Oralni hirurg - napokon

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Truba »

meni su desni superplasticne sta god to znacilo
trebam operaciju
ali kažu da je kratka i odmah ideš bez problema :?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#27 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by kamen spoticanja »

komi wrote:meni su desni superplasticne sta god to znacilo
trebam operaciju
ali kažu da je kratka i odmah ideš bez problema :?
bice prije da su hiperplasticne :) jedan mali hirurski zahvat pod lokalnom anestezijom...nista strasno :)
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#28 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by suncokret_1984 »

Iskustva sa oralnom hirurgijom na stomatološkom fakultetu u sarajevu? Da li biste preporučili?
ako neko bas ima iskustvo, onda koji doktor? i da li uopće možete birat doktora, posto sam primjetila da ih ima puno, i kad sam isla bila je poprilicna guzva, i svi te nesto pitaju...
evo dobro bi mi dosao koji savjet..
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#29 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by minjonja »

suncokret_1984 wrote:Iskustva sa oralnom hirurgijom na stomatološkom fakultetu u sarajevu? Da li biste preporučili?
ako neko bas ima iskustvo, onda koji doktor? i da li uopće možete birat doktora, posto sam primjetila da ih ima puno, i kad sam isla bila je poprilicna guzva, i svi te nesto pitaju...
evo dobro bi mi dosao koji savjet..
ja kad sam tamo otisla, osjecala sam se ko u zooloskom vrtu. jos samo da su kokice jeli i mene slikali. 10 ih bilo u sobi i sjedili i smijali se, a ja sam opet pola sata cekala da se neko od njih udostoji da me pita sta mi treba. posao nisu zavrsili, nego su me poslali drugom oralno hirurgu, sto mi nikako jasno nije bilo ni tad ni sad. s druge strane, ima ljudi koji su zadovoljni njihovim uslugama. ne znam sta je u pitanju, ali ja ti preporucujem ljude iz omer maslic. svi su mi govorili da cu najmanje sedam dana supe i cokolino samo moci jesti nakon operacije, ali ja sam sutradan odmah pizzu pojela :D
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#30 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by suncokret_1984 »

minjonja wrote:
suncokret_1984 wrote:Iskustva sa oralnom hirurgijom na stomatološkom fakultetu u sarajevu? Da li biste preporučili?
ako neko bas ima iskustvo, onda koji doktor? i da li uopće možete birat doktora, posto sam primjetila da ih ima puno, i kad sam isla bila je poprilicna guzva, i svi te nesto pitaju...
evo dobro bi mi dosao koji savjet..
ja kad sam tamo otisla, osjecala sam se ko u zooloskom vrtu. jos samo da su kokice jeli i mene slikali. 10 ih bilo u sobi i sjedili i smijali se, a ja sam opet pola sata cekala da se neko od njih udostoji da me pita sta mi treba. posao nisu zavrsili, nego su me poslali drugom oralno hirurgu, sto mi nikako jasno nije bilo ni tad ni sad. s druge strane, ima ljudi koji su zadovoljni njihovim uslugama. ne znam sta je u pitanju, ali ja ti preporucujem ljude iz omer maslic. svi su mi govorili da cu najmanje sedam dana supe i cokolino samo moci jesti nakon operacije, ali ja sam sutradan odmah pizzu pojela :D
:D ovo za kokice mi je presmjesno :D
pa mene su ispitivali, i to vise njih..nekako sam skontala da bude kao neki glavni doktor, a da su ostalo specijalizanti, studenti, nemam pojma, samo ih je i previse, nisu bili neljubazni, ali valjda zbog svega toga nije mi bas djelovalo ozbiljno i sad me pomalo strah..
pa me iskljucivo zanimala strucnost, i sta da ocekujem u sali, ko ce radit operaciju, da li doktor koji te primio..ili neki drugi..
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#31 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by MAN-lion's coach »

suncokret_1984 wrote:Iskustva sa oralnom hirurgijom na stomatološkom fakultetu u sarajevu? Da li biste preporučili?
ako neko bas ima iskustvo, onda koji doktor? i da li uopće možete birat doktora, posto sam primjetila da ih ima puno, i kad sam isla bila je poprilicna guzva, i svi te nesto pitaju...
evo dobro bi mi dosao koji savjet..

Bogam tamo su fini svi.
Išla sam 3 put vadila zube i jako sam bila zadovoljna,ljubazni uslužni.

