Osama bin Laden

Locked
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#76 Re: Osama bin Laden

Post by mO k3 »

mir-vama wrote:evo hoce da objave i fotografije mrtvog bin ladena samo dok ih naprave i srede traje to.. mislim da su sad uzeli malo bolji foto shop i strucniji kadar :D
daj sta pricas... malo razmisli prije napises neki komentar bin laden je mrtav i to je gotova prica
kako bi bilo da se danas,sutra bin laden javi putem video komentara kakvu bi to sjenu bacilo na ameriku i americku vladu??

ne budi smijesan
nosara1
Posts: 26
Joined: 28/04/2011 14:50

#77 Re: Osama bin Laden

Post by nosara1 »

nosara1
Posts: 26
Joined: 28/04/2011 14:50

#78 Re: Osama bin Laden

Post by nosara1 »

User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#79 Re: Osama bin Laden

Post by kekec »

detroit-mercy wrote:
zambaklija wrote:a sad ozbiljno...nepodržavam nikakav terorizam i kada bi bio u prilici pomogao bi takve raskrinkati...ali ovo što su ameri uradili isto je terorizam jer ući u neku suverenu zemlju bez njenog znanja a nenalaziti se sa istom u ratu i tamo ubiti nekoga pa čak i miladena to je terorizam!
Nego kada je Tito onomad rokno Pavelica u Spaniji, je li to bio terorizam ili nesto drugo. Ili, onomad kada porokase Bugojansku grupu bez sudjenja, sta je to bilo :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Iznosis neistine !
-Pavelic umro, niko ga nije rokno.
-Od 19 clanova (20-ti je bio Blaz Kraljevic, ali nije uspio uci na teritoriju YU), uhvacena su cetvorica kojima je sudjeno. Ostali su ubijeni u borbi. A oni su ubili 15 pripadnika milicije, TO.

Daj se koncentriraj kada komentiras. :D
mir-vama
Posts: 133
Joined: 18/12/2010 18:30

#80 Re: Osama bin Laden

Post by mir-vama »

Ženski Dr.Med wrote:
mir-vama wrote:evo hoce da objave i fotografije mrtvog bin ladena samo dok ih naprave i srede traje to.. mislim da su sad uzeli malo bolji foto shop i strucniji kadar :D
daj sta pricas... malo razmisli prije napises neki komentar bin laden je mrtav i to je gotova prica
kako bi bilo da se danas,sutra bin laden javi putem video komentara kakvu bi to sjenu bacilo na ameriku i americku vladu??

ne budi smijesan
to da je mrtav to je tacno a to da je ubijen 2.5. je laz :)

Alex Jones

EKSKLUZIVNO - BIN LADENOVA SMRT RAZOTKRIVENA

Alex Jones govori o tome gdje zapravo bio Osama bin Laden, šta se snjim (njegovim tijelom) zapravo događalo.

http://www.youtube.com/watch?v=bDs-mEeh ... ded#at=200


za one umom obdarene
nosara1
Posts: 26
Joined: 28/04/2011 14:50

#81 Re: Osama bin Laden

Post by nosara1 »

nosara1
Posts: 26
Joined: 28/04/2011 14:50

#82 Re: Osama bin Laden

Post by nosara1 »

Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#83 Re: Osama bin Laden

Post by Hodidid »

A ko zna mozda su oni covjeka samo penzionisali. Odradio je stvari za koje je bio placen. Sad jedna lagana plasticna operacija i lagodan zivot na Bahamima.
User avatar
mepac
Posts: 302
Joined: 02/11/2010 12:12

#84 Re: Osama bin Laden

Post by mepac »

vala ne opravdavam ni bin ladena a ni amerikance za mene su to isti ljudi zlo se ne opravdava zlom i dok god tako bude
nikad nece biti mira i vazd cemo se vrtiti u zacaranome krugu i kolko god da je kriv osama isto su toliko krivi amerikanci

a sad glavno pitnje

oni su zaustavili bin ladena ok.. a ko ce njih zaustavit?

stvarno mi je muka vise zivim u svjetu u kojem se osjecam kao u kuci velikoga brata u kojem ljudski zivot nema nikakve vrjednosti vise se ulaze u neku tehniku i robote nego u covjeka napredujemo naucnotehnicki a sve smo siromasniji i jadniji

e toga je mene naj vise strah....
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#85 Re: Osama bin Laden

Post by zonbirile »

mepac wrote:vala ne opravdavam ni bin ladena a ni amerikance za mene su to isti ljudi zlo se ne opravdava zlom i dok god tako bude
nikad nece biti mira i vazd cemo se vrtiti u zacaranome krugu i kolko god da je kriv osama isto su toliko krivi amerikanci

a sad glavno pitnje

oni su zaustavili bin ladena ok.. a ko ce njih zaustavit?

