Operacija septuma nosa (devijacija)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#26 Re: Operacija septuma nosa (devijacija)

Post by tataćusak »

Pitanje za raju. Na redovnom ljekarskom mi doktorica kaze da imam blagu devijaciju u nosu. Uvijek sam sumnjao da imam nesto, mozda polipe isl. Uvijek mi fali zraka ne mogu da se nadisem i stalno bih spavao nekako lijen i tako to Nemam glavobolje i slicne probleme. Ljekar mi je rekao da se ne operisem jer ljudima rijetko pomogne. Kakve simptome ste vi imali da li ste bili umorni?
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#27 Re: Operacija septuma nosa (devijacija)

Post by BJB »

Ja imam devijaciju septuma i pušem k'o poskok kad jedem..Pretprošle godine sam imala upalu pljuvačnih žlijezda sa obe strane i umalo se nisam ugušila..UGl. dr, vrlo mlada specijalizantica u bolnici BB mi reče kako operacija uopšte nije komplikovana, ni strašna a može olakšati život..Meni se nekako ne mili ideja da mi diraju u NOS, nije što je lijep ('nako je lijep) već mi je sama ideja operacije mrska..Ona mi reče dva dana u bolnci i riješen problem..Međutim sad Covid19 dođe i sve bolesti i problemi se odgađaju dok to sr*nje ne prođe..
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#28 Re: Operacija septuma nosa (devijacija)

Post by zilla_ »

didgeridoo wrote: 13/03/2021 09:19 Ja sam, prije nekih 2 godine, imao operaciju devijacije septuma koji je jednu nozdrvu zatvorio skoro 100%. Skoro svakih mjesec-dva sam imao upale grla i uha sa te strane glave zbog začepljenja i nakupljanja bakterija. Ljekar porodične medicine poslao me na Koševo u ambulantu na pregled kod dr. Aide Volić. Pregled nije trajao ni 3 sec odmah nazvala primarijusa Kamenka Šutala i uputila me kod njega (13.sprat) na kliniku. Pregledao i on, rekao šta da povadim od nalaza i nakon 5 dana legao na ORL (nedjelja) i u ponedjeljak operisan. Operacija trajala nekih sat i po, anestezija odlična (samo se probudiš kao iz sna). 7 dana nosanja tufera i to je ono što je najgore u cijeloj priči, a nije toliko strašno. Nakon operacije jedno godinu dana sam imao povremena krvarenja iz te nosnice, sad je sve ok.
Za Kamenka Sutala sam cuo sve najbolje i njega su mi preporucili ali nazalost vise ne radi na klinickom. Sada ima privatnu ordinaciju ali ne znam koliko kosta operacija. Kod Geze je 1000 KM + cini mi se 400 KM da se placa anestezija. Za klinicki sam cuo da trenutno nema niko kvalitetan za ovu operaciju i da treba izbjegavati da se radi kod njih. Ako neko ima preporuku gdje je radio, ko je radio operaciju, koliko je kostalo itd. bili bi dobro da napise svoje iskustvo.

I jos jedno pitanje za tebe, da li ti je pomogla operacija? Kako sada dises na nos?

Lp
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#29 Re: Operacija septuma nosa (devijacija)

Post by akcija007 »

I ja sam imao taj problem. Bio kod geze on radi tu devijaciju klasicno. Lomi nos. Mjesec dana je oporavak.isto je ta cijena bila oko 1400 KM
Otisao sam u Zagrrb na ORL na drugo misljemje i tamo se operacija devijacije nosa septuma radi endoksopski. Dakle bez lomljenja nosa. 5000 KM kosta. Sutra dan si kao nov. Par sati poslije OP lezis tu i kasnije ides kuci. Moras ostatinu Zagrebu jos 5 dana minimalno jer su svaki dan kontrole. I sada sam kao nov.
Ne zalijecite se kod Geze i dobro se raspitajte kojom metodom se radi ta operacija da li se lomi nos ili ide najsavremenijom - endoskopijom.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#30 Re: Operacija septuma nosa (devijacija)

Post by jelleMania »

tataćusak wrote: 13/03/2021 16:34 Pitanje za raju. Na redovnom ljekarskom mi doktorica kaze da imam blagu devijaciju u nosu. Uvijek sam sumnjao da imam nesto, mozda polipe isl. Uvijek mi fali zraka ne mogu da se nadisem i stalno bih spavao nekako lijen i tako to Nemam glavobolje i slicne probleme. Ljekar mi je rekao da se ne operisem jer ljudima rijetko pomogne. Kakve simptome ste vi imali da li ste bili umorni?
Provjeri ti da ti ne fali vitamina D , ko si stalno umoran
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#31 Re: Operacija septuma nosa (devijacija)

Post by mali_balon »

Glava boli cesto....sprejeva ne mogu nakupovat......svako istresanje slina krvi do koljena.....70% zatvorena nosnica.....dever a ne ide mi se na operaciju....a morat cu jbga koliko sam para dao na sprejeve mogo sam nov nos napravit
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#32 Re: Operacija septuma nosa (devijacija)

Post by didgeridoo »


I jos jedno pitanje za tebe, da li ti je pomogla operacija? Kako sada dises na nos?

