Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#1 Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by Simply_Red »

"Novac je milijanin. Rado, molim te da mi oprostis sto sam ovo učinio u tvojoj kući ali jednostavno ne mogu više! Bežim od 96 god i nemam više snage. Molim te prenesi mojima da ih sve volim i da jedino zbog njih žalim što ne može drugačije. Ovim papcima napolju bih zbrisao bez problema ali nemam više volje da se borim i unazadjujem sve oko sebe. Ja nisam ubio tu curu niti bilo sta drugo učinio i pobegao sam iz hr jer sam mislio da me hoce izruciti srbiji gde nesmem jer znam sto su ucinili na ovcari i slavoniji.

Znam i sto su ucinili i svima koji su znali. Znam i ko je meni sve ovo ucinio! Reci rado mojima da ova prica sa tv nema veze sa istinom ili bar ja nemam veze sa njom. Daleko sam ja iznad te price. Odlucio sam ovako jer zelim sve zavrsiti i nek samnom umru i sve slike koje sam vidio. Mojima prenesi da nisam otkrio nista sto sam znao sa ratista i nema razloga da strahuju.

Ujacima se izvini i zahvali sto su hteli pomoci i nek znaju daih nisam lagao, i da sam veceras saznao za sve ovo. Sve vas mnogo volim i molim vas da me nesahranjujete u pazovi jer tamo nikad nisam pripadao. Znajte da mi ruke nisu krvave i da nikad nisam obrukao ni vidovice ni paravinje. Klincima reci da verujem u njih a milijani da je bila i ostala moj zivot i smisao do kraja. Pozdrav svima. Caca i mater nek oproste a milijani reci da je cekam na nekom boljem mestu. Dragan.

Novinarima samo reci da ja to nisam ucinio i da je Dadu ubila........... Ja i mrdja smo joj ispricali sta smo videli i htela je sve objaviti (slavonija 92). O ovoj curi ne znam nista ali sam znao da ce je povezati sa mnom i znao sam da me prate vec dugo. Ako je pronadjena u Bilisanima neka traze crni mercedes BG tablica (okonja)."

Jedva sam nasao ovo pismo medju brojnim clancima. Sta mislite o ovome?
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by karanana »

nista. totalno nevazno, posebno nakon sto je priznao.

moze mu jedino eventualno pomoci u odbrani da dokazuje da je umobolan.
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#3 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by ratata »

Simply_Red wrote:"Novac je milijanin. Rado, molim te da mi oprostis sto sam ovo učinio u tvojoj kući ali jednostavno ne mogu više! Bežim od 96 god i nemam više snage. Molim te prenesi mojima da ih sve volim i da jedino zbog njih žalim što ne može drugačije. Ovim papcima napolju bih zbrisao bez problema ali nemam više volje da se borim i unazadjujem sve oko sebe. Ja nisam ubio tu curu niti bilo sta drugo učinio i pobegao sam iz hr jer sam mislio da me hoce izruciti srbiji gde nesmem jer znam sto su ucinili na ovcari i slavoniji.

Znam i sto su ucinili i svima koji su znali. Znam i ko je meni sve ovo ucinio! Reci rado mojima da ova prica sa tv nema veze sa istinom ili bar ja nemam veze sa njom. Daleko sam ja iznad te price. Odlucio sam ovako jer zelim sve zavrsiti i nek samnom umru i sve slike koje sam vidio. Mojima prenesi da nisam otkrio nista sto sam znao sa ratista i nema razloga da strahuju.

Ujacima se izvini i zahvali sto su hteli pomoci i nek znaju daih nisam lagao, i da sam veceras saznao za sve ovo. Sve vas mnogo volim i molim vas da me nesahranjujete u pazovi jer tamo nikad nisam pripadao. Znajte da mi ruke nisu krvave i da nikad nisam obrukao ni vidovice ni paravinje. Klincima reci da verujem u njih a milijani da je bila i ostala moj zivot i smisao do kraja. Pozdrav svima. Caca i mater nek oproste a milijani reci da je cekam na nekom boljem mestu. Dragan.

Novinarima samo reci da ja to nisam ucinio i da je Dadu ubila........... Ja i mrdja smo joj ispricali sta smo videli i htela je sve objaviti (slavonija 92). O ovoj curi ne znam nista ali sam znao da ce je povezati sa mnom i znao sam da me prate vec dugo. Ako je pronadjena u Bilisanima neka traze crni mercedes BG tablica (okonja)."

