Oralni hirurg - napokon

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#51 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Gospoda Ministarka »

kamen spoticanja wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Upomoc, imam problem :cry:

Osmica mi je nikla, e sad posto je jako mali prostor, ona kako raste pomjera okolno meso koje je poprilicno nagrizeno trenutno i uzasno boli, druga stvar je to sto je vjetar koje je puhao prethodnih dana ucinio svoje i sad me boli citava lijeva strana vilice... sta da radim? Ima li iko savjet kako da smanjim bol prije nego odem kod oralnog hirurga?
antibiotik,analgetik i povecana higijena te strane duplje(onoliko koliko je moguce)...to se zove akutan perikronitis i nije prijatan :sad:
Hvala @kamen spoticanja. Danas boli u intervalima :D
Zanima me da li je moguce da se taj zub ne vadi (nesto mi zao :D ), ili moram?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#52 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by kamen spoticanja »

Gospoda Ministarka wrote:
kamen spoticanja wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Upomoc, imam problem :cry:

Osmica mi je nikla, e sad posto je jako mali prostor, ona kako raste pomjera okolno meso koje je poprilicno nagrizeno trenutno i uzasno boli, druga stvar je to sto je vjetar koje je puhao prethodnih dana ucinio svoje i sad me boli citava lijeva strana vilice... sta da radim? Ima li iko savjet kako da smanjim bol prije nego odem kod oralnog hirurga?
antibiotik,analgetik i povecana higijena te strane duplje(onoliko koliko je moguce)...to se zove akutan perikronitis i nije prijatan :sad:
Hvala @kamen spoticanja. Danas boli u intervalima :D
Zanima me da li je moguce da se taj zub ne vadi (nesto mi zao :D ), ili moram?
koliko cesto ti se ponavlja ovakva vrsta pproblema? i po tvojoj procjeni postoji li dovoljno prostora da taj zub eruptira u potpunosti...ako ne,ovo ce ti se periodicno ponavljati tako da je jedino ispravno rjesenje ex.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#53 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Gospoda Ministarka »

kamen spoticanja wrote:koliko cesto ti se ponavlja ovakva vrsta pproblema? i po tvojoj procjeni postoji li dovoljno prostora da taj zub eruptira u potpunosti...ako ne,ovo ce ti se periodicno ponavljati tako da je jedino ispravno rjesenje ex.
Hmmm pa kad vec spominjes ex... slabo... :D
Vjerujem da je to bilo posljedica toga sto me je vjetar napuhao (od sada se vise necu svadati sa ljudima u tramvaju da ostave otvoren prozor :D ), zub je izrastao, dobar dio... prostora si je nasao :lol: trenutno ga samo osjecam (sto nije uobicajeno) sacekacu par dana, da vidim da li ce se ovo nastaviti pa cu onda MOZDA vaditi. :D
s.missxy
Posts: 4
Joined: 18/04/2011 12:02

#54 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by s.missxy »

iFear wrote:Licna preporuka samo Dr. Benjamin Bejtovic, covjek sve radi lako, brzo i bezbolno.

Upravo sam se vratio sa stolice dr.Benjamina Bejtovica.
Covjek mi je vadio 11 kom korijena.
Pocetak u 16.00 sati, dao mi je anesteziju u 16:10 a u 16:30 sam bio komplet gotov, jos uvijek ne mogu da vjerujem da je to sve tako proslo cak pomislim da mi nije sve uspio zavrsiti, ali sve je zavrseno i usiveno.
Bezbolno 100%, veoma brzo, a sto se tice cijene normala 30 KM po zubu. Vjerujete da je za pristup i profesionalizam koji posjeduje Dr. Benjamin i vise nego jeftino.
tel: 061/890430
Za 7 dana nastavak, vadjenje konaca i pravljenje mostica. :D
Dr. Benjo for president !!!
Hajde budi bas fer pa mi reci je li taj Bejtovic fakat tako dobar i radi li on jos nesto( npr protetiku )osim oralne hirurgije
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#55 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by azurna_obala »

s.missxy wrote:
iFear wrote:Licna preporuka samo Dr. Benjamin Bejtovic, covjek sve radi lako, brzo i bezbolno.

