Operacija trbušne aorte

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
konektovan
Posts: 40550
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26 Re: Operacija trbušne aorte

Post by konektovan »

nepass1 wrote: 06/06/2023 12:47
laik1981 wrote: 06/06/2023 12:35
Kod svake operacije postoji mogucnost da pacijent umre. To ne smije biti razlog da ne pokusaju nekog izlijeciti. Uzas. Moras imati u steku nekoliko desetina hiljada maraka da bi bio u mogucnosti da pokusas sebi spasiti zivot.
Ma ne treba stela. Ja sam to sa djetetom prosao 2019. Jesu zajebali oko dg. Pa je bilo belaja ali kad su skontali u roku 36h s i papiri bili spremni sto se tice kcus. Mada vjerujem da su se pozurili jer su u startu zajebali. E onda u federalni zavod oni cekaju da im acibadem da termin. Mene nazvali rekli letis u nedelju noc. Primljeni u bolnicu u ponedeljak u 4h ujutro u utorak se djete operisalo. Majka i djete besplatan boravak ja sebi platio hotel. Moje zavod nije refundirao i receno mi je odmah da nece.
Kontrolu nas narucili za 14 dana mi pravo ostali tamo da se ne vozamo. Znali smo da to isto zavod ne refundira jer imas djecjeg kardiologa u ks. Ali posto kvalitet ljekara ne mozes birati, hvala bogu, imali smo love da sebi to priustimo.
Doduse acibadem je troskove kontrole prisio troskovima operacije. Mi smo samo hotel placali.
Kako je sad dijete?? Nadam se da je sve ok....
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#27 Re: Operacija trbušne aorte

Post by mirota »

nivla wrote: 06/06/2023 12:31 ma to je velika vjerovatnoca da umrea na operaciji pa se boje, nije bitna toliko strucnost, znam covjeka koji je bukvalno birao tim ljudi koji ce ga operisat, pa umro na operacijskom stolu, sto se tice stanja prije operacije moglo se reci da je bio zdrav
cuj zdrav , hahaha,a ima prosirenu aortu, koja je posljedica visokog pritiska najcesce, dijabetesa ili urodjena...niko s tim nije zdrav, ne pojavi se ona preko noci, nego godinama traje
sahbazzz
Posts: 321
Joined: 19/07/2020 12:27

#28 Re: Operacija trbušne aorte

Post by sahbazzz »

laik1981 wrote: 06/06/2023 12:14
sahbazzz wrote: 06/06/2023 12:02 Moj otac je prosle godine u martu/aprilu radio operaciju trbusne aorte na KCUS. Operaciju radio dr. Amel Hadzimehmedagic (mozda sam fulio prezime :D ), sve dobro proslo, extra odradjen posao, ziv zdrav, zavrsio sve kontrole. Nije mi jasno kako sad nemaju timove, sjecam se da je vise doktora radilo istu operaciju. Nije valjda da su svi otisli :?
Ako imas direktan kontakt ovog doktora bio bih zahvalan. Moze u pp.
Nemam druze nikakav kontakt, bukvalno covjeka nikad nisam vidio. Oca sam vise puta vodio na kontrole prije operacije, vecinom je on bio, ali nikad nisam mogao uci recimo kod njega. Kad je doslo vrijeme za operaciju i netom poslije operacije sam pokusavao da dodjem do njega da "popricamo", nisam nista uspio, svi od portira do sestara su bili u fazonu Amel je vrhunski strucnjak, zna sta radi, nemas potrebu za bilo cime. Preko prijatelja sam se raspitao takodjer i svi se slazu da je dobar doktor. Tako je na kraju i ispalo. Mozda zvuci nadrealno, ali ja sam prezadovoljan sa KCUS sto se tice slucaja mog oca, pocevsi od sestara pa do operacije.

