Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post Reply
User avatar
agim.
Posts: 375
Joined: 13/04/2012 00:45

#201 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by agim. »

zavrzlama wrote:
Zasto nema ZSO i za Srbiju ?

Samo su srbi gradjani prvog reda..drugi se mole bogu sto su ikako zivi,sta im je namijenjeno..to je to moj @agime
Ovo je sve od pregovora sa Tacijem pocelo .
Ovako izgleda , sa ovim sudom , kao da mi smo ubijali , plackali , silovali po Nisu i Beogradu a ne oni kod nas . To je Evropa danas .
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#202 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by vivaldi »

agim. wrote:Link mozda je bio iz 2017 gore ali nazalost , SUD radi i ima od Albanaca koji su vec tamo zavrsili ovih zadnjih mjeseca od kada poceo taj sud da radi .
pa dugo se prica o tom sudu a izgleda da je proradio tek prije par dana kako ti kazes. jebiga ne mozes ocekivati nagradu u roku od 24 sata
agim. wrote:Sve tacke koja EU trazila od Kosova bile su sprovodene . Ali samo jednostrano , znaci nisu vazela ova pravila i za Srbiju
i dalje ne znam o cemu se radi. samo se spominju nekakve prerpeke ali nista konkretno. ja prvi put cujem za ovo pa ne mogu ni da pretpostavim o cemu se radi.

u protklim godinama je bilo nekoliko problema sa cefta sporzumom u raznim zemljama, ali to su skoro uvijek bile neke kratkrocne zabrane uvoza uglavnom kada se pojave neke zarazne bolesti kod zivotinja, ali o tome su odmah svi obavjesteni, svi su znali i za zalbu i za odbranu, ali za ovo do sada kazem nisam nikad cuo.

mozemo nastaviti sutra vece, sad je vec kasno. pozdrav
User avatar
agim.
Posts: 375
Joined: 13/04/2012 00:45

#203 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by agim. »

vivaldi wrote:
agim. wrote:Link mozda je bio iz 2017 gore ali nazalost , SUD radi i ima od Albanaca koji su vec tamo zavrsili ovih zadnjih mjeseca od kada poceo taj sud da radi .
pa dugo se prica o tom sudu a izgleda da je proradio tek prije par dana kako ti kazes. jebiga ne mozes ocekivati nagradu u roku od 24 sata
agim. wrote:Sve tacke koja EU trazila od Kosova bile su sprovodene . Ali samo jednostrano , znaci nisu vazela ova pravila i za Srbiju
i dalje ne znam o cemu se radi. samo se spominju nekakve prerpeke ali nista konkretno. ja prvi put cujem za ovo pa ne mogu ni da pretpostavim o cemu se radi.

u protklim godinama je bilo nekoliko problema sa cefta sporzumom u raznim zemljama, ali to su skoro uvijek bile neke kratkrocne zabrane uvoza uglavnom kada se pojave neke zarazne bolesti kod zivotinja, ali o tome su odmah svi obavjesteni, svi su znali i za zalbu i za odbranu, ali za ovo do sada kazem nisam nikad cuo.

mozemo nastaviti sutra vece, sad je vec kasno. pozdrav
Pozdrav i hvala za drustvo .
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#204 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by Helikopter »

agim. wrote:
zavrzlama wrote:
Zasto nema ZSO i za Srbiju ?

Samo su srbi gradjani prvog reda..drugi se mole bogu sto su ikako zivi,sta im je namijenjeno..to je to moj @agime
Ovo je sve od pregovora sa Tacijem pocelo .
Ovako izgleda , sa ovim sudom , kao da mi smo ubijali , plackali , silovali po Nisu i Beogradu a ne oni kod nas . To je Evropa danas .
To je ta ista politika EU prema Bosnjacima/Bosancima u Bosni i Hercegovini, drugim Bosnjacima na Balkanu, kao i Albancima na Kosovu. Mislim da je osnovni i glavni razlog takve politike to, zato sto su muslimani a oni ne zele sirenje Islama u EU.

Drugo oni zele rascjep unutar Bosnjackih politickih partija kao i naroda, a isto tako i Kosovskih, da se pocnu svadjati i optuzivati izmedju sebe, tako da onda mogu lagano manipulisati s njima. Najvaznije je, da su sve Bosnjacke/Bosanske politicke stranke slozne i da imaju zajednicki cilj i dogovor. Sa manje bitnim zivotnim stvarima mogu se razilaziti, ali ne kada su u pitanju ciljevi njihove drzave. Ovo isto vazi i za Albance na Kosovu. Jer uvijek oni koji su radili i rade protiv Bosnjaka i Albanaca su isli, igrali i igraju na kartu "Zavadi pa vladaj" prvo izmedju svih naroda, a onda u konacnici narod protiv svog naroda, tako da mogu uvijek vladati. Ovoga recepta "Zavadi Pa Vladaj" se svi moraju dobro paziti!!!
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#205 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by General War »

agim. wrote:
General War wrote:
agim. wrote: Albanci smatraju da Mogerini je prekrsila prava za pregovore . Od pregoravanje isla na razmjene teritorija sto nije smijela .
Ne znam da je EU dala ikakav prijedlog za tako nesto...razmjena teritorija ide od Vucica i Tacija, EU je posrednik a ne moderator koliko sam upratio.
Od EU su se izjasnjavali , ako oni se dogovore oko teritorija mi nemamo protiv .
- Mislim da je gospođa Mogerini odgovorna za prekid dijaloga. Ona je dijalog o normalizaciji odnosa pretvorila u dijalog o teritoriji, što je prouzrokovalo štetu regionu. Žalosno je to zbog velikog uloga Evropske unije. Takav njen stav je neprihvatljiv - rekao je Haradinaj, prenosi KTV.
Pa to je rekao i Trump, dogovorite se vi i srbi, i idete kod Trumpa na kafu.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#206 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by kiligonzales »

agim. wrote:
kiligonzales wrote:
Agime, spomenuh lobi, ali sami lobi nije presudan da Amerikanci kazu mi cemo to i to da uradimo, ipak na Kosovu oni brane svoje interese, kao i bilo gdje drugo. Jednostavno Amerikanci, pa i Evropljani imaju za cilj onemoguciti ruski uticaj gdje god mogu. Otuda i nove poruke Amerikanaca o putu BiH u NATO, zelje da u taj krug udje i Makedonija, tu je i formiranje vojske Kosova koja ce biti takodjer usisana u NATO, u Srbiji ce se provocirati kriza, a sami Vucic ce biti stavljen pred dva izbora umjesto sto promovise vojnu neutralnost ili ste s NATOM ili s Rusijom, ako ne pristane na to, vrlo lako bi se neki novi 5 oktobar mogao desiti u narednim godinama. Ocekujmo americku verziju protesta u Srbiji, nalik onim proruskim ili ti ga srpskim protestima u PG protiv NATO-a ili protestima u Makedoniji protiv Zeava.
Aposolutno se slazem da njima treba vjeran prijatelj u ovoj regiji Balkana .
Grcka jeste u NATO ali su antiamerikanski nastrojeni . Za ostale Drzave u regiji i da ne pricamo bili onih usli u NATO sutra ili ne ,nevjerujem da ce igrati neku pozitivnu ulogu Amerima za svoje ciljeve osim za stopiranje ruskog uticaja ovuda .
Zato mislim ove dve baze u Albaniju i Kosovo su gradjene zato sto su Albanci najveci proamerikanci u svijetu ?


p.s, da me ne shvacaju pogrijesno Boshnjaci kad spominjem cesto "Ameriku" zato sto znam da Bosnjacima nisu pomogli kao i nama za vrijeme rata ( nazalost) , i mozda ima kod vas negativno misljenje neko o njih sta je i normalno , ali zato morate nas razumjeti da mi nemamo druge sanse bez njih .
Pa nema to veze sa tim sto oni Bosnjacima nisu pomogli onoliko koliko su mogli, recimo gora politika po BiH je ona koju su cinili Britanci, Francuzi za vrijeme rata od Amerikanaca. Amerikanci kada su preuzeli primat, prilike su se uveliko pocele mjenjati. Razlog sto je to bilo tako lezi u cinjenici da ratno predsjednistvo BiH nije bilo pouzdano i samo se okretalo svakome koje bio voljan pomoci.

