Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

liyf

#10651 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by liyf »

JovicSA wrote: 10/07/2024 12:17
liyf wrote: 10/07/2024 11:02 Ja nzm koliki papak neko treba biti da se u 2024. godini vodi tom politikom eto mi smo u patikama i pantolama spasili Bosnu 1990 pa ćemo i sad. Spasio je moral i želja za domobranstvom koje danas nema, ja garantujem da je nema u većini omladine i pripadnika OSBiH.

Dok Bošnjak ne zna napraviti uniformu, Srbi prave oružje, šljemove, pancire, oklopna vozila, avione, dronove, rakete zrak-zrak, samohodne haubice.
Fočak, nemoj puno blebetati, pravi se gotovo sve to u BiH a uniforme je smiješno spominjati i nije problem u tome već u politici i talovima a to je nešto drugo.
sto posto, evo iznad Sarajeva sad proleti jedan novi dron. Zadnji put o haubici priče bilo u 2019., dron se pravi u vatrogasne svrhe. Pričamo o namjenskoj industriji Joviću.
Last edited by liyf on 10/07/2024 12:24, edited 1 time in total.
JovicSA

#10652 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by JovicSA »

Hrmpallier wrote: 08/07/2024 23:46 U nekom eventualnom budućem sukobu ne bi bilo

- Zabrane letova
- Angažmana Zapada
- Vosjka Srbie (ne RS-a) bi gruhnula iz sve snage, tako da bi odnos snaga bio znatno nepovoljniji nego devedesetih

Konstatujem stanje. Ništa više.

Ako neko misli da sam se zae.ao, neka me ispravi.

Otvoren sam za drugarsku samokritiku vlastitih ideoloških zabluda 😁
Moguće a moguće i da ne bude moguće. Sve je to hipotetički pa treba dodati da bi sipalo i po Srbiji u tom nekom 100% uključenju Srbije u hipotetički sukob u BiH. Sipalo bi što od iranskih shehida do raznih raketa i dronova što po aerodromima Srbije što po objektima visokog značaja...čak i bez Zapada. Siguran sam da ako bi desničarske vlade podržavale Srbiju a druge sigurno ne bi sjedile skrštenih ruku a trebaju samo dostaviti mali dio onoga što stiže u Ukrajinu i da Srbija dobije svoju "Ukrajinu" iz koje ne bi mogla ni tamo ni vamo. Sve je to hipotetički naravno jer je puno nepoznatih u igri.

Last edited by JovicSA on 10/07/2024 12:27, edited 2 times in total.
JovicSA

#10653 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by JovicSA »

liyf wrote: 10/07/2024 12:23
JovicSA wrote: 10/07/2024 12:17
liyf wrote: 10/07/2024 11:02 Ja nzm koliki papak neko treba biti da se u 2024. godini vodi tom politikom eto mi smo u patikama i pantolama spasili Bosnu 1990 pa ćemo i sad. Spasio je moral i želja za domobranstvom koje danas nema, ja garantujem da je nema u većini omladine i pripadnika OSBiH.

Dok Bošnjak ne zna napraviti uniformu, Srbi prave oružje, šljemove, pancire, oklopna vozila, avione, dronove, rakete zrak-zrak, samohodne haubice.
Fočak, nemoj puno blebetati, pravi se gotovo sve to u BiH a uniforme je smiješno spominjati i nije problem u tome već u politici i talovima a to je nešto drugo.
sto posto, evo iznad Sarajeva sad proleti jedan novi dron. Zadnji put o haubici priče bilo u 2019., dron se pravi u vatrogasne svrhe. Pričamo o namjenskoj industriji Jovice.
Ti si dosta prespavao, nastavi dalje spavati.
redhat

#10654 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by redhat »

Hrmpallier wrote: 08/07/2024 21:50
Iceplayer wrote: 08/07/2024 21:06
PM72 wrote: 08/07/2024 19:31

Nit je velika vojska nit strašna sila a kamoli da je ova vojska nešto dala i učinila 90-tih.
Osim što je goloruka protiv čitavog svijeta sačuvala Bosnu kad niko nije vjerovao da je to uopće moguće, ona vojska koja je sačuvala zemlju protiv JNA i UZP-a uprkos embarga čitavog zapada.
Mnogo se podcjenjuje oslobodilačka vojska, a mnogo diže vojska koja je jedino znala ubijati civile i sa brda snajperima pucati ljude koji stoje u redu za hljeb...
Molim da raščlanimo i napravimo distinkciu.

