Osiguranje drona (RC letjelice)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Rstrator
Posts: 16
Joined: 09/06/2022 22:14

#1 Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by Rstrator »

Pozdrav forumaši,
Vjerujem da mnogo vas ima dron no zanima me je li itko od vas uplaćivao osiguranje drona (zakonska obaveza) i koliko vas je to koštalo te u kojem osiguranju?
Imam dron i zvao sam par osiguravajućih kuća u mom gradu da ga osiguram i niti jedna nije znala o čemu pričam. Prvo sam morao objašnjavati par minuta šta zapravo želim i onda su samo odgovorili ne može to. Vjerojatno im se ne da zezat s tim i nisu upućeni.
User avatar
HardCore
Posts: 2377
Joined: 17/05/2011 21:46

#2 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by HardCore »

Jesil to nabavio Bayraktar dron?? 😂😂😂😂
semsasuljakovic
Posts: 2003
Joined: 02/08/2015 21:30

#3 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by semsasuljakovic »

Evo je, tema koja je na tragu čuvenoj temi "Miševi u Sarajevu". :mrgreen:

Da ne bude offtopic, pokušaj kod osiguravajućih kuća koje osiguravaju mobilne telefone.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#4 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by djama »

Imas u triglavu ali samo steta prema trecim licima ...
noviclan
Posts: 10980
Joined: 31/10/2013 06:48

#5 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by noviclan »

HardCore wrote: 09/06/2022 22:48 Jesil to nabavio Bayraktar dron?? 😂😂😂😂
:thumbup:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by liaar »

joj mogu misliti kad ode u osiguranje i objasni im šta hoće, onih telećih pogleda i rečenice "ta ti je to"
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#7 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by djama »

liaar wrote: 16/06/2022 08:42 joj mogu misliti kad ode u osiguranje i objasni im šta hoće, onih telećih pogleda i rečenice "ta ti je to"
kod mene rodjak radi u triglavu, odmah znao sta ga pitam ali oni to ne nude
samo nude ovo osiguranje od stete za treca lica
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#8 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by MarkoIvkovic »

djama wrote: 16/06/2022 08:59
liaar wrote: 16/06/2022 08:42 joj mogu misliti kad ode u osiguranje i objasni im šta hoće, onih telećih pogleda i rečenice "ta ti je to"
kod mene rodjak radi u triglavu, odmah znao sta ga pitam ali oni to ne nude
samo nude ovo osiguranje od stete za treca lica
Ako se ne varam to je jedino osiguranje koje je dostupno kod nas i sire, s obzirom da bi onda svako kad mu dosadi zakucao dron u zid i dobio pare za novi
Rstrator
Posts: 16
Joined: 09/06/2022 22:14

#9 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by Rstrator »

Bio u Triglavu da uzmem to prema trećim licima. Kažu "može samo u Triglavu u RS-u, ovaj u federaciji je druga firma i kod nas ne može. " Tko koga #ebe :? :?:
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#10 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by MarkoIvkovic »

Rstrator wrote: 18/06/2022 23:03 Bio u Triglavu da uzmem to prema trećim licima. Kažu "može samo u Triglavu u RS-u, ovaj u federaciji je druga firma i kod nas ne može. " Tko koga #ebe :? :?:
A zasto uopste trazis to? Koji dron konkretno imas?
noviclan
Posts: 10980
Joined: 31/10/2013 06:48

#11 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by noviclan »

Rstrator wrote: 18/06/2022 23:03 Bio u Triglavu da uzmem to prema trećim licima. Kažu "može samo u Triglavu u RS-u, ovaj u federaciji je druga firma i kod nas ne može. " Tko koga #ebe :? :?:
Ma lazu posalji ima upit na [email protected] i [email protected] trazi ponudu da vidis kakko odgovaraju
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#12 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by mayab »

MarkoIvkovic wrote: 19/06/2022 09:17
Rstrator wrote: 18/06/2022 23:03 Bio u Triglavu da uzmem to prema trećim licima. Kažu "može samo u Triglavu u RS-u, ovaj u federaciji je druga firma i kod nas ne može. " Tko koga #ebe :? :?:
A zasto uopste trazis to? Koji dron konkretno imas?
Potpuno je logično da se traži to osiguranje , čak i kao potpuno zakonska mjera, to je zapravo isto ono kao obavezno osiguranje automobila kod registarcije , dakle osigurao si auto od štete koju eventualno naneseš trećem licu .
A da osiguraš sami dron, to ti dođe kao auto kasko osiguranje , dakle osigurao si se od štete na tvom dronu.
Čudi me da niko od osiguravajućih kuća to ne nudi , mogli bi slično kao kod auta , osnova je novonabavna vrijednost, pa uz neke popuste, bonuse, ali i maluse , procjene rizika, fino razrezati godišnju premiju, pa ko voli nek izvoli!
Rstrator
Posts: 16
Joined: 09/06/2022 22:14

#13 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by Rstrator »

Ja znam da ce tesko dati netko osiguranje drona. Ali bar ovo prema trecim licima bi trebalo bit povoljno i dostupno. Tesko da ce uopce doci do neke nezgode a i dronovi su lagani i plasticni uglavnom, tako da bas i ne mogu napraviti neku znacajnu materijalnu stetu.
U ASA osiguranju nude mogucnost osiguranja prema trecim licima, ali ne vazi van granica BiH sto bas i nema smisla. Automobili su obavezno osigurani po istom principu i to uredno vazi van BiH.

Treba mi jer zelim snimati tijekom putovanja i ne zelim da neki nadobudni policajac trenira strogocu na meni. U gotovo svim drzavama je to osiguranje postalo obaveza i zelim da sam potpuno uredan i da se ne ustrucavam letjeti.
leech
Posts: 823
Joined: 23/03/2005 21:59

#14 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by leech »

Rstrator wrote: 29/06/2022 23:20 Ja znam da ce tesko dati netko osiguranje drona. Ali bar ovo prema trecim licima bi trebalo bit povoljno i dostupno. Tesko da ce uopce doci do neke nezgode a i dronovi su lagani i plasticni uglavnom, tako da bas i ne mogu napraviti neku znacajnu materijalnu stetu.
U ASA osiguranju nude mogucnost osiguranja prema trecim licima, ali ne vazi van granica BiH sto bas i nema smisla. Automobili su obavezno osigurani po istom principu i to uredno vazi van BiH.

Treba mi jer zelim snimati tijekom putovanja i ne zelim da neki nadobudni policajac trenira strogocu na meni. U gotovo svim drzavama je to osiguranje postalo obaveza i zelim da sam potpuno uredan i da se ne ustrucavam letjeti.
Jesi li uspio/uspjela naći nekoga i koliko to košta? Ako da, možeš li podijeliti iskustvo sa nama, imam sličan problem. Hvala.
Rstrator
Posts: 16
Joined: 09/06/2022 22:14

#15 Re: Osiguranje drona (RC letjelice)

Post by Rstrator »

leech wrote: 22/07/2022 21:55

Jesi li uspio/uspjela naći nekoga i koliko to košta? Ako da, možeš li podijeliti iskustvo sa nama, imam sličan problem. Hvala.
samo u ASA za oko 100-120KM i ne važi van BiH
Post Reply