Oprez pri korištenju nosača mobitela

Podforum za motocikliste...
Post Reply
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#1 Oprez pri korištenju nosača mobitela

Post by TouringBiker »

Iz MOTORRAD-a 14/2021

Prijevod: Oštećenje kamere usljed vibracija

Tema koja se uvijek iznova pojavljuje s gore pokatanim držačima. Ukratko: Neki moderni mobiteli imaju ugrađen osjetljiv mehanički stabilizator slike za kameru. Taj često biva oštećeno vibracijama s nosača guvernale, pa kameru treba zamijeniti - na trošak vlasnika. Proveli smo neka istraživanja i svi su se proizvođači sada izričito pozabavili tim pitanjem. SP-Connect i Quadlock nude dodatni (preporučeni) prigušivač vibracija; RAM nosači apsorbiraju vibracije kroz gumene tačke i dodatnu mrežu; Shapeheart se reklamira s gumicama, silikonskim držačima i tekstilnim vrećicama. Svi drugi proizvođači prikazani ovdje nisu imali pritužbi - zahvaljujući tekstilnim ili tapeciranim rješenjima.

Image

Ovo se meni desilo, pokvario mi se stabilizator kamere na novom mobitelu nakon prve upotrebe s novim držačem :(
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#2 Re: Oprez pri korištenju nosača mobitela

Post by TouringBiker »

I Apple je objavio upozorenje na ovu temu:

https://www.driving.co.uk/news/technolo ... ibrations/
User avatar
Said
Posts: 140
Joined: 31/08/2006 02:25
Location: Sarajevo

#3 Re: Oprez pri korištenju nosača mobitela

Post by Said »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2257
Joined: 14/02/2013 14:11

#4 Re: Oprez pri korištenju nosača mobitela

Post by Hercegoviina »

TouringBiker wrote: 31/07/2021 14:27 Iz MOTORRAD-a 14/2021

Prijevod: Oštećenje kamere usljed vibracija

Tema koja se uvijek iznova pojavljuje s gore pokatanim držačima. Ukratko: Neki moderni mobiteli imaju ugrađen osjetljiv mehanički stabilizator slike za kameru. Taj često biva oštećeno vibracijama s nosača guvernale, pa kameru treba zamijeniti - na trošak vlasnika. Proveli smo neka istraživanja i svi su se proizvođači sada izričito pozabavili tim pitanjem. SP-Connect i Quadlock nude dodatni (preporučeni) prigušivač vibracija; RAM nosači apsorbiraju vibracije kroz gumene tačke i dodatnu mrežu; Shapeheart se reklamira s gumicama, silikonskim držačima i tekstilnim vrećicama. Svi drugi proizvođači prikazani ovdje nisu imali pritužbi - zahvaljujući tekstilnim ili tapeciranim rješenjima.

Image

Ovo se meni desilo, pokvario mi se stabilizator kamere na novom mobitelu nakon prve upotrebe s novim držačem :(
ja,i
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#5 Re: Oprez pri korištenju nosača mobitela

Post by TouringBiker »

Hercegoviina wrote: 18/09/2021 00:49
TouringBiker wrote: 31/07/2021 14:27 Iz MOTORRAD-a 14/2021

Prijevod: Oštećenje kamere usljed vibracija

Tema koja se uvijek iznova pojavljuje s gore pokatanim držačima. Ukratko: Neki moderni mobiteli imaju ugrađen osjetljiv mehanički stabilizator slike za kameru. Taj često biva oštećeno vibracijama s nosača guvernale, pa kameru treba zamijeniti - na trošak vlasnika. Proveli smo neka istraživanja i svi su se proizvođači sada izričito pozabavili tim pitanjem. SP-Connect i Quadlock nude dodatni (preporučeni) prigušivač vibracija; RAM nosači apsorbiraju vibracije kroz gumene tačke i dodatnu mrežu; Shapeheart se reklamira s gumicama, silikonskim držačima i tekstilnim vrećicama. Svi drugi proizvođači prikazani ovdje nisu imali pritužbi - zahvaljujući tekstilnim ili tapeciranim rješenjima.

Image

Ovo se meni desilo, pokvario mi se stabilizator kamere na novom mobitelu nakon prve upotrebe s novim držačem :(
ja,i
Pa ako ne mozes dodatno izolovati od vibracija, koristiti samo neke stare, manje vrijedne mobilne na drzacima
Post Reply