Oprostaj

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#1 Oprostaj

Post by paladinka »

je svako dozivio nepravdu , pitanje kako dalje dali dali oprostiti? ili dalje cekati na osvetu... ili?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2 Re: Oprostaj

Post by mali jomu »

paladinka wrote: je svako dozivio nepravdu , pitanje kako dalje dali dali oprostiti? ili dalje cekati na osvetu... ili?

... sta bi ti radila?


Prije nego sto odgovoris (ako hoces odgovorit) da ti napisem nesto...

Pokusaj me skontat, a i svi vi koji budete ovo procitali: NORMALNI LJUDI SE NIKAD NIKOM NE OSVECUJU, vec nauce da im tako nesto lose sto im se desilo vise nikad i nikom ne desi.


Koliko je ko normalan nek se pronadje...?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3 Re: Oprostaj

Post by dobar osjecaj »

Imam kolegicu koja mi izaziva jezu jer stalno ima glad za osvetom. Ja generalno nikome ne radim nista lose pa ni njoj da bi ocekivala nesto lose ali posto vidim kako labilno se ponasa i koliko prosto trazi probleme u ljudima, ocekujem i sama od nje sve najgore.

Pokusala sam pazljivo da joj ukazujem koliko je to sve lose i pogresno i odustala sam. Ti koncepti osvete su nenormalni, nezdravi, nezreli i pogresni. Svima se desavaju dobre i lose stvari i ljudi se cesto i nesvjesno ogrijese o druge ljude. Neke stvari se mogu i vrijede rijesiti razgovorom, s nekim ljudima se mora prestati imati ikakve odnose i to se tako zavrsava. Bolesni i nezreli ljudi to vide i rjesavaju drugacije. Zao mi je svakoga kome je pojam osvete blizak i prihvatljiv.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4 Re: Oprostaj

Post by CPT »

paladinka wrote:je svako dozivio nepravdu , pitanje kako dalje dali dali oprostiti? ili dalje cekati na osvetu... ili?
oprasta Bog
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#5 Re: Oprostaj

Post by mali jomu »

CPT wrote: oprasta Bog
... a ti?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6 Re: Oprostaj

Post by SaraFina »

Najbolja "osveta" za nanesenu nepravdu je pravazići niske porive i posvetiti se sebi. (Privatno, emotivno ili uduplati napore kad je karijera/posao posrijedi)
Bespotrebno trošenje energije na smišljanje pakosnih gluposti, nikad ne pogađa koliko ono kad vas ljudi koji su vas povrijedili vide sretnu, uspješnu i emotivno ispunjenu.

Dakle, najbolje ostaviti prostora i pokazati im takve stvari u svom životu.

Sve drugo nema smisla i jednostavno može čovjeka navesti da se nikad ne uspije izmigoljiti od tih negativnosti i negativnog utjecaja.

Zato, svaka nepravda, neka vam bude postrek da budete bolji, srećniji, uspješniji i ispunjeniji u životu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#7 Re: Oprostaj

Post by vjeshalica »

dobar osjecaj wrote:Imam kolegicu koja mi izaziva jezu jer stalno ima glad za osvetom. Ja generalno nikome ne radim nista lose pa ni njoj da bi ocekivala nesto lose ali posto vidim kako labilno se ponasa i koliko prosto trazi probleme u ljudima, ocekujem i sama od nje sve najgore.

Pokusala sam pazljivo da joj ukazujem koliko je to sve lose i pogresno i odustala sam. Ti koncepti osvete su nenormalni, nezdravi, nezreli i pogresni. Svima se desavaju dobre i lose stvari i ljudi se cesto i nesvjesno ogrijese o druge ljude. Neke stvari se mogu i vrijede rijesiti razgovorom, s nekim ljudima se mora prestati imati ikakve odnose i to se tako zavrsava. Bolesni i nezreli ljudi to vide i rjesavaju drugacije. Zao mi je svakoga kome je pojam osvete blizak i prihvatljiv.
Ti ljudi su najgori
Umisle da si im nesto uradio lose tj. Oni to formulisu po svom nahodjenju i u stalnom su sukobu sa drugima i rade na principu osvete
Ako ikako mozes jednostavno ne komuniciraj sa istom
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8 Re: Oprostaj

Post by alibaba_i_30_godina »

Let it go and move on za svoje dobro.
Bodkin
Posts: 21490
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#9 Re: Oprostaj

Post by Bodkin »

Zavisi od nepravde. Sitna? Nije vrijedna vremena u zivotu. Srednja? Zavisi moze li se vratiti kratkorocno. Ako ne, nije vrijedna vremena u zivotu. Postane ti svrha. Velika? Nikad se ne prevazidje. Ostane oziljak zauvijek
Post Reply