Albance su Ameri nazvali prvim saveznikom u ovome regionu i to se vidi po odnosu Albanaca prema nekome drugom. U njihovoj hijerarhiji Ameri kotiraju dobro. Zato im i Amerikanci uzvracaju na nacin na koji uzvracaju.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#207 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by kiligonzales »

vivaldi wrote:
kiligonzales wrote:
vivaldi wrote: mozda u proslom postu nije bio najjasniji pa si zato ovo napisao.

kada sam napisao da je amerima u jednom trenutku bio pun kurac slobe i njegovih lazi i neispunjavanja dogovora, nisam tu mislio samo na kosovo vec na slobine lazi i nderzanje rijeci u cijelom regionu -od hrvatske, preko bih do kosova. on je jednostavno ispucao sve licne greske i u jednom trenutku su ga prekrizili zanavijek. pukom slucajnoscu to se desilo za vrijeme aktuelnosti kosova i zato je kosovo profitiralo drzavu (hag je optuznicu protiv slobe podigao prvo za kosovo pa tek onda za bih :-) ) . ko sto imas kolateralnu stetu, tako su kosovari postali kolateralna korist - to sto neki sada to pripisiju albanskom lobiju ili tome sto su americki miljenici je glupost. oism kosova je i milo profitirao jer nisam siguran da je postojala osoba u evropi koja je bila pod vecom (mislim na cifru) istragom od njega. italija ga je teretila, ali je pod pritiskom amerike to sve obustavjeno.

kosovo je dobilo drzavu jer slobo nije znao voditi svoju drzavu. iz toga su se mogu izvuci dvije pouke - kako treba voditi drzavu i kako ne treba. sve ono sto se desava zadnjih 10 godina od proglasenja nezavisnosti pokazuje da su u pristini izvukli ovu drugu. trose kredit i naklonost i tonu sve dublje, posljednji u nizu glupih i pritom poptuno bespotrebnih poteza su ramuseve prijetnje mogerinijevoj i evropi
Albanci imaju jak lobi u Americi predvodjen jednim od bivsih kongresmena koji je pokrenuo americko-albansku gradjansku ligu. Pored toga tu je par albanskim milijardera poput Pacolija cija su politicka poznanstva izuzetno jaka i imaju tezinu. Ipak ne smatram da je taj lobi, pa i Pacoli sam presudan za americku podrsku Albancima, vec da je Americi ovaj dio Balkana veoma bitan strateski i naravno da svako ne zeli biti ruski igrac u ovome regionu ima predispozicije da postane americkim partnerom za potiskivanje iste s Balkana. Albanci to znaju i Albanci se sami stavljaju u sluzbu te politike. Zbog toga ih i Amerikanci nazivaju najvaznijim saveznikom u ovome regionu. Ono sto Albanci posebice rade, oni Ameriku stavljaju na prvo mjesto svojih saveznika zbog cega i jesu nagradjeni, otuda i opaske Mogerinijevoj, glupo jeste nazalost, ali Kosovo tesko da bi opstalo zbog neodlucne europske politike, iskljucivo opstaje zbog americke volje da to bude tako. Na kraju ako Amerikanci krenu sa destabilizacijom Europe to ce biti preko Balkana. Vec sada to rade talasi migranata koji upravo preko Balkana traze svoj put do Europe.

Srbija vodi pogresnu politiku, pokusava se prodati kao neodredjena, dok i dalje najvaznijeg saveznika sebi smatra Rusijom i plaha ceh radi toga, kao i radi lose politike u proslosti.
amerika je imigranstka zemlja. tamo ima milion lobija. svi imaju svoje lobije, pa i srbi, ali to samo po sebi nista ne znaci.

ako nisi nakacen na drzavnu sisu vec radis u relanom sektoru bilo da si gazda ili radnik savrseno ti je jasno da je bitna jedna jedina stvar - rezultati!!!

sve ostalo je umjetnicki dojam, a to je bitno u ritmickoj gimnstici i umjetnickom klizanju, ali u politici, nazalost ili nasrecu nije bitno.

kao sto sam neku noc napisao, albanska politika jednostavno nema nikakvih rezultata vec 10 godina - par pokusaja u unesco propalo, propalo par pokusaja u interpol (cak stavise neki dan su imali manje glasova nego pretrpolsi put), ne mogu cak ni vize da ukinu. umjesto novih priznanja imas cak povlacenja priznanja. ispade da su lakse nezavinost dobili nego clanstvo u pisljivom unescu. gdje je taj cuveni lobi?

kad si vec spomenuo pacolija, nevjerovatna koincidencija se desila danas koja govori vise od bilo cega sto ja mogu napisati
Pacoli je neuspeh u nastojanju da Kosovo postane članica Interpola pokušao da opravda lobiranjem Srbije protiv Kosova.
licno on je svojom izjavom oborio tvoju tvrdnju.

sto se tice srbije, srbija nije uvela sankcije rusiji, od rusije kupuje oruzje, putinu stalno zahvaljaju, za par dana ce putin doci i u srbiju i znas sta je rezultat svega toga? srbija je do sada otvorila 16 poglavlja sa eu, a albanija, makedonija, kosovo i bih svi zajedno - nula poglavlja iako je srbija zadnja krenula na evropski put. cak stavise, iz brisela su zajedno sa crnom gorom dobili okvirni datum pristupanja 2025.

gdje su ti mocni lobiji? gdje su te simpatije? gdje je naklonost i guranje?

ali jebo poglavlja, jos je vaznije da srbija svake godine privuce investicija i istocnih i zapadnih vise nego sve pomenute zemlje zajedno.
stvari jednostavno nisu takve kakve ih dobar dio forumasa predstavlja. politika je vjestina.

a sto se tice tvoje zadnje recenice, i to cu pojasniti.

odnos srbije i rusije je uvijek bio interesni bez obira sto to neki iz raznih pobuda drugacije predstavlaju. cijelivanje slavenskim bratsvom i pravoslavnim krstom je samo odrzavanje vatre ko cumur u sporetu, ali to nikad nije bila osnova.

od niza bitnih interesnih poveznica spomenucu samo onu koje se i danas sjeca dobar dio zivih ljudi. u oslobodjenju beograda 45-te je ucestvvalo 40 hiljada partizana peke dapcevica i skoro isto toliko sovjeta generala zdanova. u 10-ak dana borbi je izginulo njih 4.000 od cega 1.000 sovjeta. 10 ili 20 godina kasnije zdanov, marsla birjuzov i jos ratnih vetarana je poginulo u avionskoj nesreci dok su dolazili u beograd na obiljezavanje godisnjice oslobodjenje. te su stvari i dogadjaji ljudima vaznije od popadijskog naprdjivanja. i danas je isto tako. jedan od najvaznijih razloga zasto kosovo stagnira je ruski veto koji ih uvijek saceka u un. boli kurac ruse za kosovo, ali je srbiji kosovo jedna od najbitnijih stvari iz lepeze nacionalnih interesa. a interes je vazniji od svete vodice i zajednickog folklora.

ali istorija, historija ilitiga povijest je pluskvaperfekat. politiku ne vodi narod ni narodni sentimenti vec politicari i interesi. istorija se poteze kao alat samo kada ti odgovara. ne postoji nikakva garancija da srbija rusiji ili rusija srbiji vec sutra nece okrenuti ledja zbog nekog novog interesa. tada ce se iz bogate istorije vaditi neke druge poveznice i bliskosti sa nekim novim savzenikom. sve ono iz rposlosti sto ne ide u prilog novom saveznistvu ce samo biti zaboravljeno...
Pa procitao si moj prosli post, rekoh sta je bilo bitnije u odnosu Amerikanaca i Albanaca i zasto oni cuvaju ledja Albancima.

