Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
GOLDZEN
Posts: 978
Joined: 22/07/2020 19:27

#5776 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

aplik5 wrote: 28/10/2021 18:37
GOLDZEN wrote: 28/10/2021 18:07
Godišnji budžet: 3 marke i novčanica od 50 milijardi dinara iz 93.
:lol:
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#5777 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Dr Arsla »

GOLDZEN wrote: 28/10/2021 23:15
aplik5 wrote: 28/10/2021 18:37
Godišnji budžet: 3 marke i novčanica od 50 milijardi dinara iz 93.
:lol:
Na prvu djeluje smijesno ali. Tako smo se smijali 92 kad su na Jahorini u restoran sali sa bijelim stolnjacima i pepeljarama kafanskim odrzali prvu skupstinu. Iz toga izađe entitet koji kontroliše 49 % države. Bojim se da smo kao narod i dalje naivni i lakovjerni. U prijevodu, janje za klanje
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5778 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 90minut »

Dr Arsla wrote: 29/10/2021 08:48
GOLDZEN wrote: 28/10/2021 23:15

:lol:
Na prvu djeluje smijesno ali. Tako smo se smijali 92 kad su na Jahorini u restoran sali sa bijelim stolnjacima i pepeljarama kafanskim odrzali prvu skupstinu. Iz toga izađe entitet koji kontroliše 49 % države. Bojim se da smo kao narod i dalje naivni i lakovjerni. U prijevodu, janje za klanje
Danas su zreli da spadnu na 20% u roku sedmicu takva im je vojna moc
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#5779 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Dr Arsla »

90minut wrote: 29/10/2021 08:51
Dr Arsla wrote: 29/10/2021 08:48

Na prvu djeluje smijesno ali. Tako smo se smijali 92 kad su na Jahorini u restoran sali sa bijelim stolnjacima i pepeljarama kafanskim odrzali prvu skupstinu. Iz toga izađe entitet koji kontroliše 49 % države. Bojim se da smo kao narod i dalje naivni i lakovjerni. U prijevodu, janje za klanje
Danas su zreli da spadnu na 20% u roku sedmicu takva im je vojna moc
Jesu slažem se, nema Jna više, aviona, tenkova i artiljerije. Al s druge strane oni su zadovoljni sa 49 % i ne bi isli u nova osvajanja. Mi smo ti koji bi trebalo da ih svedemo na tih 20 % ali postavlja se pitanje ko će jurišati ? Oni koji su prognani 92-95, čisto sumnjam. Internet ratnici iza tastatura ili ko ? OS u slucaju bilo kakvih sukoba dijele se u roku 24 sata na 3 komponente. Bio bi status quo, gdje bi entitetske policije izasle na imaginarne granice entiteta. Manji entitet bi lobirao međunarodno priznanje uz pomoć pravoslavnih prijatelja. Herceg Bosna bi ozivjela na teritoriji gdje je hdz suveren. Mi bi kao 92 bili dezorjentirani, heljp Bosnia govorili. Pojedinci bi skupljali humanitarnu i vreće zlata za mog Baketa. MZ bi prekipjelo više i aminovala bi raspad BIH. I to je to, The end. Ko zadnji izađe nek ugasi svjetlo
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5780 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 90minut »

Dr Arsla wrote: 29/10/2021 09:26
90minut wrote: 29/10/2021 08:51

Danas su zreli da spadnu na 20% u roku sedmicu takva im je vojna moc
Jesu slažem se, nema Jna više, aviona, tenkova i artiljerije. Al s druge strane oni su zadovoljni sa 49 % i ne bi isli u nova osvajanja. Mi smo ti koji bi trebalo da ih svedemo na tih 20 % ali postavlja se pitanje ko će jurišati ? Oni koji su prognani 92-95, čisto sumnjam. Internet ratnici iza tastatura ili ko ? OS u slucaju bilo kakvih sukoba dijele se u roku 24 sata na 3 komponente. Bio bi status quo, gdje bi entitetske policije izasle na imaginarne granice entiteta. Manji entitet bi lobirao međunarodno priznanje uz pomoć pravoslavnih prijatelja. Herceg Bosna bi ozivjela na teritoriji gdje je hdz suveren. Mi bi kao 92 bili dezorjentirani, heljp Bosnia govorili. Pojedinci bi skupljali humanitarnu i vreće zlata za mog Baketa. MZ bi prekipjelo više i aminovala bi raspad BIH. I to je to, The end. Ko zadnji izađe nek ugasi svjetlo
Zašto onda pišeš da smo janje za klanje ako ne bi napadali?
Naravno da im je ovo maksimum tanki su k'o igla na mnogim pravcima zato ce Bosna i opstati.
Heljp bi bilo opet?
Kakva ti ovo prica šta ceto si koji provocira ili šta jer njima je ova prica?

