Operacija nosa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Oboa
Posts: 14
Joined: 17/05/2016 09:01

#251 Re: Operacija nosa

Post by Oboa »

esmasaric wrote:Slomila sam nos s 4-5 godina.
I sad sam napokon uhvatila dovoljno hrabrosti da odem pod nož.

Ne mogu disati na nos. Mada sam i navikla već na usta da dišem. Nije mi nikad to utjecalo na zdravlje. Ali bolje na vrijeme.

Osim toga, imam grbu na nosu, pa je operacija više estetska.
Mislila sam kod dr. Glumicica.
Operacija kod njega košta 5000km otprilike.
Eh sad, kod Karabega sam bila i kod njega je oko 3000km.

Ne znam koji je bolji. Važno mi je da imam lijep nos, čitavog života mi je zaista smetao. Nije mi problem dati novac ako plaćam kvalitet...tj. Da ne idem poslije na korektivne zahvate. Ali do sada za Karabega imam podjeljena mišljenja a na forumu.hr isto tako za mišljenja o Glumicicu...
Ja sam operisala nos u Centru "Naša mala klinika" i prezadovoljna sam. Nos je jako lijep i svakim danom je sve ljepši, a i disanje je mnogo kvalitetnije.

Prilično sam sigurna da su dr. Karabeg i dr. Glumičić jednako dobri i da ne možeš pogriješiti, a na osnovu ličnog iskustva, najtoplije ti mogu preporučiti dr. Čvorka.
Ne možeš na forumu naći odgovor na pitanje "koji je najbolji". Jednako su dobri, a kao što si već pročitala, svi imaju nekih nezadovoljnih pacijenata. Rezultat zavisi od brojnih faktora, od kojih je neke nemoguće predvidjeti i kontrolisati. Ipak, daleko najvjerovatniji ishod je da ćeš imati lijepi nosić i da ćeš prodisati.
Sretno! :)
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#252 Re: Operacija nosa

Post by Kataklinger »

Koliko kosta operacija njuske u Nasoj maloj klinici kod Dr.Cvorka?
Oboa
Posts: 14
Joined: 17/05/2016 09:01

#253 Re: Operacija nosa

Post by Oboa »

Kataklinger wrote:Koliko kosta operacija njuske u Nasoj maloj klinici kod Dr.Cvorka?
2500-3000 KM
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#254 Re: Operacija nosa

Post by Rockefeller »

Je l' se Velkoski Aperis'o :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Steph
Posts: 3204
Joined: 02/05/2013 19:37
Location: A cornered fox is more dangerous than a jackal!

#255 Re: Operacija nosa

Post by Steph »

Rockefeller wrote:Je l' se Velkoski Aperis'o :mrgreen: :mrgreen:
eo pišem iz bolnice :lol:

normala sve, anestezija je najbolji dio, nisam onako zasp'o sto godina :lol:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#256 Re: Operacija nosa

Post by Kataklinger »

Steph wrote:
Rockefeller wrote:Je l' se Velkoski Aperis'o :mrgreen: :mrgreen:
eo pišem iz bolnice :lol:

normala sve, anestezija je najbolji dio, nisam onako zasp'o sto godina :lol:
Deder nam turi ođe slike before/after, da viđamo transformaciju kljuna :lol:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#257 Re: Operacija nosa

Post by Rockefeller »

Steph wrote:
Rockefeller wrote:Je l' se Velkoski Aperis'o :mrgreen: :mrgreen:
eo pišem iz bolnice :lol:

normala sve, anestezija je najbolji dio, nisam onako zasp'o sto godina :lol:
Odlično. Bitno je da si alajv :mrgreen:
User avatar
Steph
Posts: 3204
Joined: 02/05/2013 19:37
Location: A cornered fox is more dangerous than a jackal!

#258 Re: Operacija nosa

Post by Steph »

Kataklinger wrote:
Deder nam turi ođe slike before/after, da viđamo transformaciju kljuna :lol:
Ma na kraju sam samo septoplastiku odradio, vjerujem da neće biti velikih promjena, osim da ću prodisati. Znat ću sutra... :mrgreen:

Ali iskreno, ko nema prijeku potrebu, ne preporučujem ni rino ni septo, oporavak je pravo gadan... :mrgreen: Operaciju i ne osjetiš, onaj osjećaj padanja u anesteziju je ustvari premoćan :lol:
User avatar
Steph
Posts: 3204
Joined: 02/05/2013 19:37
Location: A cornered fox is more dangerous than a jackal!

