orijentalni pub (restoran) u goraždu

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
Tesnim
Posts: 159
Joined: 18/01/2008 21:17

#1 orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by Tesnim »

pitanje za sve goraždane/ke - sta mislite o ideji za otvaranje orijentalnog puba (eventualno restorana) u ovom lijepom gradu na drini..... znaci pustala bi se orijentalna muzika i sluzila orijentalna jela .... izbor bosanskih jela bi također bio dostupan.... u objektu bi se mogle organizovati razni kulturni događaji, kao sto su vecer proze, poezije, razne izlozbe......

molim vas iskren odgovor........

hvala!
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#2 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by sharwoodforest »

iskreno da ti kazem, iz primjera dosadasnje prakse, otvaranje takvog pub-a, restorana i sl. ne bi bila najbolja investicija.
ovo iz razloga udice koja je neobicno slatka nasem lokalnom puku koji je u vecini slucajeva obozavatelj turbo folka, nizerazrednog kiceraja i marifetluka.
mozda grijesim.
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#3 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by idealnaM »

Tesnim wrote:pitanje za sve goraždane/ke - sta mislite o ideji za otvaranje orijentalnog puba (eventualno restorana) u ovom lijepom gradu na drini..... znaci pustala bi se orijentalna muzika i sluzila orijentalna jela .... izbor bosanskih jela bi također bio dostupan.... u objektu bi se mogle organizovati razni kulturni događaji, kao sto su vecer proze, poezije, razne izlozbe......

molim vas iskren odgovor........

hvala!
mislim da je uredu ideja...cak odlicna... :D
sharwoodforest grijesis...iz razloga sto mi se cini pub ovog kalibra i nije namjenjen obicnom puku..
To bi bilo nesto novo i osvjezavajuce,i svakako mislim da bi privuklo paznju...
Radujem se unaprijed..
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by BarbaDue »

Ja bih ti prvi dosao na slatku :D

Iskreno, volio bih da otvoris takav lokal u Gorazdu :thumbup:
User avatar
Locker
Posts: 230
Joined: 13/03/2005 01:57

#5 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by Locker »

Ideja kao ideja je super... Samo, po meni, rijec ORIJENTALNI i rijec PUB, nikako ne idu jadna uz drugu... Puno srece...
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#6 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by sharwoodforest »

http://www.youtube.com/watch?v=LFaAe4YZMvs

e ako ova zaplese, i ja cu ti na slatku doci :)
googi
Posts: 33
Joined: 07/10/2009 15:57

#7 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by googi »

da smo u predratnom Goraždu ok ali u ovom sad..... :lol:
Tesnim
Posts: 159
Joined: 18/01/2008 21:17

#8 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by Tesnim »

Locker wrote:Ideja kao ideja je super... Samo, po meni, rijec ORIJENTALNI i rijec PUB, nikako ne idu jadna uz drugu... Puno srece...

apsolutno si u pravu... nego da kazem da je kafić, ne bi bio samo kafić, da kažem da je restoran, e pa nije ni to :).....
znači ideja je bezalkoholni pub (dvije nespojive suprotnosti)... znaci mjesto gdje se moze i pojesti i popiti ... nit je restoran, a niti kafic.....

da biste vidjeli ovo "čudo" još će se čekati par mjeseci dok ideja izraste u realizaciju :)
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#9 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by callmethebreeeze »

Tesnim wrote:
Locker wrote:Ideja kao ideja je super... Samo, po meni, rijec ORIJENTALNI i rijec PUB, nikako ne idu jadna uz drugu... Puno srece...

apsolutno si u pravu... nego da kazem da je kafić, ne bi bio samo kafić, da kažem da je restoran, e pa nije ni to :).....
znači ideja je bezalkoholni pub (dvije nespojive suprotnosti)... znaci mjesto gdje se moze i pojesti i popiti ... nit je restoran, a niti kafic.....

da biste vidjeli ovo "čudo" još će se čekati par mjeseci dok ideja izraste u realizaciju :)
ja sam bio u "orijentalnim" pubovima gdje se i te kako sluzi piva. :oops: ne boj da se pive. :D
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#10 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by idealnaM »

Tesnim wrote:
Locker wrote:Ideja kao ideja je super... Samo, po meni, rijec ORIJENTALNI i rijec PUB, nikako ne idu jadna uz drugu... Puno srece...