I jedni i drugi da se skupe nema ih ni blizu kao nas.
Herceg-bosna s cim bi oni branili s onih 250 hiljada koje je još u državi?

I šta izašli bi na imaginarne granice i niko ništa ne bi jel?
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#5781 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by doox »

Dr Arsla wrote: 29/10/2021 09:26
90minut wrote: 29/10/2021 08:51

Danas su zreli da spadnu na 20% u roku sedmicu takva im je vojna moc
Jesu slažem se, nema Jna više, aviona, tenkova i artiljerije. Al s druge strane oni su zadovoljni sa 49 % i ne bi isli u nova osvajanja. Mi smo ti koji bi trebalo da ih svedemo na tih 20 % ali postavlja se pitanje ko će jurišati ? Oni koji su prognani 92-95, čisto sumnjam. Internet ratnici iza tastatura ili ko ? OS u slucaju bilo kakvih sukoba dijele se u roku 24 sata na 3 komponente. Bio bi status quo, gdje bi entitetske policije izasle na imaginarne granice entiteta. Manji entitet bi lobirao međunarodno priznanje uz pomoć pravoslavnih prijatelja. Herceg Bosna bi ozivjela na teritoriji gdje je hdz suveren. Mi bi kao 92 bili dezorjentirani, heljp Bosnia govorili. Pojedinci bi skupljali humanitarnu i vreće zlata za mog Baketa. MZ bi prekipjelo više i aminovala bi raspad BIH. I to je to, The end. Ko zadnji izađe nek ugasi svjetlo
Kakva HB, pa njih nema ni 10 000 za oružje, a stvarni broj je i manji, tzv. hzhb bi se riješili na jedan juriš. Niko nije dezorijentiran, ovaj put tačno bi znali gdje i kako, ne brini se ti cetalju.
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#5782 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Dr Arsla »

Haha kakav četalj, nego ste vi tastatura ratnici. Herceg Bosna da zaživi samo u Zapadnoj Hercegovini puno je to teritorije. Ti misliš da Bosnjaci zive samo u FBIH ? Šta je sa Kozarcem, Dobojem, Janjom, Zvornikom, Srebrenicom ? Hoćeš ih ti preko tastature zaštiti ? Naivni smo jer smo kao narod rascjepkani, nemamo vođe, nemamo nikakve vizije. Uspjeh je otići preko grane i sve se svelo na to.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5783 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 90minut »

Dr Arsla wrote: 29/10/2021 09:59 Haha kakav četalj, nego ste vi tastatura ratnici. Herceg Bosna da zaživi samo u Zapadnoj Hercegovini puno je to teritorije. Ti misliš da Bosnjaci zive samo u FBIH ? Šta je sa Kozarcem, Dobojem, Janjom, Zvornikom, Srebrenicom ? Hoćeš ih ti preko tastature zaštiti ? Naivni smo jer smo kao narod rascjepkani, nemamo vođe, nemamo nikakve vizije. Uspjeh je otići preko grane i sve se svelo na to.
U Rs-u živi 150 hiljada bošnjaka..

Herceg Bosna je pustinja kakav si ti lik kakav vođa pa nije srednji vijek vizija?
E moj ti imaju planovi i oružje za svaki scenario.

