čekamo :D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3635
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#92 Re: Osipanje Osmorke

Post by RtrnOfSalisbury »

ah sto bi hin fino bilo vidjet da poigraju na male :idea: sdoo protiv osmorke, jebo sp :bih:
Novak20
Posts: 14026
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#93 Re: Osipanje Osmorke

Post by Novak20 »

Osmorka se ne namjerava raspasti.

Nakon ovih napada SDA koji neće stati nema im druge nego da se još čvršće uhvate za ručice i nastave igrati.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#94 Re: Osipanje Osmorke

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

dječak sa šibicama wrote: 01/12/2022 15:41
Spoiler
Show
JMGuti wrote: 30/11/2022 14:40 Mene samo zanima koja je razlika između SDA i HDZ-a? Nešto ovih dana sve osmijesi, hvalospjevi jednih prema drugima, odjednom HDZ valja?
HDZ je za EU, Plenkovic je varen i pecen u Briselu, Covic slusa Plenkovica, strancima kao gospodarima BiH takav HDZ odgovara, SDA vrda i izbjegava EU.

Racunica je vise nego jasna. Zasto zapad gura osmorku + HDZ.
Dodika ce takodje rijesiti preko Vucica.
Spoiler
Show
A sto se tice vas SDA botova, jebiga pada vam stranka.

Prije ce biti da ce Vucica rijesiti preko Dodika. :lol:
NediM17
Posts: 21933
Joined: 05/11/2009 11:49

#95 Re: Osipanje Osmorke

Post by NediM17 »

NES i SBiH nece biti dio vecine na drzavnom nivou.
Jordan1961
Posts: 2214
Joined: 29/07/2022 17:35

#96 Re: Osipanje Osmorke

Post by Jordan1961 »

sajber87 wrote: 02/12/2022 14:47
JMGuti wrote: 02/12/2022 14:39

Da se razumijemo, čisto sumnjam da imalo drukčiji odnos prema državi ima SDA, ali me živo zanima odgovor na ovo pitanje - zašto je HDZ kredibilan a SDA nije. Još uvijek ga nisam dobio.



Hvala na odgovoru, eto prvi si što je nešto konkretno napisao. Samo nisam tražio nikakve insinuacije. Ja sam član Naše stranke pet godina i nemam nikakve empatije prema SDA. Ono što mene muči svakako je nedosljednost u izjavama članova Naše stranke, pa i SDP-a, koji godinama govore jedno a ove godine rade potpuno drugo. Pa čak su i Čavaru pustili na poziciju.



Meni ta tvoja konstatacija nema apsolutno nikakvog smisla. Da se razumijemo, ne želim ni ja SDA, ali to je isto kao da kažeš da tri četvrtine ne žele SDP jer su glasali za druge opcije. Kad smo kod izborne krađe, evo primjera radi, odbore u Cazinu su činili mahom ljudi iz Narodnog evropskog saveza, i to ispred HDZ-a, SNSD-a, Hrvatske republikanske stranke itd. Dakle, nemojte da relativiziramo stvari s jedne strane.

Moj problem nije u tome što SDA nekome nije prihvatljiv. Moj problem je u tome što je HDZ nekome prihvatljiv, nakon svih saopšenja, izjava i sranja po Čoviću.

Apsolutno razumijem Konakovića, njegov cilj zasad i jeste jačanje NiP-a i slabljenje SDA jer tu mu je potencijalna baza, ne s lijeve strane. Mene više čude SDP a pogotovo Naša stranka.
Hdz tj hns je dobio 70% + hrvatskog birackog tijela razloge sam rekao i zato su neizostavni iz vlasti u ovom izbornom ciklusu, sa sda ne zele dvije trecine bosnjaka sa sdp om zele. Izobre su u sigurno 90% pokrali snsd hdz i sda. Izborni zakon se mora mjenjati to je pod moranje i najvaznija stvar uvodjenje skenera video nadzora itd kao papagaj ponavljam.
Neka se to uradi ali ne po cijenu drzavne imovine, izbornog zakona i Sulica u VM.
Te tehnicke izmjene IZ su za HDZ i SNSD zadnja rupa na svirali. Kazes pokrali izbore SNSD i HDZ. I sad ce oni sami napravati izmjene IZ tako da na iducima ne mogu krasti?!
User avatar
JMGuti
Posts: 398
Joined: 26/04/2010 23:25