stvarno mi je muka vise zivim u svjetu u kojem se osjecam kao u kuci velikoga brata u kojem ljudski zivot nema nikakve vrjednosti vise se ulaze u neku tehniku i robote nego u covjeka napredujemo naucnotehnicki a sve smo siromasniji i jadniji

e toga je mene naj vise strah....
-------------------------
ne očajavaj i predhodne generacije,vijekovima se tako osječaju.
User avatar
mepac
Posts: 302
Joined: 02/11/2010 12:12

#86 Re: Osama bin Laden

Post by mepac »

zonbirile wrote:
mepac wrote:vala ne opravdavam ni bin ladena a ni amerikance za mene su to isti ljudi zlo se ne opravdava zlom i dok god tako bude
nikad nece biti mira i vazd cemo se vrtiti u zacaranome krugu i kolko god da je kriv osama isto su toliko krivi amerikanci

a sad glavno pitnje

oni su zaustavili bin ladena ok.. a ko ce njih zaustavit?

stvarno mi je muka vise zivim u svjetu u kojem se osjecam kao u kuci velikoga brata u kojem ljudski zivot nema nikakve vrjednosti vise se ulaze u neku tehniku i robote nego u covjeka napredujemo naucnotehnicki a sve smo siromasniji i jadniji

e toga je mene naj vise strah....
-------------------------
ne očajavaj i predhodne generacije,vijekovima se tako osječaju.
sto znaci da nesto ne valja?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#87 Re: Osama bin Laden

Post by Alfons Kauders »

to to to, samo o zavjerama... :D eto me cim zavrsim s poslom da se malo smijem... :D
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#88 Re: Osama bin Laden

Post by metronom »

A sta ako je Bin Laden jednostavno umro, a Obamina administracija skontala da joj je daleko korisnije ako isceniraju hrabru akciju u kojoj je ovaj ubijen i onda expresno bacen u more...

Mene brine jos jedna druga stvar, a to je da se neke eventualne "osvetnicke akcije" ne iskoriste za napad na neke zemlje, sto ne bi bilo nista novo...
User avatar
mepac
Posts: 302
Joined: 02/11/2010 12:12

#89 Re: Osama bin Laden

Post by mepac »

Alfons Kauders wrote:to to to, samo o zavjerama... :D eto me cim zavrsim s poslom da se malo smijem... :D
da da da :lol: naj jaca mi je teorija zavjere da je bin laden srusio tornjeve i napao pentagon :lol:
nosara1
Posts: 26
Joined: 28/04/2011 14:50

#90 Re: Osama bin Laden

Post by nosara1 »

nosara1
Posts: 26
Joined: 28/04/2011 14:50

#91 Re: Osama bin Laden

Post by nosara1 »

User avatar
mepac
Posts: 302
Joined: 02/11/2010 12:12

#92 Re: Osama bin Laden

Post by mepac »

metronom wrote:A sta ako je Bin Laden jednostavno umro, a Obamina administracija skontala da joj je daleko korisnije ako isceniraju hrabru akciju u kojoj je ovaj ubijen i onda expresno bacen u more...

Mene brine jos jedna druga stvar, a to je da se neke eventualne "osvetnicke akcije" ne iskoriste za napad na neke zemlje, sto ne bi bilo nista novo...
nece dobroga covjeka zlo zadesiti ko ga trazi i dobice ga..to je o cemu sam pricao zlo opravdavaju zlom...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#93 Re: Osama bin Laden

Post by plain vanilla »