To što ja i ti nemamo pojma o njima je druga stvar znaces sve u pravo vrijeme.
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#5784 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by doox »

Dr Arsla wrote: 29/10/2021 09:59 Haha kakav četalj, nego ste vi tastatura ratnici. Herceg Bosna da zaživi samo u Zapadnoj Hercegovini puno je to teritorije. Ti misliš da Bosnjaci zive samo u FBIH ? Šta je sa Kozarcem, Dobojem, Janjom, Zvornikom, Srebrenicom ? Hoćeš ih ti preko tastature zaštiti ? Naivni smo jer smo kao narod rascjepkani, nemamo vođe, nemamo nikakve vizije. Uspjeh je otići preko grane i sve se svelo na to.
Lupetas gluposti i siris propagandu i paniku. HB ne može ovaj put nigdje da zaživi jer sve pada, prošli put ih je muftija zagrebački spasio sa torbom para i ono sranje u grabovici što su napravili zukini zlocinci, a sve s ciljem da se prekine akcija oslobadanja. Kakava vizija i voda, lupetas gluposti i pokusavas paniciti ovde, ti se pakuj pa put pod noge, takvih je bilo i 91., bolje da niste ovde. Mi imamo više nego 91, a tada nismo imali ništa, a oni imaju puno manje.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5785 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 90minut »

doox wrote: 29/10/2021 10:13
Dr Arsla wrote: 29/10/2021 09:59 Haha kakav četalj, nego ste vi tastatura ratnici. Herceg Bosna da zaživi samo u Zapadnoj Hercegovini puno je to teritorije. Ti misliš da Bosnjaci zive samo u FBIH ? Šta je sa Kozarcem, Dobojem, Janjom, Zvornikom, Srebrenicom ? Hoćeš ih ti preko tastature zaštiti ? Naivni smo jer smo kao narod rascjepkani, nemamo vođe, nemamo nikakve vizije. Uspjeh je otići preko grane i sve se svelo na to.
Lupetas gluposti i siris propagandu i paniku. HB ne može ovaj put nigdje da zaživi jer sve pada, prošli put ih je muftija zagrebački spasio sa torbom para i ono sranje u grabovici što su napravili zukini zlocinci, a sve s ciljem da se prekine akcija oslobadanja. Kakava vizija i voda, lupetas gluposti i pokusavas paniciti ovde, ti se pakuj pa put pod noge, takvih je bilo i 91., bolje da niste ovde. Mi imamo više nego 91, a tada nismo imali ništa, a oni imaju puno manje.
Dovoljno samo brojke vidjeti i da smo prakticno na 55%ukupnog stanovništva.
Ono kaže ti 49%, a granica na dobrinji.. :lol:
Ne kažem ja da smo mi sila koja može sve osloboditi realno i historijski nismo bili jaki na cijelom području, al' kažem da smo i više nego dovoljno jaki da ih s 49% svedemo na 20do25% i to " bez problema ".
User avatar
Peacean
Posts: 2410
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#5786 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Peacean »

Vojne snage na stranu, ja mislim da glavni razlog zbog kojeg ne može biti rata je ekonomske prirode. Jugoslavija je bila relativno izolovana država tako da njenim raspadom njene republike nisu imale puno da izgube sankcijama na teritorijalno osvajanje a mogli su dosta dobiti. Danas je kompletna ekonomija u regionu zavisna od Evropske unije i bilo kakva otcijepljenja ili teritorijalna proširenja bi dovele do žestokih sankcija koji bi dovele do ekonomskog kraha umiješanih. Radikala je uvijek bilo i biće ali koliko god lajali neće biti nikakvih organizovanih pokreta zato što su svi svijesni da šta god da dobiju izgubiće neuporedivo više.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5787 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 90minut »

Peacean wrote: 29/10/2021 10:34 Vojne snage na stranu, ja mislim da glavni razlog zbog kojeg ne može biti rata je ekonomske prirode. Jugoslavija je bila relativno izolovana država tako da njenim raspadom njene republike nisu imale puno da izgube sankcijama na teritorijalno osvajanje a mogli su dosta dobiti. Danas je kompletna ekonomija u regionu zavisna od Evropske unije i bilo kakva otcijepljenja ili teritorijalna proširenja bi dovele do žestokih sankcija koji bi dovele do ekonomskog kraha umiješanih. Radikala je uvijek bilo i biće ali koliko god lajali neće biti nikakvih organizovanih pokreta zato što su svi svijesni da šta god da dobiju izgubiće neuporedivo više.
A zamisli tek izbjeglice na njihovim vratima u brojkama od par stotina hiljada ili da rizikuju strance koji bi došli ovdje da se bore..
Nerealan scenario malo je reci puškaranje i neko možda, al' rat koji bi trajao godinu, dvije...

