Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#3002 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, Mirovna misija

Image

Image
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#3003 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, vojna vježba 2018, Republika Turska

Image

Image
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#3004 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

SPJ FUP

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#3005 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, Bjelašnica

Image
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#3011 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

I šta misliš, kome će ovo najviše naškoditi? :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3012 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by insomnia78 »

Nema to veze sa tim
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3013 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by славянин »

Spomenuo sam ja da bi pola ovih sredstava u slucaju belaja napadalo drzavu, ali archi legalista to gleda na moderan nacin - ministarstvo,pravda,ustroj... i tako
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3014 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by insomnia78 »

U najboljem slucaju pola. Ima i ona treca komponena. A legalista nek se moli da se po izbijanju sukoba ne zatekne na duznosti nedje u manjem entitetu
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#3015 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Svako svoj dio posla. :thumbup:

Image
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#3016 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 155_mm »

stvarno ne kontam cemu ovo svakodnevno otkrivanje tople vode kako ce se OS BiH raspasti u slucaju novog sukoba.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3017 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by славянин »

155_mm wrote:stvarno ne kontam cemu ovo svakodnevno otkrivanje tople vode kako ce se OS BiH raspasti u slucaju novog sukoba.
Nije zlonamjerno .. ali bolje postaviti stvari da se zna kako jeste nego sanjati da ove slike pokazuju jednu vojsku koja bi sutra branila drzavu i njen integritet... volio bih da je tako.. ali nazalost nije.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#3018 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by asker »

славянин wrote:
155_mm wrote:stvarno ne kontam cemu ovo svakodnevno otkrivanje tople vode kako ce se OS BiH raspasti u slucaju novog sukoba.
Nije zlonamjerno .. ali bolje postaviti stvari da se zna kako jeste nego sanjati da ove slike pokazuju jednu vojsku koja bi sutra branila drzavu i njen integritet... volio bih da je tako.. ali nazalost nije.
Vecina slika koje Archi postavlja je tehnika/naoruzanje koje je na teritoriji probosanskih snaga. Da se sutra desi taj scenario koji opisujes, pripadnici OS koji sanjaju secesionizam mogu izaci na kapiju i uhvatiti prvi bus ili taxi do zeljene destinacije. Nemogu povest tenk sa sobom.

Ovi za koje ti navijas bi se mogli smatrati ostecenim, sa relativno slabom startnom pozicijom u odnosu na nenadjebivu nadmoc 92.

Probosanska strana koja je imala goli kurac pocetkom 92, sad malo lakse dise. Kontas?

Ljudi su ovdje milion puta postavljali i gdje se sta nalazi, koja komponenta je na kojoj teritoriji, gdje su magacini itd. Al' dzaba, ono otkriva toplu vodu :roll:

Eto mi neznamo da ce oni "pjevaci" sa YT s 3 prsta razguliti iz OS. Big fucking deal :roll:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3019 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by славянин »

asker wrote:
Vecina slika koje Archi postavlja je tehnika/naoruzanje koje je na teritoriji probosanskih snaga. Da se sutra desi taj scenario koji opisujes, pripadnici OS koji sanjaju secesionizam mogu izaci na kapiju i uhvatiti prvi bus ili taxi do zeljene destinacije. Nemogu povest tenk sa sobom.

Ovi za koje ti navijas bi se mogli smatrati ostecenim, sa relativno slabom startnom pozicijom u odnosu na nenadjebivu nadmoc 92.

Probosanska strana koja je imala goli kurac pocetkom 92, sad malo lakse dise. Kontas?

Ljudi su ovdje milion puta postavljali i gdje se sta nalazi, koja komponenta je na kojoj teritoriji, gdje su magacini itd. Al' dzaba, ono otkriva toplu vodu :roll:

Eto mi neznamo da ce oni "pjevaci" sa YT s 3 prsta razguliti iz OS. Big fucking deal :roll:
Nema koristi... ograniceno ne kao balkon nego kao spajz od pola kvadrata.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#3020 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by asker »

славянин wrote:
asker wrote:
Vecina slika koje Archi postavlja je tehnika/naoruzanje koje je na teritoriji probosanskih snaga. Da se sutra desi taj scenario koji opisujes, pripadnici OS koji sanjaju secesionizam mogu izaci na kapiju i uhvatiti prvi bus ili taxi do zeljene destinacije. Nemogu povest tenk sa sobom.