A po DZ kad bi bila totalno luda,pjana i nadrogirana... :-?
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#32 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by suncokret_1984 »

MAN-lion's coach wrote:
suncokret_1984 wrote:Iskustva sa oralnom hirurgijom na stomatološkom fakultetu u sarajevu? Da li biste preporučili?
ako neko bas ima iskustvo, onda koji doktor? i da li uopće možete birat doktora, posto sam primjetila da ih ima puno, i kad sam isla bila je poprilicna guzva, i svi te nesto pitaju...
evo dobro bi mi dosao koji savjet..

Bogam tamo su fini svi.
Išla sam 3 put vadila zube i jako sam bila zadovoljna,ljubazni uslužni.

A po DZ kad bi bila totalno luda,pjana i nadrogirana... :-?
hvala na savjetu, nadam se da cu i ja imat pozitivna iskustva nakon operacije, a sto se tice usluznosti i ljubaznosti, ves sam ranije spomenula, stvarno su ok..
samo sto ni sad nisam sigurna ko ce to odradit, obzirom da ih je bilo previse oko mene :)
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#33 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Oxygenn »

suncokret_1984 wrote:Iskustva sa oralnom hirurgijom na stomatološkom fakultetu u sarajevu? Da li biste preporučili?
ako neko bas ima iskustvo, onda koji doktor? i da li uopće možete birat doktora, posto sam primjetila da ih ima puno, i kad sam isla bila je poprilicna guzva, i svi te nesto pitaju...
evo dobro bi mi dosao koji savjet..
Nisi napisala radi cega ides oralnom hirurgu, ako si vec bila u sobi desno na kraju hodnika vidjela si da se sve radi ko na traci i nema biranja doktora

Ako imas koga gore, moja ti je preporuka da ganjas Prohica

Pozdrav
Moonlight Shadow
Posts: 70
Joined: 28/01/2011 19:53

#34 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Moonlight Shadow »

Oxygenn wrote:
suncokret_1984 wrote:Iskustva sa oralnom hirurgijom na stomatološkom fakultetu u sarajevu? Da li biste preporučili?
ako neko bas ima iskustvo, onda koji doktor? i da li uopće možete birat doktora, posto sam primjetila da ih ima puno, i kad sam isla bila je poprilicna guzva, i svi te nesto pitaju...
evo dobro bi mi dosao koji savjet..
Nisi napisala radi cega ides oralnom hirurgu, ako si vec bila u sobi desno na kraju hodnika vidjela si da se sve radi ko na traci i nema biranja doktora

Ako imas koga gore, moja ti je preporuka da ganjas Prohica

Pozdrav
Ja bih trebao da radim operaciju.. imam 2 korjena koja su mi zarasla u mesu... Pa me interesuje, posto su pretezno svi privatnici skupi :D, da li je bolje raditi na Stomatoloskom Fakultetu, da li je jeftnije, i kakvi su doktori? Za ovog Prohica sam cuo, kazu da je dobar... ali to je sve rekla kazala... Jel znas iz pouzdanih izvora kako je on hirurg? Da li je njezan i efikasan? :D

Ne bih zelio da me iskasapi...
Fitovac
Posts: 88
Joined: 05/12/2010 17:41

#35 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Fitovac »

ja sam imao taj problem da mi je zub bio povezan sa sinusnom supljinom pa sam morao kod oralnog hirurga na vadjenje.
zub je izvadio senad pasic, oralni hirurg doma zdravlja na malti, jest se prilicno izmrcvario jer su mi zubi valjda gusto postavljeni ali mi nije otvorio sinusnu supljinu, sto bi valjda bio ogroman problem.
kasnije sam isao jos kod neke doktorice u isti dom zdravlja, onako pravo mlada i zgodna :D, posao je uradila unutar nekoliko minuta i nevjerovatno je, kako se 'no kod nas kaze, "lahke ruke", sve pohvale bezimenoj doktorici u kancelariji 103 :)
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#36 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Oxygenn »