Jedva sam nasao ovo pismo medju brojnim clancima. Sta mislite o ovome?

laže monstrum, silovao i prije, osuđivan, bježao i konačno dolijao, eno sad plače a kad je silovao nije plakao, dabogda dobio smrtnu kaznu, fuj, još se sad nešto vadi na vrijeme rata, kakav bolesnik jbt
User avatar
El Vanjcho
Posts: 235
Joined: 16/06/2011 04:51
Location: sa druge strane jastuka

#4 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by El Vanjcho »

Simply_Red wrote: Sta mislite o ovome?
Zahvaljujem Bogu sto mi je dao zdravu pamet i sposobnost da se klonim ovakvih neljudi kojih je okolina puna, evo i ovog momenta.
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#5 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by Simply_Red »

Ono što me brine je što su ljudi spremni da linčuju bilo koga ko im se predoči u novinama.

Frano Bilić, umirovljeni policajac, je jedini čovjek zbog koga se osumnjičio Dragan Paravinja. Na osnovu njegovog iskaza se nacrtao i fotorobot. Međutim, on je imao nekoliko kontradiktornih izjava.

Prvo je izjavio da je Antonija Bilić bila sama na mostu i stopirala, da je usla u kamion poslije ovakvog vozacevog manevra:

Image

Izvor: http://www.jutarnji.hr/template/article ... ?id=952599

Onda se predomislio i rekao da zapravo i nije bila sama vec da je sa njom bio i stariji muskarac. Taj isti Frano koji se na pocetku pohvalio da ima fotografsko pamcenje i da zna napamet sve brojeve registracija "ali mu bas taj nije ostao u sjecanju", taj isti Frano nije mogao da zapamti dvije umjesto jedne osobe koji stopiraju.

Izvor: http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/ ... -lazi.html

zbog toga je otisao i na poligraf. Sad pogledajte malo njegovo drzanje na klipu u posljednjem linku.
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#6 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by Simply_Red »

Sto se tice pomenutog manevra, Frano Bilić je rekao da je sve to vidio jer je vozio iza njega. Jedini nacin na koji je mogao da vidi cijeli ovaj manevar je da je sve vrijeme vozio iza njega pa da se i okrenuo za njim i pratio ga kroz cijelu dionicu jer je ovo prevelika razdaljina, a on je izjavio da je vidio samo kako Antonija ulazi u kamion jer je vozio iza navedenog vozaca.

Znam da je lijepo vjerovati onome sto se procita u novinama i otici spavati, ali ja sinoc nikako nisam spavao nego sam citao sve ove stvari. Lijepo bi bilo da me neko podrzi :sax:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#7 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by ladyblue18 »

Meni je ovo sve previse mutno, i mislim da porodica sa pravom odbija da vjeruje u njegovo navodno priznanje.

Ko zna sta je sa djevojkom i gdje je, ako je vec ubijena onda se nadam da ce bar naci tijelo inace ce ovo ostati jos jedan od nikada razjasnjenih slucajeva.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#8 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by atko »

Sve u svemu trazi se za silovanej ovdje, za slilovanje ondje ... cijela prica i svi dogadjaji ukazuju da se radi o manijaku ... jos ce se na kraju izvuci na neku sizofreniju i umjesto cuze dobice neku klinicku rehabilitaciju o nasem trosku...

uglavnom kupko se odmotava istraga ce reci vise ...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#9 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by Ma.Le.Na »

ladyblue18 wrote:Meni je ovo sve previse mutno, i mislim da porodica sa pravom odbija da vjeruje u njegovo navodno priznanje.

Ko zna sta je sa djevojkom i gdje je, ako je vec ubijena onda se nadam da ce bar naci tijelo inace ce ovo ostati jos jedan od nikada razjasnjenih slucajeva.
dok se tijelo ne pronadje ..nada ostaje :cry:

ja bi uvijek gajila nadu da je negdje ..ziva..
shuriken'
Posts: 99
Joined: 16/05/2011 15:01

#10 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by shuriken' »

dada on je u stvari priznao samo da vise zavrsi ta hajka na njega zbog toga jer je srpski heroj koji nije htio priznat nista sa Ovcare a Antoniju je ubio mercedes okonja iz beograda

jel imash josh shta?
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by karanana »

ono sto mene brine je da ljudi od svega prave neku teoriju zavjere.
jeli priznao? jeste.
jeli iza njega biografija koja upucuje na to da je ono 100% profil covjeka koji bi ovo uradio? jeste
jesu li u njegovom kamionu nadjene njene vlasi kose? jesu.

dajte ba, stvarno ne znam odakle vam ta masta navire.