Meni to nikako nije jasno, da li mozda ima veze sto se moj otac vodi na drugom kantonu i onda je KSUS "opljackao" Zavod drugog kantona za tu operaciju, ali svejedno ne mislim da je to razlog da se kaze "nemamo tim koji to radi". Takodjer, ne mora znaciti da je problem kod hirurga, mozda je problem u ostatku tima, tipa anesteziolog, sta znam sad laicki bubam.
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#29 Re: Operacija trbušne aorte

Post by splinter »

moimoi wrote: 06/06/2023 12:47
Sanjarko wrote: 06/06/2023 12:43 Dobro je pa je to otkriveno na vrijeme, u Tuzli je prije možda oko 10-tak godina momak umro od toga.

Pravili ga ludim i sl. Ne sjećam se detalja. Imao bolove u stomaku i na kraju aorta pukla. Ako je to, to.
Umro je i moj drug prije 18 god. Imao tada 26god. Dolazio im 2-3 puta, zalio se na bolove, nije mogao hodati … oni ga optizivali da se drogira.

Zaista mislim da trebate uzeti odvjetnika koji ce vam reci tacno sta od papirologije pripremite da bi mogli refundirati troskove. Mislim da prije puta morate dobiti dvojezicni obrazac u zzo
Kod njih je izgleda veliki problem u prijemu i trijaži pacijenata, pa ili loše postavljaju dijagnoze ili su jednostavno tako kurčeviti.
To je žalosno jer na UKC Tuzla radi najveći stručnjak upravo za ovu vrstu hirurškog zahvata, kardiovaskularni hirurg Dragan Piljić koji je osmislio jedinstvenu metodu tretmana Aneurizma abdominalne aorte .
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#30 Re: Operacija trbušne aorte

Post by nepass1 »

Djete dobro, uradjena totalna rekonstrukcija srcanog misica i aorte. Do 18e godine godisnje jedna kontrola. Osim oziljka operacija je takva da je izljecenost 100% naravno ako sve prodje uredu.
moimoi
Posts: 4619
Joined: 01/07/2006 12:59

#31 Re: Operacija trbušne aorte

Post by moimoi »

splinter wrote: 06/06/2023 12:55
moimoi wrote: 06/06/2023 12:47

Umro je i moj drug prije 18 god. Imao tada 26god. Dolazio im 2-3 puta, zalio se na bolove, nije mogao hodati … oni ga optizivali da se drogira.

Zaista mislim da trebate uzeti odvjetnika koji ce vam reci tacno sta od papirologije pripremite da bi mogli refundirati troskove. Mislim da prije puta morate dobiti dvojezicni obrazac u zzo
Kod njih je izgleda veliki problem u prijemu i trijaži pacijenata, pa ili loše postavljaju dijagnoze ili su jednostavno tako kurčeviti.
To je žalosno jer na UKC Tuzla radi najveći stručnjak upravo za ovu vrstu hirurškog zahvata, kardiovaskularni hirurg Dragan Piljić koji je osmislio jedinstvenu metodu tretmana Aneurizma abdominalne aorte .
Ma nemaju oni trijaze nikakve ili je kako te zapadne. Neki vole i trude se oko pacijenata ali n vecina imam osjecaj da mrze to sto rade.
User avatar
konektovan
Posts: 40550
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#32 Re: Operacija trbušne aorte

Post by konektovan »

nepass1 wrote: 06/06/2023 12:56 Djete dobro, uradjena totalna rekonstrukcija srcanog misica i aorte. Do 18e godine godisnje jedna kontrola. Osim oziljka operacija je takva da je izljecenost 100% naravno ako sve prodje uredu.
:thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#33 Re: Operacija trbušne aorte

Post by nepass1 »

sahbazzz wrote: 06/06/2023 12:54
laik1981 wrote: 06/06/2023 12:14
Ako imas direktan kontakt ovog doktora bio bih zahvalan. Moze u pp.
Nemam druze nikakav kontakt, bukvalno covjeka nikad nisam vidio. Oca sam vise puta vodio na kontrole prije operacije, vecinom je on bio, ali nikad nisam mogao uci recimo kod njega. Kad je doslo vrijeme za operaciju i netom poslije operacije sam pokusavao da dodjem do njega da "popricamo", nisam nista uspio, svi od portira do sestara su bili u fazonu Amel je vrhunski strucnjak, zna sta radi, nemas potrebu za bilo cime. Preko prijatelja sam se raspitao takodjer i svi se slazu da je dobar doktor. Tako je na kraju i ispalo. Mozda zvuci nadrealno, ali ja sam prezadovoljan sa KCUS sto se tice slucaja mog oca, pocevsi od sestara pa do operacije.