Albanija i Kosovo su zemlje koje dosta toga moraju raditi na unutrasnjem planu, Enver Hodza je zemlju ostavio na listi najsiromasnijih zemalja Evrope, Kosovo je u Jugi nosilo titulu najnerazvijenijeg dijela iste. Imaju oni dosta da rade na sebi, a bome dosta su i uradili.

Albanci imaju dvije drzave, Kosovo je mlada zemlja ne ocekuj cuda za 10 godina postojanja. Neke se bitke mogu izgubiti, ali rat i dalje traje.

Pacolija sam spomenuo zbog svoje tezine i zbog toga sto je on okarakterisan od strane Srba kao jedan od najbitnijih lobista za nezavisnost Kosova.

Srbija je ruski saveznik i to je jasno, zbog svoje proslosti ima daleko vise saveznika u bitnijim silama Evrope od Albanaca, u samome ratu u BiH pored Rusa, Grka, njima su mlin drzali i Britanci i Francuzi, pa sada o tome njihovi politicari, historicari, obavjestajci i vojnici u sastavu UN-a pisu knjige o njihovoj sramnoj ulozi sticenja agresora na BiH. Srbija ima svoju tezinu na Balkanu i zato joj se daju veca prava nego drugima iako su motku usrali 90-tih, da ima pravde medju ljudima oni i Hrvatska bi zadnji trebali biti u tome redu jer ma koliko kod njih bila jaca vladavina prava, organziacija drzave, te bili blizi zakonima EU, oni su trebali ponjeti najvece posljedice za sramotu sebi i Evropi ratovima na Balkanu, ali posto je Evropa kurva jasno je sto ce neko ko trguje destabilizirajuci druge dobija u tome redu za EU prvu poziciju. Srbija je privukla investicije time sto je ustabilila prilike u zemlji i oborila poreze, te dala takve olaksice investitorima do te mjere da se i propituje sama takva politika srbijanske vlade (obratiti paznju na slucaj Fiat).

Ali posto i sam kazes politika je vjestina, te vjestine Srbije ce doci na naplatu prije i kasnije kada ih Amerika stavi na ispit, znaci nema neutralnosti nema saveznistva sa Rusima ili mi ili oni. Vidjecemo kako ce tad postupiti. Na kraju ko garantuje da vec sada Srbiju ne ceka agresivnija politika americke diplomatije i moguca smjena vlasti u narednih godinu ili dvije, koja ce upravo okrenuti ledja Rusima i sprovesti sve ono sto se od njih sada trazi.

Ima Srbija svoje razloge sto im je Kosovo bitno, tacnije sto im je bitan onaj savez srpskih opstina, zna se sta se i tamo nalazi i po cemu je to vazno po Srbiji, nije sigurno radi manastira.

Vuciceva i Daciceva Srbija sigurno nece okrenuti ledja Rusima i oni su svoju poziciju cementirali bice po Slobinim metodama, lopovlucima po izbornim mjestima, stavljanjem medija pod svoju kontrolu, jacanjem pozicije silom i ucijenama, poturanjem opoziciji, napadanjem svakoga ko ne misli ko oni i otkriva stvari koje oni rade. Jednaki obrasci ponasanja kao Dodika u RS-u, gdje se opozicija moze cuti samo u Bjeljini, negdje na socijalnim mrezama ili kad pobjegne u Sarajevo.

Slazem se da politiku pokrecu interesi, ali posto je Srbija vodila u proslosti kratkovidnu politiku na unutrasnjem planu, a istu vodi i sada, a dugovidnu na polju politike tla i ratova, sva njihova dosadasnja politika samo moze voditi nekome ratu i sirenju teritorija jer inace su svakako u sosu ma koliko investicija privuku i koliko poglavlja imaju prema EU otvorenih i to ce im biti kao i 90-tih potez ocajnika da zbog jednoumlja u svojoj politici pokusaju spasiti ono sto se moze jer imaju sidra koja ne zele odbaciti tj. Slobino naslijedje cije rezultate politike ne priznaju i Kosovo koji stoji ni na nebu ni na zemlji. Svakako nju u buducnosti cekaju nestabilnosti zbog socijalnog srozavanja zivota gradjana u Srbiji i zbog toga sto su najmnogoljudnija republika bivse Jugoslavije koja nije nista uradila od 90-tih da odskoce od drugih sto se tice zivotnog standarda.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#208 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by kiligonzales »

vivaldi wrote:
agim. wrote:Ovaj LUX , sumnjam da ce ga dobiti Thaci . Ne zbog toga sto je Haradinaj bolji od njega kao sto ni ne dobija njegova partija glasova od naroda , nego zato sto na ovog covjeka ne vjeruje niko od Albanaca sa KS . Ako zeli EU postici nekakav prljavi cilj iza zavese , onda mora da obori TACIJA i da se okrene prema Haradinaju za da nastavlja svoj serijski film .Ovaki bitce za njih lakse da postignu svoje ciljeve.. Inace sve sto dolaze od EU , dosada sve je odbijene od strane male i siromasne Kosova od vrijeme sankcija . Gotovo da Kosovari ni ne smatraju EU za ozbiljno vise .
ko je jaci od njih dvojice, ne znam. nakon onih prijetnji haradinaja mogerinijevoj, brisel se oglasio i rekao da podrzava tacija u pregovorima. iako je sustinski evropa za ovaj region najbitnija u svakom smislu, aposlutno razumijem da je obicnom narodu pun kurac brisela. zato je vrlo moguce da je najvaznije kako ce amerika postaviti. ustvari amerika je vec nekoliko puta rekla da podrzava pregovora, ali je pitanje koliko jako je ukljucena u to. da li su to mozda neke uopstene poruke podrske ili imaju namjeru da se aktivno ukljuce jer ce u tom slucaju zaprijetiti zavrtanjem ruke nekome. kako sada izgleda, do sada nisu bili aktivno ukljuceni. hoce li aktivno ukljuciti, to samo oni znaju
Evropa sama sa sobom nije nacisto sta zeli i to je njen najveci problem. Jos toku 90-tih su pokazali svoju nezrelost gdje su se clanice EU svaka shodno svome interesu svrstavale sukobljenim stranama iza ledja shodno svojim interesima. Nista bolje to nije danas. Pogledajmo Hrvatsko uplitanje u BiH i podjeljene clanice i poruke iz EU, iako EU vecina kaze kako Hrvatska ne treba da se petlja u BiH, isti to toleriraju, dok neki otvoreno podrzavaju i eto nas opet u kolu 90-tih, samo 28 godina kasnije.