#259 Re: Operacija nosa

Post by Steph »

onesvijestio sam se nakon vađenja tampona, da znate da je i to moguće :lol:
User avatar
Eggsy
Posts: 6744
Joined: 04/03/2015 11:38

#260 Re: Operacija nosa

Post by Eggsy »

ne znam sta ste se uhvatili Geze..svi koje znam da su kod njih funkcionalnu odradili kasnije ganjaju plastiku..rasiri vam nosove da izgledate ko bizoni na kreku..
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#261 Re: Operacija nosa

Post by esmasaric »

Ja krajem mjeseca idem kod Karabega. Pa vam javljam sve.

Radim i plastičnu i popravljam devijaciju. Znači sve u svemu klasika...jer ljudi s grbom obično imaju problema s disanjem.

A mene sinusi deru samo tako. Slijepočnice su mi skoro otišle od tog tupog bola.
Polovinom mjeseca ću slikati sinuse pa vas sve obavještavam.

A i nadam se da će mi nos napokon postati skladan s licem a ne ko Orao da hodam.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#262 Re: Operacija nosa

Post by Rockefeller »

esmasaric wrote:Ja krajem mjeseca idem kod Karabega. Pa vam javljam sve.

Radim i plastičnu i popravljam devijaciju. Znači sve u svemu klasika...jer ljudi s grbom obično imaju problema s disanjem.

A mene sinusi deru samo tako. Slijepočnice su mi skoro otišle od tog tupog bola.
Polovinom mjeseca ću slikati sinuse pa vas sve obavještavam.

A i nadam se da će mi nos napokon postati skladan s licem a ne ko Orao da hodam.
Postavi sliku kako ti je izgledao prije i poslije nos da analiziramo :mrgreen:

Ja ću ići možda iduće godine da malo uljepšam ovo što je ostalo od mene :lol:
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#263 Re: RE: Re: Operacija nosa

Post by esmasaric »

Rockefeller wrote:
esmasaric wrote:Ja krajem mjeseca idem kod Karabega. Pa vam javljam sve.

Radim i plastičnu i popravljam devijaciju. Znači sve u svemu klasika...jer ljudi s grbom obično imaju problema s disanjem.

A mene sinusi deru samo tako. Slijepočnice su mi skoro otišle od tog tupog bola.
Polovinom mjeseca ću slikati sinuse pa vas sve obavještavam.

A i nadam se da će mi nos napokon postati skladan s licem a ne ko Orao da hodam.
Postavi sliku kako ti je izgledao prije i poslije nos da analiziramo :mrgreen:

Ja ću ići možda iduće godine da malo uljepšam ovo što je ostalo od mene [emoji38]
Hoću.
U međuvremenu sam slikala sinuse.
Dame i gospodo ovako vam izgleda

DEVIJACIJA NOSA na rendgenu.Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#264 Re: Operacija nosa

Post by Rockefeller »

Koliko će te izać' operejšns?
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#265 Re: Operacija nosa

Post by esmasaric »

Između 3 i 4 000km.
Sad sam se prehladila pa čim ozdravim idem vadit nalaze i zakazat operejšn.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#266 Re: Operacija nosa

Post by esmasaric »

Update. Operacija je danas. Mnogo sam uzbuđena. Ovako, sa svim će me operacija izaći skoro 5000. Ali to je zato što žurim pa sam vadila nalaze privatno, ostajem u klinici itd. Inače mu je to od 3000 do 4500km sve zavisi da li možeš disati pa ti treba samo estetika, ili ne možeš pa ti kao meni treba i otorinac da očisti sinuse i poravnja devijaciju unutra.

Sama devijacija je 2500. Ako nećete estetiku. Ima cjenovnik u klinici...recimo grudi su 6000km.

Cijena je na kraju slična ko i u Glumičiča, s tim da on ne ispravlja devijaciju tj. nije otorinac samo esteta. Ja radim 2u1. Jedva čekam da osjetim mirise kako treba [emoji5]

Eto. Javim se za 2 sedmice sa slikama. [emoji108] [emoji2]
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#267 Re: Operacija nosa

Post by esmasaric »

Preživjela sam. Ovako, sve ću napisati detaljno sada, u slučaju da nekad nekome zatreba kao meni.

Postoje dvije vrste operacije. Jedna je za devijaciju, tj. Ako imate problema sa disanjem i sinusima, i tu radi otorinac specijalista. Ja sam bila u sobi sa djevojkom koja je samo to radila. To košta 2000km, i imala je samo tufer ispod nosa. Bez podljeva i gipsa. Bukvalno je izgledala kao da ima krvarenje pa su joj stavili flaster. To je kraća i lakša operacija. Oporavak 4-5 dana.