Meni to nikako nije jasno, da li mozda ima veze sto se moj otac vodi na drugom kantonu i onda je KSUS "opljackao" Zavod drugog kantona za tu operaciju, ali svejedno ne mislim da je to razlog da se kaze "nemamo tim koji to radi". Takodjer, ne mora znaciti da je problem kod hirurga, mozda je problem u ostatku tima, tipa anesteziolog, sta znam sad laicki bubam.
Pa vidi meni je djete od prvog mjeseca islo na kcus. Dg rupica na srcu koja ce zarasti. I rekli nista ne brinite. Dok sa devet mjeseci djete tj beba nije kolabirala i zavrsila na intenzivnoj. Predamnom je reanimirali. Ja sam svaki put bio prisutan kad se uz radio. To je trajalo po 30-45 min. Nije to nista ofrlje radjeno ono samo da skinu sa dnevnog reda. Ali jednostavno ljudi ne znaju od begica koji je sef pa do drugih doktora. A s i su super ljubazni i dr i sestre i sto se toga tice i ja sam zadovoljan. Ali jbg kad nemaju znanje.
Kasnije nam je receno da se ta dg uspostavi jos u trudnoci. Zena isla i u skerlica i privatno na uz kod ginekologa. Isto svaki uz je bar 10min trajao. Niko vidio nije. Ta djeca se operisu do sestog mjeseca zivota. Dr u turskoj pita je li tek dg u devetom mjesecu uspostavljena. Kad sam rekao da jeste. Covjek se okrenuo izasao iz sobe i dok god sam ga vidio samo je dizao ruke u zrak i nesta mrmljao valjda tobejarabi :D
Kaze ovo je jedna od rijetkih beba koja ce se odmah sutra operisati, nema infekciju da se prvo mora sedam dana antibiotikom tretirati.
I odmah je rekao, moja greska pri op mogucnost 1%, smrtnost 5%, izlijecenost 100%
Izasao iz op sale, odveo nas u sobu objasnio sta je bilo. Dva dana intenzivne i u sobu. Treci dan djetetu odjednom sedam zuba pocelo rasti. Nakon 4-5 dana djete hodalo po hodniku bolnice. Ono drzao ja za rucice....
Drugi svijet skroz, nego mi valjda nismo navikli na bolje
User avatar
darius_maximus
Posts: 3241
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#34 Re: Operacija trbušne aorte

Post by darius_maximus »

nepass1 wrote: 06/06/2023 12:24
darius_maximus wrote: 06/06/2023 12:16

Koliko znam iz jednog drugog slučaja, ide:
- zahvat se ne može uraditi kod nas (treba potvrda od klinike)
- zahvat se može uraditi u drugoj državi (kod nas je bio Zagreb)
- uz potvrdu da se ne može uraditi kod nas i račun iz druge države, traži se naknadno povrat troškova (nema garanta da ćeš dobiti)

Dakle, svakako mora platiti iz svog džepa, jedino se kasnije onda može ganjati za pare.
Trebaju potvrde za sve i klinika mora reći da ne može uraditi zahvat.
Slučaj o kojem ja govorim je odbijen, tako da nisam siguran da ćete išta izganjati...

Doduše, ovo je bilo prije 5-6 godina, pa ne znam je li se šta mijenjalo.
Ne placa se iz svog dzepa. Ima zavod ugovorene klinike kao acibadem i u bg ima klinika. Odradi se s e ovi ispostave racun i zavod plati
Ja prenosim iskustvo koje imam.
Sama činjenica da svi prepričavaju različite zgode ukazuje da proces nije baš jasan (možda je i mijenjan tokom godina).
Ova osoba je bila medicinski radnik i pitala je šta da radi tada (komisija potvrdila da treba zahvat i KCUS rekao da ga ne može uraditi).
Rekli joj da nađe drugu kliniku (kontaktirani su drugi kantoni i ZG) i da s računom za zahvat preda zahtjev za refundaciju, koji nije uspio.