Kristijana wrote:
Shvatam zamku sa poštovanjem zakona... ali ubistvo jednog masovnog ubice treba biti izuzetak. Odn. može biti, zavisno od okolnosti. Tog čovjeka su tražili ne samo zbog učinjenih zločina nego i onih koji bi mogli biti učinjeni, sutra ili za 10 godina. Gledaj na to ovako: možda su i spašeni neki životi. Jest to nategnuto, ali nije nemoguće. Koliko mi zapravo znamo o njegovoj ulozi u Al Kaidi? Možda jest bio samo faca za slikanje, ali možda je i bio karizmatični lider koji je sve konce vukao? Tako da: možda su spriječene nove žrtve i ovo ubistvo ima smisla, čak i po zakonu. Jer stariji od državnog je zakon razuma i humanosti - razumno je ukloniti masovnog ubicu ovako ili onako.
Eto, vidis, i sama kazes da su ga smaknuli zbog necega sto jos nije ni ucinio, sto mozda bi ucinio, a mozda ne bi.
Mozda je samo bilo faca, a mozda glavni pokretac? Toliko pitanja, a nemamo odgovore.
I to je jedan od razloga zbog kojih ne mogu slaviti njegov smrt. Da se razumijemo, meni je drago da je uklonjen kao prijetnja, ali sam nacin na koji je to izvedeno, politika koja stoji iza toga, ostavlja gorak ukus..Nije sve crno-bijelo, pa tako ni ova situacija
@plain vanilla slažem se, i ja sam ista, nije da mi dođe da vrištim od sreće jer je neko ubijen pa i taj Osama. Ali razumijem kad se drugi raduju, oni kojima je naudio, ja Karadžić ja Bin Laden. Suštinski jest neprimjereno radovati se smrti, ali u ovom slučaju je prirodno. Moje radovanje je jer je dio pravde zadovoljen, pojedinci koji su činili onih 3000 žrtava su umrli gadno, bolno, bez ikakve šanse za izlaz, usamljeni u svojoj patnji, naglo, nepotrebno i kao potpuno nevini ( zvuči poznato?). Reci ti meni, da smaknu Mladića bi li se radovala, slavila ili ni kad je on u pitanju nisi za smrtnu? Ja zapravo jesam za smrtnu kad su ubice u pitanju. Ne jer mislim da je život ( žrtava ) svetinja ( na kraju krajeva, možda smo samo naprednije životinje, a duše i nema, no život mi je svet zbog famoznog moralnog zakona u meni, kad ti je ubijanje nezamislivo a ne možeš tačno ni reći zašto jest, prosto znaš ) ali makar zbog onog da ne treba činiti drugom ono što ne želiš da učine tebi. Bin Laden je ubio druge i time je bio spreman da umre, znao je da ga neće štedjeti.
Ne, ja nisam za smrtnu kaznu ma ko bio u pitanju.
Ne samo zato jer je zivot svetinja, nego jer mislim da su dugogodinje zatvorske kazne mnogo veca kazna od smrtne kazne. Samo sudjenje treba iznijeti na vidjelo cijele istine..
Ako bih imala da biram da li zelim Mladica s metkom u celu ili na sudjenju, ja bih odabrala sudjenje.
Ne znam jesu li Ameri imali priliku uhapsiti Bin Ladena ili je odmah popio metak..ako je samo dobio metak u celo, to vise nije ni smrtna kazna, to je ubojstvo zamotano u plast americke demokratije djelitelja pravde.
Ako nije postojao drugi nacin, onda ok, ali eto..takva sam i ne mogu da skacem od srece zbog necije smrti
A što se ostalog tiče, zaista mislim da je Bin Laden puno veća prijetnja za Bosance DANAS ( bio, doduše :roll: ). Naravno, drukčije je bilo prije 18 godina.
A da je jako teško biti pametan i zauzeti pravi stav na ovoj temi - jest. No, meni i nije jer gledam s pozicije Vlada - civili. Vlada glumi policajca a civili su nedužni, onako svedeni na jedinke. A te jedinke su mi u ovom slučaju jedini putokaz. Kako riješiti Ameriku i njene ratne igre, pojma nemam, baš kao ni vi. Grozno je što su ubili Gadafijeve, baš kao i mnoge druge civile. Ubili su i u Srbiji kad su bombardovali. Ali to nisu krivi oni poginuli 11. 9. niti bilo koji civili, a sva ta situacija se može riješiti jedino najnovijim svjetskim poretkom. Dotad, svjesna gdje sve Ameri ne valjaju, bar ih neću ružiti za ono gdje su učinili iole pravu stvar za svijet. Konkretno ova akcija je bila ok. Ona na Gadafijeve - jok.
A ko zna ko bi sutra bio veca prijetnja..mozda bi opet Mladic to bio..niko ne zna sta nosi sutra..
I da skratim, civili su uvijek oni preko kojih se lome koplja, pa bili oni u Bosni, ili u Americi ili Libiji ili..
Neko prikuplja poene. a za to vrijeme padaju glave i mali ljudi ispastaju. To je ono najtuznije u svemu
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#94 Re: Osama bin Laden

Post by travar »

Image
nosara1
Posts: 26
Joined: 28/04/2011 14:50

#95 Re: Osama bin Laden

Post by nosara1 »

User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#96 Re: Osama bin Laden

Post by plain vanilla »

oho li se tebi kad dodje pravi nosara :oops:
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#97 Re: Osama bin Laden

Post by ♥ Julianna ♥ »

Ima li neko Castrov komentar, moliću lijepo? :roll:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#98 Re: Osama bin Laden

Post by fixer »

mir-vama wrote: to da je mrtav to je tacno a to da je ubijen 2.5. je laz :)

Alex Jones

EKSKLUZIVNO - BIN LADENOVA SMRT RAZOTKRIVENA

Alex Jones govori o tome gdje zapravo bio Osama bin Laden, šta se snjim (njegovim tijelom) zapravo događalo.

http://www.youtube.com/watch?v=bDs-mEeh ... ded#at=200


za one umom obdarene
Klasicna propaganda, kako ova tvoja fraza koju cesto vjernici koriste, tako i ovaj video. Cuj on govori u video da NIKO ne vjeruje. Cim mi neko napise takve stvari, pa jos doda je svima poznato, da su svi vidjeli, odmah znam da je dosao da propagira. Amerika ili ovi drugi, meni je svejedno.
nosara1
Posts: 26
Joined: 28/04/2011 14:50

#99 Re: Osama bin Laden

Post by nosara1 »

nosara1
Posts: 26
Joined: 28/04/2011 14:50

#100 Re: Osama bin Laden

Post by nosara1 »

Locked