Ovo je tek jedan stari primjer toga i neslaganja politika Amerike i europskih sila, a tice se Sarajeva, BiH i Srbije i nekih starih tema.
https://www.facebook.com/40955709284125 ... 708984595/

Ameri su direktniji, smjeliji, bezobzirniji i odlucniji i kada se ukljuce onda se stvari desavaju iskljucivo kako oni to zele onako ko u Kumu, dacemo vam svima ponudu koju ne mozete odbiti.
User avatar
agim.
Posts: 375
Joined: 13/04/2012 00:45

#209 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by agim. »

kiligonzales wrote:
vivaldi wrote:
agim. wrote:Ovaj LUX , sumnjam da ce ga dobiti Thaci . Ne zbog toga sto je Haradinaj bolji od njega kao sto ni ne dobija njegova partija glasova od naroda , nego zato sto na ovog covjeka ne vjeruje niko od Albanaca sa KS . Ako zeli EU postici nekakav prljavi cilj iza zavese , onda mora da obori TACIJA i da se okrene prema Haradinaju za da nastavlja svoj serijski film .Ovaki bitce za njih lakse da postignu svoje ciljeve.. Inace sve sto dolaze od EU , dosada sve je odbijene od strane male i siromasne Kosova od vrijeme sankcija . Gotovo da Kosovari ni ne smatraju EU za ozbiljno vise .
ko je jaci od njih dvojice, ne znam. nakon onih prijetnji haradinaja mogerinijevoj, brisel se oglasio i rekao da podrzava tacija u pregovorima. iako je sustinski evropa za ovaj region najbitnija u svakom smislu, aposlutno razumijem da je obicnom narodu pun kurac brisela. zato je vrlo moguce da je najvaznije kako ce amerika postaviti. ustvari amerika je vec nekoliko puta rekla da podrzava pregovora, ali je pitanje koliko jako je ukljucena u to. da li su to mozda neke uopstene poruke podrske ili imaju namjeru da se aktivno ukljuce jer ce u tom slucaju zaprijetiti zavrtanjem ruke nekome. kako sada izgleda, do sada nisu bili aktivno ukljuceni. hoce li aktivno ukljuciti, to samo oni znaju
Evropa sama sa sobom nije nacisto sta zeli i to je njen najveci problem. Jos toku 90-tih su pokazali svoju nezrelost gdje su se clanice EU svaka shodno svome interesu svrstavale sukobljenim stranama iza ledja shodno svojim interesima. Nista bolje to nije danas. Pogledajmo Hrvatsko uplitanje u BiH i podjeljene clanice i poruke iz EU, iako EU vecina kaze kako Hrvatska ne treba da se petlja u BiH, isti to toleriraju, dok neki otvoreno podrzavaju i eto nas opet u kolu 90-tih, samo 28 godina kasnije.

Ovo je tek jedan stari primjer toga i neslaganja politika Amerike i europskih sila, a tice se Sarajeva, BiH i Srbije i nekih starih tema.
https://www.facebook.com/40955709284125 ... 708984595/

Ameri su direktniji, smjeliji, bezobzirniji i odlucniji i kada se ukljuce onda se stvari desavaju iskljucivo kako oni to zele onako ko u Kumu, dacemo vam svima ponudu koju ne mozete odbiti.
Procitao sam taj link prije 3-4 dana kad je General Atif Dudaković publikovao u njegov profil .
Ista prica je i sa Mitrovicom :
Francuski Oficir koji je podijelio Mitrovicu
https://telegrafi.com/oficeri-francez-q ... er-serbet/
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#210 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by Helikopter »

ZAJEDNIČKE TAČKE

Haradinaj: Od danas ne postoji granica Kosova prema Albaniji

SRNA prije 1h 21m

Image
Foto: EPA-EFE

Premijer Kosova Ramush Haradinaj objavio je na svom Facebook profilu da od danas "granica Kosova prema Albaniji ne postoji".

"Danas mi je bila čast da učestvujem u potpisivanju sporazuma o uspostavljanju zajedničkih graničnih tačaka između Kosova i Albanije, po principu integrisanog upravljanja granicom i našeg zajedničkog evropskog puta", napisao je Haradinaj na svom Facebook nalogu.

Haradinaj navodi da od danas granica Kosova prema Albaniji ne postoji i da će imati samo jednu zajedničku stanicu.

"Rad će se nastaviti i u martu ulazimo u drugu fazu potpunog uklanjanja granice između Kosova i Albanije na osnovu šengenskih principa", napisao je Haradinaj.

On je naveo da je u interesu Kosova i Albanije "da očuvaju i unaprijede bilateralno partnerstvo između dvije zemlje".

https://www.klix.ba/vijesti/regija/hara ... /181229074
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#211 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by nikad_vise »

Pametan potez prijateljskog Kosova i Albanije.Treba stediti na ovakvom vaktu,a rezanje na drzavnim sluzbenicima je najbolja opcija. :thumbup: :bih: :D Nebi bilo lose da se uvedu i dodatne takse za proizvode iz Srbije ali i iz BiH koje su valjda u najavi,kao sto vec rekoh treba se kucit pomalo.
Pa valjda se ovaj nas Bosnjacki politicki sljam sjeti da poradi malo na odnosima sa Kosovom i Albanijom pa iznadju nacin da Federacija barem plasira svoju robu na Kosovo.

Posto je hvala Bogu i vojska spremna poslati na granicu sa Srbijom da se sprijeci sverc,ubica ekonomije drzave.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#212 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by General War »

nikad_vise wrote:Pametan potez prijateljskog Kosova i Albanije.Treba stediti na ovakvom vaktu,a rezanje na drzavnim sluzbenicima je najbolja opcija. :thumbup: :bih: :D Nebi bilo lose da se uvedu i dodatne takse za proizvode iz Srbije ali i iz BiH koje su valjda u najavi,kao sto vec rekoh treba se kucit pomalo.
Pa valjda se ovaj nas Bosnjacki politicki sljam sjeti da poradi malo na odnosima sa Kosovom i Albanijom pa iznadju nacin da Federacija barem plasira svoju robu na Kosovo.

Posto je hvala Bogu i vojska spremna poslati na granicu sa Srbijom da se sprijeci sverc,ubica ekonomije drzave.
:-)
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#213 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by nikad_vise »

General War wrote:
:-)
Nista ne kolutaj momcino,ovo sto rade nasi politicari iz reda Bosnjaka je i vise nego sramota.Albanci su sad u ekspanziji na Balkanu i uskoro ce biti jedan od glavnih igraca ovdje(klasicni Americki igrac) a nasi bezmudi politicari pustili Covica i Dodika da im kroji politiku prema Kosovu i Albaniji.Gdje su pokrenute inicijative da se taj odnos malo popravi,gdje su istupi u medijima nasih velikana,politicara,akademika i ostale boranije.Ako Bosnjaci nemaju zelju da bar svojim biznismenima poprave odnos sa Kosovom i izvuku neki benefit,onda ne vidim nista sporno da dizu jos vise carine.Valjda nas tim natjeraju da malo pametnije igramo.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#214 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by General War »

nikad_vise wrote:
General War wrote:
:-)
Nista ne kolutaj momcino,ovo sto rade nasi politicari iz reda Bosnjaka je i vise nego sramota.Albanci su sad u ekspanziji na Balkanu i uskoro ce biti jedan od glavnih igraca ovdje(klasicni Americki igrac) a nasi bezmudi politicari pustili Covica i Dodika da im kroji politiku prema Kosovu i Albaniji.Gdje su pokrenute inicijative da se taj odnos malo popravi,gdje su istupi u medijima nasih velikana,politicara,akademika i ostale boranije.Ako Bosnjaci nemaju zelju da bar svojim biznismenima poprave odnos sa Kosovom i izvuku neki benefit,onda ne vidim nista sporno da dizu jos vise carine.Valjda nas tim natjeraju da malo pametnije igramo.
Jasta, hajd navedi ijedan razlog zasto tako tvrdis...i kurdi su 100 puta jaci americki igraci pa corak, albanija eto nema ni kosova ni srba i sta su znacajno napredovali?
Nevjerovatan je taj mentalitet takvih ko ti, koji iako trpe stetu namjernu od strane albanaca koji jako dobro znaju politicke odnose u BiH...opet se trazi greska u nama a ne pritisak od i srbije sad i nevaznog po svim parametrima kosovarima...sta konkretno bosnjaci i bilo ko u BiH mogu ista uraditi? Nista...to sto kazes nesto po medijima trtljati ali stvarnog efekta nema, a kosovari da su toliko fini kosto kazes, sto su uveli vize BiH a srbiji nisu?
Nista BiH ne duguje kosovu.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#215 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by nikad_vise »