apsolutno si u pravu... nego da kazem da je kafić, ne bi bio samo kafić, da kažem da je restoran, e pa nije ni to :).....
znači ideja je bezalkoholni pub (dvije nespojive suprotnosti)... znaci mjesto gdje se moze i pojesti i popiti ... nit je restoran, a niti kafic.....

da biste vidjeli ovo "čudo" još će se čekati par mjeseci dok ideja izraste u realizaciju :)
Valja se pripremit :D
Nego,gdje će bit locirano to "čudo"?
Tesnim
Posts: 159
Joined: 18/01/2008 21:17

#11 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by Tesnim »

idealnaM wrote:
Tesnim wrote:
Locker wrote:Ideja kao ideja je super... Samo, po meni, rijec ORIJENTALNI i rijec PUB, nikako ne idu jadna uz drugu... Puno srece...

apsolutno si u pravu... nego da kazem da je kafić, ne bi bio samo kafić, da kažem da je restoran, e pa nije ni to :).....
znači ideja je bezalkoholni pub (dvije nespojive suprotnosti)... znaci mjesto gdje se moze i pojesti i popiti ... nit je restoran, a niti kafic.....

da biste vidjeli ovo "čudo" još će se čekati par mjeseci dok ideja izraste u realizaciju :)
Valja se pripremit :D
Nego,gdje će bit locirano to "čudo"?
Tacno mjesto jos uvijek ne znam....razgledam ponesto, pa kad se odlucim naravno da cu javiti....ali nista prije proljeća :)
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#12 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by sodom »

sharwoodforest wrote:http://www.youtube.com/watch?v=LFaAe4YZMvs

e ako ova zaplese, i ja cu ti na slatku doci :)
ne mora ni da pleše :D , nek je postavi na neki hastal da leži :lol:

haveru, promašena ti je to investicija, nemaš bolan kome...
u Sarajevu bi ti to prošlo, al onda moraš plaćat reket :D

i jel matereti đe viđe pab bez piva?
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#13 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by idealnaM »

Hajde sodom,odkud ti znas da nema kome...ustvari nisi ni svjestan kolko je ljudi koji uopce i ne zalaze u ovo kusur birtija koje imamo u gradu... :oops:
Mora da vas zrt hvata sad..bojite se da vam carsija ne preraste u malu bosansku"Džemahiriju"... :skoljka:
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#14 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by illuminated »

Tesnim wrote:
Locker wrote:Ideja kao ideja je super... Samo, po meni, rijec ORIJENTALNI i rijec PUB, nikako ne idu jadna uz drugu... Puno srece...

apsolutno si u pravu... nego da kazem da je kafić, ne bi bio samo kafić, da kažem da je restoran, e pa nije ni to :).....
znači ideja je bezalkoholni pub (dvije nespojive suprotnosti)... znaci mjesto gdje se moze i pojesti i popiti ... nit je restoran, a niti kafic.....

da biste vidjeli ovo "čudo" još će se čekati par mjeseci dok ideja izraste u realizaciju :)
ako je bezalkoholni onda gubis cijelu jednu klasu gostiju koji hoce uz rucak da popiju pivu ili vino (kao npr ja).
s druge strane dobijas jednu drugu klasu gostiju (oni koji vise prakticiraju vjeru) i bojim se da se tvoj restoran ne pretvori u cajdzinicu nekih zagorelih likova,
koji po cijeli dan puse nargilu i pricaju o Allahu, ili da se pretvori u obicnu caffe slasticarnu/cevabdzinicu kojih ima na pretek...

jako je to osjetljivo. moras pazljivo odabrati temu svog lokala jer ce te to pozicionirati i odabraces sebi klasu gostiju koje zelis, ali vjerujem da ti to vec znas ako ideu tako nesto.
trebalo bi malo razraditi tu rijes orjentalni...
evo recimo meni pada napamet baghdad caffe u sarajevu
Image

+ jedan dio gdje se moze vecerati/rucati.

i ostavi alkohol u ponudi. ako ipak pravis nesto za vjernike, onda je to drugo...
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#15 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by sharwoodforest »

idealnaM wrote:Mora da vas zrt hvata sad..bojite se da vam carsija ne preraste u malu bosansku"Džemahiriju"
sta dzamahirija?
illuminated wrote:
Tesnim wrote:
Locker wrote:Ideja kao ideja je super... Samo, po meni, rijec ORIJENTALNI i rijec PUB, nikako ne idu jadna uz drugu... Puno srece...