Ja bih trebao da radim operaciju.. imam 2 korjena koja su mi zarasla u mesu... Pa me interesuje, posto su pretezno svi privatnici skupi :D, da li je bolje raditi na Stomatoloskom Fakultetu, da li je jeftnije, i kakvi su doktori?
Ako si osiguran, naravno da je jeftinije na stomatologiji, kakvi su doktori to dok sam ne probas niko ti nece pravu istinu reci, meni su donju osmicu koja nije mogla izrasti sama kako treba vadile tri doktorice - jedna starija i dvije koje su najvjerovatnije tek zavrsile fax
nakon operacije skoro sedmicu dana nisam mogao kako treba da jedem, kasnije sam imao blagih problema sa uhom i zglobom vilice - jesu li one sta zahebale ili je to trauma od vadjenja zuba kako to doktori nazivaju necu nikad saznati
Za ovog Prohica sam cuo, kazu da je dobar... ali to je sve rekla kazala... Jel znas iz pouzdanih izvora kako je on hirurg? Da li je njezan i efikasan? :D

Ne bih zelio da me iskasapi...
Po preporuci mog zubara sam isao na stomatologiju da ganjam prohica, medutim on je bio na nekakvom seminaru a ja sam radi posla morao to sto prije zavrsiti tako da sam na kraju zavrsio u sobi na kraju hodnika :-D

btw Prohic ti radi na stomatologiji, a ima i privatnu ordinaciju
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#37 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by suncokret_1984 »

eh sad me dodatno isprepada..kako se ovih dana raspitujem za stomatologiju cula sam i da su mi od jarana sestri vadili osmicu donju i da je curi neki dio ostao utrnut...i kao nije se vratio, ali nije mi znao rec ko je radio operaciju..
eh sad,ja sam to nekako drugacije zamisljala, nije meni bitno sto je to jeftinije, ne znam ni kako se placa..ja sam isla nekom logikom kao da je to vrh stomatologije i ako tu nisu strucnjaci pa gdje su onda...mislim pa veliki dio privatnika je morao negdje zavrsit, i vjerujem da je to upravo bila stomatologija u sarajevu..
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#38 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by MAN-lion's coach »

suncokret_1984 wrote:eh sad me dodatno isprepada..kako se ovih dana raspitujem za stomatologiju cula sam i da su mi od jarana sestri vadili osmicu donju i da je curi neki dio ostao utrnut...i kao nije se vratio, ali nije mi znao rec ko je radio operaciju..
eh sad,ja sam to nekako drugacije zamisljala, nije meni bitno sto je to jeftinije, ne znam ni kako se placa..ja sam isla nekom logikom kao da je to vrh stomatologije i ako tu nisu strucnjaci pa gdje su onda...mislim pa veliki dio privatnika je morao negdje zavrsit, i vjerujem da je to upravo bila stomatologija u sarajevu..

Ja sam tri puta vadila s tim da sam zadnji put ambulantno,prvi put je bio Toškov sa još nekim,drugi put Prohić,treći put neka pravo fina cura/doktorica.

E to prvi put čujem ostalo utrnuto poslije anestezije... :?:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#39 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Pasiflora »

Treba mi stvarno dobar oralni hirurg. Neko rece da je ovaj Bejtovic super, ali da je maksiofacijalni, a ne oralni hirurg.
Dakle, imam slijedeci problem: na desnima imam cistu, a ispod se nalazi navlaka na zubu ciji kanal nije ispunjen (sta god to znacilo). Receno mi je da treba uraditi operaciju ciste, a istovremeno kvalitetno napuniti taj kanal da se ne bi sve navlake urusile :(
Tri mjeseca me zavlace u ovoj jednoj privatnoj klinici u koju idem (mislim da nisu u stanju to zavrsiti) i sad stvarno pojma nemam sta da radim.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#40 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Pasiflora »

Bas niko nema ideju za dobrog privatnog oralnog hirurga?
provincijalac
Posts: 40
Joined: 18/05/2008 20:55

#41 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by provincijalac »

Dr Esad Asotić na mostarskom raskršću.Čovjek je Nindza za vađenje zuba.Oralni je hirurg(specijalizirao oralnu hirurgiju), posjeduje vrhunsku opremu.Jedan je od pionira implatacije zuba u BiH.Stomatolozi iz Hadzića i sa Ilidze kad slome nekom zub ili je zub komplikovan šalju njemu.Sve je potpuno bezbolno(meni vadio korijen, a mami zub koji niko nije smio zbog štitne žlijezde).
Cijene 30 km vađenje.Nedjeljom 40 km.Nečije prepravke su 50 km(kazna što niste odmah njemu došli)
Ljudina, profesionalac i vrhunski stomatolog.
nikad neću zaboraviti kad sam došao da vadim zub i preblijedio ko krpa.Kaže čovjek "Allahami neće te boliti".Tako i bi, apsolutno nikakvog bola.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#42 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Pasiflora »