General War wrote:
nikad_vise wrote:
General War wrote:
:-)
Nista ne kolutaj momcino,ovo sto rade nasi politicari iz reda Bosnjaka je i vise nego sramota.Albanci su sad u ekspanziji na Balkanu i uskoro ce biti jedan od glavnih igraca ovdje(klasicni Americki igrac) a nasi bezmudi politicari pustili Covica i Dodika da im kroji politiku prema Kosovu i Albaniji.Gdje su pokrenute inicijative da se taj odnos malo popravi,gdje su istupi u medijima nasih velikana,politicara,akademika i ostale boranije.Ako Bosnjaci nemaju zelju da bar svojim biznismenima poprave odnos sa Kosovom i izvuku neki benefit,onda ne vidim nista sporno da dizu jos vise carine.Valjda nas tim natjeraju da malo pametnije igramo.
Jasta, hajd navedi ijedan razlog zasto tako tvrdis...i kurdi su 100 puta jaci americki igraci pa corak, albanija eto nema ni kosova ni srba i sta su znacajno napredovali?
Nevjerovatan je taj mentalitet takvih ko ti, koji iako trpe stetu namjernu od strane albanaca koji jako dobro znaju politicke odnose u BiH...opet se trazi greska u nama a ne pritisak od i srbije sad i nevaznog po svim parametrima kosovarima...sta konkretno bosnjaci i bilo ko u BiH mogu ista uraditi? Nista...to sto kazes nesto po medijima trtljati ali stvarnog efekta nema, a kosovari da su toliko fini kosto kazes, sto su uveli vize BiH a srbiji nisu?
Nista BiH ne duguje kosovu.
Netacno.Ameri su Albancima poklonili drzavu Kosovo,Kurdima nisu.
Osim toga,Kurde je niz vodu pustio Trump,cijela Americka administracija bruji kako su protiv toga ali ovo je licno odluka Trumpa ali i dio njegovog predizbornog obecanja da ce povuci vojsku.

Druga stvar,Bosnjaci treba da produbljuju svoje odnose sa Albanijom na koji god je to moguc nacin od Islamke zajednice(mnogo je muslimanske populacije medju Albancima) do bilo kakvih veza koje su moguce unutar federacije,pa i licnim kontaktom medju drzavnicima.Nama treba da je u interesu da jacamo svoj odnos sa Albanijom i Albancima a to sigurno necemo uraditi ako apsulutno ne cinimo nista pa cak ni tu jebenu ambasadu da otvorimo prije svega u Albaniji ako vec ne mogu na Kosovu.Svako lizanje sa Srbima ali i Hrvatima je pisanje uz vjetar,jer se njihova politika nece promjeniti ni narednih 100 godina prema BiH.
Albanija je među prvim zemljama priznala BiH kao nezavisnu i suverenu državu i ambasadu u BiH je otvorila 2010. godine, ali i zatvorila 2014. godine, jer BiH nije otvorila svoju u Tirani iako je takav dogovor postojao.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#216 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by Helikopter »

Umjesto uvoza roba i usluga iz Srbije, Kosovo i Albanija su vec to trziste dali njima prijateljskim drzavama Sloveniji, Hrvatskoj, Crnoj Gori i Makedoniji, koji su Kosovo vec davno priznali kao suverenu drzavu, i glasali za njih, za prijem u Interpol i druge medjunarodne organizacije.
User avatar
Helikopter
Posts: 1516
Joined: 07/07/2003 00:00

#217 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by Helikopter »

KOSOVO, BiH, SRBIJA, HRONIKA ZABORAVLJENOG "LUDILA": Vučićevo slanje ozloglašenih obavještajaca, nasljednika Stanišića i Simatovića, u diplomatiju u BiH sve je samo nije dobrosusjedski čin!
Ima u presretnutim razgovorima koje je svojedovno snimla SDB Sarajevo (koji su među važnijim dokazima brojnim optuženim srpskim zločincima, pa bi mogli biti i Stanišiću i Simatoviću) i razgovor kojeg je današnji poslanik u Parlamentarnoj Skupštini BiH Nenad Stevandić vodio nekoliko mjeseci uoči rata sa stranačkim šefom Radovanom Karadžićem

SENAD ANTE-PORTAL

28. Nov. 2018 28. Nov. 2018

Piše: SENAD AVDIĆ

Image

"Ovakva mera se nikada ranije nije desila, kao da ste se vekovima vratili unazad", kazao je Ivica Dačić, ministar vanjskih poslova Srbije nakon što su vlasti Kosova uvele stotprocentnu taksu na robu iz Srbije i Bosne i Hercegovine. Dačić je tu mjeru ocijenio "izrazom ludila".

Bilo je povodom neobjašnjive odluke Vlade Kosova i težih riječi izgovorenih u Beogradu, ali ovu koju je bijesno izgovorio ministar teških dimplomatskih i lakih muzičkih nota, Dačić, izdvajam kako bih posjetio na njenu istorijsku ne-tačnost.

Prije tačno 29 godina, a, složit ćemo se da je to mnogo bliže i svježije vrijeme od "srednjeg veka", Srbija je zabranila uvoz svih proizvoda iz Slovenije, sa kojom je dijelila zajedničku državu, prošlost, i, vjerovali su lakovjerni, budućnost. Dvadeset devetog novembra 1989. na Dan Republike, režim u Beogradu na taj je način sankcionirao odbijanje vlasti u Sloveniji da dozvole održavanje mitinga, odnosno "dešavanje naroda" u Ljubljani.

Iako do tada režim Slobodana Miloševića nikada nije zvanično priznao da stoji, već da ih samo podržava, iza rušilačkih "događanja naroda" u drugoj polovini 80-ih godina, kojim su sa političke scene pometene "nenarodne vlasti", tzv. "birokrate" u Vojvodini i Crnoj Gori, ovaj "izraz ludila" usmjeren prema Sloveniji pokazao da je to upravo tako. Povod za invaziju srpskih "antibirokrata" na Ljubljanu davnog prazničnog dana bilo je, kako je obrazloženo, nerazumijevanje slovenačkog rukovodstva (komunista) prema stradanju Srba na Kosovu.

Zabrana uvoza proizvoda "Gorenja", "Lesnine", "Radenske"...potrajala je sve do izdvajanja iz Jugoslavije "Bečkih konjušara" (tako je Slovence tih "godina raspleta" "opevao" Bora Đorđević, laureat Kusturicine "Andrićeve nagrade" u izboru Muharema Bazdulja- travničkog gejzira). Ozbiljni slovenački ekonomisti su kasnije tvrdili da je "taraba" koju je Srbija postavila njihovoj robi bila plodotvorna i poticajna za nacionalnu ekonomiju; prisilila ih je da se okrenu drugim, mahom zapadnim tržištima, što je podrazumijevalo rekonstrukciju i reformu cjelokupne privrede i promjenu izvozne filozofije.