VRS je bez pomoći Srbie bila relativno bezznačajan faktor.

Srbia je od "svijeta" ( Zapada) bila držana na kratkoj uzdi. Avijacija blokirana skoro potpuno. Pravili su povremene "izlete" u BiH ( Saraevo, Srebrenica, .... ).

U nekom eventualnom budućem sukobu ne bi bilo

- Zabrane letova
- Angažmana Zapada
- Vosjka Srbie (ne RS-a) bi gruhnula iz sve snage, tako da bi odnos snaga bio znatno nepovoljniji nego devedesetih
Kako majkumu uvijek ders i vaz drže polupismeni ili nepismeni likovi - pa bolan da si samo zagora par puta pročitao vidio bi da je prevođen u Gornjem Milanovcu u SRBIJI i da se zemlja fakat zove SRBIJA a ne SRBIA......

Spasa nam nema a propali nismo, tuga
Hrmpallier

#10655 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by Hrmpallier »

redhat wrote: 10/07/2024 12:41
Iceplayer wrote: 08/07/2024 21:06

Osim što je goloruka protiv čitavog svijeta sačuvala Bosnu kad niko nije vjerovao da je to uopće moguće, ona vojska koja je sačuvala zemlju protiv JNA i UZP-a uprkos embarga čitavog zapada.
Mnogo se podcjenjuje oslobodilačka vojska, a mnogo diže vojska koja je jedino znala ubijati civile i sa brda snajperima pucati ljude koji stoje u redu za hljeb...

Srbia je od "svijeta" ( Zapada) bila držana na kratkoj uzdi. Avijacija blokirana skoro potpuno. Pravili su povremene "izlete" u BiH ( Saraevo, Srebrenica, .... ).

- Zabrane letova
- Angažmana Zapada
Kako majkumu uvijek ders i vaz drže polupismeni ili nepismeni likovi - pa bolan da si samo zagora par puta pročitao vidio bi da je prevođen u Gornjem Milanovcu u SRBIJI i da se zemlja fakat zove SRBIJA a ne SRBIA......

Eto, ja sam nepismen. Priznajem. Jesam čitao "Mirka i Slavka", ali davno je to bilo. Baš davno. Zaboravi se. Hbg.

Ama, imaš li šta reći na sadržaj mog posta, to je važno, i to je predmet interesovanja pratilaca ovog foruma, o ti pametni i knjiški ćovijeće ?
Jeste, jeste, dobro si pročitao - "ćovijeće".
Haj' sad reci da ne razumiješ šta sam rekao, pa da utisak o praznini tvog odgovora bude potpun.
redhat

#10656 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by redhat »

Hrmpallier wrote: 10/07/2024 12:52
redhat wrote: 10/07/2024 12:41

- Zabrane letova
- Angažmana Zapada

Eto, ja sam nepismen. Priznajem. Jesam čitao "Mirka i Slavka", ali davno je to bilo. Baš davno. Zaboravi se. Hbg.

Ama, imaš li šta reći na sadržaj mog posta, to je važno, i to je predmet interesovanja pratilaca ovog foruma, o ti pametni i knjiški ćovijeće ?
Jeste, jeste, dobro si pročitao - "ćovijeće".
Haj' sad reci da ne razumiješ šta sam rekao, pa da utisak o praznini tvog odgovora bude potpun.
Plitki planinski potočić u ljetnom periodu :)
atmel

#10657 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by atmel »

JovicSA wrote: 10/07/2024 12:24
Hrmpallier wrote: 08/07/2024 23:46 U nekom eventualnom budućem sukobu ne bi bilo

- Zabrane letova
- Angažmana Zapada

Moguće a moguće i da ne bude moguće. Sve je to hipotetički pa treba dodati da bi sipalo i po Srbiji u tom nekom 100% uključenju Srbije u hipotetički sukob u BiH. Sipalo bi što od iranskih shehida do raznih raketa i dronova što po aerodromima Srbije što po objektima visokog značaja...čak i bez Zapada. Siguran sam da ako bi desničarske vlade podržavale Srbiju a druge sigurno ne bi sjedile skrštenih ruku a trebaju samo dostaviti mali dio onoga što stiže u Ukrajinu i da Srbija dobije svoju "Ukrajinu" iz koje ne bi mogla ni tamo ni vamo. Sve je to hipotetički naravno jer je puno nepoznatih u igri.

