Osiguranje auta - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 4370
Joined: 09/07/2021 15:03

#1676 Re: Osiguranje auta - sve o tome

Post by canvra888 »

draganp wrote: 16/02/2024 21:19
canvra888 wrote: 16/02/2024 21:15
draganp wrote: 16/02/2024 21:06 Treba mi pomoc u vezi situacije nakon udesa.
Prijatelj imao laksi udes u kome nije bio kriv, ispunili evropski izvjestaj. Dosla policija, nije radila uvidjaj, ali je im pomogla oko ispunjavanja.
Dostavio svom osiguranju izvjestaj i to je to..udes je bio prije 3,5 mjeseca...niko nista. Dolazio samo lik iz osig.da slika auto, da vidi stetu...
Kontaktirao kasnije i svoje i osiguranje drugog ucesnika/krivca oni mu rekli da im niko nije dostavio evropski..kasnije zvali, pitali za kontakt tog sto je skrivio ne mogu ga kontaktirati, a nije im dostavljen evropski i sad se ne zna sta dalje???
Na tvom (tvog prijatelja) osiguranju je da dostave evropski izvještaj i preostalu dokumentaciju (izvještaj agenta koji je vršio evidenciju štete na autu tvog prijatelja, kontakt informacije tvog prijatelja, izjavu, itd.) osiguranju tog lika koji je skrivio udes.

Iole ažurna osiguranja to urade tokom iste sedmice kada agent poslika štetu.

Šta su rekli kada je prijatelj zvao svoje osiguranje? Ne može evropski nestati, svakako ga oni skeniraju i šalju elektronskom formom.

Nekad sa tim peljavcima se ne može riješiti telefonom. Najbolje da ih stisnete i da uživo odete do poslovnice. Skenirati i poslati evropski sa ostatkom dokumentacije je par minuta posla.
Ima on fotografiju evrop. izvjestaja kojeg je predao svom osig
Prenijet cu mu ovo. Hvala
Nek traži potvrdu da je njegovo osiguranje poslalo cijeli slučaj osiguranju skrivitelja, po mogućnosti pisanu. 3 i kusur mjeseca je i previše, trebao je isplaćen davno do sada biti...
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#1677 Re: Osiguranje auta - sve o tome

Post by dgL_ »

draganp wrote: 16/02/2024 21:06 Treba mi pomoc u vezi situacije nakon udesa.
Prijatelj imao laksi udes u kome nije bio kriv, ispunili evropski izvjestaj. Dosla policija, nije radila uvidjaj, ali je im pomogla oko ispunjavanja.
Dostavio svom osiguranju izvjestaj i to je to..udes je bio prije 3,5 mjeseca...niko nista. Dolazio samo lik iz osig.da slika auto, da vidi stetu...
Kontaktirao kasnije i svoje i osiguranje drugog ucesnika/krivca oni mu rekli da im niko nije dostavio evropski..kasnije zvali, pitali za kontakt tog sto je skrivio ne mogu ga kontaktirati, a nije im dostavljen evropski i sad se ne zna sta dalje???
Mozes li navesti koja osiguranja su u pitanju i koji grad?
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1678 Re: Osiguranje auta - sve o tome

Post by mayab »

Nešto tu ne štima , ja sam skoro imao mali sudar , udario me lik od pozada , dok sam stajao na semaforu, popunili europski izvještaj!
Dalja procedura je da sam ja kao onaj koji potražuje odštetu otišao sutradan u svoje osiguranje na procjenu štete, i dalje to sve oni rade sa suparničkim osiguranjem.
U roku mjesec dana pare mi legle na račun
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#1679 Re: Osiguranje auta - sve o tome

Post by dgL_ »

Kako je izgledala prva ponuda od osiguranja za štetu kod vas? Jeli ssmo jedan papir sa ponudom da potpišete ili ima bilo kakvo obrazloženje? Šta su priznali, šta mođda nisu... Zašto nisu? Itd .. hvala
Post Reply