U režimu Slobodana Miloševića koji je uveo "ekonomske rasističke mere, neprimerene civilizaciji", prema slovenačkim proizvodima mladi komunista iz Peći, današnji ministar Ivica Dačić, komunista-socijalista, munjevito se probijao u karijeri koja će uskoro biti nagrađena izborom za glasnogovornika vladajuće partije.

OLIVER TWIT
Jedan je mudar čovjek kazao kako se "laž najbolje sakriva novom laži". Režim Aleksandra Vučića (kao i onaj Miloševićev) to jako dobro zna i drži se toga u teoriji i u praksi. Najnovije hapšenje od strane kosovske policije nekoliko Srba, osumnjičenih za ubistvo istaknutog opozicionog političara Olivera Ivanovića iz Sjeverne Mitrovice jednoglasno je ocijenjeno "okupacijom srpskog dela Kosova", nakon čega su zasvirale ratne trube i u Beogradu i Mitrovici, te robusni diplomatski manevri da se ta "pretnja miru" maksimalno internacionalizira i zategne do pucanja.

Oliver Ivanović, jedan od rijetkih političara na Kosovu koji se protivio rješenju kosovskog pitanja na način na koji to već pet godina (ne)pokušava učiniti jednoumni režim u Beogradu, ubijen je prije deset mjeseci u centru srpskog dijela Mitrovice. Svaki pokušaj, pa i najbenigniji i najopezniji, malobrojnih medija, nevladinih aktivista i opozicije u Srbiji da njegovo ubistvo dovedu u vezu sa političkim linčom koji je Ivanoviću mjesecima prije zločina priuštila Vučićeva medijska i represivna agentura, nailazio je na gromove i munje iz svake poluge vlasti u Beogradu.

Prije nekoliko nedjelja na konferenciji za štampu nakon još jednog propalog sastanka sa prištinskim rukovodstvom u Briselu, albanski novinari su pitali Aleksandra Vučića ima li vlast u Srbiji ikakvih saznanja o počiniteljima zločina nad Ivanovićem, kada već takvih saznanja nema režim na Kosovu? Predsjednik Srbije se na karakteristično ciničan i dvosmislen način zahvalio "vrlom pitcu" na postavljenom pitanju. "Hvala vam, jer je konačno neko sa albanske strane priznao da vlast na Kosovu ne radi ništa da rasvetli ubistvo Olivera Ivanovića, jer naša vlast nema zakonskih mogućnosti da vodi ikakvu istragu".

Nedugo nakon toga hapšenje i pritvaranja nekoliko osoba za koje prištinsko tužilaštvo tvrdi da se osnovano mogu dovesti u vezu sa ubistvom Ivanovića, u Beogradu i njegovoj sjevernomitrovičkoj enklavi je ocijenjeno kao "čin agresije", "pokušaj okupacije", "nož u leđa mirovnim naporima". Za jednog od osumnjičenih, lokalnog kabadahiju i tajkuna sa kojim se pokojni Ivanović godinama sukobio, a koji je izbjegao hapšenje bijegom u Srbiju, Vučić je lično utvrdio da "nema nikakve veze sa onim za šta ga se optužuje".

I ovaj tragični događaj, ubistvo Olivera Ivanovića, ima svoj već viđeni pandan, arhiprimjer, ne u "srednjem veku" i "kosovskom mitu", nego također u "godinama raspleta" kada se kalio kult Slobodana Miloševića na vatrici ugroženog, ali probuđenog srpstva i to upravo na kosovskim temeljima. U ljeto 1985. godine na svom imanju na Kosovu je teško stradao izvjesni Đorđe Martinović, tada zaposlen u strukturama Jugoslovenske narodne armije.

Nesretnom Martinoviću su, kako se tvrdilo u srpskim medijima i njima bliskoj akademskoj čaršiji, albanski teroristi i iredentisti u nezapamćenom napadu sodomije nanijeli teške, po život opasne ozljeda bocom koju su mu krvnički ugurali u anus. Martinović je taj zločin nekako preživio, liječio se u Beogradu i Engleskoj, sve tadašnje republičke i savezne policijske i sigurnosne službe bacile su se na istraživanje zločina i identificiranje počinitelja, no bez uspjeha.

Dok je trajala policijska istraga, Martinović je u medijskoj, umjetničkoj, političkoj imaginaciji i intepretaciji nesreće koja mu se desila, usmenoj i pismenoj predaji izrastao u sveca-mučenika, simboličku žrtvu; "slučaj Martinović" bio je okidač za ono što će nakon toga uslijediti, homengeniziranje Srba, kako je rekao Milošević "ne kao berača pamuka, ili kao protestanata, nego na osnovi na kojoj su ugroženi. Službena policijsko-medicinsko-forenzična istina o stradanju seljaka Martinovića nikoga više nije zanimala, a ona je, barem prema onom što je sadržano u ogromnom izvještaju kojeg sam vidio u kabinetu Branka Mikulića, predsjednika savezne Vlade i kasnije čuo od njega kada više nije bio savezni premijer, radikalno drugačija od srpskog nacionalističkog usmeno-epskog narativa.

Rezultati obimne istrage predočene na nekoliko hiljada stranica su nedvosmsleno dokazivali da se "moderni srpski Isus" (kakvim ga je naslikao bard srpskog slikarstva Mića Popović) Đorđe Martinović samoozlijedio i to "samozadovoljavanjem staklenom bocom". Ali, ovakve priče na kojima se umjesto istine i činjenica gradi mitologija obično ostaju otvorene i svako ih popunjava, učitava prema vlastitim potrebama i ciljevima koji vremenom prestaju imati vezu i doticaj sa svojim povodom...Tako će biti, nemojte u to sumnjati i sa ubistvom Olivera Ivanovića- Srbi svoju istragu ne mogu voditi, a u albansku, kakva god bila, nikad neće povjerovati.

ZAŠTO SE NAMA SVE OVO DEŠAVA
Bosna i Hercegovina, njena privreda i izvoznici već osjećaju ozbiljne ekonomske posljedice mjera koje su im kao kolateralnoj žrtvi odmazde prema srbijanskoj politici nametnule kosovske vlasti. BiH nije kažnjena zbog svoje autentične, domišljene politike prema Kosovu, jer takvu politiku ona ne vodi, ona slijepo slijedi svaki potez kojeg prema "južnoj srpskoj pokrajini" povlači režim Aleksandra Vučića.

Da li ta činjenica, to što je BiH uvučena bez ikakvog razloga i ozbiljnog interesa u beogradski diplomatsko-ekonomski rat sa Prištinom, a posredno i sa ozbiljnim dijelom planete, i na koji način, srpsku/Vučićevu poltiku prema BiH čini barem mrvicu odgovornijom, manje agresivnom i posesivnom u odnosu na BiH?! Ne, naprotiv! Intenzitet destrukcije širokog spektra Vučićevog režima prema Bosni i Hercegovini i njenim institucijama i društvu dostiže onu razinu kakvu je imala Miloševićeva državna neman u predvečerje masovne agresije praćene zločinima, rušenjem, paljenjem, opsadama, blokadama, prisilnim deportacijama.

Srbija je unazad nekoliko nedjelja promijenila, "osvježila" svoje diplomatske kapacitete u Bosni i Hercegovini i to na način da je bivše diplomate (poput višegodišnjeg ambasadora Stanislava Vukićevića, karijernog i korektnog diplomate) zamijenila respektabilnom grupom bivši i sadašnjih špijuna, obavještajaca, policijskih operativavaca, raznih uhoda i "šmekera". Novi ambasador Srbije Aleksandar Đorđević stigao je u BiH direktno za čelnog mjesta Bezbedonosno-informativne agencije (BIA) gdje ga je naslijedio Vučićev vojno-obavještajni intimus Bratislav Gašić. Za svojeg prvog savjetnika Đorđević je dobio "iskusnog i pouzdanog" diplomatu i obavještajca Gorana Živaljevića.