Ovi za koje ti navijas bi se mogli smatrati ostecenim, sa relativno slabom startnom pozicijom u odnosu na nenadjebivu nadmoc 92.

Probosanska strana koja je imala goli kurac pocetkom 92, sad malo lakse dise. Kontas?

Ljudi su ovdje milion puta postavljali i gdje se sta nalazi, koja komponenta je na kojoj teritoriji, gdje su magacini itd. Al' dzaba, ono otkriva toplu vodu :roll:

Eto mi neznamo da ce oni "pjevaci" sa YT s 3 prsta razguliti iz OS. Big fucking deal :roll:
Nema koristi... ograniceno ne kao balkon nego kao spajz od pola kvadrata.

Ma lijepa lutka slatka :kiss:

:bih:
1GB
Posts: 155
Joined: 24/12/2018 10:03

#3021 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 1GB »

Malo im ovaj jednodnevni krkanluk pomuti misli, pa zaborave da im je NATO parkiran u sred drzave pred nosom, a i da Bosnje stancaju oruzje ko sibice :)
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#3022 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by 155_mm »

славянин wrote:
155_mm wrote:stvarno ne kontam cemu ovo svakodnevno otkrivanje tople vode kako ce se OS BiH raspasti u slucaju novog sukoba.
Nije zlonamjerno .. ali bolje postaviti stvari da se zna kako jeste nego sanjati da ove slike pokazuju jednu vojsku koja bi sutra branila drzavu i njen integritet... volio bih da je tako.. ali nazalost nije.
ja sam mislio da je svima jasno da ce se raspasti i nema potrebe o tome guslati svaki dan. oni koji su se interesirali kako su OS organizovane i rasporedjenje znaju da to za bosansku stranu ne predstavlja skoro nikakav problem. jer jednostavno dio koji ce ostati pod kontrolom bosanske strane nece izgubiti ni jednu vitalnu kompnentu koja bi onemogucila daljni nastavak funkcionisanje OS.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#3023 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by svjezi_ustipak »

славянин wrote:Spomenuo sam ja da bi pola ovih sredstava u slucaju belaja napadalo drzavu, ali archi legalista to gleda na moderan nacin - ministarstvo,pravda,ustroj... i tako

Archi postavlja slike Rajlovac, Dubrava, Gorazde i policije u FBiH. Kako će to ta sredstva napadati državu? Pa ne postavlja slike JNA. Vrlo je malo slika od jedinica OSRBiH stacioniranih u RS.
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#3024 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Al stvarno. :oops: Kad malo bolje pogledam i pregledam, stvarno ispada da sam više forsirao 5. Brigadu, Br TP, vojnu policiju i, kasarne, osoblje i opremu koja se nalazi na teritoriji entiteta fBiH. :lol: nije da ispada, nego stvarno jeste tako. 70-80 % svih slika koje sam ikad postavio i onih koje su padom servera izbrisane činili su bošnjaci.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#3025 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by horkesh »

archi_a wrote:Al stvarno. :oops: Kad malo bolje pogledam i pregledam, stvarno ispada da sam više forsirao 5. Brigadu, Br TP, vojnu policiju i, kasarne, osoblje i opremu koja se nalazi na teritoriji entiteta fBiH. :lol: nije da ispada, nego stvarno jeste tako. 70-80 % svih slika koje sam ikad postavio i onih koje su padom servera izbrisane činili su bošnjaci.
Svaka tebi čast na trudu i slikama.

Samo jedan mali prijedlog, ako dopuštaš - pređi na Imgur za hostanje slika.
Post Reply