Upravo sam se vratio sa stolice dr.Benjamina Bejtovica.
Covjek mi je vadio 11 kom korijena.
Pocetak u 16.00 sati, dao mi je anesteziju u 16:10 a u 16:30 sam bio komplet gotov, jos uvijek ne mogu da vjerujem da je to sve tako proslo cak pomislim da mi nije sve uspio zavrsiti, ali sve je zavrseno i usiveno.
Bezbolno 100%, veoma brzo, a sto se tice cijene normala 30 KM po zubu. Vjerujete da je za pristup i profesionalizam koji posjeduje Dr. Benjamin i vise nego jeftino.
tel: 061/890430
Za 7 dana nastavak, vadjenje konaca i pravljenje mostica. :D
Dr. Benjo for president !!!
Hajde budi bas fer pa mi reci je li taj Bejtovic fakat tako dobar i radi li on jos nesto( npr protetiku )osim oralne hirurgije
Fakat jest dobar, i radi i protetiku, ja ga lično pitala :-D
biram
Posts: 19
Joined: 23/06/2011 12:49

#56 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by biram »

pa jesu li to svi rjesili probleme sa oralnom hirurgijom, nema diskusija
ja nisam
trebala bi vaditi komad osmice koji mi je ostao nakon vadenja, a ima tome 20 godina.
mislim da cu se odluciti za dr.Bejtovica pa me ineresuje jer jos uvjek imate pozitivna iskustva i jeli on snima ili se mora donjeti snima zuba :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#57 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by O'zone »

Malo ma dignem temu za one koji se boje zubara a moraju vaditi zub :mrgreen:

Pošto i sam imam hronični strah od zubara pregledao sam sve teme i postove vezane za ovu tematiku jer sam trebao vaditi donju osmicu koja je po svima jedan od komplikovanijih zuba za vaditi (još je moj bio pukao) i na kraju se odlučio za dr. Bejtovića.

Rezultat jedan zub(ina) manje sa minimalnom traumom elem veliki :thumbup: za dr. Bejtovića
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#58 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by fidoremilienko »

obelix1 wrote:Nemam običaj da hvalim ljude, posebno one koji su za svoj rad pristojno plaćeni,međutim.....

Postoji neki oblik korjena kojeg ima 5% ukupnog stanovništva pa se vađenje zuba pretvara u najgoru noćnu moru, napominjem da nespadam u onu kategoriju naših sugrađana koji kaladont i četkicu vide samo na TV reklamama, nego zubi su mi nastradali u toku rata kao i mnogima.
E sad, zadnji zub sam izvadio prije 5 godina i taj postupak je trajao oko 2h i poslije toga mi više nije padalo napmet da idem stomatologu zbog još jednog zuba kojeg sam morao izvaditi.
Nakon tih 5 godina more u ustima konačno sam se usudio i otišao kod Stomatologa Benjamina Bejtića, taj cijeli dan sam imao psihofizičke probleme i stvarno me je bilo strah(on je potvrdio tu dijagnozu sa kornjem zuba).
Kad ono, Doktor je posao uradio za cca 15min i sav moj straho je bio neopravdan.
Ovo pišem je znam da u Sarajevu postoje ljudi sa istim problemom kao i ja i da ih pojedini mesari mltretiraju i mrcvare po nekoliko sati, vade im susjedne zube ili im oni dadnu pare da idu kod drugog stomatologa.
Ovim putem želim da svima preporučim doktora Benjamina.

PS.

Nije reklama, već potreba nje neka napucačka prića jer svi koji imaju isti problem kao ja razumiju me upotpunosti
Dr. Benjamin :thumbup:
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#59 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by relevantan »

Sve pohvale i preporuke za dr. Bejtovića. Izvadio mi je danas polu-zaglavljenu osmicu za BUKVALNO 6 sekundi.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#60 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by azurna_obala »

Ja sam operisala tri zuba kod dr. Benjamina Bejtovića.
Odličan :thumbup:
User avatar
blonda
Posts: 14
Joined: 14/01/2013 21:03
Location: Sarajevo