Tvoje iskustvo je Acibadem i uspjelo je, super.
Ne znam šta da ti kažem osim da je tada tako bilo rečeno i taj se "put pacijenta" pratio.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3241
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#35 Re: Operacija trbušne aorte

Post by darius_maximus »

nepass1 wrote: 06/06/2023 13:10
sahbazzz wrote: 06/06/2023 12:54
Nemam druze nikakav kontakt, bukvalno covjeka nikad nisam vidio. Oca sam vise puta vodio na kontrole prije operacije, vecinom je on bio, ali nikad nisam mogao uci recimo kod njega. Kad je doslo vrijeme za operaciju i netom poslije operacije sam pokusavao da dodjem do njega da "popricamo", nisam nista uspio, svi od portira do sestara su bili u fazonu Amel je vrhunski strucnjak, zna sta radi, nemas potrebu za bilo cime. Preko prijatelja sam se raspitao takodjer i svi se slazu da je dobar doktor. Tako je na kraju i ispalo. Mozda zvuci nadrealno, ali ja sam prezadovoljan sa KCUS sto se tice slucaja mog oca, pocevsi od sestara pa do operacije.

Meni to nikako nije jasno, da li mozda ima veze sto se moj otac vodi na drugom kantonu i onda je KSUS "opljackao" Zavod drugog kantona za tu operaciju, ali svejedno ne mislim da je to razlog da se kaze "nemamo tim koji to radi". Takodjer, ne mora znaciti da je problem kod hirurga, mozda je problem u ostatku tima, tipa anesteziolog, sta znam sad laicki bubam.
Pa vidi meni je djete od prvog mjeseca islo na kcus. Dg rupica na srcu koja ce zarasti. I rekli nista ne brinite. Dok sa devet mjeseci djete tj beba nije kolabirala i zavrsila na intenzivnoj. Predamnom je reanimirali. Ja sam svaki put bio prisutan kad se uz radio. To je trajalo po 30-45 min. Nije to nista ofrlje radjeno ono samo da skinu sa dnevnog reda. Ali jednostavno ljudi ne znaju od begica koji je sef pa do drugih doktora. A s i su super ljubazni i dr i sestre i sto se toga tice i ja sam zadovoljan. Ali jbg kad nemaju znanje.
Kasnije nam je receno da se ta dg uspostavi jos u trudnoci. Zena isla i u skerlica i privatno na uz kod ginekologa. Isto svaki uz je bar 10min trajao. Niko vidio nije. Ta djeca se operisu do sestog mjeseca zivota. Dr u turskoj pita je li tek dg u devetom mjesecu uspostavljena. Kad sam rekao da jeste. Covjek se okrenuo izasao iz sobe i dok god sam ga vidio samo je dizao ruke u zrak i nesta mrmljao valjda tobejarabi :D
Kaze ovo je jedna od rijetkih beba koja ce se odmah sutra operisati, nema infekciju da se prvo mora sedam dana antibiotikom tretirati.
I odmah je rekao, moja greska pri op mogucnost 1%, smrtnost 5%, izlijecenost 100%
Izasao iz op sale, odveo nas u sobu objasnio sta je bilo. Dva dana intenzivne i u sobu. Treci dan djetetu odjednom sedam zuba pocelo rasti. Nakon 4-5 dana djete hodalo po hodniku bolnice. Ono drzao ja za rucice....
Drugi svijet skroz, nego mi valjda nismo navikli na bolje
Lijepo je pročitati nešto što ima ovako lijep i sretan završetak.
Drago mi je da je sve ovako odlično završilo.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3682
Joined: 23/04/2011 12:21

#36 Re: Operacija trbušne aorte

Post by Mr.Sojic »

moimoi wrote: 06/06/2023 12:47
Sanjarko wrote: 06/06/2023 12:43 Dobro je pa je to otkriveno na vrijeme, u Tuzli je prije možda oko 10-tak godina momak umro od toga.