Žvaljević je u široj javnost u regiji potpuno neopravdano najpoznatiji kao "slučajni prolaznik" u makedonskom "Sobranju" u noći kada je proruska rulja linčovala narodne poslanike, pokušavajući rušiti vlast tek izabranog premijera Zorana Zaeva, a njega fizički likvidirati. Posrijedi je obavještajno-sigurnosni dinosaur naslijeđen iz Miloševićevog UDBA-škog poretka, za koje su se vezale neke od najtežih zloupotreba službe (zločini nad poltičkim protivnicima , kidnapovanja protivnika i "izdajica ..." koji su bezbolno i nekažnjeno, bez lustracije ili neke druge vrste sankcije klizili iz jednog srpskog režima u drugi, obavljajući iste, zatamnjene, prljave poslove.

Koliko je on važan i potreban Vučičevoj "spoljnoj politici" svjedoči to što je nakon što je Žvaljevićeva uloga u pokušaju nasilne promjene vlasti u Makedoniji "provaljena", Vučić demonstrativno povukao osoblje iz ambasade u Skoplju. Žvaljevićevoj diplomatsko-obavješajnoj karijeri nije nimalo zasmetalo ni to što je svojedobno suđen zbog kidnapovanja jednog suradnika: žrtva je bio Vladimir Nikolić, današnji konzul Srbije u Banja Luci. Nikolića je Služba sumnjičila da šuruje sa opozicijom i Amerikancima, a na suđenju za taj incident Žvaljević je oslobođen krivice.

DIPLOMATSKI GVOZDENI ZAGRLJAJ
Hroničari i analitičari sigurnosnih službi u Srbiji tvrde da je odnos ambasadora Aleksandra Đođevića i njegovog savjetnika Gorana Žvaljevića sličan onom koji su jedan prema drugom njegovali njihove mnogo "slavnije" kolege Jovica Stanišić i Franko Simatović.

Ovoj dvojici bivših šefova SDB Srbije još uvijek se sudi u Haagu i to je posljednje suđenje za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji. Iako je ostalo da se sasluša još dvadesetak svjedok Tužiteljstva, iz dosadašnjeg toka suđenja, koje se stidljivo, površno prati u našim medijima, realnom i osnovanom čini mogućnost da se njihovom presudom, po prvi puta na nekom suđenju, utvrdi neposredno učešće Srbije u zločinima u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Navodno se među svjedocima čijem se saslušanju odbrana optuženih energično suprotstavlja nalaze krupni, kapitalni insajderi iz Stanišićevog i Simatovićevog okruženja tokom njihovih ratnih operacija.

Slanjem u diplomatsku misiju u Bosni i Hercegovine (najmanje) trojice paradiplomata, a u osnovi obavještajnih operativaca, nasljednika i saučesnika dvojca Stanišić-Simatović vlast u Srbiji (Vučić, koji nad njima ima istovjetnu komandnu nadležnost i odgovornost kakvu je imao Milošević nad tvorcima "Crvenih Beretki", "Knindži")...ne šalje nimalo dobrosusjedsku poruku, iskrenu i poštenu. Ta poruka više podsjeća na olovne osamdesete i devedesete godine prošlog vijeka, baš kao i sve ono na što smo ukazali analizirajući akteuelnu krizu na Kosovu.

Ima u presretnutim razgovorima koje je svojedovno snimla SDB Sarajevo (koji su među važnijim dokazima brojnim optuženim srpskim zločincima, pa bi mogli biti i Stanišiću i Simatoviću) i razgovor kojeg je današnji poslanik u Parlamentarnoj Skupštini BiH Nenad Stevandić vodio nekoliko mjeseci uoči rata sa stranačkim šefom Radovanom Karadžićem.

Stevandić, rezervni radnik SDB-a Srbije iz Kotor Varoši, se hvali kako je neke nepoćudne krajiške političare "vodio na ribanje kod Jovice", a Karadžić ga za to pohvaljuje.. Danas ni Stevandić, a ni njegov koalicioni šef Dodik ( koji je također postao predsjednik Vlade RS tek nakon što je prošao provjeru kod Jovice Stanišića i Miloševića) ne moraju tako daleko putovati da bi nekog vodili, ili sami odlazili na "ribanje", eno im Vučićevih obavještajaca na pasja preskakala po cijeloj BiH, pa volja im ići na ribanje u Banja Luku kod konzula Nikolića, volja im se iz Predsjendištva ili Skupštine javiti na raport ambasadoru Đorđeviću i njegovom savjetniku Žvaljeviću!


http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/987 ... _chin.html
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#218 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by nikad_vise »

Trebamo vidjeti kako sa Albancima da preko njih dogovorimo kakvu saradnju u vezi izvoza namjenske industrije na Kosovo i Albaniju.
Nasim dragim prijateljima treba dati jeftino i povoljno municiju,nikad ne znas kad moze zatrebat.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#219 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by General War »

nikad_vise wrote:Trebamo vidjeti kako sa Albancima da preko njih dogovorimo kakvu saradnju u vezi izvoza namjenske industrije na Kosovo i Albaniju.
Nasim dragim prijateljima treba dati jeftino i povoljno municiju,nikad ne znas kad moze zatrebat.
Kako se toga niko nije ranije sjetio :mastakazes:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#220 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by General War »

Helikopter wrote:Umjesto uvoza roba i usluga iz Srbije, Kosovo i Albanija su vec to trziste dali njima prijateljskim drzavama Sloveniji, Hrvatskoj, Crnoj Gori i Makedoniji, koji su Kosovo vec davno priznali kao suverenu drzavu, i glasali za njih, za prijem u Interpol i druge medjunarodne organizacije.
...Cudi me zasto to nisu ranije uradili...ah da, mozda sto je duplo skuplje? :zzzz:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#221 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by nikad_vise »

General War wrote:
nikad_vise wrote:Trebamo vidjeti kako sa Albancima da preko njih dogovorimo kakvu saradnju u vezi izvoza namjenske industrije na Kosovo i Albaniju.
Nasim dragim prijateljima treba dati jeftino i povoljno municiju,nikad ne znas kad moze zatrebat.
Kako se toga niko nije ranije sjetio :mastakazes:
Ne razmisljaju nasi lideri dovoljno,Albanci su trenutno u ekspanziji i sa velikom populacijom na Balkanu pocinju polahko da postaju glavni igrac ovdje.
Narod koji ima veliku populaciju i jako mladu populaciju ce sigurno za koju godinu biti glavni faktor ovdje.Narod koji takodje ima ogromnu i lojalnu dijasporu koja lobira sirom svijeta za njihove interese i zemlja koja je pod direktnom sapom Amerike.Narod koji je vecina u dvije drzave,koji cini skoro polovinu u Makedoniji,kojih ima i sirom Balkana od Hrvatske,BiH,Slovenije pa i Juga Srbije.

Trenutno su dolaskom Haradinaja malo ohladili s Turcima na Kosovu,ali Albanija kao drzava ima dobre odnose sa Turcima,koji im takodje pocesto doniraju neka vojna vozila i obucavaju vojnike.Treba to preko Turske nekako uvezati.