'ebote koji je kolaps s hranom bio na pocetku korone.. :lol:
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#5788 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Dr Arsla »

90minut wrote: 29/10/2021 10:21
doox wrote: 29/10/2021 10:13

Lupetas gluposti i siris propagandu i paniku. HB ne može ovaj put nigdje da zaživi jer sve pada, prošli put ih je muftija zagrebački spasio sa torbom para i ono sranje u grabovici što su napravili zukini zlocinci, a sve s ciljem da se prekine akcija oslobadanja. Kakava vizija i voda, lupetas gluposti i pokusavas paniciti ovde, ti se pakuj pa put pod noge, takvih je bilo i 91., bolje da niste ovde. Mi imamo više nego 91, a tada nismo imali ništa, a oni imaju puno manje.
Dovoljno samo brojke vidjeti i da smo prakticno na 55%ukupnog stanovništva.
Ono kaže ti 49%, a granica na dobrinji.. :lol:
Ne kažem ja da smo mi sila koja može sve osloboditi realno i historijski nismo bili jaki na cijelom području, al' kažem da smo i više nego dovoljno jaki da ih s 49% svedemo na 20do25% i to " bez problema ".
Stoji to da nas ima 55 % i da smo bogdom pametni kao Albanci na Kosovu, da ih demografski porazimo. Nek nije srednji vijek al fakat je da Bošnjaci nemaju lidera koji je sposoban. Riđobradi do podne izjavljuje da ide u Bg a popodne kaže da ne ide.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5789 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 90minut »

Dr Arsla wrote: 29/10/2021 11:01
90minut wrote: 29/10/2021 10:21

Dovoljno samo brojke vidjeti i da smo prakticno na 55%ukupnog stanovništva.
Ono kaže ti 49%, a granica na dobrinji.. :lol:
Ne kažem ja da smo mi sila koja može sve osloboditi realno i historijski nismo bili jaki na cijelom području, al' kažem da smo i više nego dovoljno jaki da ih s 49% svedemo na 20do25% i to " bez problema ".
Stoji to da nas ima 55 % i da smo bogdom pametni kao Albanci na Kosovu, da ih demografski porazimo. Nek nije srednji vijek al fakat je da Bošnjaci nemaju lidera koji je sposoban. Riđobradi do podne izjavljuje da ide u Bg a popodne kaže da ne ide.
Vidiš iz posta u post pišeš stvari koje veze nemaju s mozgom, na Kosovu je bolan 1.5% srba jesi li svjestan toga?

Riđobradi se ne bi borio kao što se nije ni tad borio jebo njega i slicne njemu ovo su neke druge stvari i stanje na terenu.
Samo eto mnogo je razloga što ga nece biti što ne znaci da ne postoje planovi i naoruzanje nagomilano u slucaju rata.
A u tom aspektu samo napredujemo.
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#5790 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Dr Arsla »

90minut wrote: 29/10/2021 11:11
Dr Arsla wrote: 29/10/2021 11:01
Stoji to da nas ima 55 % i da smo bogdom pametni kao Albanci na Kosovu, da ih demografski porazimo. Nek nije srednji vijek al fakat je da Bošnjaci nemaju lidera koji je sposoban. Riđobradi do podne izjavljuje da ide u Bg a popodne kaže da ne ide.
Vidiš iz posta u post pišeš stvari koje veze nemaju s mozgom, na Kosovu je bolan 1.5% srba jesi li svjestan toga?