Pravili ga ludim i sl. Ne sjećam se detalja. Imao bolove u stomaku i na kraju aorta pukla. Ako je to, to.
Umro je i moj drug prije 18 god. Imao tada 26god. Dolazio im 2-3 puta, zalio se na bolove, nije mogao hodati … oni ga optizivali da se drogira.

Zaista mislim da trebate uzeti odvjetnika koji ce vam reci tacno sta od papirologije pripremite da bi mogli refundirati troskove. Mislim da prije puta morate dobiti dvojezicni obrazac u zzo
Mislim da je svima poznat slučaj pokojnog sina gospođe Nevenke Garagić koja je i tužila i dobila Klinički Centar u Tuzli.

Bilo je i na ovom forumu,a i ona je pisala svoj blog.

Bili su mi komšije dok nisu odselili u Tuzlu.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#37 Re: Operacija trbušne aorte

Post by lacrima »

mirota wrote: 06/06/2023 12:49
laik1981 wrote: 06/06/2023 11:56 Naime, jedan suprugin rodjak ima aneurizmu na stomacnoj aorti koju bi trebao operisati pod hitno. Na KCUS-u i u Opcoj Bolnici to ne zele da urade, a kao opravdanje im je da nemaju timove za tu operaciju. Kacila, koji navodno radi i na KCUS-u, nudi da tu operaciju uradi u privatnoj klinici i trazi 35000KM za istu. Covjek se na kraju odlucio da ide u Beograd jer tamo kao ima neki bas strucnjak za tu problematiku i ta operacija bi kostala 30000 kod njega.

Oboljelom je receno da ZZO ne pokriva troskove takvih operacija. Mene interesuje ima li neko iskustva sa ovakvim situacijama? Postoji li neka mogucnost da se bar dio troska na neki nacin namiri od zdravstvenog osiguranja?
ee tuge od Sarajeva i ljekara.. pa ta operacija se radi u KC Foci vrlo uspjesno, iako nije naivna...
Danas je standard endovaskularno zbrinjavanje odnosno kroz rez na nozi. To rade radiolozi. Raspitajte se i za tu mogucnost, kod nas nema ali ima Zagreb ili Beograd, ili dalje.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#38 Re: Operacija trbušne aorte

Post by dr_Evil »

Cesto se desava da zapravo bolnica moze ponuditi neku vrstu zahvata. Pacijent zeli da ide vani ili u drugu kliniku gdje se to radi modernije, bezbolnije, ili sa vecim procentom uspjesnosti, manjom mogucnosti smrtnosti.

I onda hecim nece da potpise, kaze mi imamo ovo, bujrum.

Onda pacijent kaze nece da me posalju.

Nekad jednostavno nije ni do hecima. Mada ne do bog da ih pravdam.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23248
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#39 Re: Operacija trbušne aorte

Post by Sanjarko »

moimoi wrote: 06/06/2023 12:47
Sanjarko wrote: 06/06/2023 12:43 Dobro je pa je to otkriveno na vrijeme, u Tuzli je prije možda oko 10-tak godina momak umro od toga.

Pravili ga ludim i sl. Ne sjećam se detalja. Imao bolove u stomaku i na kraju aorta pukla. Ako je to, to.
Umro je i moj drug prije 18 god. Imao tada 26god. Dolazio im 2-3 puta, zalio se na bolove, nije mogao hodati … oni ga optizivali da se drogira.

