Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#3351 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by asker »

vjeshalica wrote:
asker wrote:Ovaj jos nije banovan?
Pljuje po svemu lafo on neka relevantna marka da bezveznim upadicama kvari temu te jel zvijezda jel ovo ili je ono
Kao da je sustinski relevantno to,kad relevantnije stvari imaju da budu priorritet od ikonografije

Ne govorim o tome, nazvao je @155mm konjem. Ja sam za manje napisano njemu kopao ugalj u Banovicima.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3352 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by славянин »

Image
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#3353 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by PM72 »

Helem,bošnje nose pleh na kapi da ne vrijeđaju komsije a hrvati šahovnicu.



.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3354 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by славянин »

PM72 wrote:Helem,bošnje nose pleh na kapi da ne vrijeđaju komsije a hrvati šahovnicu.



.
Mislim da bi opcija ovog novog drzavnog grba bila najrealnija i najbolje rjesenje.Zasto ? Pa time podrzavas drzavu a ne torujes se (makar u tome :D ) ... ebg dje god mozes uradi sta za BiH jel ? Neka oni nose sahovnice ali mislim da se pro-BiH elementi upravo trebaju orjentisati na BiH drzavu 3 naroda kako je i zamisljena da nas sve definise.Ratna zastava (ljiljani) je de facto okarakterisana kao zastava jednog naroda - ajmo sada dati ovoj zajednickoj vaznost - politika ako oni jedu g*vna ne moramo i mi.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#3355 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by vjeshalica »

PM72 wrote:Helem,bošnje nose pleh na kapi da ne vrijeđaju komsije a hrvati šahovnicu.



.
to nije pleh vec zvijezda unutrasnjih poslova
to ne vrijedja nikoga niti neko treba da nekoga vrijedja i radi protiv pravila
ne pozivaj bezveze na gluposti i gazenje pravila zarad 90tih i svoje histericne patetike
osim toga mup nije izmislio te oznake vec neko drugi,a sto ih stavljaju tamo gdje ne treba to je druga prica,ovo govorim za sahovnice
prije je bio grb sa sahovnicom,ljiljanom i jos nesto ne sjecam se pa je proglasen neustavnim i vise se ne koristi
sad koriste grbove kantona koji su ocito (neki) neustavni
pojedinci bi samo ratovali i živjeli u 90tim,a policija šarenija nikad nije bila
jel to pravilo službe? nije i nece biti,u RSu se zna sta je komplet uniforma,nema sarenila i nosanja ovoga i onoga bezveze
u federaciji druga prica u svm kantonima neko sarenilo
nekadasnja mislicija,to se nije smjelo tako suglupo oblaciti i izlaziti vani,danas je druga prica
koncept uniforme je čisti interes,a neki jos uvijek nisu skinuli donirane haljine stare po 10 godina koje nikakvog standarda nemaju :run:
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#3356 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by PM72 »

славянин wrote:
PM72 wrote:Helem,bošnje nose pleh na kapi da ne vrijeđaju komsije a hrvati šahovnicu.



.
Mislim da bi opcija ovog novog drzavnog grba bila najrealnija i najbolje rjesenje.Zasto ? Pa time podrzavas drzavu a ne torujes se (makar u tome :D ) ... ebg dje god mozes uradi sta za BiH jel ? Neka oni nose sahovnice ali mislim da se pro-BiH elementi upravo trebaju orjentisati na BiH drzavu 3 naroda kako je i zamisljena da nas sve definise.Ratna zastava (ljiljani) je de facto okarakterisana kao zastava jednog naroda - ajmo sada dati ovoj zajednickoj vaznost - politika ako oni jedu g*vna ne moramo i mi.
slazem se
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#3357 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, kasarna Rajlovac

M1152 HMMWV

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

44 u operativnoj upotrebi u OS BiH. Isporuka još 16 vozila naredne godine.
User avatar
512MB
Posts: 10506
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#3359 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 512MB »

Svakakve igracke se mogu na ove Humere nakacit..
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3360 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by славянин »

U hadzicima,travniku bi mogli da izvrse ojacanje oklopa:
Image
Image

I eto finog projekta + dobjes odlicna vozila :)
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#3361 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Direkcija za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine, operativni centar DKPT-a

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Implementacijom projekta uspostave video nadzora i sistema radio veze, Direkcija je dobila najopremljeni i najfunkcionalniji Operativni centar ne samo u Bosni i Hercegovini, već u regiji i šire.

Direktor Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH Mirsad Vilić izjavio je da su prva policijska agencija u BiH koja je uspostavila digitalni sistem radio veze.
"Zahvaljujući digitalnom sistemu veze uspostavili smo radio komunikaciju koja zadovoljava sve potrebe Direkcije, razmjene informacija podataka o svim sigurnosno interesantnim dešavanjima 24 sata na dan, što direktno doprinosi efikasnijem radu Direkcije, kao i boljoj komunikaciji, koordinaciji i saradnji Direkcije sa ostalim policijskim agencijama u BiH", rekao je Vilić.