Riđobradi se ne bi borio kao što se nije ni tad borio jebo njega i slicne njemu ovo su neke druge stvari i stanje na terenu.
Samo eto mnogo je razloga što ga nece biti što ne znaci da ne postoje planovi i naoruzanje nagomilano u slucaju rata.
A u tom aspektu samo napredujemo.
Sad vidim da si maloljetnik i da ne poznajes historiju. Pa bolan pametan bio kako su Srbi spali na 1,5 % na Kosovu ? Albanci ih unistili demografski za 70 godina rađajući po 10 djece. Al zelen si ti da to skontas. Da ne trolamo vise. Budi i dalje ubjeđen da je sve OK i da će nas naše vođe zastititi kao i 92. Lijepi snovi
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5791 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 90minut »

Dr Arsla wrote: 29/10/2021 15:35
90minut wrote: 29/10/2021 11:11

Vidiš iz posta u post pišeš stvari koje veze nemaju s mozgom, na Kosovu je bolan 1.5% srba jesi li svjestan toga?

Riđobradi se ne bi borio kao što se nije ni tad borio jebo njega i slicne njemu ovo su neke druge stvari i stanje na terenu.
Samo eto mnogo je razloga što ga nece biti što ne znaci da ne postoje planovi i naoruzanje nagomilano u slucaju rata.
A u tom aspektu samo napredujemo.
Sad vidim da si maloljetnik i da ne poznajes historiju. Pa bolan pametan bio kako su Srbi spali na 1,5 % na Kosovu ? Albanci ih unistili demografski za 70 godina rađajući po 10 djece. Al zelen si ti da to skontas. Da ne trolamo vise. Budi i dalje ubjeđen da je sve OK i da će nas naše vođe zastititi kao i 92. Lijepi snovi

Kontradiktoran si i ne znaš šta pišeš prvo pišeš da su srbi zadovoljni i da nece nikoga napadati sad si odjednom došao do 92 godine kad nismo imali skoro ništa od oruzja i upoređuješ s današnjom situacijom prvo što danas cinis 55% stanovništva drugo što imaš bog zna koliko puta više oruzja nego tad.
Ti si baš lud ako misliš da danas nemaju razrađeni planovi u slucaju tog imaginarnog otcjepljenja koje je na terenu neizvodivo.

Bojiš li se zaspati?
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#5793 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Dr Arsla »

90minut wrote: 29/10/2021 15:41
Dr Arsla wrote: 29/10/2021 15:35
Sad vidim da si maloljetnik i da ne poznajes historiju. Pa bolan pametan bio kako su Srbi spali na 1,5 % na Kosovu ? Albanci ih unistili demografski za 70 godina rađajući po 10 djece. Al zelen si ti da to skontas. Da ne trolamo vise. Budi i dalje ubjeđen da je sve OK i da će nas naše vođe zastititi kao i 92. Lijepi snovi

Kontradiktoran si i ne znaš šta pišeš prvo pišeš da su srbi zadovoljni i da nece nikoga napadati sad si odjednom došao do 92 godine kad nismo imali skoro ništa od oruzja i upoređuješ s današnjom situacijom prvo što danas cinis 55% stanovništva drugo što imaš bog zna koliko puta više oruzja nego tad.
Ti si baš lud ako misliš da danas nemaju razrađeni planovi u slucaju tog imaginarnog otcjepljenja koje je na terenu neizvodivo.

Bojiš li se zaspati?
Jesi ti toliko glup ili se pravis ? Srbi su uz pomoć Jna jurisali 92-95 osvajajući bošnjačku teritoriju. Sad imaju 49 % teritorije, izvrsnu vlast, mup itd. Šta ako ostvare prijetnje i proglase nezavisnost ? Hoćeš ti jurišati na Doboj, BL, Pale, Trebinje itd. Čitavo vrijeme ukazujem na letargiju probosanskih snaga. Bilo bi, nije to moj rat, idem u De itd. Srbi na to računaju. Za 30 godina izumrijet će Bošnjaci rođeni na teritoriji sadasnje PC. Njihova djeca rođena u FBIH ili ino nemaju nikakve empatije prema tom dijelu BIH. Ono malo povratnika uglavnom je starija populacija koje za 30 god više neće biti. Ali za tebe je to viša matematika. I dalje ratuj preko tastature i snivaj snove kako smo bezbjedni
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5794 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 90minut »

Dr Arsla wrote: 29/10/2021 16:03
90minut wrote: 29/10/2021 15:41


Kontradiktoran si i ne znaš šta pišeš prvo pišeš da su srbi zadovoljni i da nece nikoga napadati sad si odjednom došao do 92 godine kad nismo imali skoro ništa od oruzja i upoređuješ s današnjom situacijom prvo što danas cinis 55% stanovništva drugo što imaš bog zna koliko puta više oruzja nego tad.
Ti si baš lud ako misliš da danas nemaju razrađeni planovi u slucaju tog imaginarnog otcjepljenja koje je na terenu neizvodivo.