Zaista mislim da trebate uzeti odvjetnika koji ce vam reci tacno sta od papirologije pripremite da bi mogli refundirati troskove. Mislim da prije puta morate dobiti dvojezicni obrazac u zzo
Da li je bio iz Tuzle? Mozda je to taj slucaj ako jest. Ima kako je ovo bilo, majka ih tuzila ali ne znam da li je bilo ista s tuzbom. Moguce da je slucaj stariji od 10 godina, ali da je reaktivirana tuzba bila prije oko 10-tak godina.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23248
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#40 Re: Operacija trbušne aorte

Post by Sanjarko »

Mr.Sojic wrote: 06/06/2023 13:21
moimoi wrote: 06/06/2023 12:47

Umro je i moj drug prije 18 god. Imao tada 26god. Dolazio im 2-3 puta, zalio se na bolove, nije mogao hodati … oni ga optizivali da se drogira.

Zaista mislim da trebate uzeti odvjetnika koji ce vam reci tacno sta od papirologije pripremite da bi mogli refundirati troskove. Mislim da prije puta morate dobiti dvojezicni obrazac u zzo
Mislim da je svima poznat slučaj pokojnog sina gospođe Nevenke Garagić koja je i tužila i dobila Klinički Centar u Tuzli.

Bilo je i na ovom forumu,a i ona je pisala svoj blog.

Bili su mi komšije dok nisu odselili u Tuzlu.
Taj slucaj je mislim, ne sjecam se bas najbolje, znam da su ga pravili ludim itd.
moimoi
Posts: 4619
Joined: 01/07/2006 12:59

#41 Re: Operacija trbušne aorte

Post by moimoi »

Sanjarko wrote: 06/06/2023 16:38
moimoi wrote: 06/06/2023 12:47

Umro je i moj drug prije 18 god. Imao tada 26god. Dolazio im 2-3 puta, zalio se na bolove, nije mogao hodati … oni ga optizivali da se drogira.

Zaista mislim da trebate uzeti odvjetnika koji ce vam reci tacno sta od papirologije pripremite da bi mogli refundirati troskove. Mislim da prije puta morate dobiti dvojezicni obrazac u zzo
Da li je bio iz Tuzle? Mozda je to taj slucaj ako jest. Ima kako je ovo bilo, majka ih tuzila ali ne znam da li je bilo ista s tuzbom. Moguce da je slucaj stariji od 10 godina, ali da je reaktivirana tuzba bila prije oko 10-tak godina.
Nije. On je iz Sa. KCUS u pitanju.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42 Re: Operacija trbušne aorte

Post by JohnnyS »

Operaciju trbušne aorte u Mostaru radimo svakotjedno, a implantaciju EVAR ili TEVAR proteze svakomjesečno. Problem je što nam je država takva da svaki kanton ima svoj zavod zdravstvenog osiguranja pa ti dođe isto operirao se u Beogradu ili u Sarajevu. Po cijeni bih rekao da je u pitanju EVAR jer su proteze za njih jako skupe i idu preko 20 tisuća maraka, ali su jako poštedni zahvati jer se ne otvara stomak nego se proteza uvede kroz kateter u preponi. Mislim da to u nas ljudi nažalost sami kupuju.
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#43 Re: Operacija trbušne aorte

Post by mirota »

JohnnyS wrote: 06/06/2023 16:59 Operaciju trbušne aorte u Mostaru radimo svakotjedno, a implantaciju EVAR ili TEVAR proteze svakomjesečno. Problem je što nam je država takva da svaki kanton ima svoj zavod zdravstvenog osiguranja pa ti dođe isto operirao se u Beogradu ili u Sarajevu. Po cijeni bih rekao da je u pitanju EVAR jer su proteze za njih jako skupe i idu preko 20 tisuća maraka, ali su jako poštedni zahvati jer se ne otvara stomak nego se proteza uvede kroz kateter u preponi. Mislim da to u nas ljudi nažalost sami kupuju.
kakav crni Mostar, imate naaaj intrahospitalnih infekcija, nikava njega postoperativna, umiru ljudi samo tako od infekcija u SKB
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#44 Re: Operacija trbušne aorte

Post by dr_Evil »

mirota wrote: 06/06/2023 18:05
kakav crni Mostar, imate naaaj intrahospitalnih infekcija, nikava njega postoperativna, umiru ljudi samo tako od infekcija u SKB
Bijeli brijeg je solidna bolnica ako se posmatra nivo BiH. Ne bjeze ostale bolnice nista puno. Tuzla je razvila par privatnih koji se isticu, ali javno je tu negdje.
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#45 Re: Operacija trbušne aorte