:lol:
iz zadnje klupe

#10658 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by iz zadnje klupe »

Ne brinite, za embargo a bilo šta tu je Hrvatska, ne zaboravite najbližeg srpskog saveznika Ćovića, da možda imamo oružja za prvi val, ali ne proizvodimo hranu, šta imaš od naoružanog gladnog vojnika ?
dr_Evil

#10659 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by dr_Evil »

iz zadnje klupe wrote: 10/07/2024 14:00 Ne brinite, za embargo a bilo šta tu je Hrvatska, ne zaboravite najbližeg srpskog saveznika Ćovića, da možda imamo oružja za prvi val, ali ne proizvodimo hranu, šta imaš od naoružanog gladnog vojnika ?
Nekad davno, jos prije 30 godina, Armija je u Hercegovini po noci sadila i odrzavala usjeve. Promijeni se to brzo, veci je problem devastacija plodnog tla, prave se vile po plodnoj zemlji.
liyf

#10660 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by liyf »

MUPKS u upotrebu pustio i bodycamere za pripadnike saobraćajne jedinice

Image
Image
Image
Image
Image
Novi_Nick

#10661 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by Novi_Nick »

Jesu li ovo neki sminkeri ili prava policija i vojska?
denimb

#10662 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by denimb »

JovicSA wrote: 10/07/2024 12:24

- Zabrane letova
- Angažmana Zapada

Hipoteticki, nista pogresno nisi napisao, sve je danas na "puskomet", nije to vise kao "sukob je tamo negdje".
A znas da je najopasnije stjerati nekoga uz zid, generalno ne bih volio da se desi, ali nije puno nepoznatih, BG nije Tel Aviv, pa da skida sve, nije ni blizu toga, pa sad zamisli.

Puno ljudi koji komentarisu ovdje, jednostavno ne razumiju zasto im se sve svodi na politicke provokacije, bez realne akcije, cijena je velika.

I ja sam isto tako za drugarsku samokritiku, zbog ovih zabluda sto ih imam, ova toplota me nesto opalila, 40 stepeni danas jbt😀
JovicSA

#10663 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by JovicSA »

@Hrmpallier

:bih:

Image
Piaty

#10664 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by Piaty »

JovicSA wrote: 11/07/2024 12:41 @Hrmpallier

Image
Šta je ovo u prevodu?

Vjerovatno je "Ne zaboravi Srebrenicu" ali šta još piše?
argyle

#10665 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by argyle »

Piaty wrote: 11/07/2024 16:42
JovicSA wrote: 11/07/2024 12:41 @Hrmpallier

Image
Šta je ovo u prevodu?

Vjerovatno je "Ne zaboravi Srebrenicu" ali šta još piše?
"Genocid je pokazatelj kako ljudi koji su izgubili moralne vrijednosti mogu postati čudovišta.
Želim Božije strpljenje svojoj braći bosanskoj, čiji je bol još svjež.
Neka duše naših mučenika počivaju u miru"
Piaty

#10666 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by Piaty »

Aha. Ma rekoh da slučajno nije šta za Bajraktare provukao, između redova.
archi_a

#10667 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by archi_a »

OS BiH, Memorijalni centar Potočari

Image

Image
archi_a

#10668 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by archi_a »

Image

Image

Image
Last edited by archi_a on 12/07/2024 16:32, edited 1 time in total.
Haris.ba

#10673 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by Haris.ba »

Piaty wrote: 11/07/2024 18:28 Aha. Ma rekoh da slučajno nije šta za Bajraktare provukao, između redova.
To provlacenje kosta 1 milion dolara po komadu. Pa bujrum. Izrazavanje zalosti je dzabana.
quoter

#10674 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by quoter »

https://youtu.be/zUHaI0wPtHc?si=5-WZdJVt712xtj1O

Kaže Helez za TRT biće nešto iz Turske što nema niko na Balkanu.
Iceplayer

#10675 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Post by Iceplayer »

quoter wrote: 12/07/2024 13:21 https://youtu.be/zUHaI0wPtHc?si=5-WZdJVt712xtj1O

Kaže Helez za TRT biće nešto iz Turske što nema niko na Balkanu.
Do kraja 2024 ide isporuka, ono što dolazi je savremeno i odlično, savršeno za naše uslove.
Post Reply