Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#5601 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, strelište „Paša Bunar“ Tuzla, Oklopni bataljon/brTP
Kvalifikacijsko bojevo gađanje iz automatske puške M16A1 i mitraljeza M84
Image

Image

Image

Image
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#5602 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, kasarna i aerodrom "Dubrave
Primjena procedura taktičke prve pomoći NATO-a i vojske SAD-a.
Image

Image

Image


Image

Image

Image
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5603 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by deogest »

Jadna li je vojska ta nasa, isti je to qurac ko i granicna, 20-30k za posao ti treba. Zato primaju totalno nespremne. Lik iz Legije stranaca odbijan 4 puta, pored njega covjek s trbusinom prosao. Stavili mu da je imao najvise sklekova. :lol:
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#5604 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Tako mlad, a već prošao legiju stranaca, uspio da odradi obaveznu rotaciju, uspio i da ih napusti i da dođe da se prijavi u OS BiH, 4 puta. Bravo. :pisnuo:
Jes vidio šta su ti naše oružane snage, brale, ljudi ostavljaju legiju da bi se tu zaposlili. Budalaš, mogao je pare što je zaradio u legiji (bar 20000 BAM-a) dati našim pa da ga prime, ne bi se morao mučiti sa sklekovima i prijemom. :P
Last edited by archi_a on 24/09/2021 14:33, edited 1 time in total.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5605 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by deogest »

archi_a wrote: 24/09/2021 14:27 Tako mlad, a već prošao legiju stranaca, uspio da odradi obaveznu rotaciju, uspio i da ih napusti i da dođe da se prijavi u OS BiH, 4 puta. Bravo. :pisnuo:
Lik je 90 godiste. Ostavili ga roditelji jos kod malog, bio dosta beskucnik, kod djeda zivio, onda dedo umro i sam ostao, po domovima. Bio punoljetan, prijavio se i otisao u ranim dvadesetim, nije puno bio u Legiji, ali je sve prosao, samo kad je trebao ubijati, nije htio. Vratio se i da, 4 puta pokusavao.

Ako zelis, dobit ces fejs, i javi se liku, imas i slike da ti posalje ako ne vjerujes.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#5606 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Dobro sve je tako. Jadne su naše OS BiH, nisu ga primile, nije imao štelu. Sve će se raspast. :roll:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5607 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by deogest »

archi_a wrote: 24/09/2021 14:34 Dobro sve je tako. Jadne su naše OS BiH, nisu ga primile, nije imao štelu. Sve će se raspast. :roll:
Mirhad se zove, nadjes ga lako na fejsu, eto. Ne kazem, ali da je jadno, jeste. Ljudi placaju ovdje da bi radili boktevidio. Blago tebi s tim razmisljanjem. Natreskaj jos smajlova, mozda uvjeris nekog da si pametan sa tim pokusajima sarkazma.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#5608 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Ja jesam pametan. Blago tebi na takvoj komunikaciji. "Konstruktivac". Jeste, dugo si to tajio u sebi, to saznanje, razmišljao dal da podijeliš sa nama tu nepravdu. I jednostavno nisi više mogao da izdržiš morao si da napišeš. Bravo :wink:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5609 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by deogest »

archi_a wrote: 24/09/2021 14:39 Ja jesam pametan. Blago tebi na takvoj komunikaciji. "Konstruktivac". Jeste, dugo si to tajio u sebi, to saznanje, razmišljao dal da podijeliš sa nama tu nepravdu. I jednostavno nisi više mogao da izdržiš morao si da na napišeš. Bravo :wink:
Image

Eto mu cover slike, lako ga nadjes i sve provjeris. To samo potvrdjuje koliko je jadna ova kvazidrzava.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#5610 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Jeste, evo stojim i aplaudiram ti.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5611 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by deogest »

archi_a wrote: 24/09/2021 14:40 Jeste, evo stojim i aplaudiram ti.
Pa ti si vjerovatno uhljeb ili ti je babo iskes'o pare, pa ti je legalan pokusaj javljanja na konkurs mlade osobe, cudna stvar. Takve SDA i HDZ mrzi svakako. Nepodobne i pametne.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#5612 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Da, vjerovatno. :-)
U kojem li si ti sektoru? Jesi bar tamo sredio stanje, da nam ne propadne sve, boriš li se za boljitak?
Mislim da nema svrhe dalje. "konstruktivac"
Maliodmene
Posts: 2147
Joined: 10/01/2020 13:36