Bojiš li se zaspati?
Jesi ti toliko glup ili se pravis ? Srbi su uz pomoć Jna jurisali 92-95 osvajajući bošnjačku teritoriju. Sad imaju 49 % teritorije, izvrsnu vlast, mup itd. Šta ako ostvare prijetnje i proglase nezavisnost ? Hoćeš ti jurišati na Doboj, BL, Pale, Trebinje itd. Čitavo vrijeme ukazujem na letargiju probosanskih snaga. Bilo bi, nije to moj rat, idem u De itd. Srbi na to računaju. Za 30 godina izumrijet će Bošnjaci rođeni na teritoriji sadasnje PC. Njihova djeca rođena u FBIH ili ino nemaju nikakve empatije prema tom dijelu BIH. Ono malo povratnika uglavnom je starija populacija koje za 30 god više neće biti. Ali za tebe je to viša matematika. I dalje ratuj preko tastature i snivaj snove kako smo bezbjedni
Znaš li koliko više policije ima u federaciji?
Hocu jurisacu i ja i još barem 300 hiljada drugih poput mene ostalo ostavljam prostor za takve poput tebe koji ce se ispaliti..


A reci mi šta ce uraditi u Brckom ili kako misle držati " granicu " na dobrinji?

Ti si uvjeren jel tako dođe njih 10 s dugim cijevima i sve ok niko ništa?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#5795 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by llull »

Sta bi sa onim autobusima specijalaca sto su presli u BIH u Zvorniku? Jesu li se vratili ili ne daj boze da ih nije Lukac zaposlio?
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#5796 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Guadalajara »

Image

za urbanizam Općine Novi Grad izdala je upotrebnu dozvolu te je otvaranje prvog civilnog sportskog strelišta u Kantonu Sarajevo planirano za narednu sedmicu.

Potvrdio je to Semir Efendić, načelnik Općine Novi Grad, objasnivši da su završeni radovi na hortikulturi i pristupnoj saobraćajnici.

Općina Novi Grad Sarajevo 2019. godine započela je izgradnju sportskog strelišta na brdu Žuč, mjestu odbrane Sarajeva tokom agresije na BiH.

Strelište se gradi na lokalitetu između Doma oslobodilaca i Golog brda.

Na njemu će moći vježbati svi oni koji posjeduju odobrenje za vatreno oružje, ali i policijske i zaštitarske agencije, kao i streljački klubovi.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /211029083
GOLDZEN
Posts: 978
Joined: 22/07/2020 19:27

#5797 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

M249(?) OS BiH. Slika sa kanala Army House

Image
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#5798 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Guadalajara »

Ja sam ih vidio na onim slikama sa poligona u Glamoču. Od kad je ta slika? Moguće da su amerikanci nešto ostavili. :D
GOLDZEN
Posts: 978
Joined: 22/07/2020 19:27

#5799 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

Guadalajara wrote: 29/10/2021 22:46 Ja sam ih vidio na onim slikama sa poligona u Glamoču. Od kad je ta slika? Moguće da su amerikanci nešto ostavili. :D
Pred-pandemijska vjerovatno. Kupljene 2019. godine.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#5800 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Guadalajara »

GOLDZEN wrote: 29/10/2021 23:53
Guadalajara wrote: 29/10/2021 22:46 Ja sam ih vidio na onim slikama sa poligona u Glamoču. Od kad je ta slika? Moguće da su amerikanci nešto ostavili. :D
Pred-pandemijska vjerovatno. Kupljene 2019. godine.
Ma ja novije nešto. Sad da li su kupljene ne znam. Prije će biti da je donacija. :D
Post Reply