Hvala. Imas li telefon? Moze i na pp.
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#43 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by because_of_you »

Koja je cijena vađenja osmice kod tog dr. Benjamina kojeg nahvaliste? :)
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#44 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Truba »

i ja se pitam
meni osmica još neće da izraste
ima godinama raste
izgleda morat će se uskoro capcarap :o
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#45 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by because_of_you »

Meni nije ni izrasla do kraja, a već se pokvarila, i to u roku od par mjeseci :roll: :-)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5593
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#46 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by azurna_obala »

Jel ovaj dr.Bejtović radi operacije ciste?
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#47 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Gospoda Ministarka »

Upomoc, imam problem :cry:

Osmica mi je nikla, e sad posto je jako mali prostor, ona kako raste pomjera okolno meso koje je poprilicno nagrizeno trenutno i uzasno boli, druga stvar je to sto je vjetar koje je puhao prethodnih dana ucinio svoje i sad me boli citava lijeva strana vilice... sta da radim? Ima li iko savjet kako da smanjim bol prije nego odem kod oralnog hirurga?
iFear
Posts: 1
Joined: 14/04/2011 17:53

#48 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by iFear »

Licna preporuka samo Dr. Benjamin Bejtovic, covjek sve radi lako, brzo i bezbolno.

Upravo sam se vratio sa stolice dr.Benjamina Bejtovica.
Covjek mi je vadio 11 kom korijena.
Pocetak u 16.00 sati, dao mi je anesteziju u 16:10 a u 16:30 sam bio komplet gotov, jos uvijek ne mogu da vjerujem da je to sve tako proslo cak pomislim da mi nije sve uspio zavrsiti, ali sve je zavrseno i usiveno.
Bezbolno 100%, veoma brzo, a sto se tice cijene normala 30 KM po zubu. Vjerujete da je za pristup i profesionalizam koji posjeduje Dr. Benjamin i vise nego jeftino.
tel: 061/890430
Za 7 dana nastavak, vadjenje konaca i pravljenje mostica. :D
Dr. Benjo for president !!!
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#49 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by kamen spoticanja »

Gospoda Ministarka wrote:Upomoc, imam problem :cry:

Osmica mi je nikla, e sad posto je jako mali prostor, ona kako raste pomjera okolno meso koje je poprilicno nagrizeno trenutno i uzasno boli, druga stvar je to sto je vjetar koje je puhao prethodnih dana ucinio svoje i sad me boli citava lijeva strana vilice... sta da radim? Ima li iko savjet kako da smanjim bol prije nego odem kod oralnog hirurga?
antibiotik,analgetik i povecana higijena te strane duplje(onoliko koliko je moguce)...to se zove akutan perikronitis i nije prijatan :sad:
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#50 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Azamo »

suncokret_1984 wrote:eh sad me dodatno isprepada..kako se ovih dana raspitujem za stomatologiju cula sam i da su mi od jarana sestri vadili osmicu donju i da je curi neki dio ostao utrnut...i kao nije se vratio, ali nije mi znao rec ko je radio operaciju..
eh sad,ja sam to nekako drugacije zamisljala, nije meni bitno sto je to jeftinije, ne znam ni kako se placa..ja sam isla nekom logikom kao da je to vrh stomatologije i ako tu nisu strucnjaci pa gdje su onda...mislim pa veliki dio privatnika je morao negdje zavrsit, i vjerujem da je to upravo bila stomatologija u sarajevu..
To i jest vrh stomatologije. Pošto imam jako problematične zube sve i jedan zub mi mora vaditi oralni hirurg. Na preporuku mog stomatologa otišo sam na stomatologiju. Imo' sam dvije operacije.Prvu je radio Dr. Samir Prohić on je inače šef oralne hirurgije i čovjek je više nego dobar u svom poslu a drugu je radio Dr. Nedžad Hindić. Mene jest bolilo oba puta jer su mi bili savijeni korijenovi prema nazad kod osmica i morali su sječi kosti,to je inače najteži vid operacije i oporavak traje duže.Ostale zube mi je vadila prim.dr Ziba Ljutović žena je mag za vađenje zuba ali nije uvijek tu tako da je nju teško uganjati.Uglavnom ja sam više nego zadovoljan uslugom.
Post Reply