#5613 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Maliodmene »

archi_a wrote: 24/09/2021 14:47 Da, vjerovatno. :-)
U kojem li si ti sektoru? Jesi bar tamo sredio stanje, da nam ne propadne sve, boriš li se za boljitak?
Mislim da nema svrhe dalje. "konstruktivac"
A sto napadas lika? Ne kontam, sta si ti ovde, neki dezurni advokat? Tvoj forum ili sta?
Pusti covjeka nek iznese svoje misljenje, covjek ti da i dokaze i opet ga bez ikakvog razloga napadas.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#5614 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Hajde skrolaj malo, samo 4 zadnja posta... Ja njega napadam?!? :-)
Šta je ovo, neka druga dimenzija?
"Pustiti nekoga da iznese svoje mišljenje?!?" Iznio on, iznio ja. On o mojoj pameti, ja o njegovoj ne! I ja napadam? I treba dalje razgovarati sa vama?
Apsurdno je koliko se nakoilo mrzitelja svega što je BiH, to je čudo jedno.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5615 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

deogest wrote: 24/09/2021 14:33
archi_a wrote: 24/09/2021 14:27 Tako mlad, a već prošao legiju stranaca, uspio da odradi obaveznu rotaciju, uspio i da ih napusti i da dođe da se prijavi u OS BiH, 4 puta. Bravo. :pisnuo:
Lik je 90 godiste. Ostavili ga roditelji jos kod malog, bio dosta beskucnik, kod djeda zivio, onda dedo umro i sam ostao, po domovima. Bio punoljetan, prijavio se i otisao u ranim dvadesetim, nije puno bio u Legiji, ali je sve prosao, samo kad je trebao ubijati, nije htio. Vratio se i da, 4 puta pokusavao.

Ako zelis, dobit ces fejs, i javi se liku, imas i slike da ti posalje ako ne vjerujes.
:-)
Pa koji ce qurac u vojsci onda?
Maliodmene
Posts: 2147
Joined: 10/01/2020 13:36

#5616 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Maliodmene »

archi_a wrote: 24/09/2021 14:52 Hajde skrolaj malo, samo 4 zadnja posta... Ja njega napadam?!? :-)
Šta je ovo, neka druga dimenzija?
"Pustiti nekoga da iznese svoje mišljenje?!?" Iznio on, iznio ja. On o mojoj pameti, ja o njegovoj ne! I ja napadam? I treba dalje razgovarati sa vama?
Apsurdno je koliko se nakoilo mrzitelja svega što je BiH, to je čudo jedno.
Tvoj nacin odgovaranja prema njemu nije bio uopste lijep. Cinjenica je da je mito uvucen u sve pore drustva u nasoj drzavi, a ne vidim da je momak napisao bilo sta protiv drzave.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5617 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by deogest »

General War wrote: 24/09/2021 14:57
deogest wrote: 24/09/2021 14:33

Lik je 90 godiste. Ostavili ga roditelji jos kod malog, bio dosta beskucnik, kod djeda zivio, onda dedo umro i sam ostao, po domovima. Bio punoljetan, prijavio se i otisao u ranim dvadesetim, nije puno bio u Legiji, ali je sve prosao, samo kad je trebao ubijati, nije htio. Vratio se i da, 4 puta pokusavao.

Ako zelis, dobit ces fejs, i javi se liku, imas i slike da ti posalje ako ne vjerujes.
:-)
Pa koji ce qurac u vojsci onda?
Djecu nije mogao ubijati jednostavno, otisao je da se spasi, jer primaju ljude koji nemaju sta izgubiti, onu najgoru olos, kao sto se i zna. Stekao je iskustvo kao malo ko u Francuskoj, slali su ih po svijetu, to je druga vojska Francuske.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#5618 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Maliodmene wrote: 24/09/2021 14:59
archi_a wrote: 24/09/2021 14:52 Hajde skrolaj malo, samo 4 zadnja posta... Ja njega napadam?!? :-)
Šta je ovo, neka druga dimenzija?
"Pustiti nekoga da iznese svoje mišljenje?!?" Iznio on, iznio ja. On o mojoj pameti, ja o njegovoj ne! I ja napadam? I treba dalje razgovarati sa vama?
Apsurdno je koliko se nakoilo mrzitelja svega što je BiH, to je čudo jedno.
Tvoj nacin odgovaranja prema njemu nije bio uopste lijep. Cinjenica je da je mito uvucen u sve pore drustva u nasoj drzavi, a ne vidim da je momak napisao bilo sta protiv drzave.
Ni meni nije lijep početak rečenica:"jadna je ovo vojska, jadna je ovo država"! Šta hoćeš ti, ko si ti? Neka "moralna veličina", branitelj ugroženih. Pun mi vas je..... Pogrešno si majstore startao sa mnom. Mislim da nemamo o čemu više ti i ja.
Last edited by archi_a on 24/09/2021 15:03, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5619 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

deogest wrote: 24/09/2021 14:59
General War wrote: 24/09/2021 14:57
:-)
Pa koji ce qurac u vojsci onda?
Djecu nije mogao ubijati jednostavno, otisao je da se spasi, jer primaju ljude koji nemaju sta izgubiti, onu najgoru olos, kao sto se i zna. Stekao je iskustvo kao malo ko u Francuskoj, slali su ih po svijetu, to je druga vojska Francuske.
Kakvu ba djecu? Koga god da uzmu podpadaju pod francuske zakone i obicaje rata..ubijes dijete ili civila..ides na sud. suplja prica. Ako sta vojska nije to je humanitaran organizacija za zbrinjavanje socijalnih slucajeva,.
Last edited by General War on 24/09/2021 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5620 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by deogest »