Post by mirota »

dr_Evil wrote: 07/06/2023 13:05
mirota wrote: 06/06/2023 18:05
kakav crni Mostar, imate naaaj intrahospitalnih infekcija, nikava njega postoperativna, umiru ljudi samo tako od infekcija u SKB
Bijeli brijeg je solidna bolnica ako se posmatra nivo BiH. Ne bjeze ostale bolnice nista puno. Tuzla je razvila par privatnih koji se isticu, ali javno je tu negdje.
nemas ti pojam druze, BB je samo sminka , a strucnjaci i ostalo osoblje katastrofa
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#46 Re: Operacija trbušne aorte

Post by dr_Evil »

mirota wrote: 07/06/2023 21:44

nemas ti pojam druze, BB je samo sminka , a strucnjaci i ostalo osoblje katastrofa
DA se napreduje i pozicije dobijaju preko stranke i ako se uslikas sa Draganom to svakako. Da je negdje drugo u BIH bolje, prica za malu djecu. Mi smo drzava olicenje neznanja i nepotizma.
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#47 Re: Operacija trbušne aorte

Post by mali_balon »

nepass1 wrote: 06/06/2023 12:56 Djete dobro, uradjena totalna rekonstrukcija srcanog misica i aorte. Do 18e godine godisnje jedna kontrola. Osim oziljka operacija je takva da je izljecenost 100% naravno ako sve prodje uredu.
:thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#48 Re: Operacija trbušne aorte

Post by nepass1 »

mali_balon wrote: 08/06/2023 07:35
nepass1 wrote: 06/06/2023 12:56 Djete dobro, uradjena totalna rekonstrukcija srcanog misica i aorte. Do 18e godine godisnje jedna kontrola. Osim oziljka operacija je takva da je izljecenost 100% naravno ako sve prodje uredu.
:thumbup:
Jos ja smrsao 20kg od prvog prijema u bolnicu do otpusta iz turske. :run:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4222
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#49 Re: Operacija trbušne aorte

Post by skrbavi-admin »

invazivna operacija trbusne aorte je visoko rizicna gospodo....tlak u aorti je takav kad je probijes siklja krv metara u mlazu.... ima sigurno ljudi koji to mogu uradit i na kojima se moze uradit ali uspjeh nije 100procentan samo da se zna. cak se moze reci da su sanse pola pola....

kacila je majstor..... 20000 eura je neinvanzivni zahvat koji provlaci stent od nogu do aorte.... najvise zbog enormno skupe proteze....

kacila je u parlamentu i licno mi je rekao da je glasao i trazio da se glasa da takav zakon prodje da ta neinvazivna procedura prodje besplatno i da se stvore uslovi da se radi u bih nesmetano.....


pogodite rezultat.......
tako da... 35-40 hiljada marona ako mislis da 99% prezivis....
i ja bi naplatio..... mada evo da i moralistima kazem mi je reko da njemu pare vise ne trebaju ima sasvim dovoljno i da je u bih samo iz ljudskih pobuda. jel istina nijeli neam pojma....

na njegovoj klinici ne placa se nista osim narudzbe za protezu..koja nije pokrivena zakonom.. sav daljnji tretman placa ZZO.....

mi mozemo zafalit bogu sto je jos uvijek u BIH.... coeka traze ko Ronalda po svijetu
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#50 Re: Operacija trbušne aorte

Post by mali_balon »

nepass1 wrote: 08/06/2023 07:39
mali_balon wrote: 08/06/2023 07:35

:thumbup:
Jos ja smrsao 20kg od prvog prijema u bolnicu do otpusta iz turske. :run:
Ma jebes tebe nek je dijete ok :lol: ....nista gore od gubitka kila od stresa, zna se desit da tad i imunitet ode u helac pa se navuce i kakva bolescura
Post Reply