Operacija srcanih zalizaka

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Suncica999
Posts: 2
Joined: 02/04/2021 12:01

#1 Operacija srcanih zalizaka

Post by Suncica999 »

Nedavno sam operisala srce i ugradjeni su mi mehanicki zalisci. Kakav je kvalitet zivota nakon oporavka? Da li se najnormalnije zivi, osim sto cijeli zivot moram piti antikoagulanse?
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#2 Re: Operacija srcanih zalizaka

Post by immuno »

Suncica999 wrote: 02/04/2021 12:34 Nedavno sam operisala srce i ugradjeni su mi mehanicki zalisci. Kakav je kvalitet zivota nakon oporavka? Da li se najnormalnije zivi, osim sto cijeli zivot moram piti antikoagulanse?
Cestitam 👏 iz iskustva u okruzenju I posla kvalitet zivota skoro da je potpun osim tih kontrola I terapije al obzirom na tezinu bolesti I operacije to je skoro pa zanemarljivo. Nakon odredjenog vremena rodjak se ponovo vratio prilicno aktivnom Sportu tako da stvarno prognoze su zaista ohrabrujuce. Jedino sto moram podvuci zavisi sve od pacijenta samog, ima ih Koji od toga naprave takvu dramu da legnu I neustaju jer misle da gore nema.... U svskom slucaju zelim brz oporavak I polahko kako kazu stari basamak po basamak I vracas se najnormalnijem zivotu.... Sretno❤️
Suncica999
Posts: 2
Joined: 02/04/2021 12:01

#3 Re: Operacija srcanih zalizaka

Post by Suncica999 »

immuno wrote: 02/04/2021 15:10
Suncica999 wrote: 02/04/2021 12:34 Nedavno sam operisala srce i ugradjeni su mi mehanicki zalisci. Kakav je kvalitet zivota nakon oporavka? Da li se najnormalnije zivi, osim sto cijeli zivot moram piti antikoagulanse?
Cestitam 👏 iz iskustva u okruzenju I posla kvalitet zivota skoro da je potpun osim tih kontrola I terapije al obzirom na tezinu bolesti I operacije to je skoro pa zanemarljivo. Nakon odredjenog vremena rodjak se ponovo vratio prilicno aktivnom Sportu tako da stvarno prognoze su zaista ohrabrujuce. Jedino sto moram podvuci zavisi sve od pacijenta samog, ima ih Koji od toga naprave takvu dramu da legnu I neustaju jer misle da gore nema.... U svskom slucaju zelim brz oporavak I polahko kako kazu stari basamak po basamak I vracas se najnormalnijem zivotu.... Sretno❤️
Drago mi je da postoje pozitivna iskustva. Mlada sam, imam 30 godina pa me strah, kako cu, sta cu. Oporavak ide sporo, brzo se umaram ali nadam se da ce uskoro biti sve kako treba. Hvala puno na odgovoru. 💌
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#4 Re: Operacija srcanih zalizaka

Post by immuno »

Suncica999 wrote: 02/04/2021 16:50
immuno wrote: 02/04/2021 15:10
Suncica999 wrote: 02/04/2021 12:34 Nedavno sam operisala srce i ugradjeni su mi mehanicki zalisci. Kakav je kvalitet zivota nakon oporavka? Da li se najnormalnije zivi, osim sto cijeli zivot moram piti antikoagulanse?
Cestitam 👏 iz iskustva u okruzenju I posla kvalitet zivota skoro da je potpun osim tih kontrola I terapije al obzirom na tezinu bolesti I operacije to je skoro pa zanemarljivo. Nakon odredjenog vremena rodjak se ponovo vratio prilicno aktivnom Sportu tako da stvarno prognoze su zaista ohrabrujuce. Jedino sto moram podvuci zavisi sve od pacijenta samog, ima ih Koji od toga naprave takvu dramu da legnu I neustaju jer misle da gore nema.... U svskom slucaju zelim brz oporavak I polahko kako kazu stari basamak po basamak I vracas se najnormalnijem zivotu.... Sretno❤️
Drago mi je da postoje pozitivna iskustva. Mlada sam, imam 30 godina pa me strah, kako cu, sta cu. Oporavak ide sporo, brzo se umaram ali nadam se da ce uskoro biti sve kako treba. Hvala puno na odgovoru. 💌
Samo polahko I strpljenja rodjak je imao 26 godina kad se operisao... Glavu gore naravno da ce biti dobro 👍👍👍
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#5 Re: Operacija srcanih zalizaka

Post by banjaluka078 »

Komšinica je operisala zalizak u 35. godini, odlično je, evo godinama kasnije ko ne zna da je imala problema, nikad ne bi ni pomislio. Najteže joj je bilo što su joj naredili da mora odustati od vegetarijanstva, pa dok se ponovo privikla na piletinu, itd...

Tetki je prvo ugrađen biološki, koju godinu kasnije fasovala neku bakteriju koja je napala baš taj zalizak i ugrađen joj je mehanički, uz bajpas i pejsmejker, žena sad ima 72 godine, živi sama, vodi računa o sebi, zbog PM ima ograničenje aktivnosti, ali nema nikakvih tegoba. Redovne kontrole, terapija, kontrola INR i to je to.

Želim ti brz oporavak i da što prije budeš na 100%. :)
Post Reply