Lp
Pomogla u svakom pogledu. Ne pamtim kad sam popio antibiotik, a do tada svakih mjesec dva pio jer su upale bile strašno bolne.
Meni je bila devijacija septuma sa unutrašnje strane a nos s vana sasvim ok i simetričan. Skinuli tu kost laserski, otok i podliv minimalni.
XdiamondX
Posts: 3
Joined: 26/02/2021 23:04

#33 Re: Operacija septuma nosa (devijacija)

Post by XdiamondX »

zilla_ wrote: 13/03/2021 00:41 Gdje ste radili operaciju?
Ja sam radila op kod Kamenka Š. I mogu ti reci da se isplati platiti svaku marku jer citajuci po forumima vecina se zali da ne prodise odmah a ja sam odmah nakon vadjenja tampona prodisala i evo sedmicama disem normalno i to nema cijenu ..
Nikad ljubaznijeg dr nisam srela a operaciju izveo savrseno bez podljeva samo malo nos otekne sto je normalno..
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#34 Re: Operacija septuma nosa (devijacija)

Post by zilla_ »

XdiamondX wrote: 16/03/2021 00:20
zilla_ wrote: 13/03/2021 00:41 Gdje ste radili operaciju?
Ja sam radila op kod Kamenka Š. I mogu ti reci da se isplati platiti svaku marku jer citajuci po forumima vecina se zali da ne prodise odmah a ja sam odmah nakon vadjenja tampona prodisala i evo sedmicama disem normalno i to nema cijenu ..
Nikad ljubaznijeg dr nisam srela a operaciju izveo savrseno bez podljeva samo malo nos otekne sto je normalno..
Mozes li mi reci koliko te kostala operacija kod Kamenka? Na njegovoj web stranici stoji cijena 1500-2000 KM pa ne znam od cega zavisi cijena i je li to sve sto se placa.
I ja planiram u narednih mjesec dva da odem na pregled kod njega i da zakazem operaciju.
S ovim muku mucima ni sam ne znam koliko i u zadnje vrijeme mi je postalo neizdrzivo.
XdiamondX
Posts: 3
Joined: 26/02/2021 23:04

#35 Re: Operacija septuma nosa (devijacija)

Post by XdiamondX »

zilla_ wrote: 16/03/2021 17:28
XdiamondX wrote: 16/03/2021 00:20
Mozes li mi reci koliko te kostala operacija kod Kamenka? Na njegovoj web stranici stoji cijena 1500-2000 KM pa ne znam od cega zavisi cijena i je li to sve sto se placa.
I ja planiram u narednih mjesec dva da odem na pregled kod njega i da zakazem operaciju.
S ovim muku mucima ni sam ne znam koliko i u zadnje vrijeme mi je postalo neizdrzivo.
Vjerujem ti i ja sam zadnjih godinu dana bas se napatila i hvala Bogu zavrsila s tim, jeste da nije lako i da ce ti biti malo nezgodno dok su tuferi u nosu ali vrijedi pretrpiti to sve ..
Ja sam platila malo vise jer meni nije bila samo devijacija a i kad sam vec morala pod noz sto se kaze onda sam trazila i da mi estetski malo nos dotjeraju (4.000KM plus troskovi predoperativnih nalaza sto moras izvaditi to ti je negdje oko 300KM zavisi u kojoj klinici radis jer sad po domovima zdravlja i ne mozes ).
A otidji vidi tebi ce jeftinije biti, i doktorica Melika je bas ljubazna , vidjeces eto ja sam stvarno obisla sve otorince i sto se tice nosa broj 1 su a i osjecat ces se fino jer su bas ljubazni..
Najbitnije je sto ces napokon disati top 😁😁

Ako te zanima sve detaljnije , javi u pp pa cu ti pomoci koliko mogu jer i ja sam oci izgubila istrazivajuci prije operacije :)
Post Reply