archi_a wrote: 24/09/2021 15:02
Maliodmene wrote: 24/09/2021 14:59

Tvoj nacin odgovaranja prema njemu nije bio uopste lijep. Cinjenica je da je mito uvucen u sve pore drustva u nasoj drzavi, a ne vidim da je momak napisao bilo sta protiv drzave.
Ni meni nije lijep početak rečenica:"jadna je ovo vojska, jadna je ovo država"! Šta hoćeš ti, ko si ti? Neka "moralna veličina", branitelj ugroženih. Pun mi vas je..... Mislim da nemamo o čemu više ti i ja.
Pa ne govorim ja to samo, to svi znaju. Korupcija je u svakoj pori ove zemlje, ti ko da si Zahiragic pa da spinujes i prosipas neku suplju moralnu pricu. Vjerovatno su te primili u vojsku, babo iskesao pare i sad ovdje glumi postenje.

Cuj mrzitelj BIH. :lol:

@General War, naravno da se o tome tamo javno ne prica, ne mozes krsit obicaje rata, ali imaju tajne misije, i za sve one najgore zadatke salju prvo njih.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5621 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

deogest wrote: 24/09/2021 15:04
archi_a wrote: 24/09/2021 15:02
Ni meni nije lijep početak rečenica:"jadna je ovo vojska, jadna je ovo država"! Šta hoćeš ti, ko si ti? Neka "moralna veličina", branitelj ugroženih. Pun mi vas je..... Mislim da nemamo o čemu više ti i ja.
Pa ne govorim ja to samo, to svi znaju. Korupcija je u svakoj pori ove zemlje, ti ko da si Zahiragic pa da spinujes i prosipas neku suplju moralnu pricu. Vjerovatno su te primili u vojsku, babo iskesao pare i sad ovdje glumi postenje.

Cuj mrzitelj BIH. :lol:

@General War, naravno da se o tome tamo javno ne prica, ne mozes krsit obicaje rata, ali imaju tajne misije, i za sve one najgore zadatke salju prvo njih.
Jos manje se javno prica da za neke nije vojna sluzba, pa ce izmisliti milion razloga zasto je otisao ili napenaljen iz vojske...vala cudna mi je ta misija tajna gdje djecu ides ubijati..prije ce biti alkohol, droga, nedisciplina...
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5622 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by deogest »

General War wrote: 24/09/2021 15:07
deogest wrote: 24/09/2021 15:04

Pa ne govorim ja to samo, to svi znaju. Korupcija je u svakoj pori ove zemlje, ti ko da si Zahiragic pa da spinujes i prosipas neku suplju moralnu pricu. Vjerovatno su te primili u vojsku, babo iskesao pare i sad ovdje glumi postenje.

Cuj mrzitelj BIH. :lol:

@General War, naravno da se o tome tamo javno ne prica, ne mozes krsit obicaje rata, ali imaju tajne misije, i za sve one najgore zadatke salju prvo njih.
Jos manje se javno prica da za neke nije vojna sluzba, pa ce izmisliti milion razloga zasto je otisao ili napenaljen iz vojske...vala cudna mi je ta misija tajna gdje djecu ides ubijati..prije ce biti alkohol, droga, nedisciplina...
Moguce da je slagao, ako on laze, lazem i ja, ne znam. Uglavnom je istina da je bio tamo, ne malo vremena, da se vratio i 4 puta aplicirao, da kao legionar mora maksimalno biti spreman, inace nikad ne bi ni upao tamo. A ovdje nije. I nije on jedini slucaj, rijec je o generalnom problemu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5623 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

deogest wrote: 24/09/2021 15:09
General War wrote: 24/09/2021 15:07
Jos manje se javno prica da za neke nije vojna sluzba, pa ce izmisliti milion razloga zasto je otisao ili napenaljen iz vojske...vala cudna mi je ta misija tajna gdje djecu ides ubijati..prije ce biti alkohol, droga, nedisciplina...
Moguce da je slagao, ako on laze, lazem i ja, ne znam. Uglavnom je istina da je bio tamo, ne malo vremena, da se vratio i 4 puta aplicirao, da kao legionar mora maksimalno biti spreman, inace nikad ne bi ni upao tamo. A ovdje nije. I nije on jedini slucaj, rijec je o generalnom problemu.
Sve to vjerujem, ali bas ne vjerujem u tu pricu da je napustio legiju zato sto ubijaju djecu ili na taj fazon...meni se vise cini da ima problem sa nalazima u krvi ili mokraci...iz ovoga sto sam ja vidio kod drugih a imaju slicnu pricu...
GOLDZEN
Posts: 977
Joined: 22/07/2020 19:27

#5625 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

Jos nisu nista postavili na ova vozila.

Mada moram se malo nasaliti na racun naseg naroda. Jucer u preletu 4 Huey-a i odmah panika sta se desava. Danas vidjeli par HMMWV-a i odmah panika sta se desava. Ja ne znam ili ovaj narod pati od kolektivnog PTSD-a ili novinari izmisljaju ove "brojne upite gradjana".
Post Reply