#97 Re: Osipanje Osmorke

Post by JMGuti »

Ko ne zna Ogreševića pomislio bi da lik iskreno ulazi u ovu priču oko zahtjeva. Oni koji ga pak poznaju, znaju da je ovo ucjena zbpg nemogućnosti formiranja većine u USK sa strankama osmorke (onim dijelom koji participira u Skupštini USK)
sajber87
Posts: 4086
Joined: 25/07/2008 13:14

#98 Re: Osipanje Osmorke

Post by sajber87 »

Jordan1961 wrote: 05/01/2023 18:40
sajber87 wrote: 02/12/2022 14:47

Hdz tj hns je dobio 70% + hrvatskog birackog tijela razloge sam rekao i zato su neizostavni iz vlasti u ovom izbornom ciklusu, sa sda ne zele dvije trecine bosnjaka sa sdp om zele. Izobre su u sigurno 90% pokrali snsd hdz i sda. Izborni zakon se mora mjenjati to je pod moranje i najvaznija stvar uvodjenje skenera video nadzora itd kao papagaj ponavljam.
Neka se to uradi ali ne po cijenu drzavne imovine, izbornog zakona i Sulica u VM.
Te tehnicke izmjene IZ su za HDZ i SNSD zadnja rupa na svirali. Kazes pokrali izbore SNSD i HDZ. I sad ce oni sami napravati izmjene IZ tako da na iducima ne mogu krasti?!
I sda navedi kod kradje izbora sa snsd i hdz. Imovinu niko ne bi dao znaci spinujes, isto spinujes za izborni a sulic nece biti u vm
Jordan1961
Posts: 2214
Joined: 29/07/2022 17:35

#99 Re: Osipanje Osmorke

Post by Jordan1961 »

sajber87 wrote: 05/01/2023 19:29
Jordan1961 wrote: 05/01/2023 18:40
Neka se to uradi ali ne po cijenu drzavne imovine, izbornog zakona i Sulica u VM.
Te tehnicke izmjene IZ su za HDZ i SNSD zadnja rupa na svirali. Kazes pokrali izbore SNSD i HDZ. I sad ce oni sami napravati izmjene IZ tako da na iducima ne mogu krasti?!
I sda navedi kod kradje izbora sa snsd i hdz. Imovinu niko ne bi dao znaci spinujes, isto spinujes za izborni a sulic nece biti u vm
Pa kako cu navesti SDA kad nece biti u vlasti i moci da odlucuje o izmjenama IZ?! Tebi momce nedostaje elemntarne logike.
A da kradu, opcepoznata je stvar.
sajber87
Posts: 4086
Joined: 25/07/2008 13:14

#100 Re: Osipanje Osmorke

Post by sajber87 »

Jordan1961 wrote: 05/01/2023 19:57
sajber87 wrote: 05/01/2023 19:29

I sda navedi kod kradje izbora sa snsd i hdz. Imovinu niko ne bi dao znaci spinujes, isto spinujes za izborni a sulic nece biti u vm
Pa kako cu navesti SDA kad nece biti u vlasti i moci da odlucuje o izmjenama IZ?! Tebi momce nedostaje elemntarne logike.
A da kradu, opcepoznata je stvar.
Ti zaista mislis da je sda u stalo da se usvoje izmjene izbornog zakona oko integriteta izbora :lol: . Dali dodiku 4 u proslom mandatu da moze da blokira sve i onda se kao cude sto se ne moze usvojiti. :lol: . I sad me ne bi cudilo da politickom korupcijom navuku da imaju oni sa df om 4 u drzavnom domu a da tu odigraju za njih sbih i nes. Zaratice a vlast na miru dati nece. Vidjecemo sta ce biti nista jos nije sigurno
Post Reply