"Imamo više od 100 objekata koje pokrivamo u BiH uključujući Banjaluku, Tuzlu, Mostar, Sarajevo i Srebrenicu kao i putne komunikacije", rekao je Vilić, ističući da je sistem potpuno uvezan i funkcionalan.
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#3362 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Image

Image

Image

Ovo je sa jutrošnje primopredaje novih, novcatih vozila, izašlih tek iz fabrike. I doći će ih još u sljedećoj isporuci. Kao i helikopteri. Dva, pa još više, pa još transportnih vozila raznih namjena, pa još opreme, digitalne, kodirane, pa opreme za nadzor, snimanje, obradu podataka.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3363 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by insomnia78 »

Sadako Ogata.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3364 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Sadako Ogata.
Pa neka kako god , i kada je sadaka ne mozes birati (vidim neki tamo na portalu pisu a sto nisu ovo ili ono poslali - tj da je sadake ali da proberu e jbg)

Da sada mi smo pametni pa angazujemo ove vamo u hadzicima pa izvrse ojacanje okopa ... pf pun pogodak - ali nazalost sumnjam da ce se to desiti.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#3367 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Guadalajara »

славянин wrote:
insomnia78 wrote:Sadako Ogata.
Pa neka kako god , i kada je sadaka ne mozes birati (vidim neki tamo na portalu pisu a sto nisu ovo ili ono poslali - tj da je sadake ali da proberu e jbg)

Da sada mi smo pametni pa angazujemo ove vamo u hadzicima pa izvrse ojacanje okopa ... pf pun pogodak - ali nazalost sumnjam da ce se to desiti.
A što bi to radili ? Bolje da se to u necijoj privatnoj firmi uradi.

Mislim da je ova firma radila na održavanje BOVa od policije, jer imaju servis velikih građevinskih mašina dizalica, kranova i slično. Negdje je bila slika sa Facebooka gdje se fino vidi BOV u hangaru.

https://www.biznisinfo.ba/preuzimanje-c ... iliona-km/
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3369 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by славянин »

Guadalajara wrote:
славянин wrote:
insomnia78 wrote:Sadako Ogata.
Pa neka kako god , i kada je sadaka ne mozes birati (vidim neki tamo na portalu pisu a sto nisu ovo ili ono poslali - tj da je sadake ali da proberu e jbg)

Da sada mi smo pametni pa angazujemo ove vamo u hadzicima pa izvrse ojacanje okopa ... pf pun pogodak - ali nazalost sumnjam da ce se to desiti.
A što bi to radili ? Bolje da se to u necijoj privatnoj firmi uradi.

Mislim da je ova firma radila na održavanje BOVa od policije, jer imaju servis velikih građevinskih mašina dizalica, kranova i slično. Negdje je bila slika sa Facebooka gdje se fino vidi BOV u hangaru.

https://www.biznisinfo.ba/preuzimanje-c ... iliona-km/
Zasto da ne, ali mislim da u hadzicima i travniku vec imaju vece kapacitete a i dobro su upoznati oko oklopnih vozila (vec su remontovali tenkove one) ..
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3370 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by The 51st State »

Valjalo bi jastrebove dobiti, u klasi ponajbolji bili. Jesmo kokuzi ali drzati se amera pa sta kane da kane, kad bude para I manje opstrukcija onda mozemo malo I pametovatI, a dotad I ovo je ekstra.
User avatar
512MB
Posts: 10506
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#3371 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 512MB »

archi_a wrote: Image
O cemu li se prica na ovim sastancima u zamracenim kancelarijama :mrgreen:


A sadaka ko sadaka, neki su atomske bombe na sadaku primili od amera. Ako se ovi Humeri i helikopteri javno daju, sta se onda ispod stola desaJe...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3372 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

.
Last edited by General War on 04/07/2019 10:27, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3373 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

General War wrote:
The 51st State wrote:Valjalo bi jastrebove dobiti, u klasi ponajbolji bili. Jesmo kokuzi ali drzati se amera pa sta kane da kane, kad bude para I manje opstrukcija onda mozemo malo I pametovatI, a dotad I ovo je ekstra.
:thumbup:
Ma citavom regionu daju i sakom i kapom, navozao sam se jastrebom, i volio bih ga vidit u bosanskim bojama, mada i hjuia bi se tesko mogao rastati, volio bi samo da ga modernizuju sto Bell radi za relativno male pare i udri.
...e sad....
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3374 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by The 51st State »

General War wrote:
General War wrote:
The 51st State wrote:Valjalo bi jastrebove dobiti, u klasi ponajbolji bili. Jesmo kokuzi ali drzati se amera pa sta kane da kane, kad bude para I manje opstrukcija onda mozemo malo I pametovatI, a dotad I ovo je ekstra.
:thumbup:
Ma citavom regionu daju i sakom i kapom, navozao sam se jastrebom, i volio bih ga vidit u bosanskim bojama, mada i hjuia bi se tesko mogao rastati, volio bi samo da ga modernizuju sto Bell radi za relativno male pare i udri.
...e sad....
ima smisla i to, to je prednost americke opreme, unedogled je mozes apgrejdovati jer ljudi imaju najjacu standardizaciju na svijetu, a ionako black hawk je unaprijedjena verzija vijetnamca, mozda negdje pola pola da bude od predvidjene flote helikoptera, svakako iskoristi ovaj support da ako je moguce unaprijediti tehnicki nivo u smislu jednostavnosti odrzavanja.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3375 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

The 51st State wrote:
General War wrote: Ma citavom regionu daju i sakom i kapom, navozao sam se jastrebom, i volio bih ga vidit u bosanskim bojama, mada i hjuia bi se tesko mogao rastati, volio bi samo da ga modernizuju sto Bell radi za relativno male pare i udri.
...e sad....
ima smisla i to, to je prednost americke opreme, unedogled je mozes apgrejdovati jer ljudi imaju najjacu standardizaciju na svijetu, a ionako black hawk je unaprijedjena verzija vijetnamca, mozda negdje pola pola da bude od predvidjene flote helikoptera, svakako iskoristi ovaj support da ako je moguce unaprijediti tehnicki nivo u smislu jednostavnosti odrzavanja.

'Mericki huey
Post Reply