E ja sam imala 2u1. Popravljala sam devijaciju i grbu na nosu. Ja sam bila ekstremno otečena, ko da me voz pregazio. Ali nije ništa boljelo, samo je tako izgledalo. Više je bilo neugodno jer vam je od tampona sve začepljeno, nos, oči i uši. Vađenje tampona je bilo nakon 5 dana i to ne najneugodniji osjećaj ikad. Bukvalno ko da imate zmiju u glavi. A ta špaga je bila pola metra duga i išla u sinuse. Kada prodišete nakon toga neprocjenjivo je. Nosite gips 12 dana, osjećate se kao da vam slon sjedi na čelu. Najviše od svega me je boljela igla za infuziju koja ide u ruku. Bila sam otpuštena nakon 10 sati kući. Zbog narkoze prva 3 dana ste letargični i kako ne možete baš žvakati, a i strah vas je jesti da se ne ugušite, živite na supicama i hrani za bebe. Prva 4 dana su najgora. Ja sam već nakon vađenja tampona funkcionisala savršeno, izlazila na kafe sa maskom itd. To sve sa nalazima, kremama, mazalicama je ispalo na 5000km.

Ne smijete ispuhivati nos prva 3 mjeseca. Ni nositi sunčane, motat se šalom, plivati. Danas je 14ti dan i nos je savršen, ali još natečen. To je vidljivo na vrhu, a i sami osjetite jer vam je utrnuo i ne mozete još hrskavicu kako treba napipati. To će spasti za 3 mjeseca i tada će se tek vidjeti pravi rezultat, najviše na vrhu. Morate ga masirati jedno mjesec dana da se sve vrati u normalnu. Već mogu disati, što mi je super. Izvadili su mo dosta gnoja. Sinusi me više ne bole iako je 10 stepeni napolju.

Možda je najbolji bonus što su mi otišli podočnjaci. Imala sam modre tamplave krugove ispod očiju bez obzira koliko sam spavala. Kasnije sam saznala da se gnoj od upale sinusa, zbog nemogućnosti izlaska, taloži u očnim šupljinama i može uzrokovati podočnjake modre boje. Mislim, mogu se uvijek nasmikati, ali je puno ljepše bez.

Još imam rane u nosu, koje tretiram kapima dok same ne spadnu. Nažalost još se vide, trebale bi spasti za sedmicu dana. Vrh nosa je na slici neravan dolje jer sam tek skinula gips tada pa je flaster malo povukao. Sada se smirio.

Prije operacije

Image

Poslije operacije

Image
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#268 Re: Operacija nosa

Post by esmasaric »

Treba se uzeti u obzir da mi je najgore izgleda iz nekog polu profila, jer i vrh imao rascjep između nosnica. Evo jedna slika prije

Image
User avatar
Altsa
Posts: 7343
Joined: 19/03/2004 18:31

#269 Re: Operacija nosa

Post by Altsa »

Super ti je uradio. :thumbup:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#270 Re: Operacija nosa

Post by Zoya »

A ženo draga kakva transformacija! Super izgleda. Sad imas pravi nosić :thumbup:
Svaka čast i na hrabrosti takodjer. Gledala sam nekad na nekoj emisiji bas taj poduhvat i ovo sto si opisivala za vadjenje tampona /vate /zmije. Nisam mogla da vjerujem kako mogu toliko toga da uguraju u nos :shock: znači strašno!
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#271 Re: Operacija nosa

Post by agent_zero »

@esma

Čestitam na hrabrosti i uspješnoj operaciji :wink:

Reci mi koji specijalista radi taj dio sa sinusima? Mislim imenom i prezimenom :)
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#272 Re: Operacija nosa

Post by esmasaric »

agent_zero wrote:@esma

Čestitam na hrabrosti i uspješnoj operaciji :wink:

Reci mi koji specijalista radi taj dio sa sinusima? Mislim imenom i prezimenom :)
Vjeruj mi da sam zaboravila :-)
Stariji gospodin mislim da se preziva Vukovič tako nešto...ali pitat ću kad budem otišla na kontrolu. Ili možeš nazvati poliklinku i njih pitat direktno. :wink:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#273 Re: Operacija nosa

Post by Rockefeller »

:thumbup:
User avatar
WinnieThePooh
Posts: 30
Joined: 03/12/2016 11:41

#274 Re: Operacija nosa

Post by WinnieThePooh »

kerimkeks wrote:moja sestra je radila nekidan kod dr geze nos i estetski i devijaciju; covjek joj je fenomenalno uradio
Nadam se da jos uvijek pratis ovu temu.
Je li ikako moguce da slikas sestru i posaljes slike meni u PP (mislim samo nos, prije - poslije, vjerovatno je djevojci neprijatno uslikati cijelo lice)?
Razmisljam da radim kod njega, pa bih voljela vidjeti "njegovih ruku djelo".

Eto, toliko od mene. Hvala.
Lijep pozdrav. :run:
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#275 Re: Operacija nosa

Post by Truba »

sad kad skontam jedna jaranica ima nos kao esmin iz poluprofila i uvijek je deru sinusi
:? :? :?

ako si ti sretna i mi smo :thumbup: :sax:
Post Reply