ocekujem da ce se u iduca dva dana pronaci tijelo i da ce se naci jos mnogo fizickih i dna dokaza (a mozda je i to podmetnuto od strane SDB-a), i da ce se ovaj slucaj zatvoriti i da ce ovaj biti izrucen hrvatskoj.
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#12 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by Simply_Red »

karanana wrote:ono sto mene brine je da ljudi od svega prave neku teoriju zavjere.
jeli priznao? jeste.
jeli iza njega biografija koja upucuje na to da je ono 100% profil covjeka koji bi ovo uradio? jeste
jesu li u njegovom kamionu nadjene njene vlasi kose? jesu.

dajte ba, stvarno ne znam odakle vam ta masta navire.

ocekujem da ce se u iduca dva dana pronaci tijelo i da ce se naci jos mnogo fizickih i dna dokaza (a mozda je i to podmetnuto od strane SDB-a), i da ce se ovaj slucaj zatvoriti i da ce ovaj biti izrucen hrvatskoj.
nista ima ljudi pa vole i tako razmisljati. Shvatio bih da je nadjeno tijelo djevojke, onda vise nema smisla raspravljati ni o cemu i sve je gotovo. Do tada, ko zna kome sta moze pasti na pamet sto bi moglo mozda i pomoci svemu.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by karanana »

eto nasli tijelo.
vjerovatno tamo gdje im je ovaj i rekao.
postoji li razlog da se i dalje raspravlja o zavjeri protiv ovog manijaka?
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#14 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by davorf »

karanana wrote:eto nasli tijelo.
vjerovatno tamo gdje im je ovaj i rekao.
postoji li razlog da se i dalje raspravlja o zavjeri protiv ovog manijaka?
Upravo htjedoh napisati...da se bezvezne teorije zavjere ne sire :roll:

http://www.sarajevo-x.com/svijet/region ... /110627070

:( :(
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#15 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by amrica »

:?

"12.39. Iako srpski Blic piše kako je tijelo Antonije Bilić pronađeno oko 10.30, glasnogovornica šibenske policije Marica Kosor opovrgava te informacije i naglašava kako je potraga još u tijeku."



Nazalost, naci ce je, cak i ako dosad nisu. :sad:

Ako se oteta osoba ne nadje u prva 24 sata, sanse da je ziva su jako male. Poslije 20 dana - nikakve. A uz ovog monstruma :run:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#16 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by ladyblue18 »

:|
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#18 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by ladyblue18 »

Svasta.

Nehumano je kako se igraju sa porodicom.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#19 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by Ma.Le.Na »

zasto hrvatski siteovi odbijaju potvrditi da je tijelo nadjeno..
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#20 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by ladyada »

:cry: :cry: jadna djevojka ...........
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#21 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by mrtva kokoš »

nisam upoznat sa pomenutim slucajem osim ovako letimicno predjenih naslova ali mnogo cudnih stvari
ima u ovome slucaju. kamion, kosa , oprostajno pismo, namjestaljka, mercedes okac, skrivanje i pronalazak...
kontam da tu jos ima necijeg masla ali bez obzira steta sto ne postoji kazna npr. spaljivanja ili javnog vjesanja
to je nesto najmanje sto je monstrum zasluzio...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#22 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by Not My Idea »

strasno je sta novinari radi porodici ove djevojke.
zasto prenose lazne informacije, nazalost evo i SaX. dok policija ne potvrdi da su pronasli tijelo, ne treba nista pisat.

vise nego ista bih voljela da je nadju zivu.
i zamisli sad da njena mama vidi ovakve naslove i dobije zena srcani i umre a curu nadju zivu.
poigravaju se za zivotima za vid profita.


ovaj monstrum zasluzuje dugu i neizljecivu bolest. da umre u najgorim bolovima i da na drugom svijetu nikad ne nadje mir.
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#23 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by juventus »

Na index-u pišu kako tijelo nije još pronađeno, a na sa-x udarna vijest da jeste.

Stvarno se tim ne treba igrati. Nije nečija tugai bol stvar s kojom se može tako igrati.

Brišite ovu vijest.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#24 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by Ma.Le.Na »

juventus wrote:Na index-u pišu kako tijelo nije još pronađeno, a na sa-x udarna vijest da jeste.

Stvarno se tim ne treba igrati. Nije nečija tugai bol stvar s kojom se može tako igrati.

Brišite ovu vijest.
ni index ni jutarnji nisu potvrdili pronalazak
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#25 Re: Oprostajno pismo Dragana Paravinje

Post by Not My Idea »

i dnevnik.hr pise da jos tragaju.

SaX jedini tvrdi drugacije.
Post Reply