apsolutno si u pravu... nego da kazem da je kafić, ne bi bio samo kafić, da kažem da je restoran, e pa nije ni to :).....
znači ideja je bezalkoholni pub (dvije nespojive suprotnosti)... znaci mjesto gdje se moze i pojesti i popiti ... nit je restoran, a niti kafic.....

da biste vidjeli ovo "čudo" još će se čekati par mjeseci dok ideja izraste u realizaciju :)
ako je bezalkoholni onda gubis cijelu jednu klasu gostiju koji hoce uz rucak da popiju pivu ili vino (kao npr ja).
s druge strane dobijas jednu drugu klasu gostiju (oni koji vise prakticiraju vjeru) i bojim se da se tvoj restoran ne pretvori u cajdzinicu nekih zagorelih likova,
koji po cijeli dan puse nargilu i pricaju o Allahu, ili da se pretvori u obicnu caffe slasticarnu/cevabdzinicu kojih ima na pretek...

jako je to osjetljivo. moras pazljivo odabrati temu svog lokala jer ce te to pozicionirati i odabraces sebi klasu gostiju koje zelis, ali vjerujem da ti to vec znas ako ideu tako nesto.
trebalo bi malo razraditi tu rijes orjentalni...
evo recimo meni pada napamet baghdad caffe u sarajevu
Image

+ jedan dio gdje se moze vecerati/rucati.

i ostavi alkohol u ponudi. ako ipak pravis nesto za vjernike, onda je to drugo...
potpisujem
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#16 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by idealnaM »

Ma nista.. :lol:
Nadam se bude negdje blizu Kajserije... :lol:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#17 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by sodom »

idealnaM wrote:Hajde sodom,odkud ti znas da nema kome...ustvari nisi ni svjestan kolko je ljudi koji uopce i ne zalaze u ovo kusur birtija koje imamo u gradu... :oops:
Mora da vas zrt hvata sad..bojite se da vam carsija ne preraste u malu bosansku"Džemahiriju"... :skoljka:
Sve me vala, hvata, da prostiš :lol:
nisam iz Goražda, ali poznavajući isto, mislim da se čovjeku fkt ne isplati praviti takvo nešto, a naravno može se napraviti i hotel na površnici, samo, ko bi u njeg' noćivo'?
Možda i upali pola godina, onda renoviraj i sve tako, kao i ostatak ekipe u go...
Ili napravi muziku ko bumerang i imas vazda goste, ili džigeru da imas goste na kvardrat...

nema ovo veze s vezom sa tim o čemu govoriš, narodi u našoj nam nikad nisu bili pretjerano religiozni...
detroit-mercy
Posts: 16058
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by detroit-mercy »

Koja je kupovna moc ciljane klijentele i da li je ima dovoljno u Gorazdu. Ideja mozda i jeste dobra ali nekako znajuci ekonomsku situaciju u Gorazdu.....
Plus, godina ima 365 dana ne samo jedan, a to je dan otvorenja, ako razumijes sta hocu da kazem.
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#19 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by idealnaM »

Goraždu nedostaje pristojan lokal u kojem se ne toči alkohol,pa vi kako hoćete.
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#20 Re: orijentalni pub (restoran) u goraždu

Post by illuminated »

idealnaM wrote:Hajde sodom,odkud ti znas da nema kome...ustvari nisi ni svjestan kolko je ljudi koji uopce i ne zalaze u ovo kusur birtija koje imamo u gradu... :oops:
Mora da vas zrt hvata sad..bojite se da vam carsija ne preraste u malu bosansku"Džemahiriju"... :skoljka:
nemamo mi nista protiv lokala bez alkohola...úlaze svakako svoj novac...
recimo u Sarajevu ima takvih par mjesta, gdje na 300.000 ljudi, dodju mozda takva 2-3 lokala,
koja se btw. nalaze u blizini Fakulteta Isl. Nauka i medrese.
Sad skontaj, kolko Gorazde ima stanovnika pa skaliraj.

Da je rekao Cevabdzinica, Slasticarna ..itd bez alkohola - ok. ali restoran, does not make sense.
Post Reply