#61 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by blonda »

azurna_obala wrote:Ja sam operisala tri zuba kod dr. Benjamina Bejtovića.
Odličan :thumbup:
Koja je cijena operacije i uopste vadjenja kod njega?
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#62 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:45, edited 1 time in total.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#63 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Pasiflora »

Resekcija je ti je (valjda :D ) otvaranje (rezanje) desni, vjerovatno trebas neku operaciju na korjenu. Ja sam radila prije 2 godine kod dr. Esada Asotica (nasla preporuku bas na ovom forumu) i mogu ti reci da sam bila prezadovoljna. Iako sam panicarka, ni sekunde nisam ista osjetila dok mi je radio. Oralni je hirurg: http://www.sarajevoinfo.net/sarajevo/op ... sad_ilidza

Edit: ne sjecam se koliko sam to platila, ali se sjecam da sam bila iznenađena kako sam dobro prosla (obzirom da je ipak operacija bila u pitanju)
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#64 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:35, edited 1 time in total.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#65 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Pasiflora »

Zaista nemas razloga. Dobices dovoljno anestezije da bas nista ne osjetis. Zakucaj pogled u neku tacku na plafonu da ne gledas doktorove ruke i instrumente, a pogotovo iglu i konac pri sivanju na kraju i no frks - prije nego skontas sve gotovo :D
Meni je zahvat trajao tridesetak minuta. Kunem se da nisam osjetila apsolutno nista osim inekcije za anesteziju.
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#66 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:45, edited 1 time in total.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#67 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by lavorpunvode »

za vas koji se raspitujete za oralnog hirurga a ipak vam nije svejedno da li izletiti kamaru para za zahvat ili proci dzabaluka, moja preporuka je da se, ukoliko ste osigurani, zahvatu podvrgnete na stomatoloskom fakultetu.
i ja sam isto vjerovala u price, jaranicina jaranica imala komplikacije ovakve i onakve i sl, ali zaista nije tako. vec sam 3 osmice izvadila hirurski, slijedi mi i 4 kada se nakanim.
ja zaista nikakvog, ama bas nikakvog znacajnog prigovora nemam. prosle godine sam izvadila dvije osmice i vodio me dr. prohic, sto jest jest, jedino sto mi je u tom momentu zasmetalo je to da iako je napismeno bilo da ce me on operisati-operaciju su izvrsili specijalizanti ali opet pod njegovim nadzorom. ali bez obzira, ja sam superzadovoljna i bez straha cu im se i 4ti put prepustiti u ruke.. pa eto.
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#68 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:34, edited 1 time in total.
User avatar
nermaa
Posts: 37
Joined: 23/02/2012 23:00

#69 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by nermaa »

Da li je neko nedavno bio kod stomatologa Benjamin B.? Kakve su cijene? :)
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#70 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:34, edited 1 time in total.
User avatar
nermaa
Posts: 37
Joined: 23/02/2012 23:00

#71 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by nermaa »

Questio wrote:Po ovim komentarima i svemu sta procitah ja sam se odlucio za ovog B.Bejtovića :D, ako najebem ovoj raji na dusu :D. Za ovu operaciju sto cu ja mislim da je 250km i sa konacnim punjenjem.Sad sta kako pojma i ja nemam pogubljen sam :D
Pa kako je proslo? :)
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#72 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Eluveitie »

Jeftin a grub - Hodžić Selman
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#73 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by suza81 »

Koliko kosta operacija ciste na zubu (petica), ko to radi dobro, da li bi se eventualno moglo na stomatologiji ako nemam osiguranje i koliko bih platila u tom slucaju??? Please za info!!
Peryton_
Posts: 998
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#74 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by Peryton_ »

Samo da pohvalim dr. Bejtica.
Inace imam averiju prema zubarima ali covjek radi svoj posao maksimalno profesionalno po knjigama.
Ili kao sto ja cesto kazem u opustenom drustvu : ubi čojk brašno !
selmanjo
Posts: 34
Joined: 21/04/2012 19:54

#75 Re: Oralni hirurg - napokon

Post by selmanjo »

Koja je cijena otprilike popravke zuba kod dr.Bejtovica?Zna li neko mozda?hvala
Post Reply