Srbija se dosad nametala kao lafo neki lider regiona a ne moze preci svoju granicu da joj neko nebi opalio metak u celo od Bosnjaka,Hrvata,Crnogoraca,Albanaca,..Albanci su dobri sa svima osim sa Srbima i eventualno Makedoncima
User avatar
agim.
Posts: 375
Joined: 13/04/2012 00:45

#222 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by agim. »

nikad_vise wrote:Trebamo vidjeti kako sa Albancima da preko njih dogovorimo kakvu saradnju u vezi izvoza namjenske industrije na Kosovo i Albaniju.
Nasim dragim prijateljima treba dati jeftino i povoljno municiju,nikad ne znas kad moze zatrebat.
Pristali bi Albanci na bilo kakvu saradnju (samo ) sa Bosnjacima ..

@GENERAL
...Cudi me zasto to nisu ranije uradili...ah da, mozda sto je duplo skuplje? :zzzz:
Jesu ! Npr. Albin Kurti prije mozda 10 godina :


User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#223 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by General War »

nikad_vise wrote:
General War wrote:
nikad_vise wrote:Trebamo vidjeti kako sa Albancima da preko njih dogovorimo kakvu saradnju u vezi izvoza namjenske industrije na Kosovo i Albaniju.
Nasim dragim prijateljima treba dati jeftino i povoljno municiju,nikad ne znas kad moze zatrebat.
Kako se toga niko nije ranije sjetio :mastakazes:
Ne razmisljaju nasi lideri dovoljno,Albanci su trenutno u ekspanziji i sa velikom populacijom na Balkanu pocinju polahko da postaju glavni igrac ovdje.
Narod koji ima veliku populaciju i jako mladu populaciju ce sigurno za koju godinu biti glavni faktor ovdje.Narod koji takodje ima ogromnu i lojalnu dijasporu koja lobira sirom svijeta za njihove interese i zemlja koja je pod direktnom sapom Amerike.Narod koji je vecina u dvije drzave,koji cini skoro polovinu u Makedoniji,kojih ima i sirom Balkana od Hrvatske,BiH,Slovenije pa i Juga Srbije.

Trenutno su dolaskom Haradinaja malo ohladili s Turcima na Kosovu,ali Albanija kao drzava ima dobre odnose sa Turcima,koji im takodje pocesto doniraju neka vojna vozila i obucavaju vojnike.Treba to preko Turske nekako uvezati.

Srbija se dosad nametala kao lafo neki lider regiona a ne moze preci svoju granicu da joj neko nebi opalio metak u celo od Bosnjaka,Hrvata,Crnogoraca,Albanaca,..Albanci su dobri sa svima osim sa Srbima i eventualno Makedoncima
Ono kad bas ti post nema veze s vezom.
Pogledaj koliko albanaca ima u albaniji pa dodaj na kosovu pa uporedi sa brojem u srbiji. :-)
Drugo populacija nigdje ne prestavlja nisa jer da je tako Indija i kina bi bile spuersile svijeta vec zadnjih nekoliko vijekova...vec sve drugo.
"nasi" lideri nemoraju da nesto razmisljaju puno kada samo uporedis eto samo godisnju razmjenu izmednju BiH i srbije, samo ce ti se kazati.
Kako mislis da populacija postane glavni faktor? Svacija dijaspora lobira, ne vidim ista veci uspjeh albanaca naspram dijaspore iz BiH, a hrvatske da i ne govorim...sta je to kolosalan uspjeh Kosova do sada?
Ukratko s kime god se kosovski albanci granice...imaju sa njima problem, ne vidim sto nebi bili dobri sa slovenijom...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#224 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by General War »

agim. wrote:
nikad_vise wrote:Trebamo vidjeti kako sa Albancima da preko njih dogovorimo kakvu saradnju u vezi izvoza namjenske industrije na Kosovo i Albaniju.
Nasim dragim prijateljima treba dati jeftino i povoljno municiju,nikad ne znas kad moze zatrebat.
Pristali bi Albanci na bilo kakvu saradnju (samo ) sa Bosnjacima ..

@GENERAL
...Cudi me zasto to nisu ranije uradili...ah da, mozda sto je duplo skuplje? :zzzz:
Jesu ! Npr. Albin Kurti prije mozda 10 godina :


I sta ti znace ova dva videa? Moze li objasnjenje, osim sto vidim da neki civili unistavaju kamione i materijal sa srbijanskim tablicama?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#225 Re: Oružane snage Kosova još nisu opasni za Srba

Post by nikad_vise »

General War wrote: Ono kad bas ti post nema veze s vezom.
Pogledaj koliko albanaca ima u albaniji pa dodaj na kosovu pa uporedi sa brojem u srbiji. :-)
Drugo populacija nigdje ne prestavlja nisa jer da je tako Indija i kina bi bile spuersile svijeta vec zadnjih nekoliko vijekova...vec sve drugo.
"nasi" lideri nemoraju da nesto razmisljaju puno kada samo uporedis eto samo godisnju razmjenu izmednju BiH i srbije, samo ce ti se kazati.
Kako mislis da populacija postane glavni faktor? Svacija dijaspora lobira, ne vidim ista veci uspjeh albanaca naspram dijaspore iz BiH, a hrvatske da i ne govorim...sta je to kolosalan uspjeh Kosova do sada?
Ukratko s kime god se kosovski albanci granice...imaju sa njima problem, ne vidim sto nebi bili dobri sa slovenijom...
Kako bolan ne igra populacija nikakvu ulogu.Pa da ne igra,i da je danas na Kosovu 90% Srba umjesto Albanaca Kosovo bi bilo dio Srbije a ne nezavisno.
Referises se na Kinu recimo,pa kina je vec supersila,drzava cija je armija jedna od najrespektabilnijih u svijetu,koja ima veliki broj satalita i svemirskih misija iza sebe i cija je ekonomija jedna od najbrze rastucih.Da ne pricamo o vojnoj industriji Kine i slicno.Drzava koja ima milijardu i kusur ljudi i koja unatoc svemu tome napreduje i razvija se jako dobro.Reci da danas Kina nije neki faktor je budalestina.

Sto se tice stanovnistva,evo da racunamo.

2017 broj rodjenih i broj umrlih Albanaca na Kosovu 23.402/22.107
Stanovništvo: 1,831 milijun (2017.)

Albanija:
Stanovništvo: 2,873 milijuna (2017.) Svjetska banka

Makedonija:
530-550 000 stanovnika

Srbija-Presevo i druge opstine:100.000

E u cemu je caka.Kao prvo Albanci su ubjedljivo najmladje stanovnistvo od svih naroda na Balkanu i kao takvi imaju ogromnu prednost.
Kao drugo sve drzave sa ovom populacijom Albanaca biljeze svakodnevno porast stanovnistva,tu i tamo Albanija stagnira al nista strasno.

Sa druge strane imamo na izdisaju "lidera regiona" kojeg u stvari drzimo za jednog zlocinca svi mi ovdje na Balkanu koji godisnje redovno gubi samo na natalitetu 30 000-40 000 hiljada ljudi dok Albanci idu u plus.U dvije godine Srbi gube jedan grad velicine Novog Pazara.Da ne racunam migracije,posto migriraju i Srbi i Albanci ali i svi mi ostali.Srbija danas ima daleko manje od 7 miliona koliko se vodi navodno ali svaki pametan demograf ce ti reci da nema sanse da imaju toliko.U narednih najmanje 10ak godina ce Albanci biti debela vecina na Balkanu a da ne pricamo o teritorijalnoj rasprostranjenosti istih.Od Crne Gore,Juga Srbije,Makedonije..

Lobiranje ima veliku ulogu u svijetu,tako da danas mozemo vidjeti da je jedan Izrael upravo zahvaljujuci svojim ljudima koji rade za njihove interese unutar Amerike apsulutno nedodirljiv,mozemo vidjeti i da su na racun tog lobiranja Albanci dobili jos jednu drzavu